Ingezonden Mededeelingen. tegen de bleekzucht. Handel en Bedrijf. ALLEKLEI. .Wallis. 80 cent per regel. »e lUnk Pillen. De heer G. A. O verberg, Vredenburgkade 21, Rotterdam, hoeft een dochter van 16 ja- ven, Mej. Alberdina Overberg, die door de pink Pillen is genezen. Te dezen aanzien legt hij de volgende verklaring af. ALBERDINA OVERBERG. „Mijn 16-jarige 'dochter is voortdurend ziek geweest sedert het tijdperk van haar vorming. Zij was bleekzuchtig, zoo hevig dat zij er door in verval geraakte. Van dag tot dag ging zij achteruit, ondanks de goede zorgen waarmee zij omgeven was, en het was verschrikkelijk die dagelijksche vervul ling aan te zien en er machteloos bij te blijven. Mijn dochter had haar gezonde kleur ver loren, zij at bijna niet meer, in alle gevai niet voldoende naar haar behoeften, maar zij had geen eetlust en gevoelde walging voor haar voedsel. Zij was erg zwak, erg bleek, erg benauwd en altijd treurig. De geneesmid delen die men haar had voorgeschreven wa ren. zonder uitwerking gebleven, en zoo vroe gen wij ons af, wat te doen, want wij kon den toch niet denken dat er niets tegen die ziekte, de bleekzucht, te doen zou zijn. Men randde ons haar de Pink Pillen te doen ge bruiken. Mijn 'dochter heeft die Pillen ge bruikt en inderdaad hebben die haar buiten gewoon veel goed gedaan. De Pink Pillen zijn een middel van grootc waarde, daar /.ij mijn dochter zoo goed genezen hebben, terwijl alle andere middelen niets bij haar konden uitwerken. Nu is zij volkomen hersteld en ziet er goed uit, zooals gij kunt waarnemen op haar portret dat ik u zend.'* De Pink Pillen zijn het krachtigste, het werkzaamste midden tegen verval. De Pink Pillen geven bleed, krachten, eetlustzij bevorderen 'de spijsvertering en herstellen het verlies door ziekte teweeggebracht. Zij zijn onovertroffen in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeenc zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjioht. Prijs 1.75 de doos. 9.por 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. HET WESTRAND, 8 Aug. Op de veilingen van hedenavond werden de volgende prijzen besteed Aalbessen!: roode 3.55 h 4.20, witte ƒ4.20, zwarte 7.50 per 50 kilo. Aanvoer 17.350 kilo. Uien ƒ1.05 a 1.S0 per baal. Aanvoer 250 balen. AMSTERDAM, 9 Aug. Lijnolie. Vliegend 25 24fSeptember /24§ 244 24f, Sept.-Dtec. 24, Jan.-April 1908 23, Mei-Aug. 22j 22i LEEUWARDEN, 9 Aug. Boter. Roomboter ƒ41. Aanvoer -10 i, 9 8 en 2 zestiende vaten. Fabrieksbotcr. 45 J 46. Aanvoer 20 J en 31 zesde vaten. Notccring van de Commissie, lekwal. Fa- brieksboter 47. Roteering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland. Ie soort Fabrieksbotcr 46. Vereeniging Landbouw. Ie keur 40.50, 2e keur 39, 3o keur 38 per R vat; le keur 40.50, 2e keur f 39.3e keur 38.per vat. Fabrieksboter40'.a ƒ46.50. HAMBURG, 9 Aug. Petroleum loco 7.25. Spiritus per Aug. rok. 231. Aug.Sept. nik. 231 (zonder fust). Stemming kalm. BUDAPEST 9 Aug. Ta*we per October kr. 10.50 per 50' KG. Stemming vast. NEW-YORK, 9 Aug. Aug. Sept. Dec. Jan. Mei Tarwe: 97 100| 1041 Aug. Sept. Dec. Mel M u I s63 J Gil 601 F a III i s s o m e n t e n. Uitgesproken: A. van Plateringen, sigarenfabrikant, te Utrecht, E oe h t