Frances He Pressensé, de voorzitter van fl'en bond, gaf in den brief 'n geschied kundig overzicht van „l'Affaire". Morgen zullen He afgevaardigden van do V' ij nb on wc o mitës in 'de Zuiderdepar temen ten to Caxcassone bijeenkomen en een al gemeen comité benoemen. i De 14© Juli, 'de nationale feestdag, zal in het wijndistrict niet gevierd worden. Onder d© armen zal' een groote wijnuitdee- ling plaats hebben. Het gemeentebestuur van Cette heeft zijn ontslag gehandhaafd, dat ,van Perpignan took zijn ontslag in. Het hof van appèl te 'Montpellier heeft gisteren verschillende vonnissen uitgespro ken, varieerende van 15 dagen tot 1 maand hechtenis tegen verscheidene betoogers uit Narbonne, Béziers en Montpellier, Tengevolge van 'de rust die thans heerscht te Narbonne, eertijds de plaats van het heftigste verzet, hebben verscheidene re gimenten 'de stad verlaten en hebben in 'dorpen in den omtrek hun tenten opge slagen. Italië, De Senaat kwam gistermiddag in ge heime zitting bijeen om te beraadslagen over do zaak-Nasi. Met algemeene stem men van de 97 aanwezige leden werd het besluit aangenomen, volgens hetwelk de Senaat zich constitueert als hoogste ge rechtshof om het vonnis van den oud minister Nasi en 'diens secretaris Lom- bardo te herzien. Do senator Canonica zal spoedig He in structie in het nieuwe proces-Nasi openen. Het proces zelf zal in October plaats hebben. Do gemeenteraad van Rome, die na de laatste verkiezingen voor de helft uitcle- ricalen en mt anti-cleriealen is samenge steld, Meld Woensdag zijn eerste zitting. Bij de verkiezing van een voorzitter wier pen alle leden blanco briefjes in de stembus, i De raad heeft "daardoor zijn doodvon nis geteekend. Voor eenige maanden zal 'de gemeente Rome beheerd worden door een koninklijken commissaris en in 'den herfst zal een zware strijd ontbranden tus- schen clericalen en anti-clericalen, met het oog op de nieuwe verkiezingen. Duitaehland. Te Berlijn zijn gasteren twee anarchis ten veroordeeld tot resp. 4 en 1 maand gevangenisstraf wegens het vormen van een geheime vereeniging, die ten doel had 'de Russische revolutionairen van wapenen en, 'dynamiet te voorzien. Rusland. De boeren in Öe streek rondom hetLa- Hoga-meer zijn in opstand gekomen. 'Offi cieel zijn er 6 'dooden en 11 gewonden gevallen bij 'de botsing met de troepen. Een deel der garde heeft met mitrailleuses op de boeren gescholen. De schepen op het La Ho gak anaal wor- 'den door torpedobooten beschermd. Van 4 terroristen, Hie 12 Juni een roof- aanval deden -op de bank van leening te Petersburg, zijn er gisteren 3 gehangen. De terechtstelling van den vierde werd" ver schoven omdat zijn moeder zijn alibi wil bewijzen. Rumenië. De regeering heeft He maatregelen tegen 'de Grieksche waren ingetrokken. De diplo matieke betrekkingen met Grieken!and, se dert 't vorig jaar verbroken, zullen spoe dig hersteld worden. Servië. Koning Peter was gisteren jarig. Er werden groote feesten gegeven, waaraan de bevolking in grooten getale deelnam. Z u i d-A f r i k a. Een dynamietontploffing! heeft gisteren Küfois-hotel te Boksburg. vernield. Drie personen werden gedood en velen gewond. De eigenaar van het hotel ontdekte den lOen dezer reeds meer dan honderd pijpen 'dynamiet aan den buitenkant van, het huis. MNNESIAND. Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder zal den Sen Augustus voor een kleine acht dagen naar Pyrmont vertrekken, ten einde een bezoek te brengen aan Z. D. H. 'den regeerenden vorst van Waldeck en Pyrmont. 