Zoo is de stoet, gevolgd door honderden nit alio doelen van den omtrek, gekomon voor den beruchte», maar thans beroemden middelweg, die toegang geeft naar Valther- rnond, Bij den oprit naar dezen dijk staat een vanwege de feestcommissie te Valthe en Odoorn opgerichte eereboog. Iets eigenaardigs maar treilend moois. De zuilen zijn geheel opgetrokken van flinke, reusachtige keien, terwijl het bovendeel met hout en groen is afgewerkt. Die zuilen denkt men te laten blijven, om zoo een aandenken te houden aan den ge- denkwaardigen tocht. Langs den straatweg rijdende, komt men voor eene eereboog, welke geheel \an turf opgebouwd is en alleen in zooverre latwerk heeft, als dat noodig is voor de stevigheid. Hier wordt stil gehouden, want rechts, aan de. overzijde van 'tdiep strekt zich plaats 78 uit, waarop men de veenindustrie in oogen- Bchouw zal nemen. Hier graait men lange turf en wat verder is men bezig met baggeren uit den bak. En daarnaast snort de baggermachine, waarmee men langs machinale» weg de veen- stof fijn maakt en 't fijngemaakte in de »leg" werpt. Dat alles wordt blijkbaar door H.M, met belangstelling in «ogenschouw genomen Na dit oponthoud rijdt men verder de Mond in. Gelukkig mag de aanleg van Valthermond genoemd worden, vooral ook, wat betreft de aanlegging van den beginne af, van twee hoofddiepen, waardoor eigenaardige moeilijk heden worden voorkomen, waardoor men op de vooraffen, tussehen de beide diepen, de neringdoenden enz. en aan de overzijden, de landzijde, de boerderijen verkreeg. Dan keert de Kon. stoet terug Men rijdt snel, om op den bepaalden tijd uit Valthe te kunnen vertrekken. Wat ook daar nu nog een menigte Zie verder onder Laatste Nieuws dier commissie, U eerbiedig het navolgende voorste! aanbieden." Dat voorstel beoogt de constructie van een bordes-boom in deii lichtopstaad, vanwaar door een lijnechictgeweer verbinding met het gestrande schip zal worden verkregen, terwijl de geredden door een loopbrug naai de houten kaap op 11 Meter afstand en voorts langs een staaldraad tres met mand- toestel geleid zullen worden naar de aan- legpljyits van dp stoomroddingboot, welke op pl. m. 135 meter binnenwaarts zal aan gebracht. worden. De kosten zijn geschat op lO'.OOO. l)e minister volgde 'de bespreking met de meeste aandacht en betuigde de commissie zijn dank voor haar bemoeiingen in dit. hoogst belangrijke onderwerp on beloofde zijnerzijds bet voorstel hij de Staatscommis sie aanbangig te maken en aan te dringen op de urgentie daarvan. Mocht de Staats commissie zich met de urgentie kunnen ver eenigen, 'dan zal de minister zijnerzijds met den meesten spoed de door dane voorstellen doen uitvoeren. BINNENLAND. Corps diplomatique. De gezant van Argentinië te Berlijn, de heer Indolencio Gomez, is in den nacht met een Argentijnsch oorlogschip te Sehevenin- gen voor den wal gekomen, vervolgens met een sleepboot in de haven binnengebracht en daarna afgestapt aan het Palace-Hotel te Schtveningen, De Engelsche staatsman de heer Stanhope is in het Hotel des Indes aangekomen. Onze Marine Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is lo. Hr. Ms. pantserdekschip ^Gelderland" onder bevel van den kapitein ter zee W. D H. baron van Asbeek, 3 dezer van New-York vertrokken, ter aanvaarding van de terugreis naar Curacao 2o, Hr. Ms. pantserdekschip Friesland, onder hevel van den kapitein ter zee R. 0. J. Ver schoor, 2 dezer van Algiers vertrokken. Poeang Tikoe gedood. De correspondent te Batavia van de »N, R. Ct." seint Poeang Tikoe trachtte bij het baden in de Sadangrivier te ontvluchten, doch werd door de bewakers neergelegd. liet blad teekent