k met hen onderhield. Z. M. Roette alien in zyn land en zijn htiis welkom. Do keizer sprak, zijn bevrediging uil over het feit, dat de reis der Engelschen. door Duitschland hun zoo'n groot genot had geschonken en verklaarde-, dat hij zich er zeer over verheugde, dal hij de. leiders der Engelsche pers hier kon be groeten, daaraan toevoegende, dat hij ge loofde dat dit bezoek gunstige gevolgen zal hebben. Hij zou echter wenschen dat nie-t alleen Engelsche journalisten, maar ook andere invloedrijke en politieke per sonen naar Buitschland, zouden komen om Duitscho toestanden te leeren kennen. Van do leden der tegenwoordige Engel sche regecring kende^ do keizer, volgens zijn zeggen, alleen (jen minister van oor log Haldane. In de opera, te Berlijn woonden de En gelschen gisteren da opvoering bij van „Die lustigen Weiber von Windsor", Het slot van het bezoek aan Berlijn was een souper ten huizo van den Britsehen con sul-generaal, dr. Sehwabach, Hedenmor gen om 8 uur zouden de Engelschen naar Dresden vertrekken, waar zij door koning Fredeiik August óp het slot Rillnitz zullen worden ontvangen. - t Marokko. Te Marakesj worden toebereidselen ge maakt tot ontvangst van den sultan. De Engelsche zendelingen zijn te Mara- kesj teruggekeerd! De stemmen uit' het zuiden hebben hun vijandige houding op- ge geven. E u i d-A f r i k a. De machinisten van de Randmijnen heb ben zich tegen de staking verklaard. De cijfers worden geheim- gehouden om alle kwade vermoedens tegen te gaan. De sta kers hebben een, onderhoud .gehad met generaal Botha. Vereenigde Staten. In zijn groote anti-trustrede te Indiana polis, heeft president Roosevelt zich 'ver klaard tegen staatsexploitatie van 'Je spoorwegen. China, 40 mijlen ten zuiden van Amoy is een opstand uitgebroken, waaraan 30.000 man onder leiding van bekwame chefs, deel nemen. De onderkoning van Foe Tsjeoe zond 3000 soldaten. De opstand breidt zich uit in de naburige steden. Oorlogsschepen worden te Amoy ver wacht. jUNNENLAND, Corps diplomatique. In Hotel des Indes te 's-Gravenhage is aangekomen de nieuwbenoemde secretaris der Japaiische legatie H. Nagaoka. De tweede ■vredesconferentie. Maandag as. worden in Hotel des Indes te 's Huge verwacht de Japansche gedele geerden ter vredesconferentie. Naar wij vernemen, worden te Scheve- ningen in het Palace-Hotel en Grand Hotel hun intrek nemende delegatiën voor de Vredes conferentie aldaar 10 Juni a.s. verwacht. Provinciale Staten-verkiezlug, Door het centraai-comité der drie vrij zinnige kiesvereenigingen voor de Provin ciale Staten veikiezing zal Dinsdag 4 Juni 's avonds te hnlfnegen in Concordia 's-Graven hage een openbare vergadering worden ge- honden rnet debat, waarin als sprekers zullen optrepen de heeren mr. Joh. J. Belinfante en A. Roodhuyzen, lid der Tweede Kamer, Genootschap van leeraren aan Jiederl. Gymnasia, De 77ste algemeene vergadering van dit Genootschap werd Vrijdagavond 31 Mei om halfacht geopend in Musis Sacrum ie Arn hem door den heer dr. F. L. Abresil uit Amsterdam. Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental, in 1904 slechts 68, nu tot 268 is gestegen, De toestand der financiën is niet gunstig. Het is daarom noodzakelijk de contributie te verhoogen. De inkomsten bedragen 898.25, de uitgaven (beide over 9 maan den) /730.16i Schoolmuseum. Het verslag werd goedge keurd. De rekening sluit in ontvangst en uitgaven met een bedrag van 6510.38J, waarbij een saldo op de rekening van 1905 ad 2507.71i. Gymnasiu m hib 1 iotheken. Een voorstel om de commissie te dezer zaken te doen samen smelten met eenzelfde commissie M. O. werd aangenomen. Weekblad. Besloten werd dat de Redactie benoemd zal worden als volgt: 2 door het bestuur der vereeniging van het M. O., 1 door het genootschap en één n.l. de secre taris, door de