er- com in i ssa ris jhr. mr. Bosch jron Oud-Amclisweerdcurator mr. A. J. A. Bake. Mevrouw G. M. Stork van Doornink, houdende een pension te Zeist. Rcchter- commissaris jhr. mr. T. J. de Marccs van Swinderencurator mr. F. PI. Abbing. De firma Schoen en Co. te Alkmaar, en haar vennooten G. Schoen, timmerman al daar, en R. Hoen, timmerman te lleilo; Reohter-commissaris mr. A. D. IJ. Quintus; curator mr. Aghina. A. Oostendorp, lood- en zinkwerker te Apeldoorn. Recliter-eommissaris mr. F. L. J. G. Dikema; curator mr. I. L. Sölner. H. Korts, arbeider te Spijk, gemeente Herwen en Aerdt. Rechter-eommissaris mr. II. R. A. Boonencurator mr. Feldbrugge, te Zevenaar. M. J. R. Haesaert, bierbottelaar en wijn handelaar, te Arnhem. Rechter-eommissaris mr. II. K. A. Boonencurator mr. J. IV. Frowein. A. G. Mertens, winkelier te Waalwijk. Rechter-eommissaris mr. van der Muclen curator mr, F. J. van Lansehot. De naamlooze vennootschap Roomboter fabriek, voorheen II. J. Nederveen, geves tigd te 's-IIertogenbosch. Rochter-eommis- saris jhr. mr. C. van Nispen curatoren mr. S. W. Holleman en mr. I. A. Swane. C. A. L. Teljer, tp Kapel-Avezaalh. Rech ter-eommissaris mr. J. van Geiein Vitrin- gacurator mr. E. J. J. van Lïdth de Jeude. K. de Jonge, sigarenmaker, te Zorgvlied, gemeente Dlever. Rechter-eommissaris mr. II. J. Westra; curator mr. J. J. Veurman. D. J. Isaacson, reiziger te 's-Gravenhage. Rechter-eommissaris mr. IJ. A. ran Rees; curator mr. E. C. van Dorp. L. van, Schooten, tuinder en koopman te Voorhout. Rechter-eommissaris mr. J. F. van der Lek de Clercqcurator mr. C. M. van Leeuwen. C. Groeneveld, koopman eu winkelier, te Alphen. Rechter-eommissaris mr. A. E. Croockewit; curator mr. P. J. M. Aalbersc. E. J. Solleveld, te 's-Gravenhagc. Rech ter-eommissaris mr. J. F. van der Lek de Clercqcurator mr. E. G. S. Bourlier. Mej. C. van 'der Brug, te 's-Gravenhage. Rechter-eommissaris mr, IJ. A. van Rees; curator mr. J. IJ. W. Q. ter Spill. B. van der Burg, restauranthouder le 's-Gravenhage. Rechter-comm'ssaris mr. IJ. A. van Rees; curator mr. J. IJ. W. Q. ter Spil!. J. van Sonsbeok, echtgenoote van B. Bobbers, vroeger openbaar koopvrouw te Leidon. Reehter-commissari- mr. II. A. van Rees; curator mr. A. J. Fokker. A. Beekman, koopman, te Amsterdam. Rechter-eommissaris mr. F. A. Eggers; cu rator mr. G. M. Vroesom de Haan. II. Lissing, diamantbewerker en koopman in petten, te Amsterdam. Rechtci'-commis saris en curator als voren. Opgeheven: J. W. Eggerdink, J. II. J. Ketelaar, loodgieter, J. IJagen, los werkman, S. van Driel, schoenmaker en koopman, allen te Amsterdam. Hoogwater te Schiedam. Aug. 10v.m. 4.40 nam. 5.7 j 11: 5.18 5.42 125,48 6.16 i 13! 6.22 6.50 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 9 Aug. LOBITIJ, 8u 's mort, 10 56 Gov 0 08 M KOBLENZ, 6 u. o 2 81 Gev. O.G3 M TRIER, 9 u. 0.02 Gev. 0 00 M KEULEN, 11 u. t> 2.06 Gev 011M RUHRORT, 8 u. 1.33 Gev 0.06 M Zon en Maan. Zonsopg.Aug. il: 4 37 vra, on 'erg. 7 32 um s s 12:4 39 s 130 j d 13: 4.41 7 28 16 Aug. E. K. 23 Aug. V. M. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd, 8 Aug1.: A. W. v. d.Haai en A. J. Bosma, Utredht. S. Hartog en E. Kool, Amsterdam, H. E. Clausen Jr, on G. IJ. Gerritsen, Amsterdam. G. Man- noury en B. Berkelbach van der Sprenkel, Amsterdam. M. v. Ham en R'. vanAmo- ringen, Amsterdam. A. Veenhof en C W. Rokstein, Amsterdam. J. Dias San- tilhano. en A. Uonuorp, Amsterdam. (bij volmacht): J. H. Dokkers en A. M. .1.We gen wijs, Tarakan/Amsterdam. 'Overleden, Aug.: J. E. Groenevelt, 63 j., Amsterdam. 7 Aug.: J. Zijlstra, 68 j., Buitenpost. C. D. Knook, 80 'j., Willemstad. W. C. M. R. baron van lleeokeren van de Heest, 76 j„ Zutfen. T. 'W. M. van Oudheusdcn van Achttien hoven, 38 j., Den Ilaag. EEN VERGETEN KEIZER. Door toedoen van Napoleon III lot keizer van Mexico verkozen, landde Maximiliaan van Oostenrijk den 28sten Mei 1864 te Vera Cruz. Geen keizerschap begon ooit op zulk een onheilspellende manier als dit. De keizer en keizerin landden als gewone passagiers. Er wns niemand om hen te ontvangeTi. De men- schen toonden weinig nieuwsgierigheid en met de minste hartelijkheid. Voor iemand van Maximiliaans aard be- teekeude pracht en praal veel. Hij had be hoefte aan vertooning en geestdrift en hier was geen enkele versiering om het oog aan genaam aan te doen, geen kreet ter verwel koming. Bnzaine had een eerewacht afgezonden die te laat kwam en daarvoor verontschuldiging aanbood. Toon werden er eerebogen opge richt, werd er vuurwerk afgestoken en werd al hot mogelijke gedaan, om geestdrift oji te wekken. Maar deze ontstond niet. De eerste maanden ging alles goed. De han del was levendig, er was overvloed van geld. en het scheen alsof de toekomst verzekerd was. Maximiliaan had dea steun van 'n groot Fransch leger; en het is niet. te verwonderen dat hij zich genist voelde. Maar, zooals Na poleon opmerkte: „men kan met bajonetten alles doen behalve er op zitten." Van het begin aTaan bleek Maximiliaan niet geschikt voor zijn ambt. Een van zijn grondbeginselen was, dat. vorsten boven (ie partijen moeten staan. Daamm brak hij met de clericalen, die hem tot den troon hadden geroepen en trachtte de liberalen te winnen, die om al zijn pogingen lachten. Hij maakte het op die manier niemand naar den z.in en ondermijnde het weinige gezag dat hij in het land bezat. Hij had ook eens gezegdZachtmoedig heid op het verkeerde oogenblik is zwak heid en nietó wreekt zich zoo spoedig als zwakheid. Toch liet hij de ontsnapping van Por!'irio Diaz, dien hij gevangen genomen had, ongestraft en begenadigde z,ooveel op roerlingen, dat Bnzaine verklaarde, dat het hem verveelde zooveel Fransche levens op te offeren alleen om een Oostenrijksch aarts hertog de gelegenheid te geven den groot moedige te spelen. Hij had zich voorgesteld te regoereu ais een wijs vorst, die de billijkheid betracht, zich bij geen partij aansluit en iu geval van nood met ijzeren strengheid optreedt. Liet eenige geval, waarin hij streng optrad, ver nietigde voor goed de kans om zijn dynas tie te vestigen. Nadat hij verschillende nederlagen had geleden, vluchtte president Juarez in i860 uit het land. In de meening, dat de oorlog nu geëindigd was, toonde Maximiliaan zijn strengheid. Hij kondigde aan, dat van nu af aan alle republikeinen buiten de wet zouden staan en zij, wanneer zij in een gevecht ge vangen wbrden genomen, binnen vier en