hierbij aan Poeang Tikoe was het gewezen Toradja- hoofd van Pengala, van wien we reeds dik wijls het een en ander hebben medegedeeld. Wij brengen in berinnering, dat hij, na in Januari j.l. ontvlucht te zijn, zich de vorige maand te Tandano onderwierp. De eerste maal dat hij zich onderwierp (October 1906) do commissie ge le bestrijden4o. om te bepalen, dat de onschendbaarheid vim den vijandigen eigen dom zou moeten worden uitgestrekt tot dc verbintenissen uit overeenkomst. De militaire gedelegeerden van Oosten rijk, Gicsl de Gicsliugen, dient, voorstellen inlo. om in een bezet grondgebied be halve de eer en liet recht van liet gezin ook dc beginselen van den privaat-eigendom te eerbiedigen2o. om de opsomming van de verschillende vervoermiddelen, die in be slag kunnen worden genomen doch terug gegeven of vergoed moeten worden, uit te breiden tot. de nieuwe vindingen op het ge bied dor techniek, als automobielen, enz. Ten slotte dient de eerste gedelegeerde van Spanje, de Villa Urrutia, een voorstel in, om te bepalen, dat officieren die krijgs gevangen zijn, niet kunnen worden gebe zigd om arbeid te verrichten. De zitting wordt, opgeheven. werd hij in genade aangenomen. Nu zal dit wel niet het geval geweest zijn, en hierin heeft men de reden te zoeken, dat hij weer trachtte te ontkomen. Dat de bewakers hem toen hebben neergelegd, spreekt vanzelf. Handelspolitiek. Door de ministers van landbouw, nijver heid en handel, van financiën, van koloniën en van buitenlandsche zaken is lo. aan den heer J. E. Scholten, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Groningen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de commissie voor de handelspolitiek, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten 2o, benoemd tot lid dier commissie, de heer J. A. Wilkens, aardappelmeelfabri- kan' Veendam. (sStct.") De ramp van de „Berlin". De minister van waterstaat heeft gi-.teren. een commissie in particuliere audiëntie ont vangen, die bestond uit de hoeren D. de Klerk, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, C. Vreede, voorzitter der .Vereeniging voor de Zeevaart, jhr. C. Bloys van Treslong, ingenieur, D. Cordia, oud- commissaris van het rijksloodsuczcn aan. den Hoek van Holland, en J. H. Lubbi, voor zitter der .Vereeniging van. Gezagvoerders en Stuurlieden, afdeeling Rotterdam. Een rekest werd den minister overhandigd, waarin, o. m. staat, „dat op 23 Mei jl. te VHago is gehouden een vergadering van belangstellenden in de „Berlin"-ramp (onder presidium van den heer D. E. Scheurleer), welke aan een. commissie opdroeg om onder Uwe hooge aandacht een voorstel te bren gen, om aan den Hoek van Holland nog in dit jaar meerdere middelen aanwezig te heb ben voor het geval dat onverhoopt een soort gelijke ramp andermaal mocht plaats grij pen; dat aan die vergadering Uwe toezeg ging bekend was der benoeming eener Staats commissie wier uitgebreide voorstellen zeer zeker veel tijd van beraadslaging en veel tijd voor de uitvoering in beslag zullen ne men dat de vergadering daartegenover dc urgentie op den voorgrond stelde om nog dezen winter met ecnig middel gereed te zijn, opdat com'g ander ongeval Nederland niet on voorbereid moge zien com- Beer- Vredasconterentle. Het Corr.