YLAAIIDIXGEN. Kunst en Wetenschap. K erk en School. Sport. Gemengd Nieuws. Koloniën. en nü f 1 i "iWTrtiriirKniihiT as»sua«cörató$ie gejuich ilo vlag ontplooid 011 het work uitgevoerd. De dames-bestuursleden hebben van doze gelegenheid ook gebruik gemaakt, om eens een kijkje in het in aanbouw zijnde pand te nemen, Zooals men weel, is deze bouw opge dragen aan den heer T. E, ,i. Kramers alhier en is het werk aangenomen door de firma V. Bal Zonen, te Rotterdam, Bij den bouw vau deze school is het. materiaal zoo gekozen, dat het brandge vaar tot een minimum is teruggebracht. Steen, ijzer en beton, dit laatste* volgens bet systeem-Visiutini, vormen bet geheele gebouwdo vloeren zijn slechts in een enkel vertrek met planken gedekt. Het geheele gebouw is van een centrale veru aiming voorzien, maar toch zijn er sch nor slee ue n aangebracht 0111, zoo noodig, deze verwarming te kunnen vervangen. Naad de school 'wordt do conciërge woning gebouwd 011 daarachter is de in stallatie voor de centrale veru arming. Het gebouw beslaat een oppervlakte van (100 MA op een terrein van 1200 MA IV gehocle bouwkosten zullen t'00.000.— be dragen. Verlofpassen. Belanghebbenden worden verwezen naar dg ui dit nummer voorkomende kennis geving betreffende hot iloen afteekenen der verlofpassen van de miliciens, die met groot verlof naar 'huil' woonplaats zijn teruggekeerd. Gasstraat. De Gasslraat is 'tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen' affieislotrm. Nationale Kwartet-wedstrijd St. Cecilia. De dag, waarop de kwartetwedstrijd, uitge schreven door de Zangvereniging .,St. Ce cilia'', zal plaats hebben, begint te naderen Dat het plan, door „St. Cecilia"' opgevat, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een kwartet wedstrijd uit te schrijven, met inge nomenheid in de zangers wereld werd begroet, hiervan getuigt voorzeker het groot aantal kwartetten dat aan den strijd zal deelnemen wij wezen daarop reeds vroeger. Uit alle dee Ien des lands zullen er komen om zich in den «.leien strijd met. elkander te moten en 'dit concours belooft dus zeer interessant te zijn. Voor den zanger zelve is er aan zóó'n wedstrijd iets aantrekkelijks, omdat ieder voor zijn partij staat, en er van gehuurde of geleende krachten geen sprake is, en voor de toehoorders is het zeer boeiend en aange naam. Vooral voor onze kunstlievende stad- genooten is dit. het geval, omdat, naar ons weten een dergelijk concours nog nooit hier plaats had. Wij twijfelen er dan ook niefc aan of de zangliefhebbens zullen gebruik maken 'i' deze gelegenheid óm te genieten; en moge soms dan deze of gene het getal van 20 kwartetten des middags veel toeschijnen, men vergete niet, dat de kwartetten relkens elkaar snel opvolgen en het. zooals men dat noemt, ,,v]ug opschiet". Va de uitspraak van de jury omtrent, de eerste afdeeling volgt 'dadelijk 'de eere-wed- strijd voor de eerste en tweede prijswinners en heeft daarna de uitreiking der prijzen plaats door den eerc-voorzitter der feest-nom- missie dr, Vinkesteijn, die ook bij 'den aan vang van den wedstrijd des middags een kort woord zal spreken, De prijzen en kunstvoorwerpen zullen in het begin der volgende week ter bezichtiging liggen in het magazijn van do firma H. Adams, Hoogstraat, S. W. T. De Sehiedamsche Winkeiiers-vereeniging zal een leden-vergadering houden op Woens dag 