Laatste Nieuws. commissies uit te brengen verslagen zou later by de belanghebbenden, gemeenten, enz., subsidie worden gevraagd voor het maken van meer uitgewerkte plannen. Diergnardefeest. Gisteravond gaf het bestuur der Rotter- Samsche "Diergaarde een kleine herhaling van bet feest van. eergisteren. Weder wa ren een aantal der fraaiste! liehtdecova- ties ontstoken en waar thans' het weder üoo prachtig was als misschien het gan- sche jaar nog niet het geval is geweest, IhWaiu alles nu volkomen tob zijn recht. Dat was mede het geval met de feeste lijke stemming! 'der bezoekers. Er heerschte gisteravond, vooral onder de jeugd, die nu ook toegang had, eon pret en een vroo lijkhoid, welke terugkaatste op de ouderen. Al was dus het concert ten 11 ure afge- loopen, velen dachten nog volstrekt niet aan heengaan zoolang er nog lichtjes brand- Sen. i .Wanneer men van een wolgeslaagd feest mag spreken, 'dan verdient dat'van gis terav'ond dien naam ten volle. STADSNIEUWS. Ned. Horv. Kork. In de gisteravond gehouden vergadering van liet kiescollege van de Ned. Herv. Kerk alhier is uit het gekozen drietal beroepen Ds. J. de Zeeuw, predikant te Geervliet. Arnhem en Nijmegen, ook voor reizigers komende van Den Haag, Delft, Maassluis en Vlaardingen, waarmede men voor fl.50 2e kl. en voor fl.— 3e kl. de reis uiten thuis kan maken op één dag en respectievelijk voor f2.en fl.25 bij terugkeer den vol genden dag. Noor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. MorgenZondagavondgeeft het Rott. Tooneelgezelschop. dir. Van der Velde, in de schouwburgzaal Officierenvereeniging, het bekende blijspel »De gevolgen van een leugen". Vooraf zal gaan jJean Marie". In Jeruel, Lange Haven 18, zal Zondag morgen te 10 uur spreken de heer J. Zijl man van Rotterdam. Dan zal ook het nieuwe orgel iugewjjd worden. Zondag 7l/<> uur zullen in een volkssamenkomst verschillende sprekers optreden, waartusschen ter afwis seling eenige zangnummers zullen worden uitgevoerd. G-eeindigd is het faillissement van A. Vellekoop, broodbakker en winkelier, alhier. Gemeenteraadsverkiezing1. Hedenavond vergadert de vrijz.-dem. kies- vereeniginz «Schiedam" in liet Volkshu's. De oproeping vermeld sspoedeischend" en verzoekt aller opkomst. Eenig onderwerp Bespreking herstemming. Eerste Toelatingsexamen Gymnasium. Tot kl. I werden toegelaten: M A. F. H. van den Broek, G. H. Dirkzwager, D. Goe- koop, J. Hoek en J. C. H. Lumberman. H. B. School. Voor den nieuwen cursus 1907/S zijn: Toegelaten bot de 2e klasse: A. S. de Bate, P. J. Blom, Ha. W. de Groot, J. Houtman, C. J". J. van Katwijk, C. W. A. Kauffeld, Aa. M. C. Kooper, Ja. A. M". Koper, C. A. Kruik, P. D. M. Mullaard, II. Kis, Ja. Rijneke, A. Schepp, J. G. Schoon, G. Spruijt, G. L. van Vugt, J. Baert, Ha. Duvvendak, H. IV. Duyvendnk, A. Endxz, F. W. Hoek, J. F. W. "Meijer, C. de Pater, A. C. II. Ris, P. C. Schepp, A. C. Spruijt, B. Spijker, J. v. Toor, J. L. v. d. Wal, voorwaardelijk 3, afgewezen 11. Toegelaten bot de 3de klasse: J. D. v. Keek, A. Bronwasser, Ja. A. v. Bruysen, J. Bijl. II. A. C. Halberstadt, D. v. Heij- ningen, P. J. Huldij, Ja. C. de Kroes, Ja. A, C. Lechner, Aa. N. Leis, P. Oosthoek, A. Oranje, J. Touw, J. IV. Vcgter, A