STADSNIEUWS. i». i»e krwar, A. GOUKA 386 J. AY. J. VAN 11 AR VEGEN DEN BREEMS 49 Mori verneemt nog omtrent de gister ge houden vergadering der commissie van de Vredesconferentie waarin ter sprake kwam het gebruik vim het onderscheidingstoeken van liet Roode Kruis, en bij welke gelegen heid do lo gedelegeerde van Turkije, Turkhnn Paeha, wensehte dat in het verdrag van Genëve de bepaling werd opgenomen dat de Tnrksehe hospitaal-schepen de roode halve maan op een wit. veld als roode-kruis-vlag mogen voeren, de eerste gedelegeerde van Duitscliland, Baron v. Marsehall en andere gedelegeerden zich beslist hebben uitge laten dat er niets tegen was om het em bleem, door Turkije gehandhaafd, te erken nen. Maar zij hebben er bij Turkhnn Paeha op aangedrongen niet to blijven volhardt n hij den wersch om do erkenning van dit Tnrksehe kontoekcu voor do hospitaalsehe- pen als bepaling op te nomen in het ver drag om de bepalingen van de Roode Kruis- conventie van G enëvo ook toepasselijk te ver klaren op den zeeoorlog, met welke kwestie men zich thans bezighoudt, omdat zulks weer een wijziging zou noodzakelijk maken in de Roode Kruis-conventic betrekkelijk do land oorlog, waarin een bepaling als door Turkije gewenscht, niet voorkomt. Een beslist, antwoord moet door Turkhan Pncha hierop nog niet gegeven zijn, maar zou hij zich bepaald hebben met uitdruk king te geven aan zijn wensch dat de con ferentie voldoende zou weten tegemoet te ko men aan Turkije's verlangen. Van de Gedelegeerden. De Ie Belgische gedelegeerde Minister Beernaert biedt heden aan 40 personen uit en om de Conferentie een gastmaal in het Hotel den Ouden Doelen aan. De le Nederlandsche gedelegeerde de heer de Beaufort houdt Zaterdag in de salons van genoemd hotel een ontvangstavond voor zijn mede-afgevaardigden, kozen, de liccren dr. AV. Mees uit Rotterdam on dr. A. C. van Bruggen uit, Dordrecht en herkozen prof. II. Tiens uit Amsterdam. Alle voorgestelde sulisidicn werden, goedge keurd, terwijl Rotterdam als plaats oor do volgende Mg. verg. gekozen werd. Xn liet dejeuner werd oen rijtoer gemaakt naar het lluis ter llaer. Des middags was er feestmaaltijd in Tivoli eu vanavond worden de festiviteiten gesloten met een soiree amu sante, opgevoerd wordt, de medische revue: ..Nachtmerrie van een Neunisthenieus". De ontvangst ten Hove. Behalve de gedelegeerden ter vredescon ferentie en hunne dames waren eveneens op de ontvangst van H. M. de Koningin en Z. K, H, den Prins genoodigd de dames afgevaardigden van den Internationalen Vrou wenraad, welke het bekende adres aan de Conferentie aanboden. Daar de presidentelady Merdeen door de as. komst van den koning van Engeland Dublin niet verlaten kon en velen der dames reeds naar hare woonplaatsen waren teruggekeerd, woonden slechts vijf harer de partij bij. Voorgesteld werden aan H. M. mrs. San ford, eere-penningmeesteres, de voorzitsters van Zwitserland en Neder land Mme. ChaponnièreChaix en mej. E. Baellebaronnesse Yon Suttner en mrs. Yoillard, die Oostenrijk en de Ver. Staten van Noord-Amerika vertegenwoordigden. Zoo wel H. M. de Koningin als H. M. de Koningin- Moeder onderhielden zich vriendelijk met de dames. Zij verlieten den 2en Juli de residentie. Diplomatieke maaltijd. De Britsche gezant, sir Howardgeeft Zaterdag in het gezantschapsgebonw een diner. Perzische ambassadeur. De komst hier te lande van