stadsnieuws/ V YLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Landbouw en Yeeteelt. Staten Generaal. BINNENLAND, gen, hoc monarchistisch zij ook gezind mogen zijn, moeten ons dank weten, als wij hun mannen zenden, dio zoowel in hun oogen als in do onze do meest ge schikte vertegenwoordigers van onze denk beelden zijn en niet diplomaten, die tot partijen belmoren, die in het republikein- sche Frankrijk niet meer regeeren. De „Croix" meldt dat de volgende bis schoppenvergadering in de maand Januari zal plaats hebben. Dui tschland. Gisteren brachten keizer Wilhelm en do keizerin een bezoek aan Miinchen. De prins regent, de koninklijke prinsen en alle mi nistère waren ter verwelkoming aan het station. De Posencr aartsbisschop Von Stabtewski heeft een groote Poolsehe deputatie ont vangen die hem kwam dank zeggen voor zijn houding in de Polenkwestie. De aarts bisschop sprak zijn dank uit voor de hulde en sprak do hoop uit, dat God den Polen de overwinning zou geven. Generaal Smeding, Dij Kon. Besluit! is: lo. met ingang van 1 December, onder toekenning van het recht op pensioen, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, op zijn aan vrage, aan don generaal-ïnajoor II. A. II. Smeding, inspecteur van hot 'wapen der cavalerie; en 2o. benoemd, mede met. in gang van 1 December, bij hot wapen der cavalerie, tot generaal-majoor, inspecteur van liet wapen, de kolneol II. F. D. Braams, commandant van liet 4de. regiment huzaren. („SL.-Ct.") Ond-mlnister Cromer. De oud-minister van, Koloniën, de heer T. Cremer, zal eerstdaags de reis naar liuliü aanvaarden, die hij het vorig jaar .wegens ziekte van zijn zoontje moest uit stellen. Zaterdagmiddag gehouden, een beroep te doen op hen, die nu nog mot elkaar in polemiek zijn, om deze ten spoedigste te eindigen, en meteen alle nieuwe aanval len op elkaar uit liet blad b weren. Er kunnen groote dingen in de politiek van hot land op til zijn. Wie weet of de winter wel voorbij gaat zonder Kamer ontbinding? Zijn wij gereed om oen nieu wen verkiezingsstrijd, onverwacht uitge broken, met succes te doorstaan niet al leen, maar met winst te strijden? Wij moe ten een winter hebben van krachtige pro paganda. Daartoe moeten Allen, wear aan het werk en het er in brongen van „liet Volk" is van dat work niet het minst be- tcekenonde deel. En wat de anderen nu ook mogeft be sluiten, de redactie van het pai tij orgaan is besloten, dat do krant slechts zal die nen voor de propaganda naar buiten, en niet meer voor strijd naar binnen." Bond Tan Ordo Tim personeel der tl.IJ.S.M. Te Amersfoort is Zondag de achtste alge- niecno vergadering van dezen Bond ge houden. De bondsvoorzitter, de heer G. A. Spit, schetste in zijn openingsrede tien toestand van den Bond. liet aantal leden bedraagt thans 132S, verdeeld over 16 afdeelingen, De goede verstandhouding tusschen direc tie en hoofdbestuur bleef gehandhaafd en over 't algemeen is ook de houding der su perieuren (stationchefs, enz.) tegenover den Bond te roemen. De finaneieele toestand van den Bond geeft reden tot tevredenheid. De begroeting voor 1007 werd in ont- vang.-t en uitgaaf vastgesteld op 5000. Tot lid \an het hoofdbestuur werd in de plaats van den heer J. A. Paul us, die be dankte, gekozen de heer Bakker, halte-chef te IJlst. Als plaats voor do volgende vergadering werd aangewezen Rotterdam. Een voorstel van bet hoofdbestuur om te besluiten tot de oprichting van een fonds IIulp in Nood werd tot een volgende ver gadering aangehouden. Aangenomen werd een voorste! van bet hoofdbestuur tot stichting van een bondsin- stelling „Verzekering tegen ongevallen" voor hen, die op een vrijbiljet reizen cn daardoor tegenover de maatschappij afstand doen van elke vordering tot vergoeding van schade, ter wijl zij ook vallen buiten de Ongevallen wet. Die instelling zal ingaan met 1 Ja nuari. Er zal aan verbondon worden een