sliet pessimisme, dat enkele onzer vrien den tijdens de jongste Kabinetscrisis op dit punt aan den dag legden, is door den dag van gisteren gelukkig beschaamd." De «Standaard" zegt over de politieke be- teekenis van dezen uitslag «Toch mag reeds nu woi den uitgesproken, dat blijkbaar de opinie van het land sedert 1305 een aanmerkelijke wijziging onderging en dat de wind weder naar Rechts waait. sVoor het Kabinet geen hoopvbl teeken «Voor ons is het een oorzaak van dank, dat, nu zoo scherp tegen het Christel ig'k beginsel het beginsel der V r ij z i n- n i g h e i d werd overgesteld, de gehechtheid aan het Christelijk beginsel de overhand hield." „De Tijd" schrijft, dat men van liberale, niet van Cliristelijke zijde, met verkrachting tan den geest en de bedoelingen der Grond wet, het Nedorlandsche kiezersvolk er toe geprest heeft, zijn invloed rechtstreeks tc doen gelden op de samenstelling van de Eerate Kamer. „Welnu, de liberalen mogen 'dan ook de gevolgen dezer verkiezing geheel voor hun verantwoordelijkheid nemen ,,Aan zich zeiven hebben zij het te wij ten; aan hen, aan hun felle tegenstanders hebben de Christelijke partijen het te dan ken, dat in den strijd over de antithese, terwijl het aan voorlichting van beide zij den allei minst ontbroken heeft, ons volk in zijn groote meerderheid tegen liet libera lisme partij kiest. „Revisie van de uitspraak der kiezers in 1905 heeft men verlangd. Welnu, reeds dooi de verkiezingen van gisteren, welke dooi de nog te houden verkiezingen en herstem mingen, wat het eind-resultaat betreft, niet meer ongedaan kunnen gemaakt worden, is de revisie gegeven. „De zedelijke waarde van de overwinning der Linkerzijde bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer is daardoor te niet gedaan. Aan de toch reeds uiterst geringe en in veel gevallen twijfelachtige meerderheid, welke de Regeering aan de Linkerzijde der Tweede Kamer bezat, is thans alle beteekenis ont nomen. „En dit er kan niet nadrukkelijk ge noeg op gewezen worden door de libe ralen, door de vrienden der Regeering zelve." Ct." zegt o. zijn be- De „N. R. schouwingen „Het staat dus nu vast dat van een „om"zetling der Eerste Kamer nog m jaren niet zal kunnen komen. Voor de vrijzinnigen moge het gebeurde overigens een aansporing zijnom hun actie te versterken. "Wij moe ten onze organisatie hei-zien, en voltooien, de onverschilligen opwekken, de aarzelen den naar onze zijde trachten over te halen. Doen wij het niet, dan zal het jaar 1909 nog veel erger dingen laten zien. Laten wij toch met vergeten, dat onze tegenpartijen voort durend in de weer zijn. Men werkt daar net geheele jaar door. Iedereen wordt te wapen geroepen. Hun organisatie doet evenveel, zoo niet meer nog, dan hun Geloof. Het „Handelsblad": „De zoozeer gewenschte omzetting der Sta len van Zuid-Holland is dus verijdeld. Het eenige wat nog te doen valt, is bij de her stemming alle krachten inspannen om de vrijzinnige minderheid niet nog meer te doen verzwakken. ,,De misleidende -antithese-, die als richt snoer voor het Staatsbeleid bij de Kamer verkiezingen van 1905 moest wijken, heeft thans weder in Zuid-Holland gezegevierd, geholpen vermoedelijk door conservatieve dementen, die van de belastingvoorstellen der Regeering nadeel duchten. ,,In de provinciën, waar morgen (heden) de strijd geleverd wordt, hopen wij, dat de uitslag voor de vrijzinnigen gunstig zal we