Marokko. liet Fransche eskader, bestaande uit 3 oorlogsschepen, onder bevel van admiraal Tone hard, is Zaterdag te Tanger aange komen. Ben Mansoer, een oproerig kalif in de buurt van Tanger, is door Raïsoeli in zijn ambt hersteld, hetgeen ongerustheid onder de Europeanen verwekt. Raïsoeli heeft vre desonderhandelingen aangeknoopt met de Anjer a's. Raïsoeli heeft een Algerijnsch muzelman laten afranselen en gijzelen, omdat deze een klacht indiende als Fransch onderdaan. De Fransche legatie protesteerde bij Mo hammed el Torres, maar deze antwoordde machteloos te zijn. Het Fransch-Spaansche eskader komt dus juist op tijd. Admiraal Touehiml heeft, vergezeld van den Franschen gezant en de commandan ten van de Fransche en Spaansche oor logsschepen, gistermorgen een bezoek ge bracht aan sidi Mohammed el Tonés, den vertegenwoordiger des sultans te Tanger. Daarna had Touchard een onderhoud met den Spaanschen gezant. De miniate,!' van oorlog, Li Mohamed Gobbas, en de caïd Mac Lean, worden mor gen te Tanger verwacht met 1000 man om de sultanstroepen te versterken. BINNENLAND. Yan het Hof. Volgens de „Echo de Paris" zullen H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden in den loop van de maand Januari te Cannes aankomen om daareeni- gen tijd incognito te verblijven. De vorstin van Bentheim, die eonige da gen de gast was van de Koningin-Moedor, is hedenochtend per Staatsspoortrein van 9.40 naar Bentheim teruggekeerd. H. M. de Koningin-Moeder vergezelde Haar zuster tot aan den trein en nam een hartelijk afscheid op het plankier. Ook de grootmeester van Hr. Ms. huis, jhr. de Ranitz en cenige andere leden van de hofhouding der Koningin-Moeder deden dei vertrekkende vorstin uitgeleide. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdek- schip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee R. 0. J. Verschoor, 8 de zer van Algiers vertrokken, ter aanvaar ding van de terugreis naar Nederland. („Stct.") Audiënties. De gewone audiëntie van den minister vari oorlog zal Donderdag niet plaats hebben. Onze Ministers. De Minister van Marine vertrok heden ochtend per Staatsspoor naar Het Loo voor een conferentie met H. M. de Koningin. Personalia. De heer mr. A. Ferf heeft 'tegen 1 Fe bruari a.s. bedankt als voorzitter-bestuurs lid van de afdeeling 's-Gravenhage van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en tevens tegen dien datum aan den Mi nister van Landbonw zijn eeTvol ontslag aangevraagd als Md van de Commissie van Toezicht op de Rijkstuinbouwwinterschool te Naaldwijk. Atjeh, Timor, Celebes, West Nieuw Guinea. Blijkens uit Indië ontvangen telegrafische berichten, zijn, sedert de jongste mededee- lingen dienaangaande, jn de „Nederland- scKe Staatscourant" van 13 November 1906, no. 265, bij de krijgsverrichtingen a. in Atjeh en onderhoorigheden: aan de gevolgen van zijn wonden over leden, de fuBelier J. Eizema; b. op Timor onbeduidend gewond, door lansworp, de lste-luitenant der infanterie C. J. G. G. van Doom; c. op Celebes gesneuveld, de onderluitenant dei' infan terie H. Boelsurns, de sergeant IV. F. .T. Lems en de korporaal H. Jacob; gewond (schot in den rechterarm), de kapitein der infanterie J. P. Hendriks, en licht gewond, de s,ergeant W. C. van Deyl, en d. in de afdeeling West-Nieuw-Guinea gesneuveld, de fuseliers L. H. C. A. Schmidt en F. Peters, en zwaar gewond, de 2de-l ui tenant der in fanterie J. C. van Nispen en de ziekenver pleger L. Cohen. Predikant Kamerlid. De „Ned. Kerkb." verbetert een vorig be richt, zoodat nu blijkt, dat het voorstel die o nveareen i g ba at ve rkl arm g van het ambt van predikant met het lidmaatschap der Kamer, door de Prov. kerkbesturen van de Ned. Ilerv, kerk is aangenomen met 38 (en niet 48) tegen 29 stemmen. Statenverkiezing. Naar