Bruin (de) P, Groot (de) M,C,M, Bruin (de) P. Gouka A Koopmans E. De Japansche marine-minister Yamanio- to, die onlangs in Duitsclilancl groote be stellingen voor de Japansche marine deed, is gisteren te New-York aangekomen en verklaarde dat do vriendschappelijke ver- bondingen tusschen Japan en de Ver. Sta ten zullen blijven voortbestaan. De voor bijgaande storm zal verdwijnen in de wa teren van den Stillen Oceaan. BINNENLAND, Van het Hof. II. M. de Koningin vertoeft sedert gister- £u ond in de residentie, vanwaar H. M. a. s. Zaterdag naar het Loo terugkeert. Kaar wij vernemen, lieeft H. M. do Ko ningin bepaald dat met ingang van I dezer bet Bureau der zaken van weldadigheid deel uit zal maken van de secretarie van II. M. 'de Koningin, en heeft II. M. den lieer Werdmuller van Elgg, tot dien datum reken- plichtig secretaris van dit bureau, benoemd tot: „hoofd van het bureau Weldadigheid van II. M. de Koningin." Consulaire berichten. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer IV. de Jongh erkend en toegelaten als consulair-agent van Duitschland te Dor drecht, voor Dordrecht en Zwijndrecht. („St-ct") Onze Marine. Blijkens bij het departement van maiine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdek schip Friesland, onder bê\el van ueu kapitein ter zoo E. O. J. Verschoor, 10 dezer te Southampton aangekomen. („Stut.") Audiënties. De audtcntïe van den minister van Water staat zal aanstaanden Zaterdag 13 dezer niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon. besl. van 17 Mei is de heer E. A. E. baron von Seckendorff, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister van don Duitsehen keizer, te Caracas, belast ge weest met de waarneming van II. M. legatie aldaar, benoemd tot ridder-grootkruis in de orde van Oranje-Nassau. Bii Kon. besl. van 21 Mei is de heer T. E. Nickclsen, belast geweest met de waar neming van het consulaat-generaal der Ne derlanden te Christiai\ia, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Personalia. Te 's-Gravenhage is bericht ontvangen van het overlijden te Wiesbaden van den heer De Struve, vroeger Russisch gezant bij het Nederlandsche Hof. Vredesconferentie. Mondelinge mededeeling aan de Pers. 4e Commissie. 10 Juli. Hedenochtend vergaderde de 4e commis sie die zich bezig houdt met hot vraagstuk der onschendbaarheid van den bijzonderen eigendom op zee. De gedachtenwisseling werd onder voorzitterschap van den heer de Mar tens voortgezet. De heer Beernaert las uit naam van de Belgische delegatie een verklaring voor waar in hij den stand der zaak samenvat: Eener- zijds heeft men het Amerikaansche voorstel, aan de andere zijde de bekende bezwaren tegen de opheffing van het buitrecht. De redenaar zeide, dat reeds een aantal oplos singen aan de hand waren gedaan om beide meeningen tot elkander te brengen, bepaal delijk door Koorwegen, Griekenland, Brazi lië en Nederland, Op te merken viel, dat de groote zeevarende mogendheden, die vóór het behoud waren van het status quo, dit niet absoluut deden. Het kwam er dus op aan te voren de kwesties van contra bande en blokkade te regelen. Onder deze omstandigheden moest niet worden vastgehouden aan de onmiddellijke aanvaarding van de Amerikaansche leer, 'doch beproefd worden in afwachting daarvan eenige betrekkelijke verbeteringen aan te brengen. In dien geest waren er voorstellen van Italië, Denemarken en Brazilië. Men kon de verbeurdverklaring vervangen door beslag en in bewaring neming. Vervolgens kon men schadeloosstelling verleenen, wat in een vredestractaat kon bepaald worden. De matrozen van handelsschepen zouden niet als krijgsgevangenen worden behandeldmen zou de handelsschepen niet vernielen zonder voorafgaande kennisgeving. Belgie had voorstellen gedaan in dien zin. De heer Beernaert sprak den wensch uit, dat men tot een oplossing komen zou. Hij wees