TUNXENLAm Ingezonden Mededeel ingen. EENIGE WOORDEN Kunst on Weten schap. Rechtzaken. Kerk en School. Gemengd Nieuws. PT. v. d. D.") V is trouwens do ecnige, in wier rechtsgebied moor verzoeken werden too- dun afgewezen. In de beide andere hoofdsteden van bet Noor den, Leeuwarden en Assen, is de toestand dan ooit zeer sterk andersom, in Leeuwarden worden van de '21 verzoeken slechts 5 toe gewezen. in Assen van dl slechts -1. Over het geheel valt. dus. wat liet. straf recht aangaat op te merken, dat men in het Zuiden het eerder „hoogerop gooit" (en dus in den regel met minder succes) dan in het Noorden. O aan wij nu de z.aak ten civiele eens na. dan blijkt daar allereerst, dat de kan- otn hij cassatie zijn zin te krijgen voor den par ticulier grooter is dan in strafzaken 25 in 1000. Wat de hoven aangaat staat mi het Ara- sienlamsehe bovenaan: dat heeft in 1900 Li z.nken voor cassatie aangebracht, tegen 12 den Haag. 9 Arnhem, 5 den Bosoh en o Leeuwarden. Van de rechtbanken staat den Haag met 0 bovenaan, dan volgt Groningen, met 4. enz. Het blijkt, dat, men in liooger beroep hij het hof in 1900 mint 02 kans had om het vonnis weer ongewijzigd uit de nieuwe behandeling te zien oprijzen, terwijl men mini .17 "1 kans had om zijn vonnis ver nietigd te krijgen. In de laatste 5 jaar blijkt de eerste kans vrijwel dezelfde te zijn ge weest van 02 tot. 0-1 °,'v Terwijl Den Bosch. Arnhem of T^euwar- den op 1 Tan. 1900 geen enkele zaak had den. die drie jaar of meer „hing", had hot Hang se he hof er 71 en het Amsterdamsehe er 59. Ook ten aanzien van civiele zaken ver loochenen de zuiderlingen hun neiging tot pleiren niet. Van de drie hoven buiten het gehied der groote steden heeft het Bossche hof de meeste zaken: 119 tegen Arnhem 97 en Leeuwarden 05. Den Hang hoeft er 294 en Amsterdam 950. (SIrit rnlot9 Hofbericht. Bij If. Af. de Koningin-Moeder (en pn- teizo te Soestdijk, déjeuneerden <gisteren De lieer van Bief. minister-resident en con sul-generaal te Bn en os-A v res, mi mevrouw: de heer Domein Niéliwonhuis. gezant en consul generaal te Bangkok, en mevromv: kolonel baron van Voorst tot Voorst, com mandant van het regiment grenadiers en jagers. Ba Xoningin en de Prins In Meeldenbnrg. Uit Schverin wordt gemeld Koningin AYilhelmina en Prins Hendrik njn gisteravond, op reis naar Dobbin, om zes uur hier aan liet station aangekomen, waar groothertogin Marie hen opwachtte. Om kwart over zessen vertrok het Konink lijk echtpaar naar Dobbin. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister rail justitie zal Woensdag 2 October e.k. niet plaats hebben. Handel op Slatn. De minister van buitenlan'dschc zaken brengt ter algvmeene kennis, dat de heer F. J. Domela Nieuwenhuis, Harer Afajerteits gezant en consul-generaal te Bangkok, met verlof hier te lande, voor belanghebbenden hij den handel op Siam te spieken zal zijn te 's-Grav.-nhage op Woensdag 2 October, in een der lokalen van do afdoeling Timi de! van het Departement van Landbouw. Nijverheid en Handel. 3d Lange Hout straat re Rotterdam op Donderdag 3 Oc tober. in het gebouw der Kamer van koop handel en fabrieken. 7 Reederijstraat. en tv Amsterdam, op Vrijdag 1 October, ten bureele dor Kamer van koophandel en fa brieken ten stad huize, telkens van 10 tot 12 Uren des voormiddag-, en van 2 tot uren des namiddags. (..Stet.'") Reddlngsvozen. De Staatscommissie voor het reddingswe zen op de Nederlandsehe kust heeft den 2(in dezer een voorloopig rapport ingediend anti 11Al. de Koningin. Invoerrecht op vlmch. Het bestuur van den U. K. Limburgschen Slagershond heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden om te protesteeren tegen liet wetsontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst met de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, waarbij in ruil voor enkele voordeden, voor onze indu-trie bedongen, het invoerrecht van het door Amerika in ons land ingevoerde vlee«eh en vet met f 0,25 per 100 Kg. verlaagd wordt. Adressant acht deze verlaging iti het nadeel van de slagers, de boeren en de volksgezondheid. Dir. bel Invoerr. en Ace. Bij Kon. Besl. is aan den surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen. B. Meesters, uit de directie Rotterdam, met ingang van 1 October op zijn verzoek eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. Bij Kon. Besl. is benoemd tot onvangn-dei- directe belastingen, invoerrechten en accijn zen te K'-rkrade, II. H Stultiens, waarnemend ontvanger derzelfde middelen te Ossendrecht. 80 cent per regel. van een Inwoner van Schiedam. De heer C. Ooms, te Schiedam, heeft iets te zoggen betreffende Porter's Zalf. hot be kende middel tegen lntldziekl", zooals aam beien. eczema, huiduitslag, jeukingen enz. De lieer C. Cf. ,T. Ooms, wonende Broers- veld Doolhofje no. 1 te Schiedam, meldde ons den Ion Februari 1905: ..Ruim twee jaren heb ik zeer veel last gehad van een onaangename!) uitslag in liet gezicht, dien ik toeschreef aan onzindelijk scheren. Niet alleen dat dit er zeer onoogeljjk uitzag, doch ook de jeuking. die mij deze uitslag be zorgde, was buitengewoon hinderlijk. Tom ik zulke gunstige berichten vernam omtrent Uw Foster's Zalf maakte ik hier onmiddel lijk gebruik van en ik ben zeer gelukkig U te kunnen melden, dat ik door hel gebruik van Uw zalf. in veertien dagen tijds geheel en al van mijn uitriatr genezen was. Gaarne zal ik dan ook dit geneesmiddel voor huidziekten aanbevelen." Den 3Oen Augustus 1907 vernemen wij van den hoer Ooms..De genezing die ik door bet gebruik van Foster's Zalf bekomen .heb is een blijvende genezing geweest. Tk lihb totaal geen last meer gehad van mijn lastige kwaal en zal dan ook steeds gaarne Uw geneesmiddel recommnndeeren."' Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde soort die de li'eer Ooms gehad heeft. Ze is te Schiedam verkrijg baar bij de hoeren Kappelhof en Ho- vingh (voorheen Frans Visser). Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één. of 10.- voor zes donzen. Tentoonstelling van Ambacht s-Werktuigem Wegens den grooten toeloop is besloten geworden om bovengenoemde tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam te verlengen tot en met Zondag 6 October. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren tegen P. K.. landbouwer Ie Oost en West-Souburg, beschuldigd van hel op- „fk kan "liet toch ntet doen." ...En als ik meer betaal dan een ander? Hot dubbele?" „Dat zou ik niet aann i-mmi." bent eigenzinnig" de Jrapelmoes- ter greep naar hoed en stok -- zooals u wilt. Maar één ding 7-g jk u, jnffromv Martha, wij komen nog wel eens met elkaar in aanraking, op de een of andere manier, want. dit is geen leren voor u, dat. houdt n ook niet uit! hei L mijn kaaitje. Dus tot Zaterdag!" Daarmee ging hij naar de deur; reeds had liij den knop in d« hand, toen hij zich nog eens omkeerde ,,Ik heb u nooit vergeten," fluisterde hij indringerig; „ik heb voortdurend nan u moeten denken en een inwendige stem zegt mij, dat n toch vooruit moet komen Uk zeg u niet vooi altijd vaarwel, maar roep u een tot wederziens toe!" Vlug opende hij nu de deur en snelde *rog. „Mijnheer Seimllert 1" riep Martha hem aa. .ALijnhcer Schallert, uw manuscript! II hebt uw manuscript laten liggen! Hij hoort niet, weg is hij en dit... dit brandt mij pis Vuur in da handen!" Radeloos stond zij mot. het schrift in de luandzij k^ek rond in het kleine ver bek, "indo-iijk vond zij, ven f. zij zocht: een giool-* enveloppe. Snel deed zij het ma nuscript *r in. schreef