De geheele Engolsche pers, met uitzon dering ran de radicale bladen, juicht Cromer's verslag too. Vereenigde Staten. In een nadere verklaring, uitgaande van president Roosevelt, heet 'het, dat llarri- u«ui trachtte Chamcey-Repcw benoemd te krijgen tot gezant bij 'Frankrijk in 1901 omdat hij er op rekende, dat tliggïns, do gouverneur van New-York (don staat), hem (Harriman) dan den zetel van l>pew zou hebben doen innemen in dm' Senaat, Van gezaghebbende zijde uit de omge ving van het "Witte Iluis wordt medege deeld, 'dat er veel grond bestaat voor dc ineoning van president "Roosevelt "dat ei een beweging op touw is gezet om zijn politiek 'ïn het eerstvolgende congres en de eerstvolgende xepublikcinsclie conven tie schipbreuk te doen lijden. Alidden-Amerika. Nicaragua is verbolgen over de inmen ging van de Vercenigde Staten in de Alid- den-Amexikaansche krijgsverrichtingen. De gezant te Washington heeft het departe ment van oorlog gevraagd, welke volmacht den secretaris van het Amerikaansche ge zantschap bij Guatemala en Honduras ge geven is voor zijn bemiddelend optreden bij het. bombardement van de haven Ama- pala in Honduras door do Nicaraguanen. De secretaris ging er heen, in de hoop den president van Honduras te. kunnen be wegen tot overgave; namens San'Salvador teekendo hij verzet aan 'tegen het bom bardement. De ambtenaar van het depar tement heeft geenerlei uitlegging gegeven aangaande de opdracht van den secretaris. Dit San Salvador wordt gemeld, dat de Nicaraguasche troepen en do opstandelin gen van Honduras, na 'de inneming van Tegucigalpa, die stad geplunderd en een aantal menschen en zelfs kinderen gedood hebben. Uit de Pers. Het congres der soc.-democr, „Het Vaderland" zegt: Te Haarlem beeft het socialisme het Marxisme den hals omgedraaid, maar daar mee heeft liet feitelijk de handen gesla gen aan zichzelf. Na de Haarlemsche besluiten staat het Nederlandsch socialisme niet meer op den grondslag van het Marxisme, maar op zui ver burgerlijken grondslag. Het is, in plaats van een partij, die uit een afzonderlijk doe trine leefde, geworden een gewone vrij zinnige partij; de uiterste radicale linker vleugel der vrijzinnigen. - „De Nederlander" schrijft o. ra.: Dat bij de sociaal-democraten ten slotte steeds weer de vrede geteekend wordt vindt zijn gereede verklaring hierin, dat van waarlijk-principieel geschil weinig spra ke is. De groep-Gorter-v. d. Goes duidt zich gaarne als de zuiver-Afarxistische aan, en noemt dan daartegenover da groep-Troel- stra revisionistisch (d. w. z. verwaterend tot een gewone radicate hervormingspartij). Maar de laatste laat zich dit allerminst aan leunen, en zij heeft hierin gelijk. De heer Troelstra is niet revisionist, maar oppor tunist. D. w. z. hij staal evenzeer als de anderen op Aïarxistischen bodem, maar acht het oirbaar, ter wille van het suc ces, nu en dan do scherpe kantjes af te vijlen en door tactiek en, handig aanpas singsvermogen massa's te winnen, die door het ongesluierd Marxisme zouden worden afgeschrikt. Do anderen achten dit mis kenning van de glorie van het dogma en willen van deze gedienstigheden der prak tijk niet "weten. Aldus deed, zich het ge schil voor in de agrarische kwestie, toen de heer Troelstra de pachters, in de school kwestie, toen hij de; christelijke arbeiders, in andere kwesties, waarhij, hij de kleine burgerij wilde annexeeren tegenover dr. Gorter c. s. die zeggen: niemand kome bij ons dan met wijdgeopende oogen vooi het verblindend licht." van hef, zuivc klare Marxisme. Het is de antithese tusschen handigheid en fanatisme. Geen antithese van principes, daar de, heer Troelstravol doende getoond heeft, tijdens het „anar chistisch avontuur", tijdens de, omwente ling in Rusland, toen hij de revolutie ook in West-Europa als zeer nabij teekende, en bij zeer veel andere gelegenheden, van revisionistische smetten vrij te zijn. De vrede is ook nu. weer beklonken in het teeken van een overwinning van den heer