Uit de Pers. BINNENLAND. STADSNIEUWS. YLAAUUINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kt Kerk en School. Ned, Herv. Kerk. Gemengd Nieuws. f wi tben seei S den T Japansche immigratie, waardoor het huid overstroomd wordt door gocdkoope werk- kractii.cn, wat voor do Amorikaansehe nij verheid ee.ii buitengewoon groot gevaar kan opleveren. Hij achtte, de Japanners niet eei\ ras van lagere orde, -maar be toogde, dat er zulk een groot verschil is tussclien Amerikanen en Japanners, dat ze nooit zmren, minnen, samensmelten, r.n- Bo vendien was hij van ineening, Bat men buitengewoon onrechtvaardig handelt te genover China door de Chineescho koelies den toegang tot het land te ontzeggen en hun Japansche rasgenooten onbelemmerd toe te laten. De Eerste Kamer en de OORX.OQSBEOUOOTI.NQ. Over de vraag, welke houding de Eerste Kamer zal aannemen bij de Oorlogs beg roo ting, schrijft het „Centrum", dat deze Ka mer in staat is de door den Minister gehou den redevoeringen ii tête reposée rui te gaan, Zij kan bovendien in het Voorloopig Ver slag nadere toelichting vragen, alsmede me- dedeeling van de verschillende nog te nemen maatregelen, te meer wijl dan weer eenige weken zijn verloopen sedert de behandeling in de Tweede Kamer. Ontvangt zij die gevraagde inlichtin gen en inededeelingen in de Memorie van Antwoord, en brengt zij dezelve in verband met hetgeen in de Tweede Ka mer door verschillende sprekers is ge zegd, dan zal de Eerste Kamer met meer .gegevens toegerust, te meer, wijl ook het mondeling debat 1102 moet volgen tot de eindbeslissing worden geroe pen dan de Tweede. Dat niettemin ook dim de Eerste Ka mer op goede gronden van oordeel zal kunnen wezen, dat ook zij vooralsnog een afwachtende houding dient aan te nemen, is natuurlijk, zeer wel aan te nemen. Maar de mogelijkheid is (och niet geheel uitgesloten, dn't zij, mede op grond van de dan door haar verkre gen wetenschap, zich seroepen acht, een andere gedragslijn te volgen. Op het oogenblik reeds met be slistheid te zegden, wat de Eerste Kamer zal kunnen, mogen of moeten doen, is, dunkt mij, ietwat voorbarig. Van de omstandigheden zal zulks mede afhangen. De Kamerverkiezing te Ede. De „Standaard" bespreekt de candidatuur van den lieer Van Citters, door de Centrale a,-r. kiesvereeniging voor de a.s. kamerver kiezing gesteld als opvolger van dr. M. A Brants, en juicht deze keuze zeer toe. Dusver heeft men bij de keuze van candidaten zich veel te weinig de vraag gesteld, aan welke kracht do club in het Parlement dringend behoefte had. Let er maar op, hoe er in heel onze club thans niemand is, die een expert voor Koloniën mag heeten. Niemand voor onze gewichtige Waterstaatsbelan gen. En zoo ook niemand voor onze Rijksfinanciën. Niet alsof er geen leden waren, die over elk dezer onderwerpen, na onder zoek, een advies konden geven. Maar ieder voelt toch dat het heel iets anders is, of men in de club een specialifeit bezit, wiens woord door kennis en gezag opweegt tegen den invloed der speciali teiten die Links in de Kamer wel ter dege aanwezig zijn. Voor Financiën noe- men we slechts Pierson, Treub, Röell en Patijn. Het is daarom blijk van breedte en ruimte van blik, dat de Centrale in Ede voor deze leemte in onze club een open oog toonde te hebben, en daarop den man heeft gecandideerd, die als vanzelf was aangewezen, om die leemte aan te vullen. Van Citters is onder het vorig Kabi net tot Secretaris-Generaal van Finan ciën bevorderd, de hoogste post onder den Minister. Hij is daaibij een man van besliste beginselen, die met hart en ziel met ons is. En tevens een man, die juist dank zijn carrière in alle fijnheden van ons financieel beheer doorkneed is. Daar nu eerlang de groote debatten over de financieele plannen \an den heer De Meester komende zijn, zal de anti revolutionaire partij zich geluk mogen wenschen, zoo door de keuze van den heer Van Citters onze