BINNENLAND, V STADSNIEUWS. YL AARDIN GEN Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Landbouw en Veeteelt. Do Duitsche bladen brengen hel sensa tie-nieuwtje dat de agrariërs plan hebben in Duitsdüand een vleeschtrust te stichten met behulp van Amerikaanse!) kapitaal. Het is overbekend dat 'de vleesehprijzon in Duitsehlaml enorm! zijn opgevoerd, terwille van de agrariërs en nn hebben dezelfde menseben plan om den vleesehv-erkoop te m'onopoliseeren en de prijzen naar lam be lieven natuurlijk nog meer te doen stijgen. l'odbielski, de in koloniale zaken befaam de minister van landbouw, is door den keizer uitgenoodigd deel te nomen aaneen jachtpartij. „Pod" staat nog altijd in bla kende gunst bij den keizer. Bij een schrijven uit Homburg v. d.llühe van 3 Oct. over de troonsopvolging in Bronswijk deelde de rijkskanselier aan hot Bmnswijkscho ministerie mede, dal hij het bestuit van den Bondsraad van 2 Juli 1885, waarbij de hertog van Cumber land van de re geering wordt buitengesloten, zoolang als geldig moet beschouwen tot dit door een nieuw besluit vair den Bonds raad opgeheven of veranderd is. Als Prui sisch minister van Tmitenlandsche zaken achtte hij zich met geroepen een dergelijk besluit uit te lokkon. De regeering zou aan een voorstel tot opheffing of verandering van het besluit van don Bondsraad van 2 Juli 1SS5 haar goedkeuring moeten onthou den, omdat oen besliste verandering inde verhouding van den hertog tot Pruisen nog niet is ingetreden en nog steeds en wel onder stilzwijgende toestemming van den hertog, er een "Wettisch streven bestaat naar het bezit van de provincie Hannover. Denemarken. Koning Haakon, koningin. Hand en de kroonprins kwamen gistermiddag te Kopen hagen aan; zij werden aan het station ont vangen door de Deensche koningsfamilie, de "keizerin-weduwe van Rusland, den ko ning van Griekenland, de minis Iers en hoog- waardigheidsbekleeders. Na hartelijke begroeting vertrokken de Noorweegsche gasten met de Deensche kóningsfaniilie, onder het gejuich der me nigte, naar het slot 'Amalienborg. - Koning Hakon en koningin Maud zullen 14 November een bezoek brengen aan hetEn- gelsche bof. Oostenrijk: De commissie voor kiesreehthervomnng heeft het voorstel tot invoering van 'het stelsel van meervoudig kiesrecht verworpen. Marokko. De „Temps" deelt mede, dat het 'coi^ps diplomatique te Tanger in zijn laatste bij eenkomst eenparig het volgende besluit heeft genomen: Ofschoon het eind verdrag Van Algésiras nog niet door alle mogend- Ijeden bekrachtigd is, is toch het corps diplomatique eenstemmig van oordeel, dat al zijn leden in hun betrekkingen tot den maghzen behooren te handelen volgens de op die conferentie aangenomen beginselen; in het bijzonder zal hij de aangelegenheid van de openbare werken en concessies geen afwijking plaats hebben van bet stelsel van aanbesteding, dat 'ten 'doel heeft de gelijkheid van allen op economisch gebied te handhaven. H. 31. de Koningin. De bijzondere correspondent van de „Tel." seint dd. 4 October uit Dresden II. M. Koningin Wilhelmina maakt iede- ren dag in het prachtige slotpark en langs den oever van de Elbe korte wandelingen. Het weer is onbestendig. Corps diplomatique. Reuter meldt uit Rome: De heer Tugini, gezant van Ttalie te 's-Gravenhage, heeft op zijn verzoek eervol ontslag gekregen en hertog Sallier de la Tour is tot zijn opvolger benoemd. In Hotel des Indes is aangekomen kolo nel Kouzrnine Korovaieff, militair attaché bij de Russische legatie te 's-Gravenhage. Onze gezanten. Baron Gevers, onze gezant te Berlijn, is naar zijn post vertrokken. _- De gezant van Turkije bij ons hof begeeft zich heden voor eenige maanden met verlof buiten de residentie. 