Troelstra. De strikken zullen dus weer worden uitgezet. De drijfkracht van de partij blijft het Marxisme, maar den menschen zal gelegenheid gegeven .wor den over bloemen naar den revolutionai ren afgrond te wandelen. Zij zullen met fluweelen hand worden aangevat, waar het pas geeft, om het ijzer te voelen, wan neer dit dienstig schijnt. BINNENLAND, Yan het Hof. De hertogin van Albany wordt Dinsdag op het Loo verwacht. De Koningin-Moeder te Amsterdam. Aan het gesticht voor vallende ziekten aan den Overtoom, waar H. M. de Koningin- Moeder te ca. halfvier aankwam, waren ter ontvangst aanwezig de regenten W. Hovy en mr. L. J. Gunning. De jongste patiënte bood de hooge bezoekster oen bloemtuil aan. Na dat de directeur-geneesheer dr. A. Bone bakker, de behandelende geneesheer dr. L. J. J. Muskens en de hoofdverpleegster de Waard waren voorgesteld, werden de man nen- en vrouwenzalen, het erbliif der ver pleegsters, de conversatiezaal en do polikli niek met laboridorium heziehtigd. Aan de patiënten deelde II. AI. bloemen uit. Ten slotte werden de plannen bezichtigd voor het ontworpen nieuwe gebouw. II. AI. die vergezeld was van twee hof dames en den heer D" Ihmitz vertrok 3.55 weder van het Centraalstation. Corps diplomatique. In het Hotel des Indes te 's-Gravenhnge is aangekomen kolonel Kouzmine Korovayew, militair attaché bij de Russische legatie. Onze Marino. Bljjkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland, onder bevel van den kapitein ter zee W. D. H. baron van Asbeck, 3 dezer te Las Palmas aangekomen. (St.ct.) Baad van State, Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 10 April 1907, des voor middags te elf uren. .Ridderorde. Bij Kon. besl. van 3 April no. 18 is be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau, W. J. van Randwijk, boekhandelaar en uitgever, handelende onder de firma De Gebroeders van Cleef, te 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Naar wij vernemen, zal de Tweede Kamer tegen 16 April worden bijeengeroepen. („D. en V.») Staten verkiezing. Gedeputeerde Staten van Overijssel heb ben, overwegende, dat op Dinsdag 4 Juni a.s. de verkiezing moet plaats hebben van de plaatsen der leden van de Provinciale Sta ten, die met den len Dinsdag van de maand Juli d.a.v. aftreden, bepaald, dat de stem ming van de door periodieke aftreding open vallende plaatsen zal plaats hebben op Don' derdag 13 Juni en de herstemming op Dinsdag 25 Juni. („Zw. Ct.") Vredesconferentie. Reuter seint uit Petersburg: Het telegTaafagentschap meldt, dat de vertegenwoordigers van Rusland in het buitenland uitgenoodigd zijn om aan de mogendheden een rondschrijven te doen toekomen, betreffende de tweede vredes conferentie. Dit rondschrijven, meldt, dat het in 1906 uitgewerkte' Russische pro gram nopens de werkzaamheden der con ferentie door alle mogendheden werd aan genomen, en het geeft liet voorbehoud aan dat door de verschillende mogendheden ten aanzien van het program, is gemaakt. Drio regeeringen, n.l. die der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, van Spanje en van Groot-Britannië, stellen voor het Rus sische program aan te vullen met de kwestie betreffende de beperking der oor logstoerustingen. terwijl de Amerikaansche regeering er daarenboven nog bijvoegde het vraagstuk betreffende de wijze van inning der openbare schulden. Eenige staten be houden zich vervolgens het recht voor aan de conferentie voorstellen te doen: over kwesties, die, hoewei niet in het bijzonder in bet Russische program vermeld, daar toch medo in verband staan. De regee ringen van Engeland en Japan verklaren, dat zij zich de vrijheid voorbehouden geen deel te nemen aan een zoodanige beraad slaging, die, hoewel in verband staande met het Russische program, naar hun mee ning niet tot een bevredigenden uitslag zou kunnen leiden. Duitschland en -Oos- ienrijk-Hongarije maken hetzelfde voorbe houd in een meer aigemeenen vorm; zij zeggen n I. zich te zullen onthouden van elke