Kunst en Wetenschap. over het mysterie des hells missen geschied kundige waarheid. De dogma's moeten enkel nageleefd wor- flen naar hun practischcn levenszin, niet als regel van geloof, maar als voorschrift. Jezus heeft een dwaalleer verkondigd ever de aanstaande komst van den Mes sias. 1 De opstand van onzen Heiland is geen werkelijk geschiedkundig, maar een lou ter bovennatuurlijk feit, dat noch bewezen noch bewijsbaar is. De Roomsche Kerk is liet hoofd van allo Kerken geworden, niet krachtens goddelijk bevel, maai- door louter staatkundige om standigheden. 1 De Kerk is vijandig aan den vooruitgang van de natuurlijke en theologische weten schappen. De Christelijke leer was oorspronkelijk Joodsch, en werd later door op elkaar vol gende evoluties Paulinisch, Johannitisch, en. toen hellenistisch en, universeel. De voornaamste artikelen van het Sym bool der apostelen hadden voor de eerste Christenen niet dezelfde beteekenis als voor die van dezen tijd. Het huidig Katholicisme is onvereenig- baar met de ware wetenschap, tenzij het zich vervormt tot een niet-dogmatisch Christendom. De kerk toont zich onbekwaam de evan gelische zedeleer te verdedigen, omdat zij hardnekkig vasthoudt aan onveranderlijke leerstukken, die onvereenigbaar zijn met den mocTernen vooruitgang, i Voorat gaat een k'orte inleiding, waarin wordt betreurd, dat katholieke schrijvers de dogma's verklaren in naam der ge schiedenis, zoodanig dat zij verdwijnen. Om het wortel sclüeten van dergelijke dwalingen en het bederf van het' ware geloof te beletten, heeft de Paus aan de congregatie der Inquisitie opgedragen de voornaamste dier dwalingen op te teeke nen en te verwerpen,. Ha een diepgaand onderzoek' hebben de kardinalen en de al- jgemeene inquisiteurs aldus 65 dwalingen opgesomd, uier verwerping door den Paus is bekrachtigd. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Frankrijk. 100 anti-militaristen, die een oproep aan de soldaten tot dienstweigering hadden on- derteekend, zijn wegens gebrek aan beuijs door den Parijschen rechter op vrije voe ten gesteld. "Men begint in, het Zuiden blijkbaar in te zien, dat het niet aangaat langer den gemeentedienst gedeeltelijk te laten rusten. He Algemeene Raad van Hèrault ten min ste heeft een voorstel aangenomen om een delegatie uit de generale raden van Aude, de Oostelijke Pyreneeën en, Hérault naar den minister-president te zenden, tenein de van dezen gedaan te krijgen, dat, zoo de gemeenteraden hun Juncties hervatten, de regeering de in hechtenis genomenen zal vrijlaten en de troepen terugtrekken. Moch ten de generale raden van de twee an dere departementen zich niet bij Hérault aan willen sluiten, dan zou dit departe ment alleen toch een deputatie zenden, Italië, De Senaatsleden, die als rechters over den oud-minister Nasi zullen fungeeren, zijn tegen 23 dezer bijeengeroepen om te beraadslagen over Nasi's voorloopige in- vrijheidsstelling. Het proces zal eerst in 't begin van November aanvangen. Duitschland. Naar de Matin" uit Berlijn verneemt, heeft prins Bülow gasteren te Berlijn een operatie in "den mond ondergaan. Freiherr v. Stengel, de Pruisische «taats secr. voor financiën, vierde gisteren zijn 7ÖCH verjaardag. Prins Bülow zond hem een telegram met gelukwensch. Keizer Wilhelm en de keizerin komen den 24' Augustus te Schwerin om den volgen den dag de onthulling van een standbeeld voor de ontslapen, groothertogin-moeder Alexandrine, bij te. wonen. Rusland, t Agrarische onlusten zijn uitgebroken in de provincie Kherson. De belastingambte naren, werden door de boeren mishandeld en weggejaagd. Bij een botsing met 'de po litie werd een commissaris gewond. Drie boeren werden doodgeschoten en 4 gewond. In de provincie Kostroma zijn 2 boeren gedood en 10 gewond. In, verschillende an dere'districten zijn ook. onlusten ouder de boerenbevolking uitgebroken, Woensdag zijn drie honderd en twaalf politieke veroordeelden, waaronder achten dertig soldaten en matrozen, naar Siberië vertrokken. t T u r k ij e. Een groot gevecht had' dezer dagen plaats te Gart bij Uskjub, waar een 60 man sterke Servische bende slag leverde met de Turksche troepen. 