1.— 3300.— 3474.63 f 1 f 4000.- 791.731/2 - 800.- - 800- 282.06 - 500.- - 500- 4189.791/2 - 4350.— - 4350.- 749.851/a - 400,— - 550.- 74 42 - 150.— - 450.- 1608.591/2 - 2000.- - 1200.- 25.25 - 30.- - 30.- 653.69 - 800.- - 800.- 750— - 750.— - 750.- 2835.01 - 3000 - 3000- 347.99 - 350- - 350.- 125.271/2 - 177.— - 177.- BINNENLAND. STADSNIEUWS. YLAAItDINGEX. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. Heuv. Kerk. Staten Generaal. de meterhuui' en bij betaling boven liet vol gons bij abonnement toegestane verbruik, por AR E 0.10. Een directe verbinding tusschen water leidingbuis cn closet is in elk geval ver boden. De spoelbakken mogen in geen geval grooter zijn dan I3ty2 L. voor do eerste drie paarden, per paard f3.-; voor ieder paard boven de eerste drie f 1.50 voor fonteinen wordt bet water alleen per watermeter verstrekt, per M3. i! 0.20 voor besproeiing van gevels (voor-, zij- of achtergevels) met de daaraan grenzende straat; voor iederen voorgevel, waaraan buiten een kraan kan worden geplaatst en niet vallende onder tuinbesprociïng: bij een oppervlakte Lot en met 1.00 AI2. f 8. tot en met 200 Al2. 15.voor elke 100 AT2. boven de 200 Al2. per 100 AR II.— voor iederen z ij- of a c h t c r g e v e 1, waar aan gelegenheid bestaat tot het aanschroe ven van een slang, niet vallende onder Ininbesproeiïng bij een oppervlakte tot en met 100 id2. ƒ.3.lot cn met 200 M2. f5.voor elke 100 AR boven do 200 M2. pei 100 AR fl.— Indien een gevelbesproeiïng vervalt, moet de gcvelkom worden verwijderd, of de uit monding dichtgecement. Voor besproeiing van open plaatsen, tui nen en grasvelden, aan do gebouwen gren zende, wanneer de gelegenheid bestaat, on middellijk uil de leiding te sproeien voor de eerste 100 Al2., per 100 AI2. 15.voor de 1000 volgende AR, per 100 M2. f3.voor de 2000 daarop volgende M2. £2.—. Voor meerdere grootte boven de 3loo Al2, en van oppervlakten voortdurend en naar den aard der bestemming uitsluitend tot bergplaats dienende, is niets verschut digd. 7o. Voor perceelen, voortdurend gebruikt als gestichten van weldadigheid, kerken en inrichtingen van openbaar nut, welke geen winst beoogen, alles ter beoordeling der directie, gelden de bepalingen voor woningen, waarin een bedrijf of nering wordt uitgeoefend, doch wordt de helft der abonnementsprijzen berekend. Tarief per meter en maximum-abonne ment van f 50 blijven gehandhaafd. B. Water voor industrieel gebruik: Industrieeion en zij, die eenig bedrijf of nering uitoefenen, ontvangen daarvoor hef water, tegen don prijs van 10 ct. per AD, met inachtneming van art, 2, sub 4 en betalen moterhuur volgens onderstaand ta rief per jaar. Bij een doorgangswijdte van: 13 m.M, (1/2 Eng. duim) f2.40; 19 rn.AI. (3/,i Eng. duim) f,3—26 m.M. (1 Eng, duim) f4.— 32 m.M. (U/i Eng. duim) f5.— 38 m.iM. (V2 Eng. duim) f6.—; 51 m.M. (2 Eng. (luim) f8.80 m.M. (3 Eng. duim) f 12.100 m.M. (4 Eng. duim) f20.— 125 m.M. (5 Eng. duim) i 36. 150 m.M. (6 Eng. duim) f50. Bij oen verbruik van meer dan 3000 Af3, per kwartaal wordt het meerdere tegen 8 ct. per M3. berekend. Ilct geheele ontwerp heeft 20 artikelen, bevattende nadere bepalingen tot regeling van rechten en. plichten cn kostenbereke ning van aansluiting, enz. enz. Gemeentelbetfrootlnar 1908, XIII. Ziekenhuis. (Ter toelichting diene dat de eerste kolom geeft de cijfers der werkelijke inkomsten en uitgaven in 1906 de tweede kolom de ramingscijfers voor 4907de derde kolom die voor 1908) Ontvangsten. 1. Verplegingskosten betaald door Armbesturen f 2. idem door particulieren en Rijksverzek.bank - 3530.76 3. Vergoeding door II.H. Geneeskundige voor ge bruik der operatiekamers en van verhand- stoffen enz. 4. Subsidie der Gemeente 5 Vergoeding voor het gebruik van de badinrich ting door anderen dan verpleegden in het Ziekenhuis- 6. Onvoorziene inkomsten - 54.46 Nog van 1905 - 51.60 237.91 - 150.