1 i I I I 4 I I Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Lancihouw en Veeteelt. Staten Generaal. Gemengd Nieuws. 6 ré I A. fi i i i Soetoman, van Epen naar Hoogcruts; J. Abrahams*»., van Tegelen naar 'Swahnen A. H, v. Zwijndrccht, van Ilwkenbosoh naar Thorn; P. J. Kikkert, van Venlo naarSto- vens weert; G. J. van der Molen, van Ech- tcrbosch naar MaastrichtJ. L. C. van lleetem, van Eijsdcn naar Maastricht; L. H. Lcnnaorts, van Xijswiller naar- Eijsden (station); «0. Yecntjer, van Helden naar Tegelen; G. Gietoling, van Tegelen naar Helden; AY. L. H. P. Paravieiui di Ca- pelli, van llrmond naar Eijsden; W. Kooi- stra, van Roosteren naar U.nnond; A.J. van de Zande, van Dordrecht (tijdnaar EpenP. do Koning, van Dordrecht, (tijd.) naar Herkenbosch: G. de Haas, van Utrecht (tijd.) naar Book (L.); I. Tor pst ra, van Zevenborgen (tijd) naar EchtorboschA. Santing, van Zevenbergen (tijd naar Bleijerheid\V. Mulder, van Zevenbergen (tijd) naar Eijsden\V. van der Laan, van Zevenbergen (tijd.) naar Nijswiller; A. Bar- telds, van Princenhage (tijdnaar Roos teren; J. Roswinkel, van id. naar id.; H. Rotmans, van Bergen op Zoom (tijd.) naar SimpelveldJ. Teumr. van Bergen op Zoom (tijd.) naar- Echt; II. A. R. AY. Engels, van Bergen op Zoom (tijdnaar lllitters- wijkII. •Oosterlmïs, van Bergen op Zoom (tijd) naar lleer; II. van der Meulon,van Rijsbergen naar Sellingen; E Hospes, van Nispen naar Wedde. Ingang 1G Januari 1907; A G. te Kiefte, koms. Ie kl., van Maarssen naar Enschedé J L. Adams, koms. ?e kt„ van Afaastricht naar Montfoort; J. Stove, koms. 2e kl.,van Bunschoten naar Maarssen; J. Groen, koms. 2e kl van Simpelveld naar Bunschoten. 'Overleden den 15 Dec. 1906: G.J. Alberts (52 jaar), koms le kl. te Zwolle. (.,\Ybl. v. d. Adm. d. dir. be.") Te beginnen met 1 Januari zal te Arn hem een antirevolutionair dagblad ver schijnen: hel „Amhemse.hc Dagblad". Beroepen te Hedel ds. P. de Looze te OudWossemeer; te Obergum ds. AV. A. P. F. L. Jörg te Garrelsweer; te Giessen Oudkerk en Peursum de heer J. A. van Voorthuizen, cand. te Ede; te Zuid-Zijpc (toez.) ds. P. H. Swijghuizen Reigersberg te Egmond-Rinnen. Bedankt voor het beroep te Hooge- veen door ds. B. van der AVal, te Has selt; te Eierland op Texel door den heer L. Th. Wieten, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen te AVaddingsveen ds. Chr. Bruins te Hendrik-Ido-Ambacht. Nederlandscho vee, vooral indien veel koeion cenigen tijd geleden afkallden, en ook de Julimelk soins een zéér Jaag vet- proeent kan aanwijzen, en voorts onder invloed van bepaalde eigenschappen der melk en van minder zorgvuldige verwer king, het. bijproduct der kaasbereiding de wei some véél vet bevat, schijnt het wenschelijk aanvankelijk geen hooger garantiecijfer te veiieencn dan 40 pCt. Immers het gedeponeerd waarborgmerk moet absoluut onaantastbaar zijn en de mogelijkheid buitengesloten, dat de binnen- of buitenlandsche chemist een lager vct- cijfer vindt dan het gegarandeerde. Blijkt later, dat zonder gevaar een van beteeke- nïs hooger cijfer kan worden gegaran deerd. dun kan de algemeeno vergade ring van leden over do wenschelijkheid daarvan beraadslagen. Kaas-controle, Omtrent de op 30 Oct. jl. door de Holl. Mij. van Landbouw in het leven geroepen instelling ,.Het Kaasconlröiestation Zuid- Holland" kan Bericht worden, dat inge volge besluit van het bestuur der ter zake gevormde Yereeniging van Kaasproducten, de controle op het bedrijf der leden 1 Januari a.s. zal aanvangen. Inmiddels worden proeven genomen met het te zijner tijd op alle gecontroleerde ka zen aan' te brengen contrölemerk, hetwelk na goedkeuring door het bestuur, zal worden gedeponeerd en mitsdien tegen na maak beschermd. De controle heeft aanvankelijk dus slechts ten doel bij die landbouwers cn fabrie ken, welke zich contractueel verbonden heb ben uitsluitend kaas te