ÏUNNENLANI) STADSNIEUWS. Gemeenteraad. YL A ATIDIN GEN. Kunst en Wetenschap. Landbouw en Veeteelt. Staten Generaal. V Duitschland, De te Berlijn gehouden vergadering van vertegenwoordigers - der vereeniging voor mijnbouw- besloot over het voorstel tot loonsverhooging niet te onderhandelen met de arbeidersorganisaties, als zijnde niet de bevoegde vertegenwoordigers van het mijnpersoneel. Bit een zeer omstandig onderzoek is gebleken, dat de loonen der mijnwerkers, tengevolge van de belangrijke loonsverhoogingen op alle plaatsen inliet laatste jaar, ook bij de tegenwoordige prij zen der levensmiddelen, voldoende zijn. Vereenigde Staten. Krachtige maatregelen zullen volgens een mededeeling van de „Chronicle" door de regeering worden genomen ter bescherming van haar belangen in het Verre Oosten en in China 111 het bijzonder. De pantser kruisers „West Virginia", „Colorado", „Pennsylvania" en „Maryland" hebben be vel ontvangen zich onverwijld naar de Aziatische wateren te begeven. Hofbericht. Bij H. M. de Koningin-Moeder ten paleize te Soestdijk dineerden in de laatste dagen de hoeren Ycning Meinesz, lid der Eerste Kamer en mevrouw; de Beaufort, lid der Tweede Kamer en mevrouwen dejeuneer den Graaf van Rechteren Limpurg, llr. Ms. minister-resident te Bern en mevrouwBa ron Gericke van Herwijnen, Hr. Ms. gezant te Londen en Maas, consul-generaal aldaar. Yuw het Hof. H. M. de Koningin heeft aan den gigaren maker T. Snijders te Gouda, die slechts met behulp van een kruk kan loepen, 30 geschonken, om daarvoor een wagentje aan te schaffen. *o* Uit Soestdijk wordt verzekerd dat van een tijdstip van terugkeer van H. M. de Ko ningin-Moeder naar Den Bang in bet geheel nog niets bekend is. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aan het bestuur der vereeniging „Hulp in Nood" te 's-Gravenhage doen toekomen een bedrag als bijdrage ten behoeve van, en als blijk van Hoogstdeszelfs belangstelling in den arbeid van voornoemde vereeniging. Corps diplomatique. De heer Marsocordato, gezant van Ru- menië te 's-Gravenhage, is na langdurige afwezigheid met verlof, in het buitenland doorgebracht, aldaar teruggekeerd. j* Sedert het vertrek van den Franschen gezant is de heer Delvincourt, le gezant schapssecretaris te 's-Hage, belast met hét tijdelijk beheer van de legatie. De aanstaande vervanging van den Ita- liaanschen gezant te "'s-Gravenhage, den heer 'Tugini, is het gevolg van zijn wensch om, na 40-jarigen dienst in de diplomatie ke loopbaan, zich mt 'zijn ambt terug te trekken. Invoer van spiritualiën. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt, ten vervolge op zijn bekend making van 15 dezer, ter kennis van be langhebbenden, dat het wetsontwerp, waar van in die bekendmaking in de eerste plaats sprake was, door het Huis van Afgevaardig den van het Australische Gemeenebest, met eenige wijziging is goedgekeurd en daarop bij den Senaat is aanhangig gemaakt. Bedoeld wetsontwerp, getiteld ,,a bill for an act relating to spirits", dat- bepalingen bevat voor Nederlandsche exporteurs van spi ritualiën naar Australië van belang, ligt ge durende drieweken na heden voor belang hebbenden ter inzage in bet gebouw der af- deeling Nijverheid en Handel van het de partement van Landbouw, Nijverheid en Handel (Nieuwe Uitleg no. 13). („St.