Laatste Nieuws. STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Rechtzaken, Staten Generaal. Gemengd Nieuws. Kerk en School. V V Na een inleidend woord van den voor zitter,^ den heer Stead, sprak prins Tjyong Oui Yi in het Franseh, van tijd tot tijd zeer hartschtoehtelijk, om, naar hij zeide, »de Europeanen in te lichten over de barbaarsch- heid en de trouweloosheid der Japanners". Hij verhaal'! e de geschiedenis van de be zetting van Korea door Japan, bewerende dat de Japanners door de ontrouw van enkele hooge lvoreaansche Staatslieden het grootzegel van de Koreaansche Regeering machtig werden en dit plaatsten op het door hen opgemaakt ontwerpverdrag dat de Keizer, de Senaat en de hoogwaardigheidsbekleders geweigerd haden te bekrachtigen. Een redacteur van een Japansch blad, die de vergadering bijwoonde, stelde daartegen over dat het bewuste verdrag in tegen woordigheid van den keizer van Korea was gesloten, en dus een wettig document is. Aan het slot der vergadering werd een motie van sympathie voor het lijdende Korea aangenomen. ging een ik 31 financier; gen tot nog in Verklaring van Vredesconferentie. Nederland. De Nederlandsche delegatie wenscht te bevorderen elk voorstel, dat leidt tot de on schendbaarheid van den bijzonderen eigen dom op zee. Opdat de koopvaardijschepen vooraf aangewezen om in oorlogstijd te die nen als hulpkruisers, geen hinderpaal zullen opleveren aan de aanneming van bovenge noemd beginsel, wordt een voorloopig voor stel onderworpen aan de beslissing der com missie, waarvan de tekst aldust luidt: Geen koopvaardijschip kan door een oorlogvoerende jj ^S011 waardoor iuj deer ijk werd partij genomen worden, alleen omdat het onder een vijandelijke vlag vaart, wanneer het voorzien is van een paspoort, afgegeven door de bevoegde overheid van zijn land, in welks paspoort verklaard wordt, dat het schip niet veranderd zal worden in een oorlogs schip noch als zoodanig worden gebruikt gedurende den duur van den oorlog. leening zal aangaan tot ƒ350,000 Op 31 Doe. 1900, aldus het rappor!, was het. kapitaal gcHe- ƒ80,922 aan schenkingen kwamen 14.705; toegezegd werd nog ƒ11.400. Als bestuursleden werden gekozen de hoe ren Blumlnan uit Apeldoorn, G. Gompen uit Amsterdam en mi'. M. de I'into, perio diek aftredend, uit Den Ilaag. („ïlbld.") Financieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 6 Juli bij de betaalmeesters in kas wasf2,611,415,81 l). dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 1 Ibis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 11,961,972.82 c. dat op genoemden datum geen schat kist-promessen in omloop waren. (Strt V \S\S\' V OVERSCHIE, 9 Juli. Door den plaatsver vangend districtveearts, den heer Keuken meester, uit Vlaardingen, is alhier onder het vee van den veehouder A. Voorwinden, aan den Bovendijk, mond- en klauwzeer geconstateerd. Gisternacht is de melkvcrkooper M. v. d. AI. uit Overschie in de St. Jacobstraat alhier plotseling door een onbekende aange vallen en met een melkkan op liet hoofd ge- erwond. De Deensche delegatie legde namens de Deensche Regeering de volgende verklaring af: De Deensche regeering wenschende harer zijds bij te dragen tot de verdere ontwikke ling van het internationale recht, ten doel hebbende binnen de grenzen van het moge lijke de strenge gevolgen van den zeeoorlog te verminderen, is bereid te erkennen het beginsel van de onschendbaarheid van den bijzonderen eigendom op zee, voor het geval dat beginsel de goedkeuring der Conferentie mocht verwerven. Maar wanneer het uur nog niet is aangebroken tot verwezenlijking door gemeenschappelijk overleg van dit mensch- lievende denkbeeld, alsdan zal de Deensche delegatie kunnen medewerken tot de aanne ming van maatregelen, strekkende tot beper king der bezwaren der tot dusver gevolgde practijken. Voorstel van Italië betreffende de blokkade. 1. YVil de blokkade verplichtend zijn, dan moet zij werkelijk verklaard zijn en bekend gemaakt. 