ke/1 w üit cle Pers. BINNENLAND, VL A. ARBIN OEN. STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Staten Generaal. Ingezonden Mededeelingen. Een vremdsoorüg gevolg van Bloedarmoede. Gemengd Nieuws. Kerk en School.- wnmoawi dag te Peshawar aangekomen on deed daar mee dijn plechtigen inlochl in Engelsch- Indië. De emir werd niet 'alle militaire eer bewijzen ontvangen. De huizen "waien ver sierd met de Engelscho en Afghaansclio vlaggen, in de straten stonden troepen ge schaard. In het paleis werd de emir plech tig verwelkomd door den gouverneur. Vrijdag begaf de emir zich naar de mos kee, \s avonds sprak de emir aan een diner bij den gouverneur .zijn dank uit voor 'de ontvangst De emir wordt verwacht in de hoofd stad Agra. Het kamp van den emir is in gericht naast dat van lord Kitchener, die 30,000 man onder zijn bevelen heeft. Groo- te. feesten staan op het programma, ook een kleine durbar. De emir krijgt van den gouverneur een auto ten geschenke. Vele aanzienlijke Engelsclien nemen aan de fees ten deel. te Londen dezen zomer genomen besluit, te Berlijn zal worden gehouden, tot den rijks kanselier prins Bidow gewend heeft. Deze hoeft daarop bericht, dat hij niet zoude wei geren, hot streven der Union Interparlemen taire naar verzoening dor volkeren zijn steun te verleenen en dat, indien de eerst volgen- do conferentie te Berlijn wordt gehouden deze zoowel van de ziide des rijks, nis der Pruisische overheid op de nicest welwillende ontvangst kan rekenen. De Duitsche groep zal zoo spoedig mogelijk tui de eerste zitting urn. den nieuwen Rijksdag het tijdstip van de in den loop van dit jaar of in 1908 te houden 15de conferentie vaststellen. Ziekteverzekeringswet. In een Uiteenzetting en beschouwing van het o n t,\v e r p-zi ek to ver zek eri ïifrr wet 1907" geeft de heer Anth. van Duijn, hoofdin specteur Van de Eerste Ned. Verzekering- maatschappij op het leven en tegen inva liditeit,, te 's-Gravenhage, als zijn oordeel o. a. het volgende te kennen (,Be algemeene indruk van het ont werp kan,, hoeveel goeds het overigens bevatten moge, niet gunstig zijn. Een goe de werking der ziekteverzekering hangt in hoofdzaak af van de organisatie en nu is wel de meest eigenaardige, de meest in het oog vallende en tevens de grootste fout in liet ontwerp, dat het geen de minister omtrent de organisatie zegt te willeig in flagranten strijd is met de bepalingen^, die ten aanzien die\ organisatie, speciaal wat betreft die der bijzondere ziekenkassen, worden voor gesteld. Indien men ernstig wil„ dat de bijzondere ziekenkas regel zij,, do openbare slechts als aanvulling zal die nen. dan moete.n elke redoneering daarover mag toch tüs overbodig wor den beschouwd nie,t alleen geen be palingen worden gemaakt^ die de open bare kas bevoorrechten boven de bijzondere, maar zou liet rationeel zijn de zaak om te keeren en zoodanig in te richten,, dat de openbare kas niet of zeer moeilijk kan concurreeren tegen de bijzondere. Indien het ontwerp op dit cardinale punt niet mocht worden gewijzigd, dan zou 'het met de ziekte verzekering gaan als met de ongeval lenverzekering; ook daal- heeft de wet gever gewild, dat het .particulier initia tief zich zou ontwikkelen, maar intus- schen en de redactie der wet,, aan gevuld door allerlei beperkende, zelfs draconische koninklijke besluiten, ge ven daartoe maar al te gemakkelijk ge legenheid wordt die ongevallenwet, tegen de bedoeling van den wetgever in, zóó uitgelegd en toegepast, dat de particuliere verzekering niet alleen niet tot haai' recht kan komen, doch als 't zoo voort gaat, onmeedoogenloos zal worden doodgedrukt." Ynn het Hef. II. AI. de Koningin heeft 25 geschon ken aan de wed. v. V., te Bleskensgraaf, die een kleinhandel in manufacturen gaat beginnen. Corps diplomatique. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin van Italië is de vlag .vandat Rijk ontplooid aan het Ho-tel den 'Ouden Doelen, waar tijdelijk de italiaanscbe le gatie is gevestigd, zoomede aan de wo ning van den consulaixen agent van Italië. Schoolarts. 'Dr. Pigoaud, de schoolarts van 's Gra- venluige, zal aan liet gemeentebestuur rap- poit uitbrengen van cle uitkomsten zijner studiereis in het buitenland, waar hij ver schillende onderwijsinstellingen, waaraan schoolartsen verbonden zijn, bezocht. Gistermiddag te 3 uur ongeveer is de 17-jarige timmerman W. de Ronde, wonen de in de Lourens Kosterstraat, gevallen van een 8 meter hooge verdieping van een der in aanbouw zijnde panden aan de Wa rande, waar hij werkzaam was. Verwond aan linker voet en hooïd en, waarschijnlijk ook inwendig bezeerd, is hij op advies van een dokter per rijtuig naar zijn woning gebracht. op 12 Juni 1900, waarbij een persoon ver dronk en een gewond werd. Zes getuigen zijn in deze zaak gedag vaard en hun verhoor neemt het grootste gedeelte van den dag in. De procureur-generaal eischte legenden apitein 5 maanden gevangenisstraf. De nieuwe Dnitsche consnl-generaal te Amsterdam, De „Reichs-Anzeiger" bericht dat de werkelijke geheime gezanlschapsraad Rienac- ker benoemd is tot consul-generaal te Am sterdam. Personalia. Omtrent den toestand van den Staatsraad jhr. Ilumalda van E\»inga, te 's-Graven hage vernemen wij het volgende De patiënt verplaatst zich met moeite van het bed in een steel en van een st-oel in het bed. Zittende is het hem slechts geoor loofd enkele regelen op het papier te bren gen. 't Ilart en de hartspier zijn nog uiterst zwak en van elke eenigszins snelle bewe.- ging moet luj zich onthouden. („Vad.'O Te Brussel, waar hij in de laatste jaren woonde, is gisteren overleden de heer Abra ham Pruijs van der Hoeven, oud-lid van den Raad van Ned.-Indie, ridder in de Militaire Willemsorde en in den Nederl. Leeuw. Te 's-Gravenhagc is overleden in 'den ouderdom van 82 jaren de gepensionneerde generaal der cavalerie M. G. Matthes. Propftganda-congrcs 8. D. A. P. Naar ,,IIet Volk" mededeelt, zal op Za terdag 2 Maart, zoo mogelijk te Amsterdam, oen propagandneongres worden gehouden tot invoering van den wetteliiken tienurendag. Het congres zal uitgaan van de S. D. A. P. Vatrozenbond. De Alg. Bond voor Ned. Marinematrozen hield gisteren te Den Helder zijn jaarver gadering, waarin aalnvezig waren afgevaar digden van Den Helder, Amsterdam, Helle- voctsluis, Rotterdam en Nijmegen. Het belangrijkste puin van de agenda was wel het voorstel van het hoofdbestuur, om liet. te machtigen dit iaat' stappen te doen, om te komen tot stichting van een bond voor minder marinepersoneel. Op 't oogen- hlik bestaan Matrozenbond, Mariniersbond en Stokershond naast elkaar. Als die allen één waren, kon, do actie zooveel krachtiger zijn. Langdurig werd over de samensmel ting gediscussieerd en ten- slotte werd het bestuursvoorstel aangenomen. Bepaald werd echter dat dit aan een referendum zal wor den onderworpen en dat het voorstel eerst dan zal geticht worden aangenomen te zijn, als 70 der leden er zich voor verklaren. Naar aanleiding van verschillende voor stellen van hoofdbestuur en afdeelingen, om te ijveren voor lotsverbetering, werd na breedvoerige besprekingen de volgende mo tie aangenomen: ,,De vergadering, gelet- op de voorstellen van verschillende afdeelingen in zake de traktementsregeling, gehoord de besprekin gen, die deze vooretellen meerendeels billij ken, concludeert daaruit het onvoldoende der tegenwoordige regeling, acht het daarom noo- dig, van nu af krachtig te ijveren voor een billijke herziening daarvan, en gaat over tot de orde van den dag." Aangenomen, werd ook een voorstel van het hoofdbestuur, om dit jaar in het bijzon der te ijveren voor het verkrijgen van pen sioen