BINNENLAND. STADSNIEUWS. i Corps diplomatique, De secretaris van de Itaüaansche legatie, graat Anciloito, is gisteren met verlof naar Italië vertrokken. Onze Ministers. De tijdens de crisis geschorste miriisters- audientiën bij 'II. M. zijn heden door de Ko ningin hervat met de ontvangst van den heer De Meester, minister van financiën en later van den lieer Veegens, minister van land bouw, nijverheid en handel, die hedenochtend zich daartoe naar Het Loo begaven. De minister* van oorlog. Betreffende de ontvangst van don nieuwen minister van oorlog op het Loo wordt het volgende meer juiste bericht medegedeeld De nieuwbenoemde minister van oorlog werd Zaterdagochtend aan het station Apel doorn afgehaald en ten paleize Het Loo ont vangen op dezelfde wijze als gebruikelijk is voor de andere ministers Het mag als bekend worden gerekend dat 11. M. de Koningin met Z. IC. H. den Prins steeds alleen en zonder gevolg dejeuneert. Generaal van Rappard verliet Het Loo ten halt twee 's namiddags. IV. J. i Grobboe, y Op bijna 85-jarigen leeftijd overleed te 's-Gravenhage de oud-minister van financiën, de heer YY, J. L. Grobbee, die na verschillende rangen hij den diensttak der belastingen te hebben doorloopen. als minister van financiën zitting tiara in '1883 in het derde kabinet-Heemskerk. De heer Grobbee, die als hoogst bekwaam op belastinggebied bekend stond, trad in 1885 af, ten gevolge van de verwerping van een zijner belastingvoorstellen en werd opge volgd door minister Bloem. De verdiensten van den heer Grobbee jegens den lande werden indertijd erkend door z\jn benoeming tot commandeur in de Orde van den Ned, Leeuw, De teraardebestelling is bepaald op aanst. Donderdag, des voorm. 11 uur, van het sterf huis naar de algenieene begraafplaats. Personalia. Te Rotterdam is in den leeftijd can 87 jaren overleden de heer Simon van den Bergh, de stichter der groote margarine fabrieken Van den Bergh"s Limited aan de Nassaukade te Rotterdam. De overledene stond te Rotterdam ook als filantroop in hoog aanzien. Hij genoot hel vootivchl het vorig jaar zijn GO-jarig huwelijk te vieren. Yredesconierentie. Nu Japan behouden ook Bolivia, Dene marken. Griekenland en Nederland zich voor. nieuwe quaestiën ter conferentie in te die nen. De Russische Regeering houdt zich aan "t programma van April 1906 als grondslag voor de debatten on behoudt, evenals dt* meeste Praten, niet name Oostenrijk en Duitsehland, zich het recht voor om bij be raadslagingen. practrich zonder nut geoor deeld. zich te onthouden. De Russische regeering heeft de Neder landsche verzocht de conferentie in de eerste dagen van Juni bijeen te roepen. Llnksche samenwerking. Vernomen wordt dat er ernstig sprake is van samenwerking bij de komende Staten verkiezingen tussc'nen de vrij-liberalen, Unie liberalen en vrijzinnig-democraten. Organieke wetten. Bij de naamiooze vennootschap Egeling's Boekhandel, te Amsterdam, is verschenen een brochure van mr. H. Verkouteren, die daarin pleit voor vervanging van onze Grond wet door organieke wetten of organieke ar tikelen in 2cwone wetten. Handelsberichten. Het weekblad »De Ingenieur" begroet in zijn jongste nummer met groote ingenomen heid de uitgaaf der i Handelsberichten" van regeeringswege, waarmede de Nederlandsche regeering een gewïchtigen stap doet op een weg in het buitenland reeds lang bewandeld. Niet slechts voor kooplieden maar ook voor Nederlandsche technici, acht het technisch orgaan deze uitgave van belang. Het uit de hoop, dat evenals dit verslag, vooriaa. l t>k