dub in staat wordt gesteld principieel en degelijk aan de debatten deel te nemen. Dat men in Veenr-ndaal, met een en ander minder bekend, begon met den heer De Vries te willen, is volkomen begrijpelijk. Mr. De Vries was een onzer zeer kundige Kamerleden, en hoe eer hoe liever wenschen we hem in de Ka mer terug. Maar do heer De Vries is kundig advocaat, geen financeele specia liteit. En ook hij draagt onze alge- meene belangen te zeer op 't hart, om zich niet loyaalweg te verblijden, dat de Centrale ditmaal allereerst op "de be langen der club is bedacht geweest. tick van den oud-Minister op (il was. In een dier bladen kon men zelfs een heel vertoog le/en, hoe dr. K. nu hepiwven zou 111 do oppositie van rechts wat meer gang te bren gen. Steeds hebben we tegen die geruchten gewaarschuwd. Toon dr. K. uit Leiden gepolst werd, was iju antwoord, dat hij er niet aan ducht. Dat hem bij zijn aftreden als Minister door onderscheiden leden der Kamer een zetel was nangebc 'nn, maar dat hij voor alles bedankt had. Ook nu weer uit Ede gepolst, gaf hij ge lijk antwoord. Het gaat rechts in de Kanier 7.00 goed als t maar hoeft. Ook van 1S771S9-1 heeft dr. K. niet in, maar buiten de Kamer zijri kracht gezocht, en er zich waarlijk niet slecht bij bevonden. Hiermee is niet gezegd, dat hij niet ter stond zich beschikbaar zou stellen, zoo dat in het belang van onze partij noodig bleek. Dan mag wie nog niet op is en meeleeft, zich niet onttrekken. De „Standaard" acht mogelijkheid zelfs niet uitgesloten, dat reeds hij de aan staande poging tot grondswetsher/.iening die noodzakelijkheid zou intreden. De stukken kunnen daarbij zóó op liet. schaakbord ko men te staan, zegt zij dat langer zich onttrekken een politieke feil zou zijn. Voorshands daarentegen aldus besluit het blad kan men zeer wel in de over tuiging verkeeren, buiten de Kamer nutti ger te kunnen werken dan iu het parlement, en toch goed antirevolutionnair zijn. Van het Hof. H. M. de Koningin heeft Prins Hein- rich NXXir Reuss j.L de orde verleend van den Gouden Leeuw van Nassau. H. M. de Koningin-Moeder woonde gis-, teravond in den Koninklijken Schouwburg de twee eerste bedrijven bij van het treur spel Oedipus, waarin Albert Vogel als gast de titelrol vervulde, en de opbrengst van welke voorstelling strekte ten bate van Oranje Nassau's Oord. Men. meldt uit Apeldoorn d d. 8 Januari Z. K, H. Prins Hendrik 'bracht met zijn adjudant gisteravond een bezoek ten huize van don waarnemonden jagermeester To tem 'Nolthenius. Hedenmorgen is de Prins mol een ge zelschap van twintig jagers in automobie len van 't Loo naar de Gortelsche bos- schen gereden. Hedenavond is er diner in de Keizerskroon, waaraan ook de Prins aan zit. Morgenmiddag vertrekt Z. K. H. Corps diplomatique. In hotel Bellevue, te s'-Gravenhage, heeft intrek genomen de.heer Matsujiro Kaméjama zaakgelastigde bij de Japansche legatie te dier stede. Ridderorde, Bij Kon. bes!, van 7 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, E. A. G. van Hoogenhuyze, emeritus-pre dikant bij de Nederduitsche-Hervormde Gemeente te Nijmegen. zioh gevuld niet ecu schare van belang stellenden on gonoodigden. Belialvo liet college van curatoren waren aanwezig Me lioQglecrai-cn en s-cle studenten. Onder do gonoodigden merkten wij opliet fcollego van 13. en W. van Delft; den directeur der constructic-werkplaatsen te Delft; den lieer F. B. s' Jacob, oud-burgemeester van Rot terdam, als stichter van het s' Jacob-slu- diefonds aan de T. II. S.; den senaat van het DelftschStudontenkoijshet 'bestuur van den Studenlenbond, dat van de vrou welijke studentenvercenigiug en do vertegen woordigers van erkende studenten gezel schappen, benevens een lid van het kerk bestuur der Remonstrantscho gemeente. Nadat de voorzitters en secretarissen van den Senaat en van de vijf afdeel in gen der T. II. S. in de bij de wet genoemde volg orde waren