Jhr. Mr. 1 J. DE GEËSKR. De Uitslag. s STADSNIEUWS. Uitslag tier Herstemming voor eer liti der Tweede Kamer. Schiedam. Vlaardingen Hoofdkiesdistrict Schiedam. 5 O I w 13 53 O o w Aantal kiezers. Ingeleverde biljetten Van onwaarde Geldige biljetten 1073 1013 4 1009 1389 1310 1307 1405 1298 4 1294 995 760 5 755 1303 965 9 956 746 501 9 492 226 196 2 194 j 589 79 545 i 58 2 0 543 58 278 270 0 270 8083 6016 38 6878 Jhr. Mr. D. J. DE GEER H. J. VERSTEEG 547 462 617 690 582 712 415 340 509 447 293 199 131 364 179 21 172 98 3667 3211 Alzoo GEKOZEN de Heer: {JtSMItM «r $ui*vtKKsa&soi*iiibw&i*t. tamsamntsaitagaa^atattaaMjaBMBKaKMteMMag uur zal er dan voor particulieren gelegen heid zijn, hem aan zijn woning geluk te wensc.hcn. Eindelijk wordt hem des avonds te 7i/> uur een diner aangeboden in hotel „De Iwee Sleden", te 'a-Graven hagel De „leider" der coalitie. De Chr.-hist. ...Nederlander" heeft een hoofdartikel gewijd aan ,,de Schiodamseh.» wrijving", waarin hel blad de houding van de Chr.-hist, partij in zake de Kameivura- ture van graaf Van Limburg Slinun nader verdedigt. an anlirev. zijde was voor een camii- aatuur-Kuyper liet argument aangevoerd, dat atie purhjen tiet zich een een» moes ten rekenen dezen emincnten leider der coalitie" (de aanhalingstee-kens zijn v:oi Ned.in de Kamer te brengen. i)t» "Aod." -.olirïjft, dat het verlangen, dar ,,iechi-<'he paitijen te zamelt aan den leider der A. H. (thans cursief gedrukt!) de eandi- datuur aanboden onredelijk (is), om dat Uit niet zou kunnen geschieden zon der miskenning van haar eigen zelfstandig heid, ja, wat de Chr.-hist partij betreft, van haai» reden van bestaan. „Iedereen weet toch, dat de splitsing der anti-revolutionairen in twee groepen haai naasten grond vond in de leiding der anti revolutionaire partij. Hel was dm leiding die tot de breuk in 1S94 gevoerd heelt. Nu is in 1901 tot samenwerking beslo ten tusschen het Kabinct-Kuyper en de Chr.-hist. Kaïnetgroep. Men vereenigde zich op een vrij nauwkeurig omschreven lle- geeritigsprogiammeewerking op dat be paalde pu it werd beoogd en vei kregen. D.at was echter niet een fusie van iwee partijen, docli alleen het samengaan valt twee verwante groepen ten behoeve val 'n „Kabinet van rechts", welk samengaan in dien vorm dan ook moest eindigen na tien val van dat Kabinet. „Onmiddellijk na afloop der vei kiezingen van 190,3 hebben wij dit teil overvloede duidelijk doen uitkomen. Van een coalitie onder leiding van dr. Ktiyper kan, schre ven wij, geen sprake zijn, evenmin van partijen fusie, alleen van coalitie, voor zoo ver nioii hel eens is over vooraf bepaalde punten. „Tien aanbieding aan dr. Kuyper van een zetel door de gezamenlijke partijen van rechts zou met dit steeds door onze groep ingenomen standpunt in strijd zijn geweest. ,,Bij de stembus kunnen de groepen rechts samengaan, omdat of voor zoover zij dezelfde beginselen belijden; daarom kunnen ook de Chr.-hist. met warmte een candidatuur-Kuypef ondersteunen. Haar de aanbieding van den zetel door de gezamen lijke partijen aan den leider van één dier. partijen draagt een geheel ander karakter. Aan de hoogschatting van dr. Kuyper wenscht de Chr.-hist. partij bij niemand ten achter te staan, maar ais leider der coalitie kan zij hem niet eikennen." Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij Kon. besluit zijn, met ingang van 1 December, benoemd tor inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Ommen, L. dc Vries, in.-pecteur derzelfde middelen te Ber gen op Zoom tot inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Bergen op Zoom, J. -J. C. Gnynnins, inspecteur derzelfde mid delen te Ommen. Bij Kon. brei. zijn. niet ingang van 1 De- ember, benoemd" tot inspecteur dor directe !