STADSNIEUWS. VLAAiUHNGEN. Eechtzakeïi Landbouw en Veeteelt. SpoH. Oemengd Nieuws. HHhtiWl van Potnsin, do hoofdplaats van hot rijk Mori. Ecu van tlio stammen zijn do Toiasi, eon aiuooling van den Kinadoestam, Begrijpen wij het telegram goed, dan zijn do maivchausseos, die aanvankelijk bestemd waren om dc overvalling hij Mahitidau »e bestraffen, na het hekeiul worden van dr slachting der patrouilles Mutt hes en Iviès naar Tolitoli en Toiasi gedirigeerd. Xu blijkt, dat die twor officieren elk met een patrouille ageerden, hetgeen ook al uit het desbetreffende regeoringstelograin was op te maken. Be bekende kapitein TTeyligers schijnt weer vlug en goed geageerd te hebben. Midili is een jdaatsje ten westen "an het Matunmimeev, aan het gelijknamige rivtertie gelegen. Sedert einde Mei is de bezetting van "WVitoo (lywtvne), "commandant. kapitein W. L. Roy, naar MaWi overgebracht. Van daaruit, werd ook in Mori gepatrouilleerd. Pen lüen Juli kreeg oen patrouille uit Mnlili op oen dagmarseh ten noorden van het Matanna-meer verbinding met een pa trendUe van de bezetting van Kolone d.deh. }fet lng dus voor de hand, dat men de troe penmaclit van Malili vtx'gde bij de mare chaussees van Tlcyligers. Xn met de eerstgenoemde schuldigen te hebben afgerekend gaat men rechtstreeks tegen Matwndoe optrekken, in wiens direct gebied een halve groep infanterie werd nlaO ■naakt. "Waar Lintoe ligt konden wij niet te we- 'i komen; ook Kruvt geeft dezen "nam. w zooverre wij konden nagaan, niet. Van de Gedelegeerden. De Brnzilinnnsehe legatie biedt overmorgen in het Palace-Hotel een groot dejeuner aan aan den.i ieuwbenoeri den gezant van Rusland in Brazilië, graaf Prozor, secretaris-generaal voor Rusland ter Vredesconferentie. De verjaardag van den Keizer van Oostenrijk. De feestavond Zaterdagavond in bet Kur- hans te Seheveningen gegeven ter herden king van den verjaardag van den Keizer van Oostenrijk, werd bezocht door de Oos tenrijksch Hongaarsche delegatie ter Vredes conferentie, welke in een keurig versierde gereserveerde loge plaats nam, terwijl mede aanwezig waren verschillende leden van de Dnitsche en .Italiaansche delegaties ter Vre desconferentie De toepasselijk versierde Kur- zaal wa-ir de electrische fee-1verlichting brandd-, was bezet met een zeer talrijk pu bliek dat zich zeer ingenomen betoonde met het feestconcert en de solo's van den violist, den heer Fiedler. De Jager-kapel speelde op het terras, ook tijdens liet vuurwerk, dat een welgeslaagd slot vormde van het avondfeest. Neder I. Bond Van Oud-Onderofficieren. Onder leiding van den heer A. B, Michels uit Amsierdam had gisteren te Utrecht de life jaarlijksehe algeinrene vergadering plaats van den Eersten Nederl. Bond van Oud- Oiulerofficieren van Land-, Zeemacht en Koloniën. Aan H. M, de Koningin werd een-adres van hulde verzouden. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental en het aantal donateurs steeds wassende is. Sinds het vorige jaar waren 60 leden en 34 donateurs nieuw toe getreden, zoodat de Bond op I Juli jl. om vatte 366 leden en buitengewone leden en 193 donateurs. Met genoegen werd het toe treden der nieuwe afdeeling 's-Gravenhage geconstateerd, onder eere- voorzitterschap van Z.Exc. TV, Rooseboom, oud gouv.-gen. van Ned. Indië en beschermheerschap van gen.- majoor IV. A. T. de Meester, commandant der 1e divisie infanterie. Het ondersteuningsfonds van den Bond verkeert in bloeienden toestand en geeft een .batig saldo van f4834.581/2. Aan onder steuningen werd uitgekeerd f 305.en aan rentelo s voorschot f 1891.50. Besloten werd om voor het tijdvak 1 Juli 1907-30 Juni 1908 uit te keeren bij overlijden van een lid f 90 en van een buitengewoon lid f 45, terwijl hij ziekte of werheloo.