den Perzischen ambassadeur te Weenen ter kennisgeving der troonsbestijging van den nieuw-opgetreden shah aan het Nederlandsche hof, is tegen het laatst van deze maand aangekondigd. Vorstelijke reizigers. Hedenochtend zijn per nachtboot der maat schappij Zeeland te Vlissingen aangekomen op hun reis naar Darmstadt prins en prinses Andreas van Griekenland. Consul-generaal Lehman bood der prinses een bloemtuil aan en begeleidde de vorstelijke personen tot de Duitsche grens. Ook waren ter begroeting aanwezig de heer J. Ruijter, consul te Am- stordarn en F. Cohen, consul te Rotterdam. Landlooperij. Het rapport der staatscommissie tot het be ramen van wettelijke maatregelen ter bestrij ding van. bedelarij, landlooperij en habitueele dronkenschap is, naar wij vernemen, aan H. M. de Koningin aangeboden. Maatschappij tot bei. der Geneeskunst. Tweede Dag. Men schrijft ons: Eerst ie ll£ uur werd de vergadering, welke te uur aanving, voor de Pers toe gankelijk gesteld. Waarschijnlijk is toen de kwestie-Oranje-Nassau-Oord besproken! Na heropening der gewone vergadering stelde prof. Burger uit Amsterdam de volgende vraag: „Is het hoofdbestuur bij zijn onder zoek gebleven, dat '<ir. Donath, in de 7 ja ren van zijn directeurschap van. Oranje-Nas- sau-Oord, in ijver en zorgzame belangstel ling ten opzichte zijner patiënten on in toe wijding en goeden trouw ten opzichte van het onder zijn beheer staand sanatorium ook maar in het geringste te kort geschoten? De voorzitter antwoordde: „zelfs niet m het minste cn geringste(daverend applaus). Met 2 stemmen meerderheid werd o. m. aangenomen het voorste! Amsterdam, luiden de: „De alg. verg. der Ned. Mij. tot bevor dering der Geneeskunst-, ten zeerste betreu rende het feit, dat door de administratie van tal van week- en daebladen hier te lande, in haar kolommen advertenties worden opgenomen, waarin dc gelegenheid tot het opwekken van abortus wordt kenbaar ge maakt, of waarin wordt aangekondigd dat door onbevoegden de geneeskunst wordt uit geoefend, noodigt het hoofdbestuur uit deze, haar meening ter plaatse, waar liet zulks noodig en wensehelijk acht, kenbaar te ma ken."" Tot leden van het hoofdbestuur werden ge Assen's Eeuwfeest. De jongste der provinciale hoofdsteden staal aan den vooravond van liet jubileum van luiar honderdjarig bestaan als zelfstan dige gemeente, lil de laatste helft der der tiende eeuw verrijst, op het plateau, waar de bronriviertjes der PrentsHic A ontspringen, een Klooster. In den aanvang der zeventien de eeuw wordt dit geseculariseerd. De ver gaderingen van 't Landscluipsbestuur, dat zich in deze tijden constitueert, benevens do zittingen van den Landdag en de Lotring, (liet hoogste gewestelijk college), toi nog toe onder den blooton hemel gehouden, worden in 't Kloostergebouw onder dak gebracht. Zoo wordt liet „censaem oord in de niarke van Witten onder Rolde's parochie" het regeeringseentmm van „do Landschap". Tezclfder tijd volgt dc verheftiug tol ecu zelfstandige kerkelijke gemeente, maar overi gens blijft de plaats'ressorteeivn onder het Scluiltumt Rolde, met dien verstande, dat Drost en Gedeputeerden er oen soort lands heerlijke rechten uitoefenen en de bewolking bij „Boerwillekom" de aangelegenheden van algemeen plaatselijk belang door haar vol machten regelt. De jongste gemeente van 't Koninkrijk Holland telt in 1S07 pus minus zeshonderd