zen en verwachten wij, dat van hun zijde alles zal gedaan worden, om het bezette ter rein te behouden en nieuwe plaatsen te win nen." „liet Volk" „De Zuid-Hollflndsche bourgeoisie, die in 1905 het juk van Kuyper afschudde, ver schrikt van den theologischen vorm, waar in onder leiding van den groeten meester de politieke strijd verscheen die Kuyper's grootdoenerij, zijn bluf, zijn zelfverheerlij king veroordeelde en zijn part ij benoemin gen, heeft gisteren een zwenking gemaakt naar Kuyper's kerntroepen en bondgenoo- ten, nu deze twee jaar lang zich als rus tige ingetogen, in het conservatisme onwan kelbare burgers hebben gedragen, en het afgodsbeeld van Abraham den Groote stille tjes in rVlo rommelkamer opgeborgen. Hol land op sokken, dat was het wachtwoord voor dezen lln Juni." BINNENLAND. Tan het hof. H. M. de Koningin kwam hedenmiddag per gewonen Staatsspoor trein van 1216 stads- tijd, waarin het salonrijtuig van Hare Ma- jesteits eigen trein was gehaakt, van het Loo te 's Gravenhage aan. H. M die vergezeld was van eene Hof dame, kamerheer Jhr van den Bosch, adjudant majoor Graaf Sehimmelpenck en baron de Tos van Steenwijk, referendaris bij Hare Majesteit's Kabinet, reed in gesloten hof- rijtuig naar Haar paleis. Autoriteiten ter ontvangst van H. M. waren in de koninklijke wachtzaal ditmaal niet aanwezig. In de Rijnstraat waren velen getuige van de aankomst der Koningin, Corps diplomatique. Graaf Brevern de la Gardie, le secretaris der Russi.-che legatie, die geruimen tijd buitenslands vertoefde, is in de residentie teruggekeerd en heeft zijn intrek genomen in het Palace-Hotel te Scheveningen Ter gelegenheid van oen kerkelijken feest dag in Rusland, werd heden te 's Gravenhage in de Russische Kapel aan den Schev. weg een dienst gehouden waarbij o. a. tegenwoor dig waren de heer Nelidow, ambassadeur en le gedelegeerde van Rusland ter Vredescon ferentie en de heer Teharykow, gezant van dat rijk bij ons hof. Personalia. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot com missaris van politie te RotterdamM. B. van der Hoeven, thans hoofdinspecteur van politie aldaarD. A. Caspers, thans inspec teur van politie 4ste klasse aldaar. Minister ridder van Rappard. De minister \an Oorlog, Ridder van Rap pard heeft de ziekenimiehting, op de Keizers gracht te Amsterdam, verlaten. De Minister van Rappard is na de onder gane geneeskundige behandeling in de re sidentie teruggekeerd en heeft heden, aan het Departement van Oorlog, zijn werkzaam heden hervat. In kor- en Provinciale Staten-verkiezingen. ZEELAND. Zeeland zijn herkozen 7 leden der lin- 8 der rechterzijde. Voor 6 zetels moet herstemming plaats hebben. De men derheid in deze provincie blijft rechts. DRENTE EN NOORD-BRABANT. Voor deze provinciën zijn de cijfers nog niet met juistheid bekend. In de partijs ei- houdingen zijn echter dit staat vast geen veranderingen te wachten. In "Drente behoudt de linkerzijde de meerderheid, in N.