Geen middel tai lij ptolp. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken, Ingezonden Mededeelingen. Kerk en School. Sport. Gemengd Nieuws. ministratieloon. De meerderheid der commis sie was van oordeel, met het oog op aard en karakter der gemeentelijke Banken, van Lee ning, dat slechts dan van bedoelde maat regelen zal mogen worden afgezien indien 'de daaruit voortspruitende nadeelen voor de ge meentekas zoo groot mochten blijken, dat andere belangen, aan de zorg der gemeente toevertrouwd, daardoor zouden worden ge schaad. In een volgende bijeenkomst-, aan het eind dezer maand te houden, zullen de ledon der commissie rapport uitbrengen over de wijzi gingen, door hen noodig geoordeeld in de verordeningen op 'do gemeentelijke Banken van Leening, aan de leiddraad getoost. Van de Directeuren dier Banken ontving de com missie zeer belangrijke gegevens, adviezen en rapporten, op haar arbeid betrekking hebbend. Algemeen oordeelde de commissie het wen- schelijk dat aan de Banken van Leening spaarinrichtingen verbonden worden, waarm ook zeer kleine inlagen worden toegelaten en die een vrij hooge rente vergoeden tot een zekere maximum-inlage (bv. 10) om daar boven een rente van bv. 3 te goven. Ofschoon zich niet hcelende, de daar aan verbonden bezwaren, meende do meer derheid dor commissie te mogen adviseeren tot hot nomen van een proef met modsl- pandjeshuizen of -leenbanken" vanwege 'de Vereeniging, in plaatsen waar de bestaande gemeenteinstellingen ter bestrijding van den woeker onvoldoende werken of waar deze ontbreken. Algemeen achtte men hot echter gewenscht indien deze belangrijke zaak afzonderlijk werd voorbereid, daartoe het Bestuur een nieuwe commissie zou hebben in te stellen. Do commissie zal voorts, aan de hand der door haar verzamelde gpgevons, hebben na te gaan, in hoeverre in plaatsen, waar ge- meentebnnken van leening ontbreken, aanlei- dig bestaat vanwege de Vereeniging het initiatief t-ot oprichting daarvan te nemen. Afgescheiden daarvan oordeelde men alge meen, de oprichting van gemeentelijke voor schotbanken gewenscht. Secretaris der commissie, tevens le secre taris der Nationale Vereeniging tot Bestrij ding van Woeker, is 'de heer S. H. F. Ilcff- man, Nicolaistraat 33, te 's-Gravenhage. Yeïdlegercommandant. Naar wij van welingelichte zijde verne men is de generaal-majoor F. H. A. Sabron, adj. in buitengewonen dienst van H. M. cn inspecteur van het militair onderwijs, be stemd tot commandant van het veldleger. („N. R. Ct.») Tin op Flores. Volgens de Indische bladen zal eerst daags, onder leiding van den kapitein Fran sen Herderschee, opnieuw een onderzoek worden ingesteld naar de aanwezigheid vat: tin in de Rokkastreek, op het eiland Flores. Men heeft thans betere gegevens dan in 1S90, heeft de zaak beter voorbereid en rekent dus thans te kunnen slagen. Het zou een goed ding zijn. voor de Indische schat kist, en dus voor 'de inlandsche bevolking. Schaepman-monnment. De plannen voor een passenden aanleg van het terrein voor het Schaepman-monument voor hef, R.-K. Seminarie te Rijsenberg blijken zoo uitgebreid, dat de onthulling eerst in Mei of Juni van het volgende jaar kan worden verwacht. Voor bovengenoemd doel zijn de noodige gelden bijeengebracht door de Verfraaimgseommissie. De Katholieken en de defensie. De commissie, benoemd door het beatmjr van den Algemeenen Bond van Katholieke kiesvereenigingen, om rapport uit te bren gen over het defensie-vraagstuk, en bestaan de uit de heeren: II. C. A. De Block, ka pitein der grenadiers (Den Haag)_, jhr. G. A. A. Alting van Geuseau, kapitein der grenadiers (Den Haag), jhr. Ch. Ruys de Marianne, 'dat ik vandaag in den trein iemand zag, d,ic verdiept was in je laat ste verhaal." „Ik ga naar huis," zei Cora. Ze groette hen en vertrok. Ze zagj er heel lief uit in haar roo'd japonnetje. III. Marianne liet haar uit. Toen