2. De blokkade is van kracht, wanneer zij wordt gehandhaafd door een oorlogszeemacht, voldoende om het verkeer in werkelijkheid te verbieden en zoodanig gestationneerd, dat zij een onvermijdelijk gevaar kan scheppen voor schepen, die daarop inbreuk willen ma ken. De blokkade wordt niet beschouwd als te zijn opgeheven, wanneer slecht weder de blokkeerende schepen heeft genoodzaakt, zich voor het oogenblik van hun station te ver wijderen. 3. De verklaring van het leggen der blok kade moet het juiste oogenblik aanwijzen van het begin der blokkadehaar grenzen, lengte en breedte en een termijn, binnen welken het verlaten der haven is toegestaan aan onzijdige schepen vóór den aanvang der blokkade binnengekomen. 4. De verklaring moet beteekend worden aan de overheden van de geblokkeerde plaats en aan de regeeringen der onzijdige Staten. Indien deze beteekening niet is geschied, of het schip in de nabijheid van de geblok keerde haven bewijst, dat het geen kennis droeg van de blokkade, dan behoort de be teekening te worden gedaan aan het schip zelf door den officier van een der vaartuigen, die de blokkade vormen en te worden inge schreven in de scheepspapieren. 5. Een schip kan niet als schuldig aan schending der blokkade worden opgebracht dan op het oogenblik, dat het een poging doet om de blokkadelijn te overschrijden. 6. Het is aan schepen toegestaan de ge blokkeerde haven binnen te gaan ingeval van nood, geconstateerd door den commandant der blokkade. 7. Een wegens schending der blokkade op gebracht schip kan verbeurd verklaard wor den ook met zijn lading tenzij Je eigenaar dezer bewijze, dat de poging tot schending buiten zijn medeweten is begaan. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 16 Juli a.s., des namid dags 2 uur. De stukken liggen ter visie voor de leden. De iStct.", 158, bevat de wijzigingen in de statuten der N. V. Stearinekaarsenfabriek nApollo" alhier. Belanghebbenden worden verwezen naar vorenstaande kennisgeving, betreffende het afbreken van den opstal op het terrein aan den Singel 219. Men schrijft uit Schiedam aan sHet Volk": Men wil hier een »kinderhulde" brengen aan de leden der vredes-conferentie, die den 25sten Juli een boottocht maken en Schiedam zullen passeeren. Door de autoriteiten zjjn bereids de schoolhoofden tot een conferentie uitgenoodigd en de volkskinderen zullen zeer waarschijnlijk voor deze demonstratie worden gebruikt. Door de afdeeling der S. D, A. P. werd besloten, een adres tot den Raad te richten, met verzoek de autoriteiten er op te wijzen, dat het niet aangaat de kinderen der openbare scholen voor een dergelijke komedie eenige uren op het havenhoofd aan regen en wind bloot te stellen. Het personeel der firma M, Kranen, zoo wel uit de branderij als uit de gistpakkerij, zal Donderdag a.s. per rijtuig naar Den Haag en Scheveningen een uitstapje maken. Naar wij vernemen zullen eenige leerlingen der Huishoud- en Industrieschool Donderdag een uitstapje maken naar Hilversum. Zij hebben daarvoor in het afgeioopen jaar ge spaard. Bij het spelen van eenige jongens kreeg een hunner, J. P. een tik met een mes tegen den neus, waardoor hij een nogal ernstige verwonding bekwam die spoedig verbonden werd: Yolksbadlmis. In de week van 1—7 Jvdi '07 werden genomen 260 baden. 1ste klasse. 2de klasse, kuipbaden 15 kuipbaden 36 regen s 14 regen 166 school j> 5 ets. kinder s> 29 Krankzlnnigeii'verpleging. Ouder voorzitterschap van dr. Os hield gistermiddag de vereeniging Centraal Is- raèlietiseh Krankzinnigengesticht in Neder land een algemeene vergadering. De voor zitter deelde mede, dat men geslaagd is in het aanbesteden van den bouw van het ge sticht voor de som van 310.700. Uit het versLg van den secretaris, den h.eer mr. Ed. Lankhout, bleek, dat de vereeni ging thans ervan overtuigd zijn kan, aan. haar grooGcli plan gevolg te kunnen geven. Do drie groote paviljoens zullen zoo worden ge bouwd, dat zij van den weg af niet zullen «orden gezien. Een belangrijke hoeveelheid jmvcelen werd door juweliers der vereeniging geschonken; de juweelen zullen worden gezet en verloot door een commissie van juweliers, die zich met de inzameling belasten. Thans is de vereeniging zoo ver gevorderd, (Jat zij in af/ienbarcn tijd zal beschikken over do gebouwen, voor do verpleging bestemd. De voorzitter deelde mede, dat do vereen i- 'De anti-rev. kiesvereeniging sNederland en Oranje" heelt besloten bij de herstemming voor leden van den Raad de heeren J. H. van Raait (christ.