verzekering tegen het verloren gaan van goederen, als „dienst" verzonden. Met 31 voor, 13 tegen en 0 onthoudin gen werd ten slotte aangenomen de volgende motie betreffende Staatspensionneering „de Boncl van Orde, enz. gehoord de dis cussies, „is van meening, dat de geldelijke last, eener wettelijk geregelde ouderdomsverzeke- ring niet gelegd behoort te worden op den aibeid, dus niet op werkgevers en de werk nemers, doch naar draagkracht behoort ver deeld te worden over allen en het recht op pensioen niet alleen moet ten goede komen aan loontrekkonden, maar ook aan niet- loontrekkcnclen, zoowol mannen als wouwen „en besluit, deze motie te publiceeren en ter kennis te brengen van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal." Finantiee! Nienws. De minister van financiën maakt bekend dat op 10 dezer bij de betaalmeesters in kas was f 1,960,424.51 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van baar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -12,849,070.09 Onderzeeschc booten. De heer Laubeuf, de hoofdingenieur van den scheepsbouw bij de Franschc marine, de ontwerper van de Franschc onderzee- sche booten, heeft zijn onlsmg genomen. Hij zal overgaan naar de particuliere nij verheid. De heer Laubeuf was voornemens een werf op ie richten aan de monding van een der Fransche rivieren, maarthans melden de Fransche bladen, dat hij zijn keuze voor de oprichting van een werf zou vestigen op Botterdam. De heer Laubeuf bevindt zich op het oogenblik in Zweden, waar hij met de re geering over den aanbouw van ondeizec- sclie booten onderhandelt. Het is ons aangenaam op dit bericht een toevoeging tevens een rectificatie te kunnen geven. De beer Laubeuf, oud-hoofdingenieur lij de Franschc marine is n.l. verbonden aan een te vormen nieuwe afdeeling van de werf „Gusto" van de firma A'. F. Smul ders alhier, welke afdeeüng zich speciaal zal bezig houden met den houw van on- derzcesche marine vaartuigen. Onjuist is het dus dat deze industrie te Rotterdam zal worden gevestigd; zij wordt een afdeeling van de werf „Gusto" der firma Smulders alhier. Voor Schiedam is deze uitbreiding der werf „Gusto" van groote beteekonis. Meer cn meer zullen bierdoor vreemdelingen van beteokenis naar bier komen. Zij zul len de gunstige ligging van Schiedam aam de brecdc cn diepe rivier zien met de groote terreinen daarlangs, die wachten op nieuwe ondernemingen die zich daar on der de meest gunstige omstandigheden zul len kunnen vestigen. Mant men kan-er zeker van zijn, dat, heeft dp groot-industrie eenmaal de gun stige ligging van Schiedam gezien, zijdaar- van ook de waarde zal erkennen en er gebruik van maken. De firma Smulders hoeft dus weder een krachLigen stoot gegeven aan den weder op-bloei van Schiedam als de stad v;ui in dustrie. De heer Jan Hingnvin stelt deze week bij den boekhandelaar J. F. Dupont ten toon »De Koppelpoort te Amersfoort". Gisternamiddag kree,g de 13-jarige C. Hollenberg, wonende te Vlaardingen en hier werkzaam op het loggerschip SDM 17, een ledig haringfustje op het hoofd, waardoor hij verwond werd. In de po litiewacht aan de Hoofdstraat is hij ver bonden, In herinnering wordt gebracht, dat morgen, d. i. Woensdag, zitting wordt gehouden tot het opmaken der getuigschriften wegens broederdienst. Te vervoegen Bureau Militaire Zaken, ingang Waalstraat. II. J. Schimmel. Naar men met leedwezen zal vernemen, is do hoogbejaarde schrijver Schimmel ern stig ziek. Op de wereldtentoonstelling te Milaan werd de inzending chemisch bereid bronwa ter der Netlerlandscho Bronwaterfabriek Bosch en Co. te Amsterdam, bekroond met de gouden medalje. Dr. Aletta Jacobs, die met de presidente van den Internationalen Bond voor Vrouwen kiesrecht, mevrouw ChapmanCat, op de doorreis in AVeenen vertoefde om er te spre ken voor het vrouwenkiesrecht, is daar zeer gevierd. liet „Beid. Tageblatt" verhaalt van een feestelijke