beide besturen gezamenlijk. Begrooting. Sluit met een vermoedelijk te kort van 275. Contributie. Het bestuur stelt voor, de jaarlijksche contributie voor de leden op 4 te stellen. Ecreleden. Geen voordracht heeft namens 't bestuur pjaats. Als tijd en plaats der volgende vergade ring wordt bepaald de le Zaterdag in Juni 19 08, te Amersfoort. Voorstel van het bestuur: Het Genootschap neme het initiatief tot het organiseeren van een gemeenschappe- lijken tocht van leden in de Paaschvacanrie }908 waar Londen of Parijs, onder leiding van oen bekwaam archeoloog. (De bedoeling is, dat de tocht ongeveer een weck zal duren en dc reis- cn verblijfkosten ongeveer 60 zullen bedragen.) Een commissie van 5 personen wordt be noemd, om dit voorstel to overwegen, als mede een voorstel van don heer Ilooykaas, om met Rijkssubsidie een excursie naar Rome of Athene to organiseeren, uitsluitend voor leeraren in de klassieke talen. "Bijdrage van den heer dr. E. Bestem, Utrecht over het nut van 't sciopticon voor het onderwijs aan het Gymnasium. Slechts vier gynumsiën in Nederland, al dus de spr., schijnen in 't bezit te wezen van een sciopticon, aan een vijfde komt er een. Een eerste vereisehto is een kamer te bobben in het gebouw, die goed donker kan gemaakt worden, ook overdag. Veelal zal daarvoor het natuurkunde-lokanl kunnen ge bruikt worden. Spr. toonde met verschillende projecties het groote nut van een scioption bij het on derwijs aan. Zaterdag 1 Juni. Debat over afschaffing of behoud der cc- centteekcnis bij het onderwijs in liet Grieksch, naar aanleiding van het referaat van dr. A. Poutsma op het 5e Philologcn- congres. De heer dr. Vesper heeft bezwaren tegen de conclusie van den heer Poutsma, ont wikkeld op het jongste philogogencongres. Hij oordeelt zijn betoog zwak omdat deze over het hoofd heeft gezien dat er t'*w tijnsche accentaties zijnde consequente en de inconsequente. Dr. Van IJzeren is door den inleider niet overtuigd gewordendoor afschaffing der tee kons zou afbreuk gedaan worden aan de ac centuatie als onderdeel der taalstudie; in de laagste klassen kan men de accenten stil zwijgend voorbij gaan, doch bij het onder wijs in, de hoogere klassen is het van groot gewicht. Dr. Cannegieter veroordeelt de conclusie van den inleider op wetenschappelijk en on derwijsgebied juist tegenwoordig, nu aan de nieuwere gegevens de regels der Grieksche grammatica begrepen worden, moet men de accenten niet verwerpen, men is nog niet ver genoeg met het onderzoek voor 't oogen- blik wenscht spr. geen verandering, alleen het recht dat ook de nieuw Grieksche uit spraak geëischt wordt. Dr. Poutsma zette zijn standpunt uiteen en weerlegde de bezwaren; hij geeft de voor keur aan de Latijnsche uitspraak boven die van het nieuw Grieksch. Ten slotte werd een commissie benoemd toi onderzoek van de accenten bij en de uit spraak van het Grieksch, om het volgende jaar voorstellen te doen. Het toelatingsexamen tot het Gymnasium. Inleider de heer dr. A. W. van Geer, Gro ningen. Stelling: Behoeft de wijze van afnemen van het toelatingsexamen tot de eerste k'asse van het Gymnasium verbetering? Zoo ja, op welke wijze dient dat examen dan te worden ingericht? Spr. komt tot de conclusie Wanneer er maar eerst een communis opinio bestaat tusschen de leeraren van gym nasia en II. B. S., dan is de tijd daar voor een petitionnement aan de Regeering om wijziging te brengen in de artt. 1 andelende over het toelatings-examen in de II. O.