alle consulaire verslagen in het Nederlandsch zullen verschijnen in plaats van in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch of Engelsch, en begroet nu de Nederlandsche regeering als collega in de wetenschappelijke vakpers, een feit dat op zich zelf voor ons land gewichtig is. Haagsche Ambachtsschool. Vanwege de Vereeniging sde Ambachts school" te 's-Gravenhage werd heden aanbe steed het inaken van een schoolgebouw, directeurs- en conciërgewoning aan de Nieu we Haven. Minste inschr. H. J, Kleinbentink, Den Haag, f229.500. Het vrije ruilverkeer. Als no. 4-3 van de uitgaven der vereeni ging Het. Vrije Ruilverkeer is in overdruk verschenen liet Economistarlikel van mr. A. Heringa, ..Pro eri Contra" vrijhandeb Vrijz. Den». Rond. Zaterdag is het congres van den Vrijz.- Dom. Bond to Zaandam gehouden. Hot werd geopend ine-t een uitvoerige rede van den voorzitter, mr. il. 1'. Marrhanl, die begon mot te, wijzen op den politieken toost .irnl en op de politieke voo.-heid van de nog al tijd bestamide coalitie, in dit verhand be sprekende het gebeurde niet de Oorlogsbe- groot.ing. De elementen, die feitelijk hetzelfde bedoelen en beoogen, bekampen elkander in. plaats van naar samenwerking te zoeken, een en ander tot schade van het volk. Wij, zegt spreker, zien het niet eerder dagen vóór hef volk, door schade wijs geworden, be grijpt, dat het zoo niet langer gaat. Er zijn telkens teekenen waar te nemen, die hier op wijzen. Wat den militairen toestand aangaat, we hebben thans een nieuwen Staal met een anderen naam. Hot blijvend gedeelte moet er aan gclooven. Maar de slag zal andermaal worden geleverd. In aansluiting hiermee herinnerde dr. Mauchant aan het hoofdpunt der agenda: de vaststelling der defensie-para graaf. Wordt het ontwerp aangenomen, dan is de vrijzinnig-democratische partij de eenige partij niet een vast omlijnd program op dit geliied. En dit program, roept spreker uit. zullen wij voorhouden aan de kiezers. Wij zullen de overtuiging propag veren, dat ons volk zich verdedigen wil, zich verdedigen kan, zich verdedigen moet. De legerhervor- niing echter zal van de regeering moeten uitgaan: een commissie, een partij, kan niet beslissen. Spreker hoopt, dat tie regeering hesliste stappen zul doen op dit gebied, al dienen we ons, zegt de voorzitter, gestadig re herinneren, tint het hoofdpunt van het re- georingsprognun is de tijdige indiening van voorstellen tot grondwetshoviz.ioning. Het eerste bedrijf van de finale kiesrechtregeling zal noodzakelijk ouder dit kabinet moeten worden afgespeeld. Maar de taak van ons is. om voor het algemeen kiesrecht onver moeid te propagoeren. De voorzitter gaat in het kort den --tand van het kiesrecht vraagstuk hij de overige partijen na. De Christen-democraten heli- bon gelukkig een kloek advies uitgebracht. Hij wijri vervolgens op hot belang der komende Statenverkiezing. Een goede poging kan worden gewaagd om de meerderheid in de Eerste Kamer om te zetten. Daarom zal bij de aanstaande Staten-verkiezing vooral er op moeten worden gelet, of door het. stel len van candidaton niet gevaar ontstaat, dat een zetel verloren gaat aan de rechterzijde of de kans wordt verminderd, om er op de rechterzijde een te «innen. Waar met dit dool samenwerking te te verkrijgen onder de verschillende groepen dor vrijzinnigen, be hoort die samenwerking te worden gezocht. Zoo blijft esr voor den hond werk genoeg, ook al heeft hij iu het afgoloopen jaar veel tot stand gebracht. De seeretnris, de heer H. Groonewout, breng! daarna verslag