bereiden metten min ste 40 pCt. vet in, de droge stof, gegevens te verzamelen omtrent het werkelijke vet gehalte der door hen af te leveren kaas. Wanneer in het oog gehouden wordt, dat b.v. de volle stalmelk' van ons melkrijk Ze had daar plezier in en waagde zich op de drukke wandelplaatsen. Overal an dere jonge meisjes en wouwenslechts weinig bekende 'gezichten. Allen keken haar nieuwsgierig aanmaar niemand gaf een teeken van verbazing. Ze ging naar haar hotel terug. Alfred had al getelefoneerd, dat hij pas 's avonds terug ken komen. Hij scheen goed geluimd. He Niehausens lieten haar groe ten ei) zouden *s avonds bij haar in het hotel komen. Na het eten ging Alide nog eons met de baboe en het kind uit, om van alles te koopen. Daarna zou ze een beetje gaan rijden. De vrouw met de geduldige oogen en het vreemde gezicht ging zwijgend naast haar, blijkbaar zonder eenige verbazing over al het vreemde dat zij zag, slechts ver vuld van de zorg voor het kind. Vooreen winkel van kindergoed bleef ze echter staan. Alide bleef voor haar genoegen voor het raam staan, voor zij er in ging om iets te koopen. Hier was ze vroeger dikwijls geweest voor haar kleine jongens. En eenoogen- blik was het haar te moede, alsof ze daar nog voor vijf jaar stond en haar rijtuig op haar wachtte. Ze wendde het hoofd om, om een eind te maken aan de vergissing. En toen werd ze plotseling doodsbleek. Want daar stond werkelijk haar rijtuig met de twee zwarte paarden, die toen jonge, vurige dieren waren. En, op den bok zat de dikke koetsier, die haar dikwijls gere den had in goede, maar meer nog in slech te dagen. Er was geen twijfel mogelijk. Alide 0,es- EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag 2S December. (Vervolg.) Na de pauze werd het wetsontwerp tot goedkeuring van de akte van Al ge si ras be handeld, waarbij do heer VAN Z INN ICQ BERG A! ANN tegenover de meening van andere leden, in het Yoorloopig Ycrshyg geuit, goedkeurde dat ons land tor con ferentie van Algesiras vertegenwoordigd is geweest, ook van ons standpunt van han- delnatie en omdat ons land de zetel van het arbitragehof is. Ook "de MIN VAN BUITENL. ZAKEN be toogde de wenschelijkheid van deelneming van Nederland aan conferenties waarop o.a. gewichtige handelsbelangen worden besproken. De acte werd goedgekeurd. Bij de voortzetting hierna vair de de batten over de Indische begrooting, dankte de Afin. v. Koloniën voor den lof aan zijn beleid op financieel gebied gebracht en verklaarde hij, dat binnen enkele weken de indiening van het wetsontwerp betref fende de financieele zelfstandigheid zal kunnen worden verwacht. De inkomsten belasting voor Indië is in bewerking maar zal, met het oog op het vereischte uit gebreide overleg met Indië, niet vóór de volgende begrooting kunnen ingediend wor den. y Den heer VAN ArELZEN antwoordde do Minister, dat de Regeering reeds veel .doet ter bestrijding van het opiumgebruik'. De Minister zal echter zijn belofte, in de Twee de Kamer gedaan, nl. dat hij met de In dische regeering overleg zal plegen omtrent vermindering van de te verstrekken hoeveel heid opium, gestand doen, al vreest de Mi nister, dat vermindering den smokkelhan del in de hand zal werken. De Minister zal alles doen om het christelijk onderwijs te bevorderen, maar men moet niet vergeten, dat de bevolking overwegend Mohammedaansch is. Voorts verdedigde de Minister zijn be leid ten aanzien van de decentralisatie. Deze moet echter geleidelijk' gaan en de regecring hoopt het volgend jaar te ko men met voorstellen tot vestiging ,van ge westelijk bestuur ook in andere gewesten van Indië, dan waar dit tot dusver is in gesteld. De Indische Begrooting en bijbehooren- de ontwerpen werden na eenige replieken aangenomen. Voorts werden goedgekeurd de begroe ting van Curasao .