*s ""STAÏÏsYfBü'WS." YLAAEDINGEN. Kerk en School. Sport. Rechtzaken Gemengd Nieuws. waven geen autoriteiten aan liet station aan wezig. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van justitie en van den minister van landbouw zal Woensdag niet plaats hebben. Onze Ministers. Oud-minister- Loeft' kon we2ens ongesteld heid de opening der Vredesconferentie niet bijwonen en zal om dezelfde reden vermoe delijk ook gedurende deze maand aan de wei kzaamheden der conferentie geen deel kunnen nemen. Vorstelijke reizigers. Prins en prinses Andreas van Griekenland op reis van Darmsuidt naar Londen vertrok ken gisteravond pier mailboot »\Yilhelmina" van Viissingen. Zij werden te "Roosendaal gecomplimenteen! door den consul-generaal van Griekenland. Lehnuvnn, die de vorstelijke pewonen naar Vlis-dngen vergezelde. De gezant Xoorsclio autoriteiten. van Noorwegen bij ons Hof, de heer F. llagernp. tevens gevolmachtigd gedelegeerde van dat Rijk ter Vredesconte- rentie, vereen igde gisteravond aan een diner in het Hotel den Ouden Doelen, de leden der Noorsehe delegatie, de consuls van Noor wegen te Amsterdam en te Rotterdam enz terwijl ook de consul in Indiè, de beer be- tot de genoodigden Ploos van Arnstel, hoorde. Mede zat aan dit diner aan de heer Stauf, directeur der Haagsche waterleiding die zooals bekend, Noor van geboorte is. 1 Tweede Kamer. Daar alle af'deelingen van de Tweede Kamer reeds Donderdag 11. gereed kwamen met het onderzoek der verzekeringswetten, kan gevolg worden gegeven aan het voornemen om mor gen 11 uur in openbare vergadering te be handelen de reeds aangekondigde kleine wets ontwerpen. Vermoedelijk zal eerst Donderdag de behandeling van het ontwerp betreffende het onderzoek naar het vaderschap worden hervat, liet voornemen bestaat in ieder geval voor het recës nog at te doen de quaestie van de exploitatie der mijnen.'Mocht bij de be handeling hiervan minister Veegens nog niet hersteld zijn van de bronchites, waaraan hij lijdende is, doch die niet van ernstigen aard is, dan zou bij door een zijner ambtgenooten worden vervangen. Vredesconferentie Na de eerste vergaderingen van de Vre desconferentie zijn Zaterdag de leden van het gezantsehapseorps en verdere genoodigden met de gedelegeerden in gezelschap gebracht en werd vvederzijdsch kennis gemaakt. Het Bureau van de Vredesconferentie houdt zich thans bezig met de indeeling en samenstelling van commissiën in wier verga deringen de voor dit congres aan de orde gestelde punten worden behandeld alsmede met de aan wijziging van de leiders dier werkzaamheden. Zondag verleende de Belgische gezant re ceptie voor de gedelegeerden ter "Vredescon- feientie. Een anarchist afgevaardigde ter vredes- conferentie De ,,Petil Bleu" bevat een telegmm uit den. Haag aan de Temps.": Het gerucht loopt dat de tweede gedelegeerde vaneen Ameiikaaite-che republiek is 'een anarchist van NapoliUunschen huize, die tot gevan genisstraf is veroordeeld Svegens beleedi- ging van het hoofd van een vreemden Staat, ten tijde van het proces der anar chisten in Chicago. Rit zeldzame geval zal onderzocht worden door 'de Vredesconfe rentie, wanneer de ratificatie der vol machten zal plaats "hebben. Tredesbevreging. De heer Richard Bartholdt. vertegen woordiger van Missouri in het Amerikaan- sehe Congres, is op weg naar den Haag, ïiij is een van d- «niet-officieele gedele geerden", zooals Stead, Fried e.a. en werd afgevaardigd door de Interparlementaire Unie teneinde de Conferentie