— 9000.271/a -10850,— - l._ f 1- - 2500.- - 150.- -11200.- 1.- 5.- f 12875,001/g f 14307.- 43857.- Uitgaven. 1. Kosten van levensmiddelen 2. Kosten van genees- en verb.m. en hulpm. voor ziekenverpleging 3. Kosten van kleeding en ligging 4. Kosten van vuur, licht en water 5. Kosten van aanschaffing en onderhoud van meubelen- G. Kosten van aankoop en onderhou 1 van heel- en verloskundige instrumenten 7. Kosten van onderhoud gebouwen en tuin 8. Kosten van brandverzekering 9. Kosten van bewassching 10. Jaarwedde van den Directeur 11. Salarissen der bedienden 12 Kosten van administratie 13. Andere uitgaven niet tot de vorenstaande beboerende 0 0 12875.001/2 14307.— 13857 van bol, huwelijk van gravin MonDgnossO met den Italinnnschen musicus ToselIL liet paar Akmtignoso—TosoP.i zal zich voortaan signor en signora To&elÜ laten noemen. Woensdagavond verlieten zij Londen om zich naar Italië te begeven. De voormalige kroonprinses heeft verklaard zich niet ie scheiden van haar jongste kind Afomca Pin, welke pogingen haar vroegere echtgenoot, koning Friedrich August van Sak-en, daartoe ook in 't werk moge stellen. He gravin verliest door haar nieuw huwelijk bet jaargeld dat bet Saksische hof haar uit keerde, maar zij verklaarde daarvoor in ruil bet huwelijksgeluk te hebben teruggevonden, wat, naar zij zeide, voor haar meer vaar de hack Frankrijk. De metaalbewerkers te Vcrviers hebben den arbeid neergelegdde staking is alge meen en omvat 1000 man. Alen verwacht dat ook in andere fabrieken de staking zal uit biteken. f t a 1 i De boeten-onlusten in ApuliÖ nemen vol gens do jongste berichten tae. De veldarhei- ders in den omtrek van Trani en Malfeto hebben zicli bij de bewoging aangesloten. Hier en daar zijn door de stakers ongeregeld heden gepleegd. Postwagens en zelfs oen stoomtram werden aangebonden, terwijl de troepen met een hagelbui van steenen wer den begroet. Er hebben ongeveer honderd inhechtenisnemingen plaats gehad. Het ge bied, waarover de staking zich beeft uitge breid, zal waarschijnlijk militair bezet wor den. Duitschland, Dr. Althoff, de mini ster i alcH rektor, zal met 1 October ontslag nemen. De rechter zijde verliest in hem een hurer bekwaamste woordvoerders. Rusland. Te Koepgank in het gouv. Kharkoff, maakten de gevangenen oproer en doodden 6 bewakers met revolverschoten. Bij liet dempen van het oproer werd de gevangenis in brand gestoken en 3 gevangenen gefiisi- leerd. De brand werd intijds gcbluscht. P e r z i Rusland en Engeland hebben een over eenkomst gesloten betreffende Perzië, Afgha nistan en Tibet om geschillen betreffende de belangen hunner staten in Azië in dei- minne op te lossen. Voorts werden bepalin gen gemaakt hoe zij op de zaken in C'on- traal-Azië toezicht zullen houden. De onaf hankelijkheid en onaantastbaarheid van Per zië <en Afghanistan worden erkend evenals de .-ouvereine rechten van China op Tibet. Reuter meldt dat het vraagstuk van do hegemonie in de_ Perzische Golf, hoewel niet in het verdrag opgenomen, toch tot een eind is gebracht: Rusland erkent Engeland'* overwegende rechten in de Perzische Golf. Over den toestand in Perzië verklaarde de Hongaarsche reiziger, professor Vambery, het volgende aan een redacteur der „West minster Gazette: De toestand in Perzië is hopeloos. Den eeuwenlang onderdrukten Perzen schonk 'non plotseling een grondwet en een parlement, wat gelijkstaat met ccn kind een vuurwapen als speelgoed te geven. Wel is waar erkent Vambery, dat de Perzen, na de