m m BINNENLAND. Bidderorde. Ingezonden Mededeelingen. Een bedorven maag. Kerk en School. Staten Generaal. Do heer Troel stro was verder teleurge steld door de opheffing van speciaal de arbeidsinspectie in Deli, waardoor die een onderdeel zal worden van den Con- tralon inspectiedienst to Batavia. Nogmaals klaagt hij over de plagerijen, die Mr, Brandt door het plaatselijk bestnnr zouden zijn aangedaan sinds hij in Deli de zoogenaam de „Koelie-schandalen" onthulde; eindelijk drong hij aan op publiceering van hetrap- port-RheirtTcv over de misstanden in de Lampongsche districten (men zal zich hor- ■irmeren hoe do heer Dijkstra in een bro chure beweerd heeft, dat de genoemde Regeeringscommissaris bij dat onderzoek zijn plicht ten eencnmale heeft verzuimd). Be Minister antwoordde den heer Troel stra, dat zijn wenschen omtrent hetDnik- persircglemcnt slechts in vervulling zouden kunnen komen hij de algenieene invoering van het nieuwe Strafwetboek in Indië, dat de arbeidsinspectie in Deli door de ver anderde regeling niet zal lijden. De klach ten van den heer Brandt zijn ongegrond gebleken. (Hier zij ons tussehen haakjes de opmerking veroorloofd, dat hel merk waardig is dat de anti-revolutionaire heer Brandt in. de laatste jaren nog enkel wordt uitgespeeld door de sociaal-democraten en geheel in den steek wordt gelaten door eigen partijgcnootcn.) Het rapport van den heer Rhemrovkan niet worden overgelegd; daarin heeft de Minister schoon gelijk; de cenige manier om vertrouwbare en volledige rapporten van do Indische ambtenaren te krijgen, is dat zij de wetenschap hebben, dat "ge heimhouding hun is verzekerd. De Indi sche omgeving is, wat het Europoosche element betreft te klein, dan dat open baarmaking van dergelijke rapporten niet tot zeer onaangename verhoudingen voor den rapporteur zou leiden. i De heer Van Kol hield een lange rede voering over de knoeierijen mot denaam- looze vennootschappen in Indiê, waarin volgens den heer 13ogaardt niet minder dan 1000 millioen gulden nominaal is ge stoken, en over de „vriendelijkheden" bij concessieverleeningcn. Hij herinnerde o. a. aan de concessie van de Koninklijke Ne- derlandsche pctroleummaatschappijcn, vol gens spreker door „eerlijke en oneerlijke" middelen verkregen. En hij vond het in het algemeen opvallend, dat lot directeu ren van Mijnbouwmaatschappijen hij voor keur Indische hoofdambtenaren worden benoemd. Dit alles werd natuurlijk als verwijl aan de kapitalistische bourgeoisie toegeworpen. ■Over den zwendel met gefingeerde maat schappijtjes kunnen wij kort zijn. De Mi nister antwoordde den heer Van Kol zeer terecht, dat waar de meeste van die maat schappijen hun zetel in Nederland hebben, zij weldra, naar hij hoopte, zullen komen te vallen onder do wet op de naamloozo vennootschappen, die bij het Departement van Justitie in bewerking is. Maar, wat die gulheid niet concessies betreft, al willen wij den Minister van Koloniën gaarne toegeven dat de bril, waar door de heer Van Kol die zaak bezag, wel wat al te zwart gekleurd wa% het valt dunkt ons niet te ontkennen, dat het voor ons gevoel stuitend is, dat de mil- lioenen en millioenen en nog eens mil- lioenen, die do rijke Indische bodem aan petroleum en andere producten oplevert, bijna zoo goed als geheel in particuliere zakken terecht komen, slechts luttel voor deel voor de Indische schatkist afwerpen de, die zoo opperbest een flinke bate ge bruiken kan en toch zeker recht heeftop een goed deel van de opbrengst van Üe producten van eigen grond. Wij wenschen in Indiö geen staatsexploi- tatie in deze. Die moet toch voor grond- producten voorafgegaan worden door staats- exploratie, d. i. onderzoek van staatswege of de grond geldswaardige producten be vat, een zeer duur onderzoek, dat ze ker niet goedkooper zal worden als het aan ambtenaren opgedragen wordt, die uit den aard der zaak geen enkele risico