-hist,) in district I, J. van Dus- seidorp A.Mz. (lib.) in district II, en L. van Gelderen (lib.) in district III te steunen. tot op heden (1 uur) slecht bezocht. Het regen dreigende weder weerhield zeker velen van deelneming. Op 2 plaatsen werd ge sproken door een tiental sprekers wier rede voeringen werden afgewisseld door zang- en muziek der christelijke korpsen, Ned. IIerv, Kerk. Beroepen: te Limmen N.-H., (toez.) ds. J. A. Bosch to Helder. Aangcnomenhet beroep te Zeddam Hoor ds. D. C. Ilievendaa! te Madete Dotigjuin (Franekoradecl) door den heer J. H. Oterdoom, eatid. te Bellingwoldö (Gr.). Bedankt: voor liet beroep to Gronin gen door dr. J. IV. F. Gobius du Sart te Woudricheinvoor heb beroep te Vriezen- een door ds. J. C. Klomp te Hillegersberg. Geref. Kerken. Aangenomon: het beroep te Nieuw- Buinen door ds. Muldelveld te Hijum. B e 'd a n k tvoor het beroep te Spijko- nisse door ds. H. Mulder, te Zaamslag. IIooger Onderwijs. Aan de rijks-universiteit te Utrecht is be vorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen", de heer II. J. Verbeek, geb. te Dinxperloo. Aan de Amsterdamsche universiteit werd bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift, de heer IV. G. Poelstra, geb. te Hallumin klassieke letteren op proef schrift, de heer A. van der Laan, geb. te Bennebroek. Tot doctor in de Nederlandsche letter kunde is aan de universiteit te Groningen gepromoveerd de heer P. Kloosterman, ge- boion te Metslawier, op oen proefschrift, getiteld: „Het vocidisme dor beklemtoonde lettergrepen van denMotslawierschen tong val. Historisch uiteengezet. Een bijdrage tot de kennis der histoiisehe grammatica van het. Nicuwwcstfriesch." Te Berlijn is cum lande gepromoveerd tot doctor in de Slavische philolosie mej. Anna Croiset van der Kop, van 's-Gravenhage, de eenige in Nederland, die thans dit docto raat, bezit. („Vad.") Aan de Vrije universiteit te Amsterdam is cum laucle tot doctor in do godgeleerdheid gepromoveerd Jan Ridderbos, geboren te Be- dum, predikant, bij 'de gereformeerde kerk te Oosterend (Friesland), op proefschrift: theologie van Jonathan Edwerds." 'Hedenmorgen is bij den veehouder P. Bos mond- en klauwzeer geconstateerd bij twee zijner koeien, loopende op een stuk weiland nabij den Schiedamschen weg. Dit is het eerste geval in deze gemeente. Men seint ons uit Utrecht Door het hoog militair gerechtshof is vrij gesproken de luitenant ter zee O. van Len- nep, commandant van Hr. Ms. sPollux", wegens het overvaren van de botter Mar ken 8". De Staat werd veroordeeld tot be taling der kosten. De eisch was 14 dagen gevangenisstraf met betaling der kosten. „De stoelen leegdo pier verlaten'de verkoopers on verkoopstors in de tentjes met verkleum de gezichten, wachtende op de koopers die niet komen willen! Niet van de gedelegeerden ter conferen tie, gelijk de groote hotels, maar van den ko menden en gaanden man, moeten deze lieden het hebben. In den zomertijd moeten zij zóó veel overvordienen, dat zü in don winter den mond open en het vu ..je kunnen aan houden. En nu reeds staat het vast, al kwam er dan ook dadelijk werkelijk zomerweer, dat bij het einde van het seizoen hun rekening met een nadeclig saldo zal sluiten. IVel droe vig En dan te weten dat anderen met geld, dikwijls ook met dat van anderen, letterlijk smijten. Dagelijks wordt in den Ilaag met duizen den gespeculeerd en geen weck gaat voorbij dat er niet een, twee of meer