binnengetreden, wenden de bo vengenoemde zes candidaat-docloren, ho- Opris causa, elk door een hoogleeraar naai de, voor hen bestemde zetels geleid. In leeftijdsvolgorde het gebouw binnengeko men, ging voorop de heer G. van Diesen, gevolgd door dr. P. J. II. Cuypers, dr. J. Bosscha, dr. A. Knyper, C. Lely en J, Kraus. Na afloop van deze plechtige Senaatsver- gadering, ontving de Senaat de eero-doc- toren in dc Prinsenkamer dor Technische Hoogeschool, waar gele^mbeid was A&meit de nieuwe waaidigheia bekleeclen te be groeten. Een druk gebruik word hiervan gemaakt. Vervol schingen worden rondge diend. Te zes uur had een ecre-Senaatsdiner plaats, waaraan als gasten aanzaten de curatoren en de eere-doctoren (behalve de hecren dt. J. Bosscha en G. van Diesen) en de heer F. B. s'Jacob. Na afloop van den eere-maaltijd was er een kroegjool op de studenten-societeit "Phoenix". Yoorz. en Secr. K. t. A. üc Vereen, van Voorzitters on Secre-taris- sen van Kamers van Arbeid mocht dezer dagen de Kon. goedkeuring op haar Sta tuten ontvangen liet bestuur der Voreoni- ging zal zich nu eerstdaags van de op dracht het door de vergadering van den Tweeden Kerstdag verleend, kwijten, door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel per adres mot de wenschen dor Vereeniging, inzake „schadeloosstelling en presentiegeld aan Commission, door de K. v. Arb."; de belooning aan de Secreta rissen, wier Kamers meer of minder nauw keurig en volledig uitvoering gaven aan de regeling, vervat in liet Koninklijk besluit van 18 Febr. 1906: „regeling der uitbe taling van de verhooging van bureaukos ten voor schrijfloon en drukwerk", in ken nis te stellen. Personalia. Bij Kon. hesl. van S dezer is aan de refe rendarissen bij het departement vaa binnen- latidsche zaken, jhr. mr. V. E. L. de Stuers en mr. J. W. H. M. van Idsinga, van de waarneming van hun ambt ontheven ten gevolge van hun lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de per- soneele titel van administrateur verleend. Niet terug in de actieve politièk. Reeds G maanden lang aldua een drie star van de „Standaard" deed in de li berale pers het gerucht de ronde, dat dr. li rants van zijn zetel op zou staan, om voor dr. Ivuyper plaats te maken. Nu dan eindelijk de ontslagbrief van dr. Brants bij den voorzitter der Kamer in kwam, kon men in tal van liberale Bladen Jeze.i, dat de terugkeer in de actieve poli- Mlnlsterlëele beslissing. Bij resolutie van den Minister van Financiën is bepaald dat huishoudscholen, industriescholen e. d. wanneer aldaar ge regeld leerlingen inwonen, aan welke dus, behalve onderwijs, tevens kost en inwoning wordt verschaft, niet gezegd kunnen worden uitsluitend te dienen tot inrichting van on derwijs. Zij kunnen in dat geval niet dee- len in de vrijstelling bedoeld bij art. 25 letter d sub. lo. der wet op de erondbe- lasting van 26 Mei 1870 (Staatsblad rio. 82). Marinierskazerne te Rotterdam. Gisteren bracht de Minister van Marine een bezoek aan Rotterdam. In gezelschap van zijn adjudant, den burgemeester, den garnizoenscommandant en den directeur van gemeentewerken werd een bezoek ge bracht aan het voormalig armhuis aan den Schiedamschen dijk, in verband met plan nen tot inrichting van dit gebouw tot ka zerne, aangezien do tegenwoordige kazerne aan de Oostpoort niet meer aandeeischen voldoet. Mlch Adrz. de Ruijter, De burgemeester der ^emopnte Amster dam heeft het eere-voorzitterschap van heit Amsterdamsche comité voor de viering van den 300sten geboortedag van Michiel Adv. de Ruyter aanvaard. Eere-doetoraten aan de Technische Hoogesehool. In het kerkgebouw der Remonstrantsche gemeente te Delft Piad gistermiddag de pieichligheid plaats der promotie, honoris causa, tot doctor in de technische weten schappen van de hecren dr. A. Kuyper, dr. J. Bossoha, G. van Diesen, C. I., C. Lely, C. I., J. Kraus, C. I., en dr. P, J H. Cuypers. Om twee uur had het intieme