loo- pen. Neen, de exploratie, het onderzoek, laat dat gerust over aan het particulier initiatief, dal zich wel tweemaal zal bo denken eer het zijn goede geld besteedt zonder eciugen grond om te mcenen dat het goede rente zal afwerpen. Maar do concessie mag niet ver leend worden, zonder dat de Staat zich een behoorlijk aandeel in de oventueele haten waarborgt. Het is por slot van re kening staats grond, waaruit die mil lioenen gehaald worden. Moge het onze Regeering gelukken een regeling in dezen geest te vinden. De stemming wordt matter. De „Avond post" had dezer dagen een aller humoris tisch stukje, waarin ons beschreven worden de gevoelens van een Indisch ambtenaar met verlof, dio ;n ons zonnige Insulinde als hoogste illusie telde eens de behandeling van de Indische begroofing in de Tweede Ka mer bij te wonen, en die binnentredende den heer Van Deventer ontwaarde, rede voerende voor één minister en vijf, zegge vijf Kamerleden. Die man moet van de" Tweede Kamer natuurlijk nooit meer iets hebben. En toch heeft hij ongelijk. De begrooting -. n mr. Fock is res judi cata, uitgemaakte zaak, en de lieer Van De- vpnter komt zoo dikwijls, heeft hij ieder punt wat te vragen, zoodat hij ons doet denken aan liet bekende Jantje, dat alles wou hebben, en is enorm zwaar op de hand. Daarenboven een stemgeluid zonder klank, zonder hoog of laag. liet ia jammer vopr den lieer Van Deventer, wiens groote ken nis van en wiens warm hart voor Indië door niemand worden aangevochten, maar als hij niet tot zelfbeperking weet te ko men, vreezen wij dat hij voor goed liet oor dor Kamer kwijt zal raken. Hij vraagt nog veel meet' dan heer Van Kol, die éón keer in het algemeen den minister aanspoorde tot veel doen voor Jn- dië, maar die het wijselijk onnoodig vindt dat bij ieder oordeel t-o herhalen. Het kan onmogelijk met ons bestek overeenkomen alle punten, dio behandeld werden, de revue te laten passeerendus slechts het voornaamste. En als zoodanig zij nog vermeld een amendement door de Commissie van Rapporteurs (bestaande uit de lieeren Pierson, Bogaerdt, Thomson, Van Deventer en Van Kol) om een post uit te trekken van 25.000 voor kosten van op nemingen en taxaties ten behoeve van de terugbrenging van particuliere landerijen op Java aan den lande. Doel van het amendement was natuur lijk den minister in staat te stellen, nu het ontwerp op den aankoop van de particuliere landerijen op Java weinige weken geleden door do Kamer verworpen werd, zonder dat zij zich over het beginsel zelf uitsprak, deze zaak opnieuw ter hand te nemen. Goed bedoeld, zouden wij zoggen, maar niet handig ingepikt. Het bleek dan ook al spoedig dat dit amendement, hoe voorzichtig ook geredigeerd, tot breedc discussies aan leiding zou geven, ja zelfs die over het ver worpen wetsontwerp weer zou doen hervat ten, en toen de minister de verrassende mededeeling deed, dat hij de gelden niet noodig had tor bereiking van zijn doel, kozen de voorstellers de wijste partij, en trokken het amendement in. Groote lof werd den Minister van alle zijden gebracht voor zijn voorgenomen uit breiding van het inlandseh onderwijs. Hij wil toch het aantal scholen verdubbelen; d. i. er 700 bijbouwen; op deze begrooting is alvast voor 1S7 nieuwe een post gebracht. In eene van die pittige redevoeringen waarvan dr. Bos het geheim heelt, drong hij aan op eene vaste lijn in deze en op aanschouwd ij k,. d. i. voor den in lander liet meest practise lie onder wijs. De heer De "Waal Malefijt vreesde, dat men nog niet over genoegzaam onderwijs personeel beschikte om zoo krachtig aan te pakken. De Minister gaf aan 'de verschillende sprekers de meest geruststellende verkla ringen. De discussies werden hier onderbroken tot opmaking van de nominatie voor den Iloogen Raad. Het was gelukkig geen po litieke strijd. No. 1 van 'de aanbeveling werd bij eerste stemming tot eersten candidaat ge kozen, nl. mr. J. H. van Goor, raadsheer in het Gerechtshof te Amsterdam. No. 2 werd mr. A. L. J. Nypels, raadsheer in het Hof te Arnhem, ook bij eerste stem ming; No. 3 mr. P. C. 