Iloogcndijk, A. E. Kauffeld, J. P. v. Ree, Ca. C, Reterink, G. Th. Rotman, M. K. '3. Smits, A. Stehouwer, J. Vermaas P. A. -.'JZ ei 1st ra. Voorwaardelijk 7, afgewezen 3. Toegelaten tot de 4e klasse: Ja. C. E. Ral, M. Berck. C. A. M. Beukers, Ja. de Groot, J. IV. L. Habraken, P. C. Kim- rnijser, R. H. C. Koumans, Ea. de Kroes, E. J. Molenaar, J. C. Norenburg, H. C. Stal, F. L. Visser, J. v. d. Zee, J. Be! Ui, C. Gribling. R. v. d.Hoek, P. Kikkert, NIa. J. Lechner, Aa. J. Lodder, G. v. d "Vlugt, I. Vons. Voorwaardelijk 0. Afge wezen 3. Toegelaten tot de 5e klasse: G. C. Bag gus, Ja. II. Cool, A. C. M. v. Dolder, W v. d- Hoek, J. v, Leeuwen, Ja. G. Poort man. A. v. Rossen, P. J. Rijneke, F. M Son." J. A. Spruijt, Ha. J. C. Tijl, J. Ver boom. A. Vermaas, J. Bel, Pa. J. Beuge link, J. J. v. d. Broek, A. van Buijsen, C Gorzetnan, No. van Luik, A. M. Os, Ca. M C. Penning, J. IVeteteijn. Voorwaardelijk 3 Afgewezen 5. Met den nieuwen, cursus zal de heer E. Fïazel hof niet meer als ieeraar aan de school terugkeeren, waarom de leerlingen heden van hun Ieeraar afscheid namen. Bij monde van een der meisjes-leerlingen werd den heer Hazelhof dank gebracht voor zijn, onderwijs en voor de wijze waarop hij met de leerlingen steeds heeft omgegaan, ter wijl als blijk van erkentelijkheid en ter her innering aan de jaren die hij aan de Schie- damsclie Hoogere Burgerschool heeft door gebracht, hem namens de leerlingen werd aangeboden een fraaie fauteuil en een groote mooie fotografie van het schoolgebouw met een keurig gecaligrafeerde album bevatten de een opdracht en de namen der geefsters en geveis. De heer Hazelhof dankte allen hartelijk voor deze verrassende blijken van, waardee ring, die er zeker toe zullen bijdragen om in aangename herinnering dikwijls terug te denken aan de Schiedamsehe Hoogere Bur gerschool en haar leerlingen. Op reis. De goedkoope reisgelegenheden die de Hol- landsche spoor telken jaren aanbiedt, zijn weer aangevangen. Vrijdag 12 Juli a.s. ver trekt vaa hier een trein naar Oosterbeek Te water gelaten. Heden werd het eerste schip dat op de nieuwe helling en in de nieuwe fabriek van de firma Landman en Co. aan den Maasdij 1- aihier werd gebouwd, meb goed gevolg te water gelaten. Het schip, dat den naam „Ameland II" voert, heeft een lengte van 2-1 meter, een breedte van 4.25 meter en is 2.02 meter hol. liet schip zal worden voorzien van 2 Krom hout-motoren (petroleum) met een gezamen lijk vermogen van 40 E. P. IC. Dit schip is ook het eerste dat op een. dwatshelling werd gebouwd en dus ook dwars liggend in het water werd gebracht. Dit is mogelijk omdat die helling wordt gevormd door een rij ijzeren wagentjes op lage wielen die op rails loopen welke onder een helling van ongeveer 30 graden naar en in het water af loopen. De bovenzijde dior wagons is horizontaal. Die wagentjes worden nu tegelijkertijd in beweging gebracht en rijden met. liet daarop staande schig van de helling af in het water, totdat ze een zoo danige diepte hebben bereikt dat het schip drijft en dus van zelf van de wagentjes vrij komt. Het wordt dan verhaald en nu kunnen de wagentjes weer tegen de hellingen opge haald worden. De geheele helling heeft electrische be weegkracht en heeft een lengte van 100 meter zoodat een schip van die