-Brabant de rechterzijde. GRONINGEN. In Groningen is 1 liberaal gekozen, ter wijl in 18 districten herstemming moet plaats hebben doordien tegenover den libe ralen candidaat ook een socialistisch eandi- daat werd geplaatst. Een enkele herstemming gaat tusschen rechts en links. De meerderheidj die links ie, zal in elk geval dus links Blijven. Vredesconferentie. De heer Beernaerd, Belgisch gedegeleerde, volkomen hersteld heeft aan het bureau der vredesconferentie bericht dat hij te 's-Gra- venhage de zittingen komt bijwonen. De heer de Oliveira Cezar, le gezant schapssecretaris van Argentinië in België en Nederland, /al gedurende de vredesconfe rentie als zaakgelastigde van die republiek te 's-Gravenhage verblijven. Journalisten. Tijdens den duur van de vredesconferentie heeft de Haagsche Journalistenvereeniging, in de bovenzalen van café «Hollandais" op de Groenmarkt 23 een bureau gevestigd, waar de collega's niet alleen alle inlichtin gen kunnen verkrijgen, welke zij in verband met hun taak zullen behoeven, maar waar zij ook een aangename werkgelegendheid vinden in de ruirne zaal, die hiertoe zoo doelmatig mogelijk is ingericht. Het bureau wordt Vrijdag 44 Juni ge opend en vanaf dien zullen ook de Neder - landsche collega's er hartelijk welkom zijn. Het bureau zal dagelijks zijn opengesteld van 's ochtends 10 uur tot 's avond half één. Van de voor de buitenlandsche en Neder- landsche journalisten ingerichte bovenzalen van «Café Hollandais" is de grootste tevens ingei icht als conversatiezaal en tot een mooi en gezellig interieur gemaakt. Daar aan den vooravond der Conferentie vele der te verwachten journalisten nog niet zullen zijn aangekomen, zal de officieele ont vangst door bet bes'uur der Haagsche Jour nalistenvereeniging plaats hebben in de eerste week na de opening der Conferentie met welkomstwoord van den voorzitter der ver- eeniging mr. I,. J. Plemp van Duiveland. Het Vredespaleis, Wij vernemen, dat de werken, in ver band met do eerste steenlegging op 2 Augus tus a.s. voor «het te bouwen Vredespaleis te 's-Gravenhage, zijn opgedragen aan de firma B. Hagen, aannemers aldaar. («O.H.Ct.") Oranje Hassan's Oord. De benoeming door H. M. de Koningin- Moeder van dr. A. Schuld, te Rotterdam, tot diiT.teur van het sanatorium Oranje Nassau's Ourd, geschiedde, naar wordt gemeld, uit een voordracht van drie geneesheeren, door com missarissen der stichting opgemaakt. Neerboseh. In de middagvergadering van bestuur en leden werden tot leden der vereeniging be noemd de heeren: J. W. H. Crommeiin, directeur van de Rentokas, Weteringschans 20 te Amsterdam; P. van Eeghen, koop man, Heerengracht te Amsterdam; mr. L. M, de Jong Schouwenburg, directeur van de B. W. M. de Jong en Co., Heerengracht bij de Vijzelstraat te Amsterdam; prof. dr. A. J. Th.- Jonker, hoogleeraar te Gronin gen A. W. E. baron van Lijnden te Hees ds. J. Ossewaarde, predikant te Nijmegen; ds. L. S. van Zwet, predikant te Hooge- smilde. Voor de verkiezing van 6 leden van liet bestuur werden gekozen de periodiek aftre dende ledends. A. Pynacker Hordijk, Nij megen ds. J. D. van Arkel, EllecomD. J. Haspels, Nijmegen; mr. A. baron ,Van Iïeeckeren van Keil, Angerenmr. E. baron Muekay, Arnhem, en voor de vacature ont staan door het overlijden van den lieer A. Bosman: mr. W. IC. F. P. graaf Van By- landt, 's-Gravenhage. Na het uitgebracht rapport door de in 1906 benoemde commissie werd de rekening en verantwoording over het financieel beheer goedgekeurd. Tot leden van de commissie van administratie 1907/S werden benoemd de heeren: Tewes te Berg en Dal en J. P. Vink en E. H. Gerretsen, heiden te Nij megen. Aan hot 44e jaarfeest, gisteren aan de Weesinriehting te Necrboseh gehouden, ging een bidstond vooraf, gisterenavond, welke geleid werd door ds. J. J. L. Duv- vendak, uit Schiedam. Ook in de weezen- kapel had gisteren 