13 Publieke werken te Amsterdam. Men meldt ons uit Amsterdam d.d. Juli: Dat He geruchten over 'de ontslagaan vrage Hes heeren L'. Serrurier uit het col lege van B. en iW. in de laatste dagen enger proportiën hadden aangenomen, kon mede hieruit blijken, dat onder de Raads leden van vooruitstrevende richting de mee ning heeft postgevat, 'dat het onlangs ge kozen nieuwe raadslid, de heer Th. F.A. Delprat (ingenieur) 'de candidaat der lin kerzijde zal zijn voor het wethouderschap van Publieke .Werken alhier. Vredesconferentie. i (Mondelinge mededeeling.) Vierde commissie. Zitting van 12 Juli. Voorzitter de heer Martens. Na het debatj gjsterennamiddag over de hervorming van koopvaardijschepen in oor logsschepen, constateert de voorzitter, dat ten opzichte van punt I op do vragenlijst: „Is het geoorloofd door de practijk en door de wetten, dat de oorlogvoerenden koopvaardijschepen veranderen in oorlogs schepen?" ieder het eens is: het is slechts noodig, dat liet voranderde schip werkelijk oen oorlogsschip wordt. Het tweede punt heeft op dezelfde zaak betrokking. Het geldt hier echter niet al- Icon zooals hij de eerste vraag de bewapening, maar ook de bevelvoering, de militaire voorschriften, de bemanning enz. Ook daaromtrent heerscht volkomen een stemmigheid. Doch: ten opzichte van den tijd, gedu rende wolken de verandering moet blijven voortbestaan, is er een voorstcl-Oostenrijk, dat zegt: „voor don geheelen duur van den oorlog" en gedurende dien lijd het terugbrengen in den ouden toestand van koopvaardijschip wil verbieden, welk voor stel ondersteund wordt door Duitschland, terwijl Mexico met' het Italiaanscho voor stel meegaat, nopens de plaats, waar de verandering kan plaats grijpen. De heer Barbosa (Brazilië) doet voor lezing van een aantal algemeene overwe gingen, daarop neerkomende, dat de veran- doring van koopvaardijschepen in oorlogs schepen eigenlijk gezegd in strijd is met de Verklaring van 1S56; wat men nu wil, is min of moer een herstel van de kaap vaart. Na enkele opmerkingen van don hoer Barbosa over do noodzakelijkheid van eeni ge algemeene denkbeelden vast te stellen, is het woord aan den heer Lammarch (Oos tenrijk), die het Oostenrijksch voorstel on dersteunt en geen hermaphrodytische sche pen wileen schip moet óf een koopvaardij- èf een oorlogsschip zijn. De heer Tzudzuki (Japan) zou de ver andering niet zoo moeilijk willen maken, als volgens deze stelling het geval zou moeten zijn, hij acht de stelling ook' tc absoluut. De heer Siegel (Duitschland) constatee- rende, dat de hervorming niet in onzijdige wateren mag plaats grijpen, zou niet wil len, dat men daarvoor ook de open zee zou verbieden, die aan geen enkele vreemde rechtspraak is onderworpen, welke stelling verdedigd wordt door den heer Ovtehinni- kow, (Rusland), die doet opmerken, dat, wanneer het geoorloofd is, in de open zee een prijsgemaakt schip tot oorlogsschip te maken, men ii plus forte raison hetzelfde mag doen met zijn eigen koopvaardijsche pen. Lord Reay (Engeland) is van tegenover gesteld gevoelen. De heer De Beer Poortugael (Nederland) deelt het gevoelen van den heer Barbosa. Na eenige opmerkingen van den heer Van Kamebeek, omtrent de omstandigheid, dat men zich niet heeft bezig gehouden met de hervorming van schepen in de wateren van bondgenooten, en na eenige woorden van den heer Tornielli, om het Italiaansche voorstel te verdedigen, resu meert de heer Renault (Frankrijk) den stand der meeningen. Hij Vindt een voor allen aannemelijke oplossing hierin, dat van de hei-vorming kennis moet worden gegeven aan de on- zijdigen. De heer Castiglia (Italië) merkt op, dat men er voor heeft te waken, dat een koop vaardijschip, dat in een neutrale haven de bijzondere voorrechten genoten heeft, daar van misbruik maakt, door zich later te transformeeren in een oorlogsschip. De voorzitter resumeert do beraadslaging en stelt voor de besproken kwesties te onderwerpen aan het comité voor redactie. De heer Tornielli (Italië) vindt evenwel, dat een dusdanig comité niet bevoegd is in sommige van deze kwesties, waarom men besluit deze nog aan te houden. Omtrent het vraagstuk nopens het respijt aan de vijandelijke schepen toegestaan bij den