inwoners, ambtenaren en boeren, benevens enkele neringdoenden.Eén school meester voor in in het onderwijs aan 72 leerlingen. De handel naar buiten bestaat in den aan voer van levensbehoeften, die in primitieve dorpstoko's verkrijgbaar zijn, eu in den afzet van landbouw- en veeteeltproducten. Het ambacht wordt uitgeoefend 6f door lieden, die de afschaffing der gilden met liuri proefstuk ken zegenen, of door rondtrekkende hand werkslieden. Het verkeer bepaalt zich tot een schuitendienst tweemaal per week op Meppol en een wagendienst in het veer Groningen- Hasselt, terwijl de Coovorder wagen op Groningen over Rolde Assen nog links laat liggen. Geleidelijk is de gemeente gevormd en grooter geworden totdat ze eindelijk werd wat ze nu is, tot bloei gebracht ook door de spoorwegverbindingen die de gelieele pro vincie meer en meer mot haar hoofdstad ver binden. Zoo kan Assen met trots haar Eeuwfeest vieren en zich er in verheugen, hoe II. M. de Koningin en Prins Hendrik der Neder landen daarvan getuige zijn. En de stad met haar fraaien Brink, een eenig plekje in Neerland's provinciale hoofd steden, haar vriendelijk groenen tooi, ook in 't meer stadsche gedeelte, en bovenal haar onvergelijkelijk Sterrebosch, viert dit op waardige wijze. Als in do roemrijke dagen van Holland's gouden eeuw openbaart zich de Oud-Hollandsche deugd der naastenliefde in de uiting van do feestvreugde. Tot- het nageslacht zal liet Ziekenhuis, waarvan H. M. de Koningin op Vrijdag a.s. den eersten steen zal leggen, spreken van den geest, die vaardig is geworden over de men- schen in de Marke van Assen, in 't jubel jaar der stad, die, door haar natuurlijken tooi geen versiering behoevende, zich nochtans in een feestkleed gestoken heeft om de hooge Vorstelijke gasten en duizenden feestgenoo- ten van elders op waardige wijze lo ontvan gen om met haar te jubelen cn te genieten van het feestprogramma, dat wo hier in hoofdzaak laten volgen: Donderdag 4 Juli: Pluimvee-tentoonstel ling Wielerwedstrijd Intocht van II. M. de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden; Concert. Vrijdag 5 Juli; Pluimvee-tentoonstelling; Voorbijmarseh van het le regiment infante rie voor Hare Majesteit en. Zijne Koninklijke Hoogheid; Eerste Steenlegging van het Zie kenhuis door llarc Majesteitgroote allego rische optochtFancy-fairharddraverij keuring van tuigpaardengymnasfick-uitvoo- ringconcertgala-voorstelling van „de Hei lige van Wittenhillinge"algemeene illumi natie, groot vuurwerk. Zaterdag 6 -TuiPluimvee-tentoonstelling; rijtoer van Hare Majesteit en Zijne Ko ninklijke Hoogheidvertrek van dc Ko ninklijke bezoekers; poney-racc cn keuring van Iandbouwpaarden fancy-fairconcert illuminatie; groote taptoe; bal-clmmpêtre. Uitslag verkiezing Gomeentorand. District I. Aantal kiezers 870 Uitgebrachte biljetten 774 Van onwaarde 8 Geldig uitgebrachte biljetten 766 Volstrekte meerderheid 384 Daarvan verkregen de Heereti W. A. BEUKERS 415 P. DE BRUIN 108 A. COOL Mz. 308 D. RIS 243 B.A. J. WITTKAMPF 426 Zoodat gekozen zijn de Ileeren: IV. A. HËI HEKI en U. A. Jf. WITTKAMPF, District II Aantal kiezers 1174 Uitgebrachte biljetten 980 Van onwaarde 22 Geldig uitgebrachte biljetten 958 Volstrekte meerderheid 480 Daarvan verkregen de Ileeren P. DE BRUIN 252 M. C. M. DE GROOT 429 II. VAN DER LAAN 477 D. RIS 112 G. W. SNEL 184 Zoodat herstemming moet plaats hebben tussclien