twin tig uur doodgeschoten zouden worden. Een week na do afkondiging van 'dit be sluit werden twee Republikeinsche generaals gevangen genomen en doodgeschoten. D verontwaardiging hierover bracht nieuw teven iu de Republikeinsche zaak. Maar ondertusschen had er zich ecu on heilspellender wolk vertoond aan Maximi liaans horizon. De burgeroorlog in de Ver- eenigde Staten was geëindigd; eu de regce- ring te Washington, die het nieuwe régime niet wilde erkennen, deed zijn invloed gevoe len. Napoleon, die al genoeg had van deze zasijk, zag in dat er van zijn droom, do her leving van het Lalijnsche ras in Amerika, niets zou komen en hij trok zich terug in plaats van goed geld "naar kwaad geld te gooien. Hij liet Maximiliaan in Mei I86G weten, dat hij de Fransche troepen tot No vember 1867 in Mexico zou laten; en dat hem daarvoor de helft der belastingen zou moeten worden uitbetaald. Daar Napoleon Maximiliaan beloofd had, dat de Fransche troepten hem zouden bijstaan tot het einde van 1868 was 'dit zeer onbillijk. Maar er volgde n!og meer. Eenige weken later viel Tnmpico in handen der Republikeinen, zoo dat uit dit deel vau 'l land geen inkomsten meer verkregen werden. De keizerlijke schatkist was keg. De Fransehen verlieten hem en hij had de sym pathie der Mexicanen niet weten te winnen Maximiliaan wilde zich uit wanhoop ondei werpen, doch de keizerin wilde daar niet van weten. Ze besloot naar Europa te gaan, om te zien, wat ze daar kon uitwerken. Met groote moeite werd het geld voor de reis bijeengebracht en in het begin van 1867 had ze Parijs bereikt. ITaar onderhoud met Napoleon had geen gunstig gevolg. De ziek te, die zich later bij haar vertoonde, was al in kiem aanwezig; en zo sprak zoo heftig dat Napoleon het weinigje sympathie Jat hij voor haar zaak voelde, geheel verloor. In plaats van aan haar verzoek te voi doen, gaf hij onmiddellijk bevel de Fran sche troepen uit Mexico terug te trekken, berispte Bazaine, omdat hij den ongeluk kigeu Maximiliaan geld had verschaft en trok zich uit de zaak terug. Keizerin Char lotto keerde nooit naar Mexico terug. Ze brengt haar leven na dien tijd door in een k ra nkzin nigengesti cht. De laatste dagen van Maximiliaan waren aangebroken. ITij zag wat zijn lot zou zijn en hij droeg dit als con held. Hij was niet langer het bedorven kind van een overbe schaafd, ovcrverfijn'd1 geslacht. Het beste wat in hem leefde, kwam nu nan het licht. Hij had zijn verzoeking en zijn strijd. Oos- tenrijkscho ontevredenen hadden hem ge vraagd naar zijn geboorteland terug tc 'cee- rcn. Hij had geweigerd ook om dc taak neer te leggen, die hij op zich had genomen. Tot het laatste toe bleef hij zich verdedi gen; maar ei uttel ijk moest hij zich over geven. Hij werd voor oen krijgsraad gebracht en tor dood veroordeeld. Te vergeefs vroegen Oostenrijk, de Vereenigdo Staten, Enge land en andere Europoosclio staten om zijn invrijheidstelling, Juarez bleef onverbiddel- lijk. Hij wilde de oude wereld leere'n, dat Mexico geeu plaats was voor Europceschc avonturiers en dat het noodig was een voor beeld te stellen. Napoleon III was bezig met het utdce- bn der prijzen op de international1"' tentoon stelling, toen het nieuws