gcr belast dan die overige binncnlandsehc effecten. aandeden in buitenlandsche on dernemingen, zullen door hel voorstel op dezelfde wijze belast zijn als obligation in buitenl. geldleeningen alil© binnen- cn bui- tenlandsche effecten van dezelfde soort zullen voortaan aan éénzelfde recht zijn onderworpen en cr zullen ten aanzien van dit zegelrecht slechts drie categorieën win effecten zijn. Van de nieuwe regeling wordt een gemiddelde hoogere opbrengst van ruim fl millioon 'sjaars verwacht. 3e. betreffende den accijns op Üe suiker. Ten einde dit voedingsmiddel te brengen onder het bereik ook van kringen der be volking, die zich daarvan Hums moeien spenen, wenseht de minister van "Finan ciën niet te volstaan met accijnsverlaging met 3 i 5 gulden per 100 K.G., maar meent hij, ten einde te voorkomen dat oen ge ringe accijnsverlaging meer de debitanlen dan de verbruikers zou baten, een verla ging met niet minder dan f 10 te moeten voorstellen, waarmede een aanzienlijke ver hooging van den accijns op het gedistil leerd gepaard gaat. Als gevolg der accijns- verlaging in Nederland, verwacht de mi nister, dat het gebruik per hoofd komt de verlaging in 1907 tot stand van 1906 tot 1908 mot 18 pet. zal toenemen en komt hij tot een opbrengst voor 190S van f15,350,000, voor 1911 tot f16,3000,000, in ieder geval verwacht de minister, dat althans de vereisehte opbrengst van 15 millioen In 1911 ruimschoots zal worden verkregen. Tevens worden in de suikerwet nog an dere verbeteringen voorgesteld. De z.g. witgemaakte ruwe suiker woidt 'met name in de wet genoemd. Voor ruwe suiker wordt voorgesteld on der gehalte te verstaan het getal polarisatie- percenten zonder eenigen aftrek; voorts opent het ontwerp de mogelijkheid om ook n i e t-afgewerkte melasse of stroop uilt beetwortelsuikerfabrieken of raffinaderijen uit te slaan; wordt de opslag van met- afgewerkte binnenl. melasse en stroop in entrepot toegelaten. Een ander art. maakt het mogelijk, alle goederen, naar het bui tenland uitgevoerd, te bereiden met suiker, waarmee de accijns vooraf niet is betaald, of 'in geval dit laatste wel is geschied, van dien betaalden accijns teruggaaf te verkrij gen. Ook zal vrijdom) van accijns kunnen worden verleend, voor de suiker, gebezigd voor de bereiding van goederen, niet be stemd tot inwendig gebruik door den mensch, bijv. bij dc vervaardiging van gly cerine- of transparantzeep en dit voorna melijk om den binnenlandschen zeepfabri kant de concurrentie tegenover den buiten- landschen mededinger mogelijk le maken. Vrijdom wordt ook verleend voor de sui ker tot voedering van het vee en van de bijen. 4e. verhooging van den accijns op het gedistilleerd. Het wetsontwerp verschilt met het gelijksoortig in 1905 ingetrokken voor stel, hoofdzakelijk ten aanzien van het be drag der verhooging, die een equivalent moet opleveren, tot dekking van het te kort, voortvloeiende uit de verlaging van den suikeraccijns. Met weerlegging der bezwaren, die te gen het vorige Regeeringsontwerp tot ver hooging van den gedistilleerdaceijns waren aangevoerd, verdedigt de minister zijn voor stel om1 den accijns van £63 tot f90 per H. L. te verhoogen. Van de voorgestelde maatregelen ver wacht hij duurzame afneming van het je- nevermisbruik. De stijging der opbrengst van den ac cijns, door de verhoogang, raamt de minis ter op f7.200.000, boven de f25.200.000, voor 1906 geraamd, verwachtende hij, dat het verbruik, na de verhooging, niet min der zal bedragen dan 360.000 H.L. en dus per hoofd der bevolking ongeveer 6,3 a 6,4 L. ad. 50 pet. De verhooging treft slechts den accijns, di© na de invoering der wet invorderbaar wordt. Hulde aan Middel Adrz. de Kuyter. De op initiatief van het bestuur der Ver- eeniging sliet Nederlandsche Zeewegen" sa mengestelde commissie voor de viering van den 400sten verjaardag van den