-wet en in die van het M. O. Dr. Nolen wil het schoolexamen conse quent doorvoeren en alle leerlingen door eigen onderwijzers doen examineeren wat spr. ook voor groote gemeenten geen bezwaar acht. Dr. Schepers wil het examen behalve in het Nederlandsche uit een dictee en zinsontleding, ook uit een opstel zien bestaan. Dr. Schepers wil een mondeling examen voor alle onvoldoende cijfers, omdat het schriftelijk examen vaak een verkeerden in druk geeft. Ook meent hij dat schriftelijk werk moet worden opgegeven door de onder wijzers, niet door de gecommitteerden. Dr. Yerrijp wil hot examen 14 dagen laten duren, lederen dag een paar uur, men bleef dan binnen do perken der wet en het exa men zou wel beantwoorden aan het doel. Door den afgevaardigde van de vereeniging M. O. wordt opgemerkt dat de bepaling dat leerlingen op de verklaring van het hoofd der school toegelaten kunnen worden op de II. B. S. te Bergen-op-Zoom, geen aanlei- dig heeft gegeven tot klachten. De heer Van Geer dient een motie in waarin het bestuur wordt opgedragen een ge motiveerd adres te richten tot de regeering om de bepalingen uit de wet op het hooger onderwijs, regelende de toelating tot het gym nasium, daaruit te doen verdwijnen^ houden de dezo tegen een practische regeling van dat examen. Deze motie werd aangenomen met 6 atemmen tegen. Hierna pauze. Financieel nieuws. De in de plaats van een aftredende com missaris van de 's-Gravenh, Alg. Mij. v. Verz. als zoodanig gekozen heer Schuurbeque Boeije heeft voor die benoeming bedankt. Totdat een nieuwe vergadering van aan deelhouders zal zjjn gehouden ter verkiezing van een geheel nieuwen Raad van Commis sarissen, zullen de tegenwoordige functio narissen, die allen bedankt hebben, aanblijven. V Verslag der Algemeene Vergadering van Aandeelhouders 'der Lev. Verz. Mij. „Neer- 1 an dia" te 's-Gravenhage op, 31 Mei 1907. Voorzitter de heer E. L. A. Penn. Aanwezig 9 aandeelhouders, vertegen woordigende 83 aandeden, uitbrengende 48 stemmen. De voorzitter opent de vergadering en doet de navolgende medeydoelingen De ojirooping' "tot deze algemepne ver gadering was door den toenmaligem direc teur i'ceds verzonden in ovojrleg 'met com missarissen, (loon wij tot, de pijnlijke ont dekking Izijn gekomen, dat oir malversatiën hebben plaats gehad,. "Do aanleiding tot, dezo ontdekking was, dat do aangestelde accountant inoencco net rapport niet tq mogen uitbrengen, zooals hij' hot tot au toe had gedaan, op grond, dat do directeur hem 'niet tot do verificatie toejiet, p.a. van 'd.o kas. Dit feit nceft or toe ge/leid,, dat com missarissen (zelf een onderzoek* hebben in gesteld,, krachtons hun bevoegdheid,, waar uit is gebleken, dat de. directeur zich heeft schuldig gemaakt aan malversatiën, niet alleen wat de kasgelden betreft, maar ook aangaande de hoeking van, opgenomen gel den en hot belecnfcn, cn verzilveren van waarden onder zijri berusting; liet geheelo tekort, voor zoover als tot' nu toe kan worden nagegaan, bedraagt pl. m. f 26000. Aangezien de Justitie, van do malversation, is gesnlssissccrd, wenschen wij de feiten niet te de tailleeren om op. het onderzoek niet vooruit te loopeu. De directeur "heeft gemeend zich in do handen der justitie to moeten stellen,, al hoewel het gepleegde overleg van com missarissen hem daartoe geen aanleiding kon geven. Do directeur, reeds door commissarissen geschorst zijnde, stellen wij u voor, hem te onlslaan en tot waarnemend, -directeur te benoemen onzen, mede-commissaris, mr. D. van Houten. De schade bedraagt thans, zooals ge zegd, voor zoovor na to gaan, f26.000, Hiertegenover staat oen polis van borgstel ling ad 10 mille en zijn /eeds do noodige stappen gedaan, de rechten op die polis to "dp-en gelden. "Alhoewel commissarissen gnecncn, dat zij niet verplicht zijn het manco a,an te vullen, zijn zij toch bereid, 15 mille in do schade op, zich te nemen.' Mocht, hetgeen, wij niet verwachten, de schade hooger zijn, dap zal er met heeren aandeelhouders nader overleg gepleegd worden. - Bit het voorafgaande blijkt duidelijk, dat de financieelo bela,nger^ der verzekerden niet in het minst bekort, zijn, en