Chineezen, de schranderste Aziaten zijn, maar niette min zijn zij nog niet. rijp voor grondwette lijke instellingen de regeeringloosheid neemt in Perzië dan ook allerwegen toe. Niemand kan zeggen wie sterker is, de Sjah of het Parlement, maar de zaken schijnen op ien crisis te zullen uitloopen. xlan den anderen kant is de crisis in Perzië toch ook weer een teeken van bet, ontwaken van het Oos ten, want hij hoorde, dat vtele Perzen teaen- woordig de vraag stellenZijn wc, minder schrander 'dan de 'Japanners? Marokko. De „Times" verneemt uit Tanger dat Afoe- lev TIaficI te Mogadon tot sultan is uitge roepen. Heel het Zuiden erkent hem nu. Men zegt dat wapens en schietvoorraad die in de douane-loodsen tc Mazagnn lagen, in graanzakken naar Marakesj zijn verzonden. Hofberichten. Gisteravond om zeven uur dineerden de hoofdofficieren der marine en de opper- en hoofdofficieren van het leger met hunne adju danten, die aan de kustoefeningen hebben deelgenomen, als gasten van H. M. ten hove. Alvorens aan tafel te gaan ontving de gast vrouw de heeren in cercle. Het aantal genoo- digden bedroeg omstreeks 50. De Koninklijke militaire kapel speelde gedurende dit militaire diner. *J* H. M. de Koningin en Z. IC. H. de Prins vertrekken Vrijdagochtend 6.17 per Staats spoor naar Dobbin. H. M. de Koningin verleende heden- de najaars-audiëntie aan burgerlijke en militaire personen en ontving daarop 0 a. het bestuur van den Bond tegen den inemingsdwang. Naar de manoeuvres. H. M de Koningin en Z. IC H. de Prins zijn gisterochtend te kwartier over achten met gevolg met vier auto's naar Wassenaar vertrokken en begaven zich van daar te paard naar Katwijk Van een hoog duin af volgde het koninklijk echtpaar daar de kustma- noauvres, die te twaalf uur eindigden. Te Katwijk werd naafloop der manoeuvres gehjnc''t en daarna de terugreis naar da residentie aanvaard, waar 11. AL en de Prins om ongeveer één uur ten Pal eize aankwamen, De commandant van het veldleger, luit,- generaal Kool, en de inspecteurs der wapens volgden de manoeuvres. Gezantschappen. Jhr. dr, van Yredenburch, gezantschaps- raad te Weenen, zal tijdelijk worden belast met de waarneming van het gezantschap te Lissabon. In bet hotel des Indes te 's-Gra\erihage zijn aangekomen de heeren AV. A. F baron Geveis en jhr. mr. II. C. .1. Testa, gezanten van Nederland, respectievelijk te Berlijn en te Madrid. Consulaire berichten. Bij IC B. is jhr. mr. dr. C L. de Jonge, te VGravenhage, met den persoonlijken rang van vice-consul, toegevoegd aan het gezant schap te TtU'ger. (»St,-Ct.") Onze ministers. De minister van justitie is met verlof bui tenslands vertrokken. De heer Van Kaalte denkt een diietal weken in Zwitserland door te brengen. Chef van den genernlen staf. Bij de manoeuvres van gisteren verluidde 't in officierskringen, dat tot chef van den genenden staf ter vervanging van luitenant- generaal Kool, die benoemd is tot comman dant van het veldleger, bestemd zal worden de generaal-majoor Sabron, adjudant van H M. in buitengewonen dienst, thans inspec teur van het militair onderwijs. Aljeh—Colebes. Blijkens uit Indië ontvangen telegraphische berichten zijna. in Aljeh en onderhoorig- heden aan zijne bekomen wonden overleden de sergeant F. Bosehma, en licht gewond de kapitein der infanterie J. J. Munniks de Jongh b., in Celebes en onderhoorigheden bij een mislukten aanval op eene vijandelijke stel ling in Mamoedjoegesneuveld de sergeanten G. C. Bubberman en II. A. Rodenhof en de fuseliers A. Rijkers en A. Premselaarlevens gevaarlijk gewond de fuselier M. de Ruiter, zwaar gewond de fuseliers W. A. Geesink G. Donders en G. Dekker, en licht gewond de 2de-luitenant der