Admiraal M. A. de Ruyter zal Zaterdag 29 September a.s. in het Zuid Hollandsch Koffihuis te Den Haag om half drie haar 1ste vergadering houden. De sportfeesten te Breda. Naar het i>B. v. N." van betrouwbare zijde verneemt, bestaat er groote kans, dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden indien zulks in verband met zijn reis naar het buitenland mogelijk is de groote militaire sportfeesten, die andere week in Breda zullen gehouden worden, bij zal wonen. Ook de minister van Oorlog zal daarbij tegenwoordig zijn. Zooals wij hebben medegedeeld, is de Prins gister middag naar Dresden vertrokken en wordt voorts door buitenlandsche bladen gemeld, dat Z. K. H, van uit Dresden een bezoek aan zijn familie in Mecklenbuijg zal brengen. In verband hiermede lijkt ons een bezoek aan Breda niet zeer waarschijnlijk. (sTel.") gustus gehouden vergadering daar ter plaatse werd het volgende bestuur gekozenprof. P. J. G. de "Vos, eere-voorzitterprof. dr W. J. Yiljoen, voorzitter; H. J. Louw, on dervoorzitter prot. dr. E. C. Godee YVols- bergen, secretaris3. H. Bergh, prof. dr. A. Lodewijckx, mevr. 3. H. Marais de Villiers, mevr. E. G. L. Preiss Viljoen en mevr. M. A. Schonken Retief. Een afdeelings- reglement is reeds opgemaakt en aan het hoofdbestuur in Nederland ter goedkeuring voorgelegd. Tentoonstelling op gemeentelijk en administratief gebied. IV. Men schrijft ons uil Amsterdam Van de particuliere inzendingen wenschen wfj hier nog kort te noemen die des heeren N. Samson, uitgever te Alien aan den Rijn, die een volledig bevolkingsregister heeft ge- exposeerd volgens eene inzending van den heer Th. 3. Wynaldy Daniels, gem.-secretaris te Velsen. In een fraaie eikenhouten kast is alles samengevat wat tot de inrichting van een bevolkingsregister behoort. De geheele bevol king is hier ten allen tijde alphabetisch lexi cografisch gerangschikt, terwijl het verdwalen der kaarten van het eene naar het andere loket wordt voorkomen door het aanbrengen van een gekleurden rand op de kaart. Behalve in Velsen bestaat het bevolkings register te Rotterdam ook op het z.g. kaar- tenstelsel. En om nu dit stelsel ook voor kleine gemeenten passend te maken waar veelal jonge aankomende ambtenaren belast zijn met dezen tak van dienst, heeft de heer Samson een kast ingericht en bier gëex- poseerd waardoor, zelfs voor een leek dui delijk wordt, dat vergissingen onmogelijk zijn en welke kast maar weinig ruimte inneemt. Deze kast zal ongetwijfeld in vele kleine ge meenten worden aangeschaft. De prijs is nl. gering. Een andere particuliere inzending waarop wij meenen ten slotte nog de aandacht te moe ten vestigen is die der firma Flesch Go. Amsterdam, Rotterdam. Deze firma exposeert een zg. Duca-kaarten- systeem, zeer gemakkelijk voor den handel. Wanneer bv. een groothandelaar zijn reiziger met stalen naar de klanten uitzendt, heeft hij in verschillende laden eener kast, op kaarten nauwkeurig naam en woonplaats der klanten in een of andere stad of plaats alphabetisch gerangschikt. Deze namen wor den nl. nauwkeurig hetzij vermeerderd of verminderd bijgehouden en den reiziger medegegeven, zoodat hij nimmer een klant vergeten zal of zijn adres niet zou kunnen uitvinden. Voorts vinden wij hier, in stand 12, van deze firma geëxposeerd Regaga brief- en actemappen zonder perforatie in kwarto, folio en groot folio verkrijgbaar. Bij gebruik van deze map behoeven brieven, briefkaarten, copieën niet geperforeerd of geprikt te worden zoodat alle documenten onbeschadigd blijven, en wordt alle wegnemen van letters voor komen. De map wordt bij veel gebruik een boek en wordt zonder eenige manipulatie drie a viermaal vlugger gelezen dan zooals men vroeger ontvangen documenten of pape rassen moest nazoeken. Dan zijn hier twee nieuwe copieer-machines te zien, de eene om veel, de andere om slechts een afdruk zonder