afmeting op de helling kan worden gebracht. liet nu te water gelaten schip is bestemd voor den Rijkswaterstaat voor het veer tus- schen Ameland en Holwerd. Dadelijk nadat dit schip van de helling af was werd de kiel gelegd voor een vol gend schip, nl. een salonschroefstoomboot, die een. lengte zal verkrijgen van 43 meter, een breedte van 7 meter en een holte van 3.10 meter. Het zal worden voorzien van een triple compound-machine van 300 I. P. K., met. oppervlak condensatie en daar bij passende ketel, welke aan dezelfde fabriek vervaardigd worden en waarmede het atoom- schip een snelheid zal kunnen bereiken van 11 Engelsche mijlen. Zomerspelen. Omtrent het hier op te voeren mSddel- eeuwsche tooneelspel „Elckertyc" kunnen wij nog het volgende mededeelen: Naast het Nederlandse!.© stuk, dat om streeks 1495, waarschijnlijk door den theo loog Toeter Dorland. van Diest in Zuid- Brabant geschreven is, en eenige jaren later op een landjuweel van Brabantsehe steden te Antwerpen den palm der over winning wegdroeg, bestaat uit denzelfden tijd een Engelsch spel, dat op de meeste plaatsen woordelijk met het Nederlandsche overeenstemt. De Everyman werd in 1904 door de Elizabethan Stage-Society te Lon den met grooten bijval opgevoerd en maakte daarna een triomftocht door de Vereenig- de Staten. 't Stuk heeft in zijn tijd' meer dan eenig ander drama opgang gemaakt blijkens de talrijke telkens herdrukte vertalingen of bewerkingen (in het Latijn, Duitsch, Ne- derlandsch, met den titel Hemulus), die er direct of indirect uit zijn voortgevloeid. Om de lezers een indruk' te geven van hetgeen zij zuilen zien en hooren, doen wij eenige grepen uit het stuk. De schrijf wijze moge iets vreemds hebben voor !t oo-g, als men het hardop leest zal men hooren, dat er zoo goed als geen verschil is met onze spreektaal. Ter inleiding leest men: Hier begint een schoon boeexken, ghe maeckt in een maniere van eenen, speele ofte esbatemente op elckerlyc mensche. Ende in den eersten spreeckt god" almach- tich aldus lek sie boven uit mijnen throne. Dat al, dat is in smenschen; person©. Leeft met vresen onbekent. Ooc sie 1c tvolc also verblent In sonden, si en kennen mi niet voor god ■Opten aertsehen scat sijn si versot; Na dit nader uitgewerkt te hebben, ver volgt 'de Heer: lek sie wel, hoe ic tvolc meer spare, Hoet meer arghert van iare te iare, Al dat opwast, orghert voort. Daerom wil ic nu, als behoort, Rekenninghe van elckerlyc ontfaen, iWant liet ic 'dye werelt dus langhe staen In desen levon, in deser tempeesten, Tvolc zouden worden argher dan beesten. Go'd, roept die Doot op r ÏVaer sidi mijn doot, die niemant' en spaert? Coomt hier! hoort, wat ickf u zal) vermonden. De Dood verschijnt onmiddellijk: Tuweu bevcele in allen stonden,' Almachtig god! segt u, beheefc! Daarop geeft God den Dood bevel' zich tot Elckerlyc te begeven en hem aan te kondigen, 'dat hij „rek,eninghe" moet '"ko men doen,. De "Doo'd heeft den bewusten, "persoon spoedig gevonden en dan klinkt Biet: Elckerlyc, waer sidi op wegh© Dus mooy Ileb'di. al gods vcrglielen? en Ban volgt spoedig do boodschap, waar over Elckerlyc alles behalve gesticht is. In zijn angst en vrees roeptj hij Doot, wildi van mi Rebbe goede' Duysent pont sal ic u gheven,< Opdat