voor weduwen en weezen van 's Rijks wege. Daartoe zal samenwerking worden ge zocht met andere militaire vereenigingen. Een voorstel van de afdeelingen „Korte- naer" en Rotterdam", luidende„Het hoofdbestuur doe stappen tot verkrijging van een korter verblijf in de tropen, en geen matrozen vóór hun 21ste iaar uit te zen den", werd op voorstel van het hoofdbe stuur verworpen, omdat dit, in verband met het incompleet aan personeel, een onbil lijk voorstel is. Aangenomen werd echter een voorstel Hellevoetsluis-Den Helder, om er voor te ijveren, geen matrozen vóór hun 18e jaar naar de tropen uit te zenden. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1905 1314 en op 30 Nov. LI. 1239; een daling dus van 75. voornamelijk een gevolg van het uittreden van op verzoek uit den zee dienst ontslagene. De bond bestaat op liet oogertblik uit 11 afdeelingen, 11 corres pondentschappen en 6 verso reide leden. Flnantleel Nieuws, De minister van financiën maakt bekend dat op 5 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 2,301,444 991/g en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 4Ibis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -12,621,996.53 dat op genoemden datum geen schatkist- promessen in omloop waren OVERSCHIE, 8 Januari. De heer P. S. Hack, hoofd der openbare school alhier, herdenkt morgen zijn 25-jarige dienstver vulling in deze gemeente. Te dier gelegenheid zal de jubilaris re ceptie houden des middags tusschen 2 en 5 uur. Een boei die, Zaterdag tengevolge van het vele ijs door een riinaakschip was aan gevaren en beschadigd, zoodat die zinkende was, is heden door een andere boei ver vangen. Yolksbadlmls. In de week van 31 Dec. '06 6 Jan. '07 werden genomen 222 baden. lata klasse 2de klasso. kuipbaden 25 kuipbaden 24 regen s 12 regen 121 school 30 5 ets. kinder u 10 ■"Gisteravond gaf Ylaardingscli Gemend Koor een uitvoering in de zaal „Harmo nie". Zoowel het koor als de velschillende solo's voldeden uitmuntend Jammer dat cr zoo weinig publiek was. Union Interparlementaire. Men meldt uit 's-Gravenhage Bij het bureau van de Nederlandsche groep der Union Interparlementaire is de belangrijke inededceling ontvangen uit Bern van den algemeenen secretaris der Union, dr. Gobat, dat de Duitsche groep, bij mon de van haar vertegenwoordiger in het bu reau der Union, zich met het oog op de eerstvolgende bijeenkomst, die ingevolge het Leger des Hells. Naar ons gemeld wordt, zullen de ma joors Feenstra, leiders van het zuidelijk ge deelte des lands, op Woensdag 9 Januari in het lokaal van het Léger' een bijzon dere samenkomst leiden. Dit bezoek wordt door de heilssoldaten en vrienden op hoo- gen prijs gesteld. ♦Gisteravond trad hoofdzakelijk voorde zeelieden in het lokaal „Excelsior" op de lieer A. Dijkgraaf, met hot Onderwerp „Op hoop van zegen". Na de voeding en de huisvesting van de visschers aan een scherpe critiek Onder worpen te hebben, besprak spr, liet loon der visscherheden en ook de slechte toe standen, waarin sommige visschersschepen zich bevinden. Daarna behandelde spr. de monsterrol en kon niet nalaten de zeelieden te waar schuwen, eerst, indien zij aanmonsteren/de monsterrol zelf te lezen' en daarna te tee kenen, indien er niets instaat wat niet naar genoegen was. Na nog besproken te heblxm dat het hem niet duidelijk was waarom twee derde van het verdiende loon na iedere reis door den reeder .werd ingehouden, kon hij niet na laten hulde te brengen aan de zeelieden die bij de heerschendc staking zoo flink schouder aan schouder stonden. Er had geen debat plaats. „Voile du Bonheur", het eenige tooneel- stuk van Georges GLemenceau, dat reeds Vroeger in de Parijsche „Renaissance" veel succes had, is nu ook te Lyon zeer gun stig 'dnlvangen. Ter gelegenheid van dit heugelijk feit heeft men een album