aan de „Rotterd." wordt medege deeld, is het bericht van 'de „Dorde. Ct." als zou de heer Goedhart, to Alblasser- dam, voornemens zijn, te bedanken voor het Hdmaatschap der Pirov. Staten in het district SlicuXêCat, onjuist. Van een bedan ken door den heer Goedhart is geen sprake. ïilberla-kotfle. Naar wij vernemen zullen te Buitenzorg nieuwe proeven worden genomen met Li- beria-koffic om te trachten de cultuur te verbeteren. Hollanacho frnlt naar Java. Jle „Ind. Mercuur" deelt mede, dat het, den '2Gen November te Batavia, aangeko men stoomschip „Rembrandt", in dekoed- kamers enkele kistjes Westlandsehe drui ven bad medegekregen. Dit was een pi oef- zending de vruchten waren in boekweit- doppen verzonden. Gelukt deze proef, dan kan, zoo meent 'bet blad, de uitvoer van Hollandsch fruit naar Java op den duur wel een toekomst hebbern. De bedoeling is verder Indisch fruit mee naar Holland terug te nemen. Met belangstelling ziet de „Mercuur" de terugkomst van de „Rem brandt" 'tegemoet, die, naar zij hoopt, een eerste zending Manggistans, Mangga's enz. medebrengt, liet blad vreest echter, dat moeilijk een ruim afzetgebied voor deze uit den aard dure vruchten zal zijn te vinden. Wellicht, dat de invoer van ana nassen op den duur loonend kan worden. De burgemeester van Zeist. Naar men van verschillende ziido in de gemeente Zeist verneemt, zou de burgemees ter op zijn verzoek om ontslag zijn terug gekomen. Volgens het „Centr." zijn door een twaalf tal inwoners dezer gemeente aan den gemeen teraad schriftelijke onderteekende klachten ingezonden tegen den gemeente-geneesheer dr. Bendicn, waarin ongeveer IS feiten zijn vernield. Dir. bel., Invoerr, en accijnzen Bij "de directe belastingen enz., zijn be noemd ingang 1 December: tot kommies te water 2de kl. bij de amb. Tecli. (leafd.) J. H. Hutting, thans tijdelijk. Bevorderd, ingang 1 December: tot kom mies dar le kl., de kommiezen der 2e kl.: L. B. P. Toby te Oud-Beijerland, G. J. Mulderink te Enschedé, P. J. Krommen hoek te Rotterdam, L P. op 't Hof 'te Rot terdam, M. Vel Ik amp to Apeldoorn, J. van Krevel te Oss1, B. J. F'rieling te Enschedé, A. H, ter Hooven te Amsterdam, J. Dec kers te Maastricht, J. C. Linssen, teMeers- sen, H. Nendorff te Arnhem, H. Hotzes te llijpcrkcrk en J. de Jong bij de amb. reche'rche le afd.; tot kommies dor 2e kl., de kommiezen der 3de kl.J. B. Dijken, te Aalten, S. de Boer te Oud-Schoonebeek, I. J. van de Vijver te Eede, J. Boumate Bruinéhaar, A. L. Spec te Cuij'k, A. de Maker te HoedekenskeTke, J. Helder te Mdllingon, B. Rijks te Nieuiweschans (St.), II. F. van Lint te Goirle, F. Rijstenbil te Tholcn, J. Klein te Mill, M. Roege te IleeT, A. Haeck te Ulft, P. J. le Grand te Sluis, G. Doeksen te Vlieland, C. de Bruin te Grevenbicht, S. van Haren te Eijsdcn en J. W. Hertly te Groesbeek; tot kommies te water le kl., de kommiezen te water 2e kl.J. Roelands te Millingen, K. Dxon- keïs te Hellevoetsluas en P. Bakkér te Lobith. („Wkbl. v, d. Adm. d. d. b.") Naai- wij vernemen, zal de hear H. Heel- jans, o nt van gei der directe belastingen te Assen, binnenkort wegens gevoiderden leef tijd den dienst verlaten. Flnancletl nieuw*. Hollandsche Hypotheekbank. Naar wij vernemen zal in een 17 Decem ber a.s. te houden algemeen© vergadering van aandeelhouders in de Hollandsche Hy potheekbank door commissarissen een voor stel ter tafel worden gebracht, waarin zij zich bereid verklaren 71/2 ton a Honds per- du te storten. („N. R'. C.") STADSNIEÜWS". Oranje-Vereeniging. "Wij herinneren nog even ook te dezer plaatse aan de openbare vergadering in de tooneelzaal van den R.