10 October a.s. des avonds om Si uur in het .Verkooplokaal, Lange Haven. Op de agenda komt voor: Verslag 1906. Installatie nieuwe leden. Bespreking om te komen tot reorganisatie der vereeniging. Gisteravond Ls door do politie aangehou den C. ,1. K., varensgezel, ter zake van opzettelijke vernieling van oen glasruit in een kantoor aan de Lange Ilavcn. Hij is vanmorgen 11a verhoor weder uit attest ontslagen. In het. Verkooplokaal zal Vrijdag a.s, een vergadering worden gehouden van huis eigenaren om te komen tot dc oprichting van een vereeniging van huizen verhuurders. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van. 9i tot lijs uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. Telephoonnummetr 244. Gevraagde arbeidskrachten. Halfw. bakker. Jongens voor stoom- kuiperij. Jongens voor Siga renfabriek. Jongen. K1 eenna keraleerl ïng. Mandenmaker (flesschenbe teener) Mandenmakersjongen Smoutzetter (halfw.) Timmermansjongen. Vuurwerker. Dienstbode. Aangeb. arbeidskrachten. Bankwerkorsleerling. Bankwerker (halfw.) Grofba nk werker. Huisknecht. Jongens voor kantoor. Koet.-ier. Kuiper (halfwas). Letterzetter. Machinist. Plaatwerker (halfw.) Portier. Smidsjongen, Stoker. Timmerman. Timmerman (halfw.) Verver. Verver (halfwas). Voorslager. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasscben aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. €3cvonden voorwerpen. Aanwezig aan hot commissariaat van po litie: NieuSve vrouwen laars Terug te bekomen aan do volgende adressen Paar kinderkousjes, v. d. Borg, Broers- vest 115; portomonnaio met eeltig gold, Zu'idgeest, Rott. dijk'120; vrouwenzak met rozenkrans, v. Gerve-tt, Marias Int at 45; gou den ring met nu i tintori, E. Boas, Bakkers- haven 315; zilveren broche, Bijlsma» Hoog straat 71; bloedkoralen armband, De Raaf, Xoordoirtaan IS; blauwe postduif, v. d. Boor, L. Achterweg 32 -3; schaar met ketting. Den Blauwen, Hngastraat 33; don ker grijze postduif, De Wit, sluiswachter, bu'itcnsluis; portomonnaio mei eonig gold, v. d. Bout, Hoofdstraat 34; portetmoniiaio met eonig geld. Staalduinen, Kreupolstinat 10; koetsiers] as, Vessel, Buitenhaven- weg 170. t hebben wij zelfs hot behoud der wereld lijke poëzie te danken. Dit was in den geest van de predikers der zevende eeuw, wicn Gvegorius had opgedragen, de hei- denscho tempels te spareu en alleen de afgodsbeelden daarbinnen te vernielen. Zij beseften, dat dc leer, die zij predikten, en liet lied dat zij dichtten, slechts levens vatbaarheid had in de vormen, die bet hci- densch voorgeslacht had geschapen, Leer en dichtkunst der kerk leven alleen door die verzoening met het heidendom. Spr.'s rede werd door de aanwezige le den met aandacht gevolgd. Op verzoek van vele belangstellenden beeft het bestuur der Federatie van Han dels- en Iviintoorbedienclbnvereenigingen in Nederland besloten de najaarsexamens '111 boekhouden, handelscorrespondentie enz., welke bepaald waren op 23 en 24 dezer, to doen houden op 28 en '29 November e.k. en in verband daarmede don termijn van in- schrijving opengesteld tot 17 November e.k. Do uitkomsten der herziening van de be lastbare opbrengst der gebouwde eigendom men in de gemeente gelegen, liggen vanaf heden gedurende dertig 'dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Straatmaker. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden. te berichten, of zij aan oen opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Uitgesproken is liet faillissement van J. Agterberg, brood- en banketbakker. Binnen singel 150, te YlnanlingPii. Ri-chter-com- missaris uit'. J. E. Boson Jacohsoncurator mr. P. C. W. baren van der Feltz. ctmdi- dant-notüris aldaar. De Amsterdamsehe Liedertafels .Zang- lust." en „de Vereenigde Zangers", direc teur van heide de heer Fred. J. Roesko, zullen een intern, znngwedslrijd houden voor mannen- en gemengde koren op J 17, 24, 31 Mei, 7 en 8 Juni 1908. De eerste prijzen voor de afdcelingen mannen koren zijn 100, 200. f 400. f 750 en zilveren krans, 1500 en zilveren krans, be nevens gouden-, zilververgtildcn en zilveren medailles. Vorevnigingen die aan den wrd- sfrijd wenscben deel te nemen moeten hier van vóór 1 Januari J 90S schriftelijk kennis geven aan het Secretariaat Nieuwe Keizers gracht 61, Amsterdam. De Duitsche Munnenzang vereeniging „Eintraeht" te Amsterdam houdt 7 en 8 December een wedstrijd voor Nederlandse-he dubbelmannenkwartetten tor vier i na van haar 40-jarig jubileum. Tot juryleden voor dien wedstrijd zijn be noemd de hoeren WF. Kools, directeur der feestvierende iiedertafel, L. C. Keerewcer, Utrecht, M. Id. van 't ICiuijt, den Haag, J. A. Presburg en Frans Rigter, Amsterdam. Vele dubbelkwartetten nemen aan dezen wed strijd deel. Pref. dr. Arthur Furtwiingler, een be roemd Duitsch archeoloog en natuurvorscher is op een wetenschappelijke reis te Athene na kortstondige ziekte, overleden. Men schrijft ons uit Leiden: Heden-namiddag aanvaardde O. A. J. Barnomv, te 's Hage, zijn lessen als pri vaat-docent in de Engelscho taal- en letter kunde, aan de Rijksuniversiteit alhier, met een openbare les in het klein Auditorium, over dn „Schriftuurlijke Poëzie der Angel- snkson". Twee dichtertypen staan ons, volgens spr., uit den aanvang van de Oud-Engelsche litteratuur voor den geest, die van Wid sith, d. i. Overtocht van den bereisden zanger der Vorstenhoven en van Cao dm on, den dichtenden kloosterling. Dc eerste is slechts oen fictieve figuur en van den an der kennen wij slechts een hymne van negen strophen. Het waren de Scopes, de zangen uit den heldentijd der Angelsaksen, mot hun echt Gemiaansrhe zucht naar goud en glorie. Sedert de invoering van het Christendom in de 7e eeuw begonnen de dagen der dichters te tanen, de hymne aan God, overstemde het lied tot lof aan den volkshéros. Dc helden van het oude epos maken, plaats voor het Oude Verbond. Widsith moet voor Caedmon wijken. Bij Beda, die niet lang na Caedmon's dood zijn Historica Ecclesiastn Gentum Anglaram schreef, klinkt het verhaal van diens dichterswijding reeds als een sprook je. Spr. gaf vervolgens aan (Ie hand van Beda een bloemlezing uit 'de Schriftuur lijke poëzie, als die van Genesis en Exo dus, 0111 er uit aan te toonen, dat de dich ters bij de behandeling der uilheeinsche stof toch zuiver nationaal zijn gebleven. Caedmon is de beroepsdichter, die zich afscheidt van de schare, maar hij dicht voor haar, en haar taal is de zijne. .Mede de bijbelsche voorstellingen wor den die taal aangepast en naar 's lands gelegeneheid verduidelijkt. Nadat spr. nog een aantal proeven dezer dichtkunst hart besproken, eindigde hij met op te merken, dat wij leer en dichtkunst in kracht zien door den steun der natio nale