-Jieid gedurende 8 weken f5 per week zal worden uitbe- i taald. Een'ge wijzigingen in de siatuten en het reglement van het ondersteuningsfonds wer den aangebracht. Als hondsvoorzitter werd herkozen de heer A. B. Michels als bonds- secretaris de heer .1. L Muller en tot leden der comm. beheereride liet ondersteun! gs- fonds de heeren M. S. Matzen en P. J. T. Busch, allen te Amsterdam. Gekozen werd als zoodanig de lieer J. A. M. Groof Jr. (Am sterdam). Voorts tot secretaris van het Fonds- de beer J. A. Staaken (Amsterdam). De heer J. Lernei, lid der atd. Amsterdam, werd ver volgens bij acclamatie benoemd tot lid van verdienste. Als plaats der volgende alg. verg. weid 's-Gravenhage gekozen. Volks- en Schoolbaden. Zaterdag 24 dezer zal in het Kurhaus te Seheveningen de 5e conferentie worden ge houden der Ned. Vereeniging voor Volks- en Schoolbaden. Na de openingsrede van den voorzitter en de verslagen van secr. en pen- ningmeesteresse en statutenwijziging, zal door de afgevaardigden der aangesloten vereeni- gingen verslag worden uitgebracht over de volksbaden te Amsterdam, Rotterdam, 's Gra- venhage, Utrecht, Dordrecht, Arnhem, Haar lem en Schiedam In den namiddag zal dr. van Gorkum de vulks- en schoolbaden behandelen in verband met de bestrijding der tubercu- lo.-ede lieer van Boven zal net nieuw ont worpen schoolbad voor's-Gravenhage demon- stteeren, en dr. Ruijsch zal over de volks-en schoolbaden in Zweden en Noorwegen spre ken Ook moet worden voorzien in de vaca tures mevr Beukema, mevr. ter Horst, dr. Ruy-ch en dr. Woltering. Het arbeidsleger. Gisterochtend .weid in het Geheelonthou ders!; offichuis te 's Gravenhago een openbare vergadering gehouden, uitgeschreven door het Comité tot oprichting van een uftlvan Ge- ineensch. Grondbezit, met den heer Metlu'vfei* en do heeren Nfjlittnl, konimandnnt en Koot, kapitein van hel Arbeidsleger in Ned.- Indië, - Nadat de voorzitter zijn blijdschap over de waarlijk goede opkomst bad uitgesproken, was 't woord aan den heer MelhÖfer, die, na een schets van het socialisme in zijn r.isGi. risch verloop, een pleidooi hield voorde Vei- eeniging G. G. li. en opwekte tot aansluiting bij de op te richten afd. Den Haag. Daarop sprak de lieer Th. Xijland over «De broederschap in het Arbeidsleger", waar bij hij er op wees, dat broederschap de v remi sing vormde voor zijn organisatie Ieder moet in 't Ai beidsleger streven naar zelfopoffering, en wie dat niet vvoiischt, deed beter niet te komen. Dij besprak ten slotte de hooge eist-hen, die hij aan de leden meent te moeten steller:, die slechts in waarachtige samenwerking, gerugsteund door vakkundige leiding, kracht kunnen vinden. Niemand ga.' gehoor aan de uitnnedigmg van den vooi zit ter, om vragen te stellen. Toen sprak de heer Koot nog een kort woord waarin hij er op wees, dat wie naar Indië komt om zich bij liet Arbeidsleger aan te sluiten, een grooten stap doet en een voor hem onbekende toekomst tegemoet gaat. Om teleurstelling te voorkomen, meende deze spr. tot ernstig beraad te moeten opwekken ApotUekers-beiliemleii-Boiul. Onder presidium van den heer W. Ephra 'im uit Amsterdam hm! gisteren te Utrecht de alg. jaarvergadering plaats van den apo thekers bedienden-Bond. Uit liet jaarverslag stippen wij aan, dat 10 April j.l. de Kon. goedkeuring op de Statuten werd verkregen. Het aantal leden bedraagt 410 en hot aantal donateurs SI. Drenthe trad toe als nieuwe afdeeling, terwijl liet departement Zwolle is vervallen. Do bekende boycot-kwestie kon nog niet tot een goed einde gebracht worden, doch neemt nog steeds alle aandacht in be slag. Er is een batig saldo van f5659.351/2, terwijl de begrootmg werd voorgestel1 op f 1077.Op