BINNENLAND. STADSNIEUWS." VL AAR1)INGEN. Kunst en Wetenschap. I Landbouw en Yeeteelt. Gemengd Nieuws. I ESWKwaetiifaaBMÉ Koninklijk bezoek nun Zeeland. Het volgend voorluopig programma van feestelijkheden, hij het aanstaand1 bezoek van JL 'M. de Koningin en Hen Ftins aan Zienkzee, is samengesteld Xa aan 'het station van do tram ver welkomd te zijn door den burgemeestet, rijden de Vorstelijke personen, begeleid door een eerevaoht van 20 ruiters, gecomman deerd door den lieer Ph. van der Lok do Clercif, door een deel der gemeente naar het stadhuis. Op het ltavenplein wordt 'door een ge mengd koor van een SO personen een can tato uitgevoerd en voor de Groote Kerk zal een kinderkoor II. II. een lied toezingen Op het stadhuis wordt den lioogen gas ten oen lunch aangeboden, waarbij o. a. zullen aanzitten de commissaris der Ko ningin. de leden van Ged. Staten, de leden der Prov. Staten voor Schouwen en lluive- land, de raadsedon on eenige autoiiteiten. Daarna wordt nog een rijtoer door de gemeente gemaakt. Xa het vertrek wordt op verschillende plaatsen muziek gemaakt en hebben volks spelen plaats, terwijl 's avonds een ver lichting wordt ontstoken en daarna een vuurwerk gegeven. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr, Ms. pantserdekschip ^Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee R. O. J, Verschoor, 16 dezer te Grenock aangekomen. (»Stct.") Audiënties. Tie gewone audiëntie van den minister van Bmnenlandsche Zaken zal op Zaterdag 20 Juli e,k. niet plaats hebben. Verzet op Plores. De correspondent van de ,,X. R. Ct." te Batavia, seint het volgende, eenigszins uitvoeriger bericht, over het verzet op Flores Endeh is 4 dezer door krachtig gewa pende benden bergvolk geplunderd en ver brand, met uitzondering van den bestuurs post, die 4 dagen lang energiek verdedigd werd door den posthouder Rozet en 5 ge wapende poiiticsoldaten. De resident van Timor, toevallig ter plaatse aankomende, zond onverwijld alle verster king die te, krijgen was. Er wordt zwaar verzet verwacht. De aanleiding tot de overvalling is onbekend", de namen der vijandige hoofden worden niet gemeld. V r edesconterenüe. Mondelinge mededeeling aan de Pers. Gisterennamiddag vergaderde de le sub commissie der eerste commissie (arbitrage) onder voorzitterschap van den heer Bour geois. Generaal Porter (Amerika) gaf een ex posé van het Amerikaansche voorstel om trent het invorderen van contraetueele schul den. Hij zeide, dat het algemeen gevoelen zich in dezen zin uitspreekt. Iedereen heeft belang bij dat vraagstuk, zelfs zij die noch scluildeischers noch schuldenaar zijn, omdat de inning door geweld in den handel in liet algemeen verwarring sticht. Speculanten, die op avontuur uit zijn, hebben hun Regee ringen soms medegesieept tot ruïneerende ex- peditiën voor de invordering van schulden, die óf betrekkelijk onbeteekenend waren óf overdreven. Hij haalde een voorbeeld aan van gevallen, waarin de werkelijke schuld .sleciist l bedroeg van 'de geëischte som; een ander voorbeeld waarin voor de inning van een schuldvordering van 450.000 francs Amerika 19 oorlogsschepen heeft opbruikt en 12 millioen francs uitgegeven. Men heeft dan ook die methode verlaten, van oordeel, dat de sop de kool niet waard is. Het is als met den. ouden lijfsdwang, die zeer vaak veel meer kostte dan hij waard was. Hii citeerde de namen der staatslieden, die zich tegen het stelsel hebben uitgespro ken, als lord Palmerston, John