laten maken, waarin de voornaamste scènes uit bet werk vereeuwigd zijn. Den minister president is een exemplaar aangeboden. Professor Faraber van de Hatrvard-hooge- scliool heeft zich met twee assistenten naar Colon ingescheept, om een belangrijke we tenschappelijke expeditie te ondernemen. Zij zullen van Peru uit een studietocht maken in een nog onbekende streek in Zuid-Ame- rika, bet bronnengebied van de Amazonen- rivier. Deze streek ligt tusschen Brazilië, Bolivia en Peru, is 1400 K.M. lang enGOO K.M. bTeed. Het bergachtige land wordt, lie woond door nog totaal onbekende Indianen die dr. Faraber wil bestudeeren. De expe ditie zal 3 jaren duren. Een New-Yorksch million? verschafte het geld voorde reis, De hertog der Abruzzen, de Italiaanscbe ontdekkingsreiziger, is gisteren door het Aardrijkskundig Genootschap te Rome ge huldigd. De hertog vertelde uitvoerig van zijn reis in de binnenlanden van Afrika van de bestijging van den Ruwenzori, den hoogsten berg op aarde, en werd begiftigd met 'n gouden medalje van 't genootschap. Ter openbare terechtzitting der 'recht bank te Rotterdam zal Donderdag worden behandeld de zaak tegen vier personen, die zicli in de maand September 1.1. zouden hebben schuldig gemaakt resp. aan het ver vaardigen van valsche kwartjes en het op zetteüjk uitgeven daarvan. Mrs. E. W. F. Gerth van Wijk, Tj Slees wijl: en II. C. van Blommestein zijn toegevoegde verdedigers voor drie dezer be klaagden. Het 0. M. bij den Hoogen Raad con cludeerde tot verwerping van het cassatie beroep der arbeiders uit Uithuizen W. de 11. en R. M., door het Gerechtshof Leeuwarden veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf wegens het inslaan van glas ruiten tot een gezamenlijk aantal van 204 in verschillende boerderijen. Heden is door cje ouders van het vermiste 20-jarige meisje E. G. een briefje per post ontvangen, waarin door of namens haar do hoop wordt uitgesproken dat zij haar ouders spoedig zal weerzien. De mogelijkheid schijnt echter niet uitge sloten dat dit briefje 5f valsch 6f a! eenige dngen oud is. Brand in de Jonge Jan, In de _zaak Heijermans contra de Vries werd heden 14 dagen uitstel gevraagd en toegestaan. Heden werd voor het Hof te Amster dam behandeld de zaak van J. -de GraaJf, kapitein van de sleepboot „Assistent" te JJmuiden, die door de ïlaarlcmsche recht bank is vrijgesproken van door schuld den dood van een persoon veroorzaakt teheb- J>en bij gelegenheid van cen ritanvaring met een vlet van de sleepboot „De Yischploeg Gisternaniiddag te 3 uur het is de laatste dag was er door de giftmengster Jantje van der V. te Groningen nog geen appèl aungeteekend tegen haar vonnis, 15 jaren gevangenisstraf. Van de zijde van liet O. M. is geen appèl aungeteekend. Jantje lerust dus in haar vonnis. („N. Pr. Gron. Ct.") Men schrijft uit Groningen Door Geert S., veroordeeld wegens dood slag van Iloozeboom te Delfzijl, is van zijn vonnis: 24 jaar gevangenisstraf, appèl aun geteekend. EERSTE KAMER. Zitting van Maandag 7 Januari. In de hedenavond gehouden vergadering heeft de Eerste Kamer op voorstel van cle Centrale Sectie besloten morgenochtend om 11 uur in de afdeelingen Ie onderzoeken do ontwerpen van de Staatsbegrooting voor 1907. De Kamer is daarna gescheiden tot na- lcre bijeenroep! ng. 80 cent per regel. Er bestaan talrijk vele bloedarmoedige menschcn, en de wijzen waarop de bloed armoede zich voordoef, zijn even talrijk verschillend als er bloedarmoedigen staan. Wij willen daarmee zeggen dat twee personen die aan bloedarmoede liiden wel de/elfde algemeene verschijnselen kunnen vertoonen, en toch ieder bijzondere verschijn- elen hebben. Dat komt doordat "er-op de wereld geen twee lichaamsgestellen i volkomen dezelfden zijn. Wij zullen u een geval aanwijzen waarin de bloedarmoede vergezeld is van een zeer ernstig en geheel en al bijzonder verschijnsel. Mej. M. van Namen, geb. do Klerk, Korte Kade ,10, te Rotterdam, leed aan R.