4c Gisteren, Donderdag, was 'n het gezant- schapsjmbouw en de consuls, tswoning van Turkije de vlag van dat land uitgestoken, bij gelegenheid van den geboortedag van den sultan. Ter trek ran den afgetreden Franschen gezant. Onder grooten toevloed van autoriteiten, waaronder de minsters van Buitenlandsche Zaken, van Marine en Koloniën en de vice- president van den Raad van State, vertrok hedenmiddag de afgetreden gezant der Fran- sche Republiek, De Monbel, naar zijn vader land terug. Onder de hem aangeboden bloemstukken was een ruiker van rozen van den Duitsehen gezant bij ons hof. Raad ran State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 10 dezer, des voormid dags te elf uur. Ball. De correspondent ie Batavia van de „N. R. Ct." seint; Liel'rinek regelde, de bestuurszaken op een vergadering der poengguwn's van Tuinman. Hij is daarna vertrokken naar Gianjur tol regeling der zaken in Bangli en Kloeng- koeng. Onze hoofdmacht volgt spoedig. liet lam! is volkomen rustig. De reductie teekent hierbij uun: De heer Liefrinek is, zooals men zich zal herinneren, nis regeeringseommissaris toege voegd aan de expeditionaire troepenmacht. On/.e troepen zijn das zonder slag of stoot Tabsman binnengerukt en al dadelijk kon worden overgegaan tot regeling van bet be stuur. Wat Tabmum en Budoeng betreft is alzoo bet succes volkomen. Gianjur is de hoofdplaats van het. gelijk namige leenroerige rijkje. Van die plaats uit is zoowel Bangli als Kloengkoong langs een vrij goeden weg te bereiken. Uil de mededeeling, dat de hoofdmacht spoedig volgt, valt op te maken, dat ook Bangli en Kloengkoeng zoo noodig met krachtige band tot rede gebracht zullen wor den. De regeeringseommissaris kan hierbij vooruitgaan, omdat hij op bevriend terrein blijft. Waarschijnlijk zal die hooge ambte naar van Gianiar uit aan de vorsten van Bangli en Kloengkoong een ultimatum doen toekomen. Bij verwerping van de daarin ge stelde eischen kan de hoofdmacht dan on middellijk ingrijpen. Er wordt bier gesproken van de hoofd macht, omdat, naar voor de hand Egt, cn Dènpasar ën Tabunan wel door een vrij sterke afdeeling zullen bezet gehouden wor den. _Men zal zich uit de door ons bij de kaart gegeven toelichting herinneren, dat vooral Bangli zeer brutaal is opgetreden en dat, naar vermoed wordt, Kloengkoeng de hand heeft gehad in de op Bali voorgevallen ge beurtenissen. Wij juichen liet dan ook toe, dat men de gelegenheid niet laat voorbij gaan om ook Bangli en Kloengkoeng aan ons onmiddellijk gezag fe onderwerpen. De hoofdplaats Kloengkoeng is van de ankerplaats Koesnmbe uit door 3e marine goed onder vuur te nemen. De afstand van Tabanan naar Gianjar is ongeveer 25 Iv.M. Het wapen Tan Noord-Holland, Naar wij vernemen, zullen Ged. Staten van Noord-Holland voorstellen het wapen der provincie Ie wijzigen. („Tel.") Tegen de Pandjeshuizen. Het comité tot besrijding van den woeker en der pandjeshuizen hield gisteravond, naar de Avondp." meldt, weer een vergadering ten huize van de presidente, jkvr. Van Ho- gendorp in Den Haag, waarbij ook dr. Bos tegenwoordig was. Er werd een concept-adres aan de regee ring besproken en vastgesteld, waarin het comité aandringt op spoedige vervulling der belofte, in de Troonrede gedaan, inzake rege ling der banken van leening, enz. Van dit adres zal afschrift gezonden wor den aan elk der leden der Tweede Kamer. Daaraan zal tevens worden toegevoegd een opgave der aangesloten vereenigingen en bon den. vertegenwoordigende vele duizenden, over geheel het land verspreid, benevens lijs ten met handteckeningen uit Rotterdam en Delft. Voorts werd een door dr. Bos ont worpen concept van de statuten der op to richten vereeniging besproken. Die vereeniging zal zich volgens deze concept-statuien noemenNederlandsche ver eeniging ter bestrijding van den woeker. liet drieledig doel der nationale vereeni ging fomnuleeren de concept-statuten, ge lijk dit op de