diteevde gezanten der vreemde mogendheden nu en dun verschillendb leden dor conferen tie en stud genoo ton aan luisterrijke diuets in de gezaiiTschapswoningen. Sedeit ©enige weken heeft ook de Deutsche gezant bij ons hof, de heer Von Sch'iver, een reeks van zulke gastmalen geopend in het legatiegebouw, het vermaarde voormalige Huis Suylenburgh aan den L. Vijverberg. Aan dat van gisteravond zaten o. a. met gastvrouw en gastheer nan: Lord Ifeav (ba ron Mackay) gedelegeerde van Mn gelandad miraa' Sporrv, van de X.-Amerikaan;che delegatiede heer Roque Salnz Peau, eerste gedelegeerde van Argentinië: Nabl Bev en Xiknd Bev, beiden \an de Tin-koelie dele gatie de heer de la Eiea y Calvo, gdele geerde van Spanje; dn pauselijke zaakgelas tigde aldaar, mgr. Giovannini; gcp. gene- ranl-majoor De Wit, oud-commandant der be reden artillerie, Baron von Schlozer, majoor van hot Pruisische leger, in garnizoen te BonnSir Thomas Barclay, 'de bekende vre- desvoorstanderde heer Mouraviefff, parti culier secretaris van ambassadeur de Neli- dow, president der conferentie en nog enkele andere genoodigdeu. Verschillende der nan- zi tienden waren vergezeld van hun dames. Onze Ministers, De minister van oorlog, van verlof terug gekeerd, heeft heden zijn werkzaamheden op het departement hen-at. At jeb. De correspondent te Kota-Radja van de «Tel." seint dato 28 Augustus Bij een aanval met blanke wapens op een patrouille werden licht gewond kapitein Win ter en een mindere. De vijand had 9 dooden, (Met den in dit telegram genoemden ge wonde zal bedoeld zijn kapitein W. R, Win ter, in Juni 1906 tot dien rang bevorderd. Internationaal Ziilvelcongres. Bjj Koninklijk besluit is benoemd tot ver tegenwoordiger der Nederlnndsche regeering op het in de maand September 1907 te 's-Giavenhage— Scheveningen te houden inter nationaal zuivelcongres, jhr. A. H. J. H. M>- ehiels van Kessenicli, te Nuth, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. («St.-Ct.") Vredesconferentie In de gisterochtend gehouden zitting an de commissie van onderzoek uit Commissie IV, onder voorzitterschap van den heer De Martens, Rusland, is de discus&ie over de kwestie van vernieling van prijsgemaakte schepen van onzijdigen verdaagd tot a.s. .Vrijdag, op aandringen van Sir Ernest Sa- tow, Engeland, in afwachting van nadere instructies welke hij van zijn regeering tege moet ziet. Ten aanzien van de 14e vraag van de bekende door den heer de Martens opgestelde \ragenJijst en luidende: In hoever zijn de bepalingen, van de conventie van 1899 be trekkelijk de wetten en gebruiken van den landoorlog toepasselijk op de krijgsverrich tingen ter zee, aerd het nuttig geoordeeld, op voorstel van België, over dit vraagstuk een rapport saam te stellen alvorens het in discussie te brengen. Het opstellen van dat rapport werd daar na opgedragen aan jhr. H, A. van Kamo- beek, toegevoegd gedelegeerde van Neder land. De volledige agenda voor de Vrijdagoch tend a.s. ten half elf te houden voltallige bijeenkomst van commissie II, luidt als volgt lo. Rapport van den heer Louis Renault (Frankrijk) namens de commissie van onder zoek der 2e sub-commissie, over het onl- werp-reglement ten aanzien van de opening der vijandelijkheden. Stemming o eer dat reglement 2o. Rapport van kolonel Borel (Zwitser land) namens de commissie van onderzoek der 2e sub-commissie over het on t werp- reglement betreffende de rechten en ver plichtingen der neutralen te lande. Stem ming over dit ontwerp. 