de Ileeren 31. C 31. ME «ROOT, II. WAN «ER LAAN en IV. SAKE. District III Aantal kiezers i 120 Uitgebrachte biljetten 924 Van onwaarde 12 Geldig uitgebrachte biljetten 912 Volstrekte meerderheid 457 Daarvan verkregen de Ileeren P. DE BRUIN 397 A. COOL Mz. 106 T. S. GOSLING A 415 E. KOOPMANS 335 B. A. J. AVITTKAMPF 431 Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de Ileeren 1*. ME KRUIN", A. COOL Mz., T. COSUXGA, A. GOUKA, E. KOOPMAN**, en B, A. J. WITTKAMPF. In district I is dus bij eerste stemming door de kerkelijken de overwinning behaald Toch geven de uitgebrachte stemmen iets te zien dat den linkschen moed geeft. Bij de Statenverkiezingen stonden de hoogstbehaalde cijfers der kerkelijken tot die der liberalen als 3 tot 2 en nu staan ze als 4 tot 3 die verhouding is dus ongeveer 11 pCt. gunstiger geworden voor de liberalen. In II en III moet voor alle plaatsen een herstemming plaats hebben. De taktiek der kerkelijken, om 1 caudidaat minder te stellen dan het aantal plaatsen, heeft dus niet het gewenschte resultaat bereikt, al mogen hunne candidaten dan ook het hoogste stemmen- cijfer op zich vereenigd hebben. De schromelijke verdeeldheid in de linkscbe groepen heeft hun daarbij .natuurlijk niet weinig geholpen. De herstemming kan voor de linkscbe par tijen echter nog Heel veel goed makennog is geen plaats verloren gegaan. Doch daarvoor is onvermijdelijk noodza kelijk dat de linksche partijen tot overeen stemming trachten te geraken. Blijft men aan het eigen standpunt vasthouden, dan zullen zeer zeker de kerkelijken 2 of zetels veroverenwordt echter bij de linker zijde overeenstemming verkregen en dienten gevolge een vaste gedragslijn bepaald, waar mede alle groepen zich vereenigen, dan is het mogelijk om de 5 plaatsen, waarover de her stemming gaat, voor de linkerzijde te winnen Eendracht maakt macht. Financieel Nieuws. Beursvacantie. Het bestuur der uVereeniging van Effec tenhandelaren" heeft bepaald dat op Zaterdag 6 Juli a.s Beursvacantie zal worden gehouden en mitsdien op dien dag de offtcieele Beurs- noteering niet zal worden opgemaakt en op de kantoren niet zal worden geleverd noch ontvangen. OVERSCHIE, 2 Juli. Onder het vee van den veehouder A. Hoogerbrugge Azn. aan den Bovendijk alhier is mond en klauwzeer uitgebroken. KETHEL, 3 Juli De deze week gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht een bedrag van f 18.40 welk bedrag is overgemaakt. Tot onderwijzeres in nuttige handwerken aan de school voor Christelijk Onderwijs (hoofd de heer A. J. Dekker) is benoemd mej. S. de Lange. Zomer-vermakelijkheden in den Tuin. De tweede dag der kinderfeesten heeft zich in gunstiger weer mogen verheugen dan de daaraan voorafgaande dagen. Een zon netje gaf oen vroolijkc tint over het groen en over de jubelende kinderen en over de wed strijden die weer met veel opgewektheid plaats vonden en waarbij de dcehicmenden en om- staan'den evenzeer genoten. Eerst ging het bnlanceerspel voor meisjes van 10 tot 13 jaar, dan het zakloopcn voor jongens van 10 tot 13 jaar, vervolgens liet schijfschieten voor meisjes boven de 13 jaar en inmiddels werd gekegeld door jongens van 13 tot 18 jaar. En toen deze wedstrijden waren afgeloo pen, toog alles naar de zaal, waar trouwens ui vooruit hooi wat plaatsjes waren ingc- nomen door hen dio zich van een goed plaatsje wilden verzekeren. Men wist het immers