aanvang van de vijandelijkheden, geeft Ovtchinnikow een historisch overzicht en stelt vast, dat dit beginsel steeds is toe gepast sedert den Krim-oorlog tot op onze' dagen. De heer Ottley (Engeland) voert hiertegen aan, dat hier sprake is van een gunst, die Gpoot-Brittannié steeds heeft toegestaan, maar die geen recht zou moeten worden. De heer Martens doet opmerken, dat het Russische voorstel geen enkel bepaalden termijn voor het respijt noemt, het geldt hier slechts een bestaand gebruik te codi- ficeeren. De heer Nelidow zou, voor meerdere nauwkeurigheid wenschen, dat meu de kwestie aldus omschreef: is er aanleiding toe, of is het wenschelijk, een respijt toe te staan. De voorzitter stemt toe in deze wijziging van de redactie der vragenlijst. De heer Tzudzuki (Japan) constateert, dat zijn land altijd heeft gehoorzaamd aan het beginsel van het toestaan van een respijt, maar dat het in de toekomst dit niet zou willen toestaan dan aan schepen, die werkelijk vreedzaam zijn; hij is ook van gevoelen, dat hier een gunst en geen recht is. De heer Sperry (Amerika) constateert, dat Amerika ook voor het beginsel is van een respijt, maar niet voor een vasten termijn. Na een gedachten wisselin g tusschenden voorzitter en de heeren Reay, Tornielli, Robilant (Italië) en Nelidow over de vraag, of het woord „gunst" niet de gedachte aan een plicht uitsluit, He Britsche 'en Japansche 'delegaties spreken zich uit in dien zin, dat inderdaad die laatste ge dachte wordt uitgesloten. Nadat de heer Bourgeois (Frankrijk) te kennen had gegeven, 'dat men hier niet tan formuleeren voordat men zich over het be ginsel zal hebben, uitgesproken, wordt ocsloten tot stemnung over te gaan. Doch deze stemming wordt tot' de volgen de zitting uitgesteld, daar velo »edelegeer- ien zich nog wenschen uit te spreken. Do zitting wordt opgeheven. De Yredestempel. Vanaf a.s. Vrijdag zal men kennis kunnen nemen van de grootsche plannen die de Ne- dcrlandsche Bond „Vrede door Recht", daar toe aangezocht door de llaagscho Vereeni ging voor het Vreemdelingenverkeer koestert cn welke plannen zullen dienen om wijding te geven aan de groote gebeurtenis die ons over eenige jaren wacht, namelijk de ope ning van don Vredestempel. De plannen bestaan uit een allegorische optocht, bestaande uit de volken der go heele wereld, die in lange rijen optiekken naar het vredes-nltaar, waar zij afstand doen van hun zetel en den vrede smecken, do heerschappij over de aarde to aanvaarden. Op hun tocht daarheen zullen de volken worden vergezeld door symbolische voorstel lingen van de werken des Vredes. De bedoe ling is het Amphitheater, dat voor 25.000 toeschouwers plaats zal aanbieden op to trek ken in de onmiddellijke nabijheid van den Haag, en de vertooning ie doen plaats heb ben met behulp van koren en orchestmuziek. De commissie door „Vrede door Recht" benoemd voor het ontwerpen en uitvoeren van deze plannen bestaat uit de heeren W. van Boven, ds. C. Hofstede de Groot, J. Jurriaan Kok, C. L. Devoir (secretaris), Nelly Martens (voorzitter) cm jhr. J. L. Storm van s-Gravesande. De teekeningen voor den optocht zijn ontwerpen door den hoer Ilenricus en van het Amphitheater door don heer Van Boven. De tentoonstelling dezer teekeningen zal plaats vinden in het huis, vroeger in gebruik bij de firma Schroder op de Groenmarkt en door het gemeentebestuur van 's-Gravenhage welwillend voor dit doel afgestaan. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een geldlee- ning. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een crediet voor versiering van den Maasoever, ter ge- logenheid van de boottocht, ter eere van do gedelegeerden ter Vredesconferentie, op 25 Juli a.s. 24. Adres van Commissarissen van de Schiedamscho Tramweg-Maatschappij no pens aanhouding van haar verzoek, het aanbrengen van electrische tractie endoor trekking van de lijn naar Vlaardingen, benevens verlenging met één jaar van het uitstel tot aanleg van de lijn C, metprae- advios van Burgemeester en Wethouders. Uitslag Tan de herstemming. District II De Rijkspolltle-Yereeniglnf. De Rijkspolitie-vereeniging zal op 20 dezer te Venlo haar 9e algemeene vergade ring houden. Behalve de periodieke zaken staan o. a. op de agendade organisatie der politie bij de wetmeer doeltreffende pen- sionneeringverbetering der bevordering; gelijkmatige verstrekking toelage rvoning- huurde bezoldiging van den titulniren rang en de herdenking van het 50-jarig bestaan van he^ korps Rijksveldwacht in zijn tegen woordige organisatie. Het kamp bij Laren gedurende de aanstaande groote vacantie Op 30 Juli a.s. zal onder leiding van een officier, wien een officier van gezondheid is toegevoegd, voor leerlingen bij hooger- en middelb. onderwijs de gelegenheid worden opengesteld om, gedurende 26 dagen, een afzonderlijk voor hen ingericht kamp te be trekken op de heide bij Larenberg in het Gooi. Om hieraan te kunnen, deelnemen, moet men met gunstigen uitslag examen hebben gedaan voor de vierde of een hoogere klasse van een hoogere burgerschool of gymnasium, op anderen grond vrijgesteld zijn van het toolatings-examea voor het reservekader, dan wel met gunstigen uitslag het admissip examen daarvoor hebben algelegd. Aan. het einde van den kamptijd wordt aan hen, 'die zulks verlangen en blijkens ge houden onderzoek daarvoor in aanmerking komen, het getuigschrift uitgereikt, noodig voor de verbintenis bij het reservekader der Infanterie of Vesting-Artillerie. Het bij wonen van het kamp sluit dus niet in do verplichting tot een verbintenis bij het reser vekader. De hier verkregen lichamelijke vaar digheid, militaire geoefendliwd en die in het schijfschieten kunnen tevens 'dienen als een gedeeltelijke voorbereiding voor de examens voor viermaander of een keuze van wapen en garnizoen. Zijne Excellentie de Minister van Oorlog biedt dus aan bon, die niet tijdig aan het voorbereidend militair onderricht deelnamen, de gelegenheid hun verzuim 'door het be trekken van dit kamp geheel of gedeeltelijk in te halen. nier wordt binnen een maand datgene be reikt, waarvoor anders buiten de schooluren een geheelo winter-cursus van minstens 4 uur per week bij het voorbereidend militair onderricht noodig is. Tegelijkertijd leert men het militaire leven eenigszins kennen, is dus later bij het in dienst komen baan- wijs. Bovendien werkt een verblijf onder de gegeven omstandigheden, in een van de ge zondste en schoonste streken van ons land, versterkend op lichaam en karakter, en ver- frisschend op den geest. De oefeningen bestaan in hoofdzaak uit gymnastiek, militaire exercitiën en schijf schieten. De uiterste datum van aanmelding tot deel neming aan het kamp bij Laren is voor hen, die aan het in Juli e.k. te houden toela- tings-examen tot het reservekader bij de In fanterie of 'de Vesting-artillerie zullen deel nemen, bepaald op 26 Juli d.a.v. Aantal kiezers 1174 Uitgebrachte biljetten 1077 Van onwaarde 7 Geldig uitgebrachte biljetten 1070 Daarvan verkregen de Heeren P. DE BRUIN 524 M, C. M. DE GROOT 537 H. VAN DER LAAN 533 G. "W. SNEL 9 Zoodat gekozen zijn de Heeren M. C. II. 1>B GROOT (v.-d.) en II. SM BER L1AN (a -r.). District III. Aantal kiezers 1120 Uitgebrachte biljetten 1016 Van onwaarde 7 Geldig uitgebrachte biljetten 1009 Daarvan verkregen de Heeren P. DE BRUIN 538 A. COOL Mz. 38 T. S. GOSLINGA 448 A. GOUKA 527 E. KOOPMANS 514 B, A. J. WITTKAMPF 430 Zoodat gekozen zijn de Heeren: P, BE BRUIN (s.-d.), A. GOUHA (v.-d.) en E. HOOPMAN» (v.-d.). De Raad zal thans zijn samengesteld als volgt: 7 katholieken, 5 anti-revolutionairen. 8 liberalen en 1 socialist, terwijl die tot heden was 7 katholieken, 5 anti-revolution nairen en 9 liberalen. Hoewel dus de recht sehe partijen niet zijn versterkt hebben de liberalen een zetel minder, die nu door een socialist zal worden ingenomen, een verwis seling die komt voor rekening van de vrij zinnig-democraten. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voör de Vergadering Van den Gemeenteraad, te houden op Dins dag 16 Juli a.s., des namiddags om 2 uur. Het stemmenaantal dat bij deze verkiezin gen is uitgebracht op de linksche eandi daten is alleszins bemoedigend, In district III verwierven de beide recht- sche candidaten te samen 878 stemmen en de 3 linksche candidaten 1617 of dooreen ge nomen een rechtsche candidaat 439 en een linksche candidaat 539, alzoo 100 meer Men kan dus zeggen dat III een vast lmksch district is. Doch ook in II is het stemmeneïjfer dat door de linksche candidaten werd behaald zeker bemoedigend. De heer De Groot ver kreeg 4 stemmen meer en de heer De Bruin en Snel te samen evenveel als de heer Van der Laan. Ook dit district kan 'dus wel, bij gunstige omstandigheden, als een linksch district beschouwd worden. Want liet is niet te ontkennen dat deze verkiezing onder, voor de linkerzijde ongun stige, omstandigheden heeft plaats gehad. Bij eerste stemming reeds verzocht een hun ner candidaten op hem geen stemmen uit te brengen, tengevolge waarvan hij voor de her stemming afviel; voor de heistemming heerschte groot meenitigsversohil, wie dei- beide ovcrblijvendon moest worden gestemd cn ten slotte viel de keuze op den socialis- tischen candidaat die ook reeds in III in herstemming kwam. Doch wij mogen ons zeker wel verheugen in hot solidariteitsgevoel dat nu Bij deze ver kiezing bleek tc bestaan onder alle liberale groepen. Immers, gaan wij de stemmen- cijfers na, die werden uitgebracht bij eerste stemming en herstemming, dan zien wij hot volgendeITct aantal uitgebrachte stemmen bij eeiste stemming was: Rechts 477. Links 97? :2 is gelijk 48Sjv Bij herstemming: Rechts 533. Links 1070:2 is gelijk 535. Rechts vermeerderde- dus met -r>6 en links met 46|- stemmen. In het geheel werden, bij eerste stemming 95S en bij herstemming 1009, alzoo 51 stemmen meer uitgebracht, zoodat daaruit blijkt dat hoogstens slechts enkele linksche stemmen van de eerste stemming bij her stemming overgegaan zijn op den rochtschen candidaat. Die solidariteit geeft moed voor de toe komst, omdat er uit gebleken is dat men uit partijoverwegingen persoonlijke overwegingen heeft ter zijde weten te stellen. Slechts door goede samenwerking kan men een dam Pggen tegen 'de reactie. De uitslag dar herstemming werd gister avond door vrijzinnigen en sooialisten met eenige feestelijkheid gevierd. Te omstreeks 9 uur werd het nieuwl gekozen raadslid, do hoer P. de Bruin, in oen stampvol zaaltje in „Constantia" gehuldigd. De mu ziek vereeniging „Kunst en Strijd" en de zangvereeniging „Excelsior" lieten zich om beurten hooren. Do heer Do Bruin voer de daarop kort het woord. Hij zeide dank baar te zijn voor 'de hulde van zijnpartij1- genooten. Het geldt hier een overwinning van de S. D. A. P. Spr. gaf de belofte dat hij in den Raad, de nooden der ar beiders zal ter sprake brengen en doet een beroep op de ontwikkelde arbeiders, die buiten den Raad hem moeten steunen. Geeft mij 'n steun in 'den rug," zegt spr., ,ik zal doen wat iki Fan, maar gij, buiten den Raad, moet nog veel meer "doen dan ik. Werk allen 'daaraan me© 'door u te organiseeren in uw v akv ereeni gin gen en in de soc.-dem. partij. Verschillende anderen v'oeren nog het woord, het verkiez-ingsWerk' herdenkend. De heer VanMeurs wenschtin'topen baar den gekozene geluk mot het behaald^ succes. De vrijzinnig-democraten aanvaar den den Keer De Bruin niet alleen als werkman, maar ooki als sociaal-'democraat. Verder bracht spr. een uitnoodiging aan Hen gekozene over om straks ook' in 't Volkshuis te worden gelukgcwenscht door de vrijz.