't Hooft, ook raads heer in liet Hof te Arnhem, bij tweede stemming. Tan het hof. De prinsessen van Bentheim deden gister ochtend een rijtoer door het koninklijk park en brachten 's middags een bezoek ann Hoog-Soeren. Z. IC. II. de Prins is vanochtend per jachtwagen naar de Woeste Hoeve vertrok ken, waar van paarden gewisseld werdvan daar is de Prins naar Arnhem gereden, waar hij in den Duitschen trein gestapt is, op weg naar Rudolstadt. De Prins blijft tien dagen weg en is ver gezeld van adjudant van Heemstra. De familie van Bentheim is vanmiddag om half een naar Duitschland vertrokken. De Koningin bracht haar gasten met qen la Daumont bespannen rijtuig naar het station. Corps diplomatique. De Italiaansche legatie bij ons hof is tijdelijk gevestigd in het hotel des Indes te G ravenhage. Wegens het overlijden van den gezant van Italië, den heer Tugini, is de vlag aan hot gebouw van genoemd hotel halfstok ge- heschen Consulaire berichten. De „Stct," meldt, dat de Nederlandsehe legatie te Rio do Janeiro wordt waarge nomen! door. den heer A'. van de Pol, aan yvieni in het Nederlandse!) kan, wor den. geschrevens. Bij Kon. besluit vanl 15 de.zer is dir. A'. L'. Lamers, oud,-directeur der Rijks hoo- gere burgerschool tie 's-Hertogenbosch, be vorderd tot officier in. do orde vanlOranjc- Nassau. Personalia. Bij Kon. besluit vanl lo d.ezer is aan mr. P. J. G. van Diggelen!, op zijn daar toe gedaan verzoek, met inlgang van 1 Januari., eervol oiütsïag verleend, als vice- president der arrondissementsrechtbank te Zwolle. Onze Kamerleden. Naar „Het Volk" verneemt, is het Ka merlid Hugepholtz sinds eenigen tijd ern stig lijdende, aan zenuwpijnen en heeft liij zich daarvoor ter verpleging in hetDia- conessephuis te Haarlem laten opnemen. S Tuglnl. f De in het R. K. Ziekenhuis van "don II. Johannes do Deo te 'srGravcnhage over leden Italiaanschen gezant zal van uit deze inrichting Dinsdagochtend naar de Roomsch-kathoUeke begraafplaats worden overgebracht, ten einde in den grafkelder aldaar voorloopig te worden bijgezet, in afwachting van een later overbrengen van het stoffelijk overschot naar Italië. In het ziekenhuis wordt het lijk tot het oogenblik der uitvaart geplaatst m een rouw- en bidkapel, Vaar Dinsdagochtend om half elf een lijkdienst voor de zielerust van den overledene wordt gehouden, in tegen woordigheid van de te noo'digen diploma tieke en andere autoriteiten. J. E. Schollen. Men schrijft ons uit Groningen: Er is nog een onopgeloste vraag van den dag huy, die ons passioneert: gaat de heer J. Scholten, de bekende groot industrieel, die korten tijd geleden het on middellijke gezag over zijn vele fabrieken van welke hij er enkele op coöperatieven grondslag heeft gevestigd aan zijn zoon en schoonzoon en aan onder-directeuren heeft overgedragen, onze stad verlaten?Het is o.a. daarom een niet oninteressante kwestie, omdat de stedelijke belasting een heel ander aanzien zou krijgen, als zijn respectabel aandeel weg viel. Doch een oplossing van de vraag is er ook hier voorshands niet. DM weten wij slechts zeker, dat de heer Scholten zijn zetel pin de Eerste Kamer gaat verlaten en dat er alle kans is, dat men op dien zetol dan later de figuur van onzen zeer hoog gewaardeerd en burgervader, jhr. mr. Tjarda van Starkenborgh Stacbouwer, zal vinden. En dat deze zoo bekwame en ener gieke, maar toch vriendelijke, ja beschei den man daar op' zijn plaats zal wezen er zijn er hier maar heel weinigen, van welke politieke partij ook, die daar aan twijfelen. De positie der offlcleren tnn het If. I. leger. Niet een motie van den heer Thomson zooals in een der bladen werd mede gedeeld maar een motie van den heer Duymaer van Twist, uitsprekende dat re geling van de positie der officieren van het Indische leger bij' de wet wensche- lijk is, is nog steeds bij de Tweede Kamer aanhangig. Zij werd voorgesteld op den laatsten dpg, die het vorig jaar aan de behandeling der Indische begrooting was gewijd- Hot is deze motie, die aan 'de ,ord,e zou worden gesteld bij de behan deling der wijziging van art. 42 van het Indisch Regeeringsireglement, waarbij de bevoegdheid van Koning en gouverneur- generaal ten aanzien van benoeming en bevordering van de officieren van het 0.