voorstel van den heer Fokken (ims(erdam) zal de naam van den Bond gewijzigd worden in Apotheker-assistenten- Boml De extra uitkeering van het uitkeei'ings- londs werd bepaald op f 300 In het plaatsingsbureau namen zitting mej. Broeder (A'dam) en de heer Nanninga Uiter- vvijk (Maastricht.) De redactie-commissie werd met twee leden uitgebreid, de heeren Nanninga Uiterwijk en Fokken Tot hoofd redacteur van 't orgaan werd benoemd de lieer J. W. v. d Woestijne (A'dam.) Tot leden van 't hoofdbestuur werden gekozen de dames Mej. Heespelink (A'dam) en C. J. Scholten (deri Haag) en de ..eeren W Ephraïm, J. W. v. d. Woestijne, Fokken, A. Horrig en J. Korthals (Allen te A'dam.) Bij het voorstel-Rotterdara om het aantal leerlingen-apothekersbedienden verminde ren, werdeu de drie volgende moties aange nomen :''e, «De A. A. B. B. dringt bij het ontwerpen eener nieuwe wet op de phar- macie er op aan, dat de opleiding van assis tenten geschiedt door wettelijke regeling", 2e. Een requnest tot de regeering te zenden om een wet aan te vragen, waarin aan me dici ten platten lande verplicht wordt, zich van bevoegde hulp te voorz-eu", en 3e. «De Bond zal er bij de regeering bp aandringen om den leeftijd, waarop men examen mag doen, van 18 op 20 jaar te brengen". Naar aanleiding van het voorste! «opneming iu de arbeidswet" werd besloten om, zoodra er weer een nieuw, ontwerp komt, zooveel mo gelijk in die richting te werken. Zionistencongres, De ochtendvergadering van Zondag werd eerst te 'IOI/4, geopend (het was laat ge worden Zaterdagavond met vergaderen en recipieerert) door dr. Wolffsohn. Verscheiden berichten van sympathie zijn weder ingekomen. Dr. N. Katzen=uhn kreeg dadelijk het woord om zijn referaa 'ebrengen over de Ko'o- niale Bank. De ..porleur zette de grond slagen uiteen ..arop de Bank rast en het doel dat zij beoogi te bereikende wijze waarop zij werkt en bare vertakkingen. Een uitvoerig en heftig debat, dat her- hatild'lïjk in persoonlijkheden verviel, volgde op deze inleiding. Middagzitting. Precies oin vier uur wordt de zitting her opend. Allereerst is het woord aan den »Gene- val-Redrier" den hem' Bentwieh, die in net Erigelsch het woord voert. Spreker herinnert allereerst aan het doel dat met de oprichting van de joodsch-natio' ale bank werd beoogd. De bank is opgericht met het doel een publiek rechtelijk verblijf voor het joodsche volk in Palestina te verkrijgen. Zij, die het geld voor deze bankinstelling gaven, hebben nu ook het recht otn te eischeri dat al het geld van de bank tot dat doel wordt gebruikt Op het laatste congres is uitdrukkelijk besloten, dat aan het eens gestelde doel zou worden vastgehouden. Aan de oneeniglieid door de territorialisten geschapen, moet ein delijk een einde komen de zaak moet op dit congres voorgoed worden beslist. De oppositie vormt slechts een kleine min derheid. Zoolang echter deze minderheid nog de hoop kan .koesteren eenmaal de meerder heid te zullen krijgen, zal de agitatie voort duren, tot schade van het Zionisme. Daarom dringt spr. aan op een verandering der sta tuten, waardoor voor altijd het doel dei- minderheid verijdeld worde. Daar de bank geconstitueerd is volgens de Engelsch,: wet, zal, indien de statutenwijziging wordt door gevoerd, de Engeischè rechter voortaan kun nen verhinderen, dat het geld der bank voort aan op zijdelingsche wijze worde aangewend voor een doel dat niet in de statuten om schreven is. De spreker, die nog al uitvoerig is, en van tijd tof. tijd heftig geïnterrumpeerd wordt, wordt door den voorzitter herhaaldelijk tot kortheid aangemaand. De heer Bentwieh voortgaande betoogt verder dat men zich niet moet laten afhouden door dreigementen van den heer Zangwill en zijn vrienden om tot zulk een statutenver andering over te gaan. Ook dr. Ilerzl zou liet hiermede volkomen eens zijn geweest. Spreker stelt nu namens de Engelsehe sLand- mamiseltaft" voor dat het engere A. C. zal overgaan tot een statuten verandering als door hem aangegeven. Daarna doet dr. Katzenellsohn namens de directie der bank het voorste! 