dat ook aandeelhouders geen schade lijden. Alhoewel do directeur had voorgesteld, een dividend van 5 pet, uit ,te keeren,, stellen commissarissen voor, over dit boek jaar althans geen dividend uit ie keerenr Na eenige besprekingen wordt ben,oemd tot waarnemend directeur de beer Mr.D>. vaar Houten en wordt herbenoemd tot com missaris de heer P. J. ,A. tern fïagen. Besloten wordt de definitieve goedkeu ring (lor baïaps, winst- en verliesrekening tot een nader bijeen te roepen vergade ring uit te stellen. Bij monde van een der (te,n,weziget aan deelhouders werd het bestuur dank go- braioht voor de tvijz©, waarop het maat regelen heeft genomdn om den goeden voortgang van zaken te verzekeren ptn, in do aanvulling van hot tekort to voo-rzien, terwijl do vergadering Van aandeelhouders afstand deed van het voorgestelde /divi dend over hot vufgelootpen boekjaar. STADSNIEUWS. Door de commissie van gemeentewerken worden opgeroepen sollicitanten naar de vacante betrekking van metselaar bij dezen tak van dienst. Belanghebbenden moeten zich schriftelijk wenden vóór 8 Juni tot den directeur van gemeentewerken, bureau Korte Haven. In Jeruel zal Zondagmorgen 10 uur de gewone samenkomst plaats hebben onder leioirig van den voorzitter, terwijl 's avonds 71/2 uur een zanguitvoering zal gegeven worden, waarbij door verschillende personen korte toespraken zullen gehouden worden. Een nieuwe haven. Naar wij vernemen is de firma W. Muller Co. te Rotterdam voornemens eerlang over te gaan tot het maken van een eigen haven tusschen Viaardingen en Schiedam, dicht bij de "Vijlsluizen. In de haven zal plaats zijn voor 6 groote zeebooten. (»N. S. 0.") Morgen, Zondagavond geeft de vereeniging ^Geestbeschaving" in de opnieuw daartoe ingerichte groote zaal van Musis Sacrum haar aangekondigde uitvoering, voor leden met hunne dames, de laatste uitvoering in dit seizoen. Voor niet-leden zal tegen be taling van een niet te hoogen toegangsprijs gelegenheid zijn dezen avond bij te wonen. Zooals bekend, zal worden opgevoerd het tooneelspel ïUitgaan", van Glanor, een stuk dat reeds eenmaal door dilettanten werd opgevoerd. Het Schied. Symphoniegezelschap, dat zich ten vorigen jnre onder leiding van den heer Jongbloed hier vormdeheelt voor dezen avond bereidwillig hare medewerking toe gezegd. Na afloop van de uitvoering zal een bal den avond besluiten. Even voor den aanvang der Hoogmis ge raakte Donderdagmorgen in de kerk van O. L.V. Visitatie een draperie boven het tabernakel van het hoofdaltaar in brand. Koster Looman bemerkte dit zeer spoedig en snelde naar het altaar, waar hij de brandende draperie af rukte en het vuur doofde. Door het flinke optreden van den heer Looman werd grooter onheil voorkomen. (»N. S. C,") Yisscherïj. Alhier liggen in dc Buitenhaven zeilklaar ter haringvisscherij de loggen: SDM. 12 De Scliie, seh. G. Pronk, SDM. 17, (Jalharina, sell. J. Ros; SDM. 18, Su- turmis, sch. J. Roclcveld; SDM. 20, Li- duinn, sch. J. Bal; SDM. 21, Maria, sch. W. Taal; SCH. 10, Pollux, sell. W. Mos: SCH. 38, J. lloogenraad Dm., sch. L. Overduin; SCII. 09, Clara, sch. J. Roclc- vuklSCïI. 113, Johannes, sch. F. Vcbaan SC11, 137, Castor, sch. G. de Ruiter; SCIT. 167, Jan. v. d. Toorn, sch. A. Pronk; SCH. 223, Goei-truida, sch. J. v. d. Plas; SCH. 232, Minister Modderman, sch. C. de Graaf; SCII. 233, Wouter, sch. S. Bul; SClf. 236, Noordster, soli. T. Taal; SCII, 250, Ij. R. Koolemans Beijncn, sch. C. Wes terduin; SCII. 252, Zeeburg, sell. M. Baak; SCII. 307, De IIoop, sell. J. Jon- gejan; SCII. 313, Jacobus, sch. W. Knoes ten; SCH. 355, A. E. Maas, sell. A. Ver baan; SCII. 368, Zeemeeuw, sell. J. C'. Pronk; SCH. 395, Ilubertlia, sell. J. A. Roclcveld; SCH. 402, Iluibcrtjc, sch. A. Jongejan SCII. 440, Arie Cornells, sell. L. v. d. ZwamSCII. 