BINNENLAND. STADSNIEUWS. Rechtzaten Gemengd Nieuws. Sport. l don. Rij schafte dat üi de laatste 22 jaren in doorsnede 30 millioea aan de koloniën zijn ten koste gelegd, waarbij echter het Duitseh koloniaal vermogen in die zelfde tijdsruimte met 30 milliard vermeerderde. Sp an je. Het la.atsto slachtoffer van den bomaan slag op koning Alfons in de cal Ie Major te Madrid is na 7 maanden vreesehjk lijden bezweken. Het. is vrouw Aleja Gaillego, die door een bomscherf zwaar was gewond. Marokko. De strijd tiisschen de mehallah en de aan hangers van Raisoeli wordt vooa*tgezet. 400 man niet, één kanon zijn naar Arzikr ver trokken en de Rajsoebsien hebben over haast de vlucht genomen uit die stad. De benden an Raisoeli houden strooptochten tussehen Tanger en Laraehe. El Guebbas zal den stam der "Wadras aanvallen, die Raisoeli hebben geholpen bij zijn vlucht. Raisoeli zelf is nog zoek; bij moet zijn geld en kostbaarheden in veiligheid hebben gebracht. De correspondent van de „Times" te Tan ger heeft een van Raisoeli's mannen geïn terviewd, die zich ten getale van slechts 66 in Zin at bevonden. Drie hunner werden gedood en vijf gewond door de ontploffing van een granaat. Tachtig duizend geweerpatronen, 8000 ko gels uit Maxim-kaixonnen en 120 granaten wondden geen enkelen van de verdedigers in Zinat. Vereenigde Staten. Thans heeft ook de gouverneur van den staat Califoniië zic.h uitgelaten over de Ja panners-kwestie. In zijn jaaalijksche bood schap aan de Kamer verklaarde hij, dat president Roosevelt evenmin als de bewo ners van de Oostelijke staten iets begrijpt van den rassenstrijd tu.ssoliën de Japan- sohe en Chineesche volken eonerzijds en de Kaukasische volken anderzijds. Verder deelde hij mede, dat de staat Californië zich liet recht voorbehoudt de schooltoe- standen in het land zoodanig te regelen als in het belang van de bewoners van het land wenschelijk schijnt. Van het Hof. II. M. de Koningin-Moeder woonde gis teravond in het Gebouw voor Kunsien en "Wetenschappen het Diligentia-concert bij. Gisteren werd de jachtpartij onder Goir- tel voortgezet. In het jachthuis Het Gor- tel had het dejeuner plaats, waarna in auto's naar het Loo gereden werd. Z. K. II de Prins is met zijn adjudant om 7 uur ijl een gereserveerde coupé naar de re sidentie vertrokken. Corps diplomatique. De Italiaansche gezant bij ons hof, de hertog de Calvello is heden weder voor eenigen tijd naar Rome vertrokken. Gezantschappen. Bij Kon. besluit i» eervol ontslag ver leend aan den heer mr. W. K. F. P. graaf Min Bylandt buitengewoon gezant en gevol niachtigd minister in disponibiliteit, op zijn verzoek, uit zijn betrekking van buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister, on der dankbetuiging voor de door hem, als diplomatiek ambtenaar, aan den lande be wezen goede diensten. Consulaire berichten. Bij Kon. besluit is erkend en toegelaten de heer H. J. Knottenbelt Azn., als con sul-generaal van Chili te Botterdam voor het Koninkrijk. Porsonalia. Kaar wij "met genoegen vernemen, zal prof. dr. W. van der Vlugt, wiens gezond heidstoestand thans weder ben-edigend is en die den actieven dienst als hoogleeiuar heeft hervat, zijn colleges in de wijsbegeerte van de rechtswetenschap heropenen in de tweede helft van de loopende maand Januari.' Bij Kon. besluit is eervol ontslag ver leend met ingang van 1 