3o. Rapport van denzelfde namens dezelf de sub-commissie over het voorstel betref fende toevoeging van een nieuwe hoofdstuk V, handelende over de onzijdigen in de grondgebieden der oorlogvoerende partijen aan het reglement van 1899 betreffende de wetten en gebruiken van 'den 'anJoorlog. Stemming over dit nieuwe hoofdstuk. V Gisterenmiddag vergaderde de 11 Ie com missie voltallig onder presidium van den heer Tornielli (Italië). Zij had zich bezig te houden mot een be voegdheids! raag ten opzichte van het recht der onzijdigen mijnen te leggen, in hun terri toriale wateren, teneinde hun onzijdigheid in tijd van oorlog te kunnen handhaven. De heer Streit (Griekenland) las een rap port over deze aangelegenheid. De heer Roell (Nederland) zette uiteen, 'dat het noodzakelijk was, enkele regelen te stellen aan de onzijdigen ten opzichte van het leggen van mijnen. De heer Satow (Engeland) meent vooreerst ten aanzien van de vorm-kwestie, dat do 3e commissie he-m toeschijnt, niet bevoegd te zijn in deze zaak. De Conferentie zou haar eerst moeten machtigen, deze kwestie te behandelen, doch het komt hem voor, dat het niet wenschelijk zou zijn, haar die op dracht te vragen. De kwestie is niet van dringendfen aard en de Conferentie zou eerst de studie van de onderwerpen op haar pro gram moeten voleindigen en daarop komt do zaak niet voor. De heer Iiuy Barbosa (Brazilië) is niet van die meening, hij acht, dat het regelen van het gebruik van 'de oorlogswerktuigen, op dit [Hint, zoowel als op andere, in zich sluit, dat niet alleen de toestand van do oorlogvoerenden to dozen aanzien, muur ook die van de onzijdigen in oogenschouw wordt genomen. De beide kwesties zijn nauw met elkan der verbonden. Brazilië, dat een zeer lange kurilijn te verdedigen heeft en geen vol doende marine dam voor, heelt er groot be lang bij. to weten, in hoever hot, om daar in te voorzien, gebruik zal mogen maken van do moderne uitvindingen. Wat de com petentie-vraag aangaat, de heer Baibo«a ge- loefi nier. dat men die tusschen scherpe grenzen kan beperken. Hot Russisch program had de bedoeling, -leehte de voornaamste zaken te doen bespre ken, toch heeft men andere onderwerpen be handeld, die niet. op dat program voorkwa men. De heer Nolidow merkt op. dat de kwes tie van liet leggen van mijnen niet voor komt op het program van de Conferentie, Hij voegt zich bij liet oordeel van den beer Sn tow. De heer Tcharykow (Rusland) dient een voorstel in, dat deze strekking heeft, dat de onzijdigen zich aan dezelfde technische re gelen hebben te houden bij het leggen van mijnen als de oorlogvoerenden. De heer Hageriip (Noorwegen) zou 'dit voorstel willen aanvullen 'door een ander, dat op meer uitvoerige wijze de onzijdigen ten aanzien van het leggen van mijnen ge lijk stelt met de oorlogvooreden. Ten slotte, na verdere lange beraadslagin gen, worden de heoren Hagerup en Tchary kow liet 'daarin eens, dat 'de commissie van redactie hun beider voorstellen zal kun nen combineoren. De voorzitter doet opmerken, dat, nu men overeengekomen is om de zaak te reglemen- feeren. men ook de verplichting voor de on zijdigen moot overwegen, van het leggen van mijnen kennis te geven. Eindelijk constateert hij, dat de zaak in han'den zal worden gesteld van de commissie van redactie en wordt de zitting gesloten. Uitslag der stemming voor den Gemcenteraiul in district I. De uitslag van de gisteren gehouden stem ming voor den gemeenteraad in district I van Rotterdam is als volgt: "Voor de aftreding in -1911 Aantal kiezers 7665. Uitgebracht 5016 stemmen. Van onwaarde 129. Volstrekte meerderheid 2444. Herstemming tusschen" de heeren II. Die- mer (antir.) met 18 H eu P. J. Helsdingen (soc.