van vorige jaren hoeveel er op het tooneel te zien en te bewonderen zou zijn En de verwachtingen zijn ook nu weer niet teleurgesteldde kinderen hebben pok nu weer veel pret gehad. Veel van wat gegeven werd was echt-leuk en herhaaldelijk klonk dan ook het vroolïjk gejubel der kleinen, al waren er ook enkelen der kleineren die met een benauwd gezichtje naar al dat vreemde opzagen. En tusschen de verschillende nummers deed dc muziek bekende wijsjes liooren en dan zongen allen mee uit volle borst: prettig was het voor de kindoren, maar prettig ook roor de ouderen, die zagen hoe de kinderen genoten. Na afloop van deze miniatuur-specialitei- ten-voorstelling werden 'de prijzen uitgereikt aan do winners die ook nu weer uit de daar om- bestemde voorwerpen een keuze mochten doen in volgorde van het nummer dat zij trokken of van het cijfev dat zij in den strijd luidden behaald. De uitslag was als volgt: Balanceerspel. Eerste p r ij sMa. Rijsselberg, Cnto de Gooier, Cato W-ster, Magda Reterink, Agatha van Vond eren, Net Veth, Nel van Rijn, Lena Reterink en Mina Arctli. Tweede p r ij sChra. Ilille. Toos de Groot, Jeanne v. d. Meer, Maria Veth, Frans AVijzenbrock, Mina v. Rest, Anna A'ogter, M. Kooper en Nel van Deventer. Zakloopea, Eerste prijs: Jan Kreuger, Theo Kretiger, Henri Jansen, Daan Oranje, Hans Spruit, Ger. Stahlie, Lamb. Linnenbrink, Kil. Lïiiiienbrink, Dom. v. d. Meer, Janus Zoetmulder, Louis van A'Taardingen cn Ger. Scheffers. f wee de prijs: Jan Scheffers, Kees Dirkzwager, Bert Ris, Jan Kooper, Wil Hiunme, Jos. van Rest, Hans Roelntits, Hendr. Steens, AV. Heyligers, Jan Meyer en Willem A'egter. Schijfschieten, Als eeic-prijs was voor dezen wedstrijd dooi den lieer Tl. A. M. Roclants beschikbaar ge stold een gouden ring, dio behaald werd door Dora Ilovligers. De overige prijzen worden behaald -in volg orde van het behaalde aantal punten door: Anna van Buy&cn, Mies AVindhorst, Maria Groenendaal, Cor Reterink, Anna Stooker, Nelly van Buysen, Cor van AVaart, Bete do Gooier, Mina AUug, Jo Bal, Jo Veth, Ma rie Landheer, Ma. Reterink, Ma. de Ko ning, An. de Koning, Bete Bras, Cor Schef fers, Rcga v. Dolder, Did van Eyk, Anna van A'lnardingen cn Greta Groenendaal. Kegelen. le prijs Joh. AVittich, 2e pr. J. AV. v. A'lnardingen, 3e pr. M. Lindeman, 4e pr. F. dc Ritytor, 5e pr. C. Ris, Ge pr. Am. Jansen, 7e pr. L. v. Eyk. Onder de eerste-prijswinners bij 't blokjes- rapen, gisteren vermeld, werd abusievelijk niet genoemd Hendrik de Koning. D e b a 11 o n s. No. 3 van de Zondagmiddag opgelaten ballons is blijkens lieden ontvangen bericht, Zondagmiddag omstreeks 4 uur gevonden door II. Bierman, arbeider te Zoetermeer- Zegwaart en wel in den Bleiswijkschen pol der. Deze ballon is dus, na eerst in weste lijko richting te zijn gegaan, later in een tegenovergestekien luchtstroom gekomen, ten gevolge waarvan hij is teruggekeerd en nu ten noorden van Schiedam is neergekomen De Gedelegeerden. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen Dat van de Vredes-eonferentie Ln ons land zoo weinig notitie genomen wordt is te ver klaren. Hoe belangrijk de zaak ook is, de arbeid der gedelegeerden gaat voor liet groot ste deel over de massa heen, en de eerste conferentie viel samen met een oorlog, die voor velen in Nederland werd medegeleefd terwijl de czaar zijn naam leende aan het vredeswerk en toch duizenden en duizenden van zijn onderdanen het 'even moesten en moeten laten in zijn naam. Voor den oppervlakkigem beoordeelanr is dan ook de Vredesconferentie een oittere bespotting van het hoogste menscheiijk ge voel, is 't een huichelarij. Toch mag hot oppervlakkig oordeel, vooral in 'deze zaak, niet het oordeel zijn, vooral niet van het Nederlandsche volk, dat er trotsch op mag wezen dat liet oude Holland de bakermat der gewetensvrijheid, liet land is waar dc wereld wetgevers zetelen, waar de wereldrecliters eenmaal zetelen zullen. Het verkeer der burgers wordt behee recht door de wetten, als ons Burgerlijk AVclbock en Wetboek van Koophandel. Het verkeer der volken tracht men tc regelen naar lieL volkenrecht. Maar dnt recht moet in hoofdzaak afgeleid worden uit vroegere beslissingen van rechters in eigen zaak. AA'el heeft men omtrent dit of dat punt tractaten en verklaringen; maar de tractaten hinden alleen de contractanten en de verkla ringen staan vrijwel op een lijn met 'de von nissen der rechters in eigen zaak. De allereerste taak van de A'redesconfe rent ie is, wat ik zou willen noemen het samenstellen van het AVetboek van Vol kenrecht. Dat van dat wetboek artikel voor artikel moet geschreven worden, ligt voor de hand dat het jaren en jaren zal duren, voor dat recht geheel gecodefieeerd is, behoeft niet gezegd. Een waarborg voor de zuiverheid van het recht is 'dat dc artikelen geschreven moe ten. worden door het gemeenschappelijk over leg, dat zij geschreven worden voor dat er behoefte aan bestaat zo toe te passen, dat aan hun redactie hebben medegewerkt de voormannen van alle landen die het voorge stelde aan hun kennis en ervaring toetsen. En het zijn dc voormannen van alle landen die aan den arbeid 'der conferentie deelnemen. Zoo kan Rusland welks hcersefier zijn naam aan de zaak leende wijzen op prof Martens als de ziel der beweging. Ik noem juist Rusland -om te doen uit komen, dat niet de Czaar (aan, wiens goe den wil weinigen zullen twijfelen) maar vee! moeten vragen van de eminente geleerde prof. Martens de is, wien in deze 'de eere toekomt. iu Hoeveel eonferentiën gehouden moeren worden voor de te drukkende last van het militarisme zal verminderen is niet te zeg- gcn. Maar hoopvol is het dat men reeds ge tracht heeft dit onderwerp ter sprake te brengen. Of er ooit sprake van zijn kan dat de (oorlog tot liet verledene zal beliooren, kan buiten beschouwing blijven, al kunnen wij nu reeds nis eerste winst boeken, dat het beginsel van arbitrage bereids in menig trac- taat is neergelegd. Afgescheiden van het denkbeeld eener we reldvrede, blijft er voor de gedelegeerden ter vredesconferentie genoeg te doen over. Of heeft het in oorlogstijd voor de burgers van neutrale landen geen groot belang, te weten wat zij mogen doen, wat zij moe ten laten? Of is het in vredestijd', vooral voor zee varenden, niet vair groot nut, dat het begrip „schip is territoir" in juist belijnende om schrijvingen een vasten vorm verkrijgt, cn daardoor voorkomen wordt dat een ergerlijk misdrijf ongestraft blijft of de beklaagde van zijn natuurlijken rechter afgetrokken, het slachtoffer wordt van een hem vreemd recht? Is liet voor een handeldrijvend volk nla het onze niet van groot belang, dat een inter- nationanal opperste prijsgericht. in liooger be roep en in cassatie uitspraak zal doen over de vonnissen dor vreemde prijsgerichtcn? Ik