Koninklijk lie zoek nan Zeel ami. "Volgens „Zckuuüu", staal het nog niet vast, «lat li. AI, de Koningin (te Belgische burgemeesters zal ontvangen. Omtrent deze bctooging wordt het ei gende medegedeeld. Nadat op 30 Juli te Loken en tot du luililebeioogiug was besloten, word dooi den burgemeester van Lokeren «alt den eruniuissaris der Koningin in Keehuid een \eiv.oek gericht, om in du gelegenheid te worden gesteld,, door 11. Al. tie Koningin te worden bntvangen. I)e commissaris der Koningin stelde dit verzoek in handen van Ur. Als. purlieu lieren, secretaris, die het op verzoek van 11. AI. om advies zond aan den minister van bitmenlandsche zaken; deze stelde het weer in luimden van den oiinislcr van bui- tenlamlsche zaken, die onzen gezant te Brussel opdroog, daar voor advies in te winnen der Belgische regeering. AYaar nu een officieele 'hegrootlng der Koningin door den gouverneur van A Vest Vlaanderen zal plaats hebben, gelooft, men niet, dat de Belgische regeering hare nd- haesie zal schenken aan oen officieus-ei mi di ging door de burgemeesters van Oost- Ykuuulereri. De •officieele begroeting namens de Bel gische regeering zaJ niet te Ooslbnrg, doch op verzoek van ons Hof te Middelburg plaats hebben, om reden, dat II. AI. te Oosl bnrg geen gebouw te Harcr beschikking heeft, dat is in te richten toL een behoor lijke ontvangst van den gouverneur van AVes t-Adnanderen. Corps diplomatique. De minister van buitenlandsche zaken geeft op Koningïn's verjaardag een gala-diner voor liet buitenlandsche gezantschapscorps bij ons Hof en verschillende autoriteiten te 's-Gra- venhage. Van de Nederlandsche diplomatieke amb- tenarm in het buitenland zijn thans hier te lande met verlof aanwezig o.a. jhr. dr. Lou don, gezant te Tokio jhr, mr. Aran AVeede, gezant te Romemr. Royaards, gezantschaps secretaris le kl. te Washington. Onze Ministers. De minister van oorlog, generaal Ridder van Rappard, is heden voor een paar weken met verlof uit Den Haag vertrokken. Koning Edward te Ylissingen. Het koninklijk jacht ïVicloriaand Albert' arriveerde gistermorgen te AGissingen ter ontscheping van koning Edward, die circa 6.20 uur van daar naar Ischl vertrok. Vredesconferentie De tweede commissie hield gisteren onder voorzitterschap van den heer Beernaert een voltallige vergadering ter behandeling van de wijzigingen in het reglement van 1899 betreflende de wetten en gebruiken van den oorlog te lande. Oer de verschillende voorstellen, en amen dementen, was een. lijvig rapport uitgebracht door generaal Giesl vori Gieslingen (Oos tenrijk). Ten opzichte van artikelen. 22 en 21, han delende over de diensten, welke al dan niet gevorderd mogen worden van de bewo ners van het bezette gebied, bestaan voor stellen van Duiischlaiid, Oostenrijk-Honga rije. Nederland en Begië, alle betreffende het verbod om de bewoners te noodzaken tot liet verrichten van daden nadeelig voor hun land. Nadat verscheiden gedelegeerden het woord hebben gevoerd, verdedigde generaal Den Beer Poortugael (Holland) in een Lange rede. het Nederlandsche* voorstel. De stem ming over dit voorstel had tot uits'ag: 23 voor. 9 tegen, 1 onthouding. Aangenomen wordt ook een Duitsch voor stel. bepalende de verantwoordelijkheid der oorlogvoerende partijen door het schenden van de regelen van den oorlog te lande. En geland heeft te dezer zako voorbehoud ge maakt. Daarna wordt beraadslaagd over het wer pen van ontplofbare stoffen uit luchtballons. Op voorste] van generaal Amourel (Frank rijk) wordt aan het