(nadat de heer Brou wers geklaagd had over de ondoelmatige subsidieering van het bijzonder onderwijs in Curasao in vergelijking met Suriname cn Indië)de begrooting van Suriname (na dat de heer AYoltjer had aangedrongen op het betrachten van zuinigheid). "Hl behandeling kwam vervolgens het ont werp tot wijziging van het Indische Re- geexingsreglement (artikelen 75 cn 10^, termann moest zich een oogenblik vast houden aan de -koperen, staaf voor het raam. Al het bloed stroomde uit haar hart naar het hoofd en van, het hoofd weer naar het hart, en suisde in, haar ooren. Wie zou in het rijtuig gezeten hebben om boodschappen te doen, zooals zij vroe ger? Poozen en pakjes lagen, op de bank. Een oogenblik dacht ze eraan, den koet sier te vragen waar de kinderen waren, maar ze besloot liever te wachten. De ba boe hinderde haar echter daarbij. Die moest ze zoo lang met Baby in den ban ketbakkerswinkel in de buurt' brengen. Ze ging den welbekenden winkel binnen. Daar stond 'de juffrouw te spreken met iemand, die men het dadelijk aanzag, dat ze een "kinderjuffrouw was. „Maar meneer zei ik zei, de keuken meid vond Alide Oestermxum bestelde iets, zonder op haar te letten, ging naar de achterka mer en liet daar de baboe op de sofa plaats nemen. De kamer was bijna leeg. Slechts aan één tafeltje zaten twee1 jongens te smul len aan chocola en, taartjes. Een derde leeg kopje deed vermoeden, dan de juf frouw, die nu in den, winkel stond te praten, daar gezeten had. Alide wilde hen voorbijgaan. Zij dacht er op dat oogenblik niet aan, dat haar kinderen ook reeds acht en, zes jaar wa ren. Maar toen haar oogen haastig langs de kinderen gingen, was het haar, alsof ze in den spiegel keek. Haar gezicht in lederen trek baar oogen, En <je andere, die1 nieuwsgierig met intrekking van artikel SG), waarbij de heer WALLER toejuichte, dat de minister dat ontwerp van de vorige regeering had gehandhaafd. Alleen betreurde hij 'l, dat het door aanneming van het door de re geering overgenomen amendement-Van Id- singa aanmerkelijk verzwakt is. De MINISTER kon deze meening niet doelen, aangezien 't nooit de bedoeling der regeoring is geweest den inlander hot Euro- peesch recht op te dringen. Het ontwerp werd daarna goedgekeurd. Alsnu kwam is discussie het wetsont werp betreffende het nieuwe vijfcentstuk, dat den heer VAN N1ER0P slechts matig kan bevredigen. Aangenomen dat cr be hoefte bestaat aan een nieuw stuiverstuk, achtte hij het thans ontworpen geldstukje niet fraai en ondoelmatig, bij welke mee ning de heer VAN HOUTEN, vooral wat betreft de ondoelmatigheid, "zich aansloot, daar de nieuwe stuiver verwarring zal stichten met ons kwartje, vooral tegen den avond. Na venlediging van den MIN. VAN FI- NANC., die verklaarde dat hij niet zal aar zelen den vorm tc wijzigen, indien de noodzakelijkheid daarvan blijkt, werd hel wetsontwerp, op verzoek van den heer Van Houten in stemming gebracht, goed gekeurd met 21 tegen 14 stemmen. De overige aan de orde zijnde ontwor pen, waaronder dat tot wijziging en aan vulling der wet tot regeling der brieven pesterij, werden mede aangenomen. Morgen 11 uur andere wetsontwerpen. IJ ^berichten. Het ijs op dc IJsel te Katervccr heeft, zich over do halve breedte vastgezet. Bij de spoorbrug en het Tiggehverk zit hel reeds over de geheele breedte vast. He denochtend zal men aan het Katerveer be ginnen met een stoomboot een gleuf te maken. Het werk is reeds aangenomen. Op de Zuid-AVillemsvaart en de Diezeligt de scheepvaart zoo goed als geheel stil. We! hielden de stoombooten op genoemde vaart een geul open, maar door het. vele ijs wordt het voor scliepen ondoenlijk ei zich doorheen te werken. De dienstender stoombooten women er, zij het dan ook ongeregeld, nog onderhouden. Te Lnngerak is gisteren de 16-jarige AL dooi- het ijs gezakt en verdronken. De brand Goudschc Rijweg. De heer D. de Klerk besprak gisteren in den Rotterdamschen gemeenteraad