-dem. vereeniging. De heer Do Bruin zei gaarne aan He uitnoodiging gevolg te kullen geven. In 'den tuin van 't Volkshuis, a giorno verlitiht, werd def feestelijkheid, voortgezet en ovaties gebracht aan de vier gekozen democraten, die allen aanwezig waren. Ach tereenvolgens werden door de heeren Van Meurs, Do Bruin, Koopmans, De Groot, Gouka en anderen speeches afgestoken. De heer De Bruin gaf te kennen gaarne de hulp en voorlichting te ontvangen van de vrijz. democraten op de punten waarin vrijzinnig- en sociaal-democraten beslist kunnen samengaan. Nu de malaise der Statenverkiezingen is geweken, zal het mo gelijk zijn het vaandel der democratie om hoog te honden: vrijzinnig- en soc.-demo- craten kunnen daarvoor zorgen. De heer De Groot wees op het feut dat voor het eerst een werkman is geko zen, buiten verwachting met flinke meer derheid. Daarover moeten wij ons allen verheugen, meent spr. Want nu zal blij ken 'dat samenwerking tussöhen patroo.i en arbeider in den Raad mogelijk is. 'up die samenwerking stelt spr. een driewerf hoera in, waarmee de talrijke aanwezigen uit volle borst instemmen. Het zangkoor „Excelsior" gaf nog 'ja paar liederen ten beste. In „Constantia" en in "den tuin van het Volkshuis bleef men nog geruimen tijd] gezellig bijeen, ongewone levendigheid, die echter zondef ■Op straat heerschte nog 'n poosje een stoornis afliep. Boottocht vredesconferentie. Naar wij vernemen ligt het in hetvoor- nemen van B. en W. om] aan het Haven hoofd een ruimte te reserveeren voor cie schoolkinderen, opdat deze gelegenheid zul len 'hebben te genieten van bet schouw spel dat de rivier zal opleveren wanneer de boottocht der leden van de Vredescon ferentie op 25 dezer hier de haven passeert welke toe-in aan de Gemeente Roller en dam, die ais gastvrouw bij dezen tocht optreedt, aanleiding heeft gegeven om eenige feestelijkheid op de rivier te doen plaats hebben. Ook zullen, naar reeds vroeger werd gemeld, door de gemeentebesturen der gepasseerd wordende Maassteden, de gede legeerden worden begroet. 121/2-jarlg jublléo. Naar wij vernemen zal de heer II. B. E. Blaisse Maandag a.s. gedurende IBi/sjaar hier als notaris gevestigd zijn. In Jcruel, Lange Haven, zal Zondagmor gen spreken do heer F. W. Schmidt en 's avonds 8 uur- de heer ]W. Grasmeijer, heiden uit Rotterdam. 31 Augustus. Zooals Wij reeds medegedeeld hebben, zal bij de viering van den Koninginnedag o.m. een fictswedstrijd en fietsoptochtge houden. worden. Bij de rijwielhandelaren zijn daarvoor biljetten opgehangen endaar zijn de nadere bijzonderheden omtrent dit feestnummer te vernemen. Nederlandsclie bekroningen In Salvador. Bij het Consulaat van Salvador te Am sterdam werd gisteren bericht ontvangen, dat voor verschillende producten vanNe- derlandsche Handel en Nijverheid, waar van door het consulaat in overleg "methet Bureau voor Handelsinlichtingen, aaahet StaaV-Musoum te "San Salvador werden in gezonden, een eere-diploma is verleend aan de Stearine-kaarsenfabrick! „Apollo" albier. Bij Kon. Besl. van 11 "dezer is benoemd tot lid van den voogdijraad te Rotterdam If, J. Lechner Czn., koopman, wonende to Schiedam. Kwnrtetwcdstrijd „St. Cecilia'' De zangvereeniging „St. Cecilia", die zich reeds vereerd zag met medailles van hot Koninklijk Huis, van den Graaf van Lim burg Stirom en van de Gemeente Schiedam, als prijzen voor den door haar te houden nationalen kwartetwedstrijd, op Zondag 20 October e.k., ontving voor ditzelfde doel nog vele zeer fraaie medailles en kunst voorwerpen ,van verschillende notabelen dezer stad, alsmede van liet afdeelingsbe- stuur en onderafdelingen van den Ned. R. K. Volksbond. Men wordt er aan herinnerd, dat in den loop der maand Juli de gelegenheid tot inschrijving gesloten wordt. Een vrij talrijk publiek heeft gisteravond in den Grooten Schouwburg te Rotterdam NS

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2