-Ct.") De motievan Deventer. Naar aanleiding van de motie, voorge steld door- het Kamerlid Yan Deventer, in zake den terugkoop van de particuliere landen op Java, hebben gisteren naafloop der Kamervergadering en hedenochtend vóór aanvang van de zitting drukke be sprekingen plaats gehad tusschen verschil lende staatkundige groepen in de Kamer ter zake van hun. gedragslijn ten pp zich te van dit voorstel. Een vijfde wethouder. Door B. en W. van 's-Gravenhage wordt thans den Raad voorgesteld te besluiten met ingang van 1 Januari 1907 over te gaan tot benoeming van 'een vijfden wet houder. Inrichting voor doofstommenonderwijs. In een gisteravond te Rotterdam gehou den buitengewone algemeene vergadering van de leden der. Inrichting voor doofstom menonderwijs, is ter voorziening in de va cature, ontstaan door het vertrek naar el ders van dr. J. van der Hoeven, tot be stuurslid gekozen dr. G. H. Moll vanCha- rante. Yaeclnedwang. De algemeene vergadering van den Bond tegen Vaccinedwang zal worden gehouden op Woensdag 24 dezer te Utrecht. Op de agenda staat: a. Wijziging der statuten, b. Bespreking van een petitionnement. OVERSCHIE, 18 October. Sedert eenige weken lag alhier in de Delfsluivensche Schie een houten aakschip, waarvan de schipper zich ongeveer een tien dagen ge leden verwijderde en het schip zonder toe zicht en onbeheerd liet liggen. Het schip, dat verleden week 's nachts losraakte en ronddreef, Werd aangevaren en zonk, waar na het door de stroomiug verder Ireef tot achter de woningen aan de Hooge Brug, waar het werd vastgemeerd eu van het voorgeschreven aanwijzingsteeken voorzien. Gistermiddag kwam de schipper weer eens naar zijn vaartuig kijken, voorgevende al dien tijd in Antwerpen 'te zijn geweest, en had heel wat aan te merken over de aanvaring en over de bewoners van de hui zen, waarachter het schip gemeerd lag. Door de bewoners uitgenoodigd met hen mede te gaan naar den Burgemeester, bleek hij daarin niet veel lust te hebben, zoo dat hij daartoe gedwongen werd. Hij bleek te zijn de 50-jarige Gerard Harten, een Rotterdammer van geboorte, zonder vaste woonplaats en genignaleerd in het „Algemeen Politieblad" van 1904 voor f 15 boete of 5 dagen hechtenis, waar toe hij veroordeeld was door het gerechts hof te 's-Gravenhage. Daar de man te kennen gaf zich niets meer van de schuit aan te trekken en de boete niet wensch te te betalen, is hij overgebracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. Het gezonken vaartuig, dat zeer hinder lijk voor de scheepvaart ligt, zal Zoo spoe dig mogelijk worden opgeruimd. Bij de heden te Rotterdam gehouden vrije- en ordeoefeningen is o. in. geslaagd mej. S. E. Bras van hier. Hedennnamiddag ten 2 uur, werd door Burgemester en Wethouders ten Raadhnize in hel openbaar aanbesteed het afbreken van a." het onndergedeelte van den molen „de Batavier", aan de Broersvest; b. het ondergedeelte van den molen „Een dracht", aan de Broersvest c. vier woonhuisjes in een slop aan de Laan, Nos. 12, 5, 7, 9 en 11; tl. den opstal op het terrein aan den Singel, sectie I, ns. 763 -en 797. Hiervoor waren de volgende inschrijvings biljetten ingekomen: Firma J. W. Tolne, te Dordrecht, voor f60; Hijmans, te Rotterdam, voor f115; C. J. Oostenvijk', te Rotterdam, voor f200; A. Kos Koolhaalder, te Rotterdam, voor f260; J. A. van Zeiuneren, te Rotterdam, voor f235; H. van Spronsen, te Schiedam, voor f275; J. W. W. Voogt, te Schiedam, voor f300. De gunning is nog aangehouden. Uit den Gemeenteraad. Bij de aanvaarding van het wethouder schap door den heer Van Westendorp werd door dezen en door den Voorzitter een woord gesproken dat wij hier thans in zijn geheel geven: De heer v. Westendorp zegt dat, wanneer hij deze benoeming aanneemt, hij volkomen begrijpt de groote verplichting die hij daarmede op zich neemt. Is de taak van den wethouder in dezen tijd toch reeds geen sinecure meer, voor spr. wordt die taak nog moeilijker, ten eerste omdat, trots allen tegen stand daartegen, spreker's partijgenooten zijn eandidatuur hebben gehandhaafd en hij dus zal hebben te voldoen aan de verwach tingen die dezen van hem blijken te koes teren ten tweede omdat uit het aantal blanco stemmen blijkt dat hij niet het vertrouwen van den geheelen raad bezit. Waar spr. echter de eandidatuur eenmaal' heeft aangenomen, acht hij zich verplicht zijn woord gestand te doen en de benoeming aan te nemen. Spr. zal zich