het program te gaan aanbieden, dat de Unie heeft ont worpen. Dit progtam be-taat voornamelijk uit deze twee eischenio. dat de Haagsche Con ferentie gemaakt zal svorden tot een perma nent lichaam, met het recht op geregelde tijden bijeen te komen tot het bespreken van actueele vragen, en 2o. dat een arbi- trage-tractaat door verschillende volken zal worden aangenomen, krachtens welks be woordingen alle ondergeschikte geschillen, in dat verdrag genoemd, aan bet Haagsche Hof ter beslissing zullen worden voorgelegd, terwijl in geschillen waarbij nationale levens belangen gemoeid zijn de twisthebbende partijen zullen overeenkomen dat de quaestio van het geschil onpartijdig zal worden onder zocht voor de oorlog verklaard wordt. De heer Bartholdt is overtuigd, dat de Amerikaansche gedelegeerden dit program zullen steunen. (»N. Crt.") Kolthek, Reijndorp, ds. Schcrmeriiorn en Frans "Verhelen, uit Antwerpen Ongeveer 100 organisaties waren vertegen woordigd. .lules llersé uit Parijs en Schweitzer uit Berlijn, die als sprekers zouden optreden, waren verhinderd. Op voorstel van den voor zitter werd besloten sympathiebetuigingen te zenden aan den te Madrid gevangengenomen maar voor het feit van den aanslag op het Spaanscho Koningspaar vrijgesproken anar chist Ferrer, zoomede aan de Hoilandsclie dienstweigeraars Gorter en Mammen. Te ruim halt twee beklommen de eerste sprekers. Reijndorp, Kolthek enVerbelen.de spreekgestoelten op drie punten van het ter rein opgesteld, tot het houden van redevoe ringen, welke evenals die van de sprekers na de pauzeDomela, ds. Schermevhorn en Laiisink, van ongeveer denzelfden inhoud waren, of althans in gelijke richting gingen. Alle spreke r s dan beloofden en Domela Nieuwenliuis iri het bijzonderdat de tweede vredesconferentie een comedie- vertooning is, alleen reeds omdat zij bijeen geroepen is op initiatief van den man, die zich voordoet als ware hij de grootste vredes apostel, maar die in werkelijkheid de groot ste vredes verstoord er isdie op den dag van de opening der Conferentie in eigen land gewelddadig de Doema ontbindt. De rede van Nelidow, den president der Conferentie noemde Domela Nie uwenlmis laffe huichelarij, comedie, waartegenover de arbei ders op dit oogenblik, bij gebrek aan machts middelen, niets anders konden doen dan hun protest plaatsen. Dat protest bestond wel is waar in woorden en niets dan woorden, maar weldra zouden zij als een echo over de gansche wereld klinken en zouden de arbeiders aller landen zich bewust worden dat voor den wereldvrede niets te verwachten is van de Mieeren in de Ridderzaal" die niets anders zijn dan de handlangers van de kapi talisten, gelijk de vorsten zijn de marion- netten van de kapital sten, die aan de touwtjes trekken en oorlogen verwekken. De arbeiders, aldus Domela, moesien inzien dat zij er geen belang bij hebben tes waken voor de brandkasten der kapitalisten, maar hebben te zorgen dat oorlogen onmogelijk worden. Dat kon wanneer verwezenlijkt werd bet denkbeeld door spreker reeds verdedigd op een internationaal congres te Brussel in IS9I, het denkbeeld namelijk van de mili taire werkstaking en van de algemeene werk staking der internationale transportarbeiders. Dit denkbeeld is verworpen en de sociaal democraten hadden hem (Domela) deswege een utopist en droomer genoemd, maar op het aanstaande congres der sociaal-democraten in Stuttgart komt het denkbeeld op de dag orde voor. Wanneer de arbeiders er toe komen in tijd