0111 de statuten -in dien zin te wijzigen, dat het geld der bank slechts in Palestina en de aangrenzende lan den luih worden aangewend. De voorzitter dringt nogmaals op bekorting der debat* "11 aan Dr. Bodeiiheiiner, de tweede General-Rcdner, wil bet voorstel verdedigen, dat het congres een motie zou aannemen, waarbij het op het derde emigres genomen besluit gehandhaafd wordt, en waarhij aan liet A C wo-dt op gedragen om met liet oog op de grooie kosten, te komen tot een beëindiging van het han gende proces. De vraag op welke wijze het kostbare proces ten einde moet worden gebracht, kan niet door een c ngees van 3 a 400 menschen worden beslist. Het congres bezit daartoe niet de nooiiige gegevens Laat het congres do mannen kiezen, die in het engere A. C zullen bes uiten wat gedaan moet worden. Na eenig debat wordt nu gestemd over het voorstel om drie leden aan bet engere A. C. oe te voegen, ten einde een besluit te nemen omuent het aanhangige proces. Do v-orztter deelt mede, dat liet voorste! is aangenomen met 130 tegen 102 stemmen (Applaus en protesten). Dr. Sjemajir Leuin, de eerste Joodsche af gevaardigde in de Russische Doema, beklimt als nu het spr ekgestoe'.te, om zijn voordracht te houden over «nationale opvoeding" Eenige oogenblikken lang is het rumoer oorverdoovend. Dr. Lewin verklaart dat hij met zijn voor dracht wachten zal tot dat rumoer bedaard is. De voorzitter verzoekt nu met grooten aandrang en met het oog op het gewichti ge werk, dat nog gedaan moet worden, om dr. Lewin aan het woord te liten en niet langer te protesteeren tegen de gehouden stemming. Een Engelsch gedelegeerde, rar. Greenberg, betoogt, dat het congres door de stemming onbewust heeft te kennen gegeven, dat het tegen de verandering der statuten is. Daarom stelt spr. voor, dat gestemd zal worden oter een motie waarbij vóór en tegenstanders van de statittenverandering zich zullen uitspre ken, opdat de tegenstanders der statuten- verandering later niet zullen kunnen beweren, dat de meerderheid op het congres evenzeer tegen de verandering is. Met handen opsteken wordt nu besloten dat het congres voor de verandering der statuten is. 1 Alsnu komt dr. Lewin aan het woord, tot het houden van zijn voordracht over «natio nale opvoeding in Palestina." Een van de gewichtigste plichten van het Zionisme moet zijn, zoo betoogt spr., om het opgroeiende geslacht in Palestina Joodsch op te voeden in eigen Joodsche scholen. Het is noodig dat de 90000 Joden in Palestina, die de kern moeten vormen voor de latere Joodsche nederzettingen. De spreker wordt bij het einde van zijn rede door velen geiukgewenseht. De Voorzitter deelt mede, dat, daar dr. Ehrenpreis verhinderd is zijn rede over «de nationale opvoeding in de diaspora" te hou den, dr. Sokolow in zijn plaats het een en ander zal zeggen over dit onderwrrp. Na eenige mededeelingen van den Voor zitter komt te ongeveer acht uur de heer Sokolow aan het woord. Spr. zal geen rede houden doch slechts een voorstel doen, namelijk dit-, het Congres besluite dat het Hebreeuwscli als de offtcieele taal van het Zionisme wordt aangenomen. Spr. betoogt dat het een teeken is van assimilatie, waarop een Zionistisch eongivs het IJebreeuwsoh niet als officieele taal erkent. (Appla"s). De Voorzitter deelt mede dat Dinsdagmid dag om 4 uur een debat over liet emigratie- vraagstuk zal plaats hebben. Daarna