32 Serviërs en 10 Turken werden gedood, velen, gewond. Abessynië. Tn strijd met de geruchten over krijg* zuchtige voornemens van den keizer van Abessynië, heeft de gevolmachtigd minister van Italië te Adis-Ababa aan. zijn regeo- ring bericht, dat Menelik er voortdurend naar blijft, streven vriendschappelijke be trekkingen met de Europecsche mogend heden te onderhouden. Om echter voorbereid te zijn, op alle gebeurlijkheden en een moge- lijken aanval te kunnen afslaan, koopt hij voortdurend weermiddelen, voornamelijk in Rusland, en blijft hij zijn troepen oefenen, liet Aethiopische leger telt op het oogen- blik 100,00'D man, maar het zal den negus slechts geringe moeite kosten om, zoo noo- dig, de sterkte tot 150,000 man op te voeren. De Cnpucijnor-monnik Bernardo is belast met een, zending van den Paus naar den negus. Hij zal den negus een eigenhandig schrijven van don Paus en de eere-tcekenen van de orde van het II. Graf overhandigen. De vrouw van 'den negus ontvangt van den Paus een mozaik-schilderij voorstellende de Madonna. Vereenigde Staten. Aan het departement van bnitenlandsche zaken te Washington is bericht ontvangen, dat de Ameriknansche douanekotter „Man ning" in do nabijheid van het robbeneiland St. Paul twee Jnpansche visschersbooten wegens schending van de bepalingen op 'de robbenvangst in beslag heeft genomen. Het Japansche gezantschap is met het gebeurde in kennis gesteld. Aan den berichtgever van de „World" te Oyster Bay werd aldaar, vermoedelijk door president Roosevelt of althans door iemand uit zijn naaste omgeving, medegedeeld, dat er nog geen bevel is gegeven tot uitzending an een eskader pant-sersehepen naar de Zuid-zee. De kwestie van een manoeuvre dier pantserschepen was reeds lang iti be spreking, voordat er schijn of schaduw was van een Japansche kwestie. De minister van marine heeft liet plan de schepen op een kruistocht uit te zenden in het begin van den herfst, misschien naar de Zuid zee, misschien ook niet. Het eenig doel van de manoeuvres is, uit te maken in welke opzichten de zeewaardigheid en de slagvaar digheid der schepen te verbeteren valt. In Califomië en elders is de actie tegen de Japanners aan 't bedaren. BINNENLAND, Hofbericht. Bij H. M. de Koningin-Moeder ten pa- leize Soestdijk déjeuneerden heden graaf Ch. Bentinck van Zuylenstein, generaal-ma- joor Van Nooten, commandant der stel ling van Amsterdam; baxon en baronesse Van der Borch van Verwolde, jhr. Schim- melpenninck, burgemeester van Rhenen, en mevrouw Schimmelpemunck, en mr. Van Royen, gezantschapsraad te Londen, en mevrouw van Royen. Corps diplomatique. H. M. de Koningin zal Vrijdag 26 dezer ten paleize Het Loo in bijzonder gehoor ontvangen den, heer Moreno ten overhan diging van. zijn geloofsbrieven als buiten gewoon gezan,t en gevolmachtigd minister van de republiek Argentinië bij het Neder- iandsche Hof. Minister van Marine. De „Nederlander", de reeds geopperde mogelijkheid besprekend dat de oud-minis ter Jansen voor opvolger zou worden aan gezocht, schrijft: Intusschen heeft, zooals men weet, ook deze marine-specialiteit het Tijdens zijn tweede ministerschap tegenover de Kamer moeten afleggen. Opgetreden in, den zo mer 1897, trad hij reeds in December van dat jaar af, omdat, onder leiding van den liberaal mr. Goekoop, de Tweede Kamer een door hem, voorgesteld schip verwierp. De hierna in het kabinet-Pierson getreden minister van marine', jhr. Röell, is een. der weinigen geweest, die "doorgaans ook als staatsman een gunstigen indruk heb ben gemaakt. Hetzelfde geldt van den na het