Hg! Koninklijk Echtpaar naar Zeeland. btnnënlandT STADSNIEUWS. f f 60000— 30 f 2400. hij liet \vM mag zijn, waarom. dan do be perking, dat- hij slechte mag propageeren voor tnoeningen niet „vreemd min zijn om geving Heeft dan de omgeving altijd ge lijk, of ht'sslist ,,de meerderheid aangaande wat id of niet waar en good its? Ts „propa ganda'' geoorloofd, dan is zij hW alleen voor zoover zij het ware en goede, onafhan kelijke van tie meening der omgeving, t.e- tordeit. Maar dan moet ook de Regeering stoed» uitmaken wat „waar en goed" is, en zoo komt men vierkant in strijd met de grondbeginselen van ons staatsrecht. Bij benoemingen besliste steeds en on voorwaardelijk bet belang van don dienst, en worde, dan ook kluchtig te- ïeclugcwezea de ambtenaar, die van zijn ambt gebruik mankt om propaganda te ma ken voor iets, dat buiten zijn ambt valt. Allerverderfelijkst achten wij hot, dat hij rechterlijke benoemingen op godsdienst gelet wordt. Goede rechters zijn voor onze lage tractementen reeds moeilijk genoog verkrijg baar. Wie onderstelt, dat een rechter zich in zijn betrekking door propuganda-mol te ven laat. leiden, onderstelt dat hij ivn sl echt rechter is, dus niet benoemd dient te worden, noch bij de eene noch bij de an dere rechtbank. Buiten zijn ambt is hij vrij en is zijn optreden in zake van godsdienst en politiek een kwestie van meerdere of mindere fijngevoeligheid, van tact. Het. be leende stelsel van „Roomsehe en Protestmit- sche vacature»" is o. i. niet goede Regoe- ringshegin«elen niet vereenighaar. Tiet. pu bliek heeft rechtop een goed ambte naar. Rilt alleen heeft den doorslag te ge ien. Ook in ouzo kringen wordt maar al te dikwijls oen benoeming beoordeeld naar de politieke of godsdienstige overtuiging van den benoemde, ook daar waar deze met liet ambt en zijn uitoefening niets te .naken heeft. "Wij acliton dat uit den booze." I. Hét heeft op de Zeeuwen een alleipret tigsten indruk gemaakt, toen bekend werd, dat 11. M. do Koningin met Hilar Gemaal voornemens was wederom hun land een be zoek tc brengen, Allengs werden deze zoo veelzeggende en vcelbetcekenende woorden aangevuld met aanwijzing der data 12, ld en 1-1 September, weldra nog uitgebreid met de mededeeling van uitvoerige plannen. Den oosten dom Donderdag 12 Septem ber (de aankonvt te Middelburg is lypaald op 11.10), wordteen bezoek gebracht, via Koiuk'kerke aan Vlieringen ter bezichtiging van da fabriek der Kon. Maatschappij „De Schelde". Vrijdag 13 September geldt liet bezoek Veere, Zijpe, Bruhiisae, Oosterhuid, Nieu- werkerk. Ziei-ikzee en Goes. De laatste dag is bestemd voor een bc- ■t /meuwsch-Vlaanderen Bresken.-, Sehoondijke, Oetetiburg, Neuzen, Axel en Hul-t, om van Ylissingen uit Zeeland v.eer te verlaten. Gnat men na hoe slecht, de verbinding is tu=»elion d"ze dagelijks te bezoeken plaat sen dan kan men eenigszins begrijpen hoe zwaar de tank moet zijn der journalisten, die verslag hebben te, geven van dezen tocht der Koningin. Tc zwaarder is hun werk, omdat het voor hen onmogelijk is zich even gemakkelijk en even vlug te verplaatsen als de Ilooge Be zoekers. Gelukkig heeft Hare Majesteit toegestaan dat een door den Ned. Journalistenkring aim te wijzen verslaggever, met een die uit sluitend voor de Zocuwschc bladen werk zaam zal zijn. gebruik maakt van denzelf- den trein en van dezelfde boot als Zij en diw nauwkeurig op de hoogte zich kan stel len van de wijze, waarop de verschillende gemeenten van hun vreugde cn hun instem ming zullen doen blijken. Hij zal derhalve de vraagbaak zijn zijner collega's; hij heeft hen dus in te lichten over alle» wat de ver schillende tochten aanbelangt. Als hongerige raven zullen zij dan ook op hem aanvallen op de plaatsen van opont houd en niet. het minst in den avond van eiken terugkeer in Middelburg, Het is arer zeker te betreuren, dat de Nederlnndsehe Journalistenkring achterwege is gebleven om de taak der journalisten te verlichten, door te bewerken dat een Pers- boot die der Koningin volgde, «?n dat een wagon werd gehaakt aan den trein of de tram, waarmee de Vorstelijke personen hun reis maken. Nu is het onmogelijk om uit eigen aan schouwing het Nederlandsche volk een vol komen volledig denkbeeld te geven van wat in Zeeland geschiedt. Men weet het, 't is niet do eerste maal, dat de Koningin Zeeland bez.oekt. Van 21 tot 25 Augustus 1894 ontvin gen Middelburg en Vlissingen de beide Ko ninginnen, terwijl een dier dagen een rijtoer werd gemaakt door Vlaanderen. Do laatste maal was het na de ramp spoedige 'dagen der vrecselijke overstroo ming, namelijk den 23en Maart 190G, toen Hare Majesteit in geztelschap van Prins Hendrik der Nederlanden via Vlissingen, Zeenwsch-Vlaanderen bezocht om zich met eigen oog te overtuigen van den omvang der ramp. Dit derde bezoek zal dus het uitgebreidste wezen. Omvangrijk zijn dan ook de voor bereidende maatregelen geweest. Met de meeste, nauwgezetheid hebben we van den beginne af aan gevolgd, wat, aan dit heuglijke bezoek voorafging. We volgden mef belangstelling de planum der gemeen ten en der talrijke commissie., voor ver siering. Zoo moe-sten ook maatregelen worden ge troffen voor het vervoer enz. van do afdec- lingen van hot staldepartement naar de aan legplaatsen waar II. M. gebruik vim de hof- rijtuigen zal maken. Niet minder dan veer tig paaiden en twintig tijtuigen toch zullen worden gebruikt. Zoo mce»t nagegaan worden op welke wijze het bo»t de verschillende gemeenten kon den worden bezocht. Vandaar, dat de opper stalmeester, baron Bcntink, vergezeld van de hoeren jhr. mr. E. A. O. do Ca.-embroot en J. A. van Rompu, leden van do Gede puteerde Staten van Zeeland en J. A. Fre- deriks, Rijksbotiwknndige, vooral den tocht maakte. Van daar dat de tocht Voore - Zijpe en Zijpe—Knt-che Veer reeds fej voren i- afge legd door den Commissaris der Koningin in Zeeland, don heer mr. II. ,1. D ij c lowest er, de commissie van toezicht op den provin cialen stoombootdioimt, drill hoofdingenieur van den Rijks- en dien van don ft ox indalen Wnteistnat en den inspecteur van hel lood wezen in hot Go district. Vandaar dat met de tvederlj der hoeren J. en A, van der Selmyt to Rotterdam wen gecontracteerd \oor het vervoer van rijtui gen en paarden door Zeeland. Een hoeveel zorg hadden de- leveranciers voor de officieele diners, waarvan althans eon, naar we toevallig vernamen, maanden te voren reeds te VGravonhago is besteld. Verder moest gedacht worden aan vinster king der politie en hadden conferentie- plaats mot den districts-commandant, tevens inspecteur der Rijksveklwaeht. Zelfs het ministerie van Marino nam een aandeel in deze voorzieningen, zoodat be paald werd dal de torpedohoolim Batok, Gocntoor en^ ld jen op 13 en 1-1 dezer be hulpzaam zullen zijn bij de uitoefening van poütie-toozicht op de Schelde. Wij doelen dit mede om om intimi,*le ge-ven van de veelomvattende, algemeene voorbereidingen, zonder nog te gewagen van tal \an onvermijdelijke en noodzakelijke <>n dorgesehikte voorzieningen. We meenen der onpartijdigheid ook nog melding te moe ten maken van de stemmen die opgingen over hot tijdstip van het bezoek en van do gedeelten, van Zeeland, die buiten het bezoek vullen. Gedeeltelijk hebben zij gelijk, die de meening te kennen gaven, dal men voor al in Zecuwsch-Vlaandetvn gedroomd had van een rit van II. M. de Koningin door de prachtige landouen, waardoor zij een juist beeld zou hebben verkregen van het land. Men had zich dien tocht voorgesteld in het jaargetijde wanneer de velden prijken met een rijkdom van gewassen, nauwelijks ergens anders zoo weelderig, zoo schoon, het land schap helooverend met tal van kleuren en nuancen. Die illusie is verdwenen en, voond in het Westelijk duel van Zeenvv>ch-Y1 aamieren waar een rit per stoomtram gemaakt wordt langs den vlakken steenweg naar Oostburg, en na een bezoek van l uur denzelfden weg terug naar Breskens, een rit langs dom-, omgeploegde velden, een gezicht ver. Iets dergelijks moet het geval zijn op Schouwen, waar eveneens 2 maal dezelfde weg (Zijpe uitgerukte patrouille, licht gewond de ser geant. P. Boschma b. in Celebes en onderhoorigheden bij de vermeestering van de versterking W aland er i Taltobo Legira in Mori, zwaar gewond de sergeant W. A. L. van der Woerden, en licht gewond dc geniesoldaat R. Oo»t. („Stct.") Kamerverkiezing te Franeker. Men meldt uit Franeker: IX' Vrijzinnige kiesvereeniging ie Deinum heeft, tot, voorloopig enndidaat voor de Twee de Kamer gesteld (vacature-Tak) den beer Staal, ond-ministor van ooi log, lid 'der Eer ste Kamer. Van de zijde der S. D. A. P. worden de hecren Holsdiiigen, Mondeis, Gerhard en Vliegen als voorloopige candidate)! ge noemd. Opening der Stateii-Cleiieraul De stoet, waarmede 0. M, de Koningin zich «aar liet gebouw der Tweede Kamer zal begeven op Dinsdag 17 September om de zitting der S tuten-Generaal te openen, zal den volgenden weg nemenNoordeinde, Heulstraat, Lange Voorhout, Korte Tijver- berg, Binnenhut'. Langs den zelfden weg zal teruggekeerd worden naar het Koninklijk Paleis in het Noordeinde Friesland hebben in beginsel besloten tot oprichting eener provinciale federatie. Financieel Nieuws. minister van financiën maakt bekend op 7 dezer bij de betaalmeesters f 2,355,281.31 De a. dat in kas was b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van tiaar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 9,040,420.801/2 c. dat op genoemden datum geen schat kist-promessen in omloop waren. (Stct Blijkens achterstaande advertentie zal in het Volkshuis aan de Lange Haven een koste- looze cursus in eerste hulp bij ongelukken gegeven worden met steun van Rijkswege onder leiding van dr. Koene. De commissaris van politie te Schiedam looft oen belooning van f25.uit voor hem of haar, die inlichtingen geeft, die tot ont dekking leiden van den dader van deinden nacht van 6 op 7 dezer in den stoommolen »de West" plaats gehad hebbende poging tot brandstichting. Gemeentel) egrootli)1» 1008, II. Hierbij geven wij de ontvangsten zooah die onder de hoofdstukken en artikelen zijn gebracht. De cijfers in de eerste kolom geven aan de werkelijke inkomsten in 4900, die in de tweede kolom de begrootingscijfers voor 1907 en in de laatste kolom de raming voor 1908. ter wille der volledigheid en Kamer-ontbtmiing. Er h open tegenstrijdige berichten in Haag- sche kringen over een opzet der rechtsche partijen in de Tweede Kamer om een mi nisteriee'e crisis of een Kamerontbinding uit te lokken. Heel zeker schijnen die geruchten echter nog niet te zijn. Vredesconferentie. (Mondelinge mededeeling aan de Fers.) Tweede Commissie; voorzitter de heer Beenmert. De commissie was bijeengeroepen tenge volge van het renvooi, door de algemeene vergadering der conferentie, van de ontwerp overeenkomst betreffende dc onzijdigen op het grondgebied van do oorlogvoerenden. De Voorzitter, de vergadering openend, stelde de moeilijkheid vast om tot overeen stemming le komen over een te nieuwe aan gelegenheid (men herinnert zich, dat de kwestie der behandeling van onzijdigen door dfi conferentie van 1899, op voorstel van den heer Eyschen, Luxemburg, in studie was genomen en naar een volgende conferen tie verwezen). De Voorzitter zeide, dat bet om deze twee punten ging: lo. do militaire dienst der onzijdigen2o. de eigendom der onzijdigen op het grondgebied der oorlog voerenden. Wat het eerste punt betreft was men het in beginsel eens over de vrijstel ling van onzijdigen van zuiver militaire diensten. Niettemin laten speciale wetgevin gen •uitzondering op dit beginsel toe. Het was dus van belang dat de Staten te dezen aanzien verdragen sloten. Een ander vast staand plint, was dat niemand gedwonget kon worden om tegen zijn eigen land dienst te nemen. De heer Van den Heuvel gi spr. voort - stelt voor om bovendien na te gaan of de onzijdige (vreemdeling) reeds in zijn eigen land zijn militairen dienstplicht heeft vervuld. Zoo ja, dan moest men hem niet duingen con tweeden keer te dienen Op deze wijze zou men huiten de te sluiten Ziej-ikzee) wordt afgelegd, ter- i overeenkomst houden een gansche klasse van Voor den bouw van drie woningen opliet terrein bij den watertoren zal ton sladhuize alhier een herbesteding plaats hebben op Maandag 23 September a.s. Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere diensten. 4. Batig saldo der gewone ontvangsten en uitgaven volgens de laatst vastgestelde rekening, voor zoover daaraan niet reeds eene bestemming is geveven f 38350.71 2. Beschikking van het vermoedelijk batig saldo der gewone ontvangsten en uit gaven der likening over 1907 Totaal van het Isle Hoofdstuk 38350.71 38573.161/g f 30351.241/2 wijl ook in Oori-Zeemvsch-VInanderen het landschap in September weinig bekoorlijks biedt cn waar, ten derden male, dezelfde weg 1 (Neuzen—Hulst) heen en terug wordt ge nomen. Er zullen zeker goede gronden geweest zijn om den tocht, op medio September te bepalen, om clen tocht in te doelen als nu l.s geschied, daarom legde ieder zich er hij neer en werkte men algemeen samen om stad en dorp een feestelijk uiterlijk te geven. Dat men daarin vv&l geslaagd is, zal blij ken uit de volgende regelen. Van liet Hof. Baron L. R. Taets van Amerongen, ka merheer in buitenge wonen dienst van II. M. de Koningin-Moeder, vierde Zaterdag zijn 25-jarig huwelijksfeest. In den namid dag kwam II. M. de Koningin-Moeder, ver gezeld van barones van Ittersum, het zilveren echtpaar gehikuenschen. H. M. bood de juhilaresse een fruaien ruiker nan. Uit Heerenveen wordt gemeld Het gerucht gaat hier, dat II. M de Koning in in dezen maand onder streng incognito Oranjewoud zal bezoeken. Wij konden echter geen zekerheid erlangen. Kon. bezoek aan Zeeland. Zaterdag maakt H, M. de Koningin de reis van Terneuzen naar Hulst en terug met cfcn galatrein van koning Leopold, die dezen daarvoor ter beschikking heeft gesteld. Onze Marine. Van Nieuwediep is naar de Noordzee ver trokken het pnntserschip Piet Hein. Ridderorde, Bij Kon. besluit van 28 Augustus is be noemd tot, ridder in de orde van Oranje- Nassau (met de zwaarden), de kapitein P, van Roijen, van den staf der genie. R. Af jeh—Celebes. Blijkens uit Jndië ontvangen telegrafische berichten zijn a. in Atjeh en onderhoorigheden bij een aanval door een 80 man sterke bende uit Koeloe (voormalig Sultans Wa- keuegebied) op een, uit het bivak Settdoe verweipelingen. avonturiers van allerlei soort en vaderlandslonzen, die in menigte in do koloniën vertoeven. O)) deze wijze zou moge lijk overeenstemming kunnen ontstaan tus- schen de Duit«che en Engelsehe zienswijze op dit stuk. Wat liet tweede punt aangaat -- den eigendom der onzijdigen was er een Eransch voorstel dat te vroeg werd terugge nomen. Hot droeg het conciliant karakter dat dr' moties van den lieer Bourgeois zoo vaak kenmerkt. Het voorstel-Van den Heuvel op dit punt- (art. Gfi) stelt vast, dat den eigen dom van onzijdigen geen minder gunstige behandeling kan ten eicel vallen dan dien van de onderdanen der oorlogvoerende mogend heden. Dit laat aan de mogendheden de vrij heil om indien zij dit hegeeren aan tb onzijdigen een bevoorrechte positie te verschaften. Na dezen inleidenden terugblik, ving het eigenlijk debat, aan. Generaal Yennolon (Rusland) gaf een indruk van liet gecompliceerde vraagstuk dat vóór lag. Hij deed bet voorstel om ook dan de onzijdigen met de onderdanen der oorlogvoerenden gelijk te stellen, indien di kwestie niet geregeld is bij speciale verdra gen. De hij voeging- van dit verwijzen nam een regeling bij verdrag, kon welicht de moeilijkheden opheffen. Kolonel Borel (Zwitserland), verklaarde zich door liet gehoorde niet overtuigd. Hij vond juist de opmerking van baron Mar- sclmll, dat er tegenspraak was tusschen 'de artikelen 0 l, dat de inlijving van onzijdigen verbiedt, en G5 2e alinea, dat die inlijving toeslaat. Spr. vroeg: moeten wij al. 2 van art. G5 schrappen? De moeilijkheid zou dan in tegengestelde richting rijzen. Wat het Belgische voorstel betreft, het zou deze tegen werping niet opheffen en nieuwe moeilijk heden doen ontstaan. Spr. zegt, dat het een verkeerd werk is om overeenstemming te zoeken daar waar die onmogelijk is. Hij stelt dus voor om 'de artikelen 04, G5, 67 en G8 eenvoudig te schrappen. Er blijven dan alleen over urtt. 01, 62, G3 (reeds gevo teerd) en art. 66 (trunsportmaterieel van on zijdigen) met den wensch vervat in bet Luxemburgsche voorstel waaruil art. 66 ge trokken is. S. D. A. P. Dertig afdeelingen der S. D. A, P. in 38573.101)2 535!.2'di2 - 25000.- Hoofdstuk II. Inkomsten uit bezittingen. Huur van huizen en andere gebouwen f Huur of pacht van landerijen Opbrengst van den houthak Opbrengst van grasverpachtingen - Pacht van de jacht en visscherij - 8. Tienden, cijnzen en erfpachten. - 9. Verkoop van oude materialen en andere roerende goederen 0 Rente van kapitalen- •1. Opbrengst van tollen op wegen, vaarten, sluizen, veren en andere werken of inrichtingen geheel of voor een groot gedeelte buiten de gemeente gelegen doch voor bare reken ng onderhouden - 2952 50 19802.79 43.50 -14.50 -1278.52 1044.61 410.— 1143.- 3094.-— -14750 04 memorie 50.— 13.40 1278.52 1700. - 410.— 1143,— 4081.- 43311 45 memorie 50— 14.50 2786 74 1000— 410— 1143— Totaal van het Ilde Hoofdstuk 21689.42 22439.56 f 22796 69 - 10654.48 51255.13 5626.90 4 899.11 2293 50 9612 47l/2 - 10612.471/2 Hoofdstuk III. Inkomsten wegens diensten door de gemeente bewezen. Afdeeling 1. Heffingen voor diensten en bet gebruik van openbare plaatsen, wegen en werken. 12. Leges ter secretarie geheven f 839.751/2 800.800, 13. Ileffmg voor het gebruik van openbare gronden en wateren '14. Brug-, kaai-, haven-, kraan-, sluis-, dok en veergelden 15 Marktgelden, wik-, weeg- en meetgelden 16. Keurloonen 17. Begrafenisi echten 18. Selioolgelder als Lager onderwijs f 16050, Middel baar onderw. f9200, Gymnasium f2700 Bewaarsch. nihil, Uerhalingssch f50. 19. Ileff. van retribut. op de koopmansbeurs - 108 70 - 100,- Totaal der Iste afdeeling f 99338.75 f 97462.471/2 f 95752.471/2 52000.— 4000.-- 1600.- 2200,— 26661 1 71/s - 27150.— 52000— 240- 1800. - 2200- 28000— 100— Afdeeling II Inkomsten wegens inrichtingen van nijverheid en bedrijf. 20. de administratie der groote bezittingen 21. de Gasfabriek 22. de Waterleiding 23. het Vrij Entrepot 24. het pakhuis »de Nederlanden" Totaal der fide Afdeeling f 89666 60l/g 86068.26 Totaal van - 48152.34 - 47287.10 49787.10 - 39627.16 - 37127.16 - 37627.16 983 - 500.— - 500— - 904.-101/2 - 1154.— - 1079.— 148993.26 het IJlde Hoofdstuk -189005 351/2 - 183530.73i/2 244745.73l/2 Hoofdstuk IV. Opbrengst der plaatselijke belastingen niet onder het vorige hoofdstuk vallende. Afdeeling I. Opcenten op 's Rijks directe belastingen 25. 40 Opeenten op de hoofdsom der belas ting op de gewone eigendommen f 23800.07 26. 10 Opcenten op de hoofdsom der belas ting op de ongebouwde eigendommen - 602.00 27. 50 Opcenten op de hoofdsom der belas ting op het personeel - 17730.27 23806.07 f 24214.37 - 602.001/g - 600.71 - 17172.491/2 - 17729781/2 Totaal der Iste Afdeeling f 42138.34 f 41580 57 f 42544 861/2 Afdeeling II Eigen plaatselijke belastingen 28. Hoofdelijke omslagf 98801.34 f 104000.111000. 29. Belasting op de honden - 2527.- 2400.- 2400 Totaal der He Afdeeling 101328.34 /JO^WKD Afdeeling III. Belasting krachtens bijzondere wetten. Opbrengst van het vergunningsrecht wegens vet koop van steiken drank in het klein f 2353.12l/2 f 2400- f 113400.— Totaal van het IVe Hoofdstuk f 1458l9.80l/2 /löOSSO.Ö? /T58344,86l/2 Als een bewijs van waardeering voor de vele moeite die de heer Vrijland zich heeft getroost voor de samenstelling van zijn groep matro'sjes op Koninginnedag en al» bewijs van dankbaarheid voor het genot dat hij den jongens daarmede heeft verschaft, is hem namens de ouders d er jongens een zilveren horloge met fraaie ketting aangeboden. Dit geschenk zal voor Vrijland zeker een aan gename herinnering zijn aan dezen Koningin nedag. Hedenmoigen is door den ontvanger der Invoerrechten en accijnzen een valsche gul den in beslag genomen met den beeldenaar van II, M. de Koningin met loshangend haar en dragende het jaartall897. Het randschrift is zeer slecht nagebootst. In de afgeloopen week zijn met goed ge volg van de werf Gusto alhier te water ge laten drie onderlossers, welke daar in aan bouw rijn voor Fransche rekening. Deze onderlossers hebben de navolgende hoofdafmetingenlengte 90 voet, breedte 19 voet, holte 8 voet. Zondag 8 September hield de postduiven vereniging »De Luchtsport" een stedelijk concours met oude en jonge duiven, van Wunstorf en werden de prijzen behaald als volgt Oude duiven. Iste prigs R. Mak, 5 uur, 5 minuten 2de J, G, Tóns, 5 uur, 5 minuten, 17 sec 3de J. G. Tons, 5 uur, 30 minuten; 41e J, G' Töns, 6 uur, 40 minuten. 15 sec. Jonge duiven (9 Sept.) 1ste prijs R, Mak, 's morgens 9 uur 7 min2de G, Vrouwdeunt, 12 uur, 5 min., 10 sec 3de B. Hinte, 12 uur, 45 min. De duiven werden 8 Sept. te 11 uren in vrijheid gesteld met sterke N.W. wind en bewolkte lucht. Afstand 344 ICM. Het luxe artikel, uitgeloofd door het Rotterdamse!) Dagblad", viel ten deel aan den heer R Mak, alsmede de eere-prijr, voor den 1ste prijs jonge duif. Gisternamiddag te 6l/2 uur viel op de Koemarkt het paard gespannen voor een vrachtwagen van Vroeg in d s Weij tegen de straat, doordat het uitgleed. De boom van den wagen brak daarbij. Het paard werd weder op de beenen geholpen, waarna weer werd voortgereden. Concert Isalberti. Het programma voor. dit concert luidt: Eerste afdeelingBohème, Puccini. Stelle d'Ord, Denza. Manon, Massenet. Rigoletto, Verdi. Tweede afdeeling Lohengrin, Wagner. Ocehi di Fata, Verdi. Pagliacci, Leonca vallo. Mattinata, Leoncavallo.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2