proteslmeeling besproken is: voorlichting, propaganda en cred iet verleen'mg aan de armen. Een vergadering van 13 November zal hebben te beslissen, hoe een en ander door de vereeniging zal worden bereikt. Arbeidsters der Cerainlsche fabrieken. Mevrouw M. W. A. Rutgers—Heitsema en mevrouw W. Drucker, respect, presi dente en secretaresse der Vereeniging ter be hartiging van de belangen dor vrouw1 te Maastricht, hebben de vorige week een be zoek aan Maastricht gebracht en met tal rijke arbeidsters der Cethmische fabrieken over haar toestand gesproken. Zij hebben daarbij der arbeidsters duide lijk gemaakt, dat zij' alles in hef werk moes ten stellen omi te bereiken, datvrouwen arbeid 'in de Ceramische fabricage gehand haafd bleef. De dames beloofden een audiëntie bij Mi nister Veegens te zullen aanvragen, om al dus de vrouwen in de gelegenheid te stel len zelf haar toestand aan den Minister' uit een te zetten. Dinsdag j.l. ontvingen 2 vrouwen 'n brief van mevr. RutgersHoilsema, dat Minis ter Veegens de audiëntie op gisteren, Woensdag 3 'October, den vrouwen verlee- nen wilde, 'des namiddags te 2 uur. De heide vrouwen hebben zich nauwkeu rig op de hoogte gesteld van de toestan den hareb mede-arbeidsters der gezamen lijke Ceramische fabrieken en zijn gister morgen namens de Maastrichtsche fabrieks arbeidsters naar Den Haag ter audiëntie afgereisd. („L. Koer.") Congres van Takvereenlglngen Ter voorbereiding en bespreking van een eventueel tweede R.-K. vakcongres zijn de besturen van alle R.-K. vakbonden en secre tariaten uitgenoodigd tot een gezamenlijke vergadering op Zondag 2 December in 't St. .lozolfsgcbouw to Utrecht. („Tijd.") Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad van Schiedam op Donderdag 11 October 1906, de namiddags te 2 uren. Vaststelling der notulen van de vergade ring van 28 .September j.l.' Med edoelingen, ngekomen stukken. Agenda 1. Benoeming van een wethouder in de plaats van den heer G. Visser Bz. 2. Benoeming van drie onderwijzeressen aan school G. Voorgedragen zijn voor de eerste vaca ture: I. mej. H. II. M. de Mol, tijd. onder- dijzeres a. it. hulprohuolII. mcj. -T. P.' van Luik, idem, idem; 111. A. C. Oostdijk, on derwijzeres to HollevoctsSuis. Voor de tweede vacature: I. mej. J. P. van Luik, tijd. onderwijzeres a. d. hulp- school; II. mej. E. R. Vlieg, onderwijzeres te EdervcenHl. mej. II. Sieders, onder wijzeres te Pesse. Voor de derde vacature: 1. mej. E. R. Vlieg, onderwijzeres te Edërvcen II. mej. H. Siedcrs, onderwijzeres te Pesse; ITT. mej. C. Wiliemsen, onderwijzeres te Zaamslag. 3. Benoeming van oen onderwijzer aan do Herhalingsschool voor jongens. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening tot regeling van het gewoon herhalingsonderwijs voor jongens en meisjes in de gemeente Schiedam, (Gom.- blad no. 17 en IS van 1902) in dien zin, dat bet onderscheid in belooning tusschen vakonderwijzers en andere onderwijzers wordt opgeheven, 5. Voorstel van B. en W. tot het heffen eener vergoeding voor het ophalen van kool- aseh en c. q. wijziging der Verordeningen Gemeenteblad no. 13 van 1897 en 4 van 1S9S. G. Beroep van den Bijzomieren Raad van de vereeniging van den H. Vinrentius van Paulo alhier tegen de weigering door B. i-n W. van de vergunning voor den verhouw van het Lidninagestieht aan cle Nieuwe Ha ven, met verslag en voorstel van de Com missie bedoeld in art. 175 der Bouwver ordening. 