op de belangrijkheid dezer bijeenkomst en op alles wat men van haar verwachtte. Het kwam er voornamelijk op aan om voor het maritiem recht te doen wat de conferen tie van 1899 deed voor het recht van Jen oorlog te land. In 1899 stelde Rusland het verbod van mijnen voor; tegenwoordig ging men in dit opzicht veel minder ver en sprak slechts van bepaalde soorten van mijnen. De openbare meenïng vordert een werk van groo teren omvang; men moet die bevredigen door zich bezig te houden mot 'de rechten der neutralen en den particulieren eigendom ter zee. De heer Foster ondersteunde uit naam van China het Amerikaansche voorstel. Men had, zeide hij, een aantal bezwaren opgewor pen die evenwel niet overeen te brengen wa ren met de huidige opvatting dat de vrede 'don normalen .staat van zaken vormt en dat 'de oorlog een abnormale toestand is, gedurende welken de rechten van bijzondere personen en onzijdige Staten moeten geëer biedigd worden. De heer llammerskjöld, Zweden, herdacht de rol die Zweden sedert eeuwen heeft ver vuld in de kwestie van den privaten eigen dom ter zee en wilde die regelen zien toege past op den oor-log te land en ter zee. Hij sloot zich aan bij het Amerikaansche voor stel, zonder zich de moeilijkheden, der toe passing te verhelen. De heer Barbosa, Brazilië, wilde dat men aandacht schonk aan de opmerkingen van den heer- Marschall, Duitschland, en zich eerst bezig hield met blokkade en contra bande. Hij betreurde dat het Russisch pro gram het anders beschikt had. Uit een gedachtenwisseling tusschen den heer Martens en den spreker volgt, dat de heer Barbosa geenszins de bedoeling heeft het Russische program te critiseeren, doch enkel venschte te constateeren, dat liet be zwaren in den weg legt, die hij zou wen- schon ter zijde te stellen. De heeren Choate (Amerika) en Tomielli (Italië) ver-zochten den hoer Beernaert reeds thans zijn vooretellen uiteen te zetten. De heer Van den Heuvel (België) las die daarop voor, met den considerans, een en ander ge lijk door den heer Beernaert reeds was ver klaard. De heer Bourgeois (Frankrijk) constateer de, dat de toestand veranderd. Men wilde nu bemiddelende stellingen vaststellen. Hij hoopt, dat de commissie in goeden geest daartoe zou medewerken. Frankrijk had ren voorstel, voornamelijk betrekking hebbende op de afschaffing van het aandeel in de buit (la part de prises). Hij wenschte Jat de conferentie zich hiervoor en ten gunste van de schadeloosstelling zou uitspreken. De heer Marschall dee'd uitkomen dat Duitschland zich niet tegen, doch vóór de af schaffing van het buit-recht had verklaard, mits vooraf de vragen betreffende blokkade en contrabande waren geregeld. De heer Beernaert kon zich over dit voorbehoud niet anders dan verheugen. Uit naam 'der Argentijnsehe delegatie ver klaarde de heer Eodrigues Larreta zich vóór het behoud van het buitrecht, op de gronden reeds door anderen ontwikkeld. De vierde commissie zal zich Vrijdag bezig houden met de kwestie der verandering van handelsschepen in oorlogsvaartuigen. Tan de Gedelegeerden, De heer Hagerup, gezant van Noorwegen bij ons Hof en gevolmachtigd gedelegeerde van dat land ter "Vredesconferentie, bood gisteren een diner in Hotel den Ouden Doelen aan eenige diplomaten en afgevaardigden ter Vredesconferentie, -waaraan mede genoodigd •waren de oud-minister van buitenlandsche zaken baron Melvil van Lynden, jhr. Doude van Troostwijk en de heer Longaard, Neder- landsch consul-generaal te Christiania. MMdenstandskamers. Hedenochtend vergadert in het gebouw der afdeeling Landbouw van het departe ment van Landbouw, Handel en Nijverheid de staatscommissie van den Middenstand ter voortzetting van de behandeling van het ont werp de vertegenwoordiging van, den M'd- denstand in Middenstandskamers. OVERSCHIE, 10 Juli. De 16-jarige B. J. van den B., loopknecht aan de brood