BEURS TAM AMSTERDAM. Ingezonden Mededeelingen. Een verschrikkelijke bedreiging. Staten Generaal. Gemengd Nieuws. Koloniën. laatste Nieuws. Handel en Bedrijl Burgerlijke Stand. Spoorwegleeningen. Premieleeningen. 'i. geslotenen bjj de Botercontróle. Er is tevens in opgenomen een korte uiteenzetting van het controlestelsel, van de toepassing der botermerken en van de wijze, waarop met behulp daarvan waarborgen van de echtheid van natuurboter worden gegeven. Deze lijst wordt vanwege de directie van den Landbouw gepubliceerd in de Eransche, Duitsche en Engelsche laai, ter voorlichting van den buitenlandschen afnemer van ons nationaal zuivelproduct. 30 cent. por regel. Bloeduitstortingen. Alle personen die bloeduitstortingen bob ben, verkeeren onder de bedreiging van oen verschrikkelijken dood. Veronderstel dat de spleet waardoor het bloed wegvloeit zich niet sluit, dan zal al het bloed daardoor weg vloeien, en er is niet veel in liet lichaam; op zijn best vijf liters. Zoodru al het bloed is weggevloeid, treedt de dood in. Het is n niet onbekend dat ons bloed1 door geheel ons lichaam stroomt, door een soort van bui zen die, indien zij van kleine afmeting zijn, sla "aderen worden genoemd. Komt een van die buizen te barsten en stopt zij zich niet v a n zei f, dan vloeit al het bloed weg en volgt de dood. Die buizen nu, bezitten geen buitengewonen weerstand, en bovendien ma ken zekere ziekten, evenals zekere ondeugden (bijvoorbeeld misbruik van alcohol), ze ge brekkig. Bij de vrouwen brengt de bloedar moede een verval, een verzwakking van alle organen, van alle deelen van het lichaam mee. De aderen en de slagaderen hebben geen weerstand moer. Zij hebben geen veer kracht en verdragen niet de kloppingen van het hart, wat trillingen tengevolge heeft, en zoo scheuren zij gemakkelijk, waardoor bloedstortingen ontstaan. Bloedstortingen worden niet rechtstreeks genezen. Wat genezen moet worden dat is de ziektetoestand die de zwakte van de wan den der aderen en der slagaderen heeft te weeg gebracht. De bloedarmoede veroorzaakt de bloeduitstortingen. De Pink Pillen ge nezen de bloedarmoede, de zwakte onder al haar vormen. Zij genezen indirect de neiging tot bloeduitstortingen. Te dien opzichte schrijft ons mejuffrouw P. Vink geb. D, Vink, ProosstraatlG, te Utrecht. Hoj. P. Vink portret Heijenberg, „Gedurende oenigen lijd was ik onder hevig aan veelvuldige en overvloedige bloed uitstortingen. De vele geneesmiddelen die ik genomen had konden deze ziekte, die onrust barend en gevaarlijk werd, niet doen ophou den. Op aanraden van een bevriend per soon heb ik de Pink Pillen gebruikt, en tot miin groot geluk en dat van mijn familie hebben zij mij volkomen genezen." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al- gemeenc zwakte, maagkwalen. Prijs f 1.75 per doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij' Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland fin Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 5 October. la antwoord op penige desbetreffende vra gen van den heer Ikigenholtz heeft do Mi nister van Marine geantwoord, dat Boorde directie der marine te Willemsoord vleesch in blik is verkocht, dat overtollig was ge worden door veranderde voedingswijze. ■De inhoud