reeds in 1899 uitgevaar digde verbod de woorden toegevoegd „door welke middelen ook." Deze nieuwe tekst wordt alsmi aangenomen met algemeene stom men. De voorzitter constateerde nog eens, dat de hernieuwing der verklaring «in 1399, door België voorgesteld, door de meerderheid ia aanvaard. De vergadering wordt gesloten. V De heer Beernaert, eerste gedelegeerde van België ter Vredesconferentie, is na afloop der door hem gepresideerde commissie II voor eenigen tijd naar Brussel vertrokken. Het bureau der Belgische delegatie blijft in hotel Den Ouden Doelen gevestigd. De namiddagvergndering begon met eene, door alle aanwezigen staande aangehoorde huldebetuiging aan eonigo hoofdmannen die sinds het vorig Congres der Beweging ont vallen zijn onder wie de bij het jongste poorwegongeluk omgekomen Russische ge delegeerde. De heer A. B. Kleerekoper (Amsterdam) voorde daarop het woord namens do Zionisten van Nederland. In gloedvolle taal, telkens door warm applaus afgebroken, bracht hij een heiigroet aan de buitenlanders, in de Nederlandsche taal waarin liet woord rvrij heid" zoo schoon klinkt, en aan de Neder landers die gekomen waren oin deze ver gadering te bezien in het ware licht der vrijheid, die wij hier in Nederland genieten, flij schetste de offervaardigheid der Russi sche Joden voor de vrijheid hunner kinderen, hunner gezinnen. Door het bloed (dat Joden nooit mogen nuttigen) in de landen der verdrukking ver goten. zullen wij komen tot de vrijheid. Bedomajick A r a j iv gij zult leven door uw bloed 1" Deze rede lokte daverend applaus uit. De voorzitter deelde daarna mede, dat de Zionisten van Tiplitz 240 Kr. otterden voor het Nationaal fonds om het achtste Congres in het Gouden Boek te schrijven. De heer Sokolow, secretaris van het Aeti- ons-Comité, bracht daarna verslag nit van de Handelingen van het Centraal Bureau, over welk verslag besprekingen plaats had den. A'aiulaag voortzetting. De VBQrmiddagvorgadering te 9^ uur ge opend zijnde, word begonnen met toorlc- zing met ec-n aantal begroetingstelograinmen uit. alle oordbn der wereld. De beraadslaging over de bemoeiingen van het. Aetions-Comite word hervat, door dr. A'ossig (Rusland) die het comité erit,Leerde, dat z. i. te kort. was gekomen in zijn taak ten aanzien van de ontginning vin tien bodem in Palestina; de bevordering van het politieke karakter der beweging door aan raking te zoeken met de mogendheden en de bevordering van de emigratie naar Pa lestina. Spreker betoogde de noodzakelijkheid van een meer actieve politiek opdat Palestina niet voor de beweging verloren ga. Dr. Pasman ik (Rusland) het verleden la tende rusten, betoogde de noodzakelijkheid voor het Zionisme om zich materieelo krach ten to verschaffen, om daarna een beroep op de Mogendheden te doen. Dr. Nordau wil met reöele middelen komen bij de R egee- ringen, welnu zeide spr. laicn wij dan beginnen met concreten arbeid, naar het voorbeeld van de sociaal-democraten. Alet den zuiver-politischen arbeid iri Pa lestina, aldus betoogde spr., komt men niet verder; evolutionair moeten de Zionisten zijn. AVij stellen vertrouwen in de lei ding, maar wij gevoelen den leider niet, riep spreker uit. Langs tweeërlei weg kwamen de Zionisten hun practische actie volbrengen: eenerzijds door nationani-poli- tischen arbeid in de Diaspora (de landen «er ballingschap), anderzijds 'door Real-poli- tischen arbeid in Palestina. Tot het inslaan van. den weg van practischien arbeid spoorde de spreker aan. De redevoering ontlokte af