het adres, nam een lichte sjaal en liep naar de post. Jntussrhen was juffrouw Eiffler in den winkel gekomen en spuak met haar man over de zaak. Haar breed, vriendelijk ge iaat was rood, werd echter nog roeier, toon kort daarop een oude, gaarne ge kiene bekende, de heer Robert Rinneeker, tjie zich' Sedert jaar en dag niet had laters; zien, nis oen reiziger, met een koffer bij zich, binnen li ad. „Goeden dag'" zt-i hij eenvoudig en hart'dijk. „Rinneeker, onze Birmerkei 1" riepen de oudjes ah uit één mond. snelden naai hem toe en drukten b-m bewogen de ham d.en De lorsch gebouwde man kon nau welijks spreken van out roering. ...klaar... lieve juffrouw Eiffle.r, beste radpr Eiffh-r stotterde bij. „En en, met een koffer?" „D wilt Berlijn toch niet verlaten?" ...fa! L* weet zeker wel, dpt ik.. „Sst," z.-i d," oude, „wij weten alles! Elkele.s heeft ons alles verteld Afijn zaak ging aehteruii." „Dan was uw vrouw d,e schubt ervan." „Een huwelijksvergissing en clan... ik had geen' geluk!" bontgescheiden?" vroeg juffrouw Eiffler. „Ja, ja, gescheiden „En dan zegt hij nog, (lal hij geen ge luk heeft," mompelde Eiffler, zijnvrouw toeknikkend. Die keek hem echter bestraf fend, aan en schudde het .hoofd. „Waarlijk, geluk kwam er toch hij," zei Bhmecker met een flauw glimlachje, „zij wilde Lepaald en ik kon niet neen zeggen 1" 1 „Neen, whnt men moet jegens dp da- mos galant zijn!" „Willem 1" „Al in orde, oudje, ik hen al stil!" „Zeg nu eens, Rinneckertje," begon juf frouw Eiffler op' een toon van moeder lijk verwijt, „hoe was dat toch mogelijk? E"n zaak. die zoo goed ging „Wanneer men geen lust meer heeft, juffrouw Eiffler zettelijk uitlokken van brandstichting, vrij spraak geöischt. In verhand met bovenstaande zaak moest ook terechtstaan de 20-jarige arbeider L. F., beklaagd van liet opzettelijk in brand steken van de schuur van den boven go- noemden 1 a ml hou wer. Hot O. Af. eischte tegen hem hvee jaren. Ned. Hekv. Kerk. Beroepen te Zuvten, bij Utrecht (loez.) ds. J. F. de Klerk, te Clnuiois en Katendrerhtte Wolvogn (toez.) ds. F. Oostrom, te Giethoorn. A a li ge n o in e u het beroep te 's-Gra- venbage door ds. ,t. C. Schuilei-, te Gons, Geref. Keuken. Aan genomen het lie roep te Nmnans- dorp dom ds. 1). van der Moulen, te Schot- tons. Hoor,F.n Onderwijs. Bevorderd cum lande tot doctor in het hedendaagsch Romeinse!) Hollandseh recht aan de universiteit te Leiden: de heer 11. D. .1. Bodeiisjein, geboien distr. Potchef stroom (Transv aalt, up academisch proef heluift getiteld: „Huur van huizen en lal den volgens liet liedeudaagsch Romeinse!) Hollandseh reelit"; tot doctor in derechts- weleii-.ehap. na het verdedigen van Stel lingen, de heer R. de .long van Beek en Donk. geboren te Gorinchem. Bevorderd tot arts: de heer E. Roeiers van Lenucp. Aan de universiteit van Amsterdam i:. geslaagd voor het examen in de genees kunde. de heer F. Jonkers. Aan de Technische Iloogesehool te Delft zijn geslaagd de hoevenBouwk. ingenieur .1. van Gendt; Werkluigk. ingenieur B. .1. de Klerk; Scheik. ingenieur: inej. C. Jnns; sen van Baay, en de beer W. Grooters: Aliju-ingenieiir de lieer L. .1. van Es. De brand in de Mnrnixslmal Het stoffelijk overschot van hot zevende slachtoffer van de noodlottige ramp in de Mnrnixstrnnt, te Amsterdam, den sigaren maker Harmen Smit, wml gisteren, even eens onder zeer groote belangstelling van de zijdo van het publiek, van de woning zijner familie. Westerstraat |89, naar de begraafplaats „Vredenhof" overgehraeht, waar het ter aarde werd besteld. Het verniste vaandel. Omtrent de raadselachtige verdwijning van het vaandel van liet Je regiment infanterie uit liet kamp te Zeist wordt, door militaire autoriteiten een ernstig onderzoek ingesteld. Ken aantal