gebouw Door eenige middenstanders alhier is een adres-beweging op touw gezet aan Gedepu teerde Staten om zoo mogelijk te verkregen dat het Raadsbesluit, waarbij de Kermis in deze gemeente werdt afgeschaft, worde her roepen. •- Gisteravond hield het Comité benoemd tot het ontwerpen van statuten enz voor de alhier opgerichtte Vereeniging voor een Am bachtssehool eene vergadering Van den heer Karreman, wethouder te Overschie, was bericht ingekomen dat hij de benoeming tot lid der commissie, wegens drukke werkzaamheden, niet kan aannemen Voorloopig werd bij acclamatie tot voor zitter benoemd de heer J. W. J. van Harwe gen den Breems en tot secretaris de heer J. H. Scheuerman, De statuten werden ontworpendeze zul len worden gedrukt en aan hen die reeds toetraden worden gezonden, opdat in een spoedig te beleggen vergadering deze kun nen worden vastgesteld om ze ter goedkeu ring te kunnen zenden aan H. M. de Koningin „Door Eendracht grooter.'' Van de Algem. Schied. Werklieden-Veree niging sDoor Eendracht grooter" ontvingen wij de i-okening en verantwoording over 1905/6. Daaruit blijkt, voor de afd. Zieken fonds, dat aan contributie werd ontvangen f4172.40, terwijl werd uitgekeerd bij ziekte f3188, bij overlijden f180, in het pensioen fonds werd gestort f800. Het saldo der vorige rekening bedroeg fl78,811/g, terwijl van de spaarbank werd gelost f 1069.92. Het saldo dezer rekening bedraagt 1233,371/2, terwijl op de spaarbank is gebracht f 756.30, zoodat dit jaar is irige teerd een bedrag van f'259 06. De rekening- bedraagt in ontvangst en uitgave f 5431.131/2 Voor de afdeeling Pensioenfonds werd ont vangen aan contributie van donateurs f151.50, aan storting der leden (zie boven) f 800. aan renten f431 54, aan huishuur f104.— wat, vermeerderd met het saldo van het vorig jaar ad f 156.121/2 een ontvangst maakt van £1643.161/2. Voor dit fonds werd op de spaarbank gestort f 1501.90, in kas blijft f89.131/2, terwijl aan verschillende posten is uitgegeven een bedrag van f 52.13. Het bezit bedraagt: spaarbank f2965 56, in kas f89131/2, effecten 112104pand Heerenpad 19 f3150 meubilair f150. totaal f 18548.691/2. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 9Vs lot 11 Va» uur voormiddag. Toteplioonnunimer 24-1. Gevraagde arbeidskrachten. Halfw.-timmerman. Halfw. draaijer. Halfw. koperslager. Krullenjongen. Kunstsmeden. Schoenmakersjongen. Schoenmakers (of halfwas). Slagersjongen. Slijper. Verversjongen. Dienstbode. Aangeb, arbeidskrachten. Bankwerker. Bakker. B arbiiersleerling. Boekbinder. Gis tweaker. Koperslager. Macliiin. gedipl. Machim.-bankwerker. Mach .-stoker. Molenaar. Schaver-hoorder. Smidsjongens. De dmecteur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Timmerman. Verver. Zakken- en dek- ktoedenmakeirs Personen, voor lichte wericz aamheden Kindermeisjes. Naaiwerk aan huis gevraagd. Wasschen aan huis gewaagd. dering ter bckoming vat schadeloosstelling. hem ook door de Rijksverzekeringsbank g©) weigeul,, ter zake van een ongeval. Beraad overwoog, dat 'de vordering betreft ecai tij. delijke uïtkecring en ten opzichte van be- slissingen dienaangaande is beroep buiten gesloten. De Centrale Raad vernietigde do uitspraak, verklaarde eischer ontvankelijk in hef ingestelde beroep, terwijl hem wenl ontzegd de schadeloosstelling bedoeld in art. *21 Ongevallenwet 1901, als hebbende de Centrale Raad niet de overtuiging be komen, dat eischer meer 'dan zes weken na het ongeval ongeschikt is geweest tot arbeid Door B. en W, is ingevolge advies van de Commissie tot wering van schoolver zuim aan den Raad aangeboden een ontwerp verordening ingevolge artikel 29 der Leeri piichtwet. Daarbij wordt voorgesteld de ambtenaren en beambte van politie te mach tigen leerplichtige kinderen die zonder verlof gedurende de schooltijden op straat worden aangetroffen naar het hoofd der school, waar- zij thuis behooren, te brengen. Naar