-dem met 1640 stemmen. De heer I. Roest van Limburg (lib.) kreeg 1436 stemmen. Voor de aftreding in 1913: Aantal kiezers 7665. Uitgebracht 5021 stemmen. Van onwaarde 116. Volstrekte meerderheid 2453 Herstemming tusschen de heeren mr, A. L. N van den Clooster, baron Sloet tot Everlo r.-k. met 1682, en jhr. F. van Citters (lib met 1548 stemmen. De heer L. M Hermans (soc.-dem.) kreeg 1478, de heer J. L. van der Voorden (vrijz.- dem.) 137 stemmen. Gemeenterekening li otterdam. Uit de thans in druk verschenen rekening der gemeente Rotterdam over 1906 blykt, dat de werkelijke ontvangsten hebben bedragen f 13.152.403,261/2 tei wijl deze geraamd waren op f 11.753.640,95. De uigaven, op hetzelfde bedrag geraamd, bedroegen ƒ12 336 576,43, zoodat de gewone inkomsten en uitgaven een batig saldo op leverden van f 815.826,831/2. Zooals uit het bijgevoegd schrijven der commissie voor de financiën blijkt, zal voor den dienst van 1907 over dit batig saldo beschikt moeten worden tot een bedrag van f 422.798,73. Voorts zullen op verschillendebuitengesvone volgnummers credieten moeten worden over geschreven op den loopenden dienst tot een totaal bedrag van 11.181.180,79. Stam verwan! e belangen in Z. Afrika. Men meldt ons uit Amsterdam dd. 2S Aug. In de.heden gehouden jaarlijksche verga dering der Xederl. Mij. tot handhaving van stamverwante belangen in Zuid-Afrika, werd door den directeur, den heer O. Kamer- iingh Omus liet jaarverslag uitgebracht, waaruit o.a. bleek, 'dat op de uitgeleende gel den de verschuldigde rente werd betaald. Aan rente en prolongatie is 4589 ontvan gen. Do onkosten, lniur, adm. enz., bedra gen f 591, ZiOodat er 3998 overblijft. Daar van moet 20 aan de reserve komen, die thans 1903.89 bedraagt. Aan aandeelhou ders kan 2| worden uitgekeerd en f 591 op reserve-rekening worden overgebracht. Het aantal leenlngs-aanvrage was gering. Er werden slechts 2 posten, groot 3500 afgesloten. Het bekende ambachtsplan kwam nog niet tot de gewenschte oplossing. Aan de zakelijke toenadering tusschen Ne derland en Zuid-Afrika was de overkomst van het Parlementslid mr. F. S. Malan, te Kaapstad bevorderlijk. De zin voor coöperatie 'die thans sterk op den voorgrond dringt belooft groote ontwik keling in de zuivelnijverheid, maar ook 't aan 'f, licht brengen dat directe verbinding met het vasteland voordeelig zal zijn, waartoe do Zuid-Afrik, tentoonstelling medewerkte. Met 'dank wordt, herinnerd hetgeen onze consul-generaal, de heer Knobel, voor Ne derland doet. Verslag, rekening en dividend- bepaling werden goedgekeurd. De aftredende commissarissen werden herkozen. Volksbond, Yoroenlglng tegen drankmisbruik. (Vervolg.) Alsnu kwamen aan de orde dc voorstel len van hoofdbestuur en afdeelingen. Dr. W. P. Ruijsch leidde alsnu dc be spreking in van liet denkbeeld van do op richting van het consultatie-bureau voor alcoholisten. O]) voorstel van don voorzitter wordt besloten, het onderzoek iu deze an oen commissie op te dragen, die in dc volgende vergadering rapport uitbrengt. Door Almelo werd voorgesteld de wen- sehelijklu'id uit te spreken aan stations goed drinkwater, tegen betaling verkrijgbaar te stellen. Gotinchem voegde hieraan toe, het hoofdbestuur uit te noodigen m deze stap]teil bij spoorwegmaatschappijm te doen. Van do bestuurstafel werd voorlezing ge daan van de antwoorden der verschillende spooivlirectios ingekomen, op de vraag, hoe dit aan de stations geregeld