Russel, Sa lisbury. Balfour, Hamilton, Fish, Blaine, Bayard, Roosevelt, en schrijvers als De Mar tens, Bonfils, Merignac en anderen. Ten slotte Hrago, die ter vergadering aanwezig was. De spreker zeide ten slottemen schaffe het stelsel van dwang af; en'de Staten zullen bevrijd zijn van hun lastige schuldeïschers. De Staten die schuldenaars zijn, zullen weten, dat hun erediet voort aan slechts zal afhangen, van den goeden staat hunner financiën en dat zij minder gemakkelijk er maar op los zullen kunnen leencn. Aan den anderen kant zal de arbi trage waarborgen geven aan 'de ernstige scluildeischers, die deze zullen verkiezen bo ven bescherming door de wapenen. De heer Asser (Nederland) zeide, dat Ne derland begrepen heeft, dat de tegenwoor dige Conferentie 'de arbitrage zou moeten ontwikkelen en haar blijvend maken. Er zou teleurstelling zijn als het anders ware. In 1S99 heeft men zich voor later de instelling van de verplichte arbitrage voor behouden, maar sedert hebben vele Staten haar in practiik gebracht in de verdragen, 'die zij onder elkaar gesloten hebben. Even wel, indien men op een algemeen verdrag, zelfs beperkt, zou uitkomen, zouden zeer velen 'dit verkiezen boven particuliere ver dragen. Men zal nog niet de staatslieden overtuigen van de noodzakelijkheid, de be ginselen der arbitrage te aanvaarden,die zich uitstrekken tot alle gevallen, zonder daarvan die uit te sluiten, waarbij de eer en 'de levensbelangen op het spel staan. Ne derland en Denemarken zijn zoover gegaan. In afwachting, dat deze beweging sterker wordt, meent de heer Asser dat rlc perma nentie van het arbitragehof de eerste Hap oorwanrts is, die moet. worden gedaan. Dit Hof zou een echte rechtbank moeten zijn; in het gebouw, dat men aan de mild heid van. Carnegie zal te danken hebben, zou anders slechte de schim van een Hof te vinden zijn. Men zou er slechts een lijst van namen zien, die tot nu toe algemeen bekend zijn. De delegatie van Nederland vereonigl zich met alles wat in dien zin wordt voorgesteld. Zij herinnert Engeland en Duitschlad aan de bedoeling van hun voorstel omtrent de instelling van een internationaal prijsgerocht on Italië aan zijn beginselen waaraan het stellig trouw zal blijven. Een uermanente njsreehfcprank zou een uitgangspunt zijn voor de instelling van een permanent scheids gerecht. Maar hoofdzaak is. dat de Confe rentie het beginsel generaliseert, opdat, men, evenals vroeger „er zijn rechters in Herlijn, kan zeggen: ,,er zijn ook rechters in Den laag". De heer Soveral (Portugal) meende, dat liet oogenblik is gekomen om do praetijk tc sanetïoneeren, die zich sinds 1S9R geves tigd heeft ën. 'die He Interparlementaire Con ferentie van Londen heeft geproclameerd, door het Russische voorstel van 1S99 weder op te nemen. Het Portugeesch voorstel reproduceert de verdragen die Portugal in den iaatsteu 'fjd heeft gesloten. Men moet vooruitgaan. Arti kel 16 der Conventie van 1899 is ten achter hij den tijdgeest van thans. De publieke opinie zou een stilstand in de algentecne be weging afkeuren. Laat ons niet denken aan Bet voordeel van enkelen, aan! het na'deel voor enkele anderen, maar laat ons de kwes tie breed bekijken. De heer Hammarskjold (Zweden) sprak in denzelfden zin. Intusschen waarschuwde hij de Conferentie voor te veel overhaasting, die een reactie zou kunnen teweeg brengen. Men houde zich vooral bezig met de geldelijke vraagstukker gelijk zulks geleerd wordt door de