uit. De resultaten op organisatorisch gebied: afdeelingen en per soonlijke leden, zijn bevredigend. Tal van nog ïiiet-aangesloten landstreken wachten slechts op handreiking, om tot den bond te komen. Hef aantal afdeelingen steeg van 52 op 55. met resp. 2420 en 4290 leden. Het aantal personeele leden steeg van 438 op -172. Spr. memoreert verschillende andere maat regelen. door den Bond tot stand gebracht. Het verslag wordt goedgekeurd. Eenige wijzigingen in de statuten werden daarna goedgekeurd. De vergadering werd daarop geschorst tot Zondagmorgen 10 uur. Na afloop der ver gadering vereenigden vele congresleden zich aan een gemeenschappeüjken maaitijd terwijl s avonds een soiree amusante de aanwezige gezellig bijeen hield. Tweede dag. t Zondagmorgen halfelf werd het congres heropend. Het bezoek is iets drukker dan den vorigen dag. 28 afdeelingen zijn ver tegenwoordigd en verschillende vrijzinnig, democratiscne Tvamerleden zijn aanwezig. Voordat met de agenda wordt begonnen, doet dr. A. van Raalte (Dordrecht) eenige mededeelingen over dc staking in die stad op de werf van de firma Vriesendorp. Hij meent, dat de staking volkomen gerecht vaardigd is en zal daarom, met verlof van den voorzitter, straks een collecte houden voor de stakers. Dit woord wordt onder steund door den voorzitter, mr. H. P. .Marchant, die mede op financioelen steun aandringt. Daarna wordt de' houding der partij besproken bij de Stafenverkiezing van dezen zomer. De bespreking wordt ge opend door den voorzitter met z'n her innering aan wat hij gisteren zoide, inzake de zoo hoosr noodige samenwerking lus- schen dc- verschillende gioepen (Ier vrij zinnigen. Waarop de afgevaardigde van Leiden {de. heer Fokker) een motie voor stelt, Waarin de vergadering uitspreekt, zich volkomen te vereenigen niet hetgeen de voorzitter inzake die samenwerking heeft gezegd De motie wordt zonder eenig de bat aangenomen, waarna de „bespreking" is 'geëindigd. Behandeld wordt daarna de dcfensie- parasnu1 L Door het bestuur is voorgesteld do volgende ontwerp-defensie-paragraaf Le. De V, D. B. verlangt een weermacht tot verdediging van ons onafhankelijk volks bestaan, tot handhaving.van hel bezit on zer koloniën en tot handhaving der neu traliteit in alle deelen des Rijks. Dc Bond ïs orenufgd, dat dit doel be reikbaar is, zonder dat "(ook in verbani' met voor andere doeleinden noodzakelijke uitgaven) te zware geldelijke of persoon lijke lasten op het Nederlandsche volk worden gelegd. De Bond is van oordeel, dat dit doel het best zal worden bereikt op de vol gende wijze: A. In Nederland door een volksleger. Daar toe is noodzakelijk a. Weerplicht voor eiken Nederlander, daartoe in staal, b. Verplichte gymnastische oefeningen voor alle jongens tot hun 16c jaar. c. Het stellen van regels bij do wef tej' aanzien van: L Het voorbereidend en locaal militair onderricht met verplichte deelneming yan aile jongelingen van 16 lot 20 jaar. 2. Het houden van schietoefeningen en van verplichte deelneming! 'eraan. 3. Den tijd van eerste oefening voor de verschillende wapens met een zoo kort mo gelijk verblijf in, de kazerne, naar het beginsel van al gemeen en dienstplicht. 4. De herhalingsoefeningen, 5. De militaire opleiding i;i haar gehec- len omvang. d. 