ging ze niet dadelijk' naar "de "huiskamer terug. Ze ging naar haar slaapkamer, trok oen kimono aan en probeerde heur haar op te maken, zooals dat van 'Cora. Ze schrikte toen ze Keene's stem achter zich hoorde. „Ik' dacht dat je schreef," zei hij „en ik' heb do meest heldhaftige pogingen ge daan om je naet te storen. Wat doe je?" Marianne had! haar amen in, de hoogte gehouden, tot ze pijn deden. Heur haar wilde 'zich bovendien niet laten opmaken als d'at van Cora. Haar "toenemende on aangename stemming vond' uiting in woor den: „Kun je dat niet 'zien?" vroeg ze. '„Ik1 maak mijn haar op." ICeene fronste in verbazing het voor hoofd. Hun oogen ontmoetten elkaar in den spiegel en Marianne wendde de hare af. Hij stond nog in de deur en zij pro beerde het haar te krijgen zooals ze het wild'e hebben. Toen ze weer opkeek was hij weg- Ze had! het haar nu 'juist als dat van Cora, maar het stond' kaar niet goed. Ze begon er Ü'e haarspelden weer uit te trekken, toen ze Keene hoorde binnenko men. i Haar hart klopte plotseling sneller. „Hier is de kaart, Marianne," 'zei hij. „Dank' je," zeiMariannje. Ze iiet haar armen langs Het lijf vallen. Het haar viel Beerenbrouck, lid der Tweede Kamer (Maas tricht), J. Vcsters, hoofdredacteur van liet Huisgezin (Don Bosch) cn jhr. E. J. M. Witteri, kapitein der vesting-artillerie (Den Haag), is Woensdag 10 Juli jl. dooi den voorzitter van den Bond geïnstalleerd en heeft haar werkzaamheden bereids aange vangen. Dir. bel. Invoerr. en Acc. Bij Kon. 'Besl. van 10 dezer zijn, inge volge de Weduwen wet voor de ambtena ren 1S90 en kuichtens het eenig artikel der wet van 2 Juli, 1898 (Stbl. no. 1G7), de navolgende pensioenen verleend, als aan M. L. van Campo, wed. J. M. van Hoek, kommies 1ste klasse hij 's Rijks belastin gen, f225; C. C. Capelle of Cappellc, wed. J. Lamm, kommies 1ste kl. hij 's rijks be lastingen, f348; A. Janssen, wed. J. M. Kuhl, rijksklerk 3de klasse, f20*2; J. E. Vermeulen, wed. C. van Rijssel, deur- waarde r bij 's rijks belastingen, 1644. Bij de 'Directe Belastingen, Invoerrech ten en Accijnzen zijn verplaatst, ingang 16 Juli 1907F. A. Timp, komm. 2e kl., van Cuijk naar Vlaardingen. Ingang 1 Augus tus 1907G. Oostergo, komm. lo kl., van Lochem naar Wageningen; J. Vuursteen, idem, van Wijchen naar Lochem; E. II. Oosterwold, komm. 2e kl., van Geldermal- sen naar Wijchen; It. Postma, idem, van Babberik naar GeldcrmalsenH. de Jong, idem, van Dinxperlo naar Babberik; II. Wijnholds, konun. 3e kl., van Gulpen naar Dinxperlo. Ingang 1 September 1907J. van Zurk, k'omm. 2e kl., van Helden naar Gorinchem; G. Vneling, idem, van Belling- wolde naar Gorinchem; J. A. Coumans, idem, van Willemstad naar Gorinchem; G. v. d. Oesfc, komm. 3e kl., van Gorin chem (tijd.) naar Posterholt; J. Meinsma, idem, van Gorinchem (tijd.) naar Reuver; J. van Houk, idem, van Gorinchem (tijd.) naar Reusel; II. Smithius, Idem, van Go rinchem (tijd.) naar Ottersum; II. Krui- zinga, idem, van Gorinchem (tijd.) naar Tegelen. („Wbl. v. a. Adm. d. Dir. Bel.") HOEK VAN HOLLAND, 11 Juli. Bij den Burgemeester van 's-Gravenzande is van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland be richt ingekomen, dat de woningen, die men bier aan het bouwen is, wel vol tooid, maar niet verhuurd mogen wor den. Dit is den bouwondernemers hier medegedeeld, die hierover natuurlijk niet best te spreken zijn. Het staat natuurlijk in verband met gebrek aan rioleering en drinkwater. Het nieuwe stuk van Marcellus Emants dat het Nederl. Tooneel voor het voetlicht zal brengen is een tooneelspel in drie bedrijven „Fantazie". Centmie Raad van beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gisteren te Utrecht gehouden open bare terechtzitting had de uitspraak plaats in het hooger beroep van de Rijksverzeke ringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, waarbij met ver nietiging eener beslissing van de Bank, hou dende weigering van schadeloosstelling, is toegekend aan M. B., wed. A. G. v. K., te Schiedam, een rente van /0.24 por werk dag en aan ieder barer acht kinderen een rente van /0.12 per werkdag, ter zake van een ongeval met doo'delijken. afloop den echt genoot en vader overkomen; deze is n.l. overboord geslagen van het schip waarop bij als matroos werkzaam was en verdronken. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. ook' naar beneden^. Ze nam or do laatste sp'olden uit en begonj het 'vlug te borstelen. „Kan ik' d'at niet voor je doen?" vrosghij. „Neen, dank" je," antwoordde ze. Hij ging weer heen cn toen maakte zij het haar op de gewone manier op en ging naar haar schrijftafel. ÏUs hij haar.getrouwd' had, omdat ze een schrijfster was, 'd'an moest "ze zich aan. hqt contract houdienl Ze nam dus haar pen en schreef zoo gauw als ze kon. Zo hield' even op om "Keene's portret weg te nemen en op db boekenplank te leggen. Een minuut later nam! ze het weer terug. Toen las ze wat ze> geschreven hadi, ver scheurde het en stond op om naar Keene te ,gaaa. i Deze kwam haar bij "die 'deur tegemoet. Hij zag e(r een beetje verlegen uit, „Wat is eir?" vroeg hij. „Keened" begon ze en toen keel' ze hem hulpeloos aan. Ilij gaf haar een stool, maar Marianne) ging niet zitten. „Kom, Marianne," zei Keene. Hij ham haar bij 'de hand mee naar de sofa. „La ten we nu eens praten," begon hij. „Je bent niet gelukkig, ik heb 'dat al lang ge zien en ik was er bang voor, relfs voor ik heit zag. Het ishardi het leven op te geven, waaraan men gewend is. Ik wou, dat ik antlers was. fkriwou d_at ik ver stand) had van letter' undo. Ik' nam je weg vrn je) vrienden en heb je er 'niets voor in. plaats te geven. Ik' heb geprobeerd je tijd voor je zelf te laten en te voor komen, dat je gestoord werd. Is het zoo erg, lieveling?" Marianne snikte met de. beide handen 30 cent per regel. Dc Pink Pillen hebben mij genezen. Ziellier wat Mej. Geertruida Groeneweg, te Dubbeldam, zegt. Zij leed aan de maag, het orgaan id at hot meest doet lijden cn verouderen. Zij heeft ten slotte do Rink Pillen genomen en daarover schrijft zij ons hot volgende: „Sedert langen tijd leed li aan hevige maagpijnen. Ik kon bijna niets meer eten en alle dagen nam mijn zwakte toe. Het was zoover gekomen dat ik bijna niet meer kon werken. Zelfs des nachts vond ik geen rust, want ik werd gewekt door brandin gen in do maag cn ik kon den geheelen nacht niet meer inslapen. Ik zag er zeer slecht uit. Ik heb verschillende genees middelen genomen, maar die hebben mij geen baat gegeven. Ik "Was ten einde raad. Toen heb ik een laatste proef willen ne men mot de Pink Pillen, cn dozen heb ben mij dadelijk goed gedaan. Mijn toestand is snel verbeterd, ik kreeg opnieuw een goede spijsvertering, mijn krachten kwa men lerug en ik ging or goed uitzien." Dc Pink Pillen zijn zeer goed Voor be dorven magen, d.w. z. voor magen, die de kracht niet meer hebben hun verterings- werk uit te voeien. De lknk Pillen bezor gen hun die kracht doordat zij het ver armde bloed versterken, en dit rijke bloed, 'dat zij door do adcicn Hoen stroomen, naar nlle organen, de maag daaronder be grepen, de kracht voert die er met meer aanwezig was. De Pink Pillen zijn ook onovertroffen te gen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, zenuwlijden. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Hooger Onderwijs. Aan "de universiteit te Amsterdam is afgelegd het doctoraal examen in de klas sieke letteren door den heer G. van Hoorn en het doctoraal examen in de rechtswe tenschap door den heer J. C. Jager. Aan 'de universiteit te Utrecht is ge slaagd voor het doet. Wis- en Natuurk.: 'de heer N. Bakker. Bevorderd tot tand arts: de beer J. Benes. Aan 'de vrije universiteit te Amsterdam is geslaagd voor doctoraal examen in de rechten de heer C. J. Heemskerk. Dr. A. J. Barnouw is tot wederopzeg ging toegelaten als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onder wijs te geven in Engelse-Ine taal en let terkunde.' f Dr. J. G. Jelgersma, leeraar aan het gymnasium te Amsterdam1, is tot weder opzegging toegelaten als privaat-docent in de faculteit der letteien en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te ge\en in de geschiedenis der nieuwere wijsbegeerte. De lieer dr. J. J. van Eek, te Leiden, is tot wederopzegging toegelaten als pri vaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in voe- 'dingsmiddelleer. Ontaarding der paardensport. De hoer J. E. Scholten, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Goneraal, aanwien bekend was, dat door <le Noderlandsche Harddraverij- en Ren vereeniging een be drag van pl.m. £40,000 jaarlijks Aan de voor heit gelaat. Keene aarzelde ben oogen- blik en sloeg toen zijn arm om haar heen en trok haar hoofd' op zijn schouder. „Als je Snij wilt zeggen, wat ik kan doen en wat jo niet graag hebt," zei hij. i „Ik ga niet graag naar 'do lezingen over Maeterlinck," snikte Marianne. 1 1 „Wat?" zei Keene id 'de grootste ver bazing, cn Marianne lachte zenuwachtig. 1 „Houd jel van mij, Keono?" fluisterde ze. Hij keek haar m 'del oogen. „Moet je Hat vragen?"! was zijn ant- woord. 4 „Als ik' geen 'verhaaltjes schreef, zou je) dan toch wan mij "houden," vroeg ze. -! „Ik heb nooit gedacht, dat ik je g'e- he'el zou' begrijpen," zei hij. „Daar ben ik niet knap genoeg voor, Maar weet je niet, dat ik je verhalen! bijna haat, omdat ze je van mij wegnemen?" I „'0, Keene," zei Marianne, „ik ha,at ze ook. Morgen zal ik' zelf koken en kunnen we dan 's avonds niet eens hpar de opera gaan?" 1 i „Meen je Hat?" zei, Keene. j,,En," ging ze' voort „zon ik niet eens een nieuwe japon mogen koopen, He mijne worden zoo ouderwfetsch." i (Keene kon. eerst niet spreken.. Toen zei hij: „Ik had je niet 'moeten trouwen voor ik naar een opleidingsschool voor echt- genooten was geweest. Ik ben wel hp el dom." i j KjJa," zei' Mariapne, rik' geloof, dat we1 dit beiden zijn." Regeering was aangeboden, om dit naar een voorgesteld plan to gebruiken ter be vordering van dei paardenfokkerij, verzocht Hen heer G. Rost, oud-secretaris van de 'Har'ddraverij-vereeniging te Groningen 'diens oordeel hieromtrent te willen mede- 'deelen. De heer Rost heeft zijn meening neergelegd in een schrijven dat in druk verschenen is en waarin hij 'deze vra gen stelt: 1. Heeft de Nederl. Harddr,- en Renver- eemigiing het recht, naar goedvinden te be schikken over gelden, door haar willekeu rig en zonder gepleegd overleg van de andere Harddraverijvereenigingen geëischt? Leze vraag wordt door den schrijver ontkennend beantwoord. 2, Mag de Regeering het voorstel aan nemen en 'daardoor sanctionecren de wijze, waarop in de laatste jaren in Nederland de paardensport wordt gediend? Wat de tweede vraag betreft, merkt de schrijver o. a. op: „Men snapt, waarop het aankomt. De Regeering zal het gold accepteeren en het werkplan goedkeuren. Hierdoor willen de heeren van „de Nederlandsche" voor het vervolg hun doen en laten dekken en de wijze, waarop in Nederland de paarden sport wordt gediend, van een officieel stempel voorzien. „De speculatieve bedoeling ligt er even wel te lik op dan dal de Regeering er in zal vliegen. "Als de Regeering meent en dit zal zeer juist gezien zijn dat het op haar weg ligt de paardenfokkerij ook Hoor harddraven en rennen te moe ten bevorderen en wil zij hierbij finan cieel steunen, zij doe dat dan uit eigen middelen, maar niet met gelu afkomstig uit bronnen, waaraan ten grondslag ligt: „dobbelen en zwendel". „Laat de Regeering nut den meesten spoed maatregelen nemen, waarvan het ge volg' 'is, 'dat de tegenwoordige toestand verdwijnt en in navolging van Duitschland en Frankrijk het oprichten van een