-K. Volksbond op heden avond te 8 uur, -waarin besloten zal worden tot oprichting der Oranje-Yereeniging en tot vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement. Zooals men weet is deze vergade ring voor een ieder toegankelijk en hopen wij dat van een algemeene belangstelling in het streven dier vereeniging door een zeer talrijke opkomst zal blijken. Het harmoniegezelschap St. Ambrosius zal door het uitvoeren van een paar nummers het zijne bijbrengen om de opgewekte stem ming in de vergadering te verhoogen. Ambachtsschool Met een enkel woord willen wij hier nog even herinneren aan de openbare vergade ring, uitgeschreven door een comité uit de Kamers van Arbeid, tot voorbereiding der stichting van een Ambachtsschool. Wij hebben de vorige week de circulaire, door dit comité veispreid, in haar geheel opgenomen en de zakelijke wijze, waarop daarin de behoefte naar een ambachts school is aangeduid door menschen uit de praktijk, behoeft zeker van onze zijde geen bevestiging. En wij meenen evenzeer dat het Schiedamsche publiek wel tela volle met het betoog dier circulaire zal in stemmen. Wij vertrouwen dan ook wel 'dat de ver gadering van Woensdag 12 December (Mu sis Sacrum 8 uur) zeer veel belangstellen den zal te samen brengen om de uiteen zetting van den heer 11. J. de Groot, in specteur van het Ambach ts onderwijs, te hoeren en de hande.n ineen te slaan om ook hier te krijgen een ambachtsschool die de Schiedamsche jeugd zal kunnen op leiden tot 'degelijke, kundige werklieden. Heden slaagde voor de acte staatsinrich ting M. O. de heer A. Smit Jzn., leernar aan de B. A. S. alhier. Met ingang van 1 December is bevorderd tot kommies 1ste kl. de kommies 2de kl. E. Koopmans alhier. Zaterdag is de stoomhopper no. 44 van de Werf Gusto naar zee vertrokken, met be stemming naar Port-Saïd. Dit schip is het 4e der 5 op de werf Gu.sto in aanbouw zijnde hoppers voor de Suez- Kanaul-M aatschappij Gisteravond omstreeks ID/2 uur is door een baldadige een ruit der deur van den winkel van A. Groenewcg aan het Rroers,- veldpad verbrijzeld. De politic sfelt een onderzoek jn. Door een winkelier alhier is,gisteravond bij de politie een vermoedelijk vals.ch kwartje gedeponeerd. Door de politie moes) vanmorgen een landweerman, die onder de wapens, moest komen, wegens dronkenschap in arrest ge steld worden. VLAAItVaSGES. "De collecte in de R. K, kerk voor de armen, gisteren gehouden, heeft opgebracht f 1525 83 Ieder jaar heeft zoo'n collecte plaats na afloop der visseherij. "Op de Zaterdagavond gehouden »Flar- dinga"avond trad voor de jongens als spreker- op de heer A. Knottenbelt Ilij vertelde hun op zeer duidelijke wijze waaraan de meeste straten in deze gemeente haar naam hebben te danken. Het was voor de jongens een zeer leerrijke avond. In de pauze werden de jongens getrakteerd op speculaas en limonade Kunst en Wetenschap. Een nieuwe roman van Louis Couperus, getiteld „Aan den weg der vreugde", zal 't eerst in „Groot Nederland" verschijnen. Van Cyi'ie! Buysse's boek „Het volle leven" krijgt dat tijdschrift ook den primeur. („Nb!, v. d. Boekh.") Cosima Wagni&r, de weduwe van den beroemden componist Richard Wagner, is op weg naar Karlsruhe, waar een stuik van haar zoon Siegfried zou worden op gevoerd, ernstig ziek .geworden'. Zij is th;fns te Larigenburg. De laatste berich ten melden' dat zij iiets beter was. Ferdinand Binmetière, lid der Fransche academie en bekend schrijver en criticus, is op 57-jarigen leeftijd te Parijs overleden. 