fabriek 'der voerliedem-vereeniging te Rotter dam en wonende Haarlemmerstraat aldaar, die zijn wagen aan het Verlaat alhier even onbeheerd had laten staan om zijn klanten aan de groote werf te bedienen, kwam tot de onaangename ontdekking dat tijdens zijn afwezigheid, uit een geldbeursje, inhoudende 4 guldens en circa 3.50 aan kleingeld, dat hij in zijn wagen had achtergelaten, de 4 guldens waren ontvreemd. OVERSCHIE, 10 Juli. Iledennamiddag omstreeks 4j uur ontlastte zich boven deze gemeente een hevig omveder gepaard gaan de met stortregens en hagelslag. Een twee tal koeien loopende in het weiland aan den Rotterdamschen straatweg, en toebehoorende aan de veehouders ~W. Zeeuw en P. Roden burg, werden door het hemelvuur gedood. KETHEL EN SP ALAND. Ds. F. G. Hospers van hier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. tlerv. gemeente te Sprang. STADSNIEUW^ dcrlandseho taal- en letterkunde aan het Gymnasium (vacature E. Ilazelhof). Door curatoren van hot gymnasium wor den aanbevolenI. de heer II. J. Nassau Noordewier, te Leiden; II. do heer R. van der Meulen, te Rotterdam. 6. Benoeming van een leeraar in aard rijkskunde aan do Hoogere Burgerschool voor den.' cursus 1907/1908: Aanbevolen wordt de heer J. Brandenburg, te Haarlem, 7. Voorstel van B. en W. tot splitsing van klassen nan do Burger Avondschool en tot definitieve benoeming van dr. M. G. do Boer en verlenging der tijdelijke benoeming van de heeren A. C. Linschoten, A. Smit Jz. en J. P. L. Roder. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeontebegrooti ng van het loo pende jaar (model C). 9. Voorstel tot goedkeuring der rekeningen over 190G van de gemeente-gasfabriek en de gemeente drinkwaterleiding, met advies der Financieele Commissie. 10. Vaststelling van het kohier no, 1 on 2 dor inkomstenbelasting voor het dienst jaar 1907/8. 11. Voorstel van B. en IV. tot vaststelling van het percentage der inkomstenbelasting voor het belastingjaar'1907/1908. 12. Bezwaarschriften inkomstenbelasting dienst 1906/7. 13. Voorstel van B. en "W. om in ver band met het Koninklijk Besluit van l2 Juni jl. no. 71, in te trekken een der voor waarden gesteld bij de benoeming van de onderwijzeressen Th. C. van Rhijn, G. II. van Bemmel, en M. M. A. Kinimijser, lui dende „dat de benoeming slechts geschiedt tot zoolang de benoemde ongehuwd blijft. 14. Voorstel van B. en W. tot herziening van d'e Verordening op de organisatie dei- Brandweer. (Bijlage no. 24). 15. Voorstel van B. en W. tot aankoop van het perceel Sectie A. no. 496 rot ver grooting van de speelplaats bchoorende bij school D. 16. Voorstel van B. en W. tot aankoop van hoefslagen van den Vlaardingerdijk van B. C. A. Rijkse. (Bijlage 110. 23s). 17. Adres van J. P. Koppenhagen, leeraar in rekenen en wiskunde aan de Burger- Avondschool alhier, wonende te Rotterdam, om ontheffing van de verplichting om oin nen deze gemeente te wonen. 18. Adres van A. Timmermans en Zoon om wijziging van 'de voorwaarden van ver koop van een perceel NassaustraatPrins Frederik Hendrikstraat, (Bijlage no. 22) met praeadvies van B. en W. 19. Adres van A. Timmermans en Zoon, om aankoop van een stuk grond breed 7) M. op den hoek van de Nassau- en School straat, rnet praeadvies van B. en "W. 20. Adres van Gebrs. van der Meer om verlenging van het gebruik van een stuk grond aan de Spuihaven tot het bouwen van ijzeren schepen. 21. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Directie van de Stearine- Kaarsenfabriek „Apollo". En verdere voorstellen en mededeel irigen. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 16 Juli 1907, des namiddags ten 2 ure. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Vaststelling der notulen van de vergade ring van 7 Juni j.l. Agenda 1. Adres van den heer A. Schievcen om ontslag als Regent van het St. Jacobs- Gasthuis. 