bevochtiging te maken. Natuurlijk dat alles beter begrepen wordt door aanschouwing dan door beschrijving, waarom wij deze zaken dus ter bezichtiging aanbevelen. Het bureau voor liandeïsfnllelitingen. Wij ontvangen van de directie dezer in stelling de volgende mededeeling Het bureau voor handelsinlichtingen te Amsterdam verzoekt dringend, waar aanvra gers zich op het bureau beroepen, eene der gelijke mededeeling niet te aanvaarden zonder navraag bij het bureau. Ter bevordering van zaken, worden aanbevelingen door het bureau alleen schriftelijk verstrekt en worden deze aanbevelingen steeds direct tot de belang hebbenden gericht Het bureau is eene onafhankelijke instel ling, welke bij geene onderneming van welken aard geïnteresseerd is. Het bureau geeft geen blad uit. Informatiën betreffende credietwaardigheid worden door het bureau niet verstrekt. Volledige aanwijzingen 'omtrent doel en werkwijze van het bureau, worden kosteloos toegezonden. Fèvre de Montigny. Het schijnt, dat de door deze mannen gepleegde fraude en de door hem daarvoor gedragen verantwoordelijkheid het leven van c]en heer Nellesteyn zeer verkort hebben, althans op de buitengewone vergadering van aandeelhouders der bank, welke eenige maanden geleden werd gehou den, was men reeds algemeen getroffen door het lijdend uiterlijk van den grijsaard In- tusschen heeft hij tot het laatst toe per soonlijk deelgenomen aan het onderzoek door commissarissen en de uitwerking der reor ganisatieplannen. Voor twpe weken woonde hij nog een commissarisvergadering bij. Eeu nieuwe mijn. Uit vertrouwbare bron wordt ons mede gedeeld, dat definitief zou besloten zijn tot het maken der mijn nabij 3abeek op de Pruisische grens alwaar vroeger reeds met succes boringen naar kolen zijn gedaan. (iL, A.") A. N. V. Te Stellenbosch, Kaapkolonie, is naar wij vernemen een afdeeling het Algemeen Nederlandsch Verbond -richt, de eerste sedert den oorlog, die dc groep Zuid-Afrika te niet deed gaan. In een den lOden Au- Schoolbnden. Naar aanleiding van een bij1 den gemeente raad ingekomen adres van de afdeeling 's-Graveirbaige der Zuld-HoUandsche Ver- eeniging „Hel Groene Kruis", in zake bet oprichten van schoolbaden aldaar-, heeft de hoor Van der Ivennp voorgesteld, dat.de Raad B. en W. uitnoodige, een voordracht te doen tot het instellen van een onder zoek omtrent de werking der sch-oolbaden in do gemleenten Amsterdam, Dordrecht, Haarlem, Arnhem en U hecht, welk onder zoek aan een commissie uit den Raad zou worden opgedragen. D. cn '\V. zullen ter zake dezer motie een prae-advies uitbren gen. Finautieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 22 dezer bij de betaalmeesters ia kas was f 2,633,211,32112 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -10,164,018.011/2 V Hollandsche hypotheekbank. Te Amsterdam is overleden de heer C. 3. van Nellesteyn, lid van den raad van toezicht op de Hollandsche Hypotheekbank, en als zoodanig de voornaamste getuige in de strafzaak tegen de geschorste directeuren dier <bank, de heeren jhr, de Geer en Le Zuid-llollandsche Hypotheekbank. Directeuren en Commissarissen van "de Z. IIoll. Hyp. Bank hebben zich per cir culaire lot aandeelhouders en houders van pandbrieven gewend om hen medcdeelin- gen le doen omtrent de gehouden malver saties en den stand der rekening van do Bank. Zij zeggen daarin o. im: „Terwijl de directeur Bland van den Berg vacanlie had en. daar de directeur Prins reeds geruimen lijd door ongesteld heid zijn betrekking niet meer waarneemt, de directeur mr. Muntz alleen in functie was, werd op Vrijdag 14 dezer door een der beambten diens opmerkzaamheid ge vestigd op een onregelmatigheid in enkele der grossen van de hypotheken. Een naar aanleiding daarvan dadelijk door mr, Muntz ingesteld onderzoek bracht weldra hoogst ernstige zaken aan het licht. ,,Be directeur