27 Febr. a.s. zal in alle deeten van de Vereenigde Staten de 100-jarige lierdenk- dag gevierd worden van den dichter Long fellow. De gcscmeafcundige vereeniging te Cambridge zal een herinneringsmedaille uit geven en lezingen, houden over werken des dichters. Rechtzaken. Hollandsche Hypotheekbank. (Vervolg.) De 'Officier van Justitie, mr. Besior, beeft niet minder dan 6 turen lang het woord gevoerd bij zijn requisitoir in zake de mal versatiën aan de Hollandsche Hypotheek bank en de Bank voor Zekerheidsstel'ling. Daarin heeft hij puint voor punt der be schuldiging besproken en hij besloot met de volgende concrasre: Alle 'ten laste gelegde feiLein achtte spr. bewezen, zoo niet primair dan toch subsi diair. Maar of beklaagden nu schuldig wer den ""bevonden aan 44 misdrijven (welke aan D'e Montigny wanen ten kiste gezegd) of bijv. maar 35, dait deed voor de straf ten slotte zeer weiinig af; omdat bij sa- menloop van een tweede feit het maximum met een derde werd verhoogd, en voorliet derde, vierde feit enz. geschiedde dit niet meer. Da© straf kon niet veel beneden het maximum blijven. Er waren echter verzachtende omstandig heden, waarvan spr. aanstipte: de volle dige bekentenis, im de instructie afgelegd, terwijl voorts De Montigny in de instructie had medegewerkt om tot het betwijs te ko men, ook als het tegen hem ging. Boven dien had hij zich vrijwillig in hechtenis gesteld, toen hij zich aam de grenzen be vond, want hij was teruggekeerd, en hij had zijn geheele vermogen beschikbaar ge- steld. Er behoorde evenwel verschil te zijn tusschen do aan beklaagden op te leggen straf, en wel in het nadeel van De Mon tigny. Deze toch was directeur van beide instellingen, de door hem gepleegde mal versaties waren veel grooter in aantal, en van het oogenbliik, dat hij de malversa ties van De Geer had ontdekt, was hij de i.nte!lectueele leider geweest. De lange pre ventieve hechtenis moest intusschen in be schouwing worden genomen en ziij moest, althans voor een deel, in mindering van de op te leggen straf worden gebracht. Ter zake van 36 ten laste gelegde fei ten van verduistering en 8 leiten van vailsch- heid in geschrifte werd door het O. M. tegen De Montigny gereqidreerd vijf jaren gevangenisstraf, cn1 tea' zake van 19 feiten van verduistering. 2 valschheden in geschriften en 1 mplich- ling tegen De Geer vier jaren, terwijl ten opzichte van bedden werd ge vorderd aftrek van 9 maanden preventieve hechtenis. Ten opzichte van bekl. De Montigny werd overigens vrijspraak gcëischt voor eenige ondergeschikte punten, 11.1. het hem pri mair ten laste gelegde suh A en B 5 a. Beklaagde De Geer had baard plukkend doch voor hot overige geheel onbevangen het requisitoir aangehoord; De Montigny daarentegen gaf door zijn verhoogde ge laatskleur en zijn benauwde gelaatstrekken zijn innerlijke ontroering te kennen. Een zevental leden der rechterlijke macht, onder wie mr. Baumhauor, officier van justitie, hadden gedurende het requisitoir achter de rechters plaats genomen. Donderdag a. s. zal m'r. Kappeijnevan de Copello het woord verkrijgen voor het houden van zijn pleidooizoo noodig zal de rechtbank Vrijdag, den daarop volgen den dag, ook In deze zaak zitting houden. De Hooge Raad deed heden uitspraak in de zaak van J. R., ambtenaar bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen te Bergen op Zoom, dooi' de rechtbank te Breda veroordeeld ïot geld boete, doch dooi' het Hof. te 's-Hcrtogcn- bosch tot 8 dagen hechtenis veroordeeld wegens het door schuld doeu ontstaan van gevaar voor het verkeer door stoomverino- gen. Door zijn onvoorzichtigheid^ was een botsing ontstaan tusschen een sneltreinen een rangeertrein, bij welke botsing ver- verschillende wagens waren verbrijzeld en 5 personen gewond. In cassatie was aangevoerd dat tot het bewijs had medegewerkt een als getuigen verklaring ongeoorloofde meening of gis sing, n.l. dat een ambtenaar eenige (vijf) minuten vóór het gebeurde niet in het seinhuis was geweest. De Hooge "Raad achtte dit middel on gegrond en verwierp het 'beroep, daar de bedoelde verklaring aan den eisch der wet voldeed. Vrijgesproken werd beden voor dellaag- sche rechtbank G, de K. te Delft, die te rechtstond wegens het ni©t tijdig afsluiten van de afsluitbooinen van een spoorweg. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen le Twisk ds. A. Verweyte Zaandijk; te Bleskeasgraaf c. a. ds. J. Keiler te Uitwijk (N.-Br.). Bedankt voor hot beroep to Sneek door ds. W. Hamilton of Silverton. Hill te Abbekerk, Cruist. Gereformeerde Kerk. Beroepen te Utrecht ds. Joh. Jansen te Oud-Beijerland. Hooger Onderwijs. De geneeskundige staatscommissie te Am sterdam heeft bevorderd tot arts de hee- ren F. P. J. Dioelemau, geboren le Hooge en Lage Zwatawe, on. E. van Kammen, geboren te Leeuwarden. Staten Generaal. TWEEDE KAMER. Zitting van Zaterdag 8 December. J u s t i t i e-b e g r o 0 t i 11 g. De MINISTER erkende dat de legen- wooidige indeeling der kinderen over de tuchtscholen bezwaren oplevert. Een der noodzakelijkste wetswijzigingen is dan ook het bepalen van een termijn, bijv. van één jaar, voor kostelooze opneming van kinderen die door den burgerlijken rechter op verzoek der ouders in de tuchtscholen worden ge plaatst. Aan verandering der Rijksopvoedingsge stichten wordt gedacht in de eerste plaats van dat te Alkmaar. Bij het verder debat maakte de lieer RMIDT bezwaar tegen de Memoriepost op de bogrooting voor den bouw van annexen vooi krankzinnige gevangenen 'e Groningen en te Breda. De MINISTER veranderde den memorie- post nu in een post van f 1000 voor de voorbereiding van voorstellen voor den bouw van annexen. liet voorstel werd goedgekeurd en vervol gens de begrooting zonder stemming aan genomen, (nadat de heer VAN DER ZWAAG had verklaard, dat uit het niet vragen van stemming niet. de conclusie mocht worden getrokken dat hij vertrouwen had in de justitie in het algemeen en in dezen Minister in het bijzonder). Binnénlandsche Zaken. Daarna vingen de debatten aan over de begrooting van Binnenlandsche Zaken. De heer VAN DER ZWAA'G bepleitte verbod, althans beperking van het toestaan van speciale drankwet-vergunningen in bij zondere gevallen, als: concoursen, tentoon stellingen en wedrennen. Spreker oordeelde voorts dat als regel burgemeesters uit de in gezetenen moesten worden benoemd en be toogde verder dat 's ministers maatregel be treffende verhooging van de salarissen van burgemeesters erl secretarissen in Friesland alierwege ontstemming heeft" veroorzaakt. Het drukt op de gemeenle-financiën en fs in strijd met het algemeene plaatselijk De- lang. Z. i. behoorde er meer rekening te worden gehouden met de plaatselijk© toestan den. Spr. wees er bovendien op, dat de ad viezen van plaatselijke besturen zonder uit- zondering afwijzend waren of strekten tot verhooging met een geringer bedrag dan waartoe God. Staten hadden geadviseerd Do heer RUYS DE BEERENBROUCK vroeg hoe het stond met de pensionncering der commissarissen van politie en ontwikkel de uitvoerig zijn inzichten omtrent scheids gerechten voor gemeente-ambtenaren. De lieer VAN IDS1NGA sloot zich aan bij 's heeren van der Zwaag's grieven ten aanzien van do salarisverhooging voor burge meesters en secretarissen. De heer Van Idsinga betoogde uitvoerig, dat de Commissaris der Koningin, door in de vergadering der Staten eerst de beraad- slaging over een amendement te sluiten, ei\ daarna zelf een woord van advies te spreken 0111 daarop aan den oorsteller van oen amen dement het woord tc weigeren, het regle ment van orde wel degelijk heelt overtreden. Spreker wenscht dienaangaande duidelijke vei klaring van den Minister. De lieer TAK, wijzende op het weigeren door den burgemeester van Franeker aan een geheelonthouder-vereeniging, om in op- tocht naar een veld te trekken, oordeelde dat ('e macht van den burgemeester tegenover dergelijke uitingen van volksleven te groot was en meende dat er recht van beroep op de Kroon moest zijn. Politieke of godsdienstige richting ïraz geen doorslag geven bij het al of niet verbie den van de opvoering van stukken als bijv. „Allerzielen". De heer SCHAPER sloot zich bij dit laatste aan en vroeg nadere inlichtingen ter juiste beoordeeling van de houding van den burgemeester van Etten en Leur, in ?