STADSNIEUWS. TL AARDINGEN. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. ITerv. Kerk. Sport. Gemengd Nieuws. Kunst en Wetenschap. •I Gemeentellnaudën. Naar het „Vad." verneemt, zal dc Staats - commissie voor de gomconleCinanciën in haar eindrapport o.a. adviseerou, de go- lieele grondbelasting aan do gemeenten af te staan. Ouderdoms- on invaliditeit-verzekering. Door Z, E, den Minister van Landbouw, Nijverheid on Handel werd gisteren audiën tie verleend aan voorzitter en secretaris van den Chr. Arbeidsraad, die in opdracht hadden aan Z. Ti. to overhandigen een motie, aangenomen door do op 17 Sept, jl. gehouden openb. vorig, van Chr. werklie den-organisaties, en aandringende op een wettelijke regeling der ouderdoms- en in validiteitsverzekering. De Minister gat te kennen, dat. een ouderdoms verzekering in voorbereiding is, doch kon zich nie,t uit laten over de vraag naar het samengaan van ouderdoms- en invaliditeitsverzekering. Staathuishoudkunde en de Statistiek. De Vereeniging voor de staathuishoudkun de en de statistiek houdt haar jaarvergade ring op Zaterdag 13 October in sConcordia" te 's-Gravenhage. Tramwegmant- l)o Rotterdanische tram. Dat de Rotterdamsche schappij in het bezit zou zijn van de groot ste helft van de oandeelen der Rotterdani sche Electrische en tegelijkertijd volstrekt geen financieeie belangen zou hebben bij laatstgenoemde onderneming, schijnt vrij zonderling. Toch werd ons deze mededeeling van betrouwbare zijde gedaan. liet schijnt n.l. dat de helft plus een van de aandeelen der Rotterdamsche Elec trische op een bijzondere wijze zijn beleend, waardoor de Rotterdamsche Tramwegmaat schappij geen voordooien heeft en tevens met die aandeelen geen rechten kan doen gelden. In hoeverre op deze wijze voldaan wordt aan de contrnctueele verplichtingen tegen over de gemeente, me enen wij in het mid den te moeten laten. („X, R. Ct.") Znhl Holl. Tereenlglng Het Groeue Kruis. De tiende algemeene vergadering der Zuid- Ilollandsehe Vereeniging Het Groene Kruis zal gehouden worden op Dinsdag 30 dezer, in het gebouw Caledonia te Rotterdam. Op de agenda staat onder iweer: Voorstel van de af deeling Moordrecht: De algemeene vergadering machtige het hoofdbestuur een contract te sluiten met een verhuurder van automobielen, oin deze voertuigen dienstbaar te maken voor het vervoer van patiënten naar ziekenhuizen. Hei hoofdbestuur stelt voor om een wij der strekking aan het voorstel te geven en het in dier voege te lezen, dat het hoofd bestuur, bij vervoer van on- en minvermo gende patiënten naar ziekenhuizen, tege moet zal komen in de kosten van transport, onverschillig van wolk vervoermiddel mocht worden gebruik gemaakt en de hiervoor be- noodigde gelden te vinden uit den post „subsidiën aan de afdeelineen." Voorstel van het hoofdbestuur: De alge meene vergadering drage aan het hoofdbe stuur op een commissie te benoemen, wier taak zal zijn de vraag in studie te nemen, hoe de strijd tegen de tuberculose ten platte- lande moet worden gevoerd en in hoeveree de afdeelingen van liet Groene Kruis hier aan kunnen deelnemen. Zij openc deze com missie daartoe een crediet van 100. De benoeming van drie leden van het hoofdbestuur, in plaats van de heeren dr. W. Mees, ihr. NL van den Brandeler en dr. X. J. van Dam. Alleen het eerstgenoemde lid is herkiesbaar. De ontvangsten in 1907 zijn geraamd op f 2010.98, de uitgaven op 1910.98. Voor het doen houden van lezingen en het ver spreiden van kleine populaire geschriften is f 100 50 meer dan het vorige jaar) uit getrokken. Reeds hebben de volgende heeren zich be reid verklaard lezingen in afdeelingen te willen houdendr. C. Dekker, te Bodegra ven, over Tuberculose; dr. A. van Raalte, te Dordrecht, over vervalsching van levens middelen dr. H. v. d. Berg, te Haarlem lo. over voeding en voedingsmiddelen; 2o. over ademhaling en luchtverversehing3o. over het hart en den bloedsomloop4o, over sterfte en gemiddelden levensduur in het licht der hygiëne; 5o. over smetstoffen en besmettelijke ziekten in verband met de ge zondheidsleer; 6o. over de warmteontwikke ling van den mensch in verband met de hygiëne der kleeding; 7o. de tuberculose als volksziekte en haar bestrijding; dr. C. G. Douwes Dekker te Siiedreeht, lo. Over Watervoorziening ten plattelande2o. over melkhvgiëne. Eerste Dloeesaan Katholiekendag. De „Eerste Diocesaan Katholiekendag in het Bisdom Haarlem" werd gisteren te Delft, onder bescherming van Z. D. II. Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem', ge houden. Nadat te 10 uur m de Hypolitnskerkdoor den Bisschop een II. Mis was opgedragen, ving te 12 uur, in de groote Uoclenzaal, de eigenlijke vergadering aan. De heer mr. J. N. J. E. Thijssen, van Haarlem, presideerde de bijeenkomst, ter wijl Mgr. H. L. Spoorman, Deken van Delft, eorevoorzittc", en prof. G. J. van Swaay, voorzitter van 'het plaatselijk Delftsch co mité was. De Voorzitter opende de bijeenkomst met een korte rede. Hierna was het woord aan den heerdr. Th. NI. Vlaming, die sprak „over dewen- schelijkheid van meerdere algemeene en wetenschappelijke ontwikkeling der katho lieken". Spr, behandelt zijn onderwerp met vrijL ihbcdigheid, omdat hij niet zou 'weten wel ke goede nunit men aan de overzijde zou kunnen slaan uit het aan de orde gestelde onderwerp. De historische lijn van eeuwen her, wijst ontegenzeggelijk op de ontwikke ling in Nederland in Roomsche richting. Do eerste scholen in Nederland gingen uit van kloosterorden, abdijen, enz. De ganschc wetenschap is steeds door de Room'schen gecultiveerd, tot de gebeurtenissen der 16c eeuw daarin wijziging brachten. Achtereenvolgens ging spr. Uinna na de middelen, die kunnen worden aangewend tot het volkomen inhalen van den weten- schappelijken achterstand en kwam; tot de volgende conclusie De eerste Dioeesaan-Katholiokendng in het Bisdom Haarlem, overwegend, dat krachtige algemeene en wetenschappelijke ontwikkeling van het Nederlandsche Ka tholieke volk geheel en al ligt in de lijn van het historisch verleden; dat echter hetzelfde Nederlandsche Ka- lieke volk, ondanks zijn reeds gebruikte, veelal bewonderenswaardige krachtsinspan ning, zich toch nog niet volkomen ontwor steld heeft aan den staatkundigen an maal* schappelijken druk, waardoor het sedert de 16e eeuw verhinderd is geworden die lijn zijner omvikketilng krachtig door te trek ken dat zoowel het godsdienstige als het staatkundig en maatschappelijk belang der Nederlandsche Katholieken een krachtig voortwerken aan hun algemeene en we tenschappelijke ontwikkeling gebiedend vor dert spreekt den wcnsch. uit, dat. naar meer dere algemeene en wetenschappelijke ont wikkeling der Katholieken gestreefd worde en erkent als middelen daartoe: 1. een gepast streven naar meerde re vrij making der Katholieke Lagere School van den geldelijken druk, waardoor het deze, in het algemeen genomen, nog altijd be zwaarlijk valt onï in leerkrachten en in leermiddelen de openbare lagere school op zijde te streven; 2. het verstrekken van herhaJingsonder- d er wijs aan de aankomende jongelingschap uit de volksklasse en diensvolgens uitbrei ding van het werk der patronaten en van soortgelijke instellingen ten behoeve der jongelingschap 3. meer algemeene verleening van zede- lijken en geldelijken steun aan Katholieke Vereenigingen en andere instellingen, die zich de algemeene of wetenschappelijke ont wikkeling der Katholieken ten doei heb ben gesteld; 4. meerdere deelneming der Katholieken aan het wetenschappelijk vereenigimgsleven in het algemeen. Op deze conclusie waren 4 amendementen ingediend. Een amendement van mr. Spoor man van Delft, waarin gesproken wordt van vrijmaking van den geldelijken druk, waar onder de Kath. school ligt, werd door den inleider overgenomen. Niet die waarin op vakonderwijs naasl berhalingsonderwijs werd aangedrongen. Na de pauze was het woord aan 