echter, trots de blanko stem men, op den wethouderszetel beschouwen te zijn de "ertegenwoordiger van de ge- heele burgerij. Spr. verklaart zijn taak te zullen vervul len zonder aanzien des persoon,s en naar hij hoopt op zulk een wijze dat het hem nu ont zegde vertrouwen later deelachtig zal wor den. Aan hen die hun stem op hem hebben uitgebracht dankt spr. voor het daardoor ge toonde vertrouwen en verklaart de benoeming aan te nemen. De V o o r z i 11 o r wil den heer v. Wes tendorp gelukwenschen met de aanvaarding van het nieuwe ambt en met liet bewijs van vertrouwen dat de meerderheid der raads leden thans daarmede in hem hebben ge toond. De heer v. Westendorp heeft volkomen gelijk, waar hij zei dat de taak van wethou der een zware zal zijn nu de gemeente Schie dam zich meer cn meer gaat uitbreiden, en vooral voor den wethouder die zich meer speciaal met de gemeentewerken zal belasten is dit het geval. Wij allen, zegt spr., weten ongeveer wel hoe moeilijk deze taak is, die U wachthij die daarvoor staat, en de heer v. Westendorp is reeds in de gelegen heid geweest daarvan iets meer te zien dan de meeste raadsleden zal dit nog beter ervaren. Spr. wil hieraan nog toevoegen dat, voor zooveel hem zelf betreft, hij zijn woord ge stand zal doen dat hij bij de aanvaarding van het burgemeesterschap dezer gemeente heeft gesproken dat hij, waar eenige andere door hem op zich genomen taak voor een goede behartiging der belangen van deze gemeente in den weg mocht staan, men er zeker van kan zijn dat bij hem de Schie- damsche belangen steeds zullen voorgaan en dat hij ter wille dier belangen zich zoo noo- dig aan de vervulling van een andere taak zal onttrekken; de heer v. Westendorp kan er dan ook zeker van zijn dat hij spr. bereid zal vinden hem te steunen waar dit geweuscht mocht blijken en spr. gelooft dut op deze wijze het college van B. 'en W. in staat zal zijn tot stand te brengen wat ook de heer v. Westendorp beoogtde belangen der ge meente te bevorderen zooveel dit mogelijk is. Spr, eindigt met den wensch dat de heer v. Westendorp de krachten zullen gegeven worden die noodig zullen blijken om tot ver vulling te brengen wat hij zich bij de aan vaarding van liet wethouderschap heeft tot taak gesteld. Na deze toespraak werden de aan de orde zijnde punten behandeld. Wij zullen onze lezers niet vermoeien met een verslag vim do discussie die over het voorstel betreffende „financieele verhouding" is gehouden. Het standpunt van de heoren hebben wij vroeger reeds uitvoerig uiteen gezet en allen hebben met meer of minder bekwaamheid, maar allen met onvermoeide taaiheid, hun standpunt verdedigd. Bijna twee uren duurde het debat. G jr o ii d v e i' k o o p. Een enkele knntteekeniiig willen wij ma ken op het besluit tot verwerping van het voorstel van B. en W. om een perceel grond te verkoopen aan de Nassaustraat. Wij vreezen dat dit besluit wel eens een minder gelukkig zal kunnen blijken. Zooals men in liet korte verslag dier zitting (voor komende in dit nummer als vervolg) kan zien, was door den heer v. d. Schalk het voorstel gedaan om, alvorens het voorstel van B. en W. in behandeling te nemen, uit te maken of dit geheele nieuwe blok, in overeenstemming met vroegere toezeggingen, zou worden bestemd om uitsluitend in erf pacht te worden uitgegeven, of wel dat er des verlangd ook stukken van zouden worden verkocht; mocht men hierover thans niet wil len beslissen dan stelde hij voor de behande ling aan te houden. Men verzotte zich echter tegen dit, ons inziens, zeer logisch voorstel en nttni tot lei dende gedachte bij de stemming aan, dat, wie tegen verkoopen was, dan maar moest stemmen tegen het voorstel van B. en W. Er waren toen echter nog slechts 14 leden aanwezig, waren 6 vóór verkoop en 8 daar tegen waren; een kleine meerderheid dus. Hiermede is echter u i e t uitgemaakt dat dit