'do openbare bijeenkomst plaats. Vele oud-weezen en belangstenondcn in liet werk van Neerbosch waren opge komen. Nadat welkomstwoorden waren ge sproken hiold ds. E. A. van der "Brugghen, predikant te Brussel, de feestrede. Daarna bracht de directeur, 'ds. J. Schrijver, na mens het bestuur het jaarverslag uit dat liep tot 1 Apri 190'7. Conferentie te l ouden. De Ge bijeenkomst van den Intern Raad voor bet onderzoek der Noordzee te Londen werd heden op het ministerie door den minister van buitoni. zaken geopend. 10 landen uit Europa zijn vertegenwoordigd. De Nedeilandsche vertegenwoordigers zijn: piof. Max Weber, prof. Wint en dr Redeke. Ned. Bond van oud-onderofficieren. De heer W. Rooseboom, luitenant-genei aal oud-gouverntur van Ned Ind heeft het eere-voorzittei«chnp der afdeeling 's-Graven hage van den «Eersset: Nederlandschen Bond van oud-onderofficiereri van Land en Zeemacht en Koloniën" aanvaard. OVERSCHIE, 12 Juni. Door de nota rissen D. van don Berg te Oversellic en D. W. I. llarshagen te Dordrecht had he- deuvöormidag in een der zalen van „Do Vergulde Koetswagen" alhier de veiling plaats van een kapitale bouwmanswoning met wei-, hooi- en bouwland, genaamd Veld- lust"', staande en gelegen in den polder Zes tienhoven aan den Bovendijk alhier. Perceel I, zijnde de woning met stallen, erve, enz. ter gezamenlijke grootte van 17 H.A. 52 are 53 c.-are, in veiling 25.200 perceel II, eenige perceelen wei-, en hooi land ter gezamenlijke grootte van 8 H.A. 89 Are 20' c.-Are, in veiling 12.100; per ceel III, idem 8 H.A. 70 Are 20 c.-Are; in veiling 12.000; perceel IV idem 8 H.A. -53 Are 70 c.-Are; m veiling ƒ10.600; perceel V idem 8 H.A. 31 Are 30 c.-Are; 9ÖÖ0, waarvan do afslag in hetzelfde lokaal zal plaats hebben op Woens dag 19 Juni, des voormiddags ten 101 uur. OVERSCHIE, 12 Juni. Gistermiddag omstreeks 1 uur \oer de 19-jarige W. Starrenburg met de Westlandsehe schuit, ge naamd de „Twee Gebroeders", van H. P. Steonsk uit Rijswijk in de Rotterdamsche Schie alhier op een geladen spoeling- schouw van. F. van der Vis, wonende te Hiiligersberg, met het gevolg dat de schouw, geladen met 28 ketels spoeling, zonk, en de spoeling voor het grootste gedeelte verloren ging. Volgens ooggetuigen zou de schuld zijn aan den schipper van den Westlander. OVERSCHIE, 12 Juni. Hedenavond had alhier de jaarlijksehe beproeving der brandblusehmiddelen plaats. Alle zijn in orde bevonden. Vele moeders, die niet aan dit jaarlijksehe feest voor do jeugd hebben ge dacht, zijn er zeker wel aan herinnerd bij thuiskomst hunner kinderen, want velen hadden zich tot op het hemd toe laten nat- spuiten. STADSNIEUWS. Onze stemdistrlcten. In een der laatste vergaderingen van den gemeenteraad werd er do«r den heer Dirk zwager op gewezen dat de verdeeling der gemeente in stemdistricten hoog noodig wijzi ging behoefde, aangezien het aantal kiezers vooral in district III sterk was toegenomen. De bevestiging daarvan is ditmaal bij de verkiezing verkregen. Bijna den geheelen dag door moesten de kiezers van district III queu maken en op één oogenblik was het aantal kiezeis in het stem lokaal zóo groot dat deze, schouder aan schouder staande, de afscheiding voor bet stembureau wegdrongen, zoodat de hulp der politie moest worden in.eroepen om erger te voorkomen. Dit zal zeker wel een aansporing zijn om de wijziging zoo snel mogelijk ter hand te nemen. Nu zullen er wel kiezers hierdoor weer zjjn teruggegaan of weggebleven. Aan de universiteit te Leiden werd heden met gunstigen uitslag afgelegd het kandi daats-examen in de geneeskunde door den heer C. H. Versteeg van hier. Koninginnedag. Hedenavond te 81/g uur zal in bet Volks huis" een vergadering worden gehouden van de Commissiën belast met de samenstel ling der feestelijkheden, waarin het programma voor den Koninginnedag zal worden bespro ken en zoo mogelijk vastgesteld. Volkshuis. Op Woensdag 3 Juli zal voor de kinderen van 6 tot 13 jaar der leden van het Volks huis in de groote zaal der Officieren-Veree- niging een feest plaats hebben, waarbij de goochelaar Schramade zijn toeren zal ver- toonen, oen oud-Ilollandsche poppenkast zal worden vertoond en andere dergelijke ver makelijkheden zullen gegeven worden. YLAAUDINGEN. 'De christelijke harmonievereeniging »Sur- sum Corda" behaalde gisteren op het con cours van den Bond van chr. harmonie- en fanfarecorpsendat le Rotterdam sjardin Rozenburg" werd gehouden, den tweeden prijs in de tweede afdeeling. 'Den 18 Juni a.s zal eene collecte langs de huizen der ingezetenen, voor den gewa- penden dienst plaats hebben. Kunst en Wetenschap. Door de Vereeniging van Muziekonderwij zers en Onderwijzeressen wordt een prijs vraag uiigcsclu'cvcu voor een elementaire- Klavierschool, waaraan zoowel leden der ver eeniging als niet-loden kunnen deelnemen. Er wordt uitgeloofd een eerste prijs van ƒ100 en een tweede prijs van 50', terwijl den eersten prijswinner een tantième van 25 procent der zuivere winst van de uigave, die voor rekening dor vereeniging zal plaats hebben wordt toegekend. De jury ter beoordceling der in tc komen antwoorden bestaat uit: mevrouw L. Veer manBekker, te Utrecht en de heeren: C. L. Wirtz, te 's-IIage, Julius Röntgen en J. B. C. de Pauw te Amsterdam, Ant. B. 11! Verhey en Louis Sehnitzlcr te Rotctr- dam on R. F. Bokolmnn te Zwolle. De antwoorden worden ingewacht vöór of opF 1 Februari 1908 bij den secretaris, den heer Simon van Adeiberg, v. d. Velde straat 5 te Amsterdam, waar tevens de be palingen omtrent deelncming5 aan de pi ijs- vraag op aanvrage te verkrijgen zijn. Zondag a. s., 16 Juni, is liet 250 jaar geloden, dat aan Chr. Huygens octrooi werd verleend op de toepassing van den slin ger op het uurwerk. De Nederlan'dsche Bond van Horlogema kers zal op dien dag, 's middags te 1 itm, een krans hechten op de zerk van Huy gens in de Groote Kerk te 's-Gravenhage. Deehtzalten De moordaanslag op minister van Raalte. Men meldt uit Amsterdam Van dc zijde der verdediging zijn in deze strafzaak gedagvaard als getuigen li decharge de navolgende heeren: J. H. van Eldijlc, directeur van liet Iluis van bewaring te 's-Gravenhage; mr. II. Goeman Borgesius, lid van dc Tweede Kamer der Staten-Gene- ïaal; mr. A. E. Elias, secretaris-generaal bij liet departement van koloniën en Geert Bel, logementhouder, allen wonende te 's-Gravenhage. De Haagsche rechtbank zal don 2 Oen Juni a.s. zijn samengesteld als volgt: jhr. mr. J. W. Quintus. president; mr. E. R. E. Brants en J. F. van der Lek de Clereq, rechters mr. S. J. M. van Getins, substituut-officier van justitie, cn J. C. H. Prikken, substituut- griffier. Beklaagde S„ P. heeft zich van den aan vang af in het Huis van Bewaring volmaakt normaal en rustig gedragen. Hij verricht zelfs schriifwerk voor den directeur. Het gerechtshof te 's-Gravenhage