Februari 1907 aan mr. "W. L. baron de Vos van Steen wijk, op zijn verzoek, als referendaris bij den Baad van State. Onderscheidingen. Voor de krijgsverrichtingen in Timor en Soemba, hoofdzakelijk in het le halfjaar van 1906, zijn eervol vermeld, de Europee sche sergeant, tijdelijk instructeur der ge wapende politiedienaren, J. Abbink. Bevorderd tot officier in de Oranje-Nas- sauorde de kapitein der infanterie, A Franssen Herderschee. Voor de krijgsverrichtingen in Atjeh hoofdzakelijk in het eerste half jaar van 1900, benoemd tot ridder 4e kl. der Mili faire Willemsorde de eerste luitenant der marechaussee L. Dersjant, sedert terugge plaatst bij de infanterie; de Europeesche sergeanten der marechaussee G. Goets, A. A. van Dalen. J. K. F. Rugebregt, en J. L. Seriivanek, en de inlandsche infantorie- korporaal Wirosëtiko. Eervol \ermeid de le-luitenant der maré chaussee II. J. Kuiper, sedert teruggeplaatst bij de infanterie en de Europeesche sergeant der maréchaussee J. F. van Harlingen. Benoemd tot ridder in de Oranje'-Nassau- ordo de le-luitenant der moréehaussée H. J. /Schmidt. Voor de krijgsverrichtingen in het Djam- bisehe in 't le halfjaar van 190G eervol \ormeld de Europeesche sergeant der infan terie V. F. O. Pierard. Kamerverkiezing district-Ede. Kaar men ons mededeel theeft de heer Quarles van Ufford (chr.-hist.), dadelijk na bericht ontvangen te hebben, dat hem wel licht een candidatuur voor'de Tweede Ka mer zou worden aangeboden, meegedeeld, niet in aanmerking te willen komen. Ï„K. CL") Provinciale Statenverkiezing. De uitslag van de gisteren (Woensdag) te Gorinchem gehouden stemming voor de ver kiezing van een lid der Provinciale Staten is als volgt Gekozen de beer mr. V. G. A. Boll (lib.) met 2-150 stemmen. De heer G. de Vor Hz. (Chr.-hist.) kreeg 2439 stemmen. Door den uitslag van deze stemming is het verlies, dat op 3 October van het vorig jaar geleden werd, weder ingehaald. Toen werd jhr, mr. N. C. de Gijselaar (christ.- hist.) gekozen met 2516 stemmen tegen 2344 op den heer Mijnlieff Gib.). De libe rale eandidaat kreeg dus thans 106 stem men meer, de kerkelijke eandidaat 77 stem men minder dan in October 1900. Er wer den heden 29 stemmen meer uitgebracht dan toen. Jhr. mr. K. C. de Gijselaar en mr. V. G. A, Boll moeten beiden dezen zomer weer aftreden. Onderlinge Risico. Met no. 8 der Stct. zijn verzonden de statuten van de Onderlinge Risieoveieeniging van Nederlandsche Gemeenten te Amsterdam. Eere-doctoraten aan de Technische Heogeschool. (Vervolg.) Wij vernamen nog. dat aan den eere-maal- tijd door den Senaat der Technische IIoo- gesehool gegeven en waaraan curatoren en eere-doeloren als gasten aanzaten, dr. A. Kuyper, uit naam van alle eere-doctoren dank gezegd heeft voor de hun verleende onderscheiding. Ook op de studentenkroegjool was o. m dr. A. Kuyper te gast en, gezeten ter rech terzijde van den praeses van den Senaat van het D. S. C., heeft de oud-minister een rede gehouden, die stormachtigen bijval vond. Het spreekt vanzelf, dat voor den bloei van de Technische ïïooge School èn van het D. S. C. menige wensch is geuit. Dit den Botterdamschen gemeenteraad De burgemeester opende do eerste zitting van den Rotterdamsohen gemeenteraad in dit jaar met een rode, waarin hij zijn boste wonsohen voor de gemeepte en haru- ingeze tenen uitsprak. Een terugblik op den