-buraeu meldt: Dezer dagen is door den specialen corres pondent van een der Amstmhimsche bladen gemeld, dat, daartoe door Duitschland ge- instigeerd, België een nota ann de overige delegation ter Vredesconferentie zou hebben toegezonden, waarin getracht wordt, liet middel aan de hand te doen, om de ont- wapeningskwestie bevredigend van de baan te schuiven. Op grond van inlichtingen, van de meest bevoegde zijde bekomen, kan deze mededee- ling beslist worden tegengespoken. De Bel gische delegatie heeft omtrent het onder werp der beperking van de wapeningen geenerlei voorstel gedaan, noch eenigerlei nota ingezonden en zal dit ook niet doen. De correspondent van het ,,Hbid." seint, in verband hiermede aan dat blad „De Nieuwe Courant"' spreekt een mijner berichten tegenook in andere bladen staat deze tegenspraak, blijkbaar dus een. officieusc. Ik gun de bladen die zich in deze dagen met officieel en officieus nieuws moeten te vreden stellen, het genoegen van, dit demen tie. Het zegt, dat België geen voorstel heeft gedaan of zal doen in de ontwapeningskwes tie. Dat hob ik ook niet. beweerd. Ik sprak van een Belgische nota en ik preciseer nu, dat deze nota geteckend was door den beer Beernaert en dat dergelijke nota's over het zelfde onderwerp, gewisseld zijn tussehen Duitschland, België, Italië en Oostenrijk. En dat mag men nu, wat mij betreft, op nieuw tegenspreken. Dat België liever niet zag medegedeeld, wat ik seinde, is begrijpelijk. Juist In het zelfde nummer van „De Nieuwe Courant" komen uittreksels voor uit, Engelsche tijd schriftartikelen, waaruit blijkt, dat men België tegenwoordig voor zeer Germanophile verslijt en dit is ook de indruk in en om de Conferentie. Mondelinge mededeeling aan 'de Pers. Heden vergaderde de eerste sub-commis sie van de tweede oommissie, die zich be zighoudt met de verbeteringen, aan te bren gen in de conventie van 1899, met betrek king tot de wetten en gebruiken van den landoorlog. De voorzitter, de heer Beer naert, hield een rede over den vooruitgang, dien de eerste Vredesconferentie iieeft ge bracht in het oorlogsrecht. In herinnering brengend, dat men op het oogenblik zich bevindt op den klassieken bodem van dien vooruitgang, waarvan Hugo de Groot de eerste bevorderaar is geweest, terwijl Va- tel en anderen zijn werk hebben voortge zet, schetste liij de geschiedenis van dien vooruitgang en herinnerde aan de jvoorden van Desjardins, die zeide„Gisteren nog kon een militair chef zeggen: „wat 13 het volke renrecht", heden kan men hem antwoor den „het zijn de verdragen, geleekend door uwe Regeeringgij hebt slechts te gehoor zamen". Beernaeit merkte op. dat, om dit resultaat te bereiken, veel concessies gedaan zijp en nog gedaan worden. Hij eindigde met, den wensch uit te spreken, dat de twee de Vredesconferentie op den weg zal voort gaan, 'die door de eerste Conferentie is ge opend. Verschillende voorstellen zijn ingediend. Vooreerst door den eersten-gedelegeerde van Cuba, prof. Busta-Mante. Dit voorstel heeft betrekking op de krijgs gevangenschap en op de bureaux van in lichtingen en bedoelt dat de inlichtings- kaarten voor elk gevangene vollediger zijn. Generaal Den Beer Poortugael (Neder land) doet een. voorstel, bepalendhet is ver boden, de bevolking van een bezet grondge bied te dwingen, inlichtingen te geven, tegen hun eigen leger en hun eigen land. Een an der voorstel van denzelfden, houdt in, te verbieden over te gaan tot uitvoering der doodstraf, zonder een vonnis van den krijgs raad, bekrachtigd door 'den opperbevelhebber De militaire gedelegeerde van Duitsch land, generaal Vuil Giindell, dient verschil lende voorstellen in: lo. om de vrijwilli gerstroepen te doen voorzien zijn van een onderscheidingstoeken, dat op een afstand zichtbaar is; 2-o. om tc bepalen, 'dat de be volking, die in opstand komt op het oogen blik van een. inval, en aan wie de tijd ont breekt. om zich tc gedragen volgens de strenge regelen omtrent de oorlogsgebruiken, toch do wapenen open en bloot moet dra gen 3o. om te