infanterie A. de Bracon- nier. (sStct.") Huldeblijk voor pastoor Verbraak. Uit Kota-Radja woidt het verzoek ontvan gen het volgende rondschrijven af te druk ken Den 23 Mei verliet de bekende en alge meen beminde pastoor II. C. Verbraak Atjeh, om na ruim 33 jaren werkzaam te zijn ge weest, elders de zoo zeer verdiende rust te genieten. Reeds vóór het vertrek van dezen geeste lijke ree- bij den civiel en militair gouver neur van Atjeh en Onderhoorigheden, gene- raal-majoor G. C. E. van Daalen, het denk beeld, als hulde voor alles wat pastoor H. C. Verbraak voor Atjeh gedaan heeft, en Iet- blijvende herinnering aan de vele verdiensten van deze alom bekende Atjeh-figunr, een bronzen buste te doen plaatsen in de pastorie. Thans heelt zich, op uitnoodiging van den civiel en militair gouverneur hier ter plaatse een comité gevormd tot verwezenlijking van voornoemd uenkbeeld. De vervaardiging der levensgroote buste op voetstuk van graniet zal worden opge dragen aan den beeldhouwer Bart van Hove, hoogleeruar aan 's Rijks Academie voor Beel dende Kunsten te Amsterdam. Men kan de bedragen zenden aan het «Pastoor Verbraak Comité (plaats, comman do) te Koeta-Radja, Vredesconferentie. De algtemeene vergadering van de Vre desconferentie morgen, reeds in vooruit zicht ger-tehl, gaat door. Zij wordt gehouden ten 3 uur en is bestemd tot afdoening van alle door do IVe commissi) behandelde .in dent erpen. De agenda voor deze voltallige vergade ring luidt althans al- volgt: Onderzoek der rapporten van de IVe commissie betref fende: verandering van handvk-chopon in oorlogsschepen den termijn waarbinnen sche pen de haten- kunnen verlaten (delai de faveur) oorlog-contrabande bloekkndwcllen en gdu-uiken tan don zeeoorlog; behandeling van do bemanningen van koopvaardijsche pen, gevangen genomen door een der oorlog voerenden bescherming van de brievenpost op zeeonschendbaarheid van clen bijzonde ren eigendom ter zee; vernietiging van prijsgemaakte schepen van onzijdigen. Een gedeelte van deze agenda "moet in de heden (Donderdag) te houden vergadering van commissie TV zelf nog afgehandeld worden. Tevens is lieden vergadering van com missie III (mijnen) voor do bekende nieuwe lezing van vast te stellen regeling omtrent het gebruik van onderzeesche contactmijnen. Alaandag a.s. zal denkelijk de vergade ring van comité A (verplichte arbitrage) plaats hebben ter erkenning van het lijvige rapport dat Baron Gaillaumo (België), die, zoonis men weet, gister naar Brussel is vertrokken, over de verplichte arbitrage heeft opgesteld. Afschaffing Yan bakkersnaclitarbeld. Men meldt uit Utrecht Bij heropening van de vergadering her stelde de voorzitter een gepleegd verzuim, nl. het in herinnering brengen van het af sterven van den heer P. L. Tuk, die in de gelederen heeft gestaan van hen, die aan stuurden op afschaffing van den nachtarbeid. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het centraal bestuur van den bond van arbeiders in het bakkersbedrijf in Nederland in zijn geheel aanwezig is. Hierna sprak mr. P. .T. M. Aatberse over De Staat en de nachtarbeid van bakkers. Nadat eenige sprekers het woord hadden gevoerd en de heer Aalberse kort had geant woord, werd de vergadering geschorst. In de avondvergadering sprak ds. R. J. YV. Rudolph, uit Leiden, over: Afschaifing van den Nachtarbeid en het Huisgezin. Nadat de inleider verschillende sprekers had beantwoord, werd het congres tot heden ochtend 10 uur geschorst. Bond van fabrieksarbeiders. Te Groningen is een algemeene vergade ring gehouden van den Ned. Bond van Fa brieksarbeiders. Vertegenwoordigd waren Tl afdeelingen. De Bond, die voor kort is opgericht, neemt zeer in bloei toe. Na