afgesloten jaarkring laat, al ontbreekt de sohaduyv niet, een be vredigenden indruk- Voor buitengewone rampen, zware ziekten en ernstige ongere geldheden bleef zij gespa/ird. Herinnerd wordt aan het bezoek vanH M. de Koningin en Haar Gemaal, getuigen de van hun belangstelling in de< gemeente en haar bronnen van bestaan, welke allen de goede gevolgen ondervonden van de gun stige economische verhoudingen. Wel be rokkende de lage waterstand op de rivier de Waal aan vélen ernstige verliezen, maar alles iesamen genomen, was 1906 voor hen die bij scheepvaart, nijverheid en handel betrokken zijn, een gunstig jaar. Een krach tige verlevendiging in het bouwvak is daar mede gepaard gegaan. Van werkloosheid 'ra beteekenenden óm vang werd dan ook niet vernomen. Een lichtpunt noemt de burgemeester ook de groote verbetering die het verkeer in de stad onderging door de electrifieatie van het tramwegnet. De bevolking vermeerderde sterker dan in de laatste jaren het geval was. Zij nam toe door geboorte met *12810 en door vestiging met 21066 zielen, totaal 33878, en verminderde met 22533, zoodat een vermeerdering overblijft van 11343 zie len, tengevolge waarvan het totale bevol kingscijfer op 1 Jan. bedroeg 390380. Er zijn 1222 nieuwe gebouwen gesticht of 17 pGf. meer dan in 1905. Gesloopt werden 387 gebouwen. Het aantal slechte woningen ver minderde met 264. Wat de haven betreft', was het jaar weer gunstiger dan vorige. Bet scheepvaartver keer nam belangrijk toe (zie de reeds vroe ger vermelde cijfers)'. Herhaaldelijk werd weder meerdere behoefte aan ligplaatsen gevoeld. Wat het bestuur der gemeente betreft', daarin kwam belangrijke verandering. Woorden van waarcreering wijdde de bur gemeester aan zijn afgetreden voorganger en s-prak voorts zijn erkentelijkheid uit voor de welwillendheid waarmede hij ontvangen en ter zijde gestaan -werd. Wat hat jaar 1907 brengen zal zegt spr. kan niemand zeggen, maar zeker is 'het dat het een jaar van krachtige werk zaamheid zal moeten, zijn, en dringt hij dus aan o_p krachtige samenwerking tupschen den Raad en het Dage! ijk.sch Bestuur en op den krachtigen steun en voorlichting der ambtenaren. Is dat het geval zoo eindigde spr. dan heb ik goeden moed, dat, wanneer ook eenmaa,l het nieuwe jaar geen geheim meer voor ons zal hebben, getuigd zal mogen, wor den, dat het Rotterdam, voor zoover dat van ons, bestuurders, afhangt, ook in 1907 ie welgegaan. Dir. bel. Invocrr. cu Ace. Bij Kon. besluit zijn de navolgende pen sioenen verleend, al» turnB. Wosseliuk, om mies-ontvanger van 's Bijles belastingen, 558F. II. Schmidt, hoofd kommies bij Rijks belastingen, 676; X. A. Schuit, verificateur bij 's Rijks belastingen, ƒ1342 J. F. Hebbes, kommies le klasse bij 's Rijks belastingen, 598L. J. Offennans, laatstelijk kommies-ontvanger 2de categorie van 's Rijks belastingen, 559. Finimtieel Nieuws. Tramways te Rotterdam. Uit liet verslag van de „Tramways de Rotterdam", ujtgehracht in de gisteren te Antwerpen gebou.den jaarlijk-sche alge meens vergadering van aandeelhouders, blijkt volgens de Belgische bladen o.m. dat do ontvangsten in 1906 fr. 1,989,779 hebben bedragen tegen fr. 1,631,546 in 1905, zijnde dus een vermeerdering van fr. 358,233. Mot inbegrip van de ontvan- slen uit bet vervoer van koopwaren en die uit annonces enz. beliepen de totale inkomsten fr. 2,071,066. Do