dier blikken is door dekoo P.ers beproefd en goed bevonden, zoodat van een verkoop van voor de volksgezond heid nadeelig vleesch geen sprake is ge woest. B'oensdag 1 uur vergadert de Kamer Van de agenda js voorloopig afgevoerd het wetsontwerp betrekkelijik de toetreding tot de vredesconferentie voor nog niet toe getreden staten. De malversaties te Amersfoort. Dé directie der Zeemvsche Hypotheek bank deelt, naar aanleiding van het in enkele bladen opgenomen bericht, als zou de arres tatie van notaris Vos te Amersfoort" op haar aanwijzing hebben plaats gehad, mede, dat dit onjuist is. De bank geeft in een circu laire een uiteenzetting van do toedracht der zaak om te doen blijken, dat de door dezen notaris gepleegde malversaties do hypo theekbank naar allo waarschijnlijkheid geen verliezen zullen berokkenen. Den geruchtmakend faillissement. Het faillissement van don effectonhando aar J.^W. Jonkers,, te Groningen, voor. neen Geniets en Co., zal, naar vernomen wordt, leiden tot een voor de credieteuren hoogst onaangename catastrophe. Men spreekt van een tekort van 3 ii 4 ton. De heer Jonkers is naar Griekenland uitgeweken. De timmerliedenstakimj te Leiden. In den laatston tijd was het te Leiden, dank zij den maatregelen der pJulie, rus tig en kunnen oiuler Bewaking 'der politie de arbeidswilligen ongestoord aan den ar beid blijven; minder goed ging dit bij1 den Leidscben bouwondernemer, den hoer .inc. B., die aan de St. Nicolaasloan onder de gemeente Voorschoten een paar blokken huizen bezig is te bouwen. De stakers en kameraden uit Delft en Den Haag, die zich niet dezen solidair verklaren, verhinderen hel. werken, wat voor den bouwondernemer niet alleen last veroorzaakt pilaar ook veel schade berokkende. Als lid van den Pa troonsbond wendde hij zich tot het1 'be stuur onj bijstand, omdat hij anders ge noodzaakt zou zijn pit de patroonsorgani satie te treden, waardoor hij ook uit "de stakers zelf zijn werklieden zou kunnen recruteeren. Die bijstand zou gisteren wor den verleend. Een der patroons trok gis termiddag met een viertal gezellen her waarts, oml den Collega te helpen, wat door een twintigtal stakers en Haagschc vakge- nooten werd verhinderd'. De in Voorschoten gestationneerde Rjjks- en gemeente-politie, te zamon drie perso nen, was niet bij plachte do orde te her stellen. Het ging,een oogenblik hard om hard. Een der Hagenaars wilde de politie met een stuk ijzer te Iaj'f, waarop 'de ge meente-veldwachter Van Meurs de revol ver trok. 'De burgemeester van Voorscho ten, de 'heer Vernède, kwam! op het ter rein en vroeg onmiddellijk om hulp van de huzaren uit Leiden. Na eenige oogen- blikken rukte luitenant'De Koning, met27 manschappen aan, die de personen, welke niet op het werk behoorden, in de rich Ling Den Haag. ,of Leiden dreven, waarop de arbeid ongestoord kon worden rooit- gezet. Gisteravond werden de arbeidende gezel len, 9 personen, per rijtuig ouder geleide van een twintigtal artilleristen, naar Leiden gebracht, terwijl de andere piilitairen nog geraamten tijd met de politie het terrein bleven bewaken. De burgemeester van Voorschoten heeft omi versterking der Rijkspolitie gevraagd. X,Hbld.") De uitsluiting te Enschedé. In de vergadering van de besturen der