bepalen, dat niet alleen de bevolking van 'n bezet grondgebied, maar alle burgers van een land, in geen goval ge- redenen waarom 'de ondervolgenden, leden dwongen kunnen worden om hun eigen land In de lo sub-commissie van de 2e missie hield de voorzitter, do lieer miert, de volgende rede: Onder de door de Eerste Vredesconferen tie Van Den Haag volbrachte en ten koste van moeitevollen arbeid volbrachte wer ken nemen de overeenkomst betreffende cto wetten en gebruiken van den oorlog te land on do drie verklaringen, die daarbij gevoegd worden, oen eervolle plaats in, ik behoef er u zeker wel niet mm te her innoren, dat Nederland do klassieke bodem is van hut volkenrecht. Het is toch hier, dat Groiius in 1625 zijn schoone verhande ling schroei' over de rechten van oorlog ci vrede on dat een eeuw later Vntol daaraan oen onvergankelijk boek wijdde. Maar er was een lang tijdsverloop noodig voordat de daarin vervatto denkbeelden eenige practische verwezenlijking zouden be komen. De Vereenigde Staten van Ame rika deden daartoe de eerste poging onmid dellijk na dc reusachtige worsteling van dc scheiding: president Lincoln gaf bepaalde voorschriften den 24n April 1808 en sedert traden diezelfde bepalingen in den Cubaan- sclien oorlog opnieuw in werking. Vervolgens kwam het congres van Brus sel, uitgelokt, door de Russische Regeering, een langdurige arbeid, goed geleid en met zorg bestudeerd, die zonder bekrachtiging bleef, maar waarvan de voorstellen tot regel werden aangenomen door de Russische le gers in den veldtocht van 1877. Te Oxfor ill 18S0 een nieuwe poging tot codificatie en liet grootc werk is voortdurend aan dc orde gebleven bij 'de Instelling voor Inter nationaal Recht. In 1S92 werd te Madrid door een uitslui tend militair congres en waar alle Spaansch- Amerikaansche Staten vertegenwoordigd wa- ren, een ontwerp samengesteld voor een wetboek van het oorlogsrecht in 80 artike Ion, welk ontwerp de grondslag is gewor den van de regeling van den veldtocht, in Spanje aangenomen. Vervolgens, in 1899, zijn we er te 's-Gra venhage in, geslaagd, een geheel van regelen samen te stellen, die de hooge contractce, rende partijen zich verbinden aan haar troe pen voor te schrijven en. die dus een mach tig bindenden band vormen en alsnog in Augustus 1900 de heer Dujardin („mijn be treurde college van liet Inst.itut de France' zooals gisteren nog een hoofdofficier sprak in de maatschappij voor sociale economie zeggen kon: „"Wat is eigenlijk het vólkern recht? Een hoop regels, ontstaan in de her sens van verschillende pleitbezorgers ben niet van zins er bindende kracht toe te kennen", zoo kan men hem thans moet voeren: „die regels zijn bekrachtigd door uw eigen Regeering, van nu af gebon den door haar onderteekening: men heeft te gehoorzamen." In Den Haag, mijne heeren, zijn we ge slaagd, dank zij een ruimen geest van ver- .non ing cn ook omdat men zich toen het noodig was, heeft tevreden gesteld met eenigszins vage formules, 'die daardoor juist waren dienstbaar te maken van onderscheiden tint. Op deze wijze is men tot een bijna vol komen eenstemmigheid geraakt en op dezen dag hebben wij de groote voldoening t zien, dat Zwitserland en China, die destijd hun onderteekening weigerden, ons thans adliaesie schonken. kien kan zeggen, dat over het geheel het werk van 1899 voldoening geeft en dat het gewaardeerd wordt door het m core ik! rol der talrijke schrijvers, die over dit onderwerp hebben geschreven. Hoogstens meenen en- kolen, dat in 1864 en 1S68 de algcmeenc zucht naar mëdedoogen en menschelijkheid moer hoofdzaak was dan nu, en verwijten zij aan de ïlaagsche vergadering, dat