voorstellingen en tradities. Zij ver nietigt niet, maar herschept en aan haar Olympische, spelen te Rotterdam, Ingevolge- besluit van 'de Nedorkptdschc Athleliek-Uuie zn'llou Lu April 1908 te Rot terdnin vóórwedstrijden worden georgani seerd lol aanwijzing 'der personen, die voor Nederland zullen uitkomen in de Olympische spelen, le Londen uitgoscliro ven, Dc inschrijving voor tie afdeeling havd- loopen. hufdernisloopen en worstelen is nu reeds opengesteld, j Hef uitvoerend comité bestaat uit deheo- ren IV. C. Hn.rtmanh, C. de Hoer en Johan C. vair Leeuwen. 1 gekocht voor 2000, met het 'doel dieu t« ontginnen en daarna daarop boerderijtjes te stichten voor arbeiders. Uil de Rotlcnlamsche haven. Ir. een openbare vergadering in liet Ver- kooplokaal te Rotterdam belegd door de Nationale Vereeniging van transportarbei ders, ter bespreking van de staking der grnanbootwerkers en liet ontslag van do con tractbootwerkers, die bezoekt was door ruim 2000 man, werden gisteravond geen bepaalde besluiten genomen. Medegedeeld we echter, dat eventueel sleepers, voorlieden, machinis ten en stokers der Rijnsloopbooton aan de roepstem zouden gehoor geven, om geen schepen of vrachten te vervoeren, die ver werkt waren door Calnndstrnlers of onder kruipers. Per sneltrein van 2,54 vertrekken gisteren uit Zwolle ongeveer zestig werklieden, ko mende uit Genemuiden, Zwartsluis en. Zwol le, bestemd om als bootwerkers op te treden te Rotterdam-Delfshaven. Zij zijn aange nomen voor 18 per week, met vrije verple ging. Zij krijgen geen jenever, maar wel een glas bier, en ongeveer een pond vlensch per dag. Men vermoed, dat er weldra meer zullen volgen. Door de tram gedood. Uit Haarkpi wordt ons geseind: Gisteravond is te Aer.den'bout onderdo grtmeeaite Bloemonüaa! door de tram over riden do han'delsr.efziger G. P. van do.n Berg int Rotterdam. Dei ongelukkige overleed kort na zijn overbrenging naar het Haarlemsdie zie kenhuis. Diefstal. In do R.-K. Parochiekerk „St. Jan", te Rozendaal, is diefstal ontdekt van ver schillende gouden kerksieraden, als gou den halsketting van een beeld, kelklepol, pateen en andere kleine voorwerpen. De diefstal schijnt reeds daags te voren le zijn gepleegd, tijdens dc kerk open was en er geen bezoekers waren. Een ongelukkige. De vrouw van den landbouwer E., uit de buurtschap Noordijk bij Neede, die reeds geruimen tijd blijken had gegeven niet goed bij '1 hoofd te zijn, had herhaalde malen zich laten ontvallen, dat zij dr. A. Kuv- per in den Haag wensclite te spreken. Dat plan heeft zij nu ten uitvoer gebracht. In Don Haag werd zij door een agent op de stoep van dr. Kuyper's woning schreien de aangetroffen. Op de vraag, wat zijdaar doen moest, antwoordde zij, dat zij dr. Kuyper zoo gaaine wilde spreken. De agent begreep uit haar vreemde manier van doen al heel spoedig, dal hij een halfwaanzin- nige voor zich had en nam haar mede naar den commissaris, van waar zij latei- naar het stedelijk ziekenhuis gebracht werd. Do gemeentepolitie is gisteren vertrokken om haar weder naar hier te brengen. („Zutph. CL") Woest varken. Te Stoppeldijk word Donderdagnamiddag de landbouwer J. V. door zijn grooten var kensboel' aangevallen en zoodanig in dij en buik gebeten, dat de ingewanden er uit puil den. Ten slotte wierp het woedende dier hem over de poort van het hok, die hij vast had, en waardoor