de ramp op Kerstdag, die het gevolg was van het hebben van vuurwerk in huis. Liefst zag spr. dat de verkoop ervan verboden ware en hij vraagt strenger bepalingen. De A'oorzittcr antwoordt dat bij Kon. Be sluit van 15 Oct. 1SS5 de kwestie is ge regeld. Een mindere hoeveelheid van 5 KG. mag wij worden bewaard. De commissie van strafverordeningen aal intusschen overwegen of maatregelen kunnen genomen die tot ver betering strekken, altijd met in achtneming der wetten, en Koninklijke besluiten. Russisch. Onder dit opschrift meldt men aan „het Volk" Men weet dat dezen zomer op de Genna- nia-brouwerij te AALigeningen staking en boycot plaats hadden, die geëindigd zijn met een overwinning der arbeiders. In de over eenkomst welke met den Bierbrouwersgezel- lenbond werd gesloten, was ook bepaald, dat geen rancune-maatregelen zouden genomen worden. Nu echter heeft de heer v. d. Dries reeds voor de tweede maal binnen drie we ken twee leden aanzegging tot ontslag ge geven. Den eersten keer is het door tussehen- komst van den gezellenbond en den AVage- ningschen Bestuurdersbond wêer ingetrok- naar haar keek, was precies haar vader, liet waren haar kinderen geheel de hare ze hadden niets van hun vader „Pas op, Rudi," zei de oudste verwij tend, „je hebt je stoel zoover achteruit geschoven. Die dame was bijna gevallen." „AVel neen, Hans kijk maar, ik zit vlak bij de tafel Er was geen twijfel mogelijk. Haar kin deren. Het toeval had hen in haar nabij heid gebracht en zij mocht ze niet tot zich trekken, niet kussen. Maar één ding mocht ze toch, met ze spreken als een vreemde. „Necr\, ventje, je broertje kon het niet helpen, ik heb mijn voet wat verstuikt. Dat gaat wel weer gauw over, ik zal hier even bij je gaan zitten." Ze zonk op een stoel neer, dien ze tot steun gegrepen had. „Jij bent Hans, en jij Rudi AVilms, is 't niet?" 1 De kleinste keek haar trouwhartig aan. „Hoe ken jei ons?" „Maar Rudi," vermaande dei oudere, „je moogt toch gee<n, „je" tegen een vreem de dame zoggen,. Neem het hem niet kwa lijk, mevrouw, hij is nog erg dom." Rudi werd vuurrood en wil do wat zeg gen. Alide legde verzoenend haar handen op de bruine kinderhandjes. „Laat hem maar hij mag het ger rust doen. Jij ook." Ze vergat aller voorzichtigheid toen ze de warmte dezer twee handjes voelde, die vleeech van haar vleesch en bloed van haar bloed waren. ken. Zulk ontslag werd andoren winters niet gegeven, thans is den patroon een schrijven namens liet hoofdbestuur gezonden, met ver zoek om een onderhoud, waar ook dc ge spannen toestand zal worden besproken. 's Zaterdagsavonds betaalt de directeur uit met aan zijn linkerzijde het geld en aan zijn rechterzijde een geladen revolver, waar mee hij ook door de brouwerij loopt. Circus Pfltiging. \runnf 1 Januari 1907 Reedt de heer TIenri ter Hall op als directeur en exploi tant van den Circus Pflüging te Botterdam. („TeL") Een tram is geen mallemolen. In de zitting van den Rotterdamschen Raad werd gisteren, Vrijdag, door den heer Van Aalten verlof gevraagd aan B. en W., do vraag te mogen stollen, of B. en W. het door R. E. T, vastgestelde tarief voor lijn 7 in overeenstemming achten met do voórwaanlen dor concessie cn, zoo neten, of zij reeds stappen gedaan heb ben ol zulks doen om' naleving dier voor waarden te verkrijgen. De kwestie is n.L, dat deze lijn in do concessie vermeld staat als Beursplein, Nieuwe Binnenweg, Delfshaven, AVestzce- dijk, Beursplein, en dc tram deze liccle lijn niet laat afrijden voor het vastgesteld tarief van 7% ct. B-o voorzitter erkende, dat de heer v. Aalten volgens de lettor der wet misschien gelijk had, doch B, en AV. do door de R. E. T. M. ingevoerde indeeling juist in het belang achten van het publiek', dat vyan de tram gebruik wil maken voor liet doel, waarvoor zij bestemd is. Kon men de ge heele lijn voor 7i/a ut. rondrijden, ,dankon men