Laatste Nieuws. BEURS TAN AMSTERDAM. Vooral is gestreefd naar een regelmatige inrichting, zoodat de weg op het schip zich als van zelve wijst. Aan stuurboord bevinden zich de hutten en verder localiteiten voor de bediening, aan bakboordzijde in een ach tereenvolgende reeks de hutten der le en 2e klasse en het logies voor de 3e klasse of militairen. Aan de salons zijn geen kosten gespaard. Die der eerste klasse heeft eene betimmering van kostbaar hout, met tusschenvakken van goudleder, rijk versierd mrt gebeeldhouwde en andere ornamenten in Syrische stijl, zoo- als gestyleerde leeuwen, pauwen en andere dieren. De koepel is van gebrand glas in den zelfden stijl versierd. In de conversatiezaal is mede alles even rijk ingericht. Langs de wanden van het trappenhuis zijn in de paneeleri groote ta bleaux in brons aangebracht, geheel aan den roem onzer zeehelden gewijd. De vensters van gebrand glas bevatten daar de wapens der oude zeehelden. Ook aan de hutten en saions der tweede klasse is de grootst mogelijke zorg besteed, terwijl een kinderkamer is ingericht zoo fraai en gerieflijk als wellicht op geen enkel ander schip gevonden wordt. De lengte van het schip bedraagt 420 voet, de breedte 47.11, de holte tot het kuildek 29.9. De waterverplaatsing is 87G0 ton, de diepgang 221/2 voet. Het heeft drie dekken. Het schip is gebouwd onder bijzonder toe zicht van Lloyd en ingedeeld in klasse 100A1. liet heeft een dubbelen bodem en 7 water dichte schotten. Er zijn 54 hutten voor de 1ste kl., 26 voor de 2de ld,, terwijl de 3de klasse ruimte voor 60 man biedt. Alle nieuwste vindingen zijn in de ruimste mate toegepast Van de electriciteit is zoo veel mogelijk gebruik gemaakt, tot zelfs in de bakkerij gaat alles eleetrisch De machines hebben pl.m 4000 I P IC. Zij zijn van het quadruple expansie systeem met 4 krukken, volgens Yarrow Schlick en Tweedy's systeem, er zijn 3 cilindervormige stoomketels, terwijl met den schroef gewerkt wordt. De erfaooierskwestie. De bekende aanvoerder der »Nieuwe Partij" in het Gooi, de heer Floris Vos is gearres teerd, wegens «huisvredebreuk en weerspan nigheid". Zooals men weet was de lieer Vos directeur van het landgoed Oud-Bussum tot hij door «een tegenpartij" (in het Gooi is alles «partij" of «tegenpartij") uit deze functie ontzet werd. In zijn plaats werd de lieer Schook benoemd, die onlangs op zijn kantoor bezoek van den heer Vos kreeg, dat weldra uitliep op hooge woorden. Politie kwam er aan te pas, daar de heer Vos zich niet goedschiks wilde ver wijderen. Vandaar de qualificatie «huisvrede breuk en weerspannigheid". Het is niet te verwachten, dat deze arres tatie de toch al verhitte gemoederen in het Gooi, waar een antithese L-erscht, die in de politiek een fortuintje zou mogen worden genoemd, zal kalmeeren. De heer Floris Vos toch was de «ziel van de Nieuwe Partij" en zal zich na zijn vrij lating wel danig roeren, want hij is niet op zijn mondje gevallen. Tcgten het misdrijf van den lieer Vos is als maximum