schildwachts zijn reeds in ver hoor genomen. Veel resultaat is echter daar door nog niet verkregen. De gestolen f 55 000 Naar wij vernemen, wordt bet onder zoek in de zaak der gestolen f 55.000, ten nadeele van de Ned. Fabriek van Werk tuigen en Spoorwogmatorieel in Maart j.l. gepleegd, krachtig voortgezet. Toch zal oen gerechtelijke vervolging van den vermoedelijken dader niet gemakkelijk zijn uit te lokken. Mochten al tegen den driearm. Heiman Polak, overtuigende aan wijzingen zijn bijeengebracht., die hem ais vermoedelijk dader aanwijzen, leib-n tol arrestatie heeft de justitie tot nu toe nog niet kunnen vinden. En des te moeilijker gaaf dit, nu Polak in Londen blijft vertoeven, zoodat zijn uit levering op goede 'gronden zou moeten wor den aangevraagd. Gebleken is, dat de „drie-arm", toen „Hm! En nu will u weg?" „Ja „En waarheen?" „Naar Milwaukee. Daar woont een Ver re bloedverwant van me. Misschien, dat ik Haar..." !)--• oude vrouw schudde het hoofd. „Da Dis toch heel, heel onréker," zei zij en fronste het voorhoofd,, „dan nteel ik in uw plants lew -i' hier." „Natuurlijk." knikt" Eiffler, nam liin- neekei's koffer en noodjgde den gast in het aangrenzen, 1, vertrek. Der/- draalde me! nadert redendaai hij Martha b-merkte, d.ie zoocven van de post was teruggekomen. Juffrouw Eiffler ech ter, d,k- achter hom stpnd. drong hem zachtjes vooruit. „Kijk eens, Martha," zW zij rarhengtL ken je (lozen heer nog?" „MijnheerBinpeekeii- „Juffrouw... Eiffler 1" J)e hel van de, winkeldeur weerklonk. „Kom, Willem, er is iemand" in, den winkel 1" „Ja, oudje, kom mee. Onze zaak bloeit, Rinnccker," wendde hij zich tot dezen, „wij hebben vo-el f.e doen, zouden eigen lijk hulp noodig hebben, niet. "waar oudjoi?" „Niet den eersten, 'den besten, 'maar iemand, die onze zaak kent. Willem, er is geheld.!" „Ja, oudje, kom dan, kom!" Beiden verlieten nu vlug de kamer. In den winkel omhelsden zij elkaar, .zoodntde nieuw gekomene de handen van verbazing in elkaar sloeg. Martha en Robert Rinneeker hieven al leen. „IJ bent gereed voor de reis, zooals ik zie?" vroeg zij zachtjes. zijn huis te Londen gesloten bleef, niet naar Holland was vertrokken. Alleen zijn vrouw was overgestoken, maar Polak is toen elders 'in Londen achtergebleven. Zoo is liet nog niet kunnen gelukken, hem te doen herkennen door den heer Kraayen- liageu. bij wion iemand (vermoedelijk Hei man l'oink) kort na de heron ving van den kan too i looper, een der 55 bankbiljetten van 1000 gulden inwisselde. („Tel.") bet huis met de hoofden. De commissie van drie architecten, be last met liet onderzoek naar de mogelijk heid van restauratie- van het Huis met de Hoofden, nan de Keizeirgrachl te Am sterdam, heeft gisteren haar rapport aan B. en W, ingediend. Na een breedvoerige uiteenzetting van den toestand, waarin het gebouw verkeert, adviseert de commissie tot horstel en versterking van den fraaien. ouden gevel en het gebouw. Omtrent de liestoinnung van het gebouw staat nog hoegenaamd niets vast, noch wat een maritiem museum, noch wat de plaat sing van liet conservatorium in liet ge bouw betreft. Het ongeluk op de Wielerbaan. De toestand van Jules' Olieslagers, die bij de wedstrijden van j.l. Zondag op de Scbeveningsche wielerbaan zulk een onge- lukkigen val deed, is vooruitgaande. Hei levensgevaar is geweken. Van Nek, wiens arm gebroken werd, is thans in zooverre hersteld, dat hij het bed niet meer behoef) ie houden, 't Is nog oen kwestie van eeuige weken voor zijn definitief herstel. En het kindje, dat door Tuhlrnx tegen liet hoofd word gestoo- ten, heeft van deze aanraking geen narleelige gevolgen te duchten. Zoodat hef ongeval, dat zich eerst zoo ernstig liet aanzten. nog een bevredigenden afloop beeft. Vermist Te Zaandam