van oorlog militaire en andere diensten te weigeren, dan -was het uit met den oorlog Daartoe riep Domela onder de leuzetgeen man en geen cent" allen op. Deze leuze was ook de grondtoon van al de redevoeringen der andere sprekers Kolthek, Reijndorp, Lansink, ds. Schermerhorn en Verhelen, zij allen wezen er op dat van de machthebbers niets is te verwachten en dat alleen ondermijning van het militairisme tot den wereldvrede zou leiden. En Kolthek voornamelijk spoorde aan tot navolging van het voorbeeld der Fransche militairen die naar thans gebleken is, weige ren op de Fransche wijnboeren te schieten en hij verwachtte evenals de andere spre kers dan ook slechts heil van het brengen van de revolutie in het leger en de marine. Verhelen, uit Antwerpen, besprak voornamelijk de miütairistische neigingen van de clericale Belgische regeering, die onder de leuze van vermindering der militaire be wapening, de gordel van vestigen rond Ant werpen, al sterker en sterker maakt. Alle .sprekers hielden de aanwezigen voor oogen dat kapitalisme en militairisme dien den bestreden ter voorkoming van oorlogen die een vloek zijn voor de volken, omdat zij wat door de arbeiders is voortgebracht, in korte oogenblikken vernietigen. Ten slotte werd een resolutie aangenomen waarin geprotesteerd wordt tegen de vredes- comedie en huichelarij en aangespoord wordt tot de militaire en algemeene werkstaking, in tijd van oorlog met name door de internationale transportarbeiders. Voor het sluiten van de meeting werd nog door den voorzitter geprotesteerd tegen het dragen van revolvers door de Haagsche po litieagenten, gisteren bij de opening der con ferentie, Tegen 4 uur gingen de meetinggangers in de volmaaktste orde uiteen. Het houden van een optocht en het ontplooien van banieren en vaandels tuiten het terrein was niet toe gestaan. De politie, die in vrij gering aantal vertegenwoordigd wa«, behoefde geen enkele maal tegen overtreding van dit verbod op te treden. Aan den uitgang van het terrein werd gecollecteerd voor stakers en uitgeslotenen en voor de anti-miiitairistisehe propaganda. In «Hotel Witte Brug" te 's Gravenhage vergaderden Zondag eenige dames van ver schillende nationaliteit om een adresbeweging te verkrijgen aan de "Vredesconferentie ten gunste van den wereldvrede. Protestmeeting tegen de Vredesconferentie. Op een terrein aan de Iloefkade, nabij de "Vaillantiaan. te 's Gravenhage, was tegen gister, Zondagmiddag I uur, van wege de anti-militaristische beweging, een protest meeting belegd tegen hét houden van de tweede "Vredesconferentie. Vlaggen, muziek en zang brachten de noo- dige luister en afwisseling. SprekersDomela Nieuwenhuis, Lansink, Itotterdamsche Kamer van koophandel. De Rotterdamsche kamer van koophandel en fabrieken had heden wel een'ange agenda af te handelen, doch meest onderwerpen van ondergeschikten aard. Zoo werd afgezonden antwoord aan den minister van landbouw, nijverheid en handel omtrent particuliere lichten hinderlijk voor de scheepvaart, alsmede antwoord op een schrij ven van denzelfden minister over aanduiding van koffie afkomstig uit Ned.