ontvangst ten huize van me vrouw Von Fiirth en van een feestmaal na de uitnemend geslaagde vergadering, waar beide dames het woord voerden. Vallende sterren. H. schrijft in do „Zutph. Ct."De nmand November is veelal rijk aan vallende sterren, naar aanleiding der omstandigheid dat de banen van twee clcr voornaamste meteoor-zwermen alsdan door de aarde wor den gesneden. Men kan die der Leoniden omstreeks het midden der maand (van den 14den tot den lSden) verwachten. Deze groep ontleent haren naam aan het uitstra lingspunt, dat gelegen is in het sterrenbeeld „de Leeuw". Daar dit beeld echter des avonds omstreeks half elf in het O.N.Oosten opkomt, zijn zij hoofdzakelijk zichtbaar na middernacht. Zij onderscheiden zich door groote snelheid en helderheid. De Andromeden verschijnen op het einde der maand (van den 23sten tot den 28sten). Hot straalpunt is gelegen in het sterrenbeeld „Andromeda". De drie hoofdstemm der tweede grootte van dit beeld staan alsdan des avonds tegen acht uur hoog aan den Z.Oostelijken hemel, op ongeveer vijf-en- zeventig graden boven den horizon, in een lijn nagenoeg evenwijdig aan deze, links van den vierhoek van „Pegasus". Zij bewogen zich langzamer en zijn minder krachtig van licht dan de Leoniden, doch worden ook vóór middernacht gezien. Men noemt den stroom dezer meteoren ook wel die der Bieüden, daar deze groep zeer waarschijn lijk in verband staat tot de komeet van Biela. De aarde moest den 27sten November 1872 de baan dor komeet snijden, doch ver rustte ons in haar plaats mat 'n wondervollen sterrenregen die uit hetzelfde punt van „An dromeda" viel, waaruit de komeet, die zich in 1845 in tweeën had gedeeld, zoo zij nog bestond, ons moest naderen. Het O. M. bij de Rotterdamsche recht bank eischte heden 1 jaar gevangenisstraf tegen Bodegraven. 29 jaar, te's G avezande, geagreëerd klerk ten kantore van den orit- va' ger der directe i elastingen en accijnzen, belast met de ontvangst der belastingpen ningen, wegens verduistering van f400. 10 getuigen waren in deze zaak gehoord. De geschorste concierge van het gerechts gebouw te Rotterdam, J. H S., die veroor deeld werd tot 6 maanden gev., heeft tegen dit vonnis appel aangnteekend. Ilollandsche Hypotheekbank (Vervolg.) Voor de 4e Kamer der rechtbank, werd hedenmorgen de behandeling der zaak Le Fèvre en jhr. Do Geer voortgezet. Bij den aanvang der zitting zegt bekl. De Montigny enkele onjuiste mcdedeelingen te moeten herstellen. In de "'eerste plaats was de datum van het instellen van een register van vernietigde pandbrieven niet 1901, zooals hij eerst gezegd had, maar 1900. Zoo werden de in betaling gegeven pand brieven reeds in 1901, immers een jaar later, aan De Geer ontnomen. De tweede mededceüng van bekl. is, dat de eerste zakelijke relatie met Fulician Macs dateert van 1903. Toon gaf hij dezen 100,000, die hij later terugkreeg, onder voorwaarde, dat aan Dc Geer een krediet van dat bedrag zou worden verleend. Op een vraag van den officier herhaalt bekl. dat hij einde 1901 het pak pandbrie ven van De Geer afnam. Borns en Esveld deelden bekl. mede, dat de mogelijkheid van malversaties met nog niet vernietigde pandbrieven bestond. Bekl. De Geer zegt dat het jaartal, door zijn medebekl. opgegeven, bepaald een ver gissing moet zijn. Hij blijft bij zijn verkla ring, dat hij de pandbrieven A. C., die hij Oviiiucrus Vorstius beleend zijn (in 1903) van De Montigny gekregen heeft. In Aug, 1902 kreeg hij de pandbrieven, die bij Van Mark beleend werden. „Ik bezweer li, mijnheer de president, dat ik geen pandbrieven heb achtergehouden, toen De Montigny het pak bij me Wam ha len. Hij kwam geheel onverwachts, en hij keek goed rond of er geen bleven liggen, liet afnemen is geschied tusschen 17 Aug, en 2 Dec. 1902. De officier, mr. Besier; „Als dat waar is, hoe verklaart u dan dat De Montigny al in Febr. 1902 bij Van Mark in betaling