aanleiding der bezwaren geopperd tegen hun voorstel in zake de wijziging der grensscheiding lusschen deze gemeente en Vlnardingen-Ambacht, hebben B. en W, een zeer uitvoerig rapport uitgebracht, waarvan de eindconclusie is dat zij hun voorstel d.d. 6 October 1906 opnieuw indienen, met dien verstande dat in plaats van ïjaarlijks uit te keeren een som van i960.worde ge lezen »f750. De lotelingcn,, die bezwaren hebben in gediend tegen, „hun aanwijzing voor "den dienst door den. militieraad, moeten zich den 23sten. Januari a.s., dos voormiddags 10 uur, aanmelden, in het lokaal van het Provinciaal bestuur aan het Korte Voor hout te 's-Gravenhage, ten, einde aan het gevraagd nader oi\derzoek (herkeuring) te worden onderworpen. Den 4en Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de fabriek „Hollandia" werd opgericht. Wrijdag den llden, dezer houdt de heer H. M. Dekking, van. Rotterdam, in de zaal „Harmonie" een nutslezing, met hot on derwerp: l'Aiglon (het 'Arendsjong) van Edm. Rostand ,- metrische vertaling van den spreker. *üinsdag 15 Januari a.s. zal in een open bare vergadering van de kiesvereeniging „Nederland en Oranje" in het gebouw „Lief de en Vrede" optreden, prof. mr. P. A Diepenhorst, te Amsterdam, met het on derwerp „Godsdienst", de zaak van ieders persoonlijke overtuiging". *De sinds eenigen tijd bestaande loon kwestie over de aanmonstering van zeelie den voor de beugvissclierij is opgeheven,. In de gisteravond gehouden vergadering van de zeeliedenyereeniging „Vrede 011 Wel vaart" werd bij meerderheid van stemmen besloten op een bemiddelingsvoorstel, waar bij reeders en zeelieden elk iets van hun eischen laten vallen, in te gaan. ""Gisteravond gaf de Vlaardingsche Har- monie-Vereeniging „Concordia" voor een stampvolle zaal (de zaal „Harmonie") haar eerste concert voor haar kunstlievende le den en donateurs. Het programma, dat zeer keurig werd afgewerkt, oogstte luiden bijval. Ook de heer Johan Schmier van. Amsterdam, die de muziek met voordrachten afwisselde had een dankbaar publiek. Een zeer geanimeerd "bal sloot clen zoo uitstekend geslaagden, avond. De 15-jarige P. de Vogel had gisteren in de rijwiel fabriek »T. 1. M het ongeiuk met de linkerhand met een cirkelzaag in aanra king te komen, tengevolge waarvan die hand ernstig werd verwond. Na in de fabriek een voorloopig verband te zijn aangelegd, heeft hij zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Do Z.-Afrikaansche tentoonstelling. In de gisteren te Londen gehouden bij eenkomst van de commissie der Zuid-Afri kaansche tentoonstelling bracht de consul generaal van Nederjand het verzoek zijner regeering over, om de tentoonstelling naar Nederland over te brengen zondra deze te Londen gesloten zou zjjn. De commissie verklaarde op het voorstel te zullen ingaan en kapitein P C. van Blommestein Bam, commissaris der tentoon stelling, komt Donderdag naar ons land om regelingen te treffen. Centrale raad van Beroep. On ge vallen verzekcri n g In de gisteren te Utrecht gehouden open bare terechtzitting ft art de uitspraak plaats in liet hooger beroep van \V. de W., Schiedam, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, waarbij hij niet-ontvankelijk is verklaard in zijn vor li Beroepen te Viauen ds. J. K. van der Hoeven, te Rheden; te Glanerbrug de heer J. C. 1 leiders, cand, t. d. H. D, en hulppr. aldaar; te Bergambacht ds J. Paauwe, te Ierseke (Zeeland). Aangenomen: het beroep te Utrecht (vacature ds. Ter Haar- Rotneny) door ds. E. B. Couvee te Schiedam.te Dorkwerd door ds. J. G. Haselager, te LutjegasL Bedankt voor het Imroep naarXVels- rijp en Bajum, door ds. P. Heimens Vis ser, te IJlst. Geref. Kerken. Bedankt voor net Oeroep te Dintel- oord door ds. J. H. Heida te Ierseke. £1 Stakingen. Het personeel van de stoomvaartmaat schappij „Oceaan" te Amsterdam heelt gistermorgen lïet werk neergelegd omdat zij geen genoegen wilden nemen met