'den heer mr. E. K. 11. Regout, die sprak over „coöperatie van den Middenstand". De volgende conclusie stelde spr. der ver gadering voor De Vergadering, overwegende, dat de handels- en nijver heidsondernemingen van den middenstand een sterke mededinging ondervinden en zullen ondervinden van de coöperatieve ver- bruiks- en voorlbrengingsondememingen, van de "groote ondernemingen in den ge- tailhandel (de warenhuizen) en van de winkelondememingen met vele filialen wer kende overwegende, dat het derhalve noodza kelijk is, dat de handels- en nijverheids ondernemingen van den middenstand door eigen krachtsontwikkeling en onderlinge samenwerking sterk staan tegenover die mededinging; overwegende, dat één der middelen om hiertoe te geraken is het oprichten van coöperatieve vereenigingen van den mid denstand, waarbij vooral in aanmerking ko men: crediet-instellingen en vereenigingen voor gemeenschappelijke:! inkoop; overwegende, dat het verleenen van mee werking tot die oprichting zelfs op den weg ligt van hen, die op principieele gron den bedoelde mededingers- hebben bestre den en bestrijden, (laar ook zij rekening moeten houden met het feit, dat deze be staan en groeien ondanks den tegen hen gevoerden strijd; spreekt den wenschl uit, dat de R. K. Vereenigingen van den Middenstand na be hoorlijk onderzoek coöperatieve Vereeni gingen van baar leden oprichten, waar zulks mogelijk blijkt, in de eerste plaats crediet-instellingen en vereenigingen voor gemeenschappelijken inkoop. De voorstellers der hierop ingediende amendementen, de heeren F. van der Steen van 's-Gravenhage en N. Bobben van Delft, verdedigden deze, die verruiming van de conclusie ten doel hadden. Eenige andere spr. hadden nogi enkele bedenkingen, waarna de inleider zichten deele met de wenscben van beide amen dementen vereenigde en de vergadering de conclusie onderschreef. De voorzitter deed voorlezing van een telegram: van Z. II. den Paus, waarin de H. Vader de vergaderde Katholieken zegent en dankt voor hun kinderlijke hulde en toewijding. Niet luid applaus werd hiervan kennis genomen. De Bisschop van Haarlem' sprak enkele woorden, waarna de voorzitter de bijeen komst sloot. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 11 October 1906 des namid dags 2 uur ten Raadhuize, De stukken lig gen ter visie voor de leden. Hedenmiddag ten twee uur had ten Raad- huize de aanbesteding plaats van verf werken ten dienste der gemeente aan bruggen en gebouwen. Hiervoor waren ingekomen 11 bil jetten en wel van de volgenden, allen in woners dezer gemeente J. van der Hammen voor f1281; Polder man Zoon, A. J. Schreuder en .1. P. van Rest voor f1324; II. van der Burgh voor f1350; G. van Meurs voer (1384 J Th. Hickendorfl' en gebroeders Hiekendoctl voor f1392 90; A. Scholte Jz. voor f1395; T. Stahlie en 3. van Katwijk voor f '1395; B G. Hoogendam voor f 1397 Maltha en Let terveld voor f 1400Gebrs. Van der Hammen voor f'1436 en A. D. Scholte voor f 1436. De gunning werd aangehouden. Op de tentoonstelling te Milaan is be kroond met den Grand Prix de firma A. F. Smulders alhier. Door de politie te Vlaardingen is proces verbaal opgemaakt tegen twee motorrijders uit Schiedam, waarvan de een niet was voor zien van een rij- en mnnmerbewijs en de ander van een mimmerbewijs. De heer H. D., Schouten, onderwijzer aan school C alhier, is benoemd bij het gou vernementsonderwijs in Nederlandsch-Indië. large. Israelii, als deken van de conferentie, namens deze hulde aan den keizer, waarop een van alle zijden levendig toegejuichte heil- groet aan den keizer volgde. Daarop aan vaardde de onderstaatssecretaris Sydow het voorzitterschap. Tot vice-presidenten der al gemeene vergadering werden gekozen do hoc- ■en Manney (Amerika), Smith (Engeland) en S/aley (Hongarije). Toon werd dc ont- vverp-agenda goedgekeurd en ter behandeling van het reglement van orde en voor de re dactie der besluiten elk een bijzondere com