is. Na cenig debat stelde het hoofdbestuur voor, dc wenschelijkheid uit te spreken, daf hierin verbetering wordt gebracht en 't hoofdbestuur op te dragen te overwegen, wat daartoe kntt gedaan worden. Aldus werd besloten. Om half twaalf verscheen de burgemeester ter vergadering, en word door don voorzitter verwelkomd. De burgemeester antwoordde, dat hij er- kont, dat de tank dezer vereeniging een bij uitstek nuttige is en voor haar nog een ruim arbeidsveld is weggelegd, niet het ninst ook in Rotterdam. Hij hoopte, dat 'de beraadsla gingen bevorderlijk mochten zijn' aan het dool, en dat allen aangename hrrinnerigen zonden, mogen medenamen uit Rotterdam. Na oen itesproking over de wijze om het advorteciou in het orgaan te bevorderen, kwam aan de orde het voorste!-Devonter, om het hoofdbestuur uit te noodigen iu overwe ging te nomen het organiseeren van een nationale huisvlijttontoostel 1 ingin 1908 te Utrecht te houden. Uit het debat bleek, dat men meer hechtte aan een modellen-tentoonstelling, dan een nlgemeene huisvlijt-tontoonstelling. Namens het hoofdbestuur sprak mr. Goe man Borgcsius aantoonend, dat de tentoon stelling goed kan werken, maar cr moet gezorgd worden dat 'daarvan aantrekkings kracht uitgaat. Daarom stelde het hoofdbe stuur voor aan de commissie op te dragen een tentoonstelling te organisecren en te trachten daaruit een keurcollectie te verva lt rijgen, die aan de afdeelingen Kan rondge zonden worden. Aldus werd besloten. Hierna werd pauze gehouden. Na de pauze kwam eerst in behandeling het voorstel van Maastricht om het hoofd bestuur stappen te laten doen bij dc Regee- ring opdat verkregen worde: dat het schooltoezicht op het L. O. meer belang stelle in het vraagstuk der drankbe strijding in verband met de school; do drankbestrijding (evenals de spaar zaamheid) als onderwerp voor de districts- vergaderingen der schoolopzieners en arron- dissementsvergaderingen met onderwijzers worde aanbevolen; 'de invoering op de L. 8. van die leesboe ken wol-de bevorderd, waarin minstens eenige lessen aan het drankvraagstuk worden ge wijd en de arrondissementsbibliotheken vol doende literatuur over bet onderwerp be vatten. Dit voorstel werd, nadat het ook namens het hoofdbestuur bij monde van den heer Goeman Borgesius krachtig was onder steund, aangenomen. De voorstellen van Deventer betreffendte het uitschrijven van een prijsvraag voor een tooneelstuk en van een tooneel wedstrijd werden teruggenomSen, omdat men het ge wicht gevoelde van dc opmerking van het hoofdbestuur, dat de kunst in deze niet dienstbaar mag worden gemaakt in dien zin, dat haar uitingen ophouden kunst te zijn, althans haar waarde als zoodanig on dergeschikt wordt gemaakt van de propa gandistische strekking barer voortbrengselen. Ook werd teruggenomen het voorstel van Deventer betreffende oprichting van aicofiol- curouspen, daar dit op den weg ligt van de Ned. Onder wij zers-Propagandacl ub en het niet noodig is met deze te concurreeren. Omtrent het voorstel van Dinxperlo om den volkszang te helpen bevorderen door het verspreiden van volksliederen, beloofde het hoofdbestuur daarop de aandacht geves tigd te zullen houden. Utrecht stelde voor het hoofdbestuur uit te noodigen te onderzoeken hoe op dc rarest doeltreffende wijze het drankgebruik oi der de lotelingen bij gelegenheid van de loting voor de Nationale Militie kan worden be streden- Voorgesteld werd de Regeering te verzoe ken den tijd voor de loting bestemd te ver lengen, 'daar thans door cfe heersehende drukte en als gevolg