deed he den uitspraak in de zaak van J. C. V,, bcckverkooper te Rotterdam, beklaagd van het ten verkoop in voorraad hebben gehad van eenige voor de eerbaarheid aanstootelijke z.g. vliegende blaadjes, waarvan Lij deu inhoud ken'de. Ongeveer een jaar geleden werd in deze zaak door de rechtbank te Rotterdam de dagvaaiding nietig verklaard, waarna, op hot daartegen door het openbaar Ministerie ingestelde hooger beroep, het gerechtshof te 's-Gravenhage de exceptie van nietigheid der dagvaarding verwierp met verwijzing der zaak naar do rechtbank te 's-Gravenhage. Van deze beslissing voorzag de beklaagde zich in cassatie. De Iloogc Raad verklaarde evenwel het beroep in cassatie niet-onlvan- kelijk op grond dat van een préparatoire bc- sli'jring als door het hof genomen niot an ders dan tegelijk met do eindbeslissing in cassatie kan worden gekomen. De Haagsche rechtbank sprak daarna den beklaagde vrij met last tot teruggaaf van de in beslag genomen boekwerkjes. Dit vrijsprekend vonnis werd nu heden door liet hof bevestigd. De beklaagde werd in alle instanties ver dedigd door mr. J. Cr. Schurmann, advocaat tc Rotterdam. Het hof heeft voorts ook vrijgesproken J. A. P., opzichter bij de Naaml. Vennoot schap Houthandel voorheen G. Alberts Lzn, en Co. te Middelburg, beklaagd dat het aan zijn schuld te wijxen was dat een tweejarig kind door een z.g. lorrie werd aangereden waardoor het een beenbreuk bekwam en waarvoor de rechtbank te Middelburg hem 7 dagen hechtenis had opgeelgd. Men seint ons uit 'Breda De rechtbank alhier veroordeelde heden den koopman Witjes uit Bergen op Zoom we gens mishandeling met doodelijken afloop van zijn schoonzuster tot 2 jaar gevangenisstraf. An mobilisten. De kantonrechter te Arnhem veroordeelde gisteren den heer H., die voor eenigen rijd in woeste vaart met zijn automobiel door een troep bij den Apeldoornschen weg uit rustende leerlingen der gymnastiek-cursussen I van den heer Klinkspoor reed, tot f 150 boete subs 20 dagen hechtenis. De eisch was 40 dagen hechtenis en een jaar ont zegging van het rijbewijs. Den heer C„ die met eeu snelheid van 4060 KM. over den Jansbuitensingel reed kreeg f50 boete. Kerk en School. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap aan de universiteit te Leiden, na het verdedigen van Stellingen, den heer A. M Snouck Ilurgronje, geboren te 's-Gravenhage' Examens aan de universiteit te Utrecht: Doet. geneesk. 1E. 11. B van Lier G J. Krediet en R. G. Pijl. Aan de universiteit te Groningen is op Stellingen bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap de heer 14. Frima, geboren te Groningen. Aan de universiteit te Amsterdam is <m- slaagd voor het propaedeutisch examen inde geneeskunde op proefschrift: «Zuigelingen voeding en zuigelingensterfte te Nijmegen en de midi leien ter verbetering", de heer II. Slerneberg, geb. te Amsterdam, en tot doctor in de rechtswetenschap, op Stellingen, de beer W. R, Op ten Noort, geb te Amsterdam. Gemengd Nieuws. De Scheveningsche haringvloot. De vloot, die dit seizoen aan de haring visschei ij deelneemt bestaat uit 757 diverse schepen, nl. 42 stoomloggers. 