beraadslaging, die, naar hen voor komt, niet op een practische uitkomst moet uitloopen. Rusland, voor zich een voor behoud makende met dit laatste overeen komende. verklaart, dat het zijn oorspron kelijk program van de werkzaamheden der conferentie handhaaft. I Ten slotte kondigt het rondschrijven aan, dat aan den Russischen vertegenwoordiger in den Haag de opdracht, verstrekt is, aan de Nedcrlandsche regeering het verzoek te doen om de conferentie wei voor dijn löen Juni a.s. te wiillen, bijeenroepen. Een unlearn. Het zal weinigen opgevallen zijn, schrijft de „N. R. Ct.", dat onder de beloomngen voor de krijgsverrichtingen op Celebes, on langs gepubliceerd, een onderscheiding voor komt eenig in haar aard. De Amboineesche infanterist le klasse (sedert bevorderd tot sergeant) J. Pongoh heeft de Militaire Wil lemsorde der derde klasse gekregen. In de 4e klasse zijn al meer iniandsche militairen opgenomen, maar tot heden was dit nog niet het geval in de hoogere klassen. Iloe zeld zaam dit kruis is, moge spreken uit het feit, dat niettegenstaande de vele krijgsverrichtin gen der laatste jaren, in het geheele Indische leger, de officieren meegerekend, maar 13 ridders van de derde klasse dienen. De inzichten zijn wel veranderd! Het is zoo lang nog niet geleden, dat de leer gold, van een inlandsch militair, beneden den rang van officier, is geen „beleid" in den strijd te verwachten. Om hem echter niet van een belooning uit te sluiten werd de me- dalje voor moed en trouw speciaal vpor de bruine krijgers ingesteld. Ternauwernood was men tot milder inzicht gekomen, of een vrij spoedig toenemend aantal iniandsche on derofficieren en soldaten bewees, door de verwerving van het kruis voor moed, beleid en trouw, hot rechtvaardige van de nieuwere opvatting. En nu heeft ecu eenvoudig sol daat in de allernederigste betrekking zich zóó onderscheiden, dat hem een belooning toegekend is kunnen worden, die slechts weinige gen rente hebben weten te bemach tigen. Hierin ligt weer een vingerwijzing om dc eigenschappen van karakter en hoofd van onze Indische onderdanen niet te laag to schatten. Pongoli is. sedert zijn bijzonder dapper optreden, ook tot sergeant bevorderd. Mogen zijn boenen sterk genoeg blijken om de over stelpende weelde te dragen, moge, hij ook in dit opzicht een groot voorbeeld zijn. Is hij thans een eenling, wij twijfelen er niet aan of volgelingen zullen hem tot baanbreker maken. Eeuwfeest te Assen. De commissie voor de viering van het eeuwfeest van Assen vergaderde Woensdag Medegedeeld werd, dat thans luim f 27.000 is bijeengebracht, de aanbieding der hiteekenlijst is nog niet geëindigd. Na oenige beraadslaging en nadat eenige toelichting was gegeven aangaande het voor stel van het dageüjksch bestuur om voor het ziekenhuis een stichting in het leven te roepen, welk voorstel door de commissie van advies werd ondersteund, werd zonder hoofdelijke stemming besloten het voorstel aan te nemen. 11e Tfederl. Natuur- eu Geneeskundig Congres. Uit het verslag van den secretaris in de namiddagvergadering uitgebracht bieek dat het aantal leden thans bedraagt 1241 en 47 deelnemers, tegen in 1905 opvolgend 1221 en 52. - De laatst afgesloten rekening van den penningmeester (over 1906) bedroeg in ont vang f 4433.54, in uitgaaf f 1067.07 zoo dat deze sloot met een batig saldo van f 3366.47. Als plaats van bijeenkomst van het vol gend congres werd voorloopig aangewezen de gemeente Utrecht. Besloten werd tot instelling eener his torische commissie van drie leden en wer den als zoodanig benoemd de h.h. prof. dr. Korteweg (Amsterdam) die echter de benoe ming niet aannam; porf. dr. van Leersum (Leiden) en dr. Cohen te Utrecht. Het bestuur werd gemachtigd te voorzien in de vervulling der plaats, nog open ten gevolge van het bedanken van prof. Korte weg. Vrijdag vergadering van de verschillende secties, bezoek aan een aantal wetenschappe lijke en industrieele inrichtingen. P Filologencongres. Het Philologisch