ic behouden mach mijn, leven. Ende doet mi een verdrach van desen I Maar de Dood is daar niet. van thuis: Elckerlyc, dat en mach niet wescn: lek en a an sie goot, schat! nocli have; Panes, hertoghe, coninc noch grave En spare ic niet na< gods ghebi-eden. Waer ic met schatte te verlecden, Ic creghe wel alder werelt goot. Elckherlyc loopt in zijn angst naar zijn vrienden en daar klinkt hem uit den mond van Glieselscap vriendelijk tegen: Elckerlyc, goeden dach Moet u god gheven ende ghesonde, Hoe siedi dus deerlic? en dan volgt spoedig de verzekering" van Gezelschap lek gae met u, al waerl in die helle Elckerlyc is zeer verheugd, maar zoo dra hij veihaakl heeft waar 't om tedoen is, krabt Glieselscap achteruit. Ja, hij heeft wel beloofd met zijn vriend' mee te gaan Waert te drinckcn een goet ghelaghlo, lek ghinc met u totlen daghe, Oft waert ter kermissen, builen der stede, Oft daer die schone vrouwen waren Ja, roept Elckerlyc bitter uit: Daer gïiingdi wel mede: Waert altoos met gheneuchten te (gaan, so waard! bereit! Men seit: „in voorspoef vint met 1 vrient, Die ter noot niet zeer en, dient." Hij gaat verder: Maar noch Mage, noch Neve, noch Tgocd is lot den tocht bereid. Tegen den laatste valt Elckerlyc' uit: Och, valsche goet vermalcdijt, Hoe hebdi mi in u net bevaen, "Verrader gods. waarop Tgoed droogweg antoordt: Ghi hebt dat al u selve ghedaen. Wij zullen niet verder citeeren. Hetgeen hier is geschreven is zeker voldoende "om den aard van het werk te doen kennen, terwijl men uit de inleiding, weet hoe de zaak verloopt. Deugd redt hem, deugd ver gezelt hem, maar in „"die Nae-Prologhe" wordt er waarschuwend op gewezen Mer als die duecht is so- smal, Dat si niet mede en mach oft en kan, Arm elckerlyc, hoe vaardi dan Ter rekeninghen van onsen heeren? Dan vergaai van wee, van! see re. aan 'de Nutsbewaarscliool,is benoemd tot hoofd der Nutsbewaarschool te Lekkerkerk. *A.s. Woensdag zal door de kiesvereeni- ging „Volksbelang" een openbare vergade ring worden gehouden in het lokaal „Exel- sior" voor kiezers uit" district J. OnderwerpDe Gemeenteraadsverkiezing. Sprekers zijn de heeren Ac Iloogerwerf Az., A. Hoogen'dijk en A. de Witte. Do tegencan,didaat de heer J. II. v. Raait in district I is uitgenoodigd tot debat. ♦Dinsdag a.s. zal door liet oud-muziek korps der d.d. schutterij op het terrein aan den Hofsingel een concert worden ge geven. Kerk en School. Ned, Herv. Ivehk. Blijkens medeüeeling in de ,,'s-Graven- hangsche Kerkbode" hebben ook de heide laatstelijk beroepen predikanten bij de Ned. Herv, gemeente te dezer stéde, dr. .f. R. Slotemaker dc Bruine, uit Nijmegen, en ds. J. Groene weg uit Groningen, voor hun be roeping naar die gemeente bedankt. Staten Generaal. Gevonden voor-werpen. Aanwezig sum het commissariaat van po litie: Een kinderzak met zakdoek en ledige por- temonnaie, ceintuur twee sleuteltjes aan een koperen plaatje, witte vrouwenzak, sleutel, aardagpelschop, pakje winkelbons, portemon- naie met eenige eenten, bos sleutels. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een boerenhoed, bij v. d. Hoeven, Villa- straat; missiekruis bij Rietkerk, Zwaansteeg 8vrouwenzak met portemonnaie inhou dende eenig geld, flacon enz. bij de Jong, Korte Dam 1een gouden ring bij v. Ra vens, Damlaan 49a; een postduif bij Marre- vee, Zijlstraat 34/4een roeiboot, bij Kalk man, "Hoofdstraat 207; sigarénjijp in étui bij v. d. Berg Nieuwe Haven 163/9; een zwembroek en handdoek bij Schoof, Boter- straat 11twee sleutels aan een ring bij den brugwachter Varkensbrug; knipmes bij Vis- ser, Nassaustraat 8; blauw koralen Kinder armband bij Wed. v. Wieringen, Beierland- schestraat 5een knipmes bij v. Staaldui nen, Krenpelsbraat 10; een zwarte vrouwen zak met eenig geld bij Koogje, Broersveld, (Gang van baas Been). Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 94 tot 114 uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. Telepliooriminini-or 244. Gevraagde arbeidskrachten. Monteur-bank werker. Smid-vuurwerker. Schoenmakersjongen, Wagenmaker. Wagenmakerslöeïl. Distillateurs jongen Fabrieksjongons. Hajfw. draaier. Halfw. plaatwerker. Kuipersjongen. Aangeb. arbeidskrachten. Bakker. Bankwerker (halfw.) Boekbinder. Jongen v. kantoor. Koperslager. Machinist. Maehinistbankwerker. Molenaar. Slagersjongen. Smids- of kopersla- gexsleerling. EERSTE KAMER. Zitting van 6 Juli. Bij de verdere behandeling van het wets ontwerp omtrent het arbeidscontract, stelde de heer VAN WELDEREN RENGERS voor, do verdere behandeling tot nader te be palen dag te schorsen met het oog op de ge rezen bezwaren; ten einde te overwegen ivat zou kunnen worden gedaan om allen twijfel op te heffen en tegemoet te konven aan de verschillende bezwaren- tegen het ontweip- Dezc motie werd na korte discussie, waar bij de MINISTER VAN JUSTITIE ver klaarde dat bij de aanneming daarvan zeer zou betreuren, aangenomen met 18 togen 17 stemmen. De verdere behandeling van het ontwerp is dus tot nader verdaagd. Nadat vervolgens het ontwerf) tot wijziging dor wet op liet Nederlanderschap was aange nomen, vroeg de lieer VEXTNG MEINLSZ of nu niet. aanstaande Dinsdag de behande ling van het Arbeidscontract kon worden hervat. De VOORZITTER had daartegen een is bezwaar, daar die termijn in verband met de aangenomen motie te kort was. Doch nadat de MINISTER verklaard had dat als de motie bedoelde dat dc Minister een nieuw wijzigingsontwcip zou moeten indienen, alvorens dit ontvero verder werd behandeld, zulk een beslissing voor hem on aannemelijk zou zijn en 'de heer RENGERS had eezegd dat de motie niets anders be doelde" dan den Minister ia de gelegenheid te stellen, zijn antwoord beter voor te be reiden op de gerezen bezwaren, werd een voorstel van 'den heer VENTNG ME1NESZ, om Dinsdag de verdere behandeling van het Arbeidscontract voort te zetfea, aangenomen met 19 tegen 15 stemmen. Dinsdag 2 uur voortzetting. öemengtl Nieuws. Uit de Rotterdamschc haven. Men meldt ons uit Rotterdam Zoowel gisteravond als heden heerschte een, zeer vijandige stemming in het haven bedrijf te Rotterdam. Van twee stoomsche pen, de „Carthucian" en de „Londen Bo rough" liggende in de Maashaven, werd met stukken hout en steenen geworpen naar de mannen, van de Volharding. Beide sche pen zijn 'daarop verhaald. Gisteravond wilden te Katendrecht een duizendtal bootwerkere een machinist te lijf van de elevator-maatschappij, zoodat de man de vlucht moest nemen in een politiepost, van waar uit toen eenige charges gemaakt