winst faal een uitkeering toe van fr. 3 per aandeel tegen fr 2.50 over het voorgaande boekjaar. Deze uitkeeripg vordert een bedrag van fir. 270,000 tegen Ir. 225.000 ten vorigen jaro. In het verstag wordt voorts nog medegedeeld, dat op het einde van hot boekjaar zes van de negen lijnen in exploitatie waren. Van de drie nieu.we lijnen zullen er twee vóór den lötlon Januari in exploitatie worden ge nomen. OVERSCHIE, 9 Januari. De heer P.Sz. Hack vierde heden zijn zilveren feest als hoofd der openb. lagere school in deze ge meente. Vóór 25 jaren uit Melissant, waar hij eveneens hoofd was, le Ovcrschie be noemd, zijn z'n groote werkkracht liel openbaar onderwijs in die gemeente zeer ten gpede gekomen, hetge-en door allen, die de vruchten daarvan trokken, vandaag danknaar is erkend, gctiuge groolein stemming bij deze feestviering betoond. In een van Re feestelijk versierde loka len van zijn school is de heer Ilack van middag met, zijn familie ontvangen en ge huldigd. Daar werd hij opgewacht en ver welkomd, in de eerste plaats door do schooljeugd, die hem, onder leiding van den onderwijzer, den heer L. van dor Plasse, een welkomstlied en andere liede ren toezong. Daarna was het woord aan den burge meester, den heer J. Bos, met hot dage- iijksch bestuur dei- gemeente tegenwoordig. Hij schetste de vele verdiensten van den jubilaris ten opzichte van het onderwijs en wenschte hem in eenige welgekozen woorden met.zijn 25-jarig feest geluk.Ver volgens sprak, namens de kinderen, da ax- rondissements-schoolopziener in dit 'district, de heer J. van der Laan, terwijl de heer Rl. A. de Kroes, optredende namens een commissie uit do vroegere leeriingon en ouders van kinderen, zijn toespraak, die van groote vriendschap, achting en waar- deering blijk gaf, "deed vergezeld gaan van de aanbieding van een eikenhouten boeken kast en twee keurige vazen van Fransch vin; een album, de namen dei- deelnemers aan dit geschenk bevattende, was hierbij gevoegd. De heer J. van der Sluys was verder de tolk van het onderwijzend personeel toen hij zijn gelukwensohen aanbood met een b'ioemgeschenk. Ook van andere zij den gewerden den he-er P. Sz. Hack, in verschillenden vorm, tal van blijken van belangstelling, terwijl de receptie hedenna- middag ten huize van den.jubilaris jjehou- den, zeer druk was bezocht. Morgen is het feest voor de. schoolkin deren. VLAARDINGER-AMBACHT, 10 Jan. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben afwij zend beschikt op het verzoek van het ge meentebestuur van Vlaardinger-Ambacht om den Gat weg en den Oosterveenschenweg on der die gemeente voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen gesloten te ver klaren. bij het sparen op do scholen, waarvan ruim gebruik wordt gemaakt. Kaar wij vernemen, hebben de hoeren G. Yissc'r Bzn., J. M. v, tl. Schalk en E, M. Beukers hunne benoeming to-t lid der Commissie van Administratie van het Stedelijk Museum aangenomen. auLoweilstiijd slo.en wee. De Spaarbank. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie, heeft het bestuur der Spaar bank de aan de inleggers to betalen rente voorloopLg voor 1907 verhoogd van 3 op 3.6 pCt. Dit beslujt levert zeea' zeker het bewjjjs, dat de Spaarbank ook ten dezen opzichte voortdurend let op de belangen harea- inleg gers, maar ook dat zij krachtig slaat te genover de bestaande concurrente spaar- inrichtingen. Inimers_t ze keert nu bij 1 pot meer ren te aan de inleggers uit dan de Rijkspostspaar bank, die 2.64 pot. rente betaald, de Spaarbank gaf 'tot heden 3 pot. en toch heeft zij een reservekapitaal van ruim f 170.000,tegen een totaal bedrag, aan de inleggers verschuldigd, van f 900.000. alzo o bijna 19 pet reserve. 