Texlielbonden niet het Fabrikanten comité heeft zich het laatste met het volgende voor stel der genoemde besturen vereenigd en werd dit gistermorgen in een vergadering van stakers en uitgeslotenen mot den leider der staking, benevens genoemde besturen be handeld lo. Het werk zal vóór of op Maandag 8 October 's morgens op het gewone uur door alle aiiféiders op do bestaande voorwaarden worden hervat, 2o. Allo arbeiders worden weer aange nomen en zonder uitzondering bij hun oude machines geplaatst. 3o. Het Fabrikantencomité verklaart zich bereid, in den loop der maand November met fle bestuursleden der organisaties die gister avond tor conferentie tegenwoordig waren, de aanhangige grieven, waaronder ook de be staande loon-kwestie, te bespreken en deze, waar zij aan genoemd comité billijk mochten voorkomen, to. trachen tot oplossing te brengen. Een vergadering van stakers en uitgcslo tenen zal heden over deze voorstellen be slissen. Indien de stakers de voorstellen aan nemen, en dit is zeer waarschijnlijk,, dnn beginnen de arbeiders op de Bnmshoeve hedennamiddag om één uur en zal demi i t- sluiting worden opgeheven. Tn de fabrieken van de andere leden der fabri •kanten-vereeniging zal men Zaterdagmorgen op den gewonen tijd weer beginnen te wer ken. De giftmengster. Naar men verneemt zal het onderzoek der scheikundigen in de zaak tegen de dienstbode Jantje v. d. V., die verdacht wordt de familie H. te Ten Boer (Gron.) te hebben vergiftigd, deze 'week zijn afge loopen. Be verdachte ntoef een volledige bekentenis hebben afgelegd. („N. Gron. CL") Vordering ontzegd. De kantonrechter te Tiel had een zelden voorkomende kwestie te beslissen. Een tandarts had een vordering van f 200 voor een kunst gebit, geleverd aan een dame, thans over- leden, wier echtgenoot betaling daarvan weigerde, daar hij deze uitgave niet rekende onder de gewone dagelijksche uitgaven en hij er geen voorkennis van droeg De kantonrechter ontzegde eisclier zijn vordering en veroordeelde hem in de kosten Afgekeurd soldatenspek. De soldaat der koloniale reserve, die on langs de vrijheid nam eenige rantsoenen spek welke naar zijn oordeel ondeugdelijk waren aan den Minister van Koloniën op te zenden, is er toch niet zonder kleerscheuren afge komen De man is gestraft geworden met veertien dagen politiekamer. Een zeldzaam beestje. Drie heeren uit Den Haag, die onder Hiliegom aan het jagen waren, hadden gisteren het geluk een witte haas te schie ten. Stakingen. In de metaal- en scheepsbouwindustrie te Glascow slaken duizenden werklieden In Zuid-Wales staat een groole staking van mijnwerkers voor de deur. De Duilsebe mijnwerkers zijn ook van plan een groole staking te beginnen en heb ben aan de Belgische mijnwerkers om steun verzochi. Op de spoorwegen in Griekenland is sta king uitgebroken, waardoor de treinendienst in den Peloponesus geheel 'sliJ, ligt. De sla- kers cisc'hen 10 proc. loonsverhooging en pensioen. De Indische post wordt van Brindisi naar Palras gezonden per stoomjioot. Op michlcn-Siciliü te Caslrogiovanni heb ben 3000 arbeiders in de zwavelgroevon hel werk neergelegd. Zij vernielden de wo ningen der directeurs en beambten. Met de troepen werd een bloedig gevecht ge leverd. Scheepsramp. Het Engelsche