ondervinding en "de voorbeelden der Pan-Amerikaansche verdragen. De heer De la Barra (Mexico) kondigde een amendement aan op het Amerikaansche voorstel en uitte algemeene beschouwingen in denzelfden zin als Hammnrskjold, De heer Milovanowitch (Servië) legde voor al nadruk op de noodzakelijkheid van. de ge vallen waarin men op verplichte arbitrage beroep kan doen, vast te leggen. Anders zou het werk der Conferentie voorbarig zijn. In 1S99 had men zich slechts bezig ge houden met liet aanbrengen van beperkin gen, wat een verkeerde metbode is, vooral op het gebied van het internationaal recht, waarop men precies moet zijn, om gevaar lijke conflicten te vermijden en om vertrou wen in te boezemen. Hij ook eindigt met to zoggen: men moet kunnen zeggen: „er zijn rechtens in Den Haag!" De heer Fortoul (Venezuela) las een voor- stol voor, gelijksoortig als dat van Amerika, doch bepalend, dat in elk geval het gebruik van geweld is uitgesloten voor het innen van schulden. De heer Porras (Panama) zeide, dat Pa nama rijk is en geen schulden maakt, noch revolutie. Maar hij hecht aan het beginsel, dat de kleine Staten beschermt. Hij wenschte geen dwangmiddelen, behalve in geval van geweld of rechtsweigering na een scheids rechterlijke uitspraak. De heer Prozor (Rusland) ondersteunde het Amerikaansche voorstel. Ilij bracht in herinnering, dat de Rusische regeering reeds iri 1899 de gevallen van geschillen op het oog had, waarop dit voorstel betrekking heeft. Ilij beroept zich op een verklarende nota, gevoegd bij het Russische voorstel voor een arbitrage-wetboek. Getrouw aan zijn standpunt, meent Rusland, dat in deze niet slechts aanleiding is tot arbitrage, maar ook voor internationale enquête. Deze laatste zou vaak kunnen leiden tot een directe over eenstemming zonder dat er zelfs aanleiding zou zijn de tusschenkomst van een scheids gerecht in te roepen. Hij zou niet willen, dat het resultaat van het verdrag dat tot stand moest komen, van terugwerkende kracht zou zijn, hetgeen strijdig met de bil lijkheid zou zijn. Hetgeen de Nieuwe Wereld ons nu aan brengt is welkom. Men heeft er steeds het publiekrecht gekweekt en deze cultuur is intensiever geworden sinds 1899. Thans bie den de verschillende Staten van Amerika de Conferentie de vruchten aan van den ver richten arbeid. Hii bracht het werk der twee laatste Pan-Amerikaansche congressen in herinnering en de verzamelingen van ver dragen, aan de Conferentie aangeboden door de delegaties van Argentinië, Mexico en Uruguay. Ilij eindigde met de hoop uit te spreken, dat men het eens zal worden op de basis van het Amerikaansche voorstel, om 'den vooruitgang dien het beoogt te be reiken. De voortzetting der beraadslagingen is bepaald op Donderdagochtend. De zitting wordt opgeheven. De Petit Bleu" meldte Het gerucht gaat dat de eerste-gedelegeer- de van Engeland, sir E. Fry, Vrijdag 'in een buitengewone zitting zal uiteenzetten een plan naar geleidelijke ontwapening. Deze mededeeling is ontvangen met groot wantrouwen en een zekeren twijfel door het grootste doel der godelegeerden, en heeft een levendige ontroering onder hen gebracht. 