2. Adres van 'den lieer H. J. Versteeg om ontslag: a. als curator van het Gymnasium, b. als Regent van. het St. Jacobs-Gasthuis, en c. als lid van de commissie van de ver nietigde gilden. 3. Adres van mej. J. A. van der Hoeven om ontslag als onderwijzeres aan school D 4. Benoeming van 2 Regenten van het St.-Jacobs Gasthuis. Aanbevolen wordt met welke aanbe veiing B. en W. zich hebben vereenigd I. de heer dr. M. A. Brants, II. de hoes, A. Cool Mzn. b. ter vervulling der vacature-Schieveen I. 'de heer J. W. J. van Harwegen den Breems; II. de heer dr. J. Liezenberg. 5. Benoeming van een leeraar in de Ne- De herstemming;. "Waar bij de eerste stemming is gebleken hoe wonderlik combinatiën van candidaten op de stembiljetten waren zwart gemaakt, willen wij er hier nog eens uitdrukkelijk op wijzen dat, wil men zijn stembiljet niet waardeloos doen zijn, men zijn biljet voor de vrijzinnige candidaten moet zwart maken als op onderstaande voorbeelden is aange geven. Elke afwijking hiervan maakt het biljet gehee| gedeeltelijk waardeloos DISTRICT II Aanwijzing derkenze. Naaien, Voor letters. Laan (van der) Snel DISTRICT III; H. G. W. Aanwijzing der keuze. Namen. Voor letters. Cool Mz. A. Goslinga T. S. Wittkampf B A. J. De herstemming. Gisteren werd in Musis eon openbare ver gadering gehouden waarin als sprekers op traden do hoeren De Bruin, De Groot en Koopmans, candidaten der vrijzinnigen voor de morgen to houden herstemmingen voor den gemeenteraad. Van de uitgonoodigde overige candidaten hadden de hoeren Goslinga en v. d. Laan bericht gezonden, dat zij liet niet noodig oordeelden, deze vergadering bij te wonen daar de gastvrouw hen reeds onverhoord als conservatieven had gekwalificeerd, hoe wel zij verklaarden zich daartoe niet te rekenen. De heer v. Meurs, die de vergadering leiddde, gaf na deze mededeeling een over zicht van de jongste vergadering der Vrijz.- dem. verceniging die tot resultaat had gehad dat de candidatuur Snel werd ingetrokken en daarvoor die van den heer De Bruin was in de plaats gesteld, welke candidaten nu ook door het Bestuur met ernst werden gesteund en aanbevolen. De heer De Groot, het woord verkrij gende, zei 'dat hij in een vorige openbare vergadering had gesproken hoofdzakelijk over het christelijk beginsel dat- door de ker kdijken, steeds zoo op den voorgrond wordt gesteld, doch waarvan toch zoo weinig blijkt. Het deed spr. intusschen genoegen dat eindelijk dezo zaak eens was besproken in het Katholieke orgaan doch hij moest tot zijn leedwezen verklaren dat ook hier weer Je lengte van het artikel omgekeerd evenredig was aan den inhoud. Men blijft van rechts verwarren de Godsdienst en 'de kerkleer en zoolang ze daarmede voortgaan zal men niet tot overeenstemming kunnen, komen. Uit drukkelijk heeft spr. nu en in de vorige vergadering er op gewezen dat de leer van Christus wel degelijk in het openbaar leven moet doorwerken, alleen de kerkleerstellingen nietdit kan ook niet van rechts omdat de rechtsche groepen juist leerstellig het meest verschillen. "Wat iti dit artikel gezegd wordt over het standpunt der linkerzijde inzake het colpor- tageverbod, dat deze alleen bedoelde de hand having 'der openbare orde, verwijst spr. naar de verklaring van dr. Brants, burgemeester en voorzitter van de strafcommissie die uit drukkelijk -,-rklaarde dat dc-M verbodsbepa ling alleen bedoelde de handhaving der orde mogelijk te maken. Deze staat 'dus op het zelfde standpunt als de linkerzijde en dus blijkt daaruit dat hierbij geen christelijk be ginsel de partijen scheidde. Wat het rechtvaardigheidsgevoel der fecp- kelijken betreft wijst spr. op de verhooging van hot schoolgeld voor de minvermogenden. Hadden de kerkelijken, om het schoolgeld op de openbare en bijzondere scholen gelijk te maken, het schoolgeld der laatste verlaagt, hij zou dat christelijk noemen, nu noemt hij de daad der kerkelijken onchristelijk. De groote subsidie van hot rijs. stelde hen in staat het schoolgeld te verlagen. Dan wijst spr. op een strooibiljet der ka tholieken waarin met grof geschut gewerkt wordt en waarin de woorden leugen en hui chelen telkens vet gedrukt terugkeeren. Toch handhaaft spr. zijn bewering dat de Katholieke kerk de vrijheid van godsdienst en van drukpers „uit den booze acht", zoo als in 'de Syllabus is gezegd en wat mede erkend is door mr. Aalberee. Ook handhaaft spr. dat do linkschc par tijen eerbiedig opzien naar Jezus' liefdeiccr, maar die liefdeleer is heel wat anders dan de leerstellingen der kerken die onderling zeer sterk velschillen. Mede blijft spr. van meening dat de ker kelijken, met uitzondering van enkelen, con servatief zijn; eerst wanneer zij door du ll e n het tegendeel bewjizen, zal spreker's meening gewijzigd worden. Als eenig bewijs voor de democratie der beide antirevolu tionaire candidaten, wordt verteld dat zij öf in democratische omgeving hebben ge leefd öf jong zijn, en dat acht spr. wel wat a! te zwakke bewijsvoering. De ,,N. Sch. Crt." heeft voorts betoogd, dat in don Raad handelslieden noodig zijn welnu er hebben er reeds 16 zitting, zoodat het tijd wordt dat er nu ook eens arbeiders in komen. Wat helpt het, zoo citeert spr. verder uit dat blad, de sociale belangen te bevorderen als er geen welvaart is. Maar zegt spr., het een sluit toch het ander niet uit? Wil men werkelijk „recht voor allen" dan moeten cok allen in den Raad vertegenwoordigd zijn. De aanbeveling van den heer Wittkampf in III als aftredend is misleidend. Deze treedt in III niet af, maar in 1 en daar is hij reeds herkozen. De heer Wittkampf za] dus ia elk geval weer in den Raad zitting heb ben en dus behoeft daarom niemand op hem zijn stem uit te brengen in III. Spr. hoopt dat de kiezers meer en meer zullen gaan gevoelen voor het werken in de mocratische richting, waarbij beoogt wordt alle menschen als gelijk-gerechtigden te bc schouwen en hen gelijkelijk dc gelegenheid to geven hun gaven te ontplooien in het be lang van. den individu maar ook van de gemeenschap. 1 De heer Koopmans, hot woord verkrij gende, zegt dat hem gebleken is dat hij nog weinig hier bekend is en daarom wil hij zich bij 'deze gaarne aan de kiezers voorstellen., Spr. is vrijz.-democraat en zal medewer ken dat de wetten die de gemeente heeft uit te voeren, in democratischen geest zullen worden uitgevoerd, omdat dit zal ten gevolge hebben do verheffing van het peil der men schen. Spr. zal meewerken tot verbeterfng der arbeiderstoestandon, tot het goed exploi- teeren der bedrijven in het belang der ge- heele bevolking, tot wijziging der belasting- verordening in, den geest ale die te Zaan dam is voorgesteld, waaiy de zr wrtr last wordt gelegd op 'de sterkste scho iè»\ De heer De Bruin, die u!:< d< "de spreker het woord verkrijgt, hel. mild* de verschillende strooibiljetten, -V vior 'deze horstemming reeds zijn ve:s[umd en betoogt daarbij ongeveer hetzelfde als wat 'de heer De Groot heeft gezegd. Spr. vraagt waarom de V,N. Sch. Ct." in haar hoofdartikel niet geantwoord heeft op 'dc door hem en don heer De Groot gestelde vraag: wat hebben de kerkelijke partijen In de jaren, dat zij de meerder heid "hebben in den Raad, tot stand ge bracht? Waarmede hebben zij getoond hun liefde voor Tiet volk? De kerkelijken hebben het schoolgeld verhoogd, hot schoolgaan dus moeillijker gemaakt en toch heeft de maatschappij be hoefte aan goed onderwijs voor de kin deren. Nog eens herhaalt spr. 