deze cenigfe'/.ins schuchter is geweest, anderen daarentegen, en met name de heer Dujar din, zijn van gevoelen, dat. de regeling van 1899 een hechte gedenkzuil is, opgericht tot cere van den vooruitgang en van dc mon- schelijkheid. Namens de Fransche Protestantenbond is aan de Vredesconferentie de volgende heil- groet gezonden uDe Franscho Protestantenbond, die in den verband omvat nagenoeg alle Fransche pro- testantsche kerken, biedt der Haagscbe Con ferentie de uitdrukking van zijn eerbiedige sympathie en van zjjn vurige wenschen voor den spoedigen en volkomen triomf van de denkbeelden van den vrede en van de inter nationale arbitrage^ Zij smeekt Gods zegen af over de beraad slagingen van de Conferentie. De president van het bestuut van den Bond, (w.g.) Ed. Grunf.ii. De Secretaris, (vv.g.) H. Cohdet, aan bedoelingen Van de Gedolegocrden. De heer Choate bood Dinsdag in liet, Hotel des hides een diner aan waaraan genoo- digd waren de heer en mevrouw Hill, dr. Cnrlïn, prof. dr. Zonn cn de beer cn me vrouw Van Rooijen. In dalzelfde hotel word ook een déjeuner gegeven door den lieer Leingruber Kropt, zaakgelastigde van Brazilië, aan welke dé jeuner de leden der Braziliaansche en F ran sclio legatie aanzaten. Verkieztngskwest les. Tegen de wettigheid van de stemming voor leden van den gemeenteraad te Heusden, is geprotesteerd op grond, dat de voorzitter van het stembureau hulp zou hebben toegestaan aan kiezers, die, naar het oordeel van recla manten, niet lichamelijk hulpbehoevend waven. De afdeeling Tilburg van de S. D. A. P. had een candidatenljjst voor den gemeente raad ingeleverd en daarop zooveel handtee- keningen verzameld, als de ambtenaar ten stadhuize had opgegeven, dat er op moesten voorkomen De burgemeester beweerde echter, dat het te weinig was en weigerde de lijst te aanvaarden. De afdeeling zal nu de geldig heid der verkiezingen betwisten en pogen deze nietig te doen verklaren. (nVad.") Bestrijding tuberculose. Het Centraal Comité tot bestrijding van de tuberculose in Nederland, heeft te 's-Gra- venhage, onder presidium vau den beer de Ranitz, een vergadering gehouden. Vastgesteld werd een statutenwijziging, strek keilde tot een reorganisatie van het Centraal Comité tot een groote vereeniging met verschillende correspondentschappen, aangesloten corporaties enz. In plaats van het bestuur zal een raad van bestuur komen met een dagelijksch bestuur, terwijl andere hiermede overeenstemmende wijzigingen werden aangebracht. Dit ge schied zijnde werd de gewone algemeene ver gadering gehouden, in welke vergadering het jaarverslag werd uitgebracht over 1906. Tn dit verslag blijkt o. a., dat op 25 ver schillende plaatsen redevoeringen worden ge houden, dat het aantal leden steeg van 4045 tot 4366 on bet aantal correspondenten 261 bedroeg. De toestand van de kas bleef zeer gunstig, zelfs te gunstig volgens een der leden die meerdere activiteit had gowenscht. Hom werd erop gewezen, dat in 1907 reeds vee! meer is uitgegeven, en dat mem overi gens te wachten heeft op de werkzaamheid van dc nieuwe vereeniging. van den hnndeldrijvcnden cn indtisirieden middenstand in liet bisdom Haarlem, hcett te 's-Gravenhagc haar centrale vergadering gehouden, waarin nu uitvoerig debat voor kennisgeving is aangenomen, oen motie der federatie van R.