'Anderzijds wordt verteld dat de Duit- sche gedelegeerde morgenavond uit Bel gië zal torugkeeren met nieuwe instruc ties van 'den Keizer. Het arbeidscontract. De Yereeniging van voorzitters en secre tarissen van de Kamers van Arbeid in Nederland heeft na afloop van haar jaarver gadering aan ntr. II. L. Drucker het volgende telegram gezonden j>De Vereeniging van voorzitters en secre tarissen van Kamers van Arbeid in Neder land, in algemeene vergadering bijeen, zendt u haar gelukwenschen met de aanneming der Wet op liet Arbeidscontract door de Eerste Kamer en spreekt den wensch uit, dat verwezenlijkt worde, wat gq u van de werking der wet voorstelt." Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij Kon. besluit zijn ingevolge de Weduwmwet voor de Ambtenaren 1890 pensioenen verleend aan: M. E. Verhoeven, wed. L. J. Weijcr- mans, komm. lo kl. bij 's rijks belastingen, 214.— L. F. J. Valkiers, wed. J. J. Rogaerts, idem, idem, ƒ214; L. Lauraux, wed J. Stcgerman, komm. 2e kl. idem, ƒ201; J. M. G. Lockborn, wed. J. van Milde, rijksklcrk le kl., 403 Gemeenteverslag. Tot heden werd nog niet algemeen ver zonden en- 'Verkrijgbaar 'gesleld hot ver slag omtrent den toestand der Gemeente over 1906. Het schijnt nog niet compleet te zijn. Toch werden reeds exemplaren verzon den aan de raadsleden vóór de zitting van 7 Juni j.l. Waarschijnlijk staat dit laatste in ver hand met een klacht het vorige jaar in den Raad geuit. Maar het eerste? Eindexamen H. B. S Bij de heden hier gehouden eindexa mens voor de eerste groep van de Zuider- afdeeüng in de provincie Zuid-Holland zijn geëxamineerd 23 en afgewezen 2. Geslaagd zijnII. C. A. Gransberg, Rot terdam; J. Wiesebron, Gouda; II. J. M. Loderus, Rotterdam; N. P. v'an Prooye, Rotterdam; J. C. van Bloois, Schiedam;G. W. van Aardonne, Dordiecht; A. Meyers, Dordrecht; W. P. J. Schollaardt, Rotter dam; E. A. Jonker, Dordrecht; C. Rud ders, Schiedam; B. G. de Groot, Gorkum; G. A. T. Schuitemaker, Rotterdam; ,W. Dogterom, Gouda; Ca. Ga. Ma. Brond- geest. Delft; W. M. Vink, Rotterdam; F. J. Dijxhoorn, Delft; J. P. Spierenburg, Rot terdam; II. A. Enno van Gelder, Ilotter- 'dam; J. J. Hage, Schiedam; D. J. Visser, Dordrecht; C. P. Ilarting, Scliiedam. Uit den Gemeenteraad. Het was gisteren weer een van die raads zittingen, waarbij het niet-achtbare gedeelte der burgerij erg weinig wijzer is geworden omtrent de roerselen des gemoeds die de achtbare heeren tot hunne beslissing leidden over de punten der agenda. De gemeenteraadsvergadering was tegen 2 uur uitgeschreven en op dat uur stond nog al wat publiek in de vestibule van het stadhuis om straks te hooren de besprekingen der vroede mannen aan wie de behartiging van de ge meentezaken is toevertrouwd, om te profitee- ren van het wijze inzicht dat inde debatten zou doorbreken bij de behandeling der aan de orde zijnde zaken. Maar helaas, meer dan twee uren bleef de gesloten deur een scheiding vormen tus- schen de achtbaren en niet achtbaren en, toen eenmaal die scheiding werd opgeheven, bleek het dat de belangstelling van het publiek niet krachtig genoeg was geweest om het 2 uren lang in de corridor of de vestibule te doen vertoeven. Successievelijk was het ge- heele publiek verdwenen en zoo bleef de tribune .vrijwel verlaten en zag men daar slechts de couranten-verslaggevers en een enkele getrouwe, benevens een der pas ge kozen nieuwe raadsleden, die blijkbaar zich eens op de hoogte wilde stellen van den gang van zaken in een openbare raadsvergadering Nu, wij moeten zeggen dat het publiek, dat was heengegaan, wijs heeft gedaan. Ware het volhardend genoeg geweest om te blijven totdat de openbare vergadering zou zijn geo pend, het zou slechts hebben gehoord de mededeeling van niet minder dan 50 ingeko men stukken en het