«?]astingen, invoerrechten en accijnzen: te Tilburg. I'. O. J. A. van ("renderen Stort, inspecteur der/elfde middelen te Gro ningen (1ste ut'deeling) te Groningen (1ste afdeeling). W. J. P. R. van Ebbonhorst Tcngbergen, inspec teur dier middelen te Groningen (2de af deeling) te Groningen (2de afdeeling). f. Valkhof, inspecteur dier middelen te Tilburg. Bij Kon. besl. is de benoeming van den ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen. T. W. Po-tema. te Workum, tot ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Brok, gedaan bij Kon. Besl. van 21 September j.l., ingetrokken, met bevestiging in zijn tegenwoordige betrek king als ontvanger te Workum. en is !io- noemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Leek, H. Landweer, ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Stavoren. Financieel nieuw». Firma Otto de Kat Zoon, Zooals wij gisteren reeds hebben medege deeld is door de firma Otto de Kat Zoon, bankier te Dordrecht en hare leden de heeren 0. B, de Kat van Bleiswijk en F. W. 't Hooft bij de arrondisscrnents-rechtbank te Dordrecht een verzoekschrift tot het bekomen van sur séance van betaling ingediend. Op den staat die bij bet verzoekschrift wordt overgelegd komt voor Baten. a de firma Otto de Kat en Zoon met 1,1 AA, 181.83 h.O. B, de Kat van Bleiswijk - 94,18s 94 c. F. W. 't Hooft - 29,970.— Tol aal .1-1,808,340,77 Lasten a. de firma Otto de Kat Zoor, f 1,73(3 541/a b. O. B. de Kat van Bleiswijk - 16.54 c. F. W. T Hooft - 1,531.54 Totaal M ,799,943.621/a Volgens dezen staat is er dus een goed saldo van f 08,397/14l/g, Gisteravond hebben wij weder in onze tijding/aal den uitslag der herstemming ge publiceerd, tolkens mededeelendfi de cijfers die van de verschillende stembtireaux bekend werden. Reeds vóór zessen konden we tl» eerste cijfers van Kethel mededeeleu en geleidelijk kwamen daarna binnen Seine- broek, Overschie, Vhuirdinger-A mbacht.Vhiar- dingen I, 11 en III en Schiedam I, II en III, zoudat de geheeie uitslag te 71/2 uur bekend was. Een dichte menigte belangstellenden had zich in en voor onze tijdiugzaa! opeengehoopt, die de cijfers weer noteerden, vergeleken en bespraken en ten slof te werden weder een '1000-tal bulletins uitgegeven, die gretig werden in ontvangst genomen, waarbij het somtijds woelig toeging, omdat elkeen de eerste wilde zijn die er een ontving. liet is ons een genoegen geweest zoo vol komen te hebben kunnen voldoen aan de belangstelling van de burgerij, ongeacht tot welke partij de menschen belmoren. Wanneer we de stemmeneijfers nader be schouwen, afgescheiden van den uitslag der verkiezing, waaromtrent we ons ditmaal nog geen illusies maakten, geven die voor de link- sche partijen een bevredigenden indruk. In Schiedam werden bij eerste stemming uitgebracht 335S stemmen en nu 3610, een vermeerdering dus van 8 o/0. In I, het clerical,} district, waar die cijfers 957 en 1009 bedragen, was de vermeerdering slechts 5 daarentegen in III, het werkmans- district met 1162 en 1294, een v-»rmeerde- ring van 10 o.'0 In I was de vermeer dering dan ook voor rechts 32, voor links 10 en in III voor iechts 4G, voor links 87. terwijl in het geheel het meerder aantal te Schiedam voor rechts bedroeg 'II9 en voor links 124. In Vlaardingeii, waar 325 stemmen meer waren uitgebracht, waren bij eerste stem ming uitgebracht op De Geer 712. op Ttlen- burg 301, te samen 1073, terwijl nu De Geer 1217 stemmen verkreeg, alzoo alle Idenburgers rechts