deze gelukkig toesloeg, zoodat het beest hem niet meer kon genaken. De wenselijke wonden moesten dichtgenaaid wor den door den geneesheer, die levensgevaar niet buitengesloten achtte. Staking. De staking onder de metselaars en opper lieden hij drio aannemers te Arnhem is uitgebreid tot 70 werklieden. Deze patroons hebben den stnkenden werklieden kennis ge geven, dat indien 12 October te 9 uur het werk niet is hervat, zij ontslagen zijn. Branden. Te Doetinehem is gisteren de landbouw- plaats, bewoond door de familie Lovink, Riethotst en Jolink, geheel afgebrand. Vee en inboedel bloven gespaard. Een groote hoeveelheid veldvruchten werd mede een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Jolink was niet verzekerd. De brandweer bluschte hedennacht om streeks rier uur oen uitslannden brand in liet perceel Bosboom Touissaintstraat, op den boek van de Alberdingk Tliijmstrnat te Am sterdam, waarin gevestigd was het sigaren magazijn „Ilavannah-irouso" van den heer G. Borst. Do brand, waarschijnlijk door een slecht gedoofden lucifer ontstaan, vernielde den geluiden winkel met de daarachter en da ar!» ven gelegen twee kamei-s. Verzekering dekt de schade. Peisoonlijke ongelukken kwamen niet voor, daar de bovenbewoners van liet. perceel, tijdig gealarmeerd langs den gewonen weg het luiia konden verlaten. („Hbld.") Lijk gevonden. Men meldt ons uit 's-Gravenhago In een der Ilangscho Bosch-vijvers as' liet lijk gevonden van een vromv. Vermoe delijk is bier moord in hcL spel. Op of bij liet lijk van de juffrouw (die in betrekking was in een melksnlon van ,$8 Sierknn" aan 'den Beznidenhout) zijn ver schillende voonverpen gevonden, waaruit men afleidde dat de juffrouw plan had naar lui is te gaan. Alen wil gezien hebbeft, dat zij op den bewusten avond word opgewacht door een manspersoon in wiens gezelschap men ook meent haar 's avonds wel eens meer gezien te hebben. De politie tracht thans dezen man op te sporen. Teekenen van geweldple ging zijn niet op het. lijk waargenomen. Gevaarlijke lui. Op het Haarlemmerplein te Amsterdam werd gisternacht een veekoopman uit Sloten aangesproken door een hem ontrokend man die hem vioog hoe Inat het was. Op hetzelfde oogenbük kwamen achter 'den veekoopman nog twee verdachte personen te staan. Dc eerste trachtte zich van het horloge van den koopman moester te maken. Deze sloeg ech ter flink van zich af en maakte alarm. Hierop kozen de roovere het hazenpad. La ter in den nacht is het klaverblad bij de Breestraat door een rechercheur aangehou den. Vermoedelijk heeft men hier té doen met de lui, die eenige weken 'geleden op eenzelfden avond op de Stadhouderskade een kind en daarna een man aanrandden. Het kind haddon zij toen een prop in den mond gestopt om hem het schreeuwen te beletten. Ook toen was het op het horloge gemunt. Marktscène. Op de Langojrijp te Leeuwarden, waar gev'oonlijk eten aandachtig luisterend pu bliek om divqrse Kokadonissen gegroe peerd as, trok een dezer markttypen gis termiddag bijzonder de aandacht. Na op de gew'one wijze zijn waren te hebben aanbevolen en na veel afslag den prijs te bobben vastgesteld, declameerde hij: „en moneeren, wanneer ik ze heden voor cc,n cent minder verkoop, geef ik dezen rijksdaalder cadeau", terwijl met zw'icrigen zwaai en onder luid gerinkel be doeid geldstuk op zijn tafel werd gedepo