afhameren van een 25- tal punten der agenda, waarbij enkele benoe mingen. Het is het gewone verschijnsel geweest. De groote tijd, die tusschen de raadszittingen verloopt, overlaadt de agendain besloten zitting wordt het grootste deel van den be schikbaren tijd verbruikt; de agenda moet afgewerkt en dus wordt zoo weinig mogelqk over elk punt gesproken. Of dit is in het belang der gemeentezaken? Toch willen we nog iets releveeren uit het weinige dat in deze zitting is gesproken. B en W. hadden voorgesteld den huur van het terrein aan de Maasdijk aan Gebr. van der Meer met 3 maanden te verlengen. De heer v. d. Schalk vroeg of daarbij dan tevens werd beslist dat de huurders zoo veel terrein konden in gebruik nemen als zij wilden. Nu toch hadden zij bij het in huur afge stane terrein ook in gebruik genomen een gedeelte van den openbaren weg. De Voorzitter gaf hierop natuurlijk een ontkennend antwoord en voegde er bij dat het gemeentebestuur ook had bemerkt dat de huurders meer terrein hadden in gebruik genomen dan hen was toegestaan en daarop was hun dan ook reeds gewezen. Met dit voorstel zijn de voorwaarden, waarop oorspronkelijk liet terrein werd uit gegeven, niet veranderd. De heer Van der Schalk meent dat de Gebr. Van der Meer zeer brutaal gehan deld hebben en spr. gevoelt werkelijk be zwaar om aan zoo'n firma opnieuw grond in huur af te staan. Die firma bouwt nu haar schepen eenvoudig op den openbaren weg. De voorzitter merkt op, dat dit te voorkomen is door hen te doen betalen voor het meerdere terrein dat zjj in gebruik ne men. Ook kan proces-verbaai tegen hen wor den opgemaakt. Komt de huurder de voorwaarden niet na dan kan de huur worden geëindigd. De lieer v. "Westendorp meent dat, indien hot College kennis had gedragen van de overtreding der huurders vóór het advies op het verzoek om verlenging van huur was uitgebracht, dat advies allicht anders zou hebben geluid. Ook spr. wil wel medewerken om hen te laten betalen voor den grond dien zij wille keurig in gebruik hebben genomen, maar dit verandert de kwestie niet dat men hier te doen heeft met een zeer brutale daad. Het gemeentebestuur heeft reeds heel veel met deze firma ondervonden en steeds is het hen ter wille geweest. Spr. deelt nog mede dat hij die heeren ernstig op het verkeerde van hun gedrag heeft gewezen, en, hoewel het moeilqk is om de nu in aanbouw zijnde schepen af te laten breken, heeft hij hen gewaarschuwd, dal, mochten zij zich in het vervolg niet strikt aan de voorwaarden houden, zq van hem en waarschijnlijk van het ceheele gemeente bestuur, geen medewerking meer zouden ondervinden en een verdere verlenging van buur zeker niet meer zou toegestaan worden. Het gaat niet aan om een schip te bouwen dwars over den openbaren weg, die daarmede eenvoudig wordt afgesl iten voor liet verkeer. De heer Wittkampf geeft in overwe ging die firma in do precario aan te slaan voor den grond, dien zij buiten het ge huurde in beslag hebben genomen. De heer De Groot stelt voor B. en W. te machtigen den huur te verlengen, doch de regeling daarvan aan het college over te laten. Zij kunnen dan die voorwaarden stellen die zij fegenover deze huurders noodzakelijk' achten. In dien zin wordt door den Raad be sloten. Een tweede pnnt waarop wij nog even willen terugkomen, is dat waarbij een ere diet wordt gevraagd ran len hoogste f 250. voor versiering van den Maasoever ter ge legenheid van den boottocht der gedele geerden ter