van co Terecht stelling Parijs bereikte. Kanonschoten wer den gelost, klokken werden geluid en alles was vroolijkheid. Dacht hij aan den man, dien hij valsche beloften had gedaan toen hij Jaar op het toppunt van zijn macht was? Verduis terde rècds een schaduw van zijn toekomstig ongeluk zijn pad? „Wie zijn eed breekt, wordt zelf gebro ken," had Maximiliaan geschreven. De waar heid hiervan werd drie jaar later bewezen op het slagveld van Sedan. HET KAMERAQUARIUM VPOECER EN TEGENWOORDIG. Dat men in vroegere» tijd sleoh Is vreem de visschen in huis aankwepkte, moetin do eerste plaats worden toegeschreven aan de menschelijkc zwakheid alles naar gelds waarde te schatten. Vroolijke vischjcs, die men in den eersten den besten vijverkan vangen en waarvan de aankweekiing iemand veel genot kan verschaffen, hebben voor de meeste menschen niets aantrekkelijks, daar ze geen geldswaarde bezitten. Het moest dus een vreemd soort zijn, de mooi gekleurde, maar vervelende goudvisch, die men iu de, kamer hield, kien plaatste ze in een goudvisschenkom, vulde dezen met koud water en vermoedde niet, dat dit slecht was voor de dieren, gaf ze meer of minder voldoende voedsel, verfrischte soms het water en had plezier in de ge martelde pronkstukken, die steeds in het zelfde tempo over den waterspiegel zwom men, steeds naar lucht happend. Nu we ten wij, dal er wisselwerking bestaat tus- schen dieren en planten en dat men voor de juiste verhouding tusschen beide moet zorgen. De waterplant gebruikt stikstof en ademt, de voor menseh en dier onontbeerlijke zuur stof uit, die men bij zonnig weer bij som mige onder waterplanten uit do lintvormige bladeren in den vorm van kleine luolit- blaasjes te voorschijn ziet treden. Hei dier ohlnoomFlicL water deze zuurstof en ademt de stikstof uit, die een der gewichtigste voedingsmiddelen der plant is. Waar men in een aquarium zorgt, "Tlat deze wissel werking plaats heeft, blijven zijn bewoners en daarmee het water gezond, zoodat het in langen tijd geen behoefte heeft aan ver- frissching. Men hooft slechts het ver dampte water door ander te vervangen. Zwemmen do visschen naai' lucht happend aan de oppervlakte rond, dan is dit "een toeken, dat or een strijd 'plaats heeft tus- scher. leven en dood, dat ze gebrek heb ben aan zuurstof. In dat geval is het aqua rium in verhouding tot zijn grootte te wei nig van plantin voorzien, of de planten zijn ziek. In onzen tijd is alles aan mode onder- lievig, zelfs- de liefhebberij voor planten -en dieren. Toen dc goudvisch dc algemeenc lieveling begon te worden, daalde dc prijs ervan. Toen kwam uit Mexiko een eigen aardige salcmander, de axolotl. Het don kerbruin gekleurde, ook als albino voor komende dier, dat aan den kop afstaande kieuwdoksels krijgt en met een groeien staart voorzien, 2030 e?M. lang wordt, begon in bet aquarium eieren tc leggen en daaruit kwamen de jongen te voor schijn. Daardoor verwekte dc axolotl de groote belangstelling der liefhebbers, maai ook der natuurvorschcrs want men had in die jonge dieren nog geen volledige amphibieün voor zich. Deze maken' een gedaanteverwisseling door. Uit de eieren ontstaan "dc door kieuwen ademende larven, die in het water moe ten