overlijden van minister Kruys opge treden minister van marinp in het kabi- net-Kuyper, den heer Ellis. met dat van den heer Bourgeois (Frankrijk) betrekkelijk de beperking der bewapening. Corclo International. Wegens de openbare zitting van de Vre desconferentie op Zaterdag is de aftenioon- tea van do lezing van mevrouw Bertha von Suttner in den Gercle International uitgesteld tot Maandag 4 uur. Het Perzische speciale Gezantschap. Ter gelegenheid van de kennisgeving aan H. M. de Koningin, door eei\ specialen afgezant van. Porzië, van de tr o on,s bek li ru in ing van "den thans regeerenden Shahop •Maandag 29 Juli in een bijzondere audiën tie ten paleize te 's-Gravenhage, zal deze afgevaardigde van den, Oosterschen Vorst met gevolg van zijn hotel in hofrijtuig met groot liverei, naar hot Paleis worden je- leid, de tocht voorafgegaan, en gevolgd door een peloton huzaren als eere-escorte. De Perzische, gezant in den Haag, Mirza Amed Khan Sadig ui Mulk, zal den .bui-, itengewonen vertegenwoordiger van zijn souverein aan H. M. voorstellen. Ter eere van den afgezant is er 's mid dags een diner ten hove. Een pleldoot Toor arbitrage. Het bestuur dor Vrije Gemeente te Am sterdam verzond een adres aan de leden der tweede Vredesconferentie, waarbij de Vurige wensch geuit Werd, dat bet de ver gadering gelukken moge, door de aanne ming, zoo ver mogelijk, van bet beginsel der verplichte arbitrage, den gruwel van den oorlog, die vloekt legen onze Chris telijke beschaving en millioenenverslindt, die tot volksontwikkeling en maatschappe lijke hervorming konden worden aange wend, allengs te doen verdwijnen en den tijd te doen naderen, waarop liet „vrede op a;ixdc", dat op Kerstmis aan alle oor den der Christenwereld wordt aangeheven, niet langer oen bittere ironie zij, maar een heerlijke waarheid worde. Vredesconferentie. De „Petit Bleu" meldt dat het Engel- sche voorstel tot beperking der bewapening gisteren is overhandigd aart 'den heer Neli- dow, voorzitter der conferentie. Deze heeft daarop de gedelegeerden der groote mogend heden in bijzondere vergadering bijeenge roepen om hen daarvan me'dedeeling te doen, opdat zij daaromtrent hun regeeringen kunnen raadplegen. De correspondent voegt er aan too dat het voorstel tegelijk zal worden besproken The place of future international conferences. Gisteravond sprak mr. Hayne Davis uit New-York, secretaris van de Association for International Conciliation, waarvan An drew Carnegie eere-voorzitter en llichard Bartholdt vice-voorzitter is, in den Cercle •International over de plaats, waar vol gende conferenties gehouden moeien wor den. 1 Over twee zaken, meende spr., zouden uilen het met hem eens zijn, nj. dat in de toekomst zonder twijfel geregeld inter nationale vredesconferenties gehouden zul len worden en tweedons, dat het tijdsver loop, dat tusschen elke twee volgende con gressen zal verloopen, steeds korter zal worden. Uit deze beide gegevens trok'' de heer Davis de conclusie, dat het gewenschten ook waarschijnlijk is, dat dezo internatio nale conferenties permanent worden. Worden deze congressen werkelijk! per manent, dan zullerii nqg verschillende vra gen ter beantwoording overblijven). Ten eerste: „Zal het gewenscht zijn, deze conferenties steeds op dezelfde plaats te houden?" Spreker meende, da,t er veel voor te zeggen viel, de groote congressen achter eenvolgens in verschillende steden van ver schillende landen te 'doen plaats vinden. In de nabijheid van iedere vredescon ferentie is de vredesbeweging sterker dan ergens and'ers. Nu zou het voor verschei dene landen, waar 'de beweging nog zwak is, wenscbelijk kunnen zijn, indien et in zijn hoofdplaats eens een internationale conferentie gehouden werd. Wel zouden d'us de periodieke conferenties ambulant kunnen worden, maar in ieder gteval achtte spreker het hoogst belangrijk, dat