'Om het sparen zooveel mogelijk te be- vorderen, werd reeds vroeger besloten, naast de gelegenheid die oy is dagelijks van 9 tot 12 uur en Vrijdags- en Zater dagsavonds van 71/2 tot 8r/o uur om geld in te brengen, terug te ontvangen en rente tpj te schrijven, om ook eiken Maandag avond van 71/2 tot 8% uur ïn de Alida- bewaarschool aan de Leliestraat de gele genheid daartoe te geven. Voorts werden door haar spaarzegels ge maakt van 1, 2 en 5 cents ten ge brui ke De miliciens voor dit jaar, die zich als kostwinners onmisbaar achten voor het gezin waartoe zij behooren, worden attent gemaakt op vorenstaande kennisgeving. Bij den boekhandel J. F. Dup nt (G Odé's boekhandel) is thans tentoongesteld «Voor jaar", pastelteekening van fan Hingman, Gisteravond is door de politie uit de wo ning naar het ziekenhuis gebracht het lijk van een vrouw, die onder verdachte omstan digheden zou zij n, gestorven, en waarbij tijdens haar ziekte geen geneeskundige lmlp zou zijn ingeroepen. Hedenmorgen heeft de gerechtelijke lijk schouwing aldaar plaats gehad. Zijn wij juisl ingelicht, clan moet de vrouw haar natuur lijken dood zijn gestorven. Tiet gerechtshof te 's-Gravenhage (straf kamer) bevestigde heden liet vonnis der Tlotterdamsche rechtbank gewezen tegen den gewezen ontrouwen concierge van bet ge rechtsgebouw aldaar J. II. S. waarbij hij werd veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf wegens pliefstal van gelden uit de verschillende bureaux aldaar en wel door middel van een valscbcn sleutel. Voor het gerechtshof stond heden terecht C. P., «18 jaar, particulier to 's-Graven hage, door de rechtbank aldaar veroordeelt tot 3 jaren gevangenisstraf, wegens valsch- beid in geschrifte en gebruikmaking van het vnlsche geschrift als echt en onver- val scht. Beklaagde had gelijk bij de behande ling der zaak in eerste instantie reeds breed voerig werd vermeld door een huwelijks advertentie kennis gemaakt met een dame met wie hij zich verloofd had en van haar handteekening op een blanco „zegeltje" mis bruik gemaakt, door daarboven een vnlsche schuldbekentenis met borgstelling voor f 8400 te schrijven, welke hij aan een zijner schulclcischcrs had ter hand gesteld, tegen teruggave door dezen van de schuldbekente nissen, -welke hij van bekl, onder zich had tot hetzelfde totaal-bedrag. Ook thans gelijk voor de rechtbank hield beklaagde vol, dat de bewuste dame beloofd had hem te zullen helpen en dat z.ij wist, waartoe zij zich verbond. Advocaat-generaal mr. Reitsmn achtte de schuld van bekl. bewezen. Het Openbaar Ministerie bij de Haarlem sche rechtbank eischte heden vier maanden gevangenisstraf tegen Jan Kapteijn, varens gezel te IJmuiden, die op 24 November bij ongeluk een oud man, Albertus Koopman, doodschoot, niet wetende dat z(jn geweer geladen was. Lichamelijk letsel door schuld. De rijwiel- en motorhenstellor C. M. F, stond gisteren te Amsterdam in hoogcr beroep voor het gerechtshof terechtteir zake dat 'hij den 16den Mei van het vorige jaar op de Stadhouderskade