ge. geven pandbrieven heeft beleend?" Bekl. De G. weet dit niet te verklaren •maar zegt dat zijn kluis niet altijd gesloten en zelfs wanneer dat het geval was, wel te openen was. Hij wil De SI. niet be- schuldigen, maar zegt dat het alleen kan wanneer ze uit zijn kluis zijn genomen. Bekl. De M. zegt dat lui do pandbrieven des middags 'afnam en er 's morgens reeds met De G. over had gesproken; er was dus wel tijd om wat achter te houden. „Een van de twee is zeker: ik heb eerst pand brieven weggenomen of De Geer heeft ze achtergehouden. "Wat waar is valt hier moei lijk te beslissen. Maar ik wil dan toch op merken dat het zeer stom van mr geweest zou zijn pandbrieven weg te nemen terwijl ik zelf aandrong op verificatie." Bekl. De G. merkt nog op dat de "staten van vernietiging van al 1 e in betaling ge geven pandbrieven door Gilhuis op zijn vroegst in het najaar van 1900 werden op gemaakt. Tn 9 10 maanden waren de afgehandeld en kwam men aan de 4 Bekl. zag 'daar zeer togen op on zei zelfs tegen Van Hengel dat hij niet moer naar het kantoor durfde, omdat als men aan de 4 °/n begon alles zou uitkomen. Toen zei Van Tiengel„Ga gerust naar het knntoor. Want er zal niet gnverificeerd worden. ITij had met De Montigny gesproken. Bekl. De M. zegt nog dat hij denzelfden dag dat Van Hendel hem er over sprak do pandbrieven heeft afgenomen. Vervolgons wordt een aanvang fpmnnkt mot de behandeling van punt 11 der dag vaarding tegen bekl. De Geer. waarvan de za- keliike inhoud luidt: dat hij omstreeks 31 Mei 1904 zich onzedelijk woderrechteliik heeft toegeëigend 11 aan A. linages en G. Wustefold toehohoorende 4 pandbrieven TToll. TTvpothoekhnnk, elk ad 1000, serie A. C„ welke stukken "door de eigenaars >an de Bank waren in pand gegeven nis acces soire zekerheid voor een door hem onder trenothecair verband bij haar gesloten geld- lepuing. Na oen twistgesprek tuKschen beklaagden werd behandeld de beschuldiging tegen De Goor als zou hij 10.000 hebben verduis terd door andermans nnndhrieven der firma* TTnngon en Westenberg te heieenen, wat heklnngde niet ontkende. Dnnrna werd behandeld de zaak der hv- nothecaire leening groot ^O.OOO van Han gen en Co. diamantbewerker die tot meer zekerheid 15 pandbrieven moesten deponee- ren. Deze zaak bleek zeer ingewikkeld to zijn. Do belangstelling in de behandeling dezer rechtzaak vermindert. De Vereeniging „Het Kaascontrole-sta tion in Zuid-Holland hield gisteren te 's-Gra- venhage een vergadering van aangeslotenen en gegadigden tot aansluiting. Uit mededeelingen bleek lo. dat vanwege de afdeeling Alphen was bericht dat 17 landbouwers produceerende per jaar 148590 K.G. kaas tot toetreding hadden besloten. 2o. dat van de afdeeling Bodegraven gelijk bericht was ingekomen van 40 landbouwers, produceerende 24S.000 KG. per jaar. Ook van een fabriek uit Zeeland was het verzoek tot aansluiting ingekomen. Dc ver gadering liet haar hoewel niet in Zuid- ITolland gelegen toe. Tot bestuursleden werden benoemd de hoe ren J. C. Torren, "Waddingsveen; H. A. Lecoutre, BodegravenM. C. Piek, Ouds hoorn, D. Prins, Nieuwerbrug a. d. Rijni C. M. v. Houweling, Peursum, cn Th. C. Wesselingh, Ilazerswoudetot adviseurs de heeren dr. v. d. Zande te Ploorn en E. J- Bieleman, te Utrecht. Hot hoofdbestuur der IIoll. Mij. zal aan het bestuur nog 3 per sonen toevoegen, terwijl daarvan mede zal deel uitmaken de zuivelconsulent voor Zuid- Holland. Besloten word dat de voorzitter een niet- producent zal zijn. Vervolgens werd overgegaan tot de be handeling van de ontwerp-statuten. Daarin werd vastgelegd dat de vereeniging is geves tigd te 's-Gravenhage en ten doel heeft den afnemers en consumenten van kaas afdoen- den waarborg te verschaffen omtrent een minimum-gehalte aan zuiver melkvet in de droge stof der kaas door de leden geleverd ad 40 TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 43 November. De