blijven; na eenigen tijd verdwijnende kieuwen, de dan geheel ontwikkelde long treedt in werking, waarna het dier meestal het water verlaat en er dikwijls slechts in don paringstijd terugkeert. Daarmee werd de liefhebberij voor de aquariums levendig Vreemde en inland- sclie visschen werden in menigte aange kweekt. Met 'den opbloei der aquariums is ook het onderzoek naar allerlei ziekten toege nomen en do bestrijding daarvan. Ook 'op dit gebied hebben wetenschappelijk ge vormde- aquariumvrienden aan de weten schap groote diensten bewezen. Het ver standig ingerichte aquarium vervult een hygiënische en opvoedkundige zending te gelijk. Hygiënisch werkt het, omdat het door zijn. plantengroei en zijn open wa tervlakte de lucht der kamer verbetert en van het noodige vocht voorziet, opvoedend, omdat het onze belangstelling in de die-r en plantenwereld gestadig nieuw! voedsel geeft en ons eeu diepen blik verschaft in een zich onder het water afspelend plant en dïcrlevcn. En van welken kant men dit leven nagaat, altijd Is het belangwek kend, of men het aquarium bevolkt met inhecmsche of vreemde visschen, of met lagere dieren als zoctwaterpoliapcn, wa terspinnen, -slakken en -kevers. Zulk een liefhebberij geeft inhoud'aan hel leven van den mensch, die in zijn dagelijksch werk opgaat, ze wekt liefde voor de natuur en Haar onuitputtelijke bekoring. Wel hen, die in den strijd om het Bestaan ècn open blik en een warm hart voor 'de natuur bewaard hebben, die voor de schande be waard blijven om vreemden te zijn in hun vaderland. uurwerken; hij verzamelt ze niet juist systematisch, maar hij heeft de oude his torische exemplaren, die aan de familie van den koning toebehooren, in zijn wo ningen vereenigd, In Windsor-Caslle bezit hij 250 uurwerken, in Buckingham Palace ongeveer 170 en in Hampton Court ook een groot aantal. Vele dezer uurwerken heb ben een belangwekkende geschiedenis. In Windsor Castte bevindt zich een uurwerk van 10 c.M. hoogte, dat Hendrik VIII op hun trouwdag aan Anno. Bolcyn schonk. Op den rand slaan de woorden: „The mos Haygza. Koning Hendrik VIII bezat in het jaar 1542 in Westminster Palace tien uurwerken, waaronder een sterrekundig, dat 1540 voor hem vervaardigd was. Dit in werd in 1880 geresiaurcerd, en bevindt zich in Hampton Court. Daar woonde ook Anna van Denemarken, de vrouw van Ja cobus I. Toen zij in 1619 stierf, stond de klok plotseling stil. Een der weinige oude klokken, die een jaar huig loopen, zonder dat zo worden opgewonden, stond 200 jaar lang op dezelfde plaats in Hamp ton Court. Ze werd vervaardigd door Da niel Quarn, die het rad voor de minuten uitvond en het uurwerk twee wijzers gaf. De mooiste klok in Windsor staat in de van Dijek-kamcr en is 7 voet 21/2 duim hoog. Ze is in den stijl Lodewijk XIV. Oj) den schoorsteenmantel in de eetzaal ziet men een Apollo in zijn wagen, die over het hemelgewelf rijdt. Het rad van don wagen is de cijferplaat. Deze mooie pendule was vroeger door oen glazen stolp bedekt, maar 'de koning liet dezen even als vele andere wegnemen, omdat hij dit in strijd vond met de kunst. De oester is een der sterkste dierep. De kracht, die vereischt wordt om haar te openen, bedraagt dertien