tellende voor rechts een vermeerdering werd verkregen van 144. Tellen we daartegenover de stemmen van rlr. Val Leeuwen en Staalman bij die van Versteeg samen, dan krijgen we als totaal linksche stemmen 800, terwijl er nu op den heer Versteeg waren uitgebracht 986 of 186 meer. Het grooter aantal uitgebrachte stem men keefc in deze beide gemeenten dus aan den heer Versteeg een voorsprong gegeven van 5 in Schiedam en 42 in Vlaardingen. In Vlaardinger-Ambacht werd een voor sprong door links bij de herstemming ver kregen van 14, in Schiebroek van '12, in Kethel van 4, terwijl in Overschie de toestand volkomen gelijk bleef. Deze cijfers leeren dat' bij het ophalen der lauwen voor de linksche partijen in alle ge meenten (behalve Overschie) winst is ge maakt. Dit feit is van beteekenis. Voorts leeren deze cijfers dat buiten Schie dam, dus in de gemeenten waar de persoon van den heer Versteeg buiten den strijd bleef, de linksche partij evenzeer bij de herstemming vooruit ging als Schiedam, zoodat de vermeerdering van die cijfers kan worden gekocht voor t'e liberale partij, af gescheiden van den persoon des candidaats. Ook dit feit is van beteekenis, waar zoo herhaaldelijk de persoon van den heer Ver steeg in den strijd werd gemengd. Maar van veel grooter beteekenis is het beschouwen der cijfers, die bij deze en de vroegere verkiezingen door Links en Rechts werden uitgebracht. In 1995 werd de heer Van Limburg Sti- rmn (Chr.-hist.) in eens gekozen met 3953 stemmen en verkregew de heeren De Groot (vrijz.-dein.) 1042 en Van Leeuwen (S. D. A. P.) 917 stemmen. Toen was hel aantal uilgebrurhte stemmen 300 minder dan nu en was de meerderheid van rechts 139 1 tegen nu 156. In 1991 verkregen hij eerste stemming de lieer Van Limburg Stiium (Chr.-hist.) 1299, Van Deventer (vrijz.-dem.) <117, Ilelsdingen (S. D. A. I'.)' 518. Van Hou ten (lib.) 119 en Idenburg (nnfirev.) "2088. Bij herstemming behaalde toen de heer Van Limburg Stinini 2218. ,1e heer Idemburg 2139 stemmen. Bij deze verkiezing moeten wij de her stemming buiten beschouwing laten omdat die ging tusschen 2 rechtscho candidate!». Bij eerste stemming werden toen 2-1 10 stemmen minder uitgelnuohl dan mi en was het verschil tusschen rehts en links 232-1 stemmen. Blijkt- dtts hieruit dat het. verschil tusschen rechts en links zeer sterk verminderd (232-1, 139-1, *156), tnen ziet, ook dat het aantal rechtse he stemmen vermindert. De heer v. Limburg Stinnn kreeg in 1905 3953 stemmen, de heer De Geer nu slechts 3007, dus bijna 390 stemmen minder. Uit deze cijfers komen wij dus tot de con clusie dat de toekomst voor de Linksche partijen wel bemoedigend is, wanneer men slechts zorgt dat geregeld wordt voortge» werkt. Schiedam heeft Bewezen (lat het in meerderheid links is; die meerderheid zal kunnen worden vergroot wanneer voortdurend propaganda wordt gemaakt. I11 Vlaardingen hebben de Reehtse.lien nog een meerderheid van 279 stemmen, maar ook daar kan door flinke propaganda veel worden gedaan. Wij zijn dan ook ten volle overtuigd ilat Schiedam heelt opgehouden een vast rechts dis»! te zijn en niet lang zal het meer duren of het zal zijn plaats in de 1 ij dor linksche districten hernemen. De ,,:\T. Boft. Ct." heeft aan den voor avond van de hevslennning nog met een kort woord daarvan zijn meoming gezegd. Of de Linksche partijen reden hebben zich daarover te verinnigen, meenen wij Ie mogen betwijfelen, liet blad sprak op dat laatste oogenblik zno'11 iwijfel uit over den uitslag, dat dil, weid hel door hel gros der linksche kiezers gelezen, zeker ontmoedigend en verslappend zon hebben