tweemaal rond voor 10 cent en zou het Zondags zoo druk worden door pu bliek ,dat eens goedkoop uit rijden pvil gaan, dat er voor hen, die ,de tram noo- dig hadden, geen plaats te bekomen was. Een tram kan toch moeilijk' als een malle molen beschouwd worden, waarin men voor eon paar centen eenige malen kan rond rijden. B. en AV. achten de gevonden ^oplossing geschikt, en zijn niet voornemens daarop in te gaan, tenzij de Raad daartoe het besluit neemt. De heer v. Aalten was met dit ant woord niet tevreden. Wat geschiedt is in strijd met de concessie, en aan deze moet streng de hand gehouden worden. Hij be houdt zich dan ook' voor later een voor stel bij den Raad inte .dienen. Tegen de Académies de Billard. Naar de „Tel." meldt, worden te Am sterdam door de politie thans ook maatrege len genomen tegen de Académies de Billard. De houders dezer speel- en clobbelgde- genhedon worden nl. dagelijks, wanneer zij hun séances geven, geverbaliseerd wegens overtreding van art. 181 der Algemeene Po litieverordening van Amsterdam, dat als volgt luidt: „liet is verboden, hetzij voor zichzelf, hetzij voor of namens anderen, open bare vermakelijkheden te geven, of voor het publiek toegankelijke bijeenkomsten tot ont spanning of vermaak le doen houden." Beschouwt nu de rechter de Académies de Billard als een vermakelijkheid of ont spanning in den zin van dit artikel, dan heeft de politie een krachtig wapen in de hand tegen deze verderfelijke leerscholen en kan haar verdwijning binnen niet te langen tijd worden tegemoet gezien. A'aiidaar, dat de eerste processen tegen de houders dezer „Academies" met belang stelling worden tegemoet gezien. Woestelingen. Te Nieuw-Buinen (Dr.) was AVocnsdag- avond bij een logementhouder vergadering van „AVerkmansbloei". Te 10 uur was de vergadering afgeloopen en gingen de be zoekers kalm naar huis. Te 11 uur1 begon „Ik heb je moefler goed gekend!" De kleinei zag haar schuw aan. „Moeder is al lang dood. Wij hebben alleen maar juffrouwen. Soms zijn ze wel goed, maar soms ook niet. Maar of za goed zijn of niet zei gaan toch allen weg. Ik houd meer van meneer Michels dan van alle juffrouwen." „Wie is meneer Michels?" „Ik krijg al twee jaar les van hem. Rudi leert nu ook van hem." „Is hij streng?" Hans lachte. „Soms wel. Maar hij is vreeisclijk goed. We houden van hem zooveel, het meeste van de wereld." Alide had het kunnen uitsnikken. Haar kinderen hielden meer van een vreemde dan van de moeder, die hen verlaten had of van den vader. En za moest nog dank baar zijn, dat dit zoo was. „Bus heb jullie het goed, als je zoet bent?" ,,'0, ja," zei Hans met een poging om trolsch "te zijn. „Beter dan alle andere kinderen in bat dorp, zegt meneer Michels, en dat is waar." De kleine leunde tegen haar aan. Ilij hoefde zich nog nie.t flink te toonen. „Het was toch niet aardig van moeder dat ze wegging en stierf," 'zei hij. „Maar 'Rudi, je wce.t toch, dat het de menschen niet gevraagd wordt, of ze1 wil len sterven. En we krijgen nu toch een nieuwe moeder Ook dat nog; e'erst da ellende met de juffrouwen, daarna een stiefmoeder. Maar dit was misschien nog het beste! het inslaan der glasruiten en dit duurde tot 2 uur. Hij 56 ingezetenen, waaronder ook een 4-tal landbouwers cn een paar der bezoekers van genoemde vergadering, werden gezamenlijk meer dan 200 ruiten vernield. Te 1 uur hooide de arbeider van den landbouwer Brand soma een ongewoon alarm in liet ijs en vrij wal geschreeuw. Zeker is loen de locomobiel in de vaart geworpen. Er mag verondersteld worden dat hiermede op zijn minst 12 man zijn bezig geweest. De politie is tijdelijk ver sterkt. s b I In de Keizerstraat te Breda is gister avond weer eens duchtig gevochten. Twee mannen en een vrouw bonden don .strijd aan logen jwee andere bewoners dier straat. Er was zoodanig op los geslagen dat Dr. Bossers D/s uur werkzaam was