BINNENLAND. V V STADSNIEUWST' YLAAÏÏÓINOËN. Gemengd Nieuws. llofberieltt. 11. M. de Koningin wordt bij de begrafe nis van Z. K. 11. den Vorst» van Wied ver tegenwoordigd door K. 11. den Prins der Nederlanden met diens adjudant lo-luitenant llun.ni van Heemstra. Het Vorstelijk Echtpaar i* Dobbiu. Omtrent het kinderfeest. dat Zondag op Dobbin plaat-- had, schrijft men aan ..liet Vad." uit Schworin Voor tie bevolking van Dobbin zal deze dag trog lanir in aangename herinnering blijven. Want allen, die getuigen zijn ge weest \an het lang verbeide kinderfeest voor de Dnhhiimehe jeugd, zijn er nog vol van. hoe aardiir Koningin Wilbelmina. die ider op dr handen wordt gedragen, en Prins Hendrik zich niet het. jonge volkje hebben bezig gehouden op het groote door linden omzoomde gazon voor het kasteel, waar de Koningin een draaimolen uit Parehim had doen op.-laan. Xa het dó tonner, waaraan ook de huis- maarsrhalk Von Bülow-Stolk. landraad Von Höhl nuf Glave en de predikant Kittel, on- tier wiens gehoor •zich de Koningin en tie Prins 's morgens hadden bevonden, hadden aangezeten, begon het feest. Met ..Got! grüsze dieh"' van Moeke werd het Koninklijk Paar bsjroet. Vooral met dc allerkleinsten, die. al waren ze nog niet schoolplicht is», toch mode. hadden mogen ko men. oil nauwelijks praten of loopen kon den. hielden de Koningin en de Prins, ge holpen door de leden van het gevolg. Veil voortdurend bezig. Rn dat- ging alles zoo vertrouwelijk en eenvoudig, dat er geen een aan verlegenheid dacht. Rij de wedstrijden van tie meisjes hield de Koningin zelf de leiding, om. als II. M. zich wat moe gevoelde, even op een bank uit te rusten en da» wtor opnieuw Ir begin nen met een opgewektheid, die aan-tekelijk werkte op het lioole gezelschap. Als er «onis een wat onbeholpen deed, hielp de Koningin een handje om tie kleine toch den prijs ic doen winnen. Xa tie spelen schikten allen zicli aan een groote koffietafel op het, gras. beladen met heerlijke lekkernijen. De Koningin zat tus- sehen de kinderen op de bank en deelde dc broodjes en koekon uit. Rij hel heengaan kreeg ieder nog een taart mede voor thuis, de Prins deelde die uit. en de Koningin keek toe om te zien, of er niet een enkele schuchtere kleine zijn deel niet kreeg. Gebeurde dat- een enkele maal. dan riep de Koningin: ..Komtn, Kind. du muszt doch ook \vat, hebben". Ten slotte werd heel dc vroolijko kinder schaar door de Koningin gepholografoerd. Te -1 uur trokken de Koningin en de Prins zicit terug in hel kasteel, want er moest vroeg gedineerd worden, omdat de Prins en de Prins van Benthoim te 5 uur naar Bnllenstedt zouden vertrekken. Toen Prins Hendrik naar bet station reed wa< er nog veel publiek op de been. dat Z. K. H. geestdriftig toejuichte. Onze ministers. De Minister van Justitie, ntr. Van Kaal te, vergezeld van den administrateur, chef der IIIe afdeeling van het Departement, mr. Diteselhuijs. begaf zich hedenochtend naar Ginneken, tot het brengen van een bezoek aan de Tuchtschool aldaar. bespreking te houden omtrent de voorstel len der Rgeering betreffende de grondwets herziening en tie in verband daarmede te voeren actie. Permanent hef van arbitrage. Door de regeering van Chili zijn benoemd tot leden van het Permanent Hof van Ar bitrage de heeren Carlos Concha, doctor in tie rechtswetenschap, oud-Minister van Oor- iog en van Marine, oud-voorzitter der Kamer v;,n Afgevaardigden, oud-buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister te Buenos- Ayrest José Francisco Veigura Donoso, doc tor in de rechtswetenschap, oud-president van het gerechtshof te Ieptique, oud-minister van Ikiitenlandsche Zaken: Miguel Cm- clmga, doctor in de rechtswetenschap, oud- voor/itter van den Minsterraad, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Buenos-Avresen Alejandro Alvarez, doctor in de rechtswetenschap, gediplomeerd leer ling van de ,.