gewerkt. Een dergelijke douche moet men niet vlak voor een stemming op de kiezers la ten neerkomen. Met grooit» inspanning hadden de pio pagandisten vuur in d-e kiezers gebracht wij weten met hoeveel ijver er is gewerkt; de „l\. B. CL", als liberaal orgaan, moest vermijden daarop niet te reageeren. En al willen we tut niet grooter l>o- teekeniis toekennen aan de woorden van dat blad bij de kiezers in Schiedam, dan ze werkelijk hebben, wij wallen toch op dat ontactisch bedrijf den vinger leggen. Ook wij hebben geen oogenblik roi- wachl, dat de liberalen nu reeds de over winning zouden behalen, maar wij begre pen dat het resultaat eener levendige actie het bewijs zon kunnen leveren dat Schie dam naar de linkerzijde terugkeert. Öemeenteraad, Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 29 October 1907, des namiddags ten 7 ure. Vaststelling van de notulen van de vergft-, ring van den Isten October 1007. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda 1Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den pensioengrondslag van den leeruur aan de Hoogen: Burgerschool P. Klooster man en van den leeruur aan dc B. A. S., dr. M. J. de Boer. 2. Ontwcrp-besluiten (model B en O) tot. wijziging van de gemeen te-begroot ing dienst 1907. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot regeling van de her halingsschool aan de lagere school voor jon gens, met uitgebreid leerplan te Schiedam. -1. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de benoe ming en de jaarwedden van den opzichter der gemeentewerken, den opzichter der plant soenen en tien klerk ten kantore der ge meentewerken te Schiedam. 5. Voorstel van B. en W. tot hel maken van een brug over de BuitenMuis en voor stel tot het maken van een riool en een ge deelte kade. het verleggen van een straal en het doen van herstellingswerken aan die sluis. 6. Adres van de afdeeling Schiedam van tl-n Al». Xedorl. Typografenbond om bij de aanbesteding van drukwerk bepalingen op te nemen betreffende minimum loon en ma ximum-arbeidsduur. met prae-tulvies van B. en W. 7. Voor-tel van IL en IV. tol vaststelling van een tarief voor de levering van water der Drinkwaterleiding. S. Voorstel van B. en IV. tot continuatie van den verhuur van een .strookje open grond aan de Broersvost naast het Spuithuis no. 4 aaii J. Flohil. 9. Adres van do vereeniging „Kunst aan het Volk" 0111 subsidie voor hun vereoni- ging voor 1908, met prae-ndvies van B. en W. 10. Adres van de afd. Schiedam van den Xed. R.-K. Volksbond om subsidie voor haar teekensehool voor 1908; niet prae-ad- vies van B. en IV. 1 IVoorste! van B. en W. tot goedkeu ring van het door 'dc voreoniging „Volks huisvesting" vastgestelde hum-reglement. 13, Bezwaarschriften inkomsten-belasting, dienst 1900/7 en 1907/8. 13. Behandeling van de gemoento-bogroo- Itnsr voor 1908 met de begi-ootingen voor: a. Gemeente-gasfabriek. h. lemeentr-drinkwaterleidiug. c. Pakhuis „de Xederlanden". d. Gemeente-reiniging. f. Burgerlijk Armbestuur. I'. Stads-Ziekenhuis. E11 verdere voorstellen en mededeelingen. inlegger buiten de Bestekken voor drukwerk. Met terugzending aan den Raad van het adres van de afd. Schiedam van den Alge- meenen Nederl, Typographenbond, verzoe kende eenige in het adres aangewezen bepa lingen op te nemen in de bestekken voor drukwerk, schrijven B. en W Een looneisch voor f'12 60 voor een vol vakman is zeker niet te hoog. Een andere vraag of men met één jongen «p de '10 menschen een drukkerij kan drijven, schijnt in dien zin te beantwoorden te zijn, dat loop- en leerjongens buiten de formatie gerekend worden. Verder