con gevangenisstraf van 6 jaren bedreigd. Vervolging en arrestatie- zijn voorname lijk daardoor veroorzaakt, dat dii verzet zich aansluit bij het. vroeger optreden van d'en hpei' Vos in zake de crfgooiersk'wes- 1ie en staat zij ook in verband met zijn houding na liet plegen van liet feit te genover deu burgemeester van Huizen, wicn lijj schriftelijk met een aanklacht zou hebben bedreigd. Vermoedelijk zal de instructie in deze zaak, die in afwijking; van andere Gooi- sche kwesties weinig verwikkelingen aan biedt, niet veel tijd in beslag nemen en mag de openbare behandeling van do straf vervolging, indien daartoe door de recht bank besloten worcli, dus binnenkort tege moet 'worden gezien. Voor den 10-urigen werkdag. Het Ncdcrlandsch Verbond van Vakver- cenigingen heeft een circulaire verzonden aan de hoofd- en afdcelingsbesturbn van vakbonden, besturen van bestuurdersbon- <len en plaatselijke vcrccnigingcn, waarin hot de arbeidersklasse aanspoort, naar aan leiding van hef bij de Kamer ingediende wetsontwerp tot regeling van den wclie- lijken 10-urigen arbeidsdag, afschaffing van nachtarbeid' en beperking van kinderarbeid, 'dö noodige gegevens te verzamelen om, zoo noodïg, te kunnen bewijzen, 'dat hoi gevxaagdh noodzakelijk' en mogelijk' is. Bij 'd'e circulaire is een vragenlijst gf Vdègd', die ingevuld aan het bureau van bet Necferlandsch verbond van Vakvcrecni- gingen te Amsterdam wordt terugverwacht. hen misdadigerstype. Omtrent den Ilaarlemschen inbreker Wal- ther, eigenlijk Richter, weet de „üordr. Crt." het volgende to vertellen. Richter is iemand die behoort lot dc „high class" spitsboeven. Zelden^ heeft do bandigc en als gentleman geklecdo spits boef een „gaffer" (kameraad). Kiest hij rich een vriend, dan moet het al een han dige jongen zijn. Gewoonlijk' gaat hij' op de volgende wijze te werk. Als „eerslevilla tippelaar" (een in breker, die er zijn werk! van maakt dc rijke villa's met bezoeken te vereeren), verblijft hij op verschillende plaatsen. Hij kleedt zich ais lieer, zoo staat hij ook op het van hem verspreide portret 'draagt panamahoeden van, 80 fiiuies, rookt de fijnste sigaren en drinkt de oudste en meest gerenommeerde mer ken. Hij stelt zich als vreemdeling in 3e fijnste hotels voor en wenseht de stad Ie, bezoeken, Badekbr steeds bij de hand. 'Op een gegeven oogcnhliik verlangt de voorname gast 'de y/misd adigcr sbuurten' waarvan men in, de dagbladen zooveel leest, te bekijken. Dei gids brengt hem er heen en leidt hem beruchte' café's binnen. Niet zoodra kent Richter de adressen, hetzij dan te Leiden, Utrecht, Groningen of Den Bosch, of hij keert naar zijn hotel terug, verkleedt zich als armoedzaaier en verblijft nu eenigen tijd in deze omgeving. Hij bestudeert nu de verschillende typen en kiest zich na rijp beraad een „gaffer", die hem op het pad zal vergezellen, ver zekert zich tevens Ji'ij voorbaat van' de medewerking van' hen die hem van den b'uit ontlasten zullen. hi alles blijft hij een heer, „een