'Organisatie van de weermacht des volks bij de wet, naar het beginsel eener territoriale indeeling. e. Vervanging vati beroepsofficieren en beroepskader door militie-officiereu erimi- litiekader. B. Wat 'de doode weermiddelen betreft door: Gebruik te inaken van de natuurlijke verdedigingsmiddelen door ons land ge boden. De vestingwerken tc beperken tot do hoogst noodige permanente verdedigings middelen in eenvoudigon zin. C. Door Nederland aan de zeezijde in hoofdzaak to verdedigen door de kust- versterkingen en de taak der Marine daar bij ondergeschikt t" maken. D. Door de verdediging der koloniën in hoofdzaak op te dragen aan do Marine, terwijl bij de verdediging te land gerekend moet worden op de medewerking der be volking. 11. De Bond verlangt afschaffing van de 'afzonderlijke rechtspraak voor militairen. Dit ontwerp is ontworpen door do de fensiecommissie en het 'bestuur adviseert de afdeelingen tot aanneming. Het is een wijziging van het oorspronkelijk ontwerp van April 1904, dat vastgesteld was in een vergadering van het toenmalige be stuur en de defensie-commissie tezamen. Dit oorspronkelijke concept is nu gewijzigd, o.a. omdat het bestuur zich niet kon ver eringen mot de regels en de toelichting, voor de verdediging der koloniën gesteld. Hoewel de oorspronkelijke toelichting, die van het 'eerste ontwerp, aan de afdeelin gen v*an den hond is toegezonden, kan het bestuur "er zich niet verantwoordelijk voor stellen en steil het zich voor een nieuwe toelichting t-e schrijven, wanneer het thans ingediende ontwerp is aange nomen. Pp deze defensie-paragraaf heeft Am sterdam een amendement ingediend, ten einde in do paragraaf ook vast te leggen de uitspraak, dat do bond 'meent, dat ge streefd moet worden naar arbitrage. Dit amendement wordt echter ingetrokken voor de volgende motie „Do bond, wan oordeel zijnde, dat ter- beslechting van internationale geschillen, arbitrage in de plaats behoort te treden van den oorlog, verlangt, dat de Nederlandsche diploma tie, zoo dikwijls zich, daartoe de gelegen heid voordoet, werkzaam zij, zoowel om dit beginsel van arbitrage algemeen als richtsnoer in de internationale verhoudin gen tusschen de staten erkend te zien, als om, zoo lang dit nog nief is geschied, tel kens in elk bijzonder geval te streven naar arbitrale oplossing van een internationaal geschil, waarin ons land betrokken mocht zijn." Deze motie wordt onder luid applaus aangenomen. Vervolgens ontwikkelt zich een debat over de vraag of in al. 2 der paragraaf de bond kan en mag uitspreken, dat, het geen in de eerste alinea wordt gezegd (o.a. voldoende verdediging van ons land tegen den vijand) „bereikbaar is". Amsterdam meent van niet, maar mr. J. A. van Gil- se en de voorzitter houden staande van wel. Nadat verschillende andere sprekers daar over het woord hebben gevoerd, beslist liet congres, dat hot doel werkelijk bereikbaar is. In alinea 2 van het ontwerp, onder A, worden verschillende maatregelen genoemd, die ..noodzakelijk zijn". De afdeeling Den Ilang (mr. Belinfante) meent, dut dit woord te absoluut is. Alleen oen volksleger is „noodzakelijk", omtrent de andere genoemde, maatregelen wil Den ilnag zeggen, dut zo „wcnschelijk" zijn, omdat op die punten in den bond geen eenstemmigheid bestaat. De voorzitter vindt echter het woord „noodzakelijk", noodzakelijk.,en die noodza kelijkheid komt er dan ook: de amendemen ten won' ingetrokken. Steeds verder! Het ontwerp wil verplichte gymnastische oefeningen voor alle jongens tot hun 16e jaar. maar dat is te duur, te kostbaar, en zul de militaire lasten, die we willen verzachten, juist verzwaren, meent dc heer A. van Ilij, (Den Haag), en daarom wil hij de verplichting tot het 16e jaar laten vallen, om eenvoudig te spreken vnn „gym nastische oefeningen voor dc jeugd. Met -17 togen 6 stem men wordt besloten de „verplichting" te handhaven. Er zal echten gesproken worden van „lichaams oefeningen" in plaats van gymnastiek. 