Bland van den Berg, die tevens notaris is, bleek sinds vele jaren telkens namens lot zijn nofariecle practijk behoorende cliënten valsche aanvragen tot het sluiten van hypothecaire leeningen bij zijn mede-directeuren te hebben inge diend. Door hel overleggen van val sche taxatie-rapporten, aan zijn mede directeuren en aan den raad van toe zicht, wist hij zulk een leening door dezen le doen aannemen. Ilij deelde dan eenigen tijd later mede op welken dag de acte van hvpoLheek zou worden gepas seerd en welke notaris daarmede was be last. Op dien dag werd hem) het geld der leening uitbetaald, waarmede hij "dan ver trok, zeggende zich naar het kantoor van den notaris te begeven, le wiens overstaan de hypotheekacte zou worden verleden. Deze hypotheekacte werd in werkelijk heid niet verleden en het bedrag) der lee ning door den directeur ten eigen bate aangewend. Aan zijn mede-directeuren en aan den raad van toezicht in diens eerst volgende vergadering werd door hom) dan een bewijs van inschrijving der hypotheek als van het "hypo theeidcan tooi- afkomstig overgelegd, waarop de handteekening van den voor het teekenen van zulk© stukken aan dat "kantoor aangewezen ambtenaar was nagemaakt. „Daar de directeur- Bland van den Berg als notaris speciaal was belast met bet formeel© deel der administratie van de bank, had hij onder zijn beheer de kast, waarin de grossen der hypotheken werden bewaard. In die kast werden nu doorhem op de plaats, bestemd voor de grossen der bovenbedoelde leeningen, gelegd, geheel val- schelijk opgemaakt© hypothecaire grossen met borderels en verdere stukken, waarop de handteekeningen van notaris en hypo theekbewaarder waren nagemaakt of wel waardelooze notarieel© acten in een zooda- nigen omslag, dat het schijnen moest, dait de echte notarieel© grosse zich daarin be vond. Een dezer laatste acten leidde tot de ontdekking der fraude. Op de verval dagen verantwoordde de directeur aan de bank, als bij hem] als notaris ingekomen, de renten dier vermeende leeningen en de daarop verschuldigde aflossingen. liet daarvoor benoodigde bedrag was gelijk thans blijkt gewoonlijk door heml op gelijke wijze weder door een valsche hy potheekacte i, erkregen. „De directeur Muntz stelde nog den eigen dag den president-commissaris op de hoogte der ontdekking en den volgenden dag werd de raad van toezicht op dehoog- te gebracht. „Het bleek uil het onderzoek, dat het bedrag der volgens de boeken der Bank nog uitstaande hypotheek-posten, die op deze wijze zijn vervatschj, niet minder is dan f761,949.17. De pandbriefhouders zullen geen ver lies lijden of eenig gevaar loopen. „Aan aandeelhouders zal echter verlies niet kunnen bespaard blijven. Wel zal een klein gedeelte van het vernies teruggevon den worden uit den boedel van den ge schorsten directeur, wiöns faillissement dooi de Bank is uitgelokt. Veel zal echter op die wijze wel niet worden verkregen want, hoewel cle geschorste directeur hoogst eenvoudig leefde, is het niet aan nemelijk, dat de liquidatie van zijn eigen dommen groote baten zal geven. Juist do omstandigheid, dat van hem nooit eenige buitensporigheden zijn gebleken cn hij een staat voerde in geen enkel opzicht oneven redig aan zijn aan commissarissen beken de inkomsten, deed allerminst vermoeden, wat thans is gebleken. Waar dus het ver duisterde bedrag is gebleven, is grooteti- deels nog niet opgehelderd." Verzameling 1. Saldo in kas van het vorig dienstjaar 2. Opbrengst van waterverbruik per abonne ment en per M5 a. van abonnementen b van water per M' c. van water voor sproeien d. waterverbruik der gemeente 3. Opbrengst van meterhuur 4. aansluitingen 5. steenkolen 6. Non valeurs (vorige dienstjaar) 7. Diverse debiteuren (id.) 8. Belegging van het afschrijvingsfonds 9. Rente van Beleggingen 40. Prolongatie w/g 11. Uitkeering ongevallenverzekering 12. Diverse ontvangsten e r inkomsten t 689.33 memorie memorie 55990 58 f 55000.