454, TIandel, sch. A. do Graaf. S. T. M. De Schiedamsche paardentram vervoerde in de afgeloopen maand 2G692 passagiers. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Mei 1907 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 14247.511/2 en terugbe taald {16146.971/2. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 6429. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie: Een brandweerpenning, sleutels, vrouwen- schort, bonte kindennuts, beitel, R. K. vra genboek. Terug te hekomen aan de volgende a,dressen Een paar manskousen, B. Sonneveld, Broers vest 89; zilveren oorbelletje J. v. d. water, Groenelaan 12; een portemonnaie met oenig geld P. Winkelman, tjalk „Pieter" Westerhaven, eau do cologneflesclije met zil veren dop, A. Knikman, Parallelstraat 2 sigarenkoker met sigaren, A. v. d. Meer, Boterstraat 89boterhammenzakje waarin portemonnaie met eenig geld, C. v. Os, Br'oersveld 73; een gouden oorbelletje, J. Molenaar, Broersvekl 91een poriemonnaie met eenig geld on spoorkaartje, A. Janssen- IToogstraat 129; een rozenkrans, J. Ver beek, Adrianastraat 10; ecu kokertje met haakpennen, A. Bekkers, Prinsensteeg 19 oen rozenkrans, J. Schwagermans, Oude Kerkhof 1-7. Gemeentelijk© Arbeidsbeurs. Gevestigd in liet Beursgebouw. Geopend van '9Vz lot 1 li/g uurvoormiddag. Telephoonnummer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Bar bi orsbe-diende. Behanger. Behanger (lialfw.) Distillateursjongen. Ilajfw. draaier. Halfw. plaatwerker. Aa-ngeb. arbeidskrachten. Ilalfw. vuurwerker. Kuiper&jongen. S choerunakers jon gen Wagenmaker. Wagenmaker-sleed. Bajcker. Bankwerker (halfw.) Boekbinder. Jongen v, kagioor. Koperslager. Machinist (gedipl.) Molenagi'- Pakhuisknecht. Slagersjongen. Smidsjongen. Smids- of koporsla- gersleerling. De directeur verzoekt aan hon die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste to bezorgen. Timmerman. TLmmexma^is leerling. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Dagmeisje. Wapschen aan huis gevraagd. Vers teli! aai werk aan huis gevraagd. VLAAKDINGEN. "Heden viert de heer A. A. Koster, hoofd der R. K. jongensschool, zijn 40-jarig ambtS' jubileum. Namens het onderwijzend personeel werd hem een prachtig geschenk aangeboden. De school, geheel gevuld met autoriteiten en belangstellenden, was aardig versierd. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Mei 1907 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 11977.37, terugbetaald f'16829.54. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6184. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Mei. Brief. H. G. Pellerin, Amsterdam. Briefkaarten. H. v. d Sloot, Rotterdam. Mej, Roest van Tonningen, Viaardingen. Kunst en Wetenschap, In de aandeelhoudersvergadering van de Naaml. Venn Centraal Bureau voor Genea logie en Heraldiek te 's-Gravenhage werd goedgekeurd de statutenwijziging waardoor het kapitaal tot f50000 wordt vergroot. Tot directeur werd benoemd de heer D. G, van Epen en tot commissarissen de heeren C. van Erpecum, mr. P. C. Bloys van Tres long Prins, M. G. Wildeman en jhr. mr. E. B. F. T. Wittert van Hoogland, allen te 's-Gravenhage. Besloten werd geen dividend uit te keeren doch de winst op de «oprichtingskosten" a[ te schrijven! Begrafenis van S. JSchotten, Uit Haarlem wordt ons geseind: Heden had in allen eenvoud de ter aarde- bestelling plaats van den 'kunstschilder B, J. Schollen, eertijds conservator aan "het Tcylor's Museum. Op verzoek van den overledene waren or geen, bloemen gezonden en werd aan hot graf niet gesproken. Verschillende de putaties woonden de begrafenis hij. Airti et Amicitiao uit Amsterdam werd 'door professor Bart van llove vertegenwoordigd, Rechtzaken, De RotterdamSehe rechtbank beeft M. P. zich noemende directeur van de 's-Graven- haagsche Voorschot- en