er een administratief middelpunt, een world's ca pital zou komen. Welke plaats nu als we reldhoofdstad uitverkoren kan en mag worden, zal in de eerste jaren nog een groote kwestie blijven. Spr. acht hiervoor een stad in Elzas- Lotharingen in navolging van Hendrik IV van Navarra, koning van Frankrijk het meest gewenscht. De heer Stead' bracht in rondvraag, wat de aanwezigen van de kwestie dachten, en, zooals niet te 'verwonderen 'is, verklaarde verreweg de meerderheid zich voor Den Haag als administratie-centrum der toe komstige, permanente en misschien ambu lante vredesconferenties. STADSNIEUWS. Een insinuatie. Het (antirev.) „Sehied, Volksblad" geeft dn het heden verschenen nummer een be schouwingen over de jongste herstemmin gen voor den Gemeenteraad. Daarin vinden wij het volgende „Hoe h;et Vrijdag j.l. van links is toegegaan om hot te winnen kan niet met een paar woorden verteld, worden. Alleen zij gezegd dat in het Wacht huisje der tram op bizonder royale wijze aan de arbeiders-kiezers, welke links hadden gestemd, „verlette tijd" werd uitbetaald, en 'dat de kastelein SlaVenb'ukg met het schenken aan die kiezers een goeden dag had. A bon en tendeur demi. mot suffit. Men behoeft nu. nog niet zoo'n "bijzon der goed verstaander te zijn om uit deze woorden te lezen de beschuldiging dat de liberalen stemmen gekoch,t hebben cn dat zij den kiezers jtot drinken h,ebben ge- Bracht, om het niet al te scherp' te zeggen. Waar dat Qhristelijke orgaan erkent de beschuldiging te zeggen met halve woor den, willen wij er aan toevoegen dat ze •haai' beschuldiging met geen enkel be wijs staaft. i Zoolang dat blad, dit niet h,eeft gedaan, beschouwen wij de beschuldiging als valsch, als laster. Kan het daarentegen de beschuldiging bewijzen, dan zullen ook wij de door dat blad geïnsinueerde daden veroordeelen. Voorloopig gelooven wijf niet aan de waarbeid ervan. Wij wachjen dus bewijzen. i te brengen op de bij gelegenheid van den boottocht op 25 Juli a.s. te reserveeren ruimte aan de Maaskade, alwaar een concert zal worden gegeven. Tevens is hun bericht, dat den voorzitter is medegedeeld dat ook de leden van den Raad een uiti.oodiging zullen ontvangen tot het bewonen van het tuinfeest op den heuvel bjj het Park te Rotterdam. V 'Omtrent den boottocht lier Vredescon ferentie wordt nog gemold: De volgorde der stoombooten, die de gasten naar Rotterdam brengen, is: Met- wede I, Maasnymph I, Maasnymph II, Vlaardingen 6, Vlaardingen 7. Op de grens van Rotterdam wacht de havenmeester van Rotterdam met hetha- venpolitie-stoombootje. 'Dit bootje vaart voorop en wijst tien vaarweg aan tic stoom- booten. Do stoombooten met Öc gasten cn de gemeentebesturen van Vlaardingen cn Schiedam, alsmede het rijksdirectie-vaar- tuig P. Caland en de politie vaar tuigen Nelly en Crescendo, liggen aan de Parkkade. De boottocht houdt van Maassluis lot aan Schiedam, zoo mogelijk, don noorde lijken oever buiten de betonde vaargeul. Tijdens de vaart van Maassluis naar Rot terdam wordt 'beneden de haven van Schiedam zeer langzaam gevaren kort on der den oever. •Op den terugtocht van Rotterdam naar Vlaardingen wordt zoo snel mogelijk ge varen. i Beleefd wordt, verzocht de stoomketels der stoombooten gedurende den tocht le stoken met cokes of een mengsel van cokes en steenkolen, ten eindje hinderlijkenrook zooveel mogelijk te vermijden. Mej. M. Duhen alhier werd gisteren be noemd tot onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school G te Vlaardingen. Mej. Duhen is hier tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van den onderwijzer Tanis aan school D, die door ziekte daarin verhinderd is. Chllstelijke feestdagen, Aan h.h. hoofden en bestuurders van be drijven alhier is de volgende circulaire ver zonden door de Kamers van. Arbeid voor de voedings- en genotmiddelen en bouwbedrij ven te Schiedam: M. M. Reeds een paar malen hebben wij lot U het verzoek mogen richten aan Uwe werk lieden een tegemoetkoming te geven voor het verlies dat zij moeten lijden 'door onvrijwil lig verzuim op Christelijke feestdagen, en wij hebben mogen constateercn dat aan ons ver zoek door zeer vele patroons is gevolg gege ven en bij velen regel is geworden. Hen ieder jaar een paar vaeantiedagen toe te''staan, schijnt echter nog te veel ver langd, want ons zijn vele gevallen bekend, waarin de werkman van geen vaeantiedagen weet, alle dagen voor hem werkdagen zijn waarop zelfs de Zondag nog geen gunstige uitzondering maakt. En toch kan niet ontkend worden, dat ook de arbeiders en arbeidsters in fabrieken en werkplaatsen behoefte hebben aan rust en ontspanning, dat ook zij menseh zijn en dus eveneens gevoel hebben voor bet schoone en lust om te genieten van wat de wereld hen aan natuurschoon biedt. Zij hebben eveneens noodig nieuwe en frissche krachten te ver garen om hun dagelijkschen arbeid met lust en opgewektheid te blijven verrichten. Het is aan geen twijfel onderhevig of de arbei ders zullen hot waardeeren wanneer de pa •'xin zoo mat hun meeleeft en het zal de goede verhouding daardoor zeer bevorderen. Ons Gemeentebestuur en vele patroons te dezer stede gingen er reeds toe over om hun werklieden jaarlijks een paar vrije da gen te verstrekken. Er zijn ook patroons 'die hun werklieden telken jare in de ge legenheid stellen op hun kosten een genoeg lijken dag elder^door te brengen, doch cr bleven nog velen achter om iets in dien geest voor hun werklieden te doen. Gaarne zagen wij dat het hierboven ge meld loffelijk streven meer en meer alge meen weid en daarom komen wij dit jaar weer tot U met het verzoeksteun ons in ons pogen om voor den werkman een paar vrije dagen tc verkrijgen, wij zijn er zeker van dat het de ban'd die tusschen patroon en werkman bestaat zal versterken en ge Uw besluit niet zult beklagen. Eindexamen H. B. S. Vooi de Zuidelijke Commissie van tie Provincie Zuid-Holland "hebben in de twee de gxoop 24 leerlingen aan het eindexa men II. B. School deelgenomen, waarvan er 3 werden afgewezen'. Geslaagd zijn: W. Friedhoff, Rotterdam; P. A. II. van Halewijn, Dordrecht; I. Koop man, Rotterdam; \V. F. V. d. Kodde, Dor drecht; J. G'. Wicbenga, Rotterdam; J.J. van "Straaten, Dordrecht; S. Bouman, Rot terdam; D. W. 'fZuydam', Gouda; G. J. Hayen, Delft; D. Wiesebron, Gouda; A. J. Wetsclaar, Rotterdam; P. II. van Oit- tert, 'Gouda; E. R. J. W. Hondelink, Schie dam; J. Houwink, Rotterdam; H. G. Duy- vendak, Schiedam; G. H. vari der Leeuw, Rotterdam; L. J. G. Beukers, Schiedam; jM. (Bakker, Delft; W. X. VanTesfa, Extra- n'eulsF. H. Smalt, Rotterdam; J. P. W. Geill, Delft. Belanghebbenden worden gewezen op voren staande kennisgeving betreffende de sluiting van de Nieuwe Haven tusschen Hoofdstraat en Hagastraat voor rij- en voertuigen op Maandag 22 Juli a.s. Het feest der Vredesconferentie op 25 Jnll. De leden van den Gemeenteraad zijn door B. en W. uitgenoodigd hunne dames mede (Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan hot commissariaat van po litie: Een portemonnaie met 1 cent, een sleu tel, een 'damesceintuur, een lombard briefje bank B, Rotterdam, van een jas. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een hondje (schippertje), D. Visser, Tuinlnan 20; een portemonnaie met eenig geld, J. Kruining, Lourens Costerstraat 4; een scheermes in étui, F. van Denreen, Sin gel 213; een blauw koralen armbandje, kan toor „Phocnix", Westfrankelnadschelaan; 5 decagram, II. Zuidgeest, Rott. dijk HO'; een 'damesceintuur, A. Schot, Lange Kerk straat 45boven. YLAARDINGEN. *De heeren M. Baggus en C. Manneken alhier hebben met gunstig gevolg afgelegd het examen Duitsch (Mercurius), "Op 25 Juli a.s. zal door de arbeiders- muziekvereeniging sVoorwaarts" een concert worden gegeven op het terrein van Flardinga. 