trot- sche gattes", die vergeten schijnt te zijn, hoe 'do jongens hem, toen hij uil „liet Huis" (do gevangenis') te DLrcchl was ont vlucht, van ondergoed en bovenkleeding moesten voorzien. achter bij Borghese; zij hebben den,wed strijd dan ook feitelijk opgegeven, maar zijn toch uit Atsjinks verder vei trokken. Onder wijzer snood. Naar de «"VVinsch, Crt." verneemt werd tegen het hoofd der Christelijke school te KielWindeweer, al twee keer proces-ver baal opgemaakt, omdat in zijne school een kweekcling zelfstandig werkzaam was, wat de onderwijswet verbiedt. Ook al een gevolg van onderwijzersnood. [Staking geëindigd. Uit Groningen wordt ons geseind De werkstaking bij den bouw van. het post- en telegraafkantoor is geëindigd. De eischen der werklieden, o. a. tien uren werk dag, zijn ingewilligd. De Havenarbeiders-relletjes. Vrijdag 26 Juli zal voor de Rottcrdarn- scho rechtbank dienen de strafzaak teg"n P. J. v. D,, los werkman, beklaagd v-m ernstige mishandeling van arbeidswilligen, gepleegd op 29 Mei jl. aan de Scheepsiim- mermanslaan. Auto-ongeluk. Omtrent 'de gevolgen van het automobiel ongeluk, dat Zondag te Putten op de Velu- we plaats had, schrijft men nog uit Baarn De bejaarde heer J. Nienhuis, die twee ribben heeft gebroken, lijdt hevige pijnen, maar volgens geneeskundige verklaringen be stond er gisteravond geen levensgevaar. Dc toestand van mevr. Nienhuis, die slechte een paar lichte verwondingen bekwam, is zeer bevredigend. De heer Van 'Tienhoven, schoonzoon van 'den lieer Nienhuis, die Zon dag ter verpleging te rutten was gebleven, kon Maandagmiddag por trein vandaar naar zijn woonplaats, Bioemendaal, tcrugkecren. Zijn toestand schijnt minder crnslig te zijn dan eerst werd vermoed. Winterkoude, sneeuw en storm in Juli. In de Eifel sneeuwde 't Maandag fünk en te Kranenburg vroor 't tegen zonsop gang 3 graden; in dc Allgiiuer bergen viel de sneeuw tot op 1000 m. hoogte; nalnj de Ncbelhomhut lag de sneeuw een voet boog aan den. ITeilbronnciweg lag de nieuwe sneeuw meer dan een halven meter dik van do hooggelegen Alpenweiden moest het vee naar beneden gedreven worden. In Benc'den-Oostenrijk en in Silczié is 't Zondag verschrikkelijk weer geweest, de schade aan land- en tuinbouw is groot. De storm woedde met hevigheid, parken, tuinen en bossehen vernieldop den Seluieeberg moest het verkeer met de tandradbaan ge staakt worden door de sneeuw. De wind w.iS gisteren minder, maar de regen hield aan en de Donau is op vele plaatsen buiten zijn oevers getreden. Ook in Bohemen is 't nood weer geweest. In 't Silezisehe graafschap. Glazt zijn gelieele hofsteden met den stroom meegevoerd, de oogst werd vernield. Te Werslritz bij Riiekers is een jongen ver dronken, een man wordt vermist. Op de Sclmeekoppc moesten alle blinden Zondag voor de ramen blijven wegens den storm; de gelieele dagen brandden de lampen. In geheel Midden Duitschland heerscht ongekend slecht weer. Berlijn wordt onthaald op wolkbreukachtige regens. Nabij het Karls- dorferstation in den omtrek der stad is door de aanhoudende regens een dijk doorgebroken. In de provincie Posen heerschen hevige onweders. De rivieren zijn enorm gewa°sen door den onophoudelijken regen. De nieuwe spoorbrug tusschen Beutsclien en Birnbaum is door den storm weggeslagen. Verscheidene arbeiders zijn gewond. Te Breslau zijn twee werklieden verdronken die tot een reddings brigade behoorden. In geheel Silezië hébben tic storm en <le regens ontzetlende schade aangericht aan de woningen en aan deii oogst. Se dert 1883 is geen dergelijk tijdperk van slecht weer voorgekomen. Onze goede buitenlui. Dc beide marechaussees, die onlangs te Ossendrecht gedurende dc kermis door bel hamels uit Santvliet, een naburig Belgisch dorp, zóu ernstig verwond' werden, zijn, zoo goed als geheel hersteld en hebben dezer dagen weer dienst gedaan. Dat de gemoe deren echter nog niet geheel tot kalmte ge komen zijn blijkt wel hieruit dat de gemeen teveldwachter ie Osscndroclit in de afgeloo- pen weck een dreigbrief uit Santvliet ontving en Zondag op de kermis aldaar een muziek gezelschap uit Ossemlveühf in een "herberg daar ter plaatse alleen op deze voorwaarde durfde spelen, dat liet voortdurend door de politie bewaakt werd. („llbld/'j Een heldhaftig veldwachter. Te Abenes kwam men de hulp inroepen voor een dronken man, zekeren J. d. H,, die den bewoners dier buurt veel last ver oorzaakte. Toen de gemeente veldwachter Van B. ging kijken, was de man verdwenen, zoodat overal werd gezocht. Eindelijk kwam hij schreeuwende en vloekende aanloopen en onder het bereik van den veldwachter, dien hij evenwel dreigde te zullen doodslaan. Van B. die hiervan niet gediend was, maakte zich wijselijk maar uit de voeten, te meer daar hij niet voor 't eerst in den beschonkene een hoogst gevaarlijk persoon had gezien. Ongelukken. Door wild rijden kwam de wagen van een tuinder te 's-Gravenzande tegen een langs den weg staande kar aan. De inzittenden werden uit den wagen geslingerd en ver kregen allen deerlijke kwetsuren. Een brak zijn been, terwijl een ander een gapende hoofdwond kreeg. Aan de «Asser Crt." wordt gemeld uit Noord-BargerDen arbeider J. H. S. over kwam in het hooiland een ernstig ongeluk. Nadat hijeen voer hooi had geladen legde hij den boom over het hooi. Door het aan trekken van het touw brak eensklaps de boom middendoor, waardoor S. van den wa gen werd geslingerd en op het hoofd terecht kwam. Hij bezeerde zich zoo ernstig, dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. PekingParijs. De berichtgever van 'de „Daily Tele graph", die prins Borghese vergezelt, sein de gisteren uit Omsk, dal Borghese daar was aangekomen. De afstand 'Tomsk Omsk (596 E. M.) was in drie dagen af gelegd. Dicht bij Omsk vloog de auto in brand; het kostte veel moeite het vuur te blussclieii. Hierdoor is hel. noodzakelijk geworden, bij Omsk'twee dagen stil te houden om do auto te herstellen. Naai' de Londensche correspondent van 'de „N. R. Cf." vcrneoml, zijn, gisteren