-K. Kerk. Volgens den Provincialen Almanak van Limburg voor het jaar 1907, telde diepro- vincio 85 professoren, 10 dekens, 152 pas toors, 174 kapelaans, '34 rectoren en 29 lustende geestelijken. ISRAËLIETISCHE KERK. In <le gisteren te 's-Bosch gehouden res- sortale vergadering van Noord-Birabant is gekozen tot lid der centrale commissie voor het Ned. Israël. Kerkgenootschap in plaats van wijlen den heer Mauritz van den Bergli, mr. L. J. Lion, te 's-Bosch, Nederland cn Japan. Huwelijken tusschen Nederlanders on Ja panners behooren tot de zeldzaamheden. Daarom vermelden wij als een bijzonderheid, dat onze sedert een aantal jaren te Tokio gevestigde landgenoot, de bekende etlmoloog dr. Herman F. C. ten Kate, zoon van wijlen den schilder Herman ten Kate, te Yoko hama in het huwelijk ia getreden met mej. Kimi Fujii. („N. Ct.") Ziekenfonds en geneesheer, In de ziekenfondskwestie te Amsterdam is volgens het „N. v. N." een oplossing in zicht. „Wel is het referendum van dc nrtsenvereeniging, waarin den geneesheeren verboden wordt ziekenfonds-leden aan te nemen indien het fonds niet aan de voor waarden van de artsenvereen'ging voldoet, met 92 tegen 2 stemmen aangenomen, maar toch vernemen wij dal de g' neeshcercn wat zullen toegeven Door de artsenvereeniging is gister aan het bestuur der A. U. F. een schrijven ge zonden, waarin het bestuur der Foresters wordt uitgenood'igd tot een vergadering op u.s. Donderdagavond 8 uur, in het Ameri can-hotel le houden. Wij vernemen, dat de artsen zullen aanhouden op hel per visite betalen van een lid der Foresters, doch be reid zullen worden gevonden toe te staan dat de A. O. F. het aantal artsen uitbreidt tot vijf. De beide doktoren Schaap en Norden had den Vrijdag bedankt voor hun lidmaat schap dei' artsenvereeniging, maar hebben dit besluit weer ingetrokken, waarschijn lijk tot do overtuiging gekomen van oen naderende oplossing. Het betalen van 3 per jaar voor elk lid van de A. O. F. zou dan natuurlijk vervallen. Het „N. v. N," luid gister een onderhoud met het hoofd der Amsterdanische Fores ters, den heer T. Brouwer, den bekenden looncommissaris van den A. N. D. B„ die ons mededeelde, dat in geen geval kan wor den toegegeven aan een mogelijken eisch, dat de welgestelde leden uit de A. O. F. zullen treden. Overigens had hij er niets on tegen die welgestelde leden bij even- tueele ziekte per visite te laten behandelen door de geneesheeren." den ergstcn graad van bloedarmoede. Zij on dervond alle gewone veischijnselcn van bloedarmoede: zwakte, schele hoofdpijnen, gebrek aan eetlust, voortdurende benauwd heid, melancholie, koude handen en voeten, moeielijke spijsvertering, en daarbij wat alle lijders aan bloedarmoede gemeen hebben, zij begon langzaam aan slecht te zien. Alle behandelingen die zij volgde gaven slechts oen geringe verbetering, die echter telkens voorhij ging met het ophouden der behan deling, maar haar oogen werden hoe langer hoe slechter. Mej. van Namen heeft toen den goeden inval gehad het krachtigste mid del togen bloedarmoede, de Rink Tillen, te gaan gebruiken, en zij heeft snel een vol- komene, blijvende genezing van haar bloed armoede verkregen, en haar oogen hebben al hun gezichtssterkte herwonnen. De Pink Pillen zijn liet machtigste mid del tegen bloedarmoede, bleekzucht, alle organisch verval. Zij zijn een krachtig ver sterkingsmiddel der zenuwen. Zij genezen de neurasthenie in al haar vormen cn ook de maagkwalen en de rheumatiek. Prijs 1.75 per doos, f 9per G doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ned. Herv. Kerk. Be evangelist, de heer .1. J. van Reuge te Zierikzee, is als zoodanig overgeplaatst naar Oostburg. Z. K. 11. de Prins der Nederlanden bracht gistermiddag, vergezeld van zijn adjudant, jhr. Hooft Graafland, een bezoek aan den hofprediker ds. van der Flier in diens wo ning aan de Prinsegracht, om hem per soonlijk geluk le wetischen mol. zijn veer tigjarige ambtsvervulling als predikant der Ned. Herv. Kerk. 