'dat de waterlei ding vooral Vrijdag en Zaterdag vuil wa ter levert, dat de belastingbetalende bur gers recht hebben op goede bestrating, gasverlichting in de straat, besproeiing der straten bij dioog weer, enz. Ten slotte wijst spr. er op idat reeds tijdens de Statenverkiezingen in den Haag en andere steden de raadszetels werden verdeeld tusschen de keikelijken en de oud-liberalen, wat toch. zeker wel bewijst dat die scheiding der partijen door den godsdienst meer als reclame dient dan in werkelijkheid bestaat. Debat. De heer Verhoeven betoogt dat dc linksche partijen wel 'den godsdienst wil len weren uit het openbare leven; dechris- lijke partijen daarentegen willen dat men ook Christen zal zijn in het openbare leven. Op de vraag wat de Christelijke partijen tijdens hun meerderheid in den Raad heb ben gedaan, antwoordt spr.zij hebben met het colportageverbod het gezag verde digd tegen den laster, die voor dien door anarchisten en anderen vrijelijk op de straat kon worden uitgebraakt. Hierbij bleek juisl het verschil tusschen linkschen en rechtschen, omdat de eersfeit alleen 'de handhaving der orde beoogden. Do verhooging van schoolgeld verdedig de spr. als rechtvaardig met het oog op de concurrentie tegen de bijzondere scholen. Voorts betoogt spr., 'dat do kerkelijken een open oog hebben voor de teekenen der tijden, en waar de heer De Groot «nu zegt dat de kerkelijken conservatief zijn, herinnert spr. er aan dat deze vroeger heeft beweerd, dat de democratie ook onder de kerkelijken voortwerkte. Aau den "heer De Bruin verwijt spr. on volledig citeeren uit het hoofdartikel der „N .Sch. Ct." De heer Blommestein meent flat het schoolgeld niet te hoog is; hij betaalt op de bijzondere school maar 5 cent en hij zou eigenlijk evenals bij 'de open bare school 10 cent moeten betalen. Als er arbeiders in den Raad moeten, zooals 'de heer De Groot zegt, waarom be dankt deze dan zelf niet. De heeren De Groot en Do Bruin zijn als coöperatoren eon gevaar voor den winkelstand en dus moeten de winkeliers Ren niet steunen. Voorts beweert spr. dat ook' onder liberale meerderheid het water der waterleiding vuil was. De heer Sanders heeft ook gezien dat het water 'der waterleiding, vooral Vrij- 'dags en Zaterdags vuil is en heeft, even als waarschijnlijk de heer De Bruin, ge- informeerd wat de oorzaak daarvan is. Hem is daarbij medegedeeld dat zich in dc leidingen vormen bacteriën, voor de gezondheid onschadelijk, die vooral hij het sterk verbruik1 van water en het daardoor krachtig stroomen van het water door de buizen, loslaten en meegevoerd worden. Reeds word prof. Hugo de Vries vóór ja ren daarover geraadpleegd, maar deze wist tegen deze crenotrix geen middel. Spr. vi aagt of de heer De Bruin kan aantoonen dat de hem verstrekte inlichtin gen onjuist zijn. Repliek. De heer De Groot stemt flen heer Ver hoeven toe dat de leer van Christus ook in het openbare leven moet doorwerken, maar niet de leerstellingen der kerken. Wat de colportagekwesüe be tie ft, wil spr. herhalen dat dr. Brants het in deze zaak volkomen eens was met de linker zijde. Wordt het gezag beleedigd, dan zal de Wet daartegen kunnen worden ingeroe pen en wanneer slechts de bedoeling om tc beleedigen beslaat zal een kantonrech ter wel straffen, ook al geven 'de woorden daartoe niet zoo volkomen aanleiding. Spr. herinnert voorts aan de woorden van den heer Smit: „wij, katholieken, zul len dat niet dulden", door dezen gespro ken in openbare raadszitting. Dat was zeer revolutionair en zeer onchristelijk. De katholieken hebben door hun eontra- colportage eon onwettige daad bedreven, omdat zij met geweld' hebben belet Wat de wet met verbieden kon. Aan Tien 'heer Blommestein geeft spr. 'den raad aan het schoolbestuur mede te deelen dat tnj hooger schoolgeld moet be talen. Spr. handhaaft op alle punten het door hem gesprokene, waarvan hij een en an der nader toelicht. De heer De Bruin antwoordt aan den heer Sanders, die zicli' ook niet ais tech nicus jn "deze beschouwt, dat hij de oor zaak der vervuiling van het water hierin zoekt dat de waterleiding niet berekend is voor haar taak,

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2