wordt vermist de donkeyman van liet aldaar in de haven liggende ss. »The- véso Horn". Men vreest, dat hem hij het aan boord gaan een ongeluk is overkomen en hij vei dronken is; Donderdagavond beeft men item op weg naar zijn schip zien gaan, hij is echter aan boort nier teruggekeerd. Rijwieldiefstal. Gisteren is er al weer een tiets uit de gebouwen van de Technische Iloogesehool te Delft ontvreemd, Omnenschelijk. Men schrijft uit Mmmden aan de ,,Tel." Lenigen lijd geleden hebben we melding gemaakt van de wijze, waarop het. paarden tram-port. naar Holland uit de Engolsche havens plaats had en wat de dieren te lijden hadden. Het Ij'hijnt op die booten met de passa- giei-s nog slechter te ziin. Gisteren bevonden zich aan boord van de ..Pref. Ru ijs", ko mende van Huil. ecnige Russische emigran ten. die /onder eenig voedsel of drank aan boord gekomen, do gansebe rei» verstoken waren van oonigo spijs of drank. Waar zoo'n reis 24, doch mms ook wegens mist op dc rivier wel 30 en moer uren duren kan. komt deze handelwijze van het Engelsobo comité te Huil ons zeer oumenrehelijk voor. Morgen zullen per ..Buys" Weder een aan tal emisrimten nam- Hall gebracht worden en we vertrouwen, dat het Amsterdamsehe comité maatregelen zal treffen, dat voor die stumpers heter zorg wordt, gedragen. Mishandeling. Na afloop der kermis te Epo op Donder dagavond j.l., werd de boerenknecht V. on der hol naar huis gaan door zekeren G. op 't onverwachtst zoodanig in 't gezicht ge- Ma antwoordde hij met een zucht. „Een reis voor de zaak „Neen... ik denk Berlijn voor altijd te verlaten." ,,De wensch van uw,., vrouw?" .„Ik heb geen vrouw meer." „O! Is uw vrouw gestorven?" ...Neen, ik ben van haar gescheiden. Ja, jul'fromv Martha... ik... ik nxx-sl... na die scène met. njiaatto ik haar; ik be giv.-p. dat slechts eigenbelang haar go leid had en nooit, of nimmer liefde, even als ook ik di oorspronkelijk niet voor haai voelde. Het was meer... men trouwt... soms uit trots, wanneer zij, die men liet hce.IL met heel zijn ziel, niets van je we ten wil,... en wegloopt... met..." hier stokte hij. Martha! liet blozend het hoofd hangen; toen, om een andere wending aan helge- spiek Ie .geven, vroeg zij: „En n wilt Berlijn voor .dtijd veriaion?" Kinnerkcr knikte bevestigend. „Uw groote, piooie zaakI" „Ik bob geen zaak.'meer, zij ging ach teruit. Ik had niemand, voor wi.m ik moest werken. Nu ben ik verarmd on wil mijn geluk ginds liep,roeven, in Milwaukee." ,„En bindt, n niets meer aan uw vader- land?" „AVat mij hier bond, is voor mij voorbij!') „0, hoe treurig!" Zij wendde zich van hem af, naar liet venster. Onwillekeurig naderde, hij baar. Geen van. heiden zag, dat. de kleine wr- Mndingsdeur zachtjes geopend werd en een slim aartsvaderl'ijfk gezicht naar binnen gluurde. Toon traden zij zachtjes binnen, de oude Efkeles, Eiffler en zijn vrouw. AVat zou er wel in Martha omgaan? iZlj zag hem, die haar oprecht on on« sneden, dat een gapende wonde ontstem] loopendo van de kin tot het linkeroor. Heelkundige hulp word spoedig verleend Tegen den dader is proces-verban] on«.* maakt. t(?' Daar tnssehen R. en Y. geen wrok L stond, schijnt, alleen de 'sterke drank bij g' de snij!mé te lubben opgewekt, waarvan V het slachtoffer wenk Onvoorzichtigheid. Bij de manoeuvres van het ;ie ltw jn| j.l. Woensdag op de AYomisdmhtsehe teih gehouden, was een dor snolvmiratukUn huilen gevecht gesteld. I>e bevelvoerends seclie-cmnmandant had Schijnbaar vorgt|,.H hel stuk. dal op dien oogenblik geïnde,, was. te doen ontladen, zoodat gedurenib de rust oen der artilleristen aan zijne broe ders dm- infanterie wilde doen zien hos de werking was van hel geschut, 'ftaai hel aftrekken hij tiet. snel vim rgosrhui zre- licht gaat, ging