stadsnieuws". BINNENLAND. s. o. y. In de week van 5II Nov. '06 werden genomen 224 baden. YLAAKDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. Verschillende geneesmiddelen hadden haar niets geholpen. Hofberichten. H. M, de Koningin-Moeder kwam gister- namiddag om halfecs te Apeldoorn aan en werd op het perron begroet door II. M. de Koningin cn Z. K. II. Prins Hendrik. In een a la Daumonl bespannen rijtuig werd nnar liet Loo gereden. Op het perron en buiten het station was een talrijk publiek, dat de Vorstelijke fami lie toejuichte. II. M. de Koningin en de prinsen van Bentheim maakten 's middajjs een rijtoer door Apeldoorn en omstreken. afc De vorst van Bentheim arriveerde gister ochtend om 7,6 te Apeldoorn en werd ver welkomd op het perron door Prins Hendrik met zijn adjudant Van Heemstra In een open rijtuig reed men naar 't Loo. üe Prins was in jachttenue. Van hot hof. H. M. de Koningin-Hoeder vertoefde gisteren ruim drie kwartier op de tentoon stelling van de nagelaten werken van de Josseün de Jong, in Pulchri Studio en werd bij Ilnar bezoek rondgeleid door den heer Tersteeg, onder wiens leiding deze week do verkoop der werken zal plaats hebben. Onze Marine. Het pantserschip „Tromp" is heden, on der bevel van kapitein ter zee Coster, naar Oost-lndië vertrokken ter aflossing van het pantserechip „Koningin Regentes", dat in Januari naar Nederland terugkeert. Onze Ministers. Minister De Meester vertrok hedenvoor middag met den trein van 9.40 Staatsspoor naar Het Loo. Een gastmaal. Do commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. Patijn, biedt Dinsdag 20 dezer, een gedeelte van de leden der Prov, Staten een gastmaal aan ten zijnen huize. Chbieesehe havens. Blijkens aan het departement van buiten- landsche zaken ontvangen bericht van Ilarer Majesteits gezantschap te Peking heeft de Chineesche regeering aan het gezantschap medegedeeld dat Antoenghsien cn Tatoeng- kou voor den handel geopend zijn, en dat in eerstgenoemde haven een douane-bureau is opgericht met een bijkantoor te laatstge- noemder plaatse. (,,Stct.") Wettelijke tijd. De Haagsche Kamer van Koophandel heeft, op prae-ndvies van het Bureau, het adres van de Haarlemsche Kamer van Koophandel aangenomen voor kennisgeving pp de overweging dat het stelsel van invoe ring van den gevraagden tijd een hopelooze verwarring in het dageiijksch leven daarvan het gevolg zou zijn. De Haagsche Kamer acht het noodzake lijk dat tusschen de vaststelling van den wettelijken tijd en de toepassing in het leven een geruimen tijd moet verloopen opdat alles vooruit in die tijdregeling kan. overgebracht worden. "Erkening van het natuurlijk kind dooi de moeder. De Voogdijraad te Haarlem heeft aan ge neeskundigen, geestelijken, armveiy.orgers, enz. in het arrondissement Haarlem een circulaire gezonden, waarin het hun mee werking inroept ter bereiking van wat hij acht te zijn een groot belang van het bui tenechtelijk, zoogenaamd natuurlijk kind. De Voogdijraad wenscht n.l. te bevorderen, dat in de toekomst meer dan tot heden placht te geschieden, ongehuwde moeders haar kinderen erkennen. Het komt den Voogdijraad voor, dat er kenning van natuurlijke kindeTcn door hun moeders in vele gevallen achterwege blijft enkel uit onkunde en uit schaamte. Hen kan zich niet zoo gemakkelijk voorstellen, dat buiten de geboorteaangifte, waarbij toch de naam der moeder vermeld wordt, nog een bepaalde handeling van deze nood zakelijk is, om een wettelijken band tus schen it';ar en haar kind te doen ontstaan. De Voogdijraad vleit zich, dat veje onge huwde moeders gaarne bereid zouden zijn, zxch den gang naar *t Gemeentehuis te ge troosten en daar door den ambtenaar van den Burgerlijken Stand een eTkenningsakte te doen opmaken, indien slechts dooreen belangstellende op de wenschelijkheid