zou ook éen loonregeling staan. Het vraagstuk van de beperking van den werktijd valt juister te belijnen. Hier kan de vraag hoogstens zijn 10 ot 9 uur. f 12.60 duidt op een dagtaak van 10 uren a 21 eent. In Rotterdam is echter reeds een dagtaak van 9 uur als norm aangenomen, terwijl het loon daar f'14.bedraagt. Wijders werd wel voor de uitvoering van werken bij aanbesteding in Februari jl. door U aangenomen als maximum werktijd 101/2 uur, doelt daarbij moest er rekening mede gehouden worden dat in den winter een groote beperking van den werktijd zoo niet geheeie stilstand in het bedrijf door het seizoen veroorzaakt wordt, wat voor drukkerijen niet geldt. In het adres wordt verder gevraagd arbeid boven 9 uren met 25 0/0 en die na 10 uur 's avonds met 100 0/0 loon te vergelden, "Wij willen, ten einde vrijheid open te laten voor den arbeid met dag- en nachtploegen, in plaats van na 10 utir 's avonds lezen boven een dagtaak van 12 uren. De vraag of door bepalingen als door adres sant. bedoeld worden, werkelijk de prijzen van het drukwerk verhoogd zullen worden, is door een tweeledige inschrijving beant- woord te krijgen, namelyk een inschrijving, waarin de bovenbedoelde voorwaarden gesteld zijn, en een inschrijving, die ligt in de lijn aangegeven bij het gemeenteblad no, 3 van 1907, waarin is opgenomen de bepaling dat van 4/5 van het personeel dat voor de ge meente werkt het minimum loon moet be dragen f 12.60 bij een werkdag van '10 uren met 50 o/o verhooging voor overwerk en 100 o/o voor werk op Zon- en feestdagen. "Wij hebben de eer U voor te stellen ons tot de bovenbedoelde tweeledige inschrijving te machtigen en daarvan aan adressanten mededeeling te doen Aangezien naar onze meening alleen dan concurrent kan worden ingeschreven wanneer de levering voor 10 jaar wordt aanbesteed en daardoor de maieriielatinschaffing over dat tijdvak kan worden bestreden, meerien wij II nog te moeten voorstellen, de aanbe steding voor 10 jaar te doen gelden. Bij Kon. besluit van 16 October jl. no. 40 zijn goedgekeurd de statuten der tnoneelver- eeniging «Vriendenkring" alhier, Zilveren jubilee. lieden herdenkt M. Kooijman den dag waarop bij voor 25 jaren bij dc firma .LM. v. d. Schalk Co. iri dienst trad. Di» chef der firma kwam don jubilaris le diens huize gelukwenschcn en bood hem oen cadeau aan, lenviji do jubilaris voorla van den +2 O ■4^ O cn -K3 O -43 O -43 O 4^ c3 O uj t> O <D O cc ct CD o ;>t bronwmoeslor en machinist en voorts vat hel overige personeel do ■ukwens,-h',.iJ en geschonken mocht in ontvangt nomü(' Zoovelo bewijzen van sympathie zullen dezen dag voor Kooijman we! tot "een re, vergefelijke hebben gemaakt. Vanmorgen geraakte T. Meerhof, werkzaam bij de firma Smulders, met de hand onder den stoomhamer, zoodat hij ernstig gekwetst werd. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Gemeentcbegrootlng. VERSLAG van liet onderzoek der begroeting voor 1908 in de afder. lingen van den Gemeenteraad. Afdeeling I. Aanwezig dc heeren Van Westendorp, Voorzitter, dansen, Be Qlw" Van der Velden, en De Bruin rapporteur. Afwezig met, kennisgeving dl heemn Bunder en Gouka. Afdeeling II. Aanwezig de heeren Lngcr- wpv, Voorzitter, Beukers, Von Briel Stussr, Kolft, Smit, Van der Drift en Van der Ltttm, rapporteur. Afdeeling III. Aanwezig dc» heeren Hoit- ncrluge Grot»», Voorzitter, Kranen, AVitt- kiimpf Vim der Schalk, Ris, Dirkzwager c»n Koopmans, rapporteur. A Igemeene Besehouwi ngen. I. Ernstige grieven worden geopperd over de samenstelling der begrooting; de lasten um het grondbedrijf zijn wel behoorlijk daar in geboekt maar 'do inkomsten er van zijn ingebrachl hij de gewone kas. Deze dienden in de eerste plaats aan de Commissie voor het grondbedrijf te worden gelaten. De in druk wordt gewekt, alsof Burgemeester en Wethouders niet precies weten waarheen ?c willen, hun meaning schijnt niet gevestigd, is niet afgerond. Voorts komen drie nos. dub hel op de begroot ing voor en enkele foutieve verwijzingen: de begraofing is,met. te weini» accuratesse samengesteld. Een lid meent dat, dezelfde fout, voor liet grondbedrijf aangewezen, ook schuilt, in liet beheer van de .Gasfabriek en do Drinkwa terleiding. Ook daarvan komt, nevens de rente van het kapitaal alle winst in de ge wone kas zonder dat aflossing plaats heelt. Een lid wijst er op dat krachtens de Ver ordening op het grondbedrijf onmiddellijk allp bezittingen aan het, bedrijf moeten wor den gebracht. Voorgesteld w jrdt den post. onder volg nummer 2 te schrappen. II. Eenige leden meenen te moeten con- stateeren dat, onze gemeente-financiën niet rooskleurig zijn, on vreezen dat het grond bedrijf in stêe van loonend le worden, een verliespost zal opleveren. De 00' mille en ook de 25 mille onder tli' ontvangsten zijn bedragen die, als er geen winst wordt gemaakt, door leening moeten worden verkregen en alsdan het grondbedrijf zullen gaan drukken, men acht dat de uit gaven voor 190S zooveel doenlijk moeten worden besnoeid en wenscht dan ook dut de voor te stellen verminderingen worden gezien in 't. licht van vorenstaande beschou wingen. Een ftnd'»r lid acht- het wenschelijk dat de Commissie voor het grondbedrijf zoo spoedin mogelijk in het leven worde geroepen opdat dit bedrijf konte onder apart beheer, Xog wordt opgemerkt dat niet, met de noodige correctheid is gewerkt, daar op de begroeting de inkoopwtmrde der niet direct productieve eigendommen wordt geschat op f 1.500.000.terwijl een nadere raming, den leden verstrekt bij het sectie-onderzoek, een waarde aanduidt van 1.388.356. II en HI. En eindelijk wordt gekhuntil dat liet erratum eerst heden in de secliover- gin lering ter kennis der leden is gekomen, hoewel hel de vorige week al gereed was. III. Een 'der leden beklaagt zich over de zeer late uitreiking van den staat van midoie waiirde-rnming der goederen gebracht ten ln.-de van liet grondbedrijf. Deze begrooting wijst z. i. op een zorgelijkcn finnncicelen toe stand. Aanzienlijke helastingverliooging n wel-is-waat" verineden, doch het daartoe aan gewende middel, de hoogere raming van lid rorilehedrag, op te brongen door het Grond bedrijf, acht hij gevaarlijk en op den duur onbruikbaar. Ook is z. i. af Ie keuren dut de opbrengst van meerdere bezittingen, alhoe wel deze zijn gebracht ten laste van het grondbedrijf, tocb onder gewone inkomsten zijn opgenomen, terwijl zij uitsluitend ten bate van genoemd bedrijf moeten komen. Een ander lid vraagt Inlichtingen omtrent toegezegde nieuwe belastingen b.v. op 4' straten of de beurs e.d. Eenige leden tneenen dal de uiterste z.m- nitjlieid noodzakelijk is; zii vinden den toe stand zorgelijk. (Wordt vervolgd.) Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw Geopend alls werkdagen van 9| tot lH jiur voormiddag en Maandag, Dinsdag en I' pi- dag van 89 uur nam. Telephoonjuirrimar 244. Gevraagde arbeidskrachten. Ï-Ialfw. bakker. Jongens. Jongens voor Siga renfabriek. Jongens voor stoom- kuiperij. Kleermaktrsleerling, 1 .etterzelter. Mandenmakersjoiigen Mandenmaker (flesschenbcfeener) Smoutzetter (half»".) Timmermansjongen- Vuurwerker- Voor buiten de stad: Beeldhouwer (Meu belmakerij). Ververs.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2