écoIe des scicn.cs morales et politiques" te Parijs, technisch adviseur aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Het Daitsehe keizerpaar. Het keizerlijk jacht de „IlohenzolJern". niet het Duitsche keizerpaar aan boord, wordt den l!)n November na zonsondergang te IJmuiden verwacht en zal aldaar tot den vol genden ochtend, nabij of in de haven blij ven liggen. Hut is, verneemt men, de wertseh van keizer Wilhelm, dut hij Zijn aankomst tot het oogenhlik waarop de keizerlijke fami lie Unndden verlaat, teneinde aan boord van het jacht naar Amsterdam op te .-.toornen, het incognito worde geëerbiedigd. Dienten gevolge zal de marine geen eerbewijzen, aan een keizerlijke vorst verschuldigd, geven vóór dat het schip naar Amsterdam vertrekt. De keizer reist Woensdagavond 20 No vember rechtstreeks van Amsterdam naar Berlijn terug, zoodat. het bezoek aan Den Haas is komen te vervallen. Kiesr«cht. Op uituoodiging van het Propaganda- comité voor Grondwetsherziening en Alge meen kiesrecht za! binnenkort een vergade ring worden gehouden van dit comité met dc Yrijzinnig-Dfeniocratiscbe Kamorclub en de hoofdbesturen van den Vrijzinnig-Democrat!- ichen Bond en liet Algemeen Nederlandseh Werkliedenverbond teneinde gezainelijk een Grontl wet «herziening'. In. no. 2 zijner nieuwe staalkundige Brieven behandelt, mr. S. vare Houten de liegeeringsvoo.rslelleti tot Grondwetsherzie ning Sehr.. begint, met op te merken,, dat beoogd wordt, eeniige ook door hem ver dedigde verbeteringen in de Grondwet te brengen, d.ie Heemskerk bij de behandeling zijner voorst.dien in 1887 heeft tegenge houden, ids: a. een redactie vare bolkies- reehtarlikel, die Jen wetgever bij tie re geling daarvan vrij laai,, destijds bepaalde lijk gevraagd om tie invoering van vrou wen kiesrecht en evenredige verlegenwoor- diging tiiel te belemmeren; b. onbeperkte verkiesbaarheid voor tie Morste Kamer; r. niet-aftreding van als Ministers Optre dende Kamerleden. Aangaande artikel SO betoogt sehr.. dat wal het tnannenkiesreelU betreft de op- merkireg als zou dit een rationeel» rege ling van hot kiesrecht overeenkomstig de overtuiging van de meerderheid der Volks vertegenwoordiging in den weg staan, vol komen onbewezen i.s. ,1 let artikel staat slechts ietwat in den weg aan het toeken nen van kiesrecht aan hen. die geen enkel kenmerk van inaatsdiappelijken welstand of geschiktheid kunnen aanwijzenindirect alzoo aan ochlocratie en aan maehtsver- plaatsing ten gunste der bedeeltlenkiasse". Voor dat doe! werd de handhaving van het artikel door de meerderheid in 1S87 noodig geacht, door mr. v. 11. niet. A'ti met een enkel woord gewag te heb ben gemaakt van de „sport" 'bij het afbre ken van de kieswet-Van Houten, geeft sehr. te kennen, fiat tie Regeering in de Additioneele Bepalingen alios luid kunnen voorstellen, wat volgens haar als rationeele regeling van hel kiesrecht geducht kan worden. „Dan kan men vergelijken. Alleen door eventueel» aanneming van zoodanig voor-stel door de meerderheid kan zij in algemeoneii zin bewijzen .„dat "de grond wettige formule een rationeel regeling van hel kiesrecht overeenkomstig de overtui ging van 'de meerderheid dor Volksvertegen woordiging in den weg staat"." Sehr. zelf zott gaarne aan vrouwen het kiesrecht verleenen. De houding dor Regeering ten aanzien der politieke vrouwenkwestie acht. hij ech ter al heel zonderling en inconsequent. „In de Additioneele Bepalingen lost zij een deel dadelijk op, door de noodige wet telijke veranderingen te maken, die aan de verkiesbaarheid van vrouwen in den weg staan." Regeling van het vrouwenkiesrecht bij deze gelegenheid heeft voor "hem ook 'dit voor, dat deze niet behoeft te zijn wat men gewoon is een finale regeling te noemen. Men kan met den actueelen sland der overtuigingen te rade gaan en behoeft de kwestie niet verder op te lossen .dan zij voor oplossing