neerd. Toen, naar verluidt, een oo-genblik later de koopman inderdaad voor minder ver kocht, streek een der talrijk kijkende jon gens mot. een effen gezicht den „riks" op, bewerende (lozen te hebben gewonnen. Blijkens zijn mondeling protest, ging d Kokadorus hiermede niet accoord. In de gedachte inwisseling, welke nu volgde, meng de zich al spoedig ook het publiek, dat partij koos voor den jongen en zijn mee ning hoofdzakelijk uitte, mot de noodige hoera's. Het werd een geschreeuw van belang. Spoedig verscheen een agent, dia koop man en jongen, rijksdaalder incluis, naar het bureau bracht, waar hel juridisch de bat wel zal zijn voortgezet. (..L. Ct") Na de Antwerpsche staking. Uil, AniLvcrpen woiidl gemeld dat de meerdetihélrt der readers en, scheepsbe- vrnch'tpre aangesloten bij 'de' Federation maritiem0 zich Vrijdagavond hebbeh ver klaard' vo.or! een loonsverhóoging van l.e'n minst/3 50 centimes pe'r dag'. 'Er komt. dus geen nieuwe1 staking in de Ant,werpsch'e haven. Heideontginning. Door freule De Vos van Steenwijk te Zandvoort is van de gemeente Schoterland 25 H,A, heidegrond onder Jubbega (Fr.) Een record De „Lusitania", het groote furbinestoom schip van de Cunard Lino, is gistermorgen Sandy Hook gepasseerd. De overtocht var den Atlantische! Oceaan 'geschiedde in (lagen en 20 uren. liet schip had tijden: de reis voortdurend gunstig weer. De offi cieel berekende tijd van Queonstown na Sandy flock, bedraagt, zooals nader blijkt 4 dagen, 19 uren en 52 minuten. Gemid deld liep het schip 24,002 knoopen pei uur. De „Lusitania" verliet Liverpool Za terdagavond 7 uur, de passagiers landden te New-York gistermorgen 10 uren. Vanaf üe inscheping in Engeland, tot aan h'et aan wal gaan in. de Verecnigdo Stalen verliepen dus 5 dagen en 22 uren. Een Duitsch blad weet echter te vermel den, dat de beste schepen van de Nordd Lloyd en HamburgAmcriknlijn, het tra' ject 111 5 dagen en 12 uren hebben afire, legd. Groote brand. Een! hevige brand' heeft, gistaden gewoed in' de Pet.ersbu'iigsch'e voorstad Smolensk! in! een arbeiderswijk. 5 huizon zijn aoch' gelegd'. 10 mensclien zijn in 'dé vlam men omgekomen. 9 anderen 'bekwamen zware Iminfd'wonden. ar Een paarden-tbelezer". In „Ouzo Paarden" komt het volgende merkwaardige verhaal voor van de ma nier, waarop sommige mensehen door hun stem lastige paarden weten te temmen. Ecu der eerste van deze „paimbftspra- kers" was ecu Ier, genaamd Sullivan. Ilij had zulk oen wonderlijke stem, dat de lastigste paarden onder zijn behandeling zoo mak werden, als men maar wenscben kon. Hij werd daardoor verdacht boven natuurlijke middelen te kunnen toepassen en de geestelijkheid van liet dorp Kill- mallock beweerde, dat hij een toovc- naar was. Een destijds bekend renpaard, King Pe pin genaamd, hetwelk reeds twee staljon gens bad vermoord, kwam' onder zijn be handeling. liet was bestemd 0111 een ren te 'winnen, maar toen het gezadeld zou worden, was hel in een van zijn kwaad aardigste buien. liet sloeg voor en achter en kwam met. geopenden mond woedend op de mannen in de nabijheid af. Toen de nood het hoogst was, kwam iemand op bet. denkbeeld, bet dier door Sullivan te laten „befluisteren". Aangezien er geen andere kansen moer overbleven en de tijd drong, besloot do eigenaar den raad op te volgen, hoewel zijn vrienden hem het afrieden, omdat zij meenden, dat door