©ke het houden van een openluchtmeoting. De heer TER LAAN betoogde het belang van de vereenvoudigde spelling en drong bij de regeering aan zoo zuinig mogelijk te zijn inet het geven van speciale drankwetver- gumiingen. Ook bracht spreker do kwestie der uitwonende eigenaren ter sprake. Maandag 11J uur voortzetting. V Zitting van Maandag 10 december. Hel debat der begrooting van binnen landsche zaken werd voortgezet. De heer DE KLERK dankte voor de toe zegging in de troonrede door de regee ring gedaan in zake de pandjeshuizen-kwes tie en dankte ook minister Rink voor diens krachtig ingrijpen in de woningtoestanden in de Biesbosch. Spr. betreurde echter dat do Minister niet wil medewerken, tot in voering van 'een scheidsgericht voor po litie en' tot lotsverbetering der gemeente veldwachters. Tegenover de bezwaren te gen de veihooging van het salaris van den Rotterdamschen burgemeester merkte gpr,, erkennende dat Rotterdam achterlijk is op liet gebied van sociale maatregelen, toch op dat in ©en groote stad in de eerste plaats dient gezorgd yoor aibeid, zonder welke sociale maatregelen niets helpt. Rot terdam's burgemeester moet zoodanig zijn, dat hij onafhankelijk het "bestuur kan voeren. De heer OKMA bestreed de wettigheid van bijzondere drankvergunningen bij wed rennen en harmonie-concoursen. De heer DUIJNSTEE cii.tiseorde het be sluit dat de secretaris eener kleine ge meente geen ambtenaar yan den burger lijken stand mag zijn, wat ten platten lande ongunstig werkt. De heer SCHOKKING ploot zich bij den 'heer Okma aan, en keurde voorts af dat blijkbaar straffeloos is gebleven de overtreding dat te Rotterdam op Zondag muziek is gemaakt bij een optocht, niette genstaande geen vergunning voor muziek was gegeven. Gemengd Meuws. Scheuring. „Het Volk" meldt dat i.n de bootwer- kersverecn. „Recht en Plicht" door de anarchisten scheuring is gebracht door een nieuwe organisatie op te richten, ge naamd „Door Eendracht Verbetering", die streven .zal nUar opheffing van het arbeidscontract. Op het congres van"Tien Ned. Clir. Tex tielarbeidershond „Unitas" op 26 Dec. zal een voorstel gedaan worden tot oprichting van twee bonden, een voor protestantsche en een "voor katholieke arbeiders, meteen gemeenschappelijk hoofdbestuur. De Dicitsche vleeschnood. De exportslachters hebben met ds ver zending van varkens naar Duitschland een ergen klap gekregen doordien de prijzen der varkens in Duitschland niet minder dan met 10 penning per pond gedaald zijn. Het schijnt, dat de varkensfokkers bij onze na buren zich ten gevolge van den vleeschnood nog meer dan vroeger op de fokkerij hebben toegelegd. De Plollandsche exportslachters kunnen daardoor weinig meer verzenden, want hun afnemers kunnen ze' evengoed in Duitschland zelf betrekken. De Duitscbe vleeschkoopers profiteeren hiervan, want de prijzen van het varkensvleesch houden Zij op één hoogte; slechts in enkele plaatsen is het varkensvleesch van 54 op 48 cent per pond gedaald. („Arnh, Ct.") Nieuw licht in een oude zaak? Men zal zich wellicht herinneren, dat ongeveer een paar jaren geleden de kaste lein v. E. op de Groote Markt te 's-Gra venhage door een messteek van het leven is beroofd. Een jeugdig werkman, de met selaar D., werd te dier zake tpt langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Dezer dagen is nu de vader van den ri'J

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2