daarvan het lange wachten de lotelingen naar de herbergen gelokt worden. Db voorzitter merkte op, dat do_ vergade ring niet genoeg voorbereid was om een der gelijke opdracht aan het hoofdbestuur te neven. Dit laatste zal op dit punt echter de aan dacht gevestigd houden. Zaandam drong aan op uitbreiding der statistieke gegevens door Vermelding in hoe vee! gevallen armoede liet gevolg is van drankmisbruik. Dit punt werd echter teruggenomen 'daar dit op den weg ligt der eonsuItat.iebureaux in de ochtendvergadering besproken. Het voorste! van het hoofdbestuur om voor 1908 een subsidie van ƒ250 te verleenen aan do Vereeniging lot bevordering van het her stel van drankzuchtigen werd goedgekeurd. Do begrooting voor 1908 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op 15.300. Als plaats voor de volgende nlgemeene vergadering werd Zaandam aangewezen. Wat de vermelde rapporten betreft werden do 'dnarin vervatten conclusies aangenomen. Wat betreft dc consowee ri ngsmiddcle n zn! de commissie haar onderzoek voort zetten. Tot bestuursleden uit de dubbeltallen van het hoofdbestuur bleken gekozen de heeren dr. S. D. van Veen, te Utrecht, 'dr. C. II. H. Spronck, te Utrecht, 'dr. 8. Lulofs, te 's-Gravenhago, on mr. II. Vcrkouteren, te 3onSeÉ0aS. De vergadering werd alsnu gesloten, waarna men zich vereenigde aan oen ge meenschappelijk diner. libertair en Communistisch Congres. In de gistermiddag gehouden huishoude lijke bijeenkomst, die voor de pers niet toe gankelijk was, is besproken do oprichting der Intei nationale Libertaire. Verschillende motic-s en resoluties werden voorgesteld en ten slotte in éen resolutie samengevat, welke met 43 tegen 6 stemmen werd aangei omen. Deze resolutie luidt als volgt liet congres vei klaart, dat de «Interna tionale" is gesticht dat de groepen van federatie», die er bij zijn aangesloten en zich /uilen aansluiten, autonoom zullen zijn, en dat die internationale" zal slichten een Internationaal Bureau, waarin zitting zullen hebben rijf gedelegeeiden, die dicht bij elkaar moeten wonen, ten doel hebb mie het for- meeren tan een Internationaal Archief en de totstandkoming \an internationale verbindin dingen, die plaats zuilen hebben met drie kameraden uit ieder land In de openbare avondvergadering werd door den voorzitter Lange mededeeling ge daan van het tot stand komen dei «Inter nationale". Na deze nmdedeeling bracht Pierre Monelte uit Parijs rapport uit overAnarchisme en Vakbeweging. V In de anarchistenvergadering beschul digde Siegfried Nacht den Hollander Croi- set gisterenavond aan burgerlijke journalisten mededeeling uit de geheime zitting gedaan to hebben, wat weder aanleiding gaf tot hef tige discussie. Croisct verdedigde zich dat bij niet heimelijk doch in tegenwoordigheid van enkele kamerleden de gevraagde inlich tingen gaf over de oprichting der interna tionale. Hij is geen politiespion; wantrouwt men mij, zoo zegt hij, doodt mij desnoods. Met overgroote meerderheid werd een mo tie Maletesta aangenomen waarin de hou ding van Croiset betreurd en overgegaan wordt tot de orde van den dag. OVERSCHIE28 Augustus. Door den notaris D, van den Berg, alhier, had heden voormiddag in een der zalen van de «Ver gulde Koetswagen", de veilir g plaats van de bouwmanswoning, genaamd »De honderd morgen", staande aan den Schiedamschen weg, nabij de tol, ter gezamenlijke grootte van 8 H.A., 49 A. en 77 cA., verdeeld in vier perceelen perceel I, zijnde de zeer gunstig gelegen bouwmanswoning met stallen voor 70 stuks vee, paardenstal en wagenschuur, ter grootte van 14 A. en 87 cAv m veiling f 3500. perceel II, eenige perceelen weiland, lig gende tegenover perceel I, met daarop staande varkenschuur, groot 4 H.A., 68 A. en 84 cA., in veiling f! 1,700.