-Indië en de Vereenigde Staten. O m. kwamen in de rapporten van de commissie van onderzoek voor het havenbe drijf en afschriften van adressen door andere kamers of vereeni«ingen afgezonden over verschillende onderwerpen, welke allen voor kennisgeving werden aangenomen Grensregeling—Delft. De wijziging der onderlinge grenzen van de gemeenten Delft, Hof van Delft en Vrijen ban, zooals deze door den minister van bin nenl, zaken is ontworpen, zal van zoodanigen aard zp, dat de onmiddellijk aan Delft gren zende bebouwde deelen van Hof van Delft en Vrijenban bij Delft worden gevoegd. Den Hoorn zou dan de bebouwde kom van Hof van Delft en Delfgauw die van Vrijenban worden. De raadhuizen van de beide plattelands gemeenten zullen, hoewel binnen Delft ko mende te liggen, eigendom van betrokken gemeenten blijven. Delft zal echter eventueele op die gebou wen rustende schuld voor zp rekening ne men. De raacl van Delft zal niet aftreden, maar worden aangevuld De Nieuwe toestand zou met 1 Januari 1908 intreden. "Yau den llden. liet anli-revolutionaire weekblad „Schic- damsch Volksblad" is ouder den invloed van den llden Juni en vmi den op dien dag behaalde overwinning der reciitsche partijen, in welke stemming zij een artikel heelt ge schreven tegen ons. Wij rilden toen we het lazen. Wij voelden ons nietig tegenover zooveel kracht en macht en eerlijkheid. Maar gelukkig hebben wij ons weer wat hersteld van den schok; en wij hebben liet artikeltje nog eens gelezen en toen vonden wij er toch nog wel ivat op aan te merken, waardoor wc oen minder onaangenaam ge voel behielden. Zoo inden ive in dat artikel o. a. de vol gende opmerking. Zij (d. z. wij) beschuldigt de rechter zijde te hebben gestreden met wapenen, waarover zij thans maar zal zwijgen. I11 dez.e uitdrukking ligt oen aantijging dat wij wapenen, die liet daglicht niet kunnen zien, gebruikt hebben. Wij hebben, toen wij die lazen, nog eens ergelezen wat wij schreven en toen vonden wij„dank zij dr. Kuypcr en zijn antithese (is) het Nedorlandsehe volk (heeft) ver bleek! in twee kampen, van waaruit de „strijd wordt gevoerd, helaas te dikwijls met wapenen, waarover we thans maar liever „willen zwijgen." En toen dachten wij aan den passenden scheen. Dat de wapenen, die gebruikt werden, hot daglicht niet kunnen z i e n, kunnen wij niet zeggen, want z.ij zijn openlijk genoeg ge bruikt; maar zij kunnen liet daglicht niet verdragan, omdat daarbij blijkt wat voor wapenen het zijn. E11 dan lezen wij verder: Waar en door wien zijn in dit ons kiesdistrict wapenen gebruikt die 'net daglicht niet kunnen zien? (verdragen?) In dit zinnetje vonden wij nntuurijk al da delijk een aanwijzing omtrent het wapen dat in dezen door onzen collega uitgelokten trijd, tegen ons zal worden gebruikt „in dit ons kiesdistrict". Immers de meeste recht- clie strooibiljetten die hier verspreid wer den, droegen geen onderteekening, een was zelfs uit Delft gedateerd. Maar, dit voorziende, hebben wij gesproken van „het Nederlandschc volk dat in twee kampen was verdeeld". En waar dit nu eenmaal vast staat, heeft een volgend vreeslijk dapper klinkend zin netje voor ons volstrekt geen waarde. Het luidt AVij verklaren dan ook deze aantij ging der Sehïcd. Courant voor laster, tenzij de Redactie ons man en paard noemt. Boem Toch willen we nog wel oven iets zeggen omtent die strooilbiljetten "door do reehtschen hier verspreid. En dan wijzen we in de eer ste plaats op die indrukwekkende groote bil jetten betreffende de belastingplannen. Meer dan daarop wijzen behoeven we niet omdat wij vóór de verkiezing reeds op de onwaie voorstelling daarin hebben gewezen. Dan willen wc nog; wijzen op de twee- iingbiljetten „"Waar 't 0111 gaat" en „Wilt ge daartoe meewerken", in een waarvan de uitbreiding der leerplicht als een nadeel voor het volk wordt voorgesteld, hoewel daarin tevens goed volksonderwijs dat moet dan toch zijn het behoorlijk onder wijzen dc.r kinderen als noodzakelijk wordt gesteld. Het ander© bevat het reeds vroeger rondgestrooide verzinsel waarom trent ree 's zeer lang tevergeefs een be wijs gev. .gd werd, n.l. de bespotting van een gebed op do openbare school. In een ;jrider biljet wordt betoogd dat dr. v. Leeuwen, de soc.