daar van gewezen werd. Intusschen wil de Voogdijraad niet ver zwijgen, dat hij erkenning van natuurlijke kinderen wenscht te bevorderen om een. zeer speciale reden. Door de zoogenaam de Kinderwetten is de mogelijkheid ge opend, om ouders en voogden, die een slecht levensgedrag leiden of hun plichten grovelijk verwaarloozen, uit hun ouderlijke macht of voogdij te ontzetten. Evenzoo kunnen zij, die geheel onbekwaam of on machtig zijn om hun kinderen te verzor gen, van de ouderlijke macht of voogdij worden ontheven. Na ontzetting of onthef fing kunnen de kinderen dan worden ge plaatst in gestichten of gezinnen, waar zij, hoofdzakelijk op kosten van den staat, een beter verzorgde opvoeding genieten. Het is in 't bijzonder de tank van den Voogdijraad ontzetting of ontheffing van onwaardige of onmachtige ouders en voog den uit te lokken. Ontzetting of ontheffing is echter een onmogelijkheid, wanneer het verwaarloos de kind geen ouders of voogden heeft, die ontzet of ontheven zouden kunnen wor den. Ip zulk een geval is opvoeding op staatskosten uitgesloten cn is het ver-waar loosde kind afhankelijk van liefdadigheid. En nu ligt daarin juist de reden, waarom het natuurlijk kind thans meer nog dan vroeger gebaat wordt door erkenning. Er kenning toch heeft tot wettelijk gevolg voogdij voor de moeder, die de erkenning cleod. En uit die voogdij kan de moeder later worden ontzet, indien zij een slecht levensgedrag leidt of liaar plichten tegen over ham- kind verwaarloost. Zij kan daarvan worden ontheven, indien bijv. voortdurende ziekte haar onbekwaam maakt, haai kind te verzorgen. Zondereen voorafgegane erkenning is zulk een ontzet ting of ontheffing buitengesloten. OVERSCHIE, 12 Nov. Bij den veehou der M. Koeling alhier is heden onder zijn schapen miltvuur geconstateerd, reeds drie zijn er aan die ziekte gestorven en op de "voorgeschreven wijze vernietigd. Daar zij eeaige dagen geleden tegen die ziekte zijn ingeënt zal hem de schade door het Rijk worden vergoed. 1 0YER8C1HE, '13 Nov. Hedenvoormid dag ton elf uur zou de aangekondigde execu toriale vu trooping door den deurwaarder Ynn Oordt uit Rotterdam aan de Zweth al hier plaats hebbendoor de belanghebbende was tegen de beslaglegging geprotesteerd en hij had een tcgenbeslag doen leggen dooi den deurwaaulcr Hnrkfeoii uit Rotterdam. Deze was dan ook met den advocaat Blom- menstein ten elf uur aanwezig om den ver koop zoo noodig te beletten, wat echter niet behoefde daar deurwaardci Van Oordt op zich liet wachten zoodat de kooplustigen, het langen wachten moede, onverrichter zake konden vertrekken. Heden was het 25 jaar geleden dat Jac. van der Beek in dienst trad bij de firma Verboom, Mosman en Vcth alhier. Op zijn werk gekomen werd hij dooi den heer J. Veth hartelijk toegesproken, waarbij deze op den trouw van den jubilaris wees eu hem ten slotte als bewijs van waar deering een gouden horloge overhandigde. Ook door het personeel werd de jubilaris geluk gewenscht en hem een bewijs van vriendschap geschonken. De vrije dag die v. d. Beek heden werd gegund, is voor hein een feestdag geworden door de vele belangstelling die hij van ver schillende zijden mocht ondervinden. Werf Gusto. Donderdagmiddag omstreeks 31/2 uur, zal van de werf nGusto" worden te water gelaten de laatste der 5 hoppers op die werf in aan bouw voor rekening der Suez-Kanaal-Maat- schappij. In den schouwburg der S. O. V. zal Vrijdag a. s. 16 November het blijspel in 4 bedrijven van Arn. van Raalte Jzn.sNeef' worden opgevoerd door het Brondgeest Ensemble van Rotterdam. Dit is weder een z. g. abonne- ments-voorstelling, de eerste in dit seizoen, waarbij de leden der S. O. V. op vertoon dei- hun toegezonden kaart vrije toegang hebben, mits zij hun plaats hebben besproken. De heer Lambert Melchers alhier