Cen traal Comité of technische commissie tot stand komt. „Groningen deed hiervoor vroeger reeds moeite, maar het mocht haar niet ge lukken. „En hiermede beantwoord ik 'de tweede vraag: „Mag 'de Regeering het voorstel aannemen en daardoor sanctioneeren de wijze waarop in 'de laatste jaren in Ne derland de paardensport wordt gediend?" uit vólle overtuiging met „neen". De inbreker gepakt. Omtrent de arrestatie van den beruchten inbreker Waltber(s) te Castricum meldt de „O. II. Ct." nog het volgende: Gistermorgen omstreeks 5 uur betrapte de spoorweg werker J. Munster een man, die In zijn woning was gebroken en zich met bui tengewonen eetlust te goed deed aan brood en eieren. Zijn honger en tevens zijn ver moeidheid deden hem in de val ioopen. Mun ster greep hem, wat zonder den, minsten tegenstand geschiedde en goliolpen door den arbeider C. Schermer werd Walther(s) stevig gebonden. De burgemeester werd geroepen en deze, gehoord hebbende van de ontvluch ting, waarschuwde do Blocmendaalsche po litie, die met den meesten spoed overkwam en tot liaar groote vreugde 'den inbreker herkende. Een rijksveldwachter uit Alkmaar, even eens te Castricum aanwezig, herkende in den aangehoudene Richter, indertijd uit Utrecht ontvlucht. De man had bekend, dat hij aan zijn ver volgers had weten te ontkomen, door in een bosehje te gaan liggen; in den nacht is hij daarop de spoorbrug te Velsen overgegaan. Honger had hem tot de laatste inbiaak ge dreven. Verder verkoos hij niet te antwoorden. WaUher(s) was gekleed in zijn grijze pakje, zijn pantalon had in don strijd een scheur bekomen, waardoor zijn bloot bovenbeen heenschemerde. Zijn panamahoed dus geen geroofde pet, zooals het heette met een lint in de Amerikaansche kleuren was gedeukt, zijn gele schoenen bevuild on. met zand bevlekt. Hij zelf zag ecnigszins ont daan, vermoeid, nu en dan trilde hij op zijn bconen. Omstreeks half 1 werd de man in den trein van Alkmaar komend, tot verrassing dor reizigers, die heel spoedig bemerkten, dat het hier geen alledaagsch geval gold, naar Bloemendaal gebracht. Met onze auto gingen wc nu terug. Onderweg kwamen we op de gedachte 'V auto aan te bicden voor het vervoer van den arrestant van het station Bloemendaal naar Ovorvecn, werwaarts hij, volgens den in specteur Lokeree, die zeer in zijn schik was, dat de vluchteling was achterhaald, zou wor den gebracht. Het aanbod werd aangenomen en onder luide hoera's en een „leve Lo- kerse" van de talrijke menigte, die op het plein voor liet station aanwezig was, ging liet in flinke vaart naar 0verveen. Alom werd do tocht opgemerkt en kwam men tot de ontdekking, dat daar in de auto "Wal- tlier(s) ging. Onderweg heeft hij geen woord gespro ken; langzamerhand kreeg hij een blos op rdo wangen, en keek hij met meer vrijmoedig heid rond uit zijn heldere oogen. Geen enkele poging om te ontkomen werd gedaan, liij bleef rustig bij ons zitten. Om het weg waaien te voorkomen, werd zijn hoed op zijn knieën gelegd. Te Overveen werd uitgestapt, doch een oogenblik later werd besloten hem toch naar Haarlem te brengen, Opnieuw werd de auto bestegen en opnieuw ging het onder luid ge juich der omstanders verder, langs den Zijl- weg door Zijlstraat en Groote Markt naar het Palcis van Justitie, waarheen men van alle zijden toesroomdo. Nauwelijks daar misschien 10 minuten later werd hij met een dievenwagen naar het Huis van Be waring overgebracht. Daar zal men hem we! veilig bewaren Uit Alkmaar schrijft men aan„hetVa'd.": De inspecteur van politie De Wilde, uit Alkmaar, eveneens naar Castricum ge- gaan, herkende in den zich noemenden „Waltber" Hen 'beruchten in- en uitbre ker Julius Wilhelm 'Carl Richter, die in 1904 in Alkmaar een 5-tal inbraken bad gepleegd en deswege later in Utrecht naar de gevangenis werd overgebracht, alwaar hij destijds is uitgebroken. Richter droeg nu een puntbaardje, kneveltje