Congres vergaderde gis teren des voor- en namiddags in de af- deelingen. In de afd. klassieke .philologio spraken Prof. dr. J. van Leeuwen over: de verge lijkingen der Ilias en de, Odyssee; en dr. J. van der Valk over: een methodische fout in de Latijnsche Synonymiek. In de afd, der Germaansche en llomein- sche philologie spraken Dr. C. G. dc Vooys over Potgieter en Busken Huet als critici; dr. W, van der Gaaf over paaschmysteriëii in Engeland gedurende de middeleeuwen. In de afd. Geschiedenis en Archaeolo- gie gaf Prof. dr. H. Th. K. Bussemakcr iets ten beste over de assiöntos de negros; en Dr. H. T. Colenbrander over de he- dendaagsche geschiedschrijven Lamprecht, Lavisse en Piremie. In do afdeeiing paedagogiek besprak Dr. J. II. Gunning de Staatsexamens cum ef- fectu cuville (wet 1905 H. O, overgangs bepalingen art. XXVI)voorts Prof. Dr. I. van Dijk over verzoekingen van den Docent en Dr. J. W. Biei-ma, over de uitspraak van het Latijn. In een algemeene bijeenkomst werd het congres te 4,Va uur gesloten. Te 6 uur ver- eenigden vele congressisten zich aaneen gemeenschappelijk diner. Oranje Nassau's Oord. Dc „Vox Medicorum" schrijft: Er was iets of veel niet in den haak, maar wat wist niemand, cn wat men te weten kwam was vaag. Waarom deze stilzwijgend heid, nadat er reeds te veel was uitgelekt om de kwestie intra muros te houden? Dat er een juist, goed licht moet schijnen over deze zoo jammerlijke zaak is een eisch, die wel en door het N'ederlandsche volk zal worden verlangd en door de medici, daar waar het de persoonlijkheid treft van een hunner meest respectabele collega's. Gewenscht is het daarom, dat van boo- gerhand worde gelast, dat hot bestuur een vol ledig officieel rapport uitbrenge, en het volk daarmede in. kennis worde gesteld. Waar het geldt het welzijn van de Koninklijke Inrich ting Oranje-Nassau's Oord, heeft het Neder- landsche volk, naar onze bescheiden mee- nig, het recht dit te verlangen. En na een relaas der gebeurtenissen: Of schoon wij, zooals wij reeds zeiden, niet in beschouwingen willen treden, m. a. w. de zaak, die we zeker spoedig in een helder licht zullen zien, niet vooruit willen loopen, moeten wij ons toch even afvragen: heeft het bestuur geen enkele poging gedaan, om den geneesheer-directeur die ged urcr.de zeven jaart van af de opening, de inrichting leid de, voor deze te behouden? Of was het blij de thans een motief gevonden te hebben, om hem eindelijk kwijt te raken?" Men houde het ons ten goede, maar zoo is de in druk dien wij en zeer velen met ops kre gen, bij het lezen der krantenberichten, te meer daar hel bestuur heel'! geantwoord, op de bewering, „dat hot bestuur alleen deze zaak nog in het reine kan brengen". Dat zullen we ook doenwij zijn reeds in het bezit van ernstige aanbiedingen voor do opengevallen betrekkingen en wij zullen trachten de beste keuze te doen, vooral voor do betrekking van geneesheer-directeur, op dat die Oranje-Nassau's Oord weer in het rechte spoor brenge". Indien dit alles waar is, wij meenen indien dit werkelijk door het bestuur is gezegdis het dan te verwon deren dat wij meer licht verlangen en nog maals ons afvragen: was bet in die zeven jaren, onder do leiding van dr. Donath dan zoo'n janboel op Oranje Nassau's Oord en heeft het bestuur dit gedurende die zeven jaren maar rustig bestendigd? Wij twijfelen niet of weldra zal worden gegeven de oplossing van het raadsel, waar om het grootste gedeelte van het personeel zijn ontslag heeft ingediend, nnda't de ad junct-directrice. in haar betrekking bleef ge handhaafd en vragen slechts een officieel rapport van het bestuur van het Koninklijke Sanatorium Oranje Nassau's Oord. V liet getal der in Maart vertrokken pa tiënten bedraagt 20in diezelfde maand zijn nieuwe patiënten aangekomen. („N. v. d. D.") i 'r V' i Men meldt uit Renkum Ieder der beide doktoren is een vergroo ting in lijst aangeboden van de onlangs ge nomen photo. Een attentie, die door hen na tuurlijk zeer op