7. Voorstel van B. en IV. betreffende de regeling der geldelijke verhouding van de gemeente-gasfabriek en cle gemeente-drink waterleiding tot de gemeente. S. Voorstel tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening met rapport van de Fi- nancieele Commissie. En verdere voorstellen en medeïeelingen. Ingevolge de toezegging van den voor zitter in de jongste vergadering van den Raad, is thans in druk verschenen de ont- werp-verorden. betreffende de geldelijke ver houding 'der gemeentebedrijven, eenorzijds het ontwerp der Financieelo Commissie,' anderzijdseh dat ontwerp zooals B. en \V. dit gewijzigd zouden willen zien. Door de C. V. T. o. hj. L. O. is de aan dacht gevestigd op de bezoldiging van do vakonderwijzers in teekenen en handenar beid aan de herhalingsschool voor jongens, die lager bezoldigd zijn dan de onderwij zers in 'de gewone vakken. Zij acht deze regeling niet goed en vraagt dus gelijkstelling voor allen. B. en W,, zich pief. de motieven dor commissie vereenigendo, stellen voor in dien geest de betrekkelijke verordening te wijzigen. Uit liet heden door ons ontvangen ver slag over het dienstjaar 1905/6 van do Algemeene coöperatieve bakkerij blijkt dat het aantal leden vermeerderde met 154, verminderde met 69 en alzoo steeg van 685 tot 770. Ingevolge het besluit der algemeene ver gadering werd do 10 pet. van de winstals volgt verdeeld f 100 aan de Vereeniging voor Schicdam- scbe Gezondheidskolonies; 150 ter beschikking te stellen van het bestuur om in voorkomende gevallen van nood, rechtvaardige werkstaking enz., te besteden overeenkomstig art. 4.3 der sta tuten f200 Ier beschikking van het bestuur om aan hidpbehoevende leden, die min stens een half jaar lid der coöperatie zijn. gratis brood te verschaffen, gedurende hoogstens vier weken. Voorts werd 1100.beschikbaar ge steld voor aankoop van kleeren door de Vereen, voor Schied. Gezondheidskolonies. Den 30sten Juni nam de heer De Groot als bestuuislid ontslag en werd alls (waar nemend) voorzitter vervangen door den 'heer u. J. v. Wurmönd. Het dividend werd bepaald - op 7 pet. Plannen worden voorbereid tot hot, in het leven roepen van een coöperatief zie kenfonds en tot uitbreiding van de coöpe ratie met een aardappel- en brandstoffen- handel, of een winkel in grutterswaren. De schuldenlast blijkt daarvoor echter nog belommerend te werken. Het vorig jaar wees het bestuur er reeds op dat feitelijk het aandeel van f 10 op f25 zou moeten worden gebracht. Het ware heter, aldus het verslag dat het aandeelen- en reservekapitaal zoo groot was dat men niet afhankelijk behoefde te zijn van een geldschieter. Hedenmiddag schijnt tijdens het korte maar hevige onweder dat boven deze ge meente zich met zware stortregens ontlastte, op liet. terrein der firma Landman de blik sem geslagen te zijn in een schoorsteen die thans nog op het werk aldaar gebruikt wordt. De bliksem verliet den schoorsteen waarschijnlijk door de vuuroperiing. Daar was aan het werk Uorrit Bosman die door liet roet uit dien schoorsteen als overgoten werd en bewusteloos neerviel. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen en werd de bewu.xtolooze door dezen weer tot bewustzijn gebracht. Of Rosman werkelijk door den bliksem getroffen is, dan wel van schrik flauw viel schijnt niet bekend. Jn elk geval heeft hij geen kwade gevolgen er van gehad on is hij op raad van den dokier naar Imis gegaan. In de fabriek van The T.T.M. Cycle Mf. Co. aan de Westmokmstraat kreeg .1. T. den Brinker, wonende Westmolenstraat, eenige verschroeiingen in hot gehint en den hals door een gasvlam. De brandersknecht van den heer J. II. Houtman, werkzaam in de branderij aan de Hoofdstraat, had liet ongeluk bij bet weg brengen van gist met een wagen tegen de opril van de brug over de Westerkado uit te glijden en zijn rechterbeen Ie bezeeren. Hij heelt ziclt onder geneeskundige behandeling moeten stellen. M. A. van Wagtendonk, plaatswerker op de glasfabriek „de Schie" kreeg een kneu zing aan het linkerkniegewricht doordien hij uitgleed. In de fabriek van de firma Th. C. Mel- chers brandde zich do glasblazers J. Boer doordien een ander met een gloeiende fleseh tegen hem aanliep. Op de fabriek van de firma