heer De Visser nam, n,a eedsaflegging zitting. Indische Begxo-oting. De algemeeno beschouwingen worden hervat. Do MIN. VAN' KOLONIËN beantwoord de de verschillende sprekers, dankende voor Marokko. Raisoeli heeft, naar de „Voss. Ztg." meldt, aan den sultan eén schrijven gericht waarin hij dozen bezweert, hem te mach tigen het leven en de eigendommen der bewoners van de kuststreek tusschen Tan- ger en Mogador te waarborgen en de vor ming van een politiekorps door Fransche en Spannsche officieren niet toe te laten. Vereenigde Staten. In Noord-Amerika dreigt een algemecne spoorwegstaking uit te breken. De machinis ten en stokers van de „Erie Railroad Com pany" hebben nl. loonsverhooging aange vraagd en hebben nu gisteren vergaderd om te beslissen of ze het weigerend antwoord, dat ze op hun verzoek ontvingen, met een staking zullen beantwoorden. Vat .op die vergadering besloten werd, is op het oogen blik nog niet bekend. Volgens de meeste bladen zal de staking, voor het geval dat ze geproclameerd wordt, niet beperkt blijven tot die eene lijn, maar zullen de werklieden van alle lijnen, uit solidariteit mot hun kameraden van den Eriespoorweg, het werk nederleggen. Dan zijn 100,000 man werkeloos en is het ver keer tusschen de verschillende staten van 'dc Unie geheel en al verlamd. Hofberichten. H. M.de Koningin-Moeder mot gevolg van Jonkvr, van de Poll en Jhr. van Tets, is heden naar het Loo vertrokken. H. M. de Koningin-Moeder kwanr heden middag per Staatsspoor van 1 uur 30 m. in de Residentie om een bezoek te bren gen aan de tentoonstelling van schilde rijen, studies cn teekeningen, nagelaten door den kunstschilder P. de Josselin de Jong in de kunstzaal van „Pulchri Studio". Met den trein van 3 u. vertrok H. SI. naar het Loo terug voor het bedoek aan H. SI. de Koningin. Tan het hof. De prinses van Bentheim en hare doch ters zijn gisteravond te 6 u, 25 min. aan het station te Apeldoorn aangekomen, waar zij verwelkomd werden door H. SI. de Ko ningin en Z. K. H. den Prins. De Ko ningin kustte Haar familieleden. In een a la Daumont bespannen rijtuig werd naar Het Loo gereden. sk Naar de „Germania" verneemt, wordt Prins Hendrik der Nederlanden den lSden dezer te Rudolstadt verwacht, om er den verjaardag van prinses Slathilde, dc moeder van den regeerenden vorst van Rudolstadt, te vieren. 1 'IJ' Audiënties. De gewone audiënties van den minister van marine en van koloniën zullen op Vrij dag 46 dezer niet plaats hebben. Onze Kamerleden. Naar de j,Pr. Gr. Ct." verneemt, zal de heer J. E. Scholten zich in 1907 niet be schikbaar stellen voor oen herbenoeming als lid der Eerste Kamer. Ridderorde. Bij Kon. besluR van 9 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, de controleur bij het binnenlandsch bestuur in de bezittingen buiten Java en Madoera, P. A. Hondius van Herwerden. Atjeh, Celebes en Timor. Blijkens uit Indië ontvangen telegraphi- sche berichten, zijn sedert de jongste mededeelingen dienaangaande in de Stct. van 9 October no. 235 bij "de krijgsver richtingen a. in Atjeh en Onderhoorighcden gesneuveld, de sergeant L. Morhard; verdronken de sergeant J. Ch, Riesz; en licht gewond, de sergeanten M. M. Odor- fer, J. G. Naumann en J. H. G'. do Jager, do korporaal Th. A. Schalk en de fuselier A. H. van Slceuiven; b'. op Celebes: zwaar gewond en sedert overleden, do fuselier J. Th. Greyn; c. op Timor: gesneuveld, de sergeant G. H. Smeets. Luitenant Chrlsloffeh In de Tweede Kamer werd Vrijdag door den heer Thomson aan den Minister van Koloniën gevraagd of de gouverneur-gene raal bij Kon. bosl. gemachtigd was om ten gunste van den 1 ste-luitenant ClmrtoHel uf te wijken van de regeling der bevorde ring van Europeesdie officieren in Ned.