bouwblok nu in erfpacht zal worden uitgegeven, doch alleen dat het aangevraagde perceel niet op deze aanvrage wordt ver kocht, m. a. w. dat deze aanvrage is ge- ëcateerd op motieven die met den aanvra ger of zijn aanvrage niets heeft uit te staan. Wordt nu in een volgende vergadering verworpen een voorstel om dit bouwblok uitsluitend in erfpacht uit te geven dan zal met bovenstaand besluit alleen verkregen zijn dat de belangen van den eersten aan vrager ziin benadeeld. Was de behandeling dezer zaak aangehouden, dan zou de aanhan gige aanvrage de voorkeur hebben behou den boven later in te dienen aanvragen van gelijke strekking, terwijl hij nu die voorkeur door de beslissing van den Raad heeft ver loren zonder dat dé Raad daardoor iets heeft bereikt. Alleen zal de man nu moeten af wachten tot een besluit is genomen over het te wachten voorstel tot uitgifte uisluitend in erfpacht; wordt dat voorstel verworpen dan zal de aanvrager weer kunnen komen met een zelfde verzoek als wat nu is verworpen. Gistermiddag omstreeks 41/2 uur werd de 12-jarige A. van Pelt, wonende Broersveld 142, door een anderen jongen met een stok waaraan een spijker, een gat in den wang geslagen. Zijn baas heett een pleister op den wond gelegd. Op de Yan Deventer's glasfabriek brandde zich de glasblazer H. van der Wal, wonende Bolt. dijk, de pols bij het aanvatten van de flesschentang. Vergadering van Woensdag 17 October, 's namiddags 2 uur. (Vervolg.) F i'n a n c i e e 1 e verhouding. Voorstel van B. en W. betreffende de regeling der geldelijke verhouding van de gemeente-gasfabriek en de gemeente-drink waterleiding tot de gemeente. Allereerst moest nu herstemming plaats hebben over de door de gasconnnissie voor gestelde le alinea van art. 9, waarover in de vergadering van 11 Oct. j.l. de stemmen staakten. Deze alinea werd aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Het tweede gedeelte in dat amendement, luidende: „Bedraagt de zuivere winst meer dan de „raming, en wordt dat meerdere tot de aan gegeven maxima mede aan de gemeente uit gekeerd en door haar eveneens onder de „gewone ontvangsten opgenomen" wordt goedgekeurd met algemeene stemmen. Daarna wordt in behandeling gebracht het 3e gedeelte van dat amendement, luidende: „Yan hetgeen de zuivere winst meer mocht „bedragen dan de gestelde maxima, wordt „75 op een Buitengewone reserve ge- „bracht, S aan den Directeur uitgekeerd „en 17 ten bate van het overig perso- „neel op bij verordening nader te bepalen „wijze aangewend." Hierbij ontspint zich een ontzettend lange discussie waarbij de volgende resultaten wor den verkregen: Met 13 tegen C stemmen wordt beslo ten de 8 toe te kennen aan den Direc teur. Met '13 tegen 6 stemmen wordt besloten de 17 toe te kennen aan het personeel. Met 13 tegen 2 stemmen (4 leden waren inmiddels weggegaan) wordt besloten dat ,75 der meenvinst zal gebracht worden op Buitengewone reserve. Vervolgens wordt met algemeene stemmen goedgekeurdDeze reserve zal nooit meer bedragen dan 35.000 voor de gasfabriek en f 20.000 voor de.wuteileiding. Daarna wordt mei 113 stemmen aange nomen de daarop volgende zinsnede: "Wat zij meer zou bedragen wordt aan de gemeente uitgekeerd en door haar onder de buiten gewone ontvangsten opgenomen. Met algemeene stemmen wordt goedge keurd Deze buitengewone reserve wordt jaarlijks voor 4 rente goed geschreven. liet amendement van den heer Ilonner- lage Grete e.s. op art. 9 (oud nrt. 10) „Uit „de buitengewone reserve wordt aangevuld „hetgeen de zuivere winst minder moest be dragen dan bij de oorspronkelijke begroe ting was geraamd", wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De volgende/ artikelen en daarna de ge heele verordening worden daarna goedge keurd met algemeene stemmen. Uitgifte van grond. Adressen van A. G. "Wegner en A. de Wilde en Th. E. JKramers, omtrent uit