-dem, conrlidaat, onmogelijk tlid der Staten cn leeraar aan do H. B. School kan zijn, zoodat een ver kiezing van dezer, candidaat nutteloos werk zou zijn. Dat noemen wij misleiding. En vreemd klinkt het dat een biljet met hot opschrift „Trouw", de Christclijk-IIis- iorischen moest verleiden ontrouw te wor den aan, hun Historie, een 'Jangdurigen strijd bevattende door 'de protestanten ge voerd tegen de katholieke kerk, welke laat ste haar gelijkstelling met andere kerkge- nootscnappon, in Nederland juist fc 'dan ken heeft aan, He gezamenlijk bestreden liberalen. Men "ziet het. Be wapenen, in dezen strijd gebruikt, zijn niet zoo vlekkeloos als men van het A. R. redactieburcau schijnt 1c willen beweren. En nu nog een tweede kwestie. Onze A. R. collega schrijft: Ook neemt de „Sch. Ct." het ons kwa lijk, d«i wij den heer Versteeg hebben laten vallen Ja, maar zoo wil liet de t„Sch, Crt.", omdat het zulk een uitnemend persoon is, had go hem toch moeten steunen. Deze opmerking heeft ons nog meer ver baasd dan die omtrent do eerlijke wape nen onzer bestrijders. Wij schreven dat de lieer Versloeg is gevallen „als het slachtoffer Van den goils- „diensstrijd, 'die, dank zij Ar. Kuypor en „zijn anti-these, liet Vüllerlandsehe volk „heeft verdeeld in twee kampen De eigenschappen, die wij' in don heer Versteeg huldigden, vindt volgens do be wering van het „Sollied. Volksblad" ge lijke waardeering bij haar partijgenooten. Maar daar zit het hem juist, waarde collega! Saap dat nu toch cons. Den geheelen verkiezingsstrijd door is er voortdurend op gewezen,, dat do parlijvor- dceling hier te lande niet deugt. "Wij heb ben er op gewezen dat de heer Versteeg is een zeer godsdienstig man, die wel lielpt de breuken in Gods huis te horstellen, maar zeker niet verdacht wordt te zullen medewerken om den godsdienst te bena- deelen. En toch is hij gevallen in den strijd tus- sclien „geloof en ongeloof". Maar wij hebben geen, woo rel geschreven waaruit zelfs maar gedistilleerd kon wor den een afkeuring over hen die den heeï Versteeg niet bobbery gestemdwat wij schuwen was een klacht over liet vermen gen van godsdienst en politiek. Wij heb ben daaromtrent vóór de verkiezing, onze meaning gezegd en zullen die dus nu niet nog eens lor wille van onzen collega uit eenzetten. Wij willen eindigen mot een tweeledigcn raadAls ge strijdt, doet het zoo, dat gij ook door uw tegen slanders kunt ge respecteerd worden. En als ge leest, leest dan goed. Woensdag 19 Juni a. s. hoopt de heer C. Aleman, baas bij de Ileeren E. en H. AVien- hoven Jr., aannemers alhier en te 's-Graven- hage, den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaren bij wijlen den heer H. Wieniioven Sr als timmerman in dienst trad. Zaterdagavond werd J. C. J., wonende in do Baan, toen hij door het Broers veld liep, vermoedelijk bij ongeluk door J. L.G., die daar twistende was, in de lip gesto ken, waardoor deze verwond iverd. De vrouw van A. do N., deed "Zaterdag middag bij de politie klachten, dat zij in de Bakkerstraat mishandeld was door don daar wonenden II. S. Hedenmorgen is door de politie