— f 56000.— - 25940.15 - 25000.— - 25000 - - - 500.— - memorie 2356.53 - 2000.— - 2000.— - 4206.25 300.— - 1000.— - memorie memorie - 5.21 memorie memorie - 44.— memorie memorie 11000.— memorie memorie 2520.791/2 - 2300.— - 2940.— - 3000.— memorie memorie 7 80 memorie memorie 664.52 100,- - 100.— /103725.161/a f 84700.— f 87540.— 1. 2. 3. 4 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. Verzameling Aankoop van steenkolen en daarop ge vallen onkosten a. Aankoop b. Onkosten Premiën brandverzekering Belastingen Recognitiën. Aankoop van materiaal en kosten voor aansluitingen Aankoop van materiaal en kosten van zuivering Onderhoud van gebouwen, gereedschap pen, machinerieën, buizennet enz. Arbeidsloenen Salarissen Administratiekosten Aankoop en repaiatie van watermeters a. Aankoop b. Reparatie Restitutie van abonnementsgelden Pensioenen Belegging van het afschry vingsfonds Rente van belegging Prolongatiën w/g Premie ongevallenverzekering Interest Uitkeering der zuivere winsten Onvoorziene uitgaven Aankoop en inrichting van een stoompomp Aankoop en inrichting van een centrifu- gaalpomp met gasmotor Yerlegging hoofdbuisleiding Vernieuwing riafilter III Uitbreiding buizennet der uitgaven. f 4160.98 f 3552.— - 48-2.67 - 792.— 82.221/2 - 100,— 189.671/2 - 200.— 50.— - 1328.76 - 900,— - 2267.80 - 1500.— - 12561.861/2 - 9420.- - 7531.62 - 8300.— - 2936.- - 2936.— - 4241.62 - 900.— 1199 70 375.14 -161.30 197.91 16156 25 40.— 2000.— 223 41 •23627,16 11998.961/2 1388.76 - 4562.271/2 - 4601.53 - 2989.— - 991.45 - 600.— 150.— 350.— memorie 14240.— memorie 3) 350 23627.16 16000.— 732.84 4070.- - 687.50 - 100.— - 200.- 1500.- 2000.— 10420.— 8000.— 2936.— 900.— 650.— 150.— 350.— 500.— 15740,— memorie 250.— 23627.16 15000.— 459.34 memorie f 103296.061/2 f 84700.— f 87540.- STADSNIEÜWS. Gemeentebegrootlng: 1907. Gemeente-drinkwaterleiding. (Ter toelichting diene dat de cijfers in de eerste kolom vermelden de werkelijke uit gaven of inkomsten in 1905, de tweede kolom de ramingcijfers voor 1906 en de derde kolom de ramingcijfers voor 1907.) Bernardus Dries, wonende Lange Achter weg en werkzaam op de fabriek der firma Smulders als voorslager, klemde zich bij het verplaatsen van stukken ijzer den linker duim, waardoor hij het werk moest neerleggen. Op de glasfabriek van de firma Melchers bad J. van der Gaag, wonende Grofbaan, het ongeluk bij het water halen te struikelen en met de rechterhand in de glasscherven te recht te komen. Hij kreeg daardoor zulk een verwonding dat hij zijn werk niet ver der kon verrichten. Rechtzaken. Advocaat-generaal mr. Nüyon. nam gis teren bij den Ho ogen Raad conclusie in de zaak van de twee sleepdienslondemc- mers, die geweigerd hadden het havengeld voor de Scheveningsche haven te betalen en deswege door de Haagsche rechtbank" tot geldboete waren veroordeeld. Requiranten hadden wel een meetbrief vertoond, maar, daar hun sleepboot was een binnenvaar tuig, niet een meetbrief, inhoudende de grootte, welke alleen voorkomt in meet brieven van zeeschepen. En nu was d© rechtbank van oordeel, dat in art. 4 der Haagsche Gemeenteverordening op het ha vengeld onder meetbrief valt te verstaan alleen een zoodanige, die een inhouds- grootte bevatte, zoodat requiranten vol gens de rechtbank geen geldigen meetbrief hadden vertoond. Als cassatiemiddclen wa ren in deze zaak voorgesteld: lo. dat in hel toepasselijk artikel der Haagsche ver ordening onder sleepstoombooten (waarvoor het havengeld wordt berekend „naai- de brutó-inhoudsgrootte volgens meetbrief") alleen die sleepbooten zijn to verstaan die zeeschepen zijn, zoodat voor sleepbooten die binnenvaartuigen zijn, geen bepaling omtrent verschuldigd havengeld in de ver ordening zou voorkomen; 2o. dat in elk geval de bepaling onwettig wasi