s.s. ;,Charlerliotise" met Cliincesche emigranten onderweg naar Hongkong is op 30 Sept. nabij kaa.p liai- van vergaan. De kapitein en 60 passagiers worden vermist, de machinist en 25 pas sagiers zijn door een stoomboot, van do Norddeutsche Llovd gered, na 2 dagen te hebben rondgezwalkt op een vlot. schepen nog altijd even onwelkom. We zul len om die reden eens zien hoe, 't in dit opzicht met Sabang slaat, want terwijl het tien of vijftien jaar geleden ieders verwon dering opwekte, indien een schip Singa pore voorbijging zonder die haven aan te doen, is het heden teil dage zoo iels ge woons geworden, dal niemand er zich meer over verwondert. In Colombo en Singapore durft men te ga ra i uloe re li, dat per dag 500 ton kolen uit de schepen geladen wordt, die de zwarte diamant, aanvoeren, en wordt schadevcr- goeding betaald voor ovcrligdagen. Op Sa- bang echter durft men de uillading van 1200 (on per dag tc garandeeren en met dit feit voor oogen, praal, men over aller lei verbeteringen, die in de Maleische stra ten zullen ingevoerd worden, en die hoogst waarschijnlijk ook zeer urgent zijn, doch die niet verhinderen dat de hulpmiddelen tot laden en lossen te Tandjong' Pagger (Singa pore) eerder slechter dan beier worden. Het. kan onmogelijk de politiek van het gouvernement zijn, om de schepen af te schrikken, die Singapore wenschen te be zoeken, doch gehandeld wordt in ieder ge val alsof dat. het doel is. Schatzoekers. Naar uit Londen wordt gemeld heeft de regeering van Kaapkolonie beslist, gewei gerd dat het schatzoekerschip „Xema" op de Guano-eilanden naar goud en diamanten zal zoeken. Eenige dagen geleden werd bc- icht dat het schip „Xema" te Kaapstad te koop. werd aangeboden. Een krankzinnige vorst. Bladen uit Oost-Azië deelen mede dal- de keizer van Annanr, Than Thai", in een vlaag van krankzinnigheid zijn eerste-minis- ter en verscheidene zijner vrouwen m.tet een revolver heeft doodgeschoten. Aan het Fransche ministerie van koloniën is nog niets bekend van. 'dit paleisdrama. Celebes. Over Celebes meldt de Ja va-B ode" Uit Singkang meldt men ons: Den 19en Juli bemerkte een patrouille, dat bij Som- po een 8-tal lieden wegliepen, toen de pa- trouille naderde; de patrouile schoot er op, doch bij hot doorzoeken van het- ter rein werd geen spoor van do vluchtelingen gezien. Den ~23en Juli ging luitenant Tideman met een groep infanterie naar Sompo, waar Daeng Pabarang zichi zou melden, hetgeen dan ook gebeurde; Daeng 'Pabarang was aan het linkerbeen zwaar gewond. Dien dag werd te Sompo gebivakkeerd en werd Daeng Pabarang op zijn verzoek met oen polilie-oppasser achtergelaten in huis buiten, maar vlak hij het bivak; Thj'had gezegd ophelderingen t.e zullen geven om'- trent den aanval op liet bivak te W-alam'- pone en zou de schuilplaats der hoofdaan voerders aanwijzen. Den volgenden dag kwam de oppasser om een tandoe voor Daeng Pabarang vragen, die, zooals hij zeide, zich het bosch liet indragen. Twee patrouilles, die dadelijk uitrukten, konden slechts een volgeling van Daeng oppakken, doch van hem) zelf geen spoor ontdekken. Een paar dagen daarna meldde ziclr een oom' van JDaeng Pabarang en zeide hera naar Singkang te brengen, zooclra do troe pen daarheen teruggingen; luitenant Tide- {nan voldeed voorloopig aan dat verzoek en gaf Daeng Pabarang. 