schreef niet om den omvang te teeko- nen van de taak der A'redesconferentie. Daarvoor zou ik te nxlactio en lezers. Ik heb alleen maar met het aanduiden van enkele punten den buitenstaanden willen doen gevoelfen, dat noch de naam van den Czaar noch de gewelddadigheden der laatste jaren, iets verminderen van de groote waar- do van het werk der Ilaagsehe Vredesconfe rentie. Ik heb alleen maar willen laten gevoelen, dat wij Nederlanders er trotsch op mogen wezen 'dat in ons land de Vredesconferen tie bijeen komt, dat ons Haagje volkenrech telijk als de Hoofdstad der aarde kan be schouwd worden. AVat dat beteekent weet ieder, die in het Buitonland moest ervaren, dat zoo weinigen wisten dat er een Nederland was. En onbekend maakt onbemind. Die onbekendheid zal plaats maken voor bekendheid wanneer in Nederland de von nissen gewezen worden, waaraan i ok de machtigsten der aarde zich hebben te onder werpen. Mogen wij eenmaal het onbekend cn on bemind' zien vervangen door Bekend en Be mind. Het wegwerken 'van liet voorvoegsel bij dat laatste woord moet ons werk zijn. Een geschikte gelegenheid wacht daartoe binnen zeer korten tijd' onze stad. Den 25sten Juli wordt aan de afgevaar digden ter Vredesconferentie en de verdere genoodigden een waterfeest gegeven. Een 60O-tal gasten onzer regeoring zullen d'an heen en weer onze stad passeeren. Particuliere stoomers kunnen zich bij den feesttocht aansluiten Men spreekt van roei- en zeilwedstrij den enz. Vloot en- oever worden feestelijk versierd, muziek en saluutschoten zullen zich men gen tot een groet't belooft een echt schoon feest te worden. Het gemeentebestuur zal de kinderen der verschillende scholen op de kade een veilige plaats reserveeren en, zooals men dat noemt: 't Iloofd zal zwart zien van de menschen. Laat ieder bedenken, dat hij de eer van zijn land heeft hoog te houden, dat hij zich toont een waardig burger van het laud waar de wereldwetgevers zetelen, waar de hoogo gerechtshoven zullen vergaderen, wier von nissen over de geheele aarde geëerbiedigd worden. Lijkschouwing. Gisteren deelden wij mede dat een ge* rechtelijke lijkschouwing heeft plaats gehad op het lijk tan een dezer dagen gestorven persoon, op grond dat er bij enkelen twijfel bestond omtrent de doodsoorzaak. AA'ij kunnen thans mededeelen dat de lijk schouwing heeit aangetoond dat er van mis drijf in deze geen sprake is !geweest. Door de politie is opgevangen een kort- harige gele hond, reu. Binnen 2 x 24 uren niet afgehaald, wordt het dier afgemaakt. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd ia bet Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9j lot 11^ uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. ï'el-ephooimumm-ar 244. Gevraagde arbeidskrachten. Behanger. Behanger (haJfw.) Dastillateursjongpn. Fabrieksjongens. HaJfw. draai-er. Halfw. plaatwerker Halfw, smid. Kuipersjongem. Smi d-vu ur werker. Schoenmaker»] on gen Wagenmaker. AVagenmakersJeietrL Aangeb. arbe.idskrachten. Bakker. Bankwerker (halfw.) Boekbinder. Jongen v. kantoor. Koperslager. Machinist. Machinistbankwerker. Molenaar. Slagersjongen. Smidsjongen. Smids- of kopersla- gersleerling. Stoker. Timmerman. Timmerinafisl-eierlinj. Zakkenmaker. Personen voor lichts werkzaamheden Dagmeisje. AVa^sdhen aan huis gevxapgd. N,a.aiwerk aan huis gevraagd.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2