een dergelijke behan deling het paard geheel het verstand zou verliezen. Sullivan was spoedig gevonden en zooi- in jtijn schik dat' bij zijn kuhslen kon ver tonnen voor zooveel kenners uit alle doe len des lands. „Toon mij het wilde hoest," zei Iiij, „en wij zullen hem spoedig m» nieren loeren." Toen hij King Pepin, voor wien de om standers eerbiedig afstand bewaarden, na derde, fluisterde; hij het dier enkele woor den toe en plotseling bleef het paard stok stijf staan. Sullivan klopte, vervolgens bet paard een paai' maal op den nek, fluisterde liet nog enkele woorden in on deed hel zich vervolgens op hot gras u'. lis trokken. T0011 stoptp hij kalm zijn nijpje, en op het lig gende paard gaande zitten, leek hot wol of hij op zijn liefste plaatsje aan den hu'i- selijken baard zat uit te rusten. Na zoo eenige oogcmblikkon gerookt(p hebben, deed hij 'het paard opstaan en zadelde liet. lief; dier liep hem los, als een hond, achterna naa^ den slqrt en won, den ren op slofjes. 1 Kort daarjna kwam Sullivan tpcvallig voorgoed an dienst Van loRl Done rail Ie,. Zijn lordschap rtied mot zijn vierspan, toen het, v'andeha.mlschc; aehterpaaul een ijzer vér'!oor era 'kreupel werd. Hel puaul was als 't ware een verpersoonlijkte dui vel, als het beslagen moest worden, eq werd gewoonlijk v.ootf den grond getrok ken! bij liét beslaan. De lord was ei- daarom voor liet paard nu weer neer te leggen, maar de hoefsmid was idaar tegen. Terwijl hierover beraadslaagd werd, kwam juist Sullivan op het tooneel. Op zijn verzoek werd hem de roden van de moeilijkheid medegedeeld. „Geef mij een mi nuut om met het paard alleen te zijn in de smederij en ik zal hem zoo mak als een lammetje bij u terugbrengengij zult nooit een makker paard hebben zien beslaan,' ant woordde Sullivan. E11 zoo geschiedde. Toen het heete ijzer aan het hoog opge trokken been gepast werd vertrok het paard geen spier en mten moest Sullivan opnieuw vragen om het paard het been weder te doen strekken en op den grond to zetten. Met een artilleriepaard hadden manschap pen alles geprobeerd, het dier was echter onverbeterlijk en werd voor enkele shillings publiek verkocht. Kooper was Sullivan. Hij leende van een voorbijkomend voer man kar en tuig en spande bet dier tot aller verbazing dadelijk in. Zonder eenige aarze ling verrichtte het paard alles wat verlangd werd en slechte enkele minuten later ver kocht de kooper liet weer voor veel moer pon den dan hij er shillings voor gegeven had. III III I II ■IIMIIMI1 II I I ,M I Atjek. Dc civiele en militaire gouverneur van Atjeh en Onderiroorighedon seinde 7 Sep tember; Patrouille doodde in Sawangsclie 10 vijanden, buit 1 achterlader, 3 voorladers, 80 man uit Koeloe, voormalig Sullanswa- keugebied onder iinenm ten teungko?, met kwade bedoelingen bij bivak Seudoa tijdig ontdekt, vielen uitgerukte patrouille aan; gesneuveld 1 inlaudsch mindere, gewond licht sergeant Boschma; verloren 2 model geweren; vijand 18 dooden. ,- - („Java Ct."). Sin we \'0< gei dei Ar< vei Bei I len 1 gei len der iice 1 Bai I Koi lilt' de I gen cn s ot! wad E beid havt slagi loiw loon staai door II zigh Isaa knar terw schil en (1 crus wert over Mi In Gebr Witt png men in na waan geslir lichar kt h den d lenis Dr. «lil! u-roo fisch wizcl ÖHici Lu MO (onder ROl GE MA Ha

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2