do vaste aanstelling van 3 personen die tot dusver tot de losse werklieden behoorden. De staking omvatte 200 man. liet werk lag gisteren aan de losplaats der maatschappij aan de JJkade geheel stil. Het personeel van de „Oceaan" is een zelfstandige organisatie, de staking gaat buiten de vereen. „Recht en Plicht" 0111. Van werkgeverszijde werd den staken de voorwaarde gesteld hedenmorgen het werk te hervatten, anders zouden de werk boekjes worden ingetrokken. De arbeiders waren daartoe niet geneigd en zullen heden morgen over de zaak beraadslagen. Hedenmorgen is het werk aan de stoom- li vaartrnaatij. „de Oceaan" niet hervat; alles ligt stil. Óp de stakersvergadering gaf, vol gens het „Hbld." de arbeider D. de Vries een uiteenzetting van de zaken, het personeel is z. i. in z'nrecht te kort gedaan, omdat tal van werklieden werden gepasseerd, op wier arbeid door de directie niet de minste aanmerking viel te maken. Zij oordeelen het nu een grievend onrecht dat tal van harde werkers in hun streven naar verbete ring zijn teleurgesteld. Waar hiervoor iedere aannemelijke oorzaak ontbrak, daar meende het personeel deze onrechtmatige daad niet zonder ernstig protest te mogen laten. Bijna alle werklieden aan de „Oceaan" zwoe gen van den ochtend tot den avond om huil lot eenigermate te verbeteren; hoe verbit terend werkt liet nu niet als die noeste ar beid wordt genegeerd, ieder bewijs van vlijt eenvoudig als waardeloos valt te achten. De gezamentlijke arbeiders der maatschappij waren dan ook eenparig van meening, dat een krachtig verzet moest worden getoond. Inmiddels werd gelegenheid geboden over het hangende geschil te confereeven. He denmorgen te zeven uur waren eenige be- stuurderen van de werklieden-organisatie aan de lossingsplaatsen der maatschappij, om nog een laatste poging te wagen de kwestie langs minnelijken weg uit den weg te ruimen. Van werkliedenzijde werd nl. voorgesteld, de nieuw als vastnangestelden (over wie het geschil loopt) onder protest bij het werk toe te laten en een commissie te benoemen, om het bezwaar der arbeiders tegen de toelating dezer h. i. onrechtmatig bevoordeelden niader te doen onderzoeken. Deze voorwaarde- werd geweigerd, waarop be sloten werd het werk door niemand te doen hervatten. Later op den morgen werd ge confronteerd met hetebestuur der Vereeni ging van Werkgevers op Scheepvaartgebied, aan wie verzocht werd den arbeiders zwart op wit de verzekering te willen geven, dat in den vervolge niet meer van de ranglijst zal worden afgeweken. Werd aan deze voor- marde voldaan, dan zou men onmiddellijk aan het werk _gaan en geen verzet meer too- nen tegen de nis vast-aangestelden. Hot antwoc -d hierop luidde naar de verklaringen ,a de werkliedenvergadering van hedenmorgen gedaan dat geen enkele voorwaarde zou worden geaccepteerd voor en aleer men den arbeid had hervat. De werk gevers eiscliten beslist, dat allen eerst aan hot werk zouden gaan en daarna over de zaak* zou worden gesproken. Hierin konden de afgevaardigden der werklieden niet toe stemmen,-, zoodat het resultaat der confe rentie was, dat de staking onveranderd ge handhaafd bleef. I11 de vergadering werd door het bestuur de vraag gesteld wat het oordeel der stakers thans was. Toestemmen in de voorwaarden der werklieden of den strijd te laten voortduren. Het antwoord was niet twijfel achtig met algemeene stemmen werd liet besluit genomen om te b 1 ij v e n stake n. Hiervan zou den patroons worden kennis gegeven. Nog werd den aanwezigen den raad gege ven zich niet te beschouwen als een organi satie staande tegenover „Recht en Plicht" maar als een die naast de bootwerkersver- eeniging staat. Wil men in dezen strijd de overwinning behalen^ dan dienen allo hip P1 I M de I 3 vai 'i iva: ting (ren paa I vas StO] k®" ijten Ven 'ïapl Van schi fvraj |stm driven 0 |»Mo Ó'ers II «Da

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2