bankinstellin gen verrijzen, die elk op baar wijze do spe- culatiewoede aanwakkeren. Bij voorkeur ves tigen die nieuwe Banken zich in deftige, stille wijkon, en verrichten daar, 'dank zij de meest aanlokkelijke aanbiedingen, onnoe melijk veel kwaad. Het is mij bekend, dat een jongmenseh met. een jaarlijksch in- comen van 700 dezer dagen bij een der nieuwe bankinstellingen 'npost van ƒ25000 had loopen, gedekt door een onderpand van 250. En zoo pas hoor ik van de oprich ting van een nieuw ..geldpaleis" waar dc ge gadigden, inplan te van in de Amerikaan- tjes, hun duiten in Fransche speculatiefond sen kunnen kwijt raken. De eenige employé van dit nieuwe huis (een vrogero bnnketbak- kersbediende) prijst de klanten de fondsen aan, alsof hij zij a gansche leven aan do binnen- en buitenlanclsche beurzen heeft doorgebracht. Het geld moet rollen, ik geef het gaarne toe, maar het komt in onze goede stad maar al te vaak terecht in de zakken van hen, wier boenen niet sterk genoeg zijn om de weelde te kunnen dragen. Het geld rolt crigens in deze dagen overvloedig. I Ilaagsclie winkelier is er niet boos om dat de geleerden der gansche wereld in zijn stad vergaderen. De hotel ie re cn restaurateurs kla- n evenmin, want 'de diners, dejeuners en avond recepties volgen elkander op. De partij ten Hove ter core der conferentie moet schit terend geweest zijn. EERSTE KAMER. Zitting van 9 Juli. Arbeidscontract. Bij de hervatting van het debat bestreed de heer STORK nogmaals het ontwerp. Uit de Rotterdamsche haven. Vandaag bleef het evenals gisteren rustig de haven, dank zij het machtsvertoon van soldaten en politie. De nPiet Hein" zal vandaag vertrekken en vervangen worden door de nNoord-Brabant". De monitor »Reinier Claeszen" heeft, thans ook ligplaats genomen aan de Parkkade, m De rechtbank te Maastricht deed gisteren uitspraak inzake Math. J. te Valkenburg, thans gedetineerd, wegens meineed en ver oordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf met imputatie. Het 0. M. eischte 8 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Verdediger was mr. Von Geusau. Zending sfeest. Het 10e Amsterdamsche Zendingsfeest, dat heden in den tuin van het Tolhuis aan de overzijde van het IJ wordt gehouden, was Werklieden aan de Hembrug. Door den voormaligen Minister van Oor log, deu heer H. P. Staal, was voor de werklieden der artillerie-inrichtingen, die vóór 1890 bij die inrichtingen in dienst waren gesteld, een. zeer gunstige bepaling ge maakt. Deze werklieden toch hadden na 12 24- en 36-jarigen dienst recht op onder scheidenlijk de bronzen medaille, de zilve ren medaille met daaraan verbonden gratifi catie van 50 en de gouden medaille met daaraan verbonden gratificatie van ƒ100. Nu werd door minister Staal bepaald, dat werklieden, die in aanmerking konden, wor den gebracht voor vorenbedoelde medailles, maar op hun verzoek bij dc artillerie-inrich tingen werden ontslagen en later weder bij die inrichtingen in dienst werdert gesteld, wederom voor vorenbedoelde medailles in aan merking zouden mogen komen. Thans is door den Minister van Oorlog, den heer ridder Van. Rappard, bepaald dat de bovenbedoelde werklieden niet meer voor gemelde onder scheidingen in aanmerking zuilen worden gebracht. Staking. Verschillende reeders van Rijnsleepbooten te Dordrecht hebben het contract geteekend door de machinisten en stokers aangeboden, waarin deze eischen Zondagsrust en loon regeling. Tot gistermiddag hadden de vol gende reeders geteekend Fransen, W. Kleijn, C. Visser, Droogtever, IV. Klarenaar, T Klarenaar Gelissen, en v. Dorpel. De staking heeft een heel rustig verloop Op de Merwekade te Dordrecht bemerkt men er bijna niets van. De sJohanna", reederij Van Prooyen, is gisteren afgevaren met eigen bemanning, be staande uit vader en zoons. DÜe Hoop." Het hospitaal-kerkschip ïBe Hoop" ri Zater dag te Lerwick binnengeloopen. Alles wel Geschorst, Uit Harderwjjk wordt gemeld, dat de heer J. IC., administrateur