behandeling, werden de statuten vast gesteld. Een voorstel van Hoogezand om nooit on georganiseerden te steunen, werd met op 1 na algemeene stemmen verworpen. Met algemeene stemmen werd besloten zich bij het Ned. Vakverbond aan te sluiten. De heer Stenhuis, van Veentlam, werd be noemd tot bezoldigd bestuurder en redacteur van het vakblad op oen salaris van f 780 per jaar. Dir. bel Invoerr. en Ace. Bij Kon besluit is nnn den surnumerair der directe elastingon, invoert echten en accijnzen D Zeper, uit de di ectie Groningen, met ingang van 1 October, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend Kamerverkiezing'. Belangstellenden verwijzen wij naar de 4de pagina van dit blad, waar wij de ineening van enkele bladen geven over den strijd in de kerkelijke coalitie naar aanleiding der candidaatstelling van een Christelijk-Histo- rischen candidaat. Tarief Drinkwaterleiding. B. en W. hebben aan den Raad inge diend een onfwerp-tarief voor de levering van water (lor drinkwaterleiding. Dit tarief luidt; A. Water voor gewoon huiselijk gebruik: Artikel 2. De jaarlijksche abonnementsprijs der per ceelen wordt berekend lo. Naar de gezamenlijke oppervlakte der verschillende verdiepingen van de woonhuizen en daarmede in verbinding staande koetshuizen en andere ruimten: voor de oppervlakte van iedere woning tot en met 30 AI2, f6,voor eiken M2. daarboven f 0.10onderdeden, van een AL2, worden voor een geheel gerekend. Voor dc grootte der oppervlakten wordt de bitmenwerksche maat der gebouwde ge deelten aangenomen. Voor lokalen, welke voortdurend en naar den aard hunner be stemming uitsluitend als bergplaats dienst doen, is niets verschuldigd. Broeikassen, bij particulieren geplaatst, worden als ge wone woningoppervlakte berekend. Van de zolderverdieping wordt alleen de voor be woning ingerichte ingerichte ruimte bere kend; van de kelderverdieping (sons-ter rain) de geheele ruimte, met uitzondering vün lokalen, welke naar den aard hun ner bestemming uitsluitend tot bergplaats dienen. 2o. Naar de grootte der bij de gebou wen beboerende open plaatsen, tuinen en grasvelden voor de eerste 100 Al2., per 100 AI2, f 2. voor do 1000 volgende Al2., per 100 AI2, fl.voor do 2000 daarop volgende AL2., per 100 Af2., f 0.50en daarboven per 100 Al2. 10.10. Onderdeden van 100 Al2, wor den gerekend naar verhouding. Van opper vlakte, voortdurend cn naar den aard der bestemming, uitsluitend tel bcigphuUs die nende, is niets verschuldigd. Als één perceel worden alle ruimten en oppervlakten beschouwd, welke doormid del van deuren en vensters gemeenschap aanbieden; in twijfelachtige gevallen be slist de directeur. lo. Woningen, waarin tevens een be drijf of nering uitgeoefend wordt, betalen iu abonnement en moeten het water door een motet ontvangen. De betaling geschiedt naar art. 4, al. 2. Hiervan kunnen slechts die woningen worden vrijgesteld, wier be drijf of nering geen meerder walerverbtuik met ziel) brengen kan, Ier lieooidealing der directie. öo. Voor alleenstaande gebouwen, wel ke uitsluitend voor kantoren en niet \oot woning gebezigd worden, voor fabiieksgc- bouwon, werkplaatsen en pakhuizen, on- votschillig van hoeveel verdiepingen, wan neer het water niet gebezigd kan worden lot uitoefening van eenig bedrijf, per Al2, grondvlakte f0.06. Alot „alleen staande" gebouwen worden bedoeld werkplaatsen, kantoren, etc. welke niet in verbinding staan met een woning. 60. Bovendien is men jaarlijks verschul digd voor iedere badinrichting f 3.