missie ingesteld. De conferentie zal in de eerste plaats het ontwerp voor een interna tionaal verdrag behandelendo bespre kingen zijn voor het publiek niet toegan kelijk. Voor het ontwerpen van het reglement van orde zijn aangewezen de Frnnschc af gevaardigde Bordelonguë ea de Italiaan Co lombo. Secretaris dezer commissie is de Ne derlandsche afgevaardigde, inspecteur van de telegrafie, Kruyt. Op het congres van de „International Law Association" te Berlijn werd, in aansluiting met een desbetreffend voorstel, een resolutie aangenomen, waarbij door het uitvoerend comité een commissie zal worden aange wezen, om het vraagstuk over de vrijheid van particulier eigendom ter zee te onder zoeken in verband mot de quaesties, die ont staan met betrekking tot het vinden van contrabande. Deze resolutie heeft betrekking op de vraag hoe oorlogvoerende mogend heden moeten handelen, wanneer op een on der neutrale ving varende bodem naast con trabande ook goederen worden gevonden, die niet tot contrabande kunnen worden ge rekend. beschuldigd van onzedelijke handelingen niet minderjarigen bedreven, 2 jaar gevangenis straf geëischt. Bedankt: voor het beroep teJukwerd door ds. J. A. Hoek te Oosterwierum. Geref. Kerken. Beroepen: te Haastrecht de heer J. Koele wijn, cand. te Bunschoten (Utr.). Te Sellingen ds. J. Osinga te A msterdam. Aangenomen: het beroep te Hoek van Holland door ds. J. van Ilaeringen Kz. te Genderen, Naar Wij vernemen, zal binnenkort als spreker in een vergadering van de S. D. A. P. optreden Dr. J. van den Brink en later ook de heer Mr. P. J, Troelstra. Raar wij vernemen, zal Keeltje Lokerse, de bekende Zeeuwscbe boerendochter, al hier in het lokaal Excelsior optreden op Donderdag-11 October a.s. („N. VI. CL") Voor de nieuwe bewaarschool aan den Binnensingel (Rutsbewaarschool) werden gisteren ingeschreven 119 leerlingen. Er bestaat voortdurend nog gelegenheid tot aaninelding van leerlingen bij de ver- sebffiende conxmissiele'dcn ^Gisteravond gaf Het Rotterdamsch: Too- neelgezelschap van den Grooten Schouw burg, directeur de heer P. D'. van Eijsden, een buitengewone voorstellinlg in de zaal „Harmonie". •Opgevoerd werd Miss Hobbs, blijspel in 4 bedrijven, door Jerome K. Jerome. Dat bet stuk 'goed beviel en dat 'de hoofdpersonen en verdere acteurs en ac trices succes hadden, bleek wel uit. hef da verend applaus, dat na ieder bedrijf volgde. De zaal was eivol. Het is te hopen, dat het Bestuur der zaal Harmonie meer dergelijke uitvoeringen doet geven. Zaterdag a. s. zal de hier bestaande af- deeling van den Ned. R.-K. Volksbond haar 124-jarig bestaan herdenken. In den och tend en den voormiddag zal dit kerkelijk ge schieden, terwijl des avonds een groote feest- vergadering zal worden gehouden, In deze bijeenkomst brengt de eerste secre taris verslag uit over do geschiedenis der af- deeling in de verloopen jarendaarna houdt de geestelijke adviseur, de heer Th. M. P- Bekkers, de feestrede. De vergadering wordt opgeluisterd door de ondorafdeelingen Har monie „St. Joanne.?" en tooneelclub „Ami- citia". Gisteravond werden de oefening voor het voorbereidend militair onderricht geopend Een zeer groot aantal jongelieden (ruim 70) waren aanwezig. Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage werd heden behandeld de zaak van J. C. V., 44 jaar, lioekvcrkooper te Rotterdam, vervolgd ter zake dat hij te Rotterdam in het begin van Februari 1906 ter vereprei- ding in voorraad had gehad talrijke voor do eerbaarheid aanstootelijke vliegende blaadjes, waarvan hij den inhoud kende en waarvan (le titels in den dagvaarding waren opgenomen. Do Rechtbank had ham! aanvankelijk hui ten vervolging gesteld, omdat men hier niet te doen had met vliegende blaadjes, doch met hoeken, doch op het verzet van den officier van justitie, had het Gcrechlshof deze beslissing vernietigd, zoodat rechts ingang tegen hem was verleend. Adv.