door roekeloos- en grovelijk onvoorzichtig rijden op een stoom- fiets, een fietsende juffrouw heeft aangere den, waardoor zij op don grond viel, Moe demi werd verwond en een hi&rechenschud ding bekwam. In eerste instantie had het O. M. 3 maanden hechtenis gevorderdde rechtbank had hem tot 14 dagen veroor dedd. Bij hot verhoor in hoogeir .beroep be weerde beklaagde], dal automobilisten en bestuurders van autocars door het vele rijden ten slotte zelf niet meer merken, dal hun vaart zoo groot is. Advocaat-generaal, erkennende dat de maatschappij automobielen en autocars op de openbare wegen toeliet, vorderde voor het individu het recht, lijf, leden en goed tegen die razende Rolands- te beveiligen. De opgelegde straf achtte adv.-gen. to gering, waarom bevestiging van het vonnis ineor _&te instantie werd gemjuireerd, behalve wal de opgelegde straf betreft, en veroor dee ling van beklaagde lot 3 maanden hech tenis. Ook thans trad voor beklaagde als ver dediger op mr. Ed. Philips, die tot vrij spraak concludeerde, subsidiair de clemen tie van het hof voor hem inriep. te honden lang-, een afgc. p. Verduistering van diamanteu. De Ams-terdamsche rechtbank vorooideel- de heden den diama 11 tel ij-pers baas M. do V,, togen wie 11 een jaar gevangenisstraf geëischt was, tot 4 maanden gevangenis straf wegens verduistering van een aantal hem ter bewerking toevertrouwde diaman ten. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de heden conform 'den eisch tot drie jaar gevangenisstraf den schipper B. v. d. Iloch, wegens viier feiten van oplichting van ver schillende luxe-artikelen en tea- zake van valschhoid in geschrifte door op valsche volgbriefjes zich goederen te doen afgeven. De Fransche automobielclub is door minister Clémeneeau gemachtigd dit jaar een groote Grovlc brand. Men meldt ons uit Rotterdam Hedenmorgen omstreeks b'( uur brak eea hevige brand uit in de stallen van de „Maatschappij Algemeen Vervoer", voor heen de „Bottenlnmscho Omnibus-Maat- seliappij" aan de Aelbrochtskade en Nieu wen Binnenweg1 te Delf&havcn. In den vroegen morgen waren eenige monteurs mot den ingenieur, den heer J, van Zijl, bezig de motoibussen na te zien. Gisteravond was een der bussen met lek kende carburator thuis gekomen. Bijgelicht met een petroleumlamp was de ingenieur ten 5f uur bezig de olicpomp van deze bus na te zien, toen plotseling de vluchtige hen- zinedumpen vlam vatten en de bus in lichte aaie stond. Aan blusschen met eigen mid delen viel niet te denken daar in dien s>t«l alles gedrenkt was met benzine. Pogingen 0111 nog een der 5 bussen te redden die zich daar bevonden mislukten, daar de monteurs voor eigen veiligheid in haast de vlucht moesten nemen. Iïet geheele wagenhuis was in een oog wenk 6eri |-u urzee en reddeloos verloren. Het cerate werk was nu om de 84 paarden te ïedden die zich in. een belendende stal aan den Nieuwen Binnenweg bevonden. Ook dit was hoog tijd want de hooizolders met 10.000 KG. hooi hadden reeds vlam gevat. Ook de aangrenzende stoomwasscherij van do iirma Wed. Bullous geraakte in brand zoodat de vuurzee aldra een groote opper vlakte besloeg. De brandweer tastte het vuur met kracht aan. Zij stelde 4 stoomspuiten en 7 sectie- spuiten in werking en wierp daarmee van uit de Deifshaieusclie Scliie een zee van water op hel vuur. Onafgebroken tot 9 uur werd Mater gegeven