-- perceel III, een perceel weiland, gelegen in den Spmgenschen polder, aan den Schie damschen stiaatweg, ruim 1 H.A., in vei ling f6200 perceel VI, een perceel wei- en hooiland, weg en watering, gelegen in den Spangen- schen polder, groot ongeveer 3 H A., in veiling f7600.—-. Voorts een huis met tuin, open grond en erve, staande en gelegen aan den Üroogen- lioek, wijk B 32, groot 1 A. en 96 cA., in veiling f 1700. De afslag zal plaats hebben op Woensdag 1 September v.m lOi/g uur m bovenge noemd lok/al. STADSNIEUWS. Onze afgevaardigde. Dc „Ned." schrijft: Naar ons bericht werd, heeft graaf van Limburg Stiruin wegens den toestand zijner gezondheid zijn ontslag ingediend als Kamer lid. De verhouding waarin hij tol ons blad staat, alsmede dc ons gedane mededeeling dat bespreking van dit ontslag en van zijn persoon op dit oogenbiik hem niet aange naam zou zijn, weerhouden ons van hieraan meer toe te voegen, dan dat de Kamer, in hol bijzonder zijn politieke vrienden, veel aan hem zullen verliezen, wegens zijn hen- ui-. van Indische toestanden, vooral ook op het gebied der zending, die in de laatste jaren ook op staatkundig gebied *an zoo veel meer belang is geworden, cn wegens den bijzoaderen ijver waarmbe hij gedurende zijn dertienjarig lidmaatschap kennis nam van alles wat op dit gebied voorviel. "Het is ongetwijfeld aller wensch, dat de gedwongen rust moge leiden tot spoedig herstel zijner gezondheid. Koninginnedag. De Commissie voor de fietswedslrijden deelt mede dat een kleine wijziging is gebracht in den weg dien de fietsoptocht zal gaan. Deze zal zijn Groenelaan, Visscherstraat, Dwars straat, Hagastraat en voorts zooals het pro gramma vermeldt. Dat in verband met de opgebroken straat. De deelname aan den wedstrijd voor dames zou de Commissie nog gaarne wat grooter zien, waarom zij hadr, die zich nog niet opgaven, wil opwekken dit alsnog te doen De deelname is groot genoeg om het nummer te doen plaats hebben, maar de sti ijd zal bii grooter deelname aardiger worden. De wedstrijd voor versierde fietsen 1». lo ft goed le slagen. liet aantal deelnemers is reeds 25. Die daaraan alsnog willen deel nemen, heeren en/of dames, kunnen zich daar- \oor nog opgeven Aangenaam zal het der commissie zijn, wanneer deelnemers aan dec fietstocht, die niet aan den wedstrijd voor ver sierde fietsen deelnemen, dc fiets toch eenigs- zins versieren dat verhoogt natuurlijk het mooi van den fietsoptocht. De prijzen voor de verschillende fietswed- strjjden zijn tentoongesteld in de étalage van de firma Brinkman Co., Hoogstraat. De fietsen, aangeboden door de T, I. J[,! rijwieienfabriek, worden beschikbaar gesteld voor de winners, en op vertoon van het bewijs, afgegeven door de commissie, speciaal voor hem of haar die als winner treedt zullen worden gebouwd. De commissie dringt er op aan dat alle deelnemers op den Koninginnedag uiterlijk te 12 uur aan den Doele aanwezig zullen zijn. Het bestuur der Oranje-"Vereeniging ver zoekt ons te willen mededeelen, dat de kinderen van school G op 31 Augustus des morgens 91/^ uur in het Vereenigingslokaa! aan de Broersvest worden verwacht. Op verzoek van het bestuur der Oranje- Vereeniging deelen wij mede dat een dertigtal dames en heeren zich bereid hebben ver klaard hun medewerking te verleenen bij het trakteeren der kinderen op