van de stichtingen Ermelo-Veldwijk, voorloopig in zijn betrek king geschorst is. De oorzaak zou foutieve administratie zijn. Uit de Residentie. Ilaagsche briefschrijver dei' „N Dit Do Gron. Ct." meldt: Arm Scheveningen! zachte wintertje, dat wij zomer noemen, be looft een nekslag voor de badplaats te wor den. Het ziet er bedroevend' uit; de strand Ondeugdelijke Amerikaansche Vleeschwaren. Het ïMaandbl. tegen de Vervalschingen" schrijft Met het oog op de begrijpelijke agitatie tegen het gebruik van Amerikaansche vleesch waren, naar aanleiding van de bekende weer zinwekkende onthullingen van het vorige jaar, hebben de Amerikaansche exporteurs zich natuurlijk beijverd, al het mogelijke te doen om den ongunstigen indruk weg te nemen, zoowel door op officieele inspectie aan te dringen, als door de invoering van drin gende hygiënische verbeteringen. De gekeurde artikelen zouden voorzien worden van gor- vernements-etiketten waaruit de deugdelijk heid der waren zoude moeten blijken, Wij ontvangen nu echter uit Londen het bericht, dat dr. Collingridge, geneeskundig inspecteur van de iCity of London", dezer dagen een rapport gepubliceerd heeft, waaruit blijkt, dat zoowel gerookt vleesch als in bussen geconserveerde vleeschwaren uit de Ver. Staten afkomstig, en voorzien van de officieele op de keuring betrekking hebbende etiketten, in zeer vele gevallen ondeugdelijk bleken te z'jn. Waar derhalve de door het gouvernement der Ver. Staten verstrekte waarborg niet steeds betrouwbaar blijkt te zijn, achten wjj het in het belang der openbare gezondheid, dit feit ook ter kennis van de Hollandsche consumenten te brengen, en is het o. i. ge biedend noodzakelijk voor de importeurs dezer vleeschwaren, op een in alle opzichten be trouwbare keuring in de plaatsen van pro ductie bij de regeering der Ver Staten aan te dringen. Diefstallen. Men meldt ons uit Amsterdam Een bewoner der Koningstraat heeft bij de politie aangifte gedaan dat in den nacht van Zondag op Maandag uit zijn woning is ontvreemd een bedrag van f700. De dief of dieven hebben zich vermoedelijk laten inslui ten. De rijwieldiefstallen duren nog steeds voort. Wederom zjjn uit een 3-tal perceelen niet minder dan 6 rijwielen gestolen, terwijl ook een onbeheerd gebleven fiets aan het hoofd postkantoor ontvreemd is. Doo*- de politie is gisteren een vermoedelijke rijwiekiief aan gehouden. Aangehouden. Zaterdagavond zijn te Amsterdam 2 per sonen aangehouden, verdacht van diefstal van microscopen en een rijwiel uit het gebouw der Technische Hoogeschool te Delft gepleegd. De daders zijn een Rus en een Duitsche vrouw. Doodslag. Omtrent den doodslag op Prinsen, Zondag te Uden gepleegd, meldt men nog het vol gende Prinsen bevond zich in de woning van, G. van Keppelen, die in Duitschiand arbeidt, en iiield diens vrouw gezelschap. Om onge veer 10 uur kwamen J. v. Boxtel met zijn dochter en J. Kleijngeld zingende daar voor- bijVDeze Kleijngeld, een gevaarlijk sujet, had vroeger zeer intieme relaties mot vrouw v. IC. Daar Kleijngeld haar echter wel eens te hardhandig behandelde, gaf zij later de voorkeur aan de vriendschap van Prinsen. Hot gevolg was, dut IC. een wrok opvatte tegen P. Bedreigingen en klappen bleven niet uit. ZeLfc Zondagmiddag hebben, naar men zegt, de beide moderninnaare elkaar nog bedreigd. Toen de drie er zingende aankwamen, ging P. naar buiten. Onmiddellijk ontstond er ri zie. Er werel wat gescholden en ge vloekt. Daarop ging P. weg langs de voor zijde der woning van IC. Verhoeven, terwijl IC. zich langs de achterzijde verwijderde Eorige minuten later vond' men I'. roerloos op den. grond- liggen. Zijn zusters liepen, naar de politie, welke op haar beurt dr. Peters ontbood. Deze kon slechts don dood consta teert'n. Een schram op den neus is liet eenige toeken, van geweld, dat op het lijk ontdekt werd. P. en IC. schijnen elkaar voor do woning van Verhoeven ontmoet te hebben. Eén. enkele slag heeft P. wellicht geveld, waar op IC. die vlucht nam. Kleijngeld is 's nachts nog gearresteerd, Het gerecht uit 's-Hortogenbo&eh kwam Maandag met den trein van 12.35 uur te Uden aan. Zondagsautomobilisten, Zondagavond reed op den Rijksstraatweg te IJmuiden een automobiel, door onvaste hand'bestuurd, tegen eenige liedon aan, die niet vast ter been waren. Het gevolg bleef niet uit. Spoedig waren dc jassen uitgetrok ken, de auto verlaten en eon bloedige vecht partij ontstond. Een der automobilisten werd zoodanig aan. het hoofd gewond, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. („Tel.") Jammerlijke dood. De schoonvader van den concierge van het gouvernementsgebouw te Haarlem, viel met het hoofd omlaag in een put en werd daaruit dood opgehaald. Ongelukken. Gisteravond omstreeks 8 uur lia'd een. be woner der Rozendwarsstraat te A'dam tor- wijl Hij z'n jas uittrok, 't ongeluk meit zijn hand door eeu spiegelruit te slaan, waardoor zijn polsader werd doorgesneden. Een paar van z'n vrienden hielden de wond 'dicht en liepen met hein naar de volksapotkeek, waar de man, voorloopig verbonden word, omdat er niet zoo spoedig een dokter bij de hand was. Ja bedenkclijken toestand is hij vervol gens naar 't Binnengasthuis vervoerd. Het ongeval verwekte in de buurt groote con sternatie. Zondag is te Maarssen een jongmenseh van 15 jaren, V. M., uit Utrecht, even voor bij het spoorwegstation 'door den trein aan gereden en onmiddellijk gedood. Bij het binnenhalen van kramen voor dc thans gehouden kennis, te Kerkdriel, ge raakte zekere M. Pardoei, aldaar, Zaterdag avond j.I. zóó tusschen een paar wagens be klemd, dat hij onmiddellijk dood was. Do ongeveer 30-jarige man was de steun zijner ouders. Een kind van 4 jaar, van 'de familie B., wonende in de Generaal van der Heijden- straat, te Rotterdam, heeft aan zijn zusje, oud 9 weken, een, kers in den mond gege ven, met het gevolg, dat de kleine er door gestikt is. Oplichtsters. Uit 's-Gravenhage meldt men. ons: Sedert een 8-tal dagen logeerden in een der grootste hotels alhier twee dames, die, toon het Zaterdag j.I. op betalen, van de rekening aankwam, bleken geen geld bij zich to hebben. De rekening was vrij hoog want de dames hadden flinke verteringen en uit stapjes per auto gemaakt. Vermoedende dat men te 'doen had met twee oplichtsters weid de politie in de zaak gemengd, die aanlei ding vond de beide dames in arrest te stel len. Zij gaven op, moeder en dochter, en van Belgische nationaliteit te zijn, maar bij ge breke van papieren was dit niet na te gaan. Uit den opgegeven naam zou echter afge leid kunnen worden dat zij uit Portugal af komstig zijn. Verdacht van zich aan oplichting te heb ben schuldig gemaakt, zijn do vreemdelingen Zaterdagavond naar het Huis van Bewaring overgebracht, om tor beschikking van de Justitie te worden gesteld. Hofberichten. Men meldt ons uit den Haag H. M. de Koningin komt morgenavond ten 7.58 per S.S. alhier aan. II. M. blijft tot Zaterdag in de residentie en keert dan 's middags 2.28 per Staatsspoor naar het Loo terug. Den 22 dezer zal ten paleize te Amster dam door H. M. de Koningin en door Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan de le gedelegeerden ter Vredesconferentie een gala-diner worden aangeboden. H. M. de Koningin, II. M. de Koningin- Moeder en Z. K. H. de Prins, die namens den gemeenteraad van 's-Gravenhage waren uitgenoodigd de soiree in de kurzaal heden avond met hunne hooge tegenwoordigheid te vereeren, hebben allen doen berichten, dat zjj, ten hoogste de uitnoodigingen op prijs stellende, tot hun leedwezen verhinderd zijn het feest bij te wonen. Onze Ministers. De Ministers van Binnenlandsche Zaken, van Marine, van Waterstaat, alsmede die van Laidbouw, Nijverheid en Handel, zijn heden naar Amsterdam vertrokken ter instal latie van de Staatscommissie voor het red- dingswezen, waarvan Z. K. H. Prins Hendrik tot voorzitter is benoemd. t

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2