prijs wordt gesteld. Zooals ik reeds seinde, heeft dokter Do nath met 1 Juni zijn eervol ontslag gekre gen, met de bijvoeging, dat „hij verlof kan krijgen, indien mevrouw Graafland mocht terugkomen." (Wat te denken van het woordjemocht?) De uittocht der verpleegden houdt aan in het oude deel zijn nog zes verpleegden, waarvan twee deze week vertrekken. In twee maanden is hier in dit deel geen nieuwe patiënt aangekomen. STADSNIEUWS. Bij de te Amsterdam gehouden examens voor Bewaarschoolhouderes is o. m. ge slaagd rnoj. A. Nierop van hier. Naar men ons mededeelt is bij de te Rotterdam gehouden eindexamens van den Rijkstuinbouw-wintercursus o. m. geslaagd do heer W. B, Scholten van hier. Alet no. 7 der „Stct." zijn verzonden de statuten der Maria-Vereeniging alhier. W. Brouwer f Heden ontvingen wij het bericht van het overlijden van den heer Willem Brouwer Sr., thans wonende te 's-Gravenhage, Ongeveer 25 jaren is de heer Brouwer hier hoofd eener openbare lagere school geweest, eerst aan de school aan de Buitenhaven, later aan de school in de Dwarsstraat. Wat hij daar is geweest voor deze volkswijk is moeilijk in het kort te zeggen, hij was daar niet alleen „de meester", maar de raadgever en de helper voor ieder die raad en hulp noodig had. De laatste jaren van zijn verblijf hier ter stede zijn jaren van veel leed geweest. Zijn gezondheid en zijn gezichtsvermogen waren zoo ongunstig geworden, terwijl nog andere invloeden medewerkten om die ellende te vergrooten, dat hij ten slotte de taak, die hem zoo lief was, heeft moeten nederleggen waarop hij naar elders vertrok. Maar Schiedam heeft hij en hem heeft Schiedam nimmer vergeten. Meermalen heeft hij nog van zijn belangstelling in wac hier voorviel blijk gegeven. Zijn lijden, dat hij steeds met voorbeel- deloos geduld heeft gedragen, heeft thans een einde genomen. Wij misgunnen 'hem zijn rust niet. Maar al zullen wij hem niet weder zien, de herinnering aan mee&ter Brouwer zal steeds met groote eerbied in Sehiediiti, maar voral in de Gorzen, blijven voort leven. zegenrijke raadsbesluit kennis genomen hoeft. Thans zal de vergadering zich heb ben uit to spreken oi zij "de voorwaarden aanneemt; het Bestuur adviseert daartoe unaniem. De heer Vormer leest het besluit en do voorwaarden voor. Bij acclamatie worden do voorwaarden aangenomen. Dan stelt de Voorzitter voor het Be stuur to machtigen tot het aangaan dor lccning onder hypothecair verband, zooals dit in het raadsbesluit is omschreven Die machtiging wordt bij hoofdelijk stemming met algemeene stommen, ver- leend. Daarna wordt op voorstel van don voor- zit'tor het Bestuur opgedragen do ver dere slappen te doen om tot uitvoerim» over to gaan van de plannen der verc^ niging. Do voorzitter zegt dat uit deze zon der eenige oppositie genomen besluiten blijkt, dat, als men werkelijk in Schiedam iets goeds wil, daarvoor, zooals in deze do algemeene sympathie blijkt, en men ook slagen kan en zal. Een woord van oprechte hulde ondank aan bet Gemeentebestuur voegt spr. daar aan toe, waarbij hij speciaal hulde Brengt aan den wethouder van onderwijs, den heer Honnerlago Grete, voor de flinke, bon dige wijze, waarop hij deze zaak hrjefi behandeld. j (Applaus.) Niets meer voor deze vergadering aan de orde zijnde, sluit 'dei .voorzitter die. Buitengewone vergadering. Onmiddellijk daarop opende spr. vervolgens do Buitengewone Vergadering, die ten doel heeft statutenwijziging, in verband met dn artt. 4„ 5, 6 en 7 der voorwaarden door de Gemeente gesteld. Waar echter art. 18 voorschrijft dat daar toe drio vierden dor stemgerechtigde le den moet aanwezig zijn en dat thans niet het geval is, kan do statutenwijziging niet aan de orde worden gesteld, doch za! daar toe opnieuw een buitengewone vergade ring gehouden worden. Op een desbetreffende vraag deelt de Voorzitter mede, dat in elk gevaldèn het voorstel in behandeling kan worden ge nomen. De heer Mouwens geeft in overwe ging van deze statutenwijziging gebruik te maken om te doen vervallen dat de mach tiging voor afgevaardigden van vereeni- gingen 24 uren voor do 'vergadering moet zijn ingeleverd bij 'den secretaris. De heer Dienske geeft in overweging do contributie voor vereenigingen die nu is van 1 tot 50 leden. f5.van 51 tot 100 leden £10.en boven 190 leden f20.