-K, workUcdenvcreenigingcu, waarin het stelsel der bospitant-leden werd afgekeurd. De afd. Amsterdam verklaarde zich met dit stelsel - om n.l. ook niet-ka-— (holleken nis lid toe te laten, zonder stem recht evenwel over zaken, 'die niet handel of nijverheid betreffen niet te kunnen ver- eenigon en zich bij handhaving er van niet bij don bond te zullen aansluiten. Na debat werden goedgekeurd ontwerp statuten voor de afdeel in gen, die danrin ter bevordering der eenheid een leiddraad vinden, waaraan ze zicli zooveel mogelijk ge lieven tc houden. Besloten werd tot aansluiting bij den Ne- derl. Middenstandsbond. Tot officieel orgaan werd aangewezen Do Hanzebode, op 't oogenblik geëxploiteerd 'door de vereeniging in liet bisdom Den Bosch. Tot bestuursleden werden bij eerste stem ming gekozen de heeren Buters (Vlaardiri- gen), Verbeek (Rotterdam), Merks (Oude- water), Visser (Haarlem) en Wijdeman (Alk maar). Ten slotte werd besproken de vraag welke actie zal de Bond in den eersten tijd voeren? De TVIldcnborch. De Wildenborch is in perceelen gegund voor f 542.954 aan verschillende koopers. Alleen het huisperceel werd ingehouden, doch de boomen worden gehakt. De hoogste inschrijver voor het geheel was maar 19000 lager. Een groot verlies voor deze streek, (N v. d. Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij Kon. besl. is benoemd ontvanger der directe belastingen, in- Oranje Nassau's Oord. Schrijvende over de benoeming van dr. Schuld tot geneesheer-directeur van de stich ting Oranje Nassau's Oord en het herstel van orde en regel dat daarvan te wachten is, zegt het oNieuws van den Dag" o. m. Na al wat er gebeurd is, zal nu wel een heele poos lang srustige rust" heerschen tussehen Renkum en Wageningen. Toch moet er nog een wolkje aan den ho rizon hangen, dat mannen, die het weten kunnen, onheilspellend voorkomt; toch acht men den toestand blijkbaar niet gezond. Want nog pas schreef de hoofdbestuurder- secretaris der Nederl. Maatschappij tot bevor dering der Geneeskunst in zijn jaarverslag Ten zeerste is het te hopen dat de Raad van Commissarissen, in liet belang der Konink lijke Stichting, die veranderingen in de orga nisatie der Stichting zal aanbrengen, welke het hoofdbestuur noodig en wenschelijk heeft geoordeeld. In de organisatie der Stichting. Dat wil dus zeggen, dat de personen wel verwisseld zijn, maar liet stelsel, het verdeifelijke stelsel, tot heden toe gebleven is wat het was. Zal het dus mogelijk zijn, dat morgen, over een jaar, over tien jaren, een even be treurenswaardig conflict als het onlangs voor gevallene, zich opnieuw voordoet? Er was, meenden wij en we hebben dat kort geleden uiteengezet wel degelijk een uitweg, om deze organische gebreken op te heffen. Men heeft daar niet aangewild. De zaak wordt, met nieuw personeel, op den ouden voet voortgezet. Ten slotte kan men immere zeggenlaat maar praten alles is gewonnen. Wij denken aan een dapperen en ridder lijken vorst, die verslagen was, en die dat ook erkende»Tout est perdu" maar er met fierheid kon bijvoegen fors l'honneur En wij vragen ons af, of het bestuur van de Stichting met eere uit dezen strijd gekomen is, dien het gewonnen heeft, en immers wel moest winnen, als het maar hardnekkig vol hield. Over 't begrip van eer heerscht onder ver schillende standen en verschillende volkeren velerlei opvatting, maar het schjjnt ons toe, dat men in dit ééne opzicht wel eenstemmig kan zijnaan de eer wordt slecht dfin vol daan, indien men tegenover anderen even zeer als ten aanzien van zichzelf naar billijk heid en rechtvaardigheid streeft. In het licht van de feiten, die nu wel genoegzaam vaststaan al heeft het Hoofd bestuur der Maatschadpij v. Geneeskunst zijn rapport niet openbaargemaakt moest men wel met innig leedwezen erkennen, dat noch tegenover den afgetreden geneesheer-direc teur, noch tegenover zijn medestanders, die met hem de slachtoffers geworden zijn van de verkeerde organisatie der Stichting, tot dusver de rechtvaardigheid was betracht al kan voortaan (wat ieder wenscht) de nut tige instelling zelve dezen knak in haar ont wikkeling te boven komen. Maar gelukkig is dat verzuim goedgemaakt in een naspel op de tragedie. Dinsdag hebben de te Utrecht vergaderde Nederlandsche ge neeskundigen hun oordeel onomwonden uit gesproken Dit eerherstel was noodig. Het is ondubbel zinnig geweest. De Hanze, De Hanze, bond van R.