3 dagen tijd om zich te melden. Majoor De Greve gelastte 2> patrouilles oml hem te gaan opsporen en al heel spoedig meldde een meegegane op passer, dat Daeng Pabarang weer in liet bosch was en dat deze hem! verwond had met een lans en daarop vluchtte. Of dit bericht waar. is, jnoet' nog blijken. Watampone. Omtrent den aanval op liet bivak op clou 15cn Juli vernemen wij nader: Omstreeks 12 uur v.m. stormde een bende Bonieren op het bivak af, de wacht alarmeerde door schieten en trok terug voor de overmacht. Ongeveer een 40 mot kris en lans bewapende vijanden kwamen het bivak binnen, waarvan er velen zelfs door de ijzer- draadversperring kropen. De aanval word afgeslagen en de vijand liet 33 dooden in het bivak achter, terwijl patrouilles, den vluchtenden vijand nazettend, nog 17 perso nen neerschoten. De kapitein Doèrleben stond met een der Arocns Pitoe, Aroe Sanctteri Awang, te pra ten, terwijl diens volgelingen de oorlogs schatting uittelden, toen de aanval ge schiedde. Alle 'gevangenen uit het bivak ontvlucht ten. Den lGen Juli kwam majoor De Grcve te Watampone aan en werd er gedurende de volgende dagen steeds gepatrouilleerd om den vijand op te sporen, die in de richting van Limam Panoea ri Adjangali terugge trokken was; 12 verdachte lieden werden door de patrouilles gevangen genomen. 17 Juli kwam luitenat-kolonel Michielsen aan, die den dag daarop met majoor De Greve naar Palima ging. VRIJDAG 5 OCTOBER Staatsleeningen. pCL vLDERLAND. Ned. W. Soh. Cirt 2% dito ObligatiesS dito Cert. 8 Hongarije Bel. v. Sir. Kr. 100/ 1000 1S92/19024 Italië. Inschrijving 1862/815 Oostenrijk. Obl. in Z.Jan./JuIi 4 dito in Goud 1SÏ6/93 4 Portugal. Obligation le eerie 3 dito Se serie.3 Tabaksmon. dito Leaning ObL 4% Susland. Ivrang Dombr. O. 3. 125 0.. 4Y, Hem O. B. 625 04'A Oblig. Binnenlandsob# lean. '94 4 Gunning verfwerk. Het gisteren in het openbaar aanbesteed verfwerk aan gemeenttegebouwen en brug gen werd door B. en W. heden toegewezen aan de heeren T. Polderman en Zn., A. J. Schreuder en J. P. van Rest alhier, voor de door hen ingeschreven sonr van f 1324.—. Sabang als voorbeeld gesteld. Het kolenvraagstuk, zegt de „Strait Ti mes", is heden ten dage nog altijd even ge wichtig als het ooit geweest is en het noodeloos lang verblijven, in havens, den Beurs van Schiedam. VRIJDAG 5 OCTOBER. Officieels noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f 11por Hectoliter vont, soa dor fust on zonder belasting. ROGGEgeen opgave, GERSTgeen opgave MAIS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering D. F. W, Pjuxü, 4 Oct, U.K. 76% 91% 91 95% 97%, 99% 57% 70'/,, 87% 98 79 79% 68 69% 69% 68% 73 69% 58% 68% 69% 54% 77% 88 92 103% 105 99% 89 94% 49% 103% 43% 47% 5 Oct. 11. K. 76% 92% 95% 99%. 97'% 78% 69 68% 67% 67 67% 59% 69% 55% 91 89'% 103% 43%. 