twee Fransche en de Hollandsche auto te Ats'jinsk gearriveerd. Daar dezo plaats nog een duizend E. M. ten oosten van Omsk gelegen is, zijn d'eze deelnemers aanzienlijk Twee toeristen bevroren. In de Iloogetauern (Oort-Alpen) hebben twee Duitsche dames don dood gevonden. Bij do bestijging van een berg zijn de beide toe risten, wier namen onbekend zijn, uitgeput van vermoeidheid neergevallen en doodge vroren. Verslagen. HijIToe kan men toch haar dragen, dat een ander mensch al gedragen heeft ZijJij draagt toch ook handschoenen van eetii vel, dat al een heeft ander kalf gedragen Ingezonden Mededeelingen. 30 cent per regel. In het belang der goede zaak nemen wij wederom de vrijheid huisvrouwen op de zeer voortreffelijke eigenschappen der Amerikaan- schc Brillant-glansstijfsol van de N. Y FRITZ SGHULZ JUK., LEIPZIG, op merkzaain te maken. Ieder kan bij bet ge bruik dezer Amerikaansche glansstijfscl ge makkelijk en zeker liet mooiste strijkgoed met of zonder glans verkrijgen en daarbij is ook voor een ongeoefende hand de kans op mislukking uit gesloten. Ilct groote succes, dat deze uit vinding der N. Y. FRITZ SCIIULZ JUN. LEIPZIG, overal behaalde, heeft belaas vele waardclooze namaaksels ten gevolge gehad, daarom is het in het belang der huismoe ders, bij den inkoop vooral te letten op bet op ieder pakket gedrukte handelsmerk „Glo be" en den naain „Fritz Schulz jun., Leip zig", zoodat zij zeker is de echte Ameri kaansche glansstijfscl te krijgen. om te Boen is 'het buitrecht op te hef fen, maar regelen te stellen waarnaar het zal worden uitgevoerd. Hij wijst in dit verhand op het Fran sche voorstel. Dc heer De Martens (Rusland) resumeert dc argumenten vóór en tegen. Eenerzijds wil men een stap vooruit doen; ander zijds is er de vrees voor een stap in het duister. De autoriteiten spreken op dit punt el kander tegende geschiedkundige feiten zrjn niet afdoendemen heeft wel het Ameri- Icann-ch-Piuisisch verdrag van 1785 en voorts sympathiebetuigingen, maar zonder de sanctie van de verschillende staatslieden en ten slotte de toepassing van liet beginsel .'au niet - inbeslagneming tijdens den ooriog tusschen Pruisen en Oostenrijk in 1866; maar deze oorlog heeft zeer weinig andervin ding opgeleverdde gelijkstelling van den eerbied voor den privaten eigendom 1e land en ter zee is een ernstig argument maar men beeft, reeds opgemerkt, dat- do toestand der inwoners van een land waarin ren inval i< gedaan, oneindig veel harder is dan die van schepen, aan inbeslagneming blootge steld men zou kunnen volhouden dat de afschaffing der koopvaart vele kooplieden voordeel zou doen trekken van den oorlogs toestand waarin hun land zich eventueel zou bevinden en die de inbindingen le land zou verbroken. Bij de stemming verklaren zich 21 stemmen vóór, .11 tegen het Amerikaansche voorstel; er is ócn onthouding terwijl or 11 afwezig zijn. De hoeren van den Heuvel (België), Roel! (Nederland), Lammaseh (Oostenrijk), Ilage- "iip (Noorwegen), Tornielli (Italië) en Iiar- bosa (Brazilië), spreken den wensch uit, dat men een terrein van overeenstemming zal vinden, teneinde niet alleen een meerderheid te verkrijgen, die onvoldoende is, maar de eenstemmigheid zonder welke de kwestie niet is op to lossen. De voorzitter cn de heer Bourgeois merk ten ojj, dat men, van dit standpunt, veilig kon overgaan tot behandeling dor andere voorstellen, die van België, Nederland, Bra zilië. Na vettige opmerkingen over dit on derwerp tusschen de bovengenoemde gedele geerden en de hoeren Choate (Amerika), Satow (Engeland), Tcharykow (Rusland), Beernaert (België) en Nederland, wordt be sloten dat men in de volgende bijeenkom?! dc bedoelde subsidiaire voorstellen behande len zal. Dc vergadering wordt gesloten. Een flinke boete. De rechtbank le Liverpool heeft de „Dai ly Mai!" en andere door de firma Harms ford uitgegeven bladen die de eerlijkheid dor handelsmethoden der firma Lever Brs. aanvielen, veroordeeld tot 50.000 pond ster ling schadevergoeding. Ontslag Minister van Marine. Naar men verneemt, heeft de Minister van Marine aan H. M. de Koningin ontslag aangevraagd. Vredesconferentie. Mondelinge mededeelingen aan de Pers, Vierde commissie. Voorzitter: 'de heer De Martens. De beraadslaging werd in- den ochtend voortgezet over het'Vraagstuk'van de on schendbaarheid van hot privaateigendom ter zee. De heer De Villa-Urutia, eerste gede legeerde van Spanje, hts ecu verklaring voor, houdende dat Spanje zich aansluit bij d'e afschaffing van de kaapvaart en alsnog de conventie van Parijs 1S56. Sir Ernest Satou (Engeland.) en de heer Bourgeois (Frankrijk) motivecren hun stem over liet Amerikaansche voorstel tot af schaffing van het bui Hecht. De heer Satou, het standpunt handha vend, dat eerst moet worden beslist over 'dc kwestie van blokkade en contrabande, meent dat men zonder 'dat niets heeft aan bot opheffen van het prijsr'echt. Alen luis tert naar hel Bijbelsche voorschrift: gij zult niet stelen, maar Vergeet gaarne het andere gebod: gij zult niet begeeren uws naasten goed, enz. Een werkelijke vooruit gang zou de afschaffing van de contra bande wezen. Wat hot, Belgische voor stel aangaat zegt spreker de voord'eelen, die het voor den handel op levert, wegen niet op tegen d'en overlast dien het aan de oorlogvoerenden bezorgt. De heer Bourgeois zegt, dat het er niet Handel en Bedrijt Beurs van Schiedam. WOENSDAG, 17 JULI. Officieele noteering van de Commissie uit d< Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNƒ10 per Hectoliter, cont.. zonder fust en zonder belasting, ROGGEgeen opgave. GERST: geen opgave. MAÏS: geen opgave. Namens de Comm. voor da noteering, D. F. W. Prins. Noteering dar Vereeniging „Bond van Dis tillatmrs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: ƒ10.50 per IIL. JENEVER: ld.50 per HL. AMST. PROEF: /1G.— per HL. De Commissie voor da notcering. MOUTWIJNStemming vast. SPOELING: 0.70. SPIRITUS: ƒ17 a 171. RUWE SPIRITUS: 8|. AMSTERDAM, 17 Juli. Koffie, goed, ord. Java 34, Santos 2li- Suiker prijshoudend. Spiritus Sept.