Smulders kreeg P. Schellevis, wonende Ploegstraat, een sing van een lier toen hij bezig was met iets op te hijsehen. Op Van Dcventer's glasfabriek struikelde F. de Bruijn en viel daarbij met de hand in glasscherven, waardoor hij zich verwondde. De aanvanger A. Th. ,T. van Pelt op de 'glasfabriek „de Schie" viel op een ijzeren plaat terwijl hij wat water wilde halen en verwondde daarbij "den rechter pols. De indrager P. c!en Herder op Van De- venter's glasfabriek, brandde zich den duim doordien een gloeiende fleseh daar op neer kwam. Gistermiddag heeft een Rotterdnmsche jongen van 10 jaar zich schuldig gemankt aan diefstal van een pakje cigaretten uit den sigarenwinkel van den heer Ilodes aan den Singel. Door dc politie werd de knaap ge grepen en later aan de'Rotterdamsclie politie overgegeven om aan zijn oudere te worden teruggebracht. Hedenmorgen werden aan devischmarkt aangevoerd bot, tong, paling en schelvisch. De prijzen waren voor bot vanaf f 0.25 tot £1.60; tong f2.45; paling vanaf f 0.121/2 tot f 1.40; schelvisch vanaf f0.30 tot f0.47i/2. Alles per koop. B. en IV. bieden den raad belangrijke ontwerp-besluiten aanzij stellen o. a. voor liet bouwen eener nieuwe school. Het voorstel is geformuleerd als volgt: lo. te besluiten dat een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs (vakken a-k) zal worden opgericht als school E, 2o. te bepalen, dat het gebouw voor die school, aanvankelijk mot 6 lokalen, zal wor den gesticht op een perceel gemeentegrond aan de Oostzijde van liet zuidelijk einde van de Prins Hendrikstraat, volgens een nader door den raad vast te stellen plan, 3o. te besluiten dat, zoolang het gebouw sub 2o. bedoeld, niet in gebruik kan wor den genomen, de nieuwe school zal zijn ge vestigd in drie lokalen, plaatselijk bekend Kortesteeg no. 1, nabij de Koningstraat, 4o, de jaarwedde van het hoofd van schoot E vast te stellen op 1200, en zijn ver goeding voor huishuur op f 300 's jaars, 5o. ons (B. en W.) te machtigen, om met do Vereeniging van bijzonder Christelijk onderwijs een overeenkomst aan te gaan tot lmur van de sub. 3o. genoemde lokalen tegen een huurprijs van 5 per lokaal por week, 6. ons (B. en W.) een crediet ton tc staan voor cle aanschaffing van schoolmeti- belcn, leermiddelen enz. voor de hulploka len en voor het aanbrengen der noodige ver anderingen in die lokalen. Mede stellen B. en IV. den Raad voor om te besluiten de Willem Beukelszoonstraat tot den Binnensingel door te trekken. Ook stellen zij voor, onder introkking van lntn voorstel van 7 Juni 1906 o. m. lo. in beginsel te besluiten, dat voortaan, wanneer door bij. dc Regeering als zoodanig bekend staande kerkgenootschappen gemeen tegrond in erfpacht wordt gevraagd ten be hoeve van dort openbaren eeredionst, op daartoe strekkend verzoek de op den dag van het raadsbesluit tot uitgifte geldende canon kan worden verlaagd lot gedeelte van het bedrag, terwijl op den aldus ver laagden canon art. 14 der „Algemeene voor waarden" (tienjaarlijksche herziening) niet wordt toegepast; 2o. aan kerkvoogden en notabelen der Ncderl. Herv. gemeente tot 1 Januari 1907 uitstel te verleenen van den termijn tot in levering van bouwplan en teekening voor het op den aangevraagden grond te stichten kerkgebouw en hun te kennen te geven, dat, wanneer na de indiening dier teekening door U tot. do uitgifte van den grond wordt be sloten, den prijs overeenkomstig vorenge noemd beginsel zal worden gereduceerd. De voordracht voor "onderwijzer mm school A bestaat uit 1. P. Eindhoven, onderwijzer te Nieuwer- kerk a. d. Ussol; 2. A. Spoel, onderwijzer te Nurnansdorp.3. A. Kruik, onderwijzer te Gicsseiulnm. lieden is in druk verschenen de gemeente- begrooting voor 1907. Deze bedraagt voor; De gewone inkomsten en uitgavenf 400.276.06l/2 Buitengewone inkomsten en uitgaven- 54.000. Totaal f 454.276.061/2 De gewone uitgaven wijzen voor x>onvoor ziene" een bedrag van f 4125,31 aanvoor Drente en aflossingen" f 123821.25. De schulden op 1 Januari 1907 bedragen In 3 o/u's leeningen f 533.000. 