heeft een autodienst ingesteld tusschen Sliedrecht (gasfabriek) en Papendrecht (Dordtsehe veer), waarbij de stoomomnibus sSerpollet", waar van de heer Melchers importeur is, zal wor den gebezigd. Gistermiddag kwam te Vlaai-dingen binnen het in die gemeente thuisbehoorende logger- schip VL 93 Admiraal Tromp, schipper J. Bienk Jr., van de reederij Jaes. Vogel en Co., met verlies van een 17-jarigen schepeling uit Schiedam, die Vrijdag 1.1. op zee, toen hij bezig was haring te kaken, door een stortzee over boord is geslagen en verdronken. Gistermiddag te half twaalf brak do bijtel van don 15-iarign G. van der Vlies, terwijl hij op de steenhouwerij van J. Groe- neweg werkzaam was. Het gevolg daarvan was dat de bijtel tusschen duim en vinger schoot en een ernstige wond veroorzaakte die door een dokter moest verbonden wor den. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 9V2 lot 111/2 uur voormiddag. Telephoonnummer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Bakkersjongen,. Bakkersleerling. D'istillateursjongen. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en. machine- bankw, (halfw.) Halhv. draaijer. Halfw.-timmexman. Aangeb. arbeadskrachten. Jongens. Krullenjongen. Kunstsmeden. Loopjongen. Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen. Slagersjongen. Bakker. Bankwerker. Boekbinder. Drukker^. Gistv,-erker. Koperslager, Kuiper. Letterzetter. Gediplomeerd ma chinist. Mach .-stoker. Molenaar. Timmerman. Tuinmansknecht. Smidsjongens. Personen voor, licht* werkzaamheden. Dagmeisje. Kindermeisjes. Schoonmaakster. ^"asschen aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. VolkHbadhulB. late klasso 2de klasse, kuipbaden 24 kuipbaden 34 regen 16 regen 130 school 5 ets. kinder 11 *Aan de Da Costa- cn Bilderdijk-bewaar- sehool te Rotterdam is benoemd tot plaats vervangend hoofd inej. M. E. Boog, alhier. Tentoonstelling Hotel- en Iteiswezen. Naar „De Tel." verneemt, bestaat bij het bestuur van den Nederlnndschen llotelhou- dersbond het voornemen, om tegelijk met de Middenstands-tentoonstelling, in 1908 te Anibteulam te houden, een tentoonstelling le oiganifeeeicn van het Hotel- en Reis- wezen. Er zullen binnenkort besprekin gen worden gehouden tusschen genoemd be stuur en dat van den Middenstandsbond, ten einde een samengaan en ineensmelting van beide tentoonstellingen te overwegen. De Middenstandstcntoonstelling kan zich, op grond van de talrijke toezeggingen voor be langrijke inzendingen, wel reeds van succes verzekerd achten. Maar komt iri vcreeniging met deze expositie ook die vim den Neder- landschen Jlotelhoudersbond tot stand, dan belooft 1908 inderdaad voor Amsterdam een belangrijk tentoonstellingsjaar te worden. Temeer waar ook de Binnenscheepvaart een tentoonstelling organiseert, in aansluiting zoo mogelijk met de grooto Middenstandsten toonstelling. De belangstelling, die men in het buiten land heeft voor het werk van Frederik van Eeden, blijkt buitengewoon groot te zijn. Na den grooten opgang, dien blijkens de talrijke gunstige beoordeelingen in de pers, de >Kleine Johannes" in Duitschlana heeft gemaakt, deelt men ons nu van betrouwbare z(jde mee, dat van alle drie deelen van dit zelfde werk binnenkort een geïllustreerde vertaling zal verschijnen bij de firma John Luce Co. te Boston, U. S. A. De Rotterdamsche rechtbank sprak gisteren vrij P. W. B., 29 jaar, zeevarende te Schie dam, beklaagd van desertie van een der stoom schepen van de N, A. S. M. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Hollandsche Hypotheekbank (Vervolg.) Over de behandeling van deze strafzaak op gisteren schrijft men ons nog nader: Get. van Henzei ontkent reeds in 1902 aan bekl. De Geer te hebben gezegd, dat de pandbrieven niet door De Montignv zouden worden geverifieerd en wenscht in verband hiermede de Rechtbank de mede- deeling te doen, dat hij, nu hij zich kalm heeft kunnen bedenken, zekeir weet, dat hij de bekende mededeeling aan beki. De Montigny heeft gedaan aan het station Weesperpoort op 21 April 1904 en niet in 1902. Get. doet dienaangaande thans een gedetailleerd verhaal. De Montigny ging evenwel toch op reis en telegrafeerde hem naar Den Haag te komen. Dien middag had get. toen een onderhoud ingt Be Mon tigny aan het station in Den Haag, zij gingen daarna in een café zitten Een con ferentie ten kantore van Bos Sulpke volg de. Daar werd besproken, hoe de grooto hoeveelheid pandbrieven en prolongatiën liggende te Amsterdam, de t aandacht trok van de geldgevers. Dit zeide get. uit eigen ervaring niet te hebben kunnen weten, om dat hij met de geldmarkt, t. w. met de geldgevers niet meer in aanraking kwam. Hoe get. weet, dat de juiste daturn was 21' April 1904? Hij werd toen met f2000 door 'De Montigny geholpen en dit geld overhandigde deze hem op de fiondenten' toonstelling. Verder deelt get. dienaangaan de tal van bijzonderheden mede. Got herinnert zich -niet of hij ooiteen brief aan De Montigny heeft geadresseerd naar „De Witte Birug". Bekl. De Geer noemde hetgeen get. ver klaard heeft in verband met het onder pand van Mulder van a tot z gelogen. Get. is bij bekl. gekomen in 1901 met verzoek hem te helpen om^te bekomen effecten, die hij uit de nalatenschap van zijn toen koit te voren overleden vader had beleend. Bekl. erkent toen zoo zwak te zijn ge weest get. met acht pandbrieven te helpen. Tusschen het geven dezer stukkon en het in prolongatie geven daarvan door Van Hengel, ligt een jaar-; het geschiedderesp. in de jaren 1901 en 1900. Hierop vestigt bekl. De Geer de aandacht dor Rechtbank, Volgens bekl. De Geer toch zou in 1901 onder de 32 pandbrieven, die Van Hengel zegt voor den post, groot f37.500, te heb ben gekregen, die reeds in zijn bezit wa ren in 1900. Naar evenwel door den president wordt medegedeeld na een vergelijking van de nummers in het dossier, blijkt dat dit kan worden verklaard uit een railing van onderpand, die heeft plaats gehad, i Verder bleek nog dat de rente en pro visie naar des heeren Mulders berekening bedroegen 5 pet., benevens r/i pCt. per maand. Get. Struyk Daim gelooft, dat dezehoo- ge rente het gevolg was van het risico, en bekl. De Geer deelde nog mede, dat hij steeds betaalde 8 pCt., behalve nog 1 pet. voor den heer Van de Wal, onverschillig of hij pandbrieven in onderpand gaf of niet, in welk laatste geval hij borg was voor Van Hengel. Bekl. De Geer verklaarde verder-, dat hij deze rente abnormaal vond, omdat die attentie moest trekken en Van Ilengel had opgedragen niet meer bij Struyk Daim te g'a'an. Van llengcl deed het evenwel toch, omdat Mulder een gemakkelijke geldgever was, dien men slechts een dag te voren behoefde te waarschuwen. Get. Van Hengel verklaart de hoogc ren te uit de omstandigheden dat men liever geen prolongalieposten met hem (Van Hengel) had loopen en dan uit de groote hoeveelheid onderpand van dezelfde soort. Get. Dc Montigny erkent met get. Van Hengel in 1904 geconfereerd te hebben, ook in Den llaag, en in denzelfden lijd ook met Bos Sulpke, maai- toen Zijn gansch andere zaken behandeld, dit had inetdezo zaak evenwel mots te maken. Dc door Van Hengel medegedeelde bij zonderheden zijn voor een "deel dan ook juist, maar belmoren niet bij dit geval. De door get. aan het station Weesperpoort aan hem (bekl.) gedane mededeeling over de 5 ton pandbrieven was evenwel veel vroegen-, wol twee jaar. Wat get. gezegd heeft in verband mot de hondententoonsteding trekt bekl. in twij fel, omdat dio tentoonstelling de eenige was pvaar get. ontbrak e-n dat bekl, dit toen verklaarde uit de onaangenaamheden waarin hij toen verkeerde. Get, Vim Hengel houdt