-K. vereenigingen tot voorrechten en accijnzen te Wernhout D, Baanc Bolier commies ter directie der dircc- lo belastingen, invoerrechten en accijnzen te Maastricht. tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Assen, G. J. Landweer .Tzn., ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen tc Hoogeveen; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Maarssen, P. Broeksmit, ont vanger derzelfde middelen lo Wecsp; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Loppersum, W. Plinsinga, ont vanger der directe belastingen, invoerrech ten cn accijnzen te Anjum; tot ontvanger der directe belastingen, in voerrechten) en accijnzen te Zierikzee, P. C. H. Iluvers, ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Steenbergen; tot ontvanger dor directe belastingen en accijnzen te Lekkcrkerk, D. A. Breen, ontvanger derzolfde middelen te Vrees wijk tot ontvanger 'der directe belastingen cn accijnzen te Groolegost, J. L. Zuur, ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten cn accijnzen, te Dinxperlo; tot ontvanger der directe belasting te Rotterdam (lst-e afdeeling), J. H. A. M. Ileinsius, ontvanger der invoerrechten en ac cijnzen te Oldenzaal; lot ontvanger der directe belastingen on accijnzen te Etten en Leer, P. E. B. Clant Bindervoert, ontvanger derzelfdc middelen te Kollurn; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Emme.n, P. C. Labrijn, oiit- vnnger derzelfde middelen te Domburg; tot ontvanger der invoerrechten en accijn zen to Nijmegen A. Bakker Mzn.^ontvan ger dor directe belastingen, invoerrechten en accijnzen to Middelburg; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Diever, D. Fontein, surnume rair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen in de directie Arnhem. tot ontvanger 'der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Tttervoort, L. A. Eisink, surnumerair dor directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, in de directie Rotterdam. KETHEL, 3 Juli. Heden werden door den notaris W. A. van Dolder Dz. te Schiedam ir. het koffiehuis »de Vergulde Valk" alhier geveild drie woningen met schuurtje en erven te Kethel aau den Vlaardingerweg, wijk A rios. 58, 59 en 60, te zamen groot 150 centiaren, 1 f320, 2 f270, 3 f340. *KETHEL EN SPALAND, 4 Juli. De rijks veldwachter N. v. Schellebeek is met ingang van 13 Juli a.s. overgeplaatst van hier naar Jaarsveld. STADSNIEUWS. Yolbslmia-Klnderfeest. Zooals wij gisteren reeds met een enkel woord hebben medegedeeld, heeft dien mid dag in de zaal der Officieren-Vereeniging het aangekondigde feest voor de kinderen van leden van hot Volkshuis plaats gehad. Er waren ongeveer 600 kinderen van 6 tot 1'3 jaren opgekomen terwijl van een daartoe gedane uitnoodiging hadden gebruik gemaakt de kinderen uit het Diaconiehuis en uit het "Weeshuis der Hervormden. Voor de Katho lieke weezen was voor de uitnoodiging be dankt. Dc voorstellingen werden uitgevoerd on der leiding van den bekenden organisator van kinderfeesten den heer D. Th. Schrumade van Rotterdam, die gezorgd had voor een aardig, afwisselend programma. Van 2 tob 5 uur heeft hij 'de kinderen Üaarmedd prettig weten bezig te houden,

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2