1 motorlogger, 500 kielschepen (loggers, sloepen en kotters), 6 loggerbommen en 208 bommen, tegen het vorige jaar 751 schepen, aldus verdeeld38 stoomloggers, 1 motorlogger, 487 kielschepen, 6 loggerbommen en 219 bommen. De vloot is aldus vermeerderd met 4 stoom loggers en 13 loggers, dus 17 schepen, en verminderd met 41 bommen, die wegens ouderdom uitvielen, alzoo totaal vermeerderd met 6 schepen. Loonsverlaging In verband met een nieuwe loonaftrek op de textielfabriek Eilermark van de firma B. W. en II. Ter Kuile staande even over de Nedcrlandscho grens, hcerscht onder de ar beiders aldaar groote gisting. Men is van oordeel, dat de loonen op deze iabriek ver beneden „die van 'andere fabrieken in En schedé en Gronau zijn en dat in de bestaan de toestanden noodzakelijk verandering moet komen. Dinsdagavond vergaderden de arbeiders in een lokaal aan Glanorbrug, onder- leiding van Von Huitman, bestuurslid van de Duit-^ sche Texlielbond, terwijl uit verschillende groepen van arbeiders, commissiën werden benoemd, welke een onderhoud met de firma zullen, aanvragen. De bestaande grieven zijn meegedeeld aan de besturen der textielbonden „Ünitas" cn Eendracht", die zullen trachten ze uit weg te ruimen. Staking. Te Nieuwendam is gisteren aan de wcif van He IJzeren Scheepsbouw-Maatseluippij, directeur de hoer Bernhardt, een werksta king uitgebroken. De reden is, dat een der werklieden, Jansen genaamd, gisteren vrijaf had genomen wegens de zilveren buiiloft van zijn ouders en daarom een geheele week uit de fabriek verwijderd weid. De andere werklieden verklaarden zich solidair en staakten liet werk. Opzet of toevatf Omtrent het niet kunnen deelnemen van 7 onderofficieren van het korps pontonniers te Dordrecht, aan de stemming voor do Pro vinciale Staten, verneemt de ,,D. Ct." hot volgende De varende trein moest gisteren een oefe ning houden onder 's-Graven deel", en daar toe rukte 's morgens vóór 8 uur de troep uit onder bevel van kapitein van Visvliet. Hoe wel gerekend was dat de officieren en onder officieren tijdig genoeg in de kazerne terug zouden zijn, om bun kiesplicht te kunnen inrvnllen, gebeurde dit niet, daar de oefe ning door bijzondere omstandigheden langer duurde dan,men verwachtte. Een der onder-officieren liet constateercn, dat, toon hij in dc kazerne terug was, hij zelfs niet meer per fiets iu de gelegenheid was zijn stembureau vóór sluitingstijd te be reiken. Jeugdige boosdoeners. De rechercheurs, die gedurende de zomer-, maanden te Behcvenlngen zijn gedetacheerd aan liet hoofdbureau van politie, hebben gisteren drie jongens opgespoord en aan gehouden van 15, 12 en 11 jaar oud, die gedurende eenige zomers aan 't strand iu de aldaar staande versnaporingstentjes zeer voel schade hebben toegebracht. Deze jon gens braken verschillende tentjes open, na men dan zooveel chocolade en suikergoed mede, als zij in hun zakken konden bergen en gooiden dan dc rest over den grond ia de tent. Bovendien klommen zij daarna ia de limonadetent, dronken eenige glazen limo nade en zetten de kranen van, verschil lende stee non vaatjes open, zoodat de limo nade geheel verloren ging. Den vorigen zomer brachten zij een schade toe van 200. Den 23 Mei j.l. werd in een tent van dea heer Do W. ingebroken en vroor circa 3>' aan chocolade ontvreemdden 24 Mei daar op braken zij in in 'n limonadetent, dronken daar eenige glazen en zetten daarna de kraan weer open. Een van hen ging gedurende het baldadig werk op den uitkijk staan en floot dan een hun bekend deunlje, waardoor zij bun werk ongestoord konden verrichten. «WMMsUaHearati saga a. in j* UoOGEii Onderwijs. „de den

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2