wordt de zitting gesloten. Zaterdagavond 10 uur hield het Perscomité van het achtste Zionistencongres in den foyer van het Gebouw voor K en W. eerte recep tie voor de vertegenwoordigers der pers en hunne dames, terwijl tevens genouligd en aanwezig waren verschillende voormannen der Zionistische beweging. De voorzitter van het Perscomité, de lieer J. E. van der Wielen, s.rak een hartelijk woord van welkom in liet Nederlandsch. Duitsch, Engelsch en Fran«eh, de heer Kleere- kooper in het tlebreeuwsch. De voorzitter van het Congres, den wel komstgroet van den heer v. d. Wielen beant woordende, betuigde zijn eerbied voor de Pers in het algemeen en huldigde in het bijzonder de uiterst sympathieke en onpartijdige wijze, waarop de Nederlandsche Pers van de bande lingen van dit Congres verslag geeft. Nog betuigden hun sympathie met de groote Zionistische beweging de heeren mr. Plemp van Duiveland, voor/itter der Haagsche Journaüsten-vereeniging, en Fried, welke laatste een parallel trok lusschert het werk der Vredesconferentie en dat van het Zionisten congres, welke niet zeer gunstig voor de eerste uitviel. Tot éen uur des nachts bleef men onder gp/.elligen kout en muzikale voordrachten bijeen-"De wijn op deze bijeenkomst geschon ken, was afkomstig van de kolonie Rischou te Zion in Palestina. Nederl. DansondenvUzors-Gonootschap. Na een feestelijke bijeenkomst van leden en geïntroduceerden op Zondagavond ving hedenochtend het congres aan van het Ned. Dansonderwijzers-Genootschap in den restau rant Royal te 's Gravenhage. Aanwezig waren o. m. de lieer Jiirgen Schmidt, afgevaardigde van die Genos«en schaft Deutscher Tanzlehrer f.n de heer Touranisi, balletmeester van het i béat re te Bonn. Van Duitsche, Engelsc'.ie en Oosten- rijksche corparatiën waren schriftelijke ge- lukwenschen ingekomen. De heer Jiirgen Schmidt bracht de groeten over van het door hem vertegenwoordigde Genootschap. De penningmeester, rekening en verant woording doende, deelde tnede, dat er e n klein nadeelig saldo is Na mededeelingen van den bibliothecaris over de nog kleine boekerij, bracht de heer James Meijer fils, een uitvoerig vcslug uit om trent den toestand van het Genootschap, ge durende zijn eenjarig bestaan, liet ledental bedraagt titans 19. Het Gpnooti-chap heeft in Duitscliland, Engeland, Frankrijk en Oos tenrijk correspondeerende leden. De heer Jac, Koopman, van Rottenburg werd herkozen als voorzitter van het Genoot schap. De eerstvolgende vergadering zal te Haarlem worden gehouden. De heeren Jac. Koopman en James Meijer werden gekomen tot afgevaardigden naar het Internationale Dnnsonderwijzers Congres, dat in Juli of Augustus van liet volgende *janr te Berlijn zal gehouden worden, 0. m, met het doel een wereldbond te organiseereri, die alle corporation kt a omvatten. KETIIFL EN SPA LAND, 19 Augustus. Ds. F. G. llospers, alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. llerv. Gem. te Strijen. In het nummer van 12 Augustus j 1, be vatte de »N. Schied. Ct." een bericht om trent plannen voor den bouw van een nieuw station der H. IJ S. M. Hoewel dit bericht door de daarbij gevoegde bijzonderheden een indruk van juistheid kon verwekken, meenden wij toch, alvorens dB bericht aan onze lezers mee te deeien, de waarheid daarvan te moeten controleeren, omdat het ons toch twijfelachtig voorkwam. Wij ontvangen nu uit de meest vertrouw bare bron Let navolgende antwoord op onze desbetreffende vraag «In antwoord op nevenaangehaald sehrij «ven, hebben wij de eer U teberichten.dat «bij ons voo shands geen plannen b staan «voor den bouw van een nieuw station te «Schiedam, in den geest als in uw schrijven bedeeld Den heer D. J. N. Zoetmulder alhier is niet voor het '1ste gedeelte van het notarieel Staats-exameri gesaagd, zóoals wij Zaterdag avond meldden, maar voorhet 2de gedeelte Bij den heer J. F. Dupont (fimra G, Odé's Boekhandel) wordt deze week tentoongesteld van Jan Hingman een pastel «Avondstem ming" en een ets «Buiig weer op de Maas Sinds Zaterdag wordt hier vermist uit de ouderlijke woning aan de Nieuwe Haven de 6-jarige Jozef Bodde. Men vermoedt dat het knaapje een ongeluk is overkomen. 