-In dië. De minister antwoordde dat dergelijke afwijkingen alleen denkbaar waren als be looning voor bijzondere verdiensten. „Nu ligt voor de hand, dat de regeering, wanneer zij zoodanige belooning billijk acht, haar gevoelens te dier zake in geen geval publiceert zoolang de belooning niet is ver leend. „Ik kan dus ter zake geen mededeeling doen." Het „Handelsblad" herinnert er nu aan, dat men in de officieele „Javasche Courant" van 25 September j.l. hot Koninklijk be sluit van 31 Juli 1906 no. .114 vindt, het welk de machtiging aan den gouverneur-ge neraal bevat om den lsten luitenant II. Christoffel binnen den termijn van 5 jaren dienst in den voorgaaiiden rang te bevor deren tot kapitein „als belooning voor zijn „uitstekende daden en uit zijn daden jgcble- „kon buitengewone militaire talenten." Betrekkingen Yoor gewezen militairen. Men verzoekt ons, het volgende te willen opnemen De onlangs door den' Minister van Oor log geïnstalleerde commissie, in zake de toe kenning van burgerlijke betrekkingen aan gewezen militairen, heelt reeds van verschil lende gewezen en van nog in dienst zijnde, militairen verzoeken ontvangen, waaruit blijkt dat, bij velen, de indruk is gevestigd dat de regeling van deze toekenning spoe dig zal tot stand komen, dan nog, dat de commissie zelve de macht zou hebben betrek kingen te vergeven. Beide meeningen zijn onjuist. De com missie heeft tot taak een regeling te ont werpen ten bate van gewezen militairen in bovenbedoelden zin. Zij dient daarna het ontwerp in aan de regeering die, als het wordt goedgekeurd, de maatregelen tot vast stelling moet nemen. Zoolang dit laatste niet heeft plaats gehad, kan er van toekennen van betrekkingen op den nieuwen grondslag geen sprake zijn. Verder heeft uit den aard der zaak, de commissie geen beschikking over eenige be trekking. Nieuwe Gasthuiskwestie te Middelburg. Te Middelburg is de kwestie omtrent de oorzaak van het droevig uiteinde van. de adjunct-directrice van het gasthuis, mej. Gla- ser nu ruirn een jaar geleden -nog in onderzoek, of er doet zich in dat gesticht weder een nieuwe kwestie voor. Zuster S,, sedert een paar jaar in het gasthuis werkzaam, werd wegens een gering verzuim door den directeur drie weken keu kendienst opgelegd. De zuster nam met die straf geen genoegen en vroeg over 3 maan den haar eervol ontslag. Kort daarop werd haar door den directeur medegedeeld, dat zij dadelijk werd ontslagen en haar verzocht het gasthuis te verlaten. Over een dergelijke handelwijze verontwaardigd, wendde de zus ter zich tot den voorzitter der regenten, den heer mr. A. P. Snouck Hurgronje, die haar beloofde de zaak te zullen onderzoeken. In oen onderhoud met den directeur en den voorzitter werd haar meegedeeld, dat het ont slag gehandhaafd bleef, doch dat haar nog 3 maanden salaris zouden worden uitbetaald. Dit laatste werd door zuster S. geweigerd, terwijl zij'zich ook niet geneigd betoonde het gesticht te verlaten. Thans hebben 9 andere verpleegsters zich met een schrijven tot de heeren regenten ge richt, waarin zij eischen, dat het onmiddel lijk ontslag aan zuster S. worde ingetrok ken en haar, ingevolge haar verzoek, over 3 maanden eervol ontslag worde verleend. Wordt daaraan niet voldaan dan gaan ook zij heen. Het twistgeschrijf in „Het Tolk''. In een hoofdartikel schrijft dei redactie- van „Het Volk", dat het de lezers wel niet verwonderen zal als #ij hun vertelt, dat haar in de jongste weken vele stuk ken en brieven gewerden, waarin geklaagd werd over het vele twistgeschrijf in „Het Volk". De redactie publiceert daarop eeni ge dier stukken en brieven. Dc redactie zegt dan ten slotte: „De dingen, die in. don laatsten tijd zijn gebeurd en die zich in den inhoud van onze krant weerspiegelden, geven naar buiten den indruk alsof de S. D. A. P. innerlijk ziek is. Dat is niet waar. Do S. D. A'. P. is volkomen gezond, maar sommigen harer leden zijn zoo prikkelbaar, ze schreeuwen zoo pauw en zoo "hard. De redactie besloot in een vergadering,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2