31/2 o/o's - 683.950.- d 4 qy 's ...- 803.500.— Totaal f 2020.450.— Het totaal bedrag der verplichte aflossing in 1907 is f51300.— b Onder de ontvangsten zijn uitgetrokken 40 opcenten op de gebouwde eigendommen (f12210 54), 10 opcenten op de ongebouwde eigendommen (f126.85), en 50 opcenten op de personeele belasting (f 13623.43). De hoofdelijke omslag is uitgetrokken tot een bedrag van f94400. *De heer C. Schippers heeft ontslag ge nomen als lid der plaatselijke schoollcom- missie. Ter voorziening in "de vacature bie den B. en W. den Raad een aanbeveling aan, waarop voorkomen de hoeren S. Schippers en G. van der Burg. De „Katholieke Kring" te Alkmaar had aan liet gemeentebestuur het verzoek ge richt geen toestemming te willen verleenen voor de opvoering van Heyermans' „Aller zielen". Naar de „Alkmaarsche Crt." ver neemt heeft dc burgemeester geen termen gevonden om aan hef verzoek te voldoen en kan cle opvoering dus doorgaan. Te New-York is een socialistische hooge- school gesticht onder den naam Rand School for Social Science. 90 studenten zijn reeds ingeschreven, onder de professoren zijn twee leden van de Columbia-hoogesehool Giddings en Beard. Gisteren werd voor de rechtbank te Hee renveen de zaak behandeld tegen A. v. d. G., te Sloten (Fr.). Deze had op 30 Juni ruzie met zijn vrouw. Hij 'wilde haar met oen petroleumtoestel slaan, doch de vrouw ontrukte hem' dit. Toen ging- liij naar "de bedstede, nam' daaruit een geladen revol ver en schoot daarmee op zijn vrouw. Be kogel drong door den linkerbovenarm tus schen schouderblad en borstkas, waar hij nog zit. De vrouw werd buiten eede ge hoord. Beklaagde was niet verschenenhij is ziek. In de ins tractie had hij verklaard niet het doel gehad te hebben zijn vrouw te dooden. Hel O. M. eischic wegens mishandeling een gevangenisstraf van 1 jaar. In het Rotterdamsche Supplement van Our Magazine komlt, van de hand van den Bev. ,T. Irwin Brcnvn, predikant bij do Scholsche Kerk te Rotterdam, een opstel voor over de herdenking van het vertrek der Engclsche Pelgrimvaderen in de Ilerv. kerk te Delfshaven, met eenige platen, o.a. cle afdruk van een séhoone oude prent, voorstellende hel. hoofd te Delfshaven, van waar cle Pelgrimvaderen in Juli 1620 op de Speedwell naar Amerika wegvoeren. In den loop van hel volgende jaar zal hel vijflig jaren geleden zijh dat 'de Duit- sche Evangelische Kerk aan het Bleyenb'urg te 's-Gravenhage werd' gesticht. Men is voornemens dit feit plechtig1 en feestelijk te vieren. Geref. Kerken. A an gen om'en het beroep te Marken door den heer I. IJ. Tiemersrna, cand'. te Arum. Hooger Onderwijs. Dr. P. H. Rittcr, benoemd, lot h'oogleeraar in de geschiedenis der wijsbegeerte, de lo gica, de metapihysica, en cle zielkunde, aan cle rijksuniversiteit te Utrecht, zal op Maandag dert 15den dezer, des nam', te 2 'uur, in het Groot Auditorium) zijn ambt aanvaarden mét het houden eener rede voering. Bevorderd tot doctor in de artsenijb'ereid- kunde aan de universiteit te Leiden do heer H. Nanning, apotheker, gebbren tc 's-Gra venhage, na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld: „Over 'denin vloed van pancreas-extract op de glycolyso in spiersap". Lager Onderwijs. In een door do afd. Rotterdam) van den Bond van Ned. Onderwijzers belegde open bare vergadering, te houden op a.s. Maan dag, zullen de hoeren dr. J. V. Leeuwen, van Schiedam', en Th. M. Ketelaar, lid der Tweede Kamer, spreken over: De salaris regeling der onderwijzers Ie Rotterdam1. Verschenen is de nieuwe l\jst van cle aan-

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2