'n Serie kleineie amendemonte worden met snelheid afgedaan. Punt e van A wordt gewijzigd als volgt: „Vervanging van het slelstel vnn beroeps officieren en beroepskader door een stelsel van militie-officieren en militiekader." Tegen hetgeen in de paragraaf wordt ge zegd omtrent de taak der Marine, verzet zich kolonel Pinke (Den Melder), die de bepalingen vaag eri zwak vindt en het af keurt, dat er geen toelichting bij hel ont werp, is verschenen: zonder goede toelich ting zeggen de punten niets. In verband met deze klacht leest dc voorzitter een tele gram voor, van den keer Van der Toorn, gep. luitenant-kolonel ter zee. die, hoewel geen lid van don Bond, waarschuwt tegen aanneming van de voorlaatste alinea, inzake de verdediging aan do zeezijde, omdat die on voldoende is. Na cenig debat, en nadat in alinea D. cle woorden „gerekend moet wor den op" zijn vervangen door „gestreefd rnoct worden naar", wordt de del'ensic-paragriuif, aangenomen zonder stemming. (Luid ap plaus). Er wordt besloten een commissie in te stellen tot onderzoek vnn de wetsontwerpen tot nrbeidsverzekering. De overige punten der agenda worden in besloten vergadering behandeld. De openbare zitting van het con gres wordt dan gesloten. DIr, bel. Invoerr. en Ace. Bij do directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn benolemd, ingang 13 April 1907: tot kommies 3o kl.: te Ëijsden, P. J. Schol, kommies te water 2e; kl. te Lo- bilh; to Noorbeek, IX Plantanga; te Well, J. Yeeirema; to Post&nholt, J. Kemp; te Gennep, P. Leffcrtstra: to Heerlen, G. S. van Berlo; fe Borkel en Schalt, V. Visser; te Ronsel, J. 11. Ilovens; te Beek (L.), P. Grade; te Bergeiijk, H, Visser; te Tegeten, T. J. C. Ma.rquart en T. Marring; te Her- kenbosch, II. P. van der Gicssen; fe Reu ver, G. Wassenaar; te Niseuwstadt, B. van der Molen; te Nijswillor, A. Maillv; te Ar- een, A. J. Geillcit. Ingang 1 Mei 1907, tot kommies-verifi cateur: to Gennep, J. W. Olivers, koms. 2o kl., tijd. belast met de waarneming van bet grenskantoor Smeermaas; te Maastricht, J. II. Kesscls, koms. 2e kl. te Maastricht te Leiden, 11. J. Kemperman, idem te Rot terdam. - Bevorderd, ingang 1 Mei 1907, lot veri ficateur C. ,T. R. Somers, adsp.-verifica- lenr te Rotterdam; E. Pik, koms.-verifica teur te Rotterdam; K. Monster, koms.-ver. te Amsterdam. Verplaatst: ingang 6 April 1907: de kommiezen 3e kl. C. de Jager, van 'Oud- Beijerland (tijd.) naar Heer; A. van Belle, van 'Oud-Beijerland (tijd.) naar Leende; \V. van Soest, van Oud-Beijerland (tijd.) naai Baarlo; A. L. J. Cardinaal. van Oud-Beijer land (tijd.) naar TorbergIV. Meilink, van Roosendaal (tijd.) naar GendringenF, 0, Bos, van 'Oud-Beijerland (tijd.) naar St. Pie- fer; T. Weits, van 'Oud-Gastel (tijd.) naar Zed dam.1. P. van Riez-en, van Werken dam (tijd.) naar Kotten; II. Frenkel, van Werkendam (tijd.) nttar Zeven nar; J. Veld kamp, van Oud-Gastel (tijd.) naar Nispen; G. den Otter, van Oud-Gastel (tijd.) naar Etten; Ci. J. van der .Graaf, van Standaar- buiten (tijd.) naar Rucphen; K. Goct, van Oud-Beijerland (tijd.) naar Rucphen. Ingang 1G April 1907: A. R. A. II. Cor- beij, koms. 2e kl. van 'Maastricht naar Sciheveningen. Ingang 1 Mei 1907de verificats. C. J. R. Somers, van Rotterdam naar- Roosen daal; E. Pik, van Rotterdam naar Rotter dam (tijd.); K. Monster-, van Amsterdam naar Amsterdam (tijd.); J. W. Schiirmann, van Roosendaal naai- Amsterdam; A. Schuurmans, van Gennep1 paar Rotterdam: de koms.