wisselend luid gejuich en krachtige protes ten. De voorzitter moest de gedelegeerden verzoeken op hun plaatsen te blijven en het publiek op de gaanderijen om zich van goed- of afkeuring te onthouden. Dr. Radin (Amerika) stelde voor dat elke groep oen algemeen redenaar zou aanwijzen, dan De balans der Conferentie. Bij de Anti-Mil. A'ereeniging te 's-Hago bestaat het plan om tegen het eindigen der Vredesconferentie nog een meeting te he ieggen, teneinde de balans van deze confe rentie op te maken. Tijd, plaats en sprekers zullen nader bekend worden gemaakt. Zionistencongres. Het gemeentebestuur der residentie was bij de ochtendvergadering officieel vertegen woordigd door burgemeester Sweerts deLan- das en wethouder Simons, Aan beide kanten van het podium prijkt de wit-blauvve vlag met het schild Davids (dubbele driehoek met de Leeuw van Juda). Op het middenvak een stralende zon met het schild. Op de cartouches aan de balustra des Hebreeuwsche opschriften. te veel don weg op van liet communisme, is lutar te socialistisch. Noch de eene, noch de andere partij kan volgens deze hoeren de nairt Cliristen-demoeratisclie partij rijn. En daarom dient er volgen? hun meening voor gezorgd, dat dc onvervalschtc Christen-de mocraten zich verconigcn tot een partij, die zich de positie! Christen-democratische kan en mag noemen. Menige harcr beginselen zijnDat lint privaatbezit wordt, beperkt in dien geest, dat het maximum van ieders bezit en in komen. afhankelijk blijft gesteld van don zegen Gods en dat de landerijen meer in het bezit der werkelijke verbruikers wor den overgebracht, om tot welzijn vi.n allen do productiviteit der aarde te verhoogon; dat. personen, werkzaam voor of in Staats dienst. voldoende, maar geen overmatig loon en pensioen zullen warden toegekendeen. pensioen van f <100 worde verleend a.m eiken ouden en invaliden Nederlander; alle be staande belastingstelsels worden afgeschaft cn tot dekking der janvüjksche uitgaven van den Staat, provincies, gemeenten, water schappen enz. worden ingevoerd slechts één progressieve inkomstenbelasting; ieder chr.- dhm. Kamerlid stort een deel van zijn salaris in de kas der partij. De slotbepaling luidt: dat hun beginse echt (onvervalscht) christelijk, liberaal, radi caal, democratisch zij. een ideaal gepast voor alle regeringspartijen, uitgezonden! voor de conservatieven. Zij betreuren hel ten zeerste, dat, na 1900' jaren door de verschillende po litieke partijen, de ehristelijken incluis, Mam mon weer Koning der weield is gewoulen." AArat dc Positief Christen-Democraten wil len staat dus vast. Tiet is geen keurigheid. .Tammer dat ze niet dadelijk hebben uiteen gezet, op welke wijze zij zich voorstellen dal alles te bereiken. die bij het algemeen debat niet langer 10 minuten mag spreken. Dit voorstel wordt aangenomen. Dr. Nemi- roff bestreed dr. Pasmanik betoogende, met Nordau, 'dat noodig is voorbereiding van het volk en van het land. Dat zijn de hoofd punten van het politiek program, en dat om vat liet geheele vraagstuk. Zóó beschouwd mogen de practische Zio nisten, de politische zijde van het vraagstuk niet uitsluiten. Een nieuwe Staatkundige partij. Deze week kwam in een der bladen de vol gende advertentie voor: AVeg met zulk gescharrel. „Daar F. v. d. Pers koers zet tot het Communisme en A. P. Staalman <erug 'leidt tot de Antics, zal er een positieve Christen- Demociatische partij in den lande worden opgericht, in den geest als die te Enkhui huizen. Die zuLks toejuicht, zendt adres en verkrijgt