-gen. mr. Reitsma achtte hef vonnis der Rechtbank onjuist gewezen, doch daar zij niet was ingegaan op het al 'dan niet bewezen der feiten, vorderde adv.-gen. ver nietiging van het vonnis der Rechtbank met verwijzing naar de Dordtsehe Recht bank. De verdediger, m'r. J. G. Sehürmann, uit Rotterdam', betwistte, dat bekl. den inhoud der hoeken kende, en betoogde, dat. in de dagvaarding had belmoren te zijn opgeno men een algemeene aanduiding van den aard van den inhoud, en niet slechts de titels der hoeken. Waar het een zoo precair feil geldt als de beoordeeUngi of iets naar de eer baarheid aanstoolelijk is, is vermelding al léén van die qualificaüe niet voldoende. Adv.-gen. repliceerde, dat bekl, zeer goed heeft kunnen weten, waarover het ging, daar bekl. zelf dc drukproeven dezer„zwij- nenloctuur" heeft gecorrigeerd. Hij begreep zeer goed, dat zij de voldoening aan zinne lijke lasten beschreven. En nu komt men maar steeds met een onschuldig gezicht beweren en pleiten, dat bekl. dit niet geweten heeft. De verdediger sprak bij dupliek een kort woord van protest uit naar aanleiding van de omstandigheid, dat adv.-gen. gemeend heeft, den persoon van den verdediger in deze zaak te moeten betrekken. Uitspraak over 14 dagen. In Friesland werd in 1905 voor 18,827 rijwielen belasting betaald. Bij het einde van dat jaar bedroeg de bevolking 356,007 zielen. Dus op elke 19 mensehen, klein en groot, een fietsrijder. Notarieele malversaties. 'Omtrent de inhechtenisneming van no taris A. N. J. Vos le Amersfoort meldt men aan de ,,N, Ct," In de jongste weken was het een publiek geheim, dat er aan de zaken van notaris Vos iets haperde. De ongelooflijkste verha len werden opgedischt Velen beschouwden alles als verzinsels, daar notaris Vos een ontzaglijke drukke praktijk had, en veel, zeer veel geld verdiend heeft, niet alleen in Amersfoort, maar ook in de omliggende gemeenten, voornamelijk Soest, Bunscho ten, Hoogland, Baarn enz. In do laatste weken kwamen Soester hoeren geregeld dagelijks bij troepjes ten kantore om| hun „gehlje", dat ze altijd trouw bij den nota ris brachten, op te halen, wal. in den aan vang wél, maar later niet geliukte. In de laatste week moet nog f60,000 uitbetaald zijn. Vrijdagavond werden (1e betalingen ge staakt. De heer Vos was ernslig ongesteld; hij leed sedert jaren aan een hartkwaal. Zaterdag vertoefden te Amiersfoort de offi cier van justitie en dc reclrter-eom'missaris uil Utrecht, wat tengevolge had, dat nota ris Vos 's avonds per rijtuig naar Utrecht werd vervoerd en in voorloopig arreslwerd gesleld. De geneesheer had tot. het vervoer zijn toestemming gegeven; de zieke werd in een deken gewikkeld en zoo getranspor teerd. De inhechtenisneming moot hebben plaats gehad op aanwijzing van de Zeeuwscbe Hy potheek-Bank, waarvan een der directeu ren, de lieer Veer, persoonlijk te Amers foort vertoefde. Hypotheken, die geroyeerd /hoesten zijn wordt beweerd stonden nog op verschillende panden, zoodat oen hoogere hypotheek op hetzelfde pand niet als le maar als 2e hypotheek, vooiikomt, zonder dat daarvan iets bekend was, noch bij de Bank, noch bij den liypotheeknemer. De boeken van notaris Vos, door twee deskundigen nagezien, moeten tamelijk goed in orde zijn. Men spreekt van een zeer aanzienlijk te kort, het cijfer van een half millioen wordt genoemd, maar dit kan wol fantasie zijn. Een feil is het dat vele eenvoudige men sehen, die alles wat zij bezaten aan den notaris hadden toevertrouwd, de dupe van de geschiedenis zijn. De gevolgen zullen vreoselijk zijn, daar de heer Vos veler ver trouwen had gewonnen en algemeen ge zien was. Nïen is te Amersfoort algemeen onder den indruk. Vele ingezetenen te Soest., vooral land bouwers, zijn betrokken bij' hel, gebeurde ten kantore van notaris Vos te Amersfoort. Genoemde notaris toch was gedurende vele jaren de man, die als Soester nota ris werd beschouwd en het volle vertrou wen genoot. Op de tentoonstelHng te Milaan zijn be kroond