hef stuk af, (te losse lading hel daar achterstaande paard gedeeltelijk in de hoi-sf werpend, waardoor later de houten pennen moesten verwijderd worden Gelukkig stond voor het affuit geen man- sehnp, wal een wonder is te noemen, daar hier een 2700 militairen links en roehls aanwezig waren. Men liegrijpt do constor. natie, temeer, waar geimraal Vetter in do onmiddellijke nabijheid was. Een onderzoek wordt ingesteld. Nachtvorst Uit verschillende plaatsen in ons land meldt men berichten over nachtvorst, die veel schade toebrengt aan hel ten velde staande gewas. Bloedvergiftiging De hoer A. J. ST. to Dieren, 051 bezoek te Tiel, k ratel e oen puistje in zijn hals open. In zijn woonplaats wedergekeerd, overleed hij 's anderen daags aan bloed- vergiftiging. Ooicvoars-huwnlijksleven. Te Breklonkamp, in de buurt van Oost- mai-sum, hoeft- een landbouwer dezen zomer twee ooievaarsnesten bij zijn huis. Dkves zomer stierf van een der paartjes het man netje. Tot lmn verbazing zagen de bewonen nu het volgende gebeuren De twee ooievaars van het. andere net vlogen uit en haalden oen troep ooievaars, allen mannetjes, op. Dozen werden aan do ooievaarweduwe één voor één voorgesteld. Ilaar keuze viel op oen van hen, en cteze blref. De eieren, welke in het nest waren, worden er uit geworpen, zoodat het nieuwe paartje met ren nieuwe huishouding begon. Gebrek aan water. De behoefte aan water to Bakhuizen noemt met den dag toe, een groot aantal ge zinnen ziin geheel zonder drink- en wasch- water, reikhalzend wordt naar oen flinke regenbui uitgezien, maar de hemel blijft glas helder. Om in do behoefte te voorzien zul len waggons met duinwater worden aftnee voord Branden. De '-ehade, die de firma AA', van der Tuigt en Zoon, Ie Rotterdam, heeft geleden door den brand in haar stooinkuiperij en kis- lonmakorij op den AVertzeedijk, aldaar, b als volgt Inventaris der fabriek 33.06 ni /23.S03.20: opstal houtloods 95i of f 10.696 bout in de loods 92.95 40,425; totale schade f SO,92-1.20. In een hooiberg van den caféhouder J. van Dijk, te Gouda, ontstond gistermiddag brand. Do, brandweer was spoedig aanwezig en wedr den brand meester met» 2 siang'-n op de waterleiding. Al liet. hooi, plm. 12.9(11 baatzuchtig had liefgehad,, nu verarmd. Bliksemsnel ging de gedachte haar door lret hoofd: alleen jij bent ie schuld van zijn ongeluk; hndt, je hem jaren geleden je hand gereikt;, hndt. je kracht genot'? had. 0111 dien lust lot den schouwburg onderdrukken, dan, ja dun! Met dooogm vol tranen zei 7,ij zachtjes: „Handelt u niet overijld, wanneer u op goed geluk Wij zijn toch ook opnieuw moeten beginnen en mjjn ouders zijn oude menschel)," „AA'anneor zij," kwam het nu als ren snik over zijn lippen, „wanneer zjj, dm ik liefhad, toen zij nog een kind was, lol mij zou zoggen: „Robert Rinneeker,blijf- daai zou ik wel blijven Hoe jubelde het nu in haar! Zij strekt; de handen naar hem, uit, die hij knstecn hij trok de slaaiki gestalte naar zich toe drukte haar aan het hart, bijna weonw van geluk, de groote, sterke man. En nu kwam Elkoles. Niettegenstaande de wenken en smre- kende gebaren van Rinneeker. richtte het mannetje zich hoog op en zeide: „Laat, mij eens wat. zeggen! Onder ons gezegd, hij is volstrekt, geen arme drom mel, mijnheer Robert. Rinneeker! Hij, en nog eeris hij is het geweest, die gebleven is voor de schrijfmachine onvre de oude zaak." „EJkelcs!" 1 „Laat mij uitspreken! AVat hij geze heeft van zijn armoe-, is aUcs voor-den oh houderij, hij is volstrekt niet platzak; re is zijn zaak niet kwijt. Alleen zijn vr0"ï is hij kwijt en daarvoor heeft hij >)u e rechte gevonden! Het zal een gelukkig hu welijk worden, een heel gelukkig huwelijk-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6