steeds inlichting. Helpt allen mee," R. ITDBBELING. Meeuw order weg 44a. Groningen. Deze oproep ga? aan het „Ilbld." aanlei ding te Groningen nadere inlichtingen in to winnen en het ontving nu van zijn corresp. den volgende brief Er staat een nieuwe politieke partij op het punt gevormd te worden. De grondslagen daarvoor zijn reeds gelegd door een 9-tal Groningers. Zij wacht thans alleen nog op meer aanhangers, dien straks op een :n Sep tember te beleggen vergadering de grond beginselen van dc partij ter goedkeuring zul len worden, voorgelegd. liet zal een derde schakeering van de toch reeds kleine groep van. Christen-democraten zijn. Nog geen drie maanden werd cr door den heer F. v. d. Pers, den redacteur van Alge meen AVelzijn (een weekblad dat te Gronin gen verscliijnt) 'die door de Staalmanpartij buiteri de deur is gezet, een tweede Christen democratische partij opgericht te Amster dam. De derde Christen-democratische fractie echter kan noch met de beginselen van Staalman noch met- die van A/an der Pers meegaan. De eerste ié haar te weinig demo craat, helt haar te veel over naar de anti- iiwolutionnaire partij de laatste gaat haar Uniformen voor Geraeentevrerklled' n. De Bond van AYerklieden in dienst der gemeente 's-Gravenhage heeft B. en AAL ver zocht om op het voetspoor van verschillende andere gemeenten de werklieden in gemeente dienst in het genot te stellen van uniform- kleeding met vrij schoeisel. De Bond wijst er op dat bij de gemeente telefoon, het electrisch bedrijf, de gasfabriek enz. daar ter stede reeds geheel of gedeel telijk vrije kleeding en schoeisel ingevoerd is. 12. 2 ontwerp-besluiten (model O) tot wij ziging der Gemeentebegrooiinir voor 1.107. 'a verdere voorstellen en mededeelingei,. De sStct." (no. 190) .bevat de statuten der Oranje Arereeniging alhier. Morgenavond om 8 uur zal het Zangkoor van den Helder onder leiding van den lieer Staalman een uitvoering geven in het ge bouw van hot Leger des Ileils alhier. Apothekersbedienden In aansluiting met- het bericht over do op IS Augustus a.s. te Utrecht te houden ver gadering van den Algcmeenen Apothekers- Bedicndenbond, wordt er op gewezen, dat de medcdeeling in de 2e alinea op een misver- tand berust, daar 'de bespreking der voorge stelde boycotkwestie, niet voorkomt op de agenda dhr jaarvergadering en deze bespre king om bepaalde rede.nen ook niet ',al riants hebben. KETHEL EN SPALAND, '15 Aug. Ds. F. G. Hospers alhier heelt bedankt-voor het beroep te Bergambacht. STADSNIEUWS. De 8-jarige W, de Wild, wonende Singel, Hield zich gisteren met andere jongens op de 's-Gravelandsche kade bezig met het jagen van paarden waarbij hij ongelukkigerwijze een trap tegen het linkerbeen opliep. Na voorloopig door den portier der glasfabriek van den heer Melcliers te zijn verbonden, is hij onder geneeskundige behandeling gesteld. Hedenmorgen houden signaleerd is door de politie aunge- zekere J. Lvarensgezel, die ge- stond tot het ondergaan van 3 dagen hechtenis. Tot het ondergaan van die straf is hij naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht Gemeenteraad. De agenda der Raadsvergadering op Dins dag 20 Augustus des namiddags ten 2 ure, bevat de volgende punten: Vaststelling der notulen van de vergade ring van 16 Juli jl. Mededeel ingen. Ingekomen stukken. 1Benoeming van een lid van het col lege van Curatoren van liet Gymnasium, we gens periodieke aftreding van dr. B. de Bru ij n. Door curatoren worden aanbevolen de hee- ren: 1. 