vol, dat het in April 1904 was. Ben vorigen keer, toen hij juist op verzoek van Félicion Macs was failliet verklaard was hij te zenuwachtig om zich dat te herinneren,; thans nu hij weer volkomen kalm is, kan h|j dat met zekerheid verklaren. De officier deed gei opmerken, dat hij thuis kalm nadenkend© het beter heeft gevonden in verband met de verificatie der pandbrieven, waarvan üe Geer sprak, den datum twee jaar te verschuiven. Get. Van Hengel protesteert hier tegen. Hij zegt o.a,, dat men het aan Bos Sulpke kan vragen. De officier geeft te kennen, dat als Bos Sulpke het zegt, hij net nog niet gelooft. Get, Van Hengel werd vervolgens on derworpen aan een scherp verhoor door de rechters Bijleveld en Huysinga endoor den officier. Mr. Huysinga rekent get. voor, uit het verband der feiten, dat de waarschuwing, en wat daarvan het gevolg was, uiterlijk in 1902 kan. zijn geschied en niet later. De officier doet get, opmerken, dat het onmogelijk is dat in 1904 De Montigny l)e Go-r nog nareed, waar gebleken is, dat De Montigny en De Geer in 1902 reeds alles van elkander- afwisten' in verband met de pandbrieven. Bekl. De Geer: In 1902 wist ik nog niet, dat De Montigny ook voor zichzelf pand brieven beleende, dit wist ik eerst in 1903. Ook bekl. De Geer maakt get. op het onhoudbare van zijn verklaring opmerk zaam. Immers, hoe kon get. hem zeggen in 1904, dat de pandbrieven niet zouden worden geverifieerd door De Montigny, waar deze laatste reeds in 1902 naar aanleiding van get. Van Hengels waarschu wing aan hem (De Geer) do pandbrie ven had ontnomen. Mr, Kappeyne stelt de vraag of niet tweemaal mededeeliiigen kunnen zijn ge daan door Van Hengel op verschillende tijdstippen, eenmaal omtrent de verificatie en 'eenmaal omtrent het de aandacht hek ken van het in omloop zijn van pand brieven. Got. houdt dit voor mogelijk maar blijft bij zijn heden gedane verklaringen ook na voorlezing van zijn. in de vorige zitting afgelegde verklaringen, dat het bedoelde voorval zou hebben plaats gehad in 1902 (en derhalve niet in 1904). Vervolgens werd als getuige gehoord mr. E. van der Wal, advocaat en procureur- te Amsterdam. Hij legde verklaring afin verband met f30.000 cn f35.000, die hij aan v. Hengel voor Mulder had geleend, den cenen post met pandbr. als onderpand, den anderen post onder borgtocht van bekl De Geer. Toen get. aan de Bank kwam om de coupons te verzilveren, was daar juist de rechter-commissaris, die ze in beslag nam. De verdere behandeling werd daarna ver daagd tot a.s. Donderdag, 10 uur. noemden Meyer on 24 November 1905 te Muiden op een jnchtovertreding betrapte. Joh an Pres aan wien gelijk feit ten laste gelegd was, werd vrijgesproken. Het Ilof bevestigde heden het vonnis der Amsterdamsche rechtbank van 21 September waarbjj Visser, te Nanrden wonende, thans gedetineerd, tot 2 jaar gevangenisstraf ver oordeeld is wegens ontucht gepleegd met zijn minderjarig dochtertje. Stakingswet Uit Almelo meldt men: De rechtbank alhier veroordeelde heden J. B., te Enschedé, omdat hij op 2 Oei. tijdens de werkstaking bij G. llaverkntc en op 3 Oct. bij den lieer J. B. Blijdenstem een ruit heeft ingeworpen, tot een gevange nisstraf van 10 weken. Verder werd B. A. 't B., te Enschedé, veroordeeld tot 4 maanden en J. t. V.' eveneens te Enschedé, tot 3 maanden, we gens geweldpleging in den nacht van 30 Sept. op 1 Oct. bii dc woning van G. Ilaverkate. "v De oprichter van een speelclub te Vaals, II. II., door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot een week gevangenisstraf, is van dit vonnis in honger beroep gekomen, terwijl de mede-oprichters B. en L. bij ver stek tot een gelijke straf veroordeeld, ver zet hebben uaiigeteckend. 