Incassobank, vroe ger wonende te Rotterdam, die beklaagd was van oplichting door middel van een adverten tie in de „Schied. Crl." waarin hij gelden beschikbaar stolde, van liet hem ton laste gelegde vrijgesproken en zijn onmiddellijke invrijheidsstelling gelast. De rechtbank te Utrecht veroordeelde heden den notaris "Vos tot 5 jaar gevange nisstraf, onder aftrek der preventieve hech tenis en met ontzetting uit het recht om als bewindvoerder op te treden. Zooals men weet heeft deze notaris zich schuldig gemaakt aan valschheid in auten- thieke stukken en gebruikmaking daarvan, benevens van verduistering van gelden die hem in zijn kwaliteit van notaris waren toe vertrouwd waarander verschillende zeer hooge bedragen. Landbouw en Veeteelt. De bewaking der besmette landerijen is van mond- en klauwzeer nabij die gemeen te, heeft de minister van landbouw heden Rotterdam bezocht. De bewaking der besmette landwegenis thans aan de infanterie, in garnizoen te Delft, opgedragen, daar de gemeente Rot terdam do mariniers noodig heeft vooi de ordobevvaking in en om de havens aldaar. Sport. Morgen Zondag wordt te 's-Graven hage op het H. B. S.-terrein een propaganda- korfbalwedstrijd gehouden tusschen de twee sterkste twaalftallen van den N. K. B,, nl. Swift I uit Amsterdam en H. 0. C, uit Haarlem. Gemengd Nieuws. Vit de Rotterdamcche haven. Men meldt ons uit Rotterdam: Hedenmorgen hebben zich weer een aantal personen als bootwerkers bij de vereeniging van stuwadoors aangemeld. Zij werden daarna op de gebruikelijke wijze door patrouilles mariniers stadwaarts ge leid. liet machtsvertoon was heden in dien zin uitgebreid, dat het korps bereden po litie, groot 22 man, is uitgebreid met 10 politieagenten die bij een bereden wapen hebben gediend en paarden van dc manege. Langs de havens wordt geregeld gepatrouil leerd. De minister van marine, de heer Cohen Stuart, was hedenochtend reeds ten 10 uro, vergezeld van een adjudant, te Rot terdam en reed langs de havens, verge zeld van den garnizoenscommandant, over ste Timmers. Z.Ex. maakte ook zijn opwachting bij den burgemeester. Hedenmiddag werd een ploeg werklieden van den Hoek van Holland verwacht. Het bericht in enkele bladen, dat heden 200 man cavalerie verwacht werden, kan beslist worden tegengesproken, zoolang du beweging zich niet uitbreidt. De behoefte aan de hulp van het gar nizoen, doet zich intusschen thans meer dan ooit gevoelen, zoodat de opheffing van hot garnizoen te Rotterdam, waarvan meer malen sprake was, thans zeker niet ge- wonscht zou zijn. In verband met de staking van de zee lieden, zie ook Tweede Blad, geproclameerd door de Algemeene Nederlandsche Zeemans bond, kan gemeld worden, dat daarvan op het oogenblik nog weinig merkbaar is. Voor zoover bekend, heeft deze zich nog alleen doen gelden op het s.s. „Maasstad", cargadoors Gebr. v. Uden, waarvan de equipage hedenmiddag weigerde naar zee te vertrekken. I 1 In het manifest, dat in verband met deze staking door de Alg. Ned. Zeemansbond, welke een kantoor gevestigd heeft in do Calandstraat 4, wordt medegedeeld, dat do staking betreft alle Hollandsche booten, uitgezonderd die van de HollandAmerika- lijn, Rotterdamsche Lloyd. en Batavierlijn. De reden van de staking is, dat op do reeds het vorig jaar Juni tot de reederijen gericht verzoek, do gages te willen ver hoogen met f5.per maand on regeling van den arbeidstijd en het overwerk, geen antwoord werd ontvangen. De eendracht onder de betrokken zee lieden zegt hot manifest is volko men en is dus alleen gevaar te duchten van personen, die buiten het bedrijf staan of van vreemde havens komen. Do staking zal den eersten tijd slechts enkele schepen treffen. De opvarenden van week- cn beurtbooten zijn ajlen y,oor mee/-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2