'dr. B. de Bruijn2. Mr. O. Jen- tink. 2. Ateorstol van curatoren om den heer Dr. M. J. do Boer alhier te benoemen tot leeraar in natuurkunde aan. het Gymnasium voor den cursus 1907/1908. -. Benoeming yan een leeraar in aardrijks kunde en geschiedenis aan de Ploogere Bur gerschool voor den cursus 1907/1908 Aanbevolen wordt de heer A. v. d. Belt, te Amsterdam. 4. Voorstel van 73. en AA7, om Jen lieer A. J. Dekker alhier opnieuw, voor dut cur sus 1907/1908 te benoemen tot- tijdelijk leeraar aan de Burger-Avondschool. 5. A7oorstel van B. en AA', tot wijziging der verordening tot regeling van liet gewoon Herbalingsonderwijs voor jongens eu voor den cursus 1907/1908 lot hoofd van dio «chco! te benoemen den heer B. van Boc- hove alhier. G. Voorstel van B. en AV. om een nota van de AVed. G. do Bruin, dienst OOG, alsnog Do betalen uit den dienst 1907. 7. Voorstel vqn B. en AV. tot vaststel ling ecner Verordening ter toepassing van art. 29 der Leerplichtwet binnen deze ge meente. 8. Aroorstel tot wijziging der Verordening tot regeling van het getal, de rangen en de jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie en de boden der gemeente (Gem.-biad no. 25 van 1900). 9. Adres van de Sehie'damschc Slagersver- roniging om wijziging to brengen in het verschuldigd keurloon; met praeadvies van B. en AV. 10' Adres van het bestuur der Vereeniging „Schiedam Vooruit" om een subsidie voor 1907 van 1300met praeadvies van L en AV. 11. Adres van G. AV. J. van. der Sloot, m hem in huur te geven een perceel open ond gelegen achter de jperceelen aan den Langen Achterweg, kadaster sectie 17. no. 1113 en 1114; met advies van B. en AV. Kunst en Wetenschap. Tentoon stelling Ambach tswerktuigen Men meldt ons uit Amsterdam Do internationale tentoonstelling van am- baehlsweiktuigen, die van lieden af tot einde September vanwege de Maatschappij van Nijwiheid in hel Paleis voor Volksvlijt (de Belgische afd iri den tuin) gehouden wordt, is heden plechtig in tegenwoordigheid van den commissaris dor Koningin, vele genoo- digden en inzenders, velen met huone dames, geopend. De heer C. A. J, Moltzer, plaatsvervangend voorzitter der Maatschappij, heette de aan wezigen welkom, om daarna als den wensch van het hoofdbestuur kenbaar te maken, dat deze tentoonstelling zal worden de groote wekker waardoor het peil van den industri celen middenstand zoowel moreel als malen- eel belangrijk zal verhoogd worden. Deze tentoonstelling moest alhier gehouden worden omdat in Amsterdam de meeste industrieelen wonen, en mede omdat de heer Nolthenius, een der warmste voorstanders van de Middenstandsbeweging, deze zaak zoo zeer ter harte gaat. Daarom zal hij de be- teekenis van de expositie uiteenzetten. Na dank gebracht te hebben aan de Konink lijke Familie voor de geschonken medailles, en aan allen die tot het tot stand komen der tentoonstelling hadden medegewerkt, gaf spr. het woord aan den heer Nolthenius. De voorzitter der algemeene commissie, de heer R. P, 3. Tutein Nolthenius, hield daarop een lange rede, waarin het doel en de beteekenis dezer tentoonstelling uitvoerig wer den uiteengezet. Medegaatide met haren tijd had de Maatschappij gemeend geheel Neder land er uitdrukkelijk op te moeten wijzen door welke middelen de kleinnijverheid niet enkel behoed kan worden voor verval, maar tot nieuwe kracht kan komen en glansrijk zich handhaven op het gebied dat haar wél wordt betwist, doch waarop zij steeds met vrucht werkzaam kan zijn en blijven. Er was een tijd dat men de kleinindustrie door de ongehoorde