on bakke baardjes en zag cr zeer vermoeid uit. Brief met geldswaarde vermist. Te Bre'da bracht Woensdag 3 Juli het dochtertje van juffrouw De II. een aan- geteekenden brief aan het postkantoor. In plaats van Hit poststuk aan het loket af te geven, wierp het meisje den brief een voudig in de bus. Thans is bericht ont vangen dat de brief niet op zijn bestem ming (Amsterdam) is aangekomen. Debrief bevatte 50 grilden aan bankpapier. De po- litie heeft 'do zaak in onderzoek'. Ben knappe advocaat. Men meklt uit Utrecht aan de „Tel.": Tegen een praktiseerend advocaat alhier, mr. R. H., is een aanklacht ingediend, we gens oplichting van ruim f100, ten na- deele van een zekeïen K., alhier. De zaak Is in handen van de politie. Wegens openbare dronkenschap en ver storing van de nachtelijke rust, is dezelfde advocaat eenigen tijd geleden reeds met de politie in aanraking geweest. Vermist. Sedert j.l. Dinsdag wordt te Oosterhout vermast Ho 13-jange zoon van den land bouwer A. li., op hot 'Oosteind, aldaar, in dienstbetrekking bij een landbouwer te Te- teringen. Met nog een tweeden landbouwersknecht, werkzaam in een weiland te Moerdijk, heeft de jongen, volgens verklaring van zijn makker, dien dag het werk neergelegd, met het voornemen zich naar zijn ouders te 'Oosterhout te hegeven. Aldaar is hij niet aangekomen, terwij! hij ook b'j zijn baas niet is wedergekeerd. Men vraagt zich af, of in deze zaak een ongeluk of mas'drijf in. het spel' is. De politie is met deze verdwijning in kennis gesteld, en stelt een ijverig onder zoek in. Inbraak. Gisternacht is te Uitgeest ingebroken in de kantoren der Hollandsche Melksuiker- fabriek. Verschillende bureaux zijn gefor ceerd. en opengebroken, maar niets ver mist. Daar' (leze fabriek aan de spoorlijn Uit geestCastricum ligt, zou de mogelijkheid niet buitengesloten zijn, dM de beruchte Walther eerst hier een visite heeft ge maakt, alvoreps zijn operaties in Castri cum te beginpen. Gisternacht is ingebroken, bij 'de winke liers J. v. H. S. cn, J. M., te Hoeven bij Rozcndaal. Ontvreemd werden èen gioo'te partij manufacturen en galanterieën. Geld wordt niet vermist. Van 'de daders nog geen spoor. Van 'n Brabantschen Imrgervader. De „Tel." geeft een uitvoerig relaas van het zoekraken van den burgemeester van Uden, Het verhaal, geschikt voor den kom kommertijd, komt op 't volgende neer: De Raadsleden van Uden maakten Woensdag mot hun burgemeester een tochtje naar ,,'de Peel" om de ontginnin gen to bezichtigen. Hoe groot was echter He ontsteltenis der vroede mannen toen het bij het naar huis gaan bleekdat de burgervader zoek was. Men zocht o'vcral, riep, floot, maar het hoofd der gemeente was cn bleef weg. Met ecu bezwaard gemoed 'togen de achtbare heeren naar Uden, om daar de droeve mare aan "de dorpelingen mede to Heclei. In minder dan geen tijd was "het gebeele 'dorp op de been, om den ver loren herder bij de schaapjes terug te brengen, totdat men hem eindelijk vond...? in een herberg, achter een glas Brabantsch bier. Vermoeid van Hen tocht had de man daar rust gezocht. De blijdschap van de Udenaren was groot! Merkwaardig. Als een: merkwaardigheid wordt bericht dat, toen 'de heer A. Alders, handelaar in levende en gerookte paling te Lisse gisteren middag een paling van 3 H.G. schoon maakte, hij daarin vond 4 jonge palingen van omstreeks 5 cM. lengte. Leuke lui. Eenige sjouwerlieden aan boord1 van een der Concordiabooten te Arnhem hebben gisteren een vaatje bier uit'de lading mach tig weten te worden. De inhoud was spoedig voor een groot deel door een bekende opening achter de tong verdwenen, waarna zij de ont stane ledige ruimte aanvulden met water 1 Voor deze bierverdunning zullen de mannen waarschijnlijk met den strafrechter kennis moeten maken. („Amh. Ct.") w irrirtfHWJWfHTin iitiii «re»

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6