gifte van grond aan de Prins Hendrik straat. De heer v. d. Schalk stelt voor met het oog op den door eenigen gekoesterden wensch en de vroeger gedane toezegging om nieuwe bouwblokken alleen in erfpacht uit te geven, deze zaak aan te houden en eerst te beslissen of wel van dit bouwblok zal ver kocht worden. Bij een eenigszins verwarde bespreking wordt ten slotte, uitgemaakt dat de voorstan ders van erfpacht dit voorstel eenvoudig hebben te verwerpen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Niets verder aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. Yolksbadliuls. In de week van 814 Oct. '06 wer den genomen 235 baden. late klasse 2'le klasse, kuipbaden 22 kuipbaden 36 regen s 15 regen 139 school 5 5 ets. kinder 23 De surnumerair der belastingen D. C. van Ommen Hioolen te Rotterdam/ is be noemd tot waarnemend inspecteur der be lastingen alhier. Door den Kerkeraad der Ned. Herv, Gem, zijn tot vader en moeder in het Diacoiiie-huis alhier benoemd de heer O. W. IJntema én echtgenoote te Bols ward, die 1 November deze bereiking zullen aan vaarden. liet schip „Helena", schipper Willem Bakker, Maandag ter haringvisscherij uitge varen, kwam 's namiddags hier in de ha ven terug, wegens lekkage, waarom het schip nogmaals naar de werf is gebracht. De politie heeft heden de hand gelegd op den stuurman en 2 matrozen van het log- gerschip VI. 114 »Jette" van de reederij van A. van Doelen, verdacht van diefstal van 5 heele en 3 halve tonnen haring, ten nadeele van de reederij. De verdachten zijn aange houden, de haring is in beslag genomen, Wegens plaatsgebrek moeten wij het gemeenteraadsverslag tot morgen laten lig gen. Naar sliet Vad." uit goede bron verneemt zal de »Ned. Spectator" met het eind van dit jaar ophouden' te verschijnen. Dit weekblad, zal dan 50 jaar hebben bestaan. Hollandsche boter. In het jongste jaarverslag der inrichting tot keuring van voedingsmiddelen, te Crefeid, wordt medegedeeld, dat van de 32 aangebo den monsters boter uit Holland, 10 met vet vervalscht waren. Het streven der Holl. bolercontrólestations, om de zuiverheid der boier te waarborgen, wordt zeer gewaardeerd, doch het wordt betreurd, dat de s'ations haar doel niet kunnen bereiken, zoolang de controle der boter geheel aan den vrijen wil 'der producten wordt overgelaten. Behalve dit, wordt op de noodzakelijkheid gewezen, om, evenals bij vleesch, ook bij boter uit Holland voorafgaande keuring aan de Prui sische grenzen b\j den invoer verplichtend te stellen. (i Vad,") TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag '17 October, (Vervolg.) De MINISTER verdedigde breedvoerig het ontwerp dat beoogt een hervorming tot stand te brengen, waarop gedurende een halve eeuw wordt aangedrongen. En de Minister hoopte dus dat men de bezwaren zou laten varen om tot deze hervorming te geraken. Want het stelsel der particuliere landerijen is slecht. De MINISTER ontkende, dat hij van ont eigening niet zou willen weten. Het blijft in zijn vaandel geschreven, maar met het oog op het belangrijke werk van opmeting en taxatie, was het niet mogelijk thans met een plan van onteigening te komen. In afwach ting daarvan is noodig èn voor de Regee ring hier Èn voor die in Indië dat in be ginsel een besluit wordt genomen en daar voor was noodig een concreet geval, dat me kan overzien. Met dit geval voor oogen, kan aan de voorbereiding van een algemeen plan voor onteigening worden begonnen, dat dan later aan de Kamer wordt voorgelegd, Alzoo met den geleidelijken aankoop der landerijen moet worden begonnen, waarvoor een vast bedrag op de begrooting (5 ton) noodig is, zoodat de Minister zich in geen geval zou kunnen vereenigen met liet voor stel om er een rnemoriepost van te maken. Meer speciaal verdedigde de Minister den aankoop van hot landgoed „Nnnggoeng", dat niet afgelegen is, maar grenst aan