—. Als badinrichting wordt elke kuip ge rekend, waaraan een vaste afloop is, of een bestaande vaste afloop kan worden verbonden. voor ieder watercloset of urinoir met water besproeid wordende f 1.50. Closets ol urinoirs mogen alleen be sproeid worden door middel van reservoir met trekker, van door de directie goed gekeurd model. Afwijking van deze inrichting brengt niet zich plaatsing van een meter, versehuldig- De Jury voor den te houden tooneehved- strijd beslaat uitde heeren Dr. J. Vinkestein, rector aan het gymnasium te Schiedam. Albert van Waaswijk, Tooneelschrijver te Rotterdam, P. II. van Abshoven, regisseur der Vereeniging sVaria" alhier. Zij, die Kunstlievend lid worden, ontvangen allen een netten volledigen (eest-wijzer. den beruchten II. E. van den Dool, laatstelijk door de Amsteruarnsche rechtbank dd. 28 Mei 11. veroordeeld tot zes jaren gevangenis straf wegens heling van een groote party goederen door 5 knechts van hun patroon, de firrna II. Vettewinke! en Zn., in chilclersbe- noodigdheden, ontvreemd. Beklaagde ontkent geweien te hebben dat de goederen van diefstal afkomstig waren. Er werden zeven getuigen gehoord waarna de procureur-generaal bevestiging van liet vonnis met aftrek van 2 maanden vóórar rest eischle. Voor de Rotterd. rechtbank stonden heden terecht de twee nachtsnorders KM Janseen C. J. M. Renieri. die 30 Juli den landbouwer C L. uit Hoeve (Noord-Brabant), die in de 'Zat ui si rn at te Rotterdam verzeild was geraakt, in een open rij tuig hebben meegelokt en ter hoogte van het Park afranselden, een porte feuille met f520 ontnamen en daarna uit het rijtuig wierpen Door het actief optreden van den inspec- iput' 1. L. \V lUetz en den inspecteur- titulair 11. T. Smits werd nog denzelfden nacht op beiden de hand gelegd en al het gestolen geld in beslag genomen, dat thans voor den president op tafel lag. De porte feuille had en de roovers weggeworpen. De e.sch van het O. M. luidde voor ieder 4 jaar. Sabotage. Dc Rotterdamsehe rechtbank heeft heden veroordeeld den bekenden colporteur Klooster man wegens het opruien tot Sabotage tot 6 maanden gevangenisstraf. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde heden den recidivist Aiozes B, Sons tot 6 jaren gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M., .vegens door hem in vereeni ging met onbekend gebleven personen ge- pleegden inbraak en diefstal in een meubel- magazijn in den nacht van 12 op 13 Aug. Op 1 Oct. e. k. zal het cassatie-beroep van jhr. de Geer voor de Hoogen Raad behandeld worden. Zaak v. d. Dool. Voor het Gerechtshof te Amsterdam werd in hooger beroep behandeld de zaak tagen Aan ds. H. Speekman te Eenum (Gr.) is na 40 jarigen dienstiijd eervol emeritaat ver leend met ingang van '1 Nov. a.s. Beroepen te Garderen de heer J. H. F. Renames, cand. te Rijswijk (Z.-fL); te Diernen ds. K. Eekhof te Rouveen. Hooger Onderwijs. Leiden. Docloraal-examen in de scheikunde de heer J. F. Bornwater. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 26 September, Voorzitter jhr. mr. J. Roëll. De Kamer herkoos de aftredende ledea der Huishoudelijke Commissie, en der Ge mengde Commissie voor de Stenographic. Vervolgens werd overgegaan tot regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER stelde voor, na afloop van het afdee'ingsonderzoek over de be grootingen, doch niet voor Dinsdag 8 Oc tober, ann de orde te stellen een aantal wets ontwerpen en besprekingen. Met het oog op het tijdsgebrek komt daarbij niet voor de motie-Bos omtrent de staatsexploitatie van spoorwegen, doch deze zal zoo spoedig moge lijk na het Kerstredes behandeld worden. De heer DUYMAER VAN TAVIST stel de voor, ook het ontwerp-Visseherijwet op de agenda te plaatsen en wel bovenaan- Dit denkbeeld, gesteund door den heer Heems kerk, werd bestreden door den VOORZIT

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2