'Dc Teceplie ten huize van den jubilaris iyas voorts zeer druk bezocht, ook door leden van verschillende kerkelijke colleges, o. a. den keii.craad der Ilorv. Gemeente, wiens voorzitter, ds. F. van Gheel Gildc- mecster, den feestvierenden predikant met eenige hartelijke woorden toesprak. Hersteld Evang. Luthersciie Keric Beroepen te Gorincliem ds. A. Klin kenberg J.Az., te Ballingen. Be loopers van 7>het Volk", In de jongste vergadering van het partij bestuur der S. D. A. P. werd inzake de loope rekwest ie aan „Het Volk" besloten, geen uitspraak te doen, voordat de loopers ui de gelegenheid gesteld zijn van hun kant mede te deelen, welke redenen zij heb ben gehad voor hun houding, die tot het afbreken der onderhandelingen aanleiding Heeft gegeven. Stakingen. Nu de stakers der Koninklijke Deventer Tapijt fabriek, te Deventer, in een onlangs gehouden vergadering hebben besloten niet in te gaan op de bemiddelingsvoorstellen van burgemeester en wethouders, inhouden de dat Van de Leur en Jurgens, resp. met 6 en 2G weken uitbetaling van loon ont slagen blijven, en dat Savekoel hetgeen hij in liet openbaar omtrent de aan de fabriek gebruikt wordende grondstoffen gezegd heeft, moet intrekken, welke voorstellen «er- den afgewezen in hoofdzaak om het ontslag van Jurgens, heeft de directie der fabriek, in overleg met commissarissen, besloten, om het goheele stakende personeel te ont slaan en de staking als geëindigd te be schouwen. Er worden nu Smirnaknoopsteni en wevers voor de mechanische weverij ge vraagd en dan zal de fabriek met dezen ca liet niet-stakende personeel, de uitgestotenen, weer in werking worden gesteld. Een commissie, die zich juist had gecon stitueerd, om, op de basis der voorstellen van Burg. en Weth. bemiddelend op te tre den en reeds een conferentie bij de directie der fabriek had aangevraagd, kan door het genomen besluit haar op zich genomen man daat niet meer ten uitvoer brengen. I Aan het „Hbld." wordt gemeld dat de gisting in de sigarenindustrie te Eindhoven nog lang niet bezworen is: Nog pas is op het kantje af een staking voorkomen hij de firma P. van den Arend, terwijl nu een ernstig conflict is uilgebroken bij de fir®8 D. Meerstadt Co. te W-oensel. Deze fk ma, waar ongeveer 150 man werken, is bij den patroonsbond aangestoten en de bond heeft het conflict zoo ernstig bevonden, Hij bevolen heeft geen werkvolk van i' firma Meerstadt Co. aan te nemen, ?0(l" lang de geschillen, die hoofdzakelijk dc sorteerders en pakkers betreffen, niet opge lost zijn. Ook schijnt de patroonsbond indi rect de firma Tincliant (waar zooals bekend is, een staking heerscht) te steunen, dart nergens stakers van deze fabriek werk kun nen bekomen, alhoewel er overal genoeg plaatsing is. De hoofdbesturen der textielbondmi 'e - Rijssen hebben het denkbeeld geopperd tverzo icoopc Éningi ijijsl i laantc -door dat lijk 'word divid Hl op, i ;in ec jinzici 'heeft jen n <versc spel 'genoi -Straf palin Her geeft de 4 jongt zich ste t tredii :van gaari 'gisse :yan lópern (ynn 'doch Iiebbi ispoec 'ons lukw delsb ges! a 'zijn tisch andei [klimt meele [dien fvolkc Vare mede ;kwan tegei ktmn b l H te R Êiatia ren 1 'kregi niet ning over/ licde l lijk Noor !de b lotndf biedt den ismeti 'Dc tioui ti, t de - lik «reee £-19 ;van, kaar jein "blad jgezo yan rschrt ;wikk etaai „2 „Vol pl< °P iho :>f va 4 na m< ;kn „h h He ?gc-rs ',,h wan 'wijze fA Zi ton d 'scho :een i plee/ Bees wish gèbri rgeho Werd t-i t Zt L

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2