47% Noteering der Veremiging „Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN f 11.25 per Hl;. JENEVER. -15.25 AM ST. PROEF-16.75 De Commissie voor 'de noteering. MOUTWIJNStemming vast. SPOELING: fl.50. SPIRITUS: f 151& a f 16 RUWE SPIRITUS: f7 A f7i/4. AMSTERDAM, 5 Octobar. Koffie goed, ord. Java 35, Santos 5 Suiker loom. Tarwe niet genoteerd. Rogge niet genoteerd. HET WESTLANP, 3 Oct. öp de veilingen van hedenavond werden de volgende prijzen beBteed: Uien 10.70 a 0.80 en spruitkool f0.80 a 1. en kroten 371% a c. per zak. Stoofperen f2.30 a 3.stoofappelen f2.05 a 3.30 per kin. Tafelperen 3 a 15 c., tafelappelen 2 a 12 c. per stuk. Komkommers 2 a 4c., bloemkool 4 a 9 c. en pruimen a e. per stuk. Perziken 1e soort 8 a 12 e.. 2e soort 3 a 7 c., meloenen le soort fO.10 a t0.35, 2e soort a c. p. stuk. KftBdruiven f 0.40 a f 0.68, witte druiven f 0 28 a f0.40 en tomaten 6 a 9 e. per kilo. SnijbooDen f 1.50 a f 3.30, prinsessenboonen f 0.40 a f 0.70 per 101)0. HAMBURG, 5 Oct. Koffio. Deo.372/4, Mrt.38%, Mei381%, Sept. 39. HAVRE, 5 Oct, Koffio. December 403%, Maart 47, Mei 471%, Juli 473% W. HAMBURG, 5 Oct. Suiker. Biet- kalmDoe. 18,60, Mrt. 18.80, Mei 19.Aug. 19.25. PARIJS, 5 October. Spiritus Oet. fr. 43.50, Nov. fr. 43.75, 4 eerste maanden fr. 44.50, 4 maanden van Mei fr. 45.75 Scheepvaart. SCHIEDAM, 5 Oct. Vertrokken liet schoenerschi]) Urania, kapt, T. Nielsen met lijnkoeken naar Svenborg. S.s. Maggie Warrington, kapt. P. J. Crosset leeg naar Gent. SCHIEDAM. Ondertrouwd: 4 Oct. C. van der Geest, 22 jaar, en C. Roeters, 24 jaar. N. J. J. 't Hart, 2S jaar, cn II. C. M. Vredebrcgt, 24 jaar. AI, J. van den Broek, 31 jaar, cn J. M. L. van der Siot, 29 jaar. Geboren: 3 Oct. Ilendricus Gcrardus, v. IT. J, L. Beuman en II. Kloos, Gedempte Broers- vest. Anthonia Gcertruida Cathariim, d v. J. veld. II. Kreuger en P. Brijkling, Broers Overleden: 4 Oct. Huig Smects, oud 7 maanden, Hoogstraat. VLAARDINGEN. Ondertrouwd: 4 Oct. Jan van der Schee, 23 jaren, en jaren Wil- en Wiilemina Wiliemina Farenhoul, 20 lein Eikelboom, 25 jaren, Adriana de Jong, 22 jaren. Geboren: 3 Oct. Johannes Pieter, z. v. A. D. Baars en C. Snijders, Sclaavenburch. 4 Oct. Johanna, d. v. IC. Ploogerwerf en K. de Blois, P. IC. Drossanrtstraat. Adrianus, z. v. W. Bos en J. AI. Storm, Willem Beukelszoonstraat 131 101% 192% 874 584 520 155 713 133% 79% dito '80 gao. G. E. 625 4 dito Hops Co. '89/90 G. R. 625 4 dito '94/8e Km. G. B. 625 .4 Obligat. Leen. '67/69 20) 4 Gr. B. Sp.w. 100 %S O..4 dito '80 Z. B. 625 .8 Zuid-W, Sp-crw. Z.R. 195. .4 dito Z. B. 625 4 Oblig. Transo. L. '89 G.B. 125 3 dito in Soud '84 5 Spanje. Oblig. Buitenl. (Porp.) 4 Turkije. Leen. 94 m. gar, 0. 4 Egvdte. Obligatie Leening '76 1 China. Gondleauing 1895 .6 Zilverleening 18947 Japan. Obl. leaning '99 4 B, sch. K, y. 500/1000 5 Mexico. Zilverl. Binnen!, schuld ftfl. Oblig. 100/1000)5 Brazilië. Bund. L. '98 20/100 5 Columbia. öec.Bt.8. 100/500 1% Dohinico. 4 pCt. 2% O, m. t. Venezuela. Obl. 1881 100 4 Stedelijke Leeningen. .muterdam 1895 3 89% Rotterdam 1894/97 S 90 Schiedam 1895 3 Industr. en Fin. Ondern. VKDEHL. en Kol. Amst.Banks. 203 204 Nederlandsche Bank-Aandeele 201 201 VGrav. Hjpoth.-bank Pandbr. 99% Ned. Hypb, Veendt.m Pandbr. 4 99% dito Pandbrieven 8'/, 93 N.-W. Facit. Hypoth.-bauk Bew. v. deeig. 133 Westl. Hypoth.-bank Pandbr. 4 99 Cultuur-Mij. Yorstl. aandaelen 101u/n Ned. Hsnd.il-Mjj. a. op d. reec. 8 192%. Anwterd. Deli-Mjj. aandeelen. 875 Deli-Maatsohappij aandeelen 589% Senembah, tabak-mij, a&ndaoleu 526 Kou. Paketvaart-maatscih. aand. 164% Ned. Amerik. Stoomvaart aand. 155% Stoomvaart-Mij. Neder!, aand. 155 Dord. Petroi. Ind. Mg. aand. 128% JavaPetrol.