Vredesconferentie op, de Maas. Hierbij wer'd het bekende .ulres der S. D. A. P. aan de orde gesteld. De Voorzitter verklaarde te moeten betreuren, 'dat dit adres bij den Raad is ingekomen omdat de geheele opzet daar van foutief is. De bedoeling; van het Gemeentebestuur is alleen om, in aansluiting met de om liggend© gemeenten en de aan den Maas oever liggende industrieën, dezen oever een feestelijk" aanzien te geven, opdat de Maas zoo sierlijk en aangenaam mogelijk zal zijn. Op dien dag! toch zullen niet en kel de drie booten met de gedelegeerden en hunne dames en genoodigden daarpas- soeren, maar ook een aantel andere vaar tuigen zullen geheel gepavoiseerd zich op da rivier vertoonen. Dat zal dus een hoogst interessant schouwspel opleveren. Daarom hebben B. en IV. van deze ge legenheid willen gebruik' maken om den kinderen een aangenamen middag te ver schaffen door voor hen een,plaats beschik baar te stellen vanwaar zij 'dit schouwspel zullen kunnen bijwonen, zonder gevaar voor ongelukken en met een vrij uitzicht op de rivier. Dat de leerlingen van Gymnasium cn H. B. School daarbij niet tegenwoordig zullen zijn is een gevolg hiervan, dat voor die scholen de vacantie reeds is ingegaan en zij dus voor het grootste deel niet thuis zullen zijn, in elk geval niet op de school. Het is dan ook' voor B. en W. ten eenen- malc onbegrijpelijk, hoe dit adres is kun nen worden opgesteld, te meer waar een der onderteekenaars tot liet onderwijzend personeel behoort. Spr. heeft van een der schoolhoofden ver nomen dat hij voor hij nog wist dat B. en W. daartoe stappen zouden doen Tiet voornemen had gevormd om toestenri ming te vragen met de leerlingen zijner school op dien dag en het uur waarop de boottocht passé,exen zal, een schoohvande ling naar het havenhoofd te doen. Spr. begrijpt ook niet, hoe men hierin iets onpaedagogisoh heeft kunnen zien. Spr. is juist van hel tegendeel overtuigd en acht het zeer nuttig om bij deze gelegenheid do kinderen te wijzen op het goede stre ven, dat aan de Vredesconferentie ten grondslag ligt en bewondering hij hen op te wekken voor hen, "die geloovcn in en werken ter bereiking van het vredesidcaal. Spr. zou dan ook' haast denken aan een aberratio mentalis (een, afwijking des gees- tes) bij adressanten. 'Op grond van deze overwegingen stelt spr. voor dat, adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Groot, die bezwaar had tegen een huldiging der „gedelegeerden" tor Vredesconferentie, omdat dit eenper- sonenhuldiging is, stelde een wijziging in het voorstel voor, waardoor dit zou lui den „ter eere van de Vredesconferentie", maar nam dat voorstel terug, toen delieer Honncxlag© Gr et© hem er op had gewezen 'dat de boottocht was aangeboden door de gemeente Rotterdam aan de ge delegeerden en deze dus te hunner eere is georganiseerd. Het erediet werd daarna verleend. Yolksbadlinls. In de week van 8—14 Juli '07 weiden genomen 254 baden, late klasse, kuipbaden 22 regen s 14 2de klasse, kuipbaden 39 regen i 153 school r 5 ets. kinder s 26 Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in hot Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9£ tot lli uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij. dag van 89 uur nam. Telejxliooimamnbeir 244. Gevraagde, arbeidskrachten. Fabrieksjongens. Hajfw. draaier. Halfw. plaatwerker. Jongens voor stoom- kuiperij. Kan toorbediende. Aangeb, arbeidskrachten. Kuipersjongen. Monteur-bank