met den Grand Prix, de „Spaarbank" le Rotterdam' (directeur mr. G. II. NI. Del prat); Ue exploitatie-maatschappij „Oud Bussurn" te Kaarden, voor de inzending van een hygiënisch melkhedrijf; de werf Conrad" 'te Haarlem'. Dezer dagen is do Nederlandsche afdee lirig Decoratieve Kunst bezocht door den Italiaanschen minister, "President Giolitti, vergezeld van den President der Tentoon stellingscommissie, Manigili, den secretaris generaal Stefini en 'den secretaris vim de afdeeling Decoratieve Kunst, Catti Cazazzi. Bij de Plateelbakkerij (Delft", "gevestigd te Hilversum, werd voor pen aanzienlijk bedrag aan Plateel werk aangekocht. Draadlooss telegrafie. De internationale conferentie voor draad- looze telegrafie te Berlijn werd gisteren in het gebouw van den Rijksdag door den staats secretaris Kriitke geopend. Hij heette de af gevaardigden uit naam des keizers welkom en wenschte, na een terugblik te hebben ge worpen op de vorderingen van 'dc draad- looste telegrafie, den arbeid der conferentie goed succes. De Belgische afgevaardigde De- De kantonrechter veroordeelde tot f3.— den bewoner van Voorburg, die nagelaten had een sloot te doen dempen, bewerende dat hij dit niet doen kon .alvorens de ge meente gezorgd had voor een behoorlijken afvoer van het menagewater hit zijn pand. De 13 straffen van den strooper, die op een zijner strooptochten door een stoom tram overreden was, tengevoligfe waarvan hij een been moest missen, werden alle ver minderd tot fl. Vrijgesproken werd de persoon die te rechtstond ter zake dat hij nabij hetiluys ten Deyl op den Leidschen straatweg met een automobiel zóó hard gereden had, dat de veiligheid Van het verkeer in gevaar werd gebracht. Club de Bienjaisance. De drie bcstuurders-vennooten van de Club do Bienfaisance in de Vondelstraat te Amsterdam, zijn, nadat gisteren de instruc tie gesloten was, naar de openbars terecht zitting venvezen. Yoor de rechtbank te Maastricht stond gisteren terecht J, II. G., te Amby, be schuldigd van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Komende van een schietwedstrijd en gezeten in een her berg had hij schertsend op een vriend aan gelegd en hem ongelukkigerwijze in het oog getroffen, waardoor dit lichaamsdeel verloren is gegaan. Tegen beklaagde werd een hechtenis van 6 dagen geëischt. De Kamer van toezicht op de notaris sen en candidaat-notarissen in het 'arron dissement Utrecht heeft mot ingang yan 1 Oct. nótaris J. Bolk te Amersfoort aan gewezen ter waarneming van liet vacante kantoor van notaris A. N. J. Vos, aldaar. Uit de diamantindustrie. De brillantsnijders en -snijdsters te Am sterdam hebben vergaderd om te beraadslagen o'.er het door de A. J. V. gedane voorstel van 10 pCt. loonsverhooging. De heer J, B' ouwer, looncommissaris in de brillant-in- dustrie, raadde namens het bestuur van den A. N. D. B aanneming van het voorstel aan. De heer Brouwer deelde mede, dat het bestuur van den A. N. D. B. er voor zou zorgen, dat de verkregen verhooging van blijvenden duur zou zijn. Met slechts 17 stemmen tegen werd het voorstel aangenomen Naar men aan sDe Stand." mededeelt, bestaat het plan bij eenige juweliers van Christelijken huize, om een Christelijke juweliers vereeniging op te richten, waarvan alle Protestantsche en Katholieke juweliers en eigenwerk makers lid kunnen worden. Het O. M. bij de rechtbank te Maastricht heeft togen den onderwijzer «T., te Caberg, De staking te Leiden. Na de vele vergeefsclie pogingen om den vrede tusschen de patroons en gezellen in het timmervak weder te herstellen zullen eindelijk besturen der afdeelingen van het Nederlandsch Werkliedenverbond, den Roomsch-Katholieken Volksbond, Patrimoni um en den Christelijken Werkmansbond nog hun invloed daartoe aanwenden, gerugsteund, naar men zegt, door het hoofd der gemeente. De Rotterdamsche kotter Mar ia". Naar aanleiding Van het bericht overdq

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2