29 November a.s. zal voor het gerechts hof te 's-Gravenhnge in hooger beroep wor den behandeld de zaak van II. Th. K., ont slagen gemeente-veldwachter te Dreischor (Z.), die door de rechtbank te Zierikzee tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld was wegens doodslag op zijn huisvrouw. Mr. F. Wolfaon, advocaat te 's-Gravenhage, zal hem als gekozen raadsman verdedigen. Op 16 Mei 1,1. reed de heer C. M. Phijl met zijn automobiel aan de Stadhouders kade bij het Vondelpark een dame met haar rijwiel omver; zij werd ernstig verwond naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht waar zij 31 dagen aan hersenschudding verpleegd werd. De Amsterdamsche rechtbank achtte de schuld van verregaande roekeloosheid be wezen en veroordeelde heden Phijl tot 14 dagen hechtenis. Het hof van Amsterdam rechtdoende in hooger beroep, veroordeelde heden H. J. Meyer tot 5 maanden gevangenisstraf we gens bedreiging met een tweeloops scherp geladen geweer tegen het leven van den veldwachter Hoogerhuis, toen deze voor- Advocaat-generaal ihr. mr, Rethaun Mn- caré requircerde gisteren voor den Hoogen Raad niet-ontvankolijkverklaring van de aan vrage om herziening van het arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhuge, veroordec- lende P. J. van Eyk te Leiden tot 3 iaat- ge vangenisstraf, wegens verduistering van gel den ten nadeêle eener dame. Uitspraak in deze zaak 26 November. 80 cent per regel. De Fiansche vrouwen maken veel gebiuik van de Pink Pillen, die haar goeddoen Lees het onderstaande voorkomend in een der laatste nommers van het Journal van Parijs, Do Pink Pillen hebben haar genezen. Mej. Jeanne Charnay, damesldeedermaak- ster te Lyon, 4 rue Mereière, dankt haar genezing aan de Pink Pillen. Zij hebben haar genezen hoewel zij aan haar genezing wanhoopte. De talrijke geneesmiddelen die zij gebruikt had waren onmachtig geble ven en hadden geen schijn van verbetering teweeg gebracht. et' - V> i. Mej. Jeanne Charnay. Cl. E, Bron. „Gedurende twee jaren schrijft zij, leed ik. Mijn kwaal was begonnen met een toe nemende zwakte, gepaard gaande met hoofd pijn en maagpijn 11c at bijna niet meer en het weinige voedsel, ofschoon van lichten aard, dat ik nam verteerde moeieiijk. Na mijn maaltijd had ik scheuten in de maag. Des nachts sliep ik weinig, en over dag werd ik geplaagd door aanhoudende schele hoofdpijnen. Ook heb ik van tijd "lot tijd zenuwpijnen gehad. Ik heb vele geneesmid delen ingenomen, maar die hebben mijn ge zondheidstoestand niet verbeterd. Eerst hen ik begonnen mij beter te gevoelen toen ik de Pink Pillen gebruikte. Deze hebben al mijn kwalen doen verdwijnen, en sedeit ik de behandeling er mee gevolgd heb, is mijn gezondheid volkomen hersteld." Alle jonge vrouwen of die var. gevorder den leeftijd zullen zich wel bevinden bij het gebruik der Pink Pillen. De Pink Pillen schijnen in het bijzonder in het leven geroe pen te zijn voor dc vrouwen door de ge- eigendheid harer werking om de zwakheden van het vrouwelijk gestel te bestrijden. Zij geven bloed, en de vrouwen Hebben over 't algemeen zwak bloed en zijn het voorwerp van veel bloedverlies en bloedingen. De Pink Pillen geven, haar eetlust, terwijl niets zoo grillig is als de eetlust der vrouwen. De minste ongesteldheid doet dadelijk haar in vloed op den eetlust der vrouwen gevoelen. Dan voeden zij zich onregelmatig en de on gesteldheid verergert. De Pink Pillen bevor deren de spijsvertering, en de maag der vrouw weigert heel dikwijls het .voedsel te verteren. Zij verkwikken het zenuwstelsel cn het zenuwstelsel der vrouw is overgevoe lig en raakt daardoor gemakkelijk van streek. Do Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al- gemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, zenuwzwakte, onregelmatigheden. Prijs f 1.75 per doos, f 9per 6 doozèn. Verkrijgbaar bij Snnbilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2