-I. leger vastgesteld, worden. Ontwerp Ziekteverzekering. Het departement van de Maatschappij Nijverhejd heeft een commissie benoemd om een ontwerp ziekteverzekering te ma ken, waarin de. fouten, die volgens het departe,ment het regeeringsontwerp aankle ven, worden vermeden. Staatsexploitatie van spoorwegen. De heer IJ. G. Schijthuis, te Groningen heeft in een in het Tijdschrift der Maat schappij van Nijvertieid opgenomen, nota de volgende, door het hoofdbestuur der Maatschappij aan de departementen, ge stelde vragen beantwoord: „Welkp zijn, naar uw oordeel, de voor- en nadeelem van staatsexploitatie van spoorwegen: le. voor het algemeen belang, 2e voor het vervoeT van personen, Se voor het ver voer van goederen, 4e voorde algeimeene veiligheid en de zekerheid van verkeer? Aan het slot van de nota resumeert schrijver zijn antwoord als volgt: „Ik zou willen vooropstellen, dat ik exploitatie van spoorwegen door den Staat acht in het algemeen belang wegens de graot' e(oromische voordoelen, die daar mede gepaard zullen gaan; „ik verwacht daarvan verlaging en een meer billijkte en rationeel© regeling van de tarieven voor het vervoer van perso nen en vrees zekter geen verlioogmg van de tegenwoordige tarieven voor goederen vervoer. „ik verwacht daarvan besparing van on kosten na vereenvoudiging zoowel van het beheer als van de exploitatie, waar mede samen zullen gaan meerdere vei ligheid en zekerheid van het verkeer ook door verkorting van de tegenwoordig dik wijls te lange diensttijden; „bovendien acht ut staatsexploitatie drin gend noodig als eenig afdoend middel om zonder meerdere aanzienlijke nadeelen een einde te maken aan de ongunstige spoor wegovereenkomsten van 1890." Arbeidsbeurzen. De minister van buitenlandsclie zaken brengt ter kennis van de reeds bestaande, zoowel als van de nog op te richten arbeids beurzen in Nederland, dat aan dio beurzen op daartoe strekkend verzoek geregeld me dedeeling gedaan zal worden van de bericht geving der Nederlandsche consulaire ambte naren in België en West-Duitschland nopens de gelegenheid voor Nederlandsche werkzoe kenden om werk te vinden in hun ressort, onder voorwaarde, dat de arbeidsbeurzen op zich nemen de personen, die zich ingevolge de regeeringspublieaties bij haar aanmel den om in het buitenland te worden ge plaatst, op eigen verantwoording behulp zaam zijn bij het zoeken van werk aldaar. („Stct.") Rijksbureau voor den kloln-lndustrleelen en handeldrlj rende middenstand Men meldt; Het hoofdbestuur van de Nederl. Maat schappij ter bevordering der Pharmacie heeft een adres gericht tot don minister van landbouw, nijverheid en handel, met het verzoek, alsnog te bepalen, dat het in art. 136 van Hoofdstuk X der Staatsbegrooting genoemde Rijksbureau ten behoeve van den klein-industrieelen en handeldrijvenden mid denstand zijn werkkring niet uitstrekko tot de bemoeiingen der particuliere laboratoria, maar zich alleen belaste met het geven van advies op de wijze als dit b.v. geschiedt door inrichtingen als liet Koloniaal Museum en het Bureau van Handelsinlichtingen. Het departement Limburg van genoemde maatschappij heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Gencraal het verzoek gedaan, don be- trcfl'enden post niet aan te nemen, daar volgens adressant overal genoegzaam ge legenheid bestaat de bedoelde onderzoekin gen te doen verrichten en adviezen in te winnen. Vrouwenkiesrecht. Aan de leden van de Vereen iging voor Vrouwenkiesrecht is heden door 23 leden Van die vereeniging een ciiculaire toegezon den, waarin zij haar afkeuring uitspreken over de circulaire van de besturen der af- deelingen Breda en Leiden, betreffende de verkiezing van eenige leden van het hoofd bestuur der vereeniging, waarvan wij vroe ger hebben melding gemaakt. 