wprkbr. Smid-vuurwerker. Schoenmakersjongen. Wagenmaker. Bajcker. Bankwerker (halfw.) Boekbinder. Koperslager. Machinist. Machinistbankwerker. Molenaar. Slagersjongen. Smidsjongen. Smids- of kopersla- gersleerling. Stokey. Timmerman. Tinimermapsloe rl ing, Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Dagmeisje. Wassclien aan huis gevraggd. Naaiwerk aan huis gevraagd. D© directeur verzoekt aan hen die ver zuimden. te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Gemeenteraad, Vergadering van den raad der gemeente Vlaardingen op Vrijdag, den 19 Juli 1907, des namiddags te 7i uur. Onderwerpen: 1. Benoeming van: a. 2 onderwijzeressen in de nuttige hand werken aan school C. De voordrachten luiden: 1. D. W. Huls maan; 2. M. Duhen; 3. J. van de Stolpe; I. M. Duhen; 2. D. W. Hulsmann; 3. J. van de Stolpe. b. een gemeente-geneesheer (vacature dr. II. Kikkert). 2. Voorste! van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van A, J. J. Groene wegen, om ontheffing van art. 18 1 der Bouw verordening. 3. Idem, tot vaststelling eener instructie voor den gemeente-veearts en de keurmees- tere van vee, vleesch, enz. 4. Idem, tot gewijzigde vaststelling der verordeningen, op do heffing cn invordering der belasting op de honden. 5. Idem, tot hot verleenen van remissie op de landpacht aan A. van der Bruin. G. Idem, tot inwilliging van het verzoek van de Naam!. Vennootschap „Ilollandin" om wijziging van erfpachtsvoorwaarden. 7. Idem, tot inwilliging van het verzoek van A. Manrleveld Az. om verlenging van e termijn van' bebouwing van zijn ert- pnehtsgrond. -I. Idem, tot aanleg van centrale verwar ming in school E. 9. Idem, tot verhooging van. den po=i voor onderhoudswerk aan het bureau van den gemeente-secretaris. 10. Idem, om !de kosten van. verpleging van den armlastigen krankzinnigen Daniël Ploeg, op diens vader te verhalen. 11. Rapport van B. cn W. omtrent de onderhandelingen met VlaarcTinger-Ambacht over een geldelijke uitkeering ter zake van de grenswijziging. 12. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwbenoemde leden. Een Katholiek volkslied. j>Bet Centrum" deelt mede, dat reeds voor eenigen tijd door het centraal bureau van de K. S. A. de eerste voorloopige werkzaam heden zijn verricht om te komen tot een Katholiek "Volkslied. Die voorbereidende werk zaamheden zqn reeds zoover gevorderd, dat op de eerstvolgende centrale vergadering van de K. S. A. in deze een beslissing zal kunnen worden genomen. Het hoofdbestuur van de Ilollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten, den termijn van inschrijving voor de rubriek paarden (tentoonstelling en concours- hippique) voor de nationale en internationale tentoon stelling van 44—23 Sept. a. s. te's-Graven- hage te houden, te verlengen tot uiterlijk 22 Juli 4907. Een zeekasteel Gisteravond waren wq in de gelegenheid een kijkje te nemen aan boord van het stoom schip ïGrotius" voor de stoomvaart-maat schappij sNederland" gebouwd op het eta blissement ïFijenoord" dat thans, geheel in orde gebracht, ligplaats had genomen in de Maashaven. De dir.ctie had goed voor zqne genoodig den gezorgd, een aantal stoombooten onder hielden nl. geregeld vanaf den steiger aan de Westerkade de gemeenschap met het schip. De jGrotius" is een dier zeekasteelen voor de vaart op Indië bestemd, welke zijn plaats in de eerste rijen verdient wat betreft de luxueuse en geriefelijke inrichting.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2