'Van de feestelijkheden voor den 31en Augustus a.s. is thans het volgende officieel vastgesteld. Des morgens zal inplaats van de muziek- vereeniging »St.-Johannes" de Chr. har- moriievereeniging «Sursum Corda", gevolgd door de deelnemers aan den wedstrijd in ringsteken op 't losse paard en met paard en sjees, een marsch door de stad maken. Om half tien gaat de stoet van het hotel »De Romein", aan den Maassl. Dijk langs verschillende straten naar het terr in. De zelfde rouziekvereeniging zal tijdens de wed strijden een concert geven. Zooals reeds werd gemeld, zal 's middags een luchtballon worden opgelaten. De vul ling zal van 2 tot 4 uur duren, waarna de luchtreiziger "W. van Pottum zal opstijgen. Ook dan weer concert. «Flardinga" spant dus alle krachten in, om het dien dag niet aan afwisseling te laten ontbreken- 'Bij een wedstrijd, uitgeschreven door de firma Kreitnborg ie Amsterdam, behaalde de heer J. J. Al een len prijs voor het vervaardigen van een reclameteekening. In de gisteren te Rotterdam gehouden athletische wedstrijden, uitgeschreven door «Pro l'atria", behaalden in het nummer '100 M. hartiloopen onze stadgenooten L. Beth en D. de Lange resp. den 2en en 3en prijs. y Zaak-O ad Busscm. Bij besluit van de arrondissements recht bank te Amsterdam,in raadkamer vergaderd, is op '14 Aug j.l. besloten op gronden nader vermeld in een requisitor, dat Zaterdag (17 Aug.) aan de daarin genoemde personen is beteekend en waarin de verschillende feiten worden gereleveerd, waarin de beklaagde personen zich hebben schuldig gemaakt, dat slechts de zaak van 10 der beklaagden nanr de openbare terechtzitting wordt verwezen. Van genoemd requisitor luidt liet slot Overwegende dat de instructie geene ge noegzame bezwaren ter nadere vervolging tart de vijfde, achtste en dertiende beklaag den heeft opgeleverd ter zake van het hun bij vonnis van rechtsingang d.d. 19 Juli 1907 ten laste gelegde en aan den elfden beklaagde voor zoover het hem bij genoemd vonnis ten laste gelegde in'bovengaand requisitoir niet is omschreven overwegende dat de gevangenhouding van den beklaagde Floris Vos wordt vereischl, omdat het in vrijheid zijn van dezen gevaar nplevert voor de maatschappelijke veiligheid daar er gegronde vrees bestaat voor herhaling van misdrijf van "dien beklaagde; Overwegende mitsdien dat de rechibank in deze geene termen aanwezig zijn tot jr, williging van het verzoek bij voormelde memo rie gedaan Gezien de artt. 138, 180, 182 van bt Wetboek van Strafrecht, 85, 80, 127, 507 en 132 van dat van -ti afvordering, wijst |~et verzoek van Floris Vos van de hand, Beveelt de gevangenhouding van den beklaagde Fin,™ voornoemd. Verwijst de zaak tegen de beklaagden- Floris Vos, Allerd ter Steeg, LambertVah linga, Hendrik Sieling Johannes, Philippe Konneman, Jan Wallinga, Bernardus Her- nmnus Krijnen, Johannes Wilhelmus de Gooier, Johannes Lumbers en;Jan Jansen nanr de terechtzitting Stelt de beklaagden Pieter Dijkstra, fee Kroeske en Hendrik Ueidema buiten vervol ging van al liet hun bij vonnis van rechts- ingang d.d. 19 Juli 1907 ten laste gelegde en stelt den beklaagde Johannes Larnbers bui ten vervolging ter zake van het meerdere hem bij genoemd vonnis van rechtsingang ten laste gelegde Bepaalt, dat aan den