en loon eerst had men den brand onder de knie. Het wagenhuis is geheel uitgebrand. Van de vijf motorbussen zijn niets dan ineenge storte geraamten over. De paardenstallen bleven, gespaard doch de hooizolders werden een prooi der vlam men. Eveneens de boven gelegen droog- kamers der stoomwasscherij. Een vijftal motorbussen en een aantal" panrdenbussc-n welke zich in een stal in de aangrenzende Aelbrcchtstraat bevonden wer den in veiligheid gebracht. Persoonlijke ongelukken zijn niet te be treuren. ik Nader meldt men ons: Omstreeks 11 ure kon de laatste stoom spuit inrukken. De 10 autobussen, waarvan vijf zijn verbrand, waren verzekerd voor f 150.000; de inventaris voor 212.000. De verzekering liep op beurspolis door tusschenkoni-st van de s makelaara Gebr, Chabot. De treinbotsing bij Delft, De „Maasbode" heeft bij het inspectie bureau der IT. IJ. S. M. te Rotterdam ge ïnformeerd wat er waar was van de be wering in „de Tel." geuit dat. eerst ruim 2 uur na de botsing een hulptrein uit Rot terdam naar Delft vertrok. Do inspecteur verklaarde dat achter den trein,"die' met de goederenwagens in botsing was geweest, twee treinen uit Rotterdam stonden, een te Kelhel en een te Schiedam. Had men nu van Rotterdam uit een hulptreni gezonden, dan zou deze eenvoudig niet verder hebben kunnen oprijden dan tot Schiedam, omdat verderop dc lijn niet vrij was. Daarbij komt, dat dc ontspoorde sneltreinlocomotief was gekanteld en in de telegraafdraden verward geraakt, waardoor de telegrafische gemeen schap was verstoord. Bovendien moest van station Delft uit de vrijgebleven lijn worden geschouwd, 0111 te zien of deze zonder ge vaar kon worden bei eden. Ook daarmee ging wel 40 minuten verloren.. Toch was reeds omstreeks 10.30 uur, dus reeds drie kwar tier na het ongeval, een hulptrein uit de richting Den Haag gearriveerd, met perso neel van tractie, oni de opruiming te be ginnen. Tiet is dus beslist onjuist, dat eerst twee en een kwart uur later- hulp is ver leend., Onjuist is ook, dat die.hulp kwam uit Rotterdam, want uit die richting was de lijn niet vrij. Toen echter Jater bleek ,dat het werk van dien aard was, dat hulp nit Rotterdam gewen&eht was om het spoor spoediger vrij lo krijgen, werd ook uit Rotterdam hulp ge- requircord. Die kon toen worden verleend, wijl intusschcn liet spoor was vrij gemaakt, zoodat onmiddellijk^ tot aan do ontspoorde machine kon worden opgereden.. Deze tweede hulpmachine, eveneens met personeel van tractie, was te twaalf uur op het terrein, en uitsluitend bestemd voor de opruiming van locomotief en tender. Men hooft alldreerst gezorgd, dat de rei zigers aan de verschillende stations met zoo min mogelijk oponthoud hun bestem ming bereikten. Waren persoonlijke onge lukken le betreuren geweest, dan zou, naai de inspecteur nadrukkelijk verzekerde, gèèn hulp zijn ontboden uit Don Haag of Rotter dam. Dan zou men onmiddellijk per rijtuig of op andere zoo snel mogelijke wijze, me dische hulp hebben ontboden uit Delft, die uit den aard dor zaak vëöl spoediger op de plaats des onbeils zou zijn geweest, dan wanneer men eerst in Rotterdam of Den Hang geneeskundigen had moeten opsporen en dezen daarna nog naar Delft vervoeren. Weldadigheidszegels. Naar aanleiding van de uitgifte vanwcl- dadi'gheidspostzegols heeft ook de Devon-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2