aange houden de schippersknecht K. »B., gesig naleerd in, het „Algemeen Politieblad" voor 3 weken gevangenisstraf wegens weder- spannigheid. Hij is naar de Justitie te Rotterdam over gebracht. „Hol inside." Uit Londen wordt dd, 14 Juni gemeld Op 9 Febr. heett bij het verlaten der Tyne eene aanvaring plaats gehad tusschen het s.s. sHolmside" en het schip «Sophia", waardoor de Sophia zonk en de geheele be manning (6 personen) verdronk. De Board of Trade te Newcastle, die deze zaak onderzocht en behandeld heeft, conclu deerde dat de gezagvoerder van de Holm- side", J. J. Reed, tijdens de toen heer- schende mist te hard heeft gestoomd. Dit lichaam ontnam hem zijn certificaat voor den tijd van 6 maanden. Dure sigaren en dure levensbehoeften. Onder een door ons uit het «Vaderland" overgenomen stuk je onder bovenstaand hoofd, schreven wij in een nootDit strooibiljet werd ook in Schiedam verspreid en door ons in een artikel »besproken". De zetter maakte daarvan «verdedigd". Hoewel de fout in het oog springt, willen wij er toch even op wijzen fenis 'doorgebracht, en dc tweede tol -1 jaar met aftrek van 6 maanden preventief. In de zitting van hot Gerechtshof van Woensdag "22 Mei j.J. had de advocaat- generaal, jhr. rar. van der Brandeler, in oen uitvoerig requisitoir, geconcludeerd lot vernietiging Van dat vonnis, 011 gore- quireerd, dat hel. Hof, opnieuw rechl (loon de, beklaagde de Monligny wegens BG fei- tcn van verduistering zal verooi dooien lol 4 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van 10 maanden preventief en be klaagde De Geer Wegens 20 feilen van ver duistering cn een van valschheid in ge schrifte lot oveneens 4 jaar en G maan den gevangenisstraf mol aftrek van 8 maanden preventief. Beidon werden veroordeeld elk tol 4 jaar 011 G maanden, onder aftrek van 14 maan den voorarrest voor de Monligny en van 12 maanden voor Do (leer. Ongegrond werd verklaard do annviaag door de Verdediging van niel'gheidveikla- ring der dagvaarding. De voorlezing van het arrest vei eischic 2 uren. "t'h ?*3 '4 liet beroep', ingesteld tegen dc dooi dc rechtbank te 's-Gravenha.ge uitgesproken faillietverklaring van vorst Ebenvein van Bentheim, is ingetrokken, zoodal de prins in liet vonnis der rechtbank belust 'heeft en a'lzoo in staal van faillissement, blijft verkeeren. Door dè Haagsche rechtbank werd van rechtsvervolging onlslagen J. A. H. K„ te 's-Gravcnhago, die in hooger bciuep te- ïceht had gestaan wegens het hebben en doen werken van een cacaomolen, zon der vergunning van C. en AV. Het vonnis overwoog dat wel wettigen overtuigend is bewezen hetgeen hekl. bij de oorspronkelijke dagvaarding is tenlasle gelegd, doch dat door hem niet in strijd is gehandeld mot eenige wet, dus ook niet met de Hinderwet. Tor burgerlijke terechtzitting van liet Gerechtshof te 's-Gravcnhago weid heden mr. J. E. Rosen Jacobson, vroeger sub stituut-griffier hij de rechtbank te Am sterdam, bnëedigd als rechter in de recht bank te Rotterdam. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen te Nieuw- Dordrecht (Einmen) de heer J. II. Oterdoom, cand. te Belling- wolde (Gr.). Bedankt voor het beroep te Oud-Beier land door ds. M. Jongebreur to Veenendaal te Makkmga door den heer J P. de Graaft', cand. te Groningente Driehuizen en Zuid-Schermer door ds. J. W. Poort te De Rijp. Gerei-. Kerken. Beroepen te Leksmorid de heer AV. Veder, cand. te Rotterdam. De Rotterdamsche cricketclub «AL 0. C." won gisteren alhier in een cricketwedsirijd van Hermes" met 24 runs. Zondag 23 Juni a. s. zal de roeivereniging Nautilus te Rotterdam een ouderlingen wed strijd houden in het Schiewater aan de Zwet. Er zullen geroeid worden vier nummers n.l. 1. Oude Vier, 2. Jonge Vier, 3. wher ry's met stuurman, 4. wherry's met zeil. De wedstrijd vangt aan omstreeks 11 uur. Aroor het nummer Oude Vier zijn 5 gou den en zilveren medailles uitgeloofd. 