beklaagde Floris Vos ambtshalve een raadsman zal worden toege voegd. («Hdbl N Nu zich mond-en klauwzeer in Friesland heeft ve toond, meent het bestuur an het Rundvee Stamboek goed te doen, de beslis sing omtient het al dan riiet doorgaan der keuring en tentoon-télling van vee op 24 Sept. a. s te Leeuwarden voorloopig aan ie houden De Schiedamsch Voetbal vereeniging Voir, waarts I won gisteren met 80 den wed- st ijd tegen de Delftsche Voetbalvereenisin» D-N I. De ramp aan den Roek. De Minister van Landbouw brengt ter kennis lo. dat de Engelsche rechter de reederjj «The Great Eastern Railway Company" tot een bedrag van 25,541.12/p. st,,'zijnde15 p.st. per ton aansprakelijk heeft gesteld voor het verlies van menschen levens en goederen, bij gelegenheid van het ongeval 21 Februari j.l. aan het stoomschip «Berlin" bij den Hoek van Holland overkomen 2o. dat blijkens in de «Times' voorko mende oproepingen, ieder, die aanspraak op eenige vergoeding meent te kurnen maken, hiervan vóór 30 Octobei moet hebben kennis gegeven, bij gebreke waarvan liq van uit keering zal zijn uitgesloten. De Minister noodigt alle Nederlandsche belanghebbenden die op eenige vergoedi g aanspraak meenen te kunnen rnaken, uit, zich onder overlegging van stukken,-waaruit hunne aanspraken zouden kunnen blijken, ten spoedigste in verbinding te stellen met den consul-generaal der Nederlanden te Lon den, die de Nederlandsche belangen zal be hartigen en desverlangd nadere inlichtingen ter zake zal verstrekken. Aanklacht wegens laster. De sBordr. Ct." verneemt, dat bij den off. v. just, te Dordrecht een aanklacht is inge diend door den tandarts G. Broekemn aldaar naar aanleiding van e- n bericht in het week blad De Toekomst. In dat bericht wordenden klager ongeoorloofde handelingen met een patiënte ten laste gelegd. Een auto omgeslagen. Vrijdagavond is de auto, gemerkt H 276, waarin behalve den chauffeur twee dames waren gezeten, op den Boulevard te Seheve ningen. door liet te kort nemen van een draai, omgeslagen. 'De beide juffers vielen onder den wagen, bekwamen nog al eenig letsel en klaagden over pijrt in den ru*. Aan het poliiieposthnis werd geneeskundige hulp verleend, waarna de jonge dames per rijtuig naar haar woning werden gebracht. De chauffeur had zich uit de voeten ge maakt en de automobiel staat bij de politie ter beschikking van den eigenaar. Ontvlucht. Op de Hei order de geme-nte Pernis was een brandje ontstaan en werd terstond aan kwaadwilligheid gedacht. De rijksveldwachter aldaar, A. den Boer, stelde een onderzoek in, met het gevolg dat Arie Vet door hem werd aangehouden. Inmiddels waren uit Rotterdam naar Pernis vertrokken de rechter-commis- saris met een substituut-officier van justitie en den griffier, benevens een rijksveldwach ter. In do woning waar de brand had plaats gehad werd in het bijzijn van den bewoner en diens zoon de verdachte gehoord, met het gevolg dat zijn aanhouding en overbrenging naar het Huis van Bewaring te Rotterdam gelast werd. Deze overbrenging zou plaats hebben per stoornb iot. De rijksveldwachter moest even informee- ren hoe laat de boot vertrekt. Van deze schoone gelegenheid maakte de aangehoudene gebruik om door de achterdeur het huis te verlaten. Toen de rijksveldwachter binnen kwam, wezen de, heeren wel waar hij liep, en ofschoon deze met den Pernisser rijks- en gemeemevpldwachter er op uitgingen om hem te vangen, gelukte dat niet Al de grienden werden afgezocht, maar zonder den vogel te kunnen knippen. Later bleek dat hij uit de haven een roeiboot had weggenomen en daarmede de rivier was overgestoken naar Sehiedritn. Het is - nog niet gelukt hem in handen te krijgen.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2