honderdmaal haar gewicht. Een Fransch statisticus heeft uitgere kend, dat in dc negen jaar, nadat de auto mobielen zijn uitgevonden, er 550.000 van die vervoermiddelen zijn vervaardigd en ze verkocht zijn voor f2,400,000,000. De grootste kamer zonder zuilen moet zijn in een gebouw bchoorendc bij de mos kee in Lucknow, Zo is 162 Engelsche voet lang, 54 voet breed en 53 voet boog. Het gebouw, dat 122 jaar oud is, heeft nog nooit horstelling noodig gehad. heb looit OUDE BOUWMEESTERS. De bouwmeesters uit den ouden tijd ben heel wat tot stand gebracht. Er is een tweede theater gebouwd als het Colos seum, met zijn middellijn van zes honderd vijftien Engelsche voeten, en ziin zitplaa sou voor honderd duizend menschen. Nooit ia er een muur gebouwd als 'die van China, die honderd twintig mijlen lang. dertig voet hoog en vier en twintig voet dik is; en de pyramiden blijven ook in de twintigste eeuw een wereldwonder. I11 oud-Egypte zijn twaalf paleizen elk met drie duizend kamers; en de nimfen van Ninive waren honderd langhonderd voet hoog en breed genoeg dat er drie rijtuigen narot elkaar op konden rijden. DE UUUWERKENVERZAMELING VAN KONING EDUARD VIL Koning Eduard houdt veel van mooie Toen Mark Twain eens laat terug dacht te komen van een vriendenbezoek, zei hij togen zijn huisknecht, dat die niet op hom hoefde te wachten en (len sleutel maar onder een steen voor de deur moest leggen. De humorist was heel verbaasd toen hij den sicutel 's avonds niet op de afgesproken plaats vond. „Ik wist een betere bergplaats, mijnheer,' zei de knecht, toen hij inct veel moeite wakker gemaakt was. Jan: „Laten wc die voetzoekers achter do schuur afsteken en onze vingers bran den." Wint: „Waarom wou je je vingers bran den?" Jan: „Moeder heeft gezegd, dal ik het niet mocht doen." 1 „Ilad je nog moeite met Fransch spro ken, toon je in Parijs was?" „Volstrekt niet, ik had alleen moeite om het de menschen te doen verstaan." „Wat ziet je hoed er uit!" „Dat zijn de reisindrukken van mijn laat ste tochtje." „Hoe was het pension daar?" „Wc kregen er zoo weinig, dat ik er gauw genoeg van kreeg." Zondagsjager: „Ik ben toch een onge luksvogel. Daar schiet ik mijn eersten haas, die mij op f400 komt te staan en nu laat mijn vrouw hem aanbranden." „Geef mij toch een koekje, mama, andere neem ik liet cn dan maakt nzicli weer boos." NEDERLANDSCIIE WIJSHEID. Die zijn verleden in zich draagt, Blijft jong, al is hij weibedaagd. Beets. Op tweeërlei manier kan jemand mot zijn tijd meegaan: als He wagentros, wille- loos voortgesleept door de ^locomotief, of als de reiziger, die ,uit kan stappen aan 't station, door zijn reisplan gewezen. V. Loosjes. We nemen 't anderen meer Jew,'dijk, dat zij onze fouten kennen, dan onszelf, dat wij daaraan mank gaan. Multatuli. Gelijk een waterdrop, geplingt in rooden wijn, Haer zelf soo ganlsch .verliest, aan smaeck, aen reuk en verwe; Soo louter moet den geest in Godt versmolton zijn. Jan Luykcn. t Geen vrouw, of rij aarzelt de hand te rug te stooton, welke door haar ton goede geleid wil worden; geen die zich niet een oogenblik twijfelend afvraagt, of haar plicht toelaat, dat zij die afwijst.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 7