'Naar wij vernemen zal de heer Dr H Kikkert deze gemeente verlaten en zich te Haarlem vestigen. 'Zondag 23 Juni a.s, zal de afdeeling Zuid- Holland van den A. N. W. B. via Vlaar dingen een boottocht maken naar het eiland Goedereede en Oveiftakkee. De deelnemers worden 's morgens te half tien ure alhier verwacht en afgehaald per stoomboot, door den heer D. Slis, consul A. N. W. B. te Middelharnis daartoe beschikbaar gesteld. Van hier gaat de tocht langs Nieuvvesluis r.aar Stellendam, alwaar na het gebruik van den lunch, de stoet zich opstelt tot het be zoeken van Goedereede en Ou!dorp. Terug te Stellendam, scheept men zich weer in naar Middelharnis, waar een gemeenschap pelijke maaltijd plaats vindt, 's Avonds zullen de reizigers weder te Vlaardingen aan den trein gebracht worden. Door de rechtbank te Rotterdam werd Zaterdag veroordeeld B. N. v. L. vleeschrijder të Overschie wegens wederspannigheid tot 14 dagen ^gevangenisstraf. Men meldt ons uit Amsterdam: Het Gerechtshof alhier 'deed lieden in hooger 'beroep uitspraak in de strafzaak tegen do Twee ontrouwe directeuren der Hollandschc Hypotheekbank, dc Monligny, (deze eveneens beschuldigd Van verduiste ring in zijn kwaliteit <als directeur der Mij. tot 'Zekerhoidsstelling van ambtenaren) cn De Geer, 'die door de Amsterdamsche recht bank waren verooideeld: 'de perste tot 4 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van 6 maanden in preventieve heek Het programma van liet Bondsfeest van den A. N. W, B. te Utrecht luidt Zaterdagmiddag 27 Juli aankomst der deel nemers. Des avonds gondeltochtvaart door de stadsgrachten en kermesse in Tivoli. Den volgenden dag 's morgens naar de omstre- ken, 's middags vergadering en Boridsmaal- tijd, 's avonds concert en vuurwerk. De wielerbaan te Scheveningen werd gis teren geopend met verschillende wielerwed strijden een amateurs wedstrijd tusschen Bek,, gen en Nederlanders waarbij de laatsten overwonnen, een wedstrijd tusschen profes sionals werd gewonnen door den Oostenrijker Heller, tegen onze landgenooten Foldiinga, Leeuwarden en Bouma, Parijs. In een wed strijd over 10, 20 en 30 K. M. met motoi- gangmaking kwam de Antwerpenaar Verbist telkens eerst aan. De Grand-Prix voor wielrijders (profes" sionals) werd gisteren gewonnen door den Fran sch man Friol, de Grand-Prix voorama-w teurs door Auffray. In tegenwoordigheid van presidential--) lières. zijn gemalin en het Deensdie konings- 4 paar werd gisteren de Grand Prix van Parijs op de renbaan te Longchamp gewonnen dooi', J Sans Souci II, een renpaard van baron <h>". Rothschild. Dit paard heeft zjjn meester dit jaar reeds 500,000 frs met rennen doen ver-, dienen. Grondverzakking. De aanleg van de spoorlijn Rotten.am ,j Scheveningen wil nog niet al te best vlotten. Eergistermorgen is, vermoedelijk wegens dei moerassigen ondergrond, een groot stuIuUp onder de gemeente Pij nacker weggezakt, me het gevolg, dat een paar wagens op 1 4 kop in het weiland stonden. Algemeen woi gevreesd, dat dergelijke verzakkingen zien

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 4