'De gezamenlijke kooplieden van hier en elders, die geregeld onze weekmarkt be zoeken, hebben besloten om aan den ge meenteraad een adres te richten, met verzoek om de vrije socialisten een standplaats op onze weekmarkt te weigeren, daar deze voor hun schadelijk en hinderlijk werkt. In, Jeruel, Lange Haven zal Zondagmor gen te 10 uur en 's avonds te 8 uur de heer E. R. Boas uit den Haag het woord voeren. "Tegen den kuipersbaas J. V. is proces verbaal opgemaakt omdat hjj den arbeid van zijn mannelijk personeel beneden den leeftijd van 17 jaar na bezetten tijd liet voortduren. Nationale postzegel-tentoonstelling. Men meldt ons uit Rotterdam: Hebben we gasteren reeds melding go- maakt van het succes dat de Philalelis- ten-club heeft met zijn postzegellentoon- stelling, we zullen thans deze tentoonstel ling eens wat nader in oogenschouw ne men. Er zijn 27 inzenders, door welke werd Ingezonden in 13 klassen met 74 inzendingen. Bovenaan staat zeker baron R. Lehmann uit Londen, door wiens verzameling do gehccle bovenzaal in beslag is genomen. Zijn speciale secretaris, de heer Naret Koning, besteed al zijn tijd om deze ver zameling, omvattende Nederland en zijn koloniën, tot de meest beroemde der we reld te maken. Zij is geëxposeerd m 58 lijsten, ieder bevattende vier bladen, dus te samen 232. Zij omvat de geschiedenis der posterijen vanaf het jaar 1600 in systematische oide. Men kan er zien hoe de brieven van dat jaar of per bode, per amica mani, per post, per schuit, per diligence, per stoom boot verzonden werden, eeuwen, voor het gébruik van postzegels bekend was. 'Ook ziet men,er 'de stempels, welke vóór het gebruik der zegels voor drukwerken dienden. EVenzoö zijn ook de telegraafze- geis en portzegels met de grootste zor6 verzameld. Hetzelfde geldt ten opzichte van de ko loniën. Deze afdceling begint met brieven der 0.-I. Compagnie vanaf 1793. Alle ma nieren van afstempeling vóór de invoe ring der postzegels in 1864 kan men er aanschouwen. Zoo is mede zeldzaaam, dat van de 6 eilanden, welke Curasao omvat als Cu rasao, St. Martin, Bonaire, Aruba, St. Eustatius en Saba, elk een afzonderlijke collectie aanwezig is. Uniek is eindelijk de zeldzaam voltallige verzameling proefdrukken. Weinigen zul len zeker weten, dat van onze ïlollandsche postzegels herhaaldelijk ook1 proeven wer den geleverd door tal van drukkerijen uit het buitenland. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is in het bezit te komen van zoovele proefdrukken, welke nimmer in den handel zijn geweest, maar een feitis't dat men er hier mede kennis "kan maken. Het is natuurlijk niet mogelijk ook bij de andere collecties zoolang stil te staan. We bepalen ons er dan ook toe om op het merkwaaardigstc wat deze omvatten mot een enkel woord, "te rvijzen. Reuzencollceties Vorïnen die van den lieer Aug. Hoevels en D. M. de Heer, Rot terdam; Jhr. L. F. Teixcira de Matthos en W. R. A. C. Griiaf van Rechte ren Lim- puüg, 's-Hage; Borsch Prestel, Rotterdam; W. Mufsaeijts Diepen, te Tilburg, enz. Dit neemt echter niet weg, dat men ook in kleinere verzamelingen hoogst zeldzame en unieke exemplaren vindt. Mede verdient zeer de aandacht onder no. 33 een speciale verzameling betreffen- 'do 'den Boerenoorlog ia Transvaal, een special© verzameling ran de interessante zegels door do Boeren te Pietersburg in. 1900 uitgegeven. Buitengewoon is do Ver zameling betreffende Transvaal van den heer M. Z. Bookman, Amsterdam, onder no. 30. Hij heeft n.l. een buitengewone Col lectie van de ou,dsfe Transvaalsohe ze gels, waaronder hoogst unieke exemplaren. Een zeer buitengewone collectie, van de Vereenigde Staten, welke zeker ook de be langstelling van alle phïïatelislen zal teek- kon, ils die van de heefen G. Keiser cn Zn., te 's-Graven'hage,

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2