gou- vernementsgebied en dat zeker waard is, wat de Rog. er voor geeft. Na do replieken wijzigde do Minister den considerans van liet ontwerp, door in plaats van begin maken met terugkoop te lezen be gin maken met terugbrengen van particuliere landerijen in banden van den Lande. De heer VAN DEVENTER stelde een motie voor om bedoeld terugbrengen te doen geschieden naar een vast p m. Ilij hoopte dat de minister bij aanneming der motie zijn ontwerp zou terugnemen, om later te komen met een ontwerp in den geest als door spr. aangegeven. De motie zal worden gedrukt en morgen worden behandeld. Morgen half elf voortzetting. Zitting van Donderdag 18 October, Aan de orde was de voortzetting der be raadslaging over het wetsontwerp tot: t e r u g k o o p van particuliere lander ij on op Java. en 'de in verband daarmee ingediende mo tie van den heer van Deventer,luidende: „De Kamer, van oordeel, dat het wen- schelijk is een begin te maken mot de terugbrenging van de particuliere lande rijen op Java in handen van den Staat en daarbij een vast plan te volgen, gaat over tot de orde vdn den dag." De MINISTER VAN KOLONIËN ver klaarde zich met de motie in 't geheel niet te kunnen vereenigen. Niet door een mo tie, maar door 'een daad (een wetsont- weip) moet de Kamer zich uitspreken. De heer IJZERMAN was ook tegen de motie. Hij verzocht den beer v. Deventer deze terug te trekken, omdat zij de zaak op de lange baan zou schuiven. De heer Van Deventer kan zijn doel beter meteen amendement bereiken. De beer VAN VLIJMEN! sloot zich ge heel bij dit betoog aan. De beer VAN DEVENTER wees er op dat de Minister slechts een formeele be denking heett geopperd, geen bezwaren tegen het beginsel der motie. Welnu, als de Minister een uitspraak van beide Ka mers wenseht, laai bij dan dat beginsel in de wet neerleggen. De zaak op de lange baan schuiven, wil spr. niet. Hij wil slechts een plan bevattende de grondre gelen. Intussehen is hij bereid zijn motie in dien zin te wijzigen, dat daarin niet mee: wordt gesproken van een vast plan, maar van een stelselmatige terugbrenging der landerijen in handen van den Sfaat," Spreker wil de zaak niet vertragen; de behandeling van het "ontwerp laten door gaan. De motie bedoelt slechts den Mi nister een zedelijken steun te geven. De beer TROELSTRA voelde nu niet veel meer voor de motie. De Minister zou het beste doen de zaak „Nanggoeng". los te laten en zich verder neer te leggen bij de amendementen-Ty- doman. De heer BOS meende, dat na de toe lichting, de Kamer de motie kon aanne men en ook het wetsontwerp, zij 't met eenige wijzigingen. De heei TALMA gaf den Minister in overweging bet ontwerp terug te nemen. De. MINISTER bleef zich tegen de «no tie verzetten. De Kamer meende hij kon zich door beslissing over het ont werp duidelijk uitspreken. De motie-Van Deventer werd daarop verworpen met 64 tegen 20 stemmen. Aangevangen werd daarna met de be handeling van het eenige artikel: crediet- post van f 500.000. De heer TYDEMAN lichtte een drietal amendementen toe, met de strekking om don post voor mcmorie uit te trekken en te spreken van onteigening van particuliere landerijen bewesten de Tjima- noek. In verband hiermede wordt de conside rans gewijzigd. De heer VAN DEVENTER verklaarde zich tegen de amendementen van den heer Tydeman, die de zaak op de lange baan zou schuiven. Hij stelde twee amendementen voor:lo. om in het eenig artikel te lezen in plaats van terugkoop, „terugbrenging", en 2o, om in plaats van f 500000 toe te staan 1499.999.99, waardoor mj wil uitgemaakt zien dat de Kamer aankoop van „Nang goeng" niet wenseht. De heer B,0S verdedigde de amendemen ten-Van Deventer. Deze sluiten aankoop niet uit, die vaak veel goedkooper is dan onteigening, welke de heer Tydeman uit sluitend wil; hetgeen de heer TROELSTRA

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2