-verificats. L. Vervoort van Maas tricht naar Amsterdam; T. Hulterna, van Groesbeek naar Snoek; G. J. Koerselman, van Leiden naar Groesbeek; de hoofdcoms, H. van den Adel, van Heerlen naar Well; de kommiezen le kl. J. H. Reukens, van Grave naar Oss; L. H. van Geleuken, van Helden naar 'Cuijk; J. 3. Herc-kenrath, van Nijmegen naar Tilburg; H. van der Kamp, van Nijmegen naar 's-HertogenboschJ. G. Reuvers, van Nijmegen naar Rotterdam; J, Brandsema, van Nijmegen naar Rotter dam; O. Everts, van Zwolle naar Nijme gen; J. Verhagen, van IVaalwijk naar Nij megen; D. Fokkema, van Hoorn naarSche- veningen. Do kommiezen 2e kl.: P. J. v. Eijck, van 's-llertogehbosch naar Vlijmen; L. Smits, van 's-IIertogenbosch naar Vlijmen; F. W, Brinkerhof, van Waubach naar Sit- at.rdT. Groeneweg, van "Sustenen naar Leende; A. A, Cox, van Horst naar Weert; T. A. Timp, van Weert naar Helder; A. Geilvoet, van Helmond naar Grave; J.R W. Bomvens, van Eijsden naar Susteren; F. Abma, van Ileijen naar Mill; C. Jedema, yan Bodegraven naar Nijmegen; VL. v. d. Wilt, van Ruurlo naar Njjmegen; R. Huis man, van Scheveningen (tijd.) naar Sch-e- veningen. ,De 'kommiezen 3e kl. T. Kuipers, van Roosendaal naar Roermond; P. A. Plas- schaert, van Roermond (tijd.) naar Box meer; J. L. Haykens, van Kerkrade (St.) naar BndolG. Hibma, van Mill naar Heer len; P. Wieringa, van Cuijk paar Wau bach; A. t. v. d. Ameelc, van Boxmeer naar 'Eijsden; H. J. v. d. Bend, van Ru- del naar Helmond; 1. Tromp, van Tegelen naar Eijsden (St.); I. Paarlberg, v. Areen naar Kerkrade /St.); If. J. Kers, van Nijs- willcr naar Hcijen. Ingetrokken de verplaatsing van L. van de AVilt, kom. 2e kl. van Ruurlo naar Winterswijk; W. M. F. v. d. Burg, koms. 2e kl„ van Winterswijk naar Zutphen, („WbL v. d. A. d. ir. bel.") Yolkshuls-eoncert. Het concert, gisteravond in de zaal van do O. V. voor 'da leden van het Volks huis, ook voor overige belangstellenden toe gankelijk, gegeven, is in alle opzichten bij zonder geslaagd. Uitstekende krachten, als het Dames Vocaal-trio van Spoels En semble, en een uitmuntend samengesteld klavier-kwartet verleenden hun medewerking' om een mooi en voor dezen avond niet oor deel uitgezocht programma uit te voeren Zoowol in de ensemble-nummers als in de solo's hebben do dames Van Hasselt, Eint hoven en Muller goed geschoolden zan» doen hooren. Mejuffrouw Betsy Van Has sell, lo sopraan, beschikt over e0n zócj sympathiek zuiver geluid; ook haar col- lega, mej. Saartje Eindhoven, 2e sopraan deed zich als een zangeres met uitmun'. lende stcmmidd-elen kennen. Opvallend was de juiste uitdrukking van woord en toon waaraan veel zorg is besteed. Met de voor. dracht van een vijftal Hollandsche liederen van Spoel, Coster, Wierts en v. Rennes hadden de dames dan cok veel Lij val. dit de Ensemble-nummers, waarbij de zware diepe basstem van mejuffrouw Amalia Müllor in 't bijzonder tot haai- rechtkwam zullen zeker goeden indruk gemaakt heb ben, vooral in „Vieni" van Clierubini en „lm Frühting" van Bargiel, kon menmooio samenklank opmerken. Deze vocaal-voor- drachten werden door den hoor Spoel met routine aan het klavier begeleid. Voor zoover mogelijk, had de heer M, C.M, do Groot de wel willen'.' .eid een vertaling van den Duitschen tekst der liederen voor af to geven. De heeren F. Helman, viool, Feltzer, alt, en Van Lier, violoncel, en mejuffrouw A', Feltzer, openden liet concert niet eonkla- vierkwartet van Beethoven en lieten zich in de tweede