om do wonden te hechten en te verbin den. Te Hoogevcen kregen gisteravond debu ten L. E. en J. Zw., op dc Berg- huiswijk een hevige woordenwisseling, welke zoo hoog liep, dat laatstgenoemde door den eerste een levensgevaarlijke schotwonde word toegebracht in do rech terzijde door een revolver. Door de po litie is do revolver in beslag de dader- in hechtenis genomen. Onaangenaam verrast Te Dinksperioo is Kerstnacht aan een strooper ecu onaangename verra->sing be reid. Bezig zijnde zijn geweer te trekken, loopt hij den Rijksveldwachter tegen het lijf. De strooper, door schrik overmand, vil ijlings vluchten, maar geraakt in een sloot, waar hij tot aan de borst in het koude nat zakt. I)e veldwachter is wel zoo goed om den man uit het water te helpen, doch maakt proces-verbaal op met in beslagname van zijn geweer. Afgescheept. Een dorpscommissie ging naar de nota belen met een inschrijvingslijst voor een nieuwen muur om het kerkhof. Ze kwamen ook bij den rentcnierenden oud-molenaar, die „ze maar zat" lmd. Deze man was wel gocdgeehcli, maar slechts voor doeleinden, die ook nuttig waren in zijn oogen. Toen het hoofd der commissie voor de zoo- veelste maal had afgedreund ,,U zal ook don deplorabelen toestand van den kerkhofmuur opgevallen zijn en nu lub ben wij het plan een fonds le stichten, vaar- uit een nieuwe muur bekostigd en onderhou den zou kunnen worden", toon was 't ant woord „Jullie krijgt van mij niks los hoor, 'n muur is daar niet noodig, die d'r op leggen kunnen d'r toch niet uit, en die d'r buiten zijn, die willen d'r niet in." („Bred. Crt.".) Treurig. Do Aved. K. Baars, een oud moedertjo van Lach tig jaar, .woont te Dreumel ,aan. den dijk ep had twee dochters, .waarvan do jongste reeds geruimen tijd krank van zinnen was en in het laatste half jaar met geen geweld van "tb'cd te krijgen. Ter wijl de oudste dochter naar de mis van Kerstnacht is, vraagt Micke aan haar moe der een stukje „balkenbrij" voor haar te halen van den zolder. Terwijl dc oude stumper aan dit verzoek' voldoet, weet de ongelukkige Mieke van 't bed te komen en 'stilletjes de deur uit te sluipen. AVic beschrijft den schrik van de oude moeder, toen zij ontdekte dat haar onge lukkige dochter uit 't bed verdwenen was en 'nergens in huis te vinden. ,0p liaar angstgeroep1 in. den boomgiuird komen ein delijk' eenige mensehen aansnellen onna lang, heel lang zoeken vond men de on gelukkige in den waierput van feen ande re weduwe, mede aan don dijk wonende, doch óp een aanmerkclijken afstand. Met behulp' van een ladder werd de drenke- Alide Oesterrnann dacht niet meer aan de juffrouw in den winkel, niet aan de baboe en haar kind, dat haar-mocht toe- beliooren. Zo kuste de1 jongens. Hans schaamde zich een beetje. Rudi vond het wel aardig aangehaald te worden. „Ifans, Rudi," riep plotseling dei stem der juffrouw, „waar blijf je toch. Je mag niet met vreemden spreken." „Ik ken de kinderenheel goed." Alide Oestormann kon zich voornaam voordoen en miste zelden haar uitwerking daarmee. De juffrouw werd dadelijk beleefder. De jongens namen hun matrozenmutsen en gaven haar de hand. Als in een droom voelde zij die in de hare1 daarna gin gen zij do deur uit, twee flinke, krachtige jongens. Haar hoofd zonk op de tafel. Nooit in ha,ar leverpjiad ze zoo geleden. Haar hart deed haar pijn,. Ze dacht aan een Maria beeld, waarom zo eenp gelachen had: de moeder der pmarte met zeven, zwaarden in./het, hart. Hel litleeken, /vergroeide, nooit. Zo had haar kin,deren verlaten nu verlieten haar kjn,deren haar. Nog eens moest ze in dat uur dea prijs voor haar leven en haar levensgeluk betalen. En toen Alide Oestcr- manp naar het kind met den vreemden trek op het bleeke gezichtje zag, scheen, het haar alsof de geheele hoop harpr toe komst door die deur was heengegaan. Wji H

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6