80 cent per regel. »e Pink Pillen genezen een arbeider te Vrlesclicloo. De heer Gerrit Bunk, arbeider te Vrie- scheloo, gemeente Bellingwolde (prov. Gro ningen), was gedurende 7 jaren lijdende. Gedurende 7 jaren verkeerde zijn maag in ontredderden staat, en in de laatste tijden was het hem geheel en al onmogelijk zich behoorlijk te voeden. Stel u voor wat de toe stand van een arbeider moet zijn, regel matig verplicht tot moeielijk werk, die niet eten kan om zijn krachten te herstellen en bovendien door aanhoudende pijnen gekweld wordt. De heer Gerrit Bunk mocht 7 jaren lang ziek zijn en tal van geneesmiddelen hebben beproefd, zonder eenige beterschap te ondervinden, toch had hij gelukkig niet aan zijn genezing gewanhoopt. Vanaf het oogenblik dat hij hulp bij de Pink Pillen hoeft gezocht, is de genezing gekomen. I)e heer Gerrit Bunk (portret Potjowijd), „Het verheugt mij, schrijft hij, u te kunnen mededeelen dat ik volkomen van mijn slechte maag genezen ben, na gebruik te hebben gemaakt van de uitmuntende Pink Pillen. Sedert 7 jaren heeft mijn ziek te mij in haar macht gehad en mijn ge zondheid ondermijnd. Onbeteekenend in den aanvang, deed mijn ziekte mij in de laatste tijden verschrikkelijk lijden. In het begin ondervond ik slechts lichte brandingen en oprispingen na te hebben gegeten, maar ver volgens werden die brandingen en oprispin gen zeer erg, cn er kwamen walging, zware hoofdpijnen cn hevige dorst bij. Wanneer ik, na gegeten te hebben, 3 of 4 uren had geleden, gedurende niijn spijsvertering, kreeg ik ten slotte brakingen die mij krachteloos maakten. Zoo leed ik zwaar om een voedsel te verteren dat mijn maag bijna altijd wei gerde te behouden. Onder dergelijke nood lottige omstandigheden waarin mijn voeding verkeerde kon het niet anders of ik ver kwijnde. Do Pink Pillen hebben dat alles hersteld. Zij hebben mij mijn verloren eetlust doen weervinden, wat ik eet smaakt mij en mijn maag werkt goed, ik heb voordeel van mijn voedsel. Ik zie er nu veel beter uit en ben veel krachtiger." De Pink Pillen genezen snel de maag kwalen. Maar nij moet men niet denken dat die genezing verkregen wordt door een be handeling van twee of drie dagen. Dat is iets onmogelijks. De Pink Pillen herstellen de maag en geven haar de verloren krach ten terug. Dat herstellingswerk vereischt eenigen tijd, maar zooals dit bij alle werk liet geval is, waartoe de moodige tijd is ge bruikt, is ook deze met zorg uitgevoerd en duurt voort. De Pink Pillen zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte en rheumatische pijnen. Prijs f 1.75 per doos, f 9per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ned. IIerv. Kerk. B er o e|pen te Elderu (gem. Eist) ds. van Schouwenburg te Dodewaard Bedankt voor het beroep te 's-Gra- venhage door ds. A'. J. Moniüjn te Haar lem; te' Papehdirecht dpor ds. J. C. V Meischke' te Raamsdonk. Het Provinciaal Kerkbestuur van) Zee land heelt de hcerenl J. P. van Leusden J. F. Th. van der Linlde en G. R. Zwarts' na afgelegd, examenf, als candidate tot den Heiligen) Dienst toegelaten. Het Provinciaal Kerkbestuur vanl Utrecht heeft den heer II. Eskelhoff Gravomejjer theol. candidaat vani de. rijksuniversiteit te Utre.cht, na afgelegd, examen), als can didaat tot den Heiligen! Dienst toegelaten. Het Provinciaal Kerkbestuur vani Over- ij'sel heeft den neer T. G. Meester, nia af gelegd examen, toegelaten als candidaat tot d,en Ileiiiligera Dienst. Geuef. Kerken. In de te Edam gehouden! vergadering der classis Monnikendam