uitbreiding van het fabriekswezen ten doode opgeschreven waande Thans begint dit anders te worden, van lieverlede heeft men leeren begrijpen dat beide wijzen van voortbrenging reden van bestaan hebben. De machine behoeft niet meer ge weerd te worden uit de werkplaats van den kleine nijvere, en dit heeft den fabrikanten er toe gebracht om ook werktuigen te ver- vaardigen voor de ambachtsnijverheid en dit wil de tentoonstelling aantoonen en duidelijk maken. Maar naast de kracht is het kapitaal noo dig, en wat de eenling niet heeft kan door coöperatie verkregen worden. Ook op dit ge bied wil de tentoonstelling de ambachts nijverheid wakker schudden, en wat zij niet geven kan, zal het congres wellicht leeren, daar toch zal het credietwezen door bevoegde mannen besproken worden onder leiding van mr. N. G. Pierson. Ofschoon het thans niet de plaats noch de gelegenheid was om er uitvoerig over uit te weiden, meende spreker niet onvermeid te mogen laten dat de Maatschappij van Nijver heid overweegt een blijvend instituut, een bedrijfs-museuni te scheppen, waar de am bachtsnijvere niet enkel in werking ziet de meest voor hem geschikte werktuigen, doch waar hem belangeloos ook onderricht en zoo ver noodig geldelijken steun verschaft wordt. Spreker besloot zijn rede met dank te be tuigen aan allen, die hadden medegewerkt om de tentoonstelling te doen slagen, speci aal ook van den voorzitter der Belgische commissie, den heei G. Koreman, en voorts de vertegenwoordigers der buitenl. regeerin gen, die door deelname van hunne belang stelling hebben doen blijken. Ten slotte voerde de heer mr. G. van Tien hoven, commissaris der Koningin het woord namens de Min. v. 71. W. N die verhinderd was en na allen dank betuigd te hebben die zich moeite en zo-g getroost hadden om deze tentoonstelling in 't leven te roepen, ver klaarde hij de tentoonstelling geopend, daarbij de beste wenschen voor volkomen succes uit sprekende. Naar de ïTet." verneemt zal er dit seizoen weer een nieuw stuk van lleyermans bij de Ned. Tooneelvereeniging voor het voetlicht komen. De bekende Friesche schrijver Waling Dpstra te Holwerd viert lieden zijn 86sten verjaardag. Hij is nog kras en voert steeds flink de pen. De Italiantischo Opera zal 28 Sept, (je openingsvoorstelling geven in Het Paleis voor Yolksv!(jt ia Amsterdam inet»LaGioc nJa" In October zal de opera sSalomé" vmi Richard Strauss in het Paleis voor 't y0t(, licht komen. Muziekfeest, Men schrijft ons uit Utrecht Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan heeft sliet Koninklijk Zeister Harmonie- Muziekgezelschap" een groot nationaal con cours van Harmonie- en Fanfarecorpsen georganiseerd in het heerlijk AValkavtpark dat gist-1 avond ingezet werd met een fraai concert van de jubileerende vereeniging zeil, Bestuurderen en directeuren van deelne' mende vereenigingen werden gisteren ten stadhuize ontvangen. 1500 muzikanten voer den daarop een jubileumsmarsch uit. Teil uur begon de wedstrijd voor fanfare korpsen- vandaag zullen de liarmoniegezelschappen een wedstrijd houden. De Schiedamsche Harmonie-vereeniging sSt Ambrosius" zal heden uitkomen in de afd. uitmuntendheid, II. M. de Koningin-Moeder vereerde 's mid. dags den muziekwedstrijd met een bezoek. lleehtzaken. Be zaak Floris Eos Zooals wij reods mededeelden, is, reeds eenngen tijd geleden do instructie in de zaak tegen den hoer Floris A7os,\betreffende het gebeurde op hel kantoor van Oud-Bus sein gesloten. Door den officier van justitie te Amster dam was gerequiireerd tot verwijzing van de zaak naar de openbare zitting en tot voortduring van de preventieve hechtenis van bekh, Floris Vos. 