— is, te verlagen' tot respectievelijk f5.—, f7,50 en 10. De voorzitter,antwoordt dat deze punten in een bestuursvergadering zullen worden overwogen. Niets meer aan dei orde zijnde sluit de voorzitter hierna ook deze vergadering. Gisteren is door de politie van, Oude water aan "de politie alhier gebracht de 15-jarige L. M. P. V. d. L., hiel' woon achtig, die daar zwervende was aange troffen. Hedenmorgen werd aan de visehmarkt aan gevoerd schol en gullen. De prijzen waren voor schol vanaf 0.25 f 0.92J-, gullen vanaf f 0.25 t\ f 0.45. Alles per koop. „H van ure ten uk ben A- uoi de Jen cili Jos I san onv mat ver De I W. toe! ling ling hou «en gev een nen met mir het corr moi Geveilde en verkochte onroerende goetai, Geveild 5 April. Notaris H. B. E. Blaisse, Een pakhuis met bovenwoning, Boterstraat no. 57, groot 54 centiaren, f1900. Een pakhuis, waarin 2 zolders, slaande naast het voorgaande perceel, Boterstraat no. 55, groot 86 centiaren, f2640. "Vier woningen in een gang, uitkomende aan de Laan, gemerkt 12', 12', 12', 12®, groot 78 centiaren, f600. Tereenlglng Ambachtsschool. Gisteravond tegen 8% uur was een al gemeene vergadering belegd van do Ver- eeniging Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken, welke vrij goed bezocht was. De voorzitter, de heer VanHar wegen den Breems, opende deze bijeenkomst met een kort woord van. welkom, waarna do secretaris, de heer v. Bergen Wal raven, de notulen las, welke onveranderd werden vastgesteld. Dan deelde de voorzitter mede dat de gekozen bestuursleden hun benoeming hadden aangenomen en do functies ver deeld in de vergadering van 1 Ala art j.l In diezelfde vergadering was een voncept- adres aan den Gemeenteraad vastgesteld en dit den derden d. a. v. verzonden. Op 28 Maart werd door het Gom. Bestuur een gunstige beschikking genomen op het ge dane verzoek. Middelerwijl had het bestuur belet ge vraagd bij de Gemeentebesturen der om liggende gemeente, maar door bijzondere omstandigheden was tot nog toe alleen aan Kethel een bezoek gebracht, 'dat echter wel gunstige verwachtingen heeft verwekt. Na ontvangst van het 'bericht omtrent het besluit van den, Gemeenteraad is een ongeveer gelijksoortig adres gericht aan Provinciale Staten dezer provincie. Spr. voegt hieraan toe, dat het Bestuur met groote belangstelling en oprechten dank van het 'zoo gewichtige 'en naar hij hoopt TLAARPINOEN. "In aansluiting op ons bericht van giste ren, waarin we-melding maakten van de on gesteldheid van den heer Pruis, burgemeester dezer gemeente, kunnen we thans mededec- len, dat door hem, lot herstel van gezond heid, een verlof van twee maanden is aange vraagd. Gisterenvoormiddag overkwam den leef A. C. Bos, inspecteur van politie alhier een treurig ongeval. Alet zijn fiets over de Markt komende, kwam hij door een onge lukkig toeval vlak voor de politiewacht te vallen. Na de wacht nog te zijn binnenge gaan, werd hij spoedig bewusteloos en is vef' volgens per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Naar we vernemen toestand hedenmorgen iets beter dan men durf™ verwachten. "Door een terugloopenden wagen werd gisteren een spiegelruit in den winkel van den fruithandelaar Van der Knaap in Schoolstraat ingedrukt. De toegebrachte schade is niet onbelangrijk. Kunst en Wetenschap. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: De feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan van het Schilderkundig Genootschap „Puichri", welke in Februari werd uitge steld onder den indruk van de raron s8| irtfcgomgnnuiBumii' wiw ARBEIDERSPARTIJ. fj k. wA***— piaut' yviï vcniyiiieii WÖS Zijn

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2