werden. Ln het geheel zijn gister tien man der stu- wadoorsvereeniging door de politie verbon den en werden twee politieagenten gekwetst Hedenmorgen ten 6 ure moesten ook aan de Oo&terkade een paar honderd bootwerkere met den sabel uiteengejaagd worden toen. zij naar de wegers van de Volharding met stce- non wierpen. Gisteravond werd ook met steenen gewor pen van uit het wacht- en schaftlokaal der llavenarbeidersvereenigmg aan de Ilillelaan. Do Maas- en Rijnhaven worden heden bewaakt door 80 mariniers op sleepbooten. De oudsten in jaren dezer drie, een libe raal en een anti-revolutionair, werden nu ver kozen verklaard. De jongste der drie earidi- daten, een anti-revolutionair, die ook 104 stemmen op zich had vereenigd, viel uit. Ware hij gekozen, dan zou de raad »om" geweest en rechts geworden zjjn. (x-'N. Gron. Ct.") De zaak Waddington. Na pen 10jtal zittingen is, het! proces- Waddington te Brussel geëindigd met de vrijspraak van den beklaagde Carlos Wad dington, den moordenaar van den, verlei der van zijn zuster. De zitting) van gis teren was gewijd aan de replieken, van den? advocaat van de familie Balmaceda en van den adv.-igencraal. Tot slot hield advocaat Huysmans, de oudere, zijn, pleidooi. Na een beraadslaging van nauwelijks 20 minuten verklaart de voorzitter der jury, dat de gezworenen met 7 stemmen tegen 5 het niet-schuldig hebben uitgesproken. Het pu bliek, waaronder velo dames, geeft blijken van instemming en later werd op het plein voor het paleis van justitie den advoca ten Huysmans en Janson een ovatie ge bracht. Het procos zaf de familie Balmaceda 30.000 frs. kosten. Een verslaggever der „Etoile Beige" bracht enkele oogenblikken na dc uitspraak der gezworenen een bezoek aan do ouders van Carlos "Waddington. Voor het hotel der voormalige legatie van Chili stonden een massa nieuwsgierigen. Een aantal vrienden was in de woning aanwezig om de goede tij ding aan de oudere over te brengen. Maar geen van beiden waren thuis. De heer Wad dington bevond zich in het paleis van justi tie en mevrouw bij kennissen daar in de buurt, waar zij met angstige spanning den afloop verbeidde. Alleen mejuffrouw Adelaide Waddington, de heldin van het liefdesdrama, on haar jongste broertjes waren thuis. De uit spraak der jury vernemend viel zij flauw, maar kwam spoedig bij kennis. De zaakgelastigde van Chili verklaarde dat dc uitspraak nieuwe onheilen in de la- milie Waddington voorkwam want do lieer Waddington zou den slag niet hebben over leefd. Men kan zich denken, zei de diplo maat, hoeveel tranen er dc laatste maanden in dit huis zijn gestort. Op dat oogenblik kwam Carlos per rijtuig uit het- paleis van justitie terug, nadat 'de laatste formaliteiten waren, vervuld. Do ontmoeting tusschen broer en zustor was ontroerend. Carlos doet moeite zijn emotie te verbergen, maar zijn vader be merkend, die nu binnentrad, baret hij in snikken uit. „Mijn hooft mij mijn kind te ruggegeven," roept Waddington voortdu rend uit. Met zijn zoon en dochter trekt hij zich in een naburig salon terug. Wadding- Ion bedankt de aanwezige mannen der pers, die zoo juist de wanhoop der ouders wisten te schetsen. Eindelijk speelt zich de hartroe rende ontmoctingsscènc af tusschen moeder en zoon. Een ander Brusselsch blad maakt melding van het gerucht 'dat de vader van den er- moordon Ernesto Balmaccdo op weg is naar Bnissel om zijn zoon te wreken. Maar er is niemand die het gelooft. IStokejr. i I j Timmerman. Timrnerm a,nslöe rling, Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Dagmeisje. Wasschen aan huis gevraagd. Naaiwerk ïaan buis gevraagd. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. YL A ARDIN GEN *Mej. H. van ifen Berg, eerstel helpster De nieuwe Hembrug. Vandaag is de nieuwe Hembrug geopend en de oude buiten dienst gesteld en gesloopt. Het werk werd uitgevoerd door de aan nemersfirma Volker en Bos, aan wie ook de slooping van de oude brug is opgedra gen, waarmede heden ook al reeds een be gin is gemaakt. Of de oude lijn van Zaandam naar de Hembrug nog zal blijven bestaan, ten dien ste van de artillerie-inrichtingen, is nog niet zeker. Vermoedelijk zal evenwel dat lijntje 'door het Ministerie van Oorlog worden over genomen. Een dubbeltje op z'n kant. De stemming voor den gemeenteraad te Oldekerk heeft een merkwaardigen uitslag gehad. De volstrekte meerderheid bedroeg 103 stemmen. Voor de drie vacatures ver kregen vier candidaten meer dan de volstrekte meerderheid. Een kreeg 106 en drie kregen 104 stemmen. Cycloon. Uit Lacrosse in den Amerikaanschen staat Wisconsin wordt gemeld dat Woensdagavond een hevige wervelstorm deze streek teisterde. 15 personen werden gedood en een groot aantal gewond. De zaak-Thaw. Het proces tegen Harry Thaw, den moor denaar aan den New-Yorkschen architect Stanford White zal in October opnieuw voor het assisenhof te New-York beginnen. De datum is nog niet vastgesteld. Men weet dat het eerste proces eindigde met de verklaring der jury dat zij niet tot overeenstemming was kunnen komen Een nieuwe jury zal nu die taak overnemen. Vorstelijk bezoek aan Drenthe. Zaterdag. Ook heden werden de feestelijkheden in Drenthe's hoofdstad weder begunstigd door mooi weer, zoodat bet op straat druk en gezellig was en algemeen een feestelijke stemming heerschte. Aan H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins met gevolg werd hedenmiddag een dejeuner aangeboden, waarbij de burgemeester de volgende toespraak hield: Majesteit! Koninklijke Hoogheid! Mot erkentelijkheid maak ik gebruik van hot verlof, door Uwe Majesteit zoo wel willend verleend, om bij deze plechtige ge legenheid tot Uwe Majesteit on tot Zijne Koninklijke Hoogheid een kort woord te spreken. Dit woord moet in de eerste plaats een woord van oprechten dank zijn voor de hooge eer, die de ingezetenon van Assen dezer dagen ondervinden, nu zij het voor recht hebben hunne geëerbiedigde Koningin mot Haren Koninklijken gemaal in hun midden te zien en hun de gelegenheid daardoor wordt geschonken hunne trouw aan en hun gehechtheid jegens Uwe Maje steit en den Prins opnieuw te bewijzen. Maar deze dank is van grootere beteoke- nis, nu Uwe Majesteit heeft kunnen goed vinden, het bezoek aan de hoofdplaats van Drenthe te doen samenvallen met het feest, dat hier gevierd wordt, ter herin nering van hot honderdjarig bestaan van Assen, ,als zelfstandige gemeente. In dat bezoek vindt de burgerij van As sen de Voor haar zoo aangename overtui- i

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2