'De lieer A7os was tegen dit laatste, de verlenging van voor-arrest, in verzet ge komen, maar do Amsterdamschc rechtbank, gisteren beslissing nemende, verwees de zaak naar de openbare zitting, met bepaling, dat hekl. zou blijven in preventievo hech tenis. Tegen deze beslissing van de rechtbank is beklaagde in Verzet gekomen bij M ge rechtshof, dat thans vermoedelijk binnen een dag of tien hieromtrent een besluit zal nelncn. („N. V.d. D.'j De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde heden, overeenkomstig den eisch van het O. M. den ontslagen conducteur der 's-Gra- venlandsche tram-maatschappij L. J, v. d.G., wegens verduistering door niet afdragen van geld voor verkochte tramkaartjes tot een bedrag van f 126.25 tot 6 maanden gevan genisstraf. Kerk en School. R.-Katii Kerk. De Z.E. Heer C. C. Vermeulen, pastoor van de St. Agnes Parochie te 's-Gravenhage, eertijds te ICethel vierde heden onder groote belangstelling zijn zilveren priesterfeest. Landbouw en Veeteelt. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer is uitgebroken b(j de wed. P. van Brakel, te Zuilicliem bij Zaltbommel, 4 runderen zijn aangetast. Ook vertoonde deze ziekte zich onder een koppel van 80 runderen op cie Kerkewaard te Haaf ten. De gevreesde ziekte mond- en klauwzeer heeft zich nu ook in de provincie Friesland vertoond. Het werd door den districtsveearts geconstateerd te Langweer bij den veehouder J. T. de Jong. Te meer is dit te betreuren, daar in den laatsten tijd naar de »L. Crt," mededeelt de vraag naar Fri&che land- kalveren door Fransche kooplieden reeds groot was. Eergisteren werden twee wagons met 64 kalveren naar Frankrijk verzonden, Öemengd Nieuws. De huzaren ie Rotterdam. liet eerste peleton huzaren uit Roermond is gisternamiddag per extra-trein te Rotter dam aangekomen en maakte hedenochtend een verkenningstocht langs de havens in combinatie met de Haagsehe huzaren, om den dienst over te nemen. Scheveningsclie Bosehjes, Aan de »N. Otkwam weer een geval ter oore van onveiligheid in de Schevening- sche Bosehjes. In de vorige week werd in den vollen middag een ziekenwagentje, waarin een lijderes werd rondgereden door een dienstbode, vergezeld van een knaapje, het zoontje van de dame in het voortuig, door een horde straatjongens letterlijk be stormd. Zij grepen het voertuig aan en holden er mee voort tot een helling, waar zi| de zeer ontstelde dame, die aan een hartkwaal lijdende is, aan haar lot overlieten. De dienstbode en het zoontje van de da me hadden wel een poging gedaan om den baldadigen hun opzet te verijdelen, maar "-li moesten natuurlijk voor overmacht zwich ten. Nationale kiesrachtbetooging. De burgemeester van Rotterdam heeft vei- gunning verleend tot het houden van een optocht op Zondag 15 September en nu >3 beslist door het Uitvoerend Comité voor al gemeen kiesrecht, dat de nationale betoogmg zal plaats hebben op 15 September, den Zon dag vóór de opening van de Kamers, op be Schuttersveld. Linker Rottekade te Rotterdam. (sHet Yolk. Be beruchte Briessens. Gistermiddag hadden de marechaussees te Zevenaar het geluk de beruchte strooperi «vjs. a ««bowm ;a%at«\Agcaa» *t«ifcjnMmui c». imwmbj h'i^T^-Atroif-HMiifti^nni'f imiirt^ffr-- wVfcHttw *5amKvttfeT5&MfctivteUciVk ^in.A^ttij**a\yC*&i',*ïftMW->1 nsx\Jut!iiW*K».A- **y*rU* tt.£Ajn> vwt

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2