-Oct. 37.75. PARIJS, 17 Juli. Juli fr. 45.25, Aug. fr. 45.75, 39.50, 4 eerste maanden fr. dehcopvaart. SCHIEDAM, 17 Juli. Vertrokken s.s. Maia, kapt. II. Schamberg, naar Blyili. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM, Gehuwd: 17 Juli. P. Eijsberg, 36 jaar, en M. W. Plomp, 20 jaar. J. Socters, 23 jaar, c.n C. J. van Katwijk, 23 jaar. Geboren: 14 Juli. Helena. Maria, d. a-. II. A. van der Meer en A. M. van Dijk, Boterstraat. Elisabeth, d. v. C. A. van Sliedregt tn G. van Eijk, Hendrinaslraat. 16 Juli, Elisabeth, d. v. B, Guis on I5. C. van der Marei, Helcna.st.raat. Overleden: 15 Juli. Marius Antonius van Slobbe, oud 7 jaar, binnen deze gemeente. VLAAEDHfGBJ. Gehuwd: 17 Juli. Jan Langendoen, 24 jaar, en Jo hanna van dor Windt, 25 jaair- Pieter Moerman, 24 jaar, en Jelljc Geplce van Dijk, 21 jaren. Geboren: 15 Juli. Neeltje Jacoba, d. v, C. Post cn M. van der Ylis, Callenburgst inat. «7. Overzicht van de Beurs van den dag. De Amer. spoorwegmarkt was heden met weinig zaken hooger. Nationale Staatsfondsen wat beter. Buitenlandsche Staatsfondsen varieerden weinig. r^fwnni-yiiTfKflMwrwm; WOENSDAG 17 JULL STAATSLEEN1NGEN.- iSJnli. 17 Juli. pCt. M. K. H. K. NEDERLAND. N. W. Srii. CEbl. 3 dito Ccrt. 8 dito Cert, j lI/2 BULGARIJE. Hypoth. 1892 6 Tabakfsl. 1902 06 ZegcII. O. 1904 5 HONGARIJE. Leen. 1892 1904 O. t dito 1st. 2000 O4 ITALIË. Inschrijving '62/81 4 OOSTENRIJK. Bel. vr. Kron.i. Ksi/Nov4 Obligatie in Goud 4 PORTUG. Tab.mon. Obl. le. s. 8 dito 3e e. Ir. 600 8 RUSLAND. Obl. in Good 84 6 6j. Schalk.-bilj, '04 8 Ned Rccop. 1908 6 O. Iwang Dombr. G. R. 625 O. 4I/o Obl. Gr. R. Sp. 1888 4 dito (Nic.) '67/69 4 Obl. 1880 G. R. 625 Gec. 4 Zuidw. Z. R. 125 4 dito Z. R. 825 .4 Or '8/90 bij Hope G. R. 825 4 dito '94 6e Em G. R. 625 4 O. Gr. R sp SO Z. R. 625 3 SERVIË. Ohtig. leen. 1895 4 TURKIJE. Leen '94 met gar. O. i Bagdad Spr. R. v. O. 4 CHINA. Ziiverleening 1894 7 JAPAN. Bin. Schk.b. Y 600-1000 5 OW. 1899 4 REPUBLIEK CUBA Oblig 1904 5 MEXICO. Ailb. Obl. 1, 2, S, 4 S. 6 AUG. REPUBLIEK. L '86/87 0 Ruit. L. 1898/99 O. 4 BRAZILIË. Funding L. 1898 5 dito 1903 4 COLUMBIA. Gec. B. Seh. O. 8 DOMINIC. REP. 1 0/o l3/4 O. in. tick 1901 PROV. EN GEM. U ÏN1KGEN, NEDERL. AmBt. O. 1900/1901 i 100 dito 1861 Sl/2 94V3 Rotterd. Obl. 1900 4 100% dito Obl. 1894/97 8 851/, Schiedam O. 1902Sl/2 dito 1895 O. E I. BANK- en CRED.-INSTELLINGEN 90Vu 897, 747, 9GV- 94% 91 Va »2% 927, 96% 97 Vu 96% 66% 63 80 92!h 80% 847h C7i/S 74% g 707- 697, 70 G9 68% 59% 77%, 85 84% 102 80 847, 101%, 471/j 10272 857, 103% 96% 51% 511/2 91 8972 747/i, 94% 91% 93% 931/s 97'/2 67 647- S0% 937i 8072 70 69 77%, 83 102% 100 85% NED. EN KOL. Amsl Bank A. 190 191% 197% Ned. Mij. v. Zek. O. 4 86 86 II. HYPOTHEEKBANKEN. 'e-Grav. II. B. pb4 93% 93% Nat. H. B. pb4 99 99 Ned. H. B. Voendam 4 96 96%e 90 165 1657, 90% Roti. H.-R Pii. a 98% 98% 953/m BUITENL. B. Ayres Cedillas P. 8 21 Ilong. Hypoth. Bank P. 4 93 III. INDUSTR. ONDERNEMINGEN. BUITENL. Am. Car. F. C. v. A. 43% 44%» New.