der Geref. Ker ken is ma gehouden perernptoir-examen de candidaat A. Tiemersma, vani Arum, be roepen predikant bij de Gerei. Kerk' van Marken, met algemeen® stemmen lot liet predikambt toegelaten. Crhist. Gereformeerde Kerk. Beroepen te Apeldoorn, ds. M. den Boer 'te Zaandam. Hooger Onderwijs. Te Leiden is Bevorderd tot arts1 de heer II. W. Borel. Aan de universiteit te Utrecht i» be vorderd tot doctor in de, rechtswetenschap op proefschrift: De artt. 15401548 van het Burgerlijk Wetboek, dp heer Th. J, E. Aquiarius, geb. te, Haelen. De hepr K. M. Quanjer, dje aan de uni versiteit te Groningen promoveerde tot doctor in de aTtsepij beleidkunde, verkreeg daarbij het prae,diicaat cum laude. Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap aam de, universiteit te Leiden na het verdedigen van. Stellingen de heer A. W. Stork, geboren te Hoogeveen,. Tot doctor in de genfceskundc de heer Ph. M. van der Hacr, geboren) te Arnhem, mot academisch proefschrift getiteld:„De Homoeopathic. Een historisch-kritische be schouwing. Aan ds unsivCirsiteit te Groningin is ge slaagd voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer H. Prima. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 16 November. (Vervolg.) De heer BOGAARDT drong aan op ver meerdering van het aantal R.-Kath. geeste lijken. De MINISTER antwoordt, dat de gouver neur-generaal de bevoegdheid heeft om bij gebleken behoefte een voordracht to doen. De heer BOGAARDT betoogt, dat door vermindering van de subsidicering der wees huizen een misdaad is gepleegd tegenover do Indische maatschappij en dringt aan op verhooging. De heer VAN KOL dringt ann op een betere regeling van de armenzorg iu In- dié. De MINISTER wijst erop, dat in som mige weeshuizen een buitensporige weelde heerschtwaar subsidie verleend wordt heeft de Reg. het recht invloed te oefenen, opdat daarmede niet wordt overgegaan. Ter bestrijding van het pauperisme ver wachtte de Min. veel van bevordering van den kleinen landbouw, waar een proef mede genomen wordt. Vragondag. Op een desbetreffende vraag van den heer Treub antwoordde de MIN. VAN WATERSTAAT, dat door den eerst aan- wezend ambtenaar bij de Staatsspoorweg- maatschappij te Utrecht inderdaad een schrij ven is gericht tot de aangeslotenen bij de Internationale Spoorwegvereeniging, waarin in overweging werd gegeven de tariefcon ferentie te houden te Dresden in plaats van Budapest, met het oog op een dreigen de spoorwegstaking in Hongarije. Toen de directie dér Hongaarsche Spoor wegmaatschappij berichtte dat daarvan ,geen sprake was, haastte de directie der Staats spoor zich het schrijven van haar ambte naar te herroepen. De Directie der Staatsspoor heeft den Minister reeds verzekerd, dat zij zal zor gen, dat voortaan dergelijke niet genoeg doordachte en slecht geredigeerde uiftingen, niet meer zullen worden verzonden, en maatregelen zijn genomen om te voorkomen, dat zonder machtiging van het bestuu" der Spoorweg-Mij. dergelijke brieven worden ver zonden. De Regeering zal slechts met nauwgezet heid kunnen toezien op de aanstelling van ambtenaren, om herhalingen van dit geval te voorkomen. Door den gezant te Weenen is aan de Honganreehe Reg. kennis gegever, dat het betrekkelijke schrijven is uitgegaan van een particuliere (en niet een Koninklijke) Mij- Do MIN. ,VAN BINNENL. ZAKEN antwoordde op een vraag van den heer Ilubrecht, dat der Reg. bekend was, dat de Britsche Reg. een voorstel heeft gedaan tot wijziging van de „Marcliant Shipping Act."voorts dat de Ned. Regeering te dier zake met de Britsche Reg. in overleg is getreden en dat daarover later ann de Ivamer mededeelingen zullen worden gedaan. Indische Begrooting. Bij de voortzetting der beraadslaging gaf de heer BLOOKER tal van wenken ter verbetering van hygiënische toestanden In Indië. De heeren BOC AARDT en VAN KOL

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6