afdeeling ook hooren ineen „Adagio en Rondo" van Schubert. AVij re kenen dezo praestaties wel tot net hesto wat dezo avond te genieten gaf. De voor- 1 treffelijke uitvoering* van Beelhovens be vattelijk, mooi werk, waaruit wij bijzonder het „Andante Cantabile" rel eve eren, even als het melodieus© Sclmbert-kwartet, gal een goeden indruk van correct samenspel, waarbij do vier uitvoerenden ieder hunne partij niet alleen meester waren, maar zich hoofdzakelijk toelegden een schoon ge heel te vormen. Zeer geacheveerd en smaakvol vertolkt onzo verdienstelijke stadgenoote mej. N. Feltzer in heide werken 'dc klavierpartij. De hoer F. Holman van 's-Haga gaf in do „Zigeunenveisen" van de Sarasatage- legenheidg zich te doen kennen als een bekwaam en technisch reeds goed ontwik keld violistterwijl de heer .J. van Lier medo een Haagsch artist, met zijn vollen zangrijken toon oen dankbaar gehoor had in de voordracht van Bargiel's Adagio. Met meesterschap op zijn instrument deed zich ten slotte de heer Feltzer in een twee tal fluit-solo's hooren, welke wn goed onthaal "bij alle aanwezigen vonden. Deze instrumentale solo-voordrachten werden door mej. Feltzer met zorg en bekwaam aan het klavier begeleid. Zulke avonden zijn zeker wel doeltref fend om den goeden smaak en kunstzin bjj ons volk op te wekken. De aandacht, al moest .ook een enkele maal om meer dere rust in do zaal worden verzocht, waarmede werd geluisterd, is wel het be wijs dat dergelijke uitspanningen zeer op prijs gesteld worden en het Bestuur van het Volkshuis zal zeker een dankbare, doch moeilijke taak vervullen als het op deze wijze voortgaat 'zijn leden in slaat te stol len iets goeds op muzikaal gebied te doen hooren, waarvoor zooals de heer Snel bp zijn slotwoord mededeelde, reeds plannen in 't verschiet zijn, welke veel beloovcnd zijn. De Kiezerslijsten. De den 22 Maart j.l. voorloopig vastge stelde kiezerslijst bevat de namen van het volgende aantal kiezers verdeeld over de districten voor dc 2e Kamer district I 1064 II 1398 III 1405 totaal 3867 voor de Provinciale Staten district I 1059 II 1392 III 1382 totaal 3833 voor den Gemeenteraad district I 877 II 1173 III 1120 totaal 3170 V ssn poc toor ft leze 0 spec Di Hen het ♦1 van •pin Sthi chin ving rake cn i won Dt jirt 'savt Zaterdagnamiddag om half 6 uur stapte de 44-jarige Cornelia B. huisvrouw van J. v. Schie, wonende Noord vest 4 alhier uit 'n motor wagen van lijn 8, toen op den Mathenesser- dijk te Delfshaven de tram nog in beweging was. De vrouw geraakte onder den bijwagen en werd daardoor vrij ernstig verwond aan het linkeronderbeen. Na door dr. Vuijlsteke te zijn verbonden werd zjj per raderbrancard naar huis ge bracht. Gisternamiddag te ongeveer 48/i kreegX v. \V. alhier kwestie met een fietsrijder, die tusschen v. "VV, en diens zoontje zo11 hebben willen doorrijden. v. VV. gaf 'den fietsrijder een klap 851 verwondde zich. de hand, bij het beetpak ken van de fietslantaarn. een s.I fii dibai terds vertr stede opko Hi en i afsch raad, ambt In 't sprol ring, van i De Voetl aitsli Spari 0—3, Bred, keurc Tn A. V veld: bet 1 vancl De 0. S Haag 13-1 Door do politie is hedenmorgen aangf; houden de gezagvoerder van een sleep boot M. S., die gesignaleerd sfond in hri „Algemeen Politieblad" voor f 10.boek; subsidiair 10 dagen hechtenis. De man te- taalde de boete- Geveilde en verkochte onroerende goederes. "Verkocht 6 April. Notaris H. B. E. Bla.isse, Een pakhuis m$t bovenwoning, Boterstraat oh

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2