-Orl. R. W. Co. C. v. g. A. 20% 20% 371711, U. S. Steel Cy. C. v. g. A. 37'% IV. KOL. CRED.-INSTELL. EN CULT.-ONDERN, C. M. d. Vorst A. 6 94% 95 Ned. Haudei-Mij. Rose. A. 5 155 156 V. MIJNBOmVMAATSCHAPPIJEN. NED. EN KOL. Paletoli pre!. A. 63 60 Soemal. M. M. A 14 14% VI. PETROLEUMONDERNEMINGEN. NED. EN KOL. H.-Rura. P. M. A, 27 K. M. t. E. Pbr. A. 211% 244 125»/, 127% Moesi Ilir P.-M. A 43 Suin. Pal. P.-M. A. 87 87 BUITENL. Russian P. C. v, A. 27% 32 VII. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN) iNFD. EN KOL. Jav.-Ch.-Jap.l. A. 81 Kon. Pak.-Mij. A 144"/. 144% Ned. Am. S. M. A. 140 139% Rotterd. Lioyd. A 122 121 St. Mij. Neder!. A 140 VIII. TABAKSÖNDERNEMINGEN, NED. EN KOL. Amsl Doli-C A. 688 681 Amst.-Langk Co. A. 164 Deli-Mij. A. 5197* 5091/a Langkat Tab.-Mij. Ad. A. 88% 90% rmr mbah-Mlj. A. 508 509ys BUITENLAND. IX. DIVERSEN, Maxwell Land Gr. C. v. A 4% dito C. v. Ine. bds 8"/» 8% Per.Corp. C. v. A. 9% 9u/ir dito C. v. Prei. A 377- dito M. F. B8 100% Tranav. L. Ex. C. v. A. 63% SPOORWEGEN. Hol). IJz. Sp.-M. A. 85% 95 Mij. t. E. V. S. S. A. 1051/3 Ned.-I. Sp.-M. A. 189% 189% N. B. Boxt. gest. 76/80 89% ITALIË. Spwgl. 87/89 O. 8 65% Zuid-Ilal Sp. OS 65% 64% POLEN. Warsch. Ween. A. 89% 88'/s PORTUGAL. P. Sp. Ie gopr. O. 8 861 %e K. Trans. A. Sp. O. Z 917,4 RUSLAND. M. Wind Ryb. O. 4 71 70% Rjas Uralsk G. R. 625 O. 4 G9% Wladik Sp.-M. G. R. 625 O. 4 70 AMERIKA. Atcb. Top. C. v. g. A. 90% 92% dito C. v. pr. A. 93% Denver Rio-gr. C. v. A. 28% Erio gow. A; 25'/, 25% Kansas City S. Rw.-Cy. g. A, 25% 26 dito dito prei A. 57%, 57% dito dito lo Hyp. O. 68% 69 Mexican Intern. Prior L. O. 99% 99%s Miss Kanaas Texas C. v. A. S4%8 357,4 95 dito dito Se Hyp. Q 84% 84% Nat. R. R. Co. of Mex. C. v. pr. A. 51 New.-York Ont. West. A. 37%o 38 Norfolk A West. C. v. g. A. 76% 76% Rock Island Co. C. v. g. A. 21% 229/,5 St,-L. San Franc. C. 2e pr. A. 38 Sonüi. Pao. Cy. g. A. 79'/, 81 South. Railw. Co. Alg. g. 'A. 207,4 20-% Union Pacific Rr. C. v. g. A. 139% 143% dito pref. A 85% Wabash Sp.-iniji. g. A. CANADA. Canad. Pao. C. v. A. 174% 175 NED. EN KOL. Rolt. Tr.-M. A. 171% Semarang-Cheribon Sltr. M. A. 150 PREMIELEENINGEN. NEDERL. Amsterdam f 100 A. 8 108 Gemcentocrediet A. j S 107 Paleis voor Volksvlijt 1867. 176 dito 1869 f 1.33 Stad Rotterdam A3 109 N.-H. Vereen. „Het Witte Krnls" 77 BELGIË. Stad Antwerpen 1887 2I/g 100 HONGARIJE. Hong. Hyp.-B. 4 116% Theiss Reg. Geselseh. 4 146 OOSTENRIJK. Staats!. 1880 5 150% RUSL. Binnenl. Staats], 1864 5 332 340% dito 1866 6 230 SPANJE. S 0/o St. Madrid 1868 619/,4 TURKIJE. 3 0/o Leening 1870 40 AFRIKA. Congololen. f 39% 40 Prolongatie 5% a 5'/, pCt PRIJZEN VAN COUPONS. Amsterdam, 17 Juli. Metall. Pap. in kr. 49.85 Dive, in R.m, 58.50 Zilv. Jan. id. 49.92% Russen in G. R. 1.87% Eng. -met allld. 11.90 Idem in Z. R, 1.23 Franscbe i 47.60 Amerik, DqU, G, 2.45'/2 Belgische 47.30

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 3