omdat hier niet B. en IV.'maar de directeur der ha ven met de uitvoering dezer verordening was 'belast. Advocaat-generaal achtte, wat het eerste middel betreft, de uitlegging der verorde ning een averechtsche. Dat „geen meet brief" kan worden vertoond, beteekentin arl. 4, dat geen meetbrief, stokkende als 'grondslag der vordering van het havengeld, kan worden vertoond. War© het anders, dan. zou men kunnen volstaan mét ver tooning van een meetbrief van een ainder vaarluig. Ook het tweede middel achtte advocaat- generaal ongegrond. Hier is geen sprake van uitvoering, doch slechts van eendoor do verordening zelve aangegeven hulpmid del voor haar toepassing. Tol verwerping werd geconcludeerd. Uit spraak 22 October. De Subst Officier van Justitie bij de Haag sche rechtbank mr. Van Geuns, zijn voldoe ning er over uitsprekend, dat de rechtbank voor de ten laste gelegde grove beleediging zulk een zware straf had opgelegd, vorderde heden bevestiging van het verstekt vonnis, waarbij J- G. J. B. wonende te Amsterdam tot 3 maanden gevangenisstraf was veroor deeld wegens beleediging van een Haagsebe ingezetene in het door hem geredigeerde blad »De Amsterdamsehe lantaarn" tegen welke vonnis bekl. in verzet was gekomen. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Renkum en Heelsum door dr. J. D. de Lind van Wijngaarden te Utrecht; te Ilijlaaid door ds. S. J. Piso te Twiskp te 8f. Philipsland (toez.) door ds. G. J. Bal te Meerenberg, Beroepen te Zalt-Bommel dr. C.Hille Ris Lambers J.A.Pzn., te Haaksbergen. Geref. Kerken. Ds. A. van der Sluijs, pred. te Renkum, is voornemens, wegens gezondheidsrede nen, binnenkort zijn emeritaat aain te wagen. Bedankt voor het beroep te Dinteloord door ds. J. Vesseur te Elburg. Doopsgezinde Gemeente. Bedankt voor het beroep te Zijldijk door ds. J. Hulshof te Rottevalle. Hooger Onderwijs. Geslaagd voor doctoraal examen in de rechten aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, de heer B. de Gaaij Fortman. Bevorderd tot doctor in do rechtsweten schap aan de universiteit 'te Leiden, na hel verdedigen van SleUingen, de heer E. W. J. Nierstrasz, geb. te Kampen'. Gemengd Nieuws. Geen bestelling. De directie der Maatschappij de Schelde te Vlissingen verklaart dat haar nog niets bekend is omtrent den bouw van een nieuw schip voor de 3ava-China-Japan-lijn. Stakingen. De staking aan de steenhouwerij der firma G. en J. Cool te Sneek is geëindigd nadat de gevraagde loonsverhooging grootendeels werd toegestaan. Liefdadigheid. Toen mevrouw Pierpont Morgan onlangs te Volendum vertoefde, bezocht zij de woning van een armen visscher, waar een 16-jarige dochter lijdende is aan een ongeneeslijke kwaal. Mevrouw Morgan heeft dadelijk voor een best nieuw bed met toebehooren gezorgd en een belangrijke som in handen van een vertrouwd persoon achtergelaten, om zooveel mogelijk het lot te verzachten van het zieke meisje. Hersteld. De familie T. te Haarlem, die de vorige week door het eten van garnalen ongesteld was geworden, is in zoover hersteld, dat ieder weer zijn gewone bezigheden kan verrichten. Brand. Hedennacht omstreeks 3 uur werd door een agent van politie brand ontdekt in de groenten- en fruitnering van A, Neefjes aan de Oudaenstraat 48 te Rotterdam De be woners moesten zich door een overhaaste vlucht aan de achterzijde van dat huis red den daar het vuur in het winkelhuis krach tig om zich heen greep. De brandweer wist het vuur te beperken tot het winkelhuis en- de daarachter gelegen woonkamer, die echter geheel uitbrandden; De bewoner had zich om 1 uur met een brandende lucifer in den winkel begeven, zoodat vermoedelijk een vonk tusschen zakken gekomen was. De winkelier was verzekerd voor f1500, mmrm Wiirmw üaaaiaaBaaaBBA wp i ne* nw vm-r> rfmw iffiT fvr.faifiiMa? rr^m n-mrr »rfn

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2