-Ka&tsoh. aandeelen Kon. M. t. E. v. Petr.br. aand. 717 Moeara Enim Petr.-M. aand. 133% Moes Ilor Petr. Mjj. aandeeleu 41% Sum. Pslemb. Potrol.-H. aand. 78%» Nieuwe Afrik. H.-Y. aandeeleu 232% ÖELGIË. Bang. ara. Bnua. a. 91 5". St. v. N.-Amer. Am. Car. F, C. T. A45%» 45% Maxwel L, Gr. Prior, etand, afgost. Cert. r. aand. 5% dito Prior Cert. t. Incom. b. 8%, Orl. Kr. Cert. v. gast, aand. 36% U. S. Steel Cy Cert. v. g. aand. 48% 48%» Peru. Corp, first M. B. 6 103 103% dito Cert. van aandeelen 14'/» 14IS/» dito Cart, van pref. aand. 48 47"% ï!bdirla"v),H. IJ. Sp.Mij. aand. 100% Mij. t, - jl. T. St. Sp. aand. 110% Ned, Ina '.poorweg aandeelen 207'% Ncord-Br. .ioxtel '75/80 ge«t. 95 ITALIË. 6pvr, '87/89 Oblig. 8 66 Zuid-Ital. dito Obligat. 3 67% Polen. Wrs.-'Ween. (Z.E. 100) a, 127% Portugal. Kon. Port. spw. Obl. 3 89 Rusland. Mosk.-Wind.-Kyb. O, 4 69% Bjtuan Uralsk O. K. 625 Obl. 4 70% "Wiadik&wk. Z. B. 625 Obligat. 4 79 V. S, v. N.-Aa. Atoh. Top. 0. g. a. 104'%» dito cert, van pret. uandwien 100'%» dito Algem. Hypotheek Oblig. 4 100% Denver en Rio Grande C. v. a. 43% Erie Spoorwegmij. gew. eand. 46% Kansas City S. E, Cert. g. ssnd, 28'% dito Cert. v. dito dito prefer, dito59% dito Cert. dito dito le Hypotheek Obligation 3 71% St. LouiB Sontkw. Obligat. 4 93% Louisv. _en N&shv. Cert. v. aand. 152% St. Louis S.Pr. C. v, gew. c. dito dito van 2e prefer, aand. 46% dito dito Gea. Hypotheek Obl. 4 Miss. Kansas Tex. Gort. Y. a. 36% idem le hypotheek Obligat. 4 100 idem 2e - ,4 85% N. 1Ont. en West. Sp. Aand. 48n/lt Noriotk en West. Cert. v.gaw. a. 97 idem C. 4 pot. Adj. pr. gt. Oregon Cahf. Ie Hypoth. Obl. 5 101% Beading Co. C. v. g. a. 150 South. Pao. Comp. gew. aand. 95%» dito flond Obligat4 91% Union Pao Bailr.Cert aand S89% ideir prelerente aandeelen 96% idem Goud Obligat4 102% Wabash afg. Cert, v. pref. aand, 4 45% W. N. Y. Pns. afg. Cert. v. a. 15 /j idem Gen. ilortg. bonds 4 94 Canada. Canadian Pao. 0. v. a. 186% Tramwegmaatschappij en. Batav. Eleotr. Tramw.mh'. aand. 28% Rotterd. Tramwegmij. aandeelen 282% Semarang Cher. Stoomtram aand. 162 Nederland. Amsterdam 100 3 Botterdam3 Gemeente CredietS N.-HoU. Vereenig. Witte Krnii Paleis voor Volksvlijt 1867 idem idem 1869 f België. Antwerpen 1887 2% Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. Bogul. Loten 4 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 idem 1864 Rusland. Staatsleening 1864. 5 dito 1866 5 SPANJE. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorwegleening 8 Prolongatie 112 108 105% 84% 170 1.62% 102 206% 154%» 158% 278% 336 248% 59% 34% 127 77 104% 43% 46% 28% 58% 71% 47% 36% 48% 96'%, 95% 91 188% 102'/, 45% 275 111 85 1.00 275% 60% 5% pOt. Prijzen van Coupons. Amsterdam, 5 Oct. Metall. Pap. in kr. 50.12% Diversen in R.m. 58.70 Zilver Jan. id. 50.20 Eng. mal affid. 11.90 PraMohe 47.70 Belgische 47.60 Russen in G. R. 1,88% Idem in Z. 11. 1.23 Amerik. Doll. Gond 2.47% Overzicht van'de Beurs van den dag. ~*Dc Amer. spoorwegmarkt was lieden minder geanimeerd. Nat. Staalsf. vrijwel prijshoudend, voor enkele zelfs vrij vast. Buitenl. Staalsf. voor Russen wat flauw in navolging van het buitenland.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3