het terrein vroeger Balkengat, naast het terrein der firma van Deventer. Wij zullen dien dag nog een optocht heb ben, bujten de Oranjevereeniging en haar programma om De kindeven der Zendingsvereemging «Jezus komt", zullen des middags ten 2 ure op de Groote Markt samenkomen en het vaandel afhalen ten huize van den heer Dulfer, zich op de Lange Haven vereenigen met do kin deren van liet «Leger des Heils", en daarna gezamenlijk een wandeltocht naar het Balken gat maken, waar verscheidene sprekers zich zullen doen liooren. Aanbeveling en voordracht. Aan heeren leden van den Gemeenteraad is kennisgegeven, dat ten Raadhuize is ter visie gelegd, ten einde in de eerstvolgende vergadering tot eene benoeming te kunnen overgaan lo. een aanbeveling van Curatoren van het Gymnasiusp, voor de betrekking van leernsr in de Nederlandsche taal en letterkunde aan die inrichting van onderwijs, tengevolge van het niet aannemen der benoeming door den heer H J. Nnssau-Noordewier, waarop ge plaatst is de heer R. van der Meulen ie Rotterdam 2o. een voordracht tot benoeming van een onderwijzeres aan school D (hoofd de heer J Hage) waarop geplaatst zijn I. mej, 0. P. Beth, onderwijzeres te VlaardingenII mej. M. C. de Brujjne, idem te Oud-Leusden en III mqj. T. Rjjkse, idem te Ouderkeik a/d IJssel, Verbetering Warande. De Commissie voor de Gemeentewerken heeft voorgesteld de Warande te verbeteren als volgt De hoogte in de as van den weg zal zjjn 0.90 M. -+- N. a. P. Het profieleen rjjweg van 7 M. waarop ter weerszijden verhoogde voetpaden van 5 M. breedte, en (langs de rooilfjn) strooken van 2.50 M. geschikt voor rijwiel of niet aangespannen voertuigen. Bij dit profiel verkrijgt men langs dc rooilyn slechts een hoogte van 0,811/2 M. -1- N. A. P. Wijders ontstaan er 2 goten die, behoorlijk met kolken bezet, voorzien in de afwatering die thans zeer gebrekkig is voorloopig alleen aan de N.O. zijde. De kosten worden geraamd op f1200. In verband hiermede wordt voorgesteld een daarmede verbandhoudend profiel vast testel len voor de Laurenstraat en Schoolstraat en de hoogte in de as van 0,90 M. N. A. P. Onteigening gronden in de Gorzen. B. en W. hebben een voorstel bjj den Raad ingediend tot onteigening van de ge bouw 'e en ongebouwde eigendommen in de z g. Gorzen, toebehoorendeeen huis met schuur en erf aan Corn. Noordegraaftwee lunzen met schuur en erf, een tuin, een schuur, weiland weg en water, aan wed. G. MullerVrijland te Rotterdam, te samen 6 H A. 81 A.; ten einde uitvoering te kunnen geven aan het plan van uitbreiding den 19 Januari 1906 door den Gemeenteraad va tgesteld, in ver band met 6 der Woningwet. Verbetering Gasstraat. In verband met de vele klachten stellen B. en W, voor reeds dit jaar aan te beste den de verbetering der Gasstraat, welk werk op de begrooting voor 1908 was geplaatst. De kosten worden geraamd op f4900. Bij het heden te 's-Gravenhage gehouden examen Hoogduitsehe taal, Middelbaar Onder wijs, acte A, is geslaagd mejuffrouw G. L. Horn, ran hier. Zilveren jubilee. Heden herdenkt J. H. C. Schulze den dag waarop hij gedurende 25 jaar als schilder is werkzaam geweest by den heer T. Stahlie Lange Keikstraat. Te 12 uur met zijn vrouw ten huize van zyn patroon ontvangen, werd hem door dezen onder eenige hartelijke woor den een gouden horloge met inscriptie aan geboden, terwijl hem door het personeel der firma een fraaie lamp werd geschonken. De jubilaris dankte voor deze bewijzen van waardeering en vriendschap.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2