rijp blijkt te zijn. Voor mr. Van Houten is voorshands het beslissende hoofdpunt, dat blijke, dat de verruiming van art, SO ter oplossing van de kwestie van het vrouwenkiesrecht ge schiedt. Tegen dadelijke toelating van vrouwen, vooral weduwen, die als hoofdbewoners van huizen in de personeel» belasting zijn aangeslagen, kan sehr. geen enkel bezwaar vinden. „Dat vrouwen, zich dok als wo ningkiezers volgens art. lb, lo. der Kies wet zullen kunnen opgeven, zal eventueel ook wel worden goedgekeurd, daar hier voor dezelfde reden bestaat, als voorde belastingkiezers ter zake der woning. „Het naast konten na dezen in aanmer king de vrouwen, die aan de bepaling van art, 1, b, -lo, voldoen wegens eenig afge legd examen. Bij dit onderwerp komt'ech- ter de vrij lastige vraag aan de orde, die bij de vorige categorie vermeden werd, daar er slechts één hoofdbewoner van een huis is, of deze quaiifiratie alleen aan on getrouwde of ook aan getrouwde vrouwen liet kiesrecht moet doen toekennen. „Kiesrecht wordt ontleend aan twee soorten van kenmerken; bij de eerste staat maatschappelijke welstand op den voor grond en wordL op grond daarvan ge schiktheid verondersteld, in dc Kieswet wordt voor deze soort kenmerken een echt paar als één beschouwd. Bij de examen- kiezers is hel. omgekeerd. Rij dezen staat de persoonlijke geschiktheid op dan voor grond, en wordt verondersteld, dat dc be trokkene zijn kost verdient, zoolang niet het tegendeel door bedeeling blijkt. Deze quaiificatie is dus van het huwelijk en van de daarmede gepaard gaande heziiLsvcrhou- dingen geheel onafhankelijk en behoort dus ook bij de getrouwde vrouwen le blijven gelden." Verdere categorieën kunnen z. i. niet in aanmerking komen, zonder dat hij wil be weren, dat zij blijvend en principieel be hoeven te worden uitgesloten. .„Het gaat toch hier niet om rechtsuiloefening in eigen belang, maar orn jpolitieko machts uitoefening, en de quaiificatie daartoe hangt ten deele van de nevenvoorwaarde der daarvoor verkregen voorbereiding af. hetzij door uitoefening van maatschappe lijke plichten, hetzij door meer dan ge wone opleiding. Er is dus van dit stand punt geen principieel bezwaar, om enkel de beide omschreven categorieën pp te nemen, althans niet om ze te laten voor gaan. De qualification van do Kieswet zijn gekozen in verband met de gewone ont wikkeling en voorbereiding lot deelneming aan machtsuitoefening, die de normal;: man nelijke werkkring geeft. Deze laten ziel) niet zonder meer op vrouwen overbren gen. Om een voorbeeld to noemen, dat tevens aantoon!, hoe jidel hef misbaar is, dat de kieswet-Van Houten het volk zou uilsluiten van den invloed, die hot toe komt, zou enkele overneming der. qualifi cation uit inkomen en spaarbankinleg in eens feitelijk algemeen de dienstmeisjes tol kiezers maken, die wel zoo goed als allen op 2f)-jarigen leeftijd een voor kiesrecht voldoend inkomen of spaarbankinleg heb ben, maar toch voor, politieke machtsuit- o(.Toning a! heel weinig zijn voorbereid. „Ten aanzien van hel kiesrecht, ontleend aan kenmerken omtrent maatschappelijk»;» welstand, waarb» man en vrouw als één gelden, zou hiIli,K zijn, ook "de vrouw bij verhindering valt den mare of met goed vinden van den man waarbij "de over legging der kiezerskaart als legilimaliez.au khiinen geiden lol liet uitbrengen der stem toe to laten. De politieke invloed, tot welker verkrijging de vrouw in mnterieelen 'zin met den man samenwerkt, behoeft haat niet wegens afwezigheid of onver schilligheid van den man te worden ont houden." Internationaal briefport. Van bevoegde zijde wordt bet volgende gemeld De aankondiging in dc Nederlandsohe Staatscourant van October jl. betreffende hel gewijzigd briefport in het internuionanl verkeer heelt de veronderstelling gewekt, dat alle tot de Algonioene Rostvereenigiug toegetreden landen en koloniën de grens van 2(1 gram voor enkelvoudig gewicht en het gewijzigd tnrioi voor elk volgend .gewicht van 20 gram of gedeelte daarvan, zouden hebben aanvaard. Deze veronderstelling is onjuist en kan aan bedoelde aankondiging niet worden ont leend. Immers, daarin wordt gezegd, welke porten in Nederland worden geheven voor gefrankeerde brieven naar het buitenland, alsmede voor ongel'rankeerde en ontoerei kend gefrankeerde uit bel buitenland. Ren opgaaf van allo landen der Algeineene Port verceniging met, vermelding van het tarief, dat aldaar in het internationaal ver keer voor brieven wordt geheven, behoorde in die annkondigng uit den aard dor zaak niet thuis. Anti-revol. partijdag. Gisteren werd te Groningen de vijfde rmti-rev. partijdag in de provincie Gro ningen gehouden. Na dc opening door den voorzitter, den heer J. G. Wirtz, werd het Wilhelmus (oude toonzetting) staande gezongen. Het provinciaal comité werd vervolgens gemachtigd aan dr. A. Kuyper op zijn 70n verjaardag, namens alle anti-rev. in deze provincie, eeti heilwetisch toe ta zenden. En hierna hield de heer ds. A. S. Tal- ina, lid vare do Tweede Kamer een re feraat over: Met kiesrecht. Met groote be langstelling volgden de aanwezigen de be schouwingen van ds. Talma. In dc avondvergadering sprak de heer prof. mr. P. A. Diepenhorst, van Amster dam, over: Godsdienst is de zaak van elks persoonlijke overtuiging. Door den spr. werd er op gewezen, hoe het „godsdienst fs de zaak van elks per soonlijke overtuiging", een storende term is geworden, waarin de tegenstanders de belichaming zien van een principe, dal lijnrecht staat tegenover het uitgangspunt der antirevolutionairen. In de verdediging nu van het stand punt, dat aan de religie geen overheer- scliende beslissende stem in het politieke kapittel toekent, openbaart zich een mis kenning vare het wezen van den godsdienst, dal zich op onderscheiden gebied heeft ge uit en onnoemelijke schade aangericht. Uitvoerig betoogde spr., dat die dwaling ook op ander dan staatkundig terrein heeft geheerscht. Met name stond spr. stil bij de ontwikkeling van de wetenschap der economie en aangetoond hoe door vele economen de vraag, op welke wijze in het levensonderhoud moet worden voorzien, werd gesteld buiten den invloed van de zedelijke beginselen, die men belijdt. Vooral tot de klassieke school met Smith aan het hoofd moet het verwijt worden gericht, dat ze, door uit te gaan van een wenseh alleen door eigen belang gedrcvmi, de conomic in materialistische banen heeft gevoerd en alle verband van economie met godsdienst, recht en zedelijkheid heeft ge loochend. Aan de historische school onder Roschcr eti Kruis hoezeer ze ook later door een zich stellen op het evolutionis tisch standpunt veel van haar waarde heeft ingeboet moot de eer worden toegekend weer voor de hoogo beteekenis der religie ten deze te zijn opgekomen. Ook werd nog als bewijs van instemming van den gods dienst gewezen op de inrichting van de lagere school, waar men aan de natie heeft willen opdringen een school, waar het onderwijs zou worden gegeven ,,mèt eerbiediging van ieders godsdienstige be grippen" en die gelijk de spreker mot een beroep op allerlei 'beslissingen be toogde eigenlijk alleen eerbiedigde de godsdicnsLige Jregrippen van hen, die geen godsdienstige begrippen hebben. "Welnu, dc opvatting die op staatkundig terrein den al lesbehcerschcnden invloed van den godsdienst bestrijd!, wordt behoerscht dooi" dezelfde grondgedachte die bij de'in richting van bot schoolwezen, bij de we tenschap der economie, op alle terrein van wetenschap en kunst haar noouloltiigon in vloed heeft doen gevoelen. Het is de be schouwing van Schlciennacher, die in de religie allereerst zag een tevro, heilige stem ming des gomoeds. Daartegenover word door den inleider het ware karakter van den godsdienst als een recht van God hoog gebonden, met verwijzing naar talrijke uit spraken en wettelijke maatregelen aange toond, hoe op liet standpunt der sociaal democraten en vrijzinnigen ontwijding dor religie niet achterwege kan blijven, en de aandacht gevestigd op verscheidene cardi nal» punten, ton aanzien waarvan Gods woord belangrijke aanwijzing niet onthoudt. De politie te Itotterdam. He burgemeester van Rotterdam beeft bij den gemeenteraad een verordening in gediend, regelende do politie aldaar. Voor gesteld wordt de politie le doen Iwstnan uit: 5 hoofdinspecteurs, 21 inspecteurs eerste, 21 tweede. 20 derde klasse. 21 in specteurs-titulair, 1 geneeskundige, 55 hoofdagenten, 79 agenten eerste, 95 twee de, 52-1 derde klasse. In verband hiermede stelt de burge meester voor, de liegrootiug te verheugen met 1' 05.000. De burgemeester stelt ten slotte voor afwijzend to beschikken op het adres der politieverecniging „Hermandad", om hij verordening vast te stellen de re geling vare dienst- en rusttijden, vergoeding voor overuren, de vrije dagen, benevens een slraffenstelsel met scheidsgerecht, als zijnde in strijd met dc gemeentewet. Finarcierl nieuws Nieuwe bank te Dordrecht. IV Handels- en Laudsbank te Gorinehoin heeft een bijkantoor geopend te Dordrecht in de vroegere kantoren van de heeren A. Roest- Jzn. Leidsehe Effecten- en Wisselbank. IV vergadering van aandeelhouders van de Leidsche Rffeeten- en Wisselbank werd verdaagd tot Vrijdag 8 Nov. a.s., omdat in dc gistcretmamiddag uitgeschreven ver gadering liet aandeelenkapitaal ongenoeg zaam vertegenwoordigd was. Intusschen werd reeds thans besloten tot opheffing van hef agentschap te 's-Gravenhuge. Meicrijsche Bank. Uil Eindhoven wordt geseind: Gisteren werd een vergadering gehouden van aandeelhouders der Meicrijsche Bank, belegd naar aanleiding van een schriftelijk ingediend verzoek door een aantal aan deelhouders, vormende het daartoe ver- oischte gedeelte van het aandcclenkapitaal. De president-commissaris deelde mede dat de in het blad „Themis" gepubliceerde lijst van debiteuren onvolledig was, daar ver zuimd was aanteekeningen over le nemen, betrekking hebbende op debetposten, die door onderpanden gedekt waren. Hierdoor werd dus abusievelijk een verkeerd beeld gegeven. Op aandrang dor vergadering werd daarom besloten een lijst le doen drukken, waarop een on ander volledig zal voorkomen. De bewindvoerder der bank wekte ten slotte op ecu nieuw aandeelenkapitaal voor de te reconstrueeren bank te vormen, wanneer er behoorlijke deelname mocht zijn, zou men hierdoor mogelijk een steun geven aan de surseance-aanvrage. Bij het eindi gen der vergadering toonde echter geen der aanwezige aandeelhouders lust op hot onderwerp van nieuw te fourneeren aan deden in te gaan. KETHEL EN SPALAND, 26 October. Den Gden November a.s. zal onze nieuwbenoem de burgemeester worden geïnstalleerd, Bij de te Rotterdam gehouden examens vrije- en ordcoefeningen der gymnastiek i.s o. m. geslaagd tnej. J. 0. Duyvcndak van hier. Het verf - en glaswerk voor de 3 dienstwo ningen op liet terrein bij den Watertoren, hetwelk gisteren werd aanbesteed, is gegund aan den Iaagrtren inschrijver, den heer A. Rcholte Jr., alhier, voor de door hem inge schreven som van -170. Op den avond van den Hervormingsdag zal prol', dr. H. IJ. Groenevvegcn in de nfd. Schiedam van den Ned. Protestanten hond optreden. In „Jemël", Lange Haven, zal de heer J. G. Amesz, van Rotterdam, Zondagmorgen 10 uur spreken, terwij] 's avonds een volks- siimenkomst, zal gehouden worden. Wi] maken attent op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de actie legen de pandjeshuizen. Hedenmorgen is uit de gang naast het huis van den heer Hukly een rijwiel gestolen. Dit is het tweede dat daaruit wordt weggenomen. Gisteravond omstreeks 8 uur werd met dc electrische trnm hier aangebracht een Rotter dammer, die aan don Rotterdamschen Dijk dronken op de rails liggende was aangetrof fen. De man werd overgegeven aan de politic on voor eigen veiligheid ter ontnuchtering overgebracht naar hel politiebureau. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van™, litie: v Sleutel, Engelschc sleutel, notitieboek,'» leesboek. TerUg (.e bekomen tuut de volgende adressen Zilveren Bandsinsigne: J, v. Wijk, Nieuw, straat 31; rozenkrans: D. Angelcn, Helena' straat 20; damosparapluieF. v. Hanno- len. Doe los trant 14; kinderschortje: A. v (1, Vlies, Puttcrsboeksche straat 2; gek] jn een papiertje: B. Bondeltap, Kleine baar, 43; portemommie met eenig geld: A C Weij, Laan Ons Genoegen 24; cirkeltrekker' Bosnian, Lange Haven 1; geldstuk: G, B Krabbendam, Grofbaan 81. Uomeenteiyico Arbeidsbeurs. Gevestigd in hol Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9J tot 1H Ullr voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij. dag van 89 uur nam. Telephooiimiminer 244. G c vraagde arbeidskrachten. Bankwerker Halfw. bakkér. Jongens voor Siga renfabriek. Jongens voor s"toom- kuiperij. Kleermakersleerling. Kuipers, bellerzetter. Mandenmakers jongen Mandenmaker (flesschenbeteener) Smoutzetter (halfw.) Timmennansjongtn. Vuurwerker. Dienstbode. Keukenmeid. Aangeb. arbeidskrachten. Bakker, Bankwerker (halfw.) Grofbankwerker. Huisknecht. Koetsier. Machinist. Plaatwerker (halfvr.) Portier. Smidsjongen. Stoker. Straatmaker. Timmerlieden Timmerlieden. Verver. Verver (halfwas). Voorslager. Zakkenmaker. Personen voor lichts werkzaamheden. Wasschen aan huis gevrapgd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. Schoonmaakster. (halfw.) De directeur verzoekt aan hon die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Door de plaatselijke schoolcommissie zal op Maandag 28 October voor school B (Westnieuwland) en op Woensdag 30 Oc tober a.s. voor school A (Broekweg) zit ting worden gehouden tot het aannemen van leerlingen. Ten huize van den heer P. v. d. B., Oosthavenkade 13, komen gevallen van roodvonk voor. Landverhuizers, Het stoomschip Rijndam der Holland Amerikaüjn ia hedennacht van Rotterdam naar New-Yotk vertrokken met 320 kajuits- en 730 tusschondekspassagiers. Een lotingspannckoek. Men schrijft uit 's-Graveland aan dc „Ililv. Cour.": De volgende wereldgebeurtenis heeft zich hier hedenmorgen afgespeeld. A. moest lo ten daags te voren was dat reeds in den huiselijkcn kring besproken. Wat zou A. trekken? Moeder was reeds eenmtumil aan het denken. Eindelijk was zij er. Ecni- ge jaren geleden geboorde bet, dat jonge lingen, die loten moesten, een poosje voor het gaan naar hot. gemeentehuis een spek- pannekoek opaten, en wat meer zegt, al die spekparenekoeketers lootten vrij. Deze geschiedenis bracht moeder op dc hoogte, van wat zij moest 'doen, om lo zorgen, dat ook haar lieveling een vrij nummer trok. Zoo zat dan hedenmorgen om kwart over achten een 's-Graveland- scire loteling met 'n spekpatmekock voor zich, at dezelve op, ging naar het voor malig Wilhelminohotel te Hilversum, trok 'n nummer en was vrij. Indische militairen. Men meldt ons uit Rotterdam: Heden arriveerde aan het Maasstation een afdeeling aanvullingstroepen der kolo niale reserve uit Nijmegen. Zij werden aan het station opgewacht door de muziek kapel van het korps Kon. Scherpschutters, met don kapitein, waarnemend comman dant, .1. van Alphen. Het detachement bestond uit 18 outlet- officieren en 54 minderen, onder comman do van den kapitein der infanterie C. Gcrlach en onder medegeleide van den 2cn luit. J. F. van der Sluys Veer. Zij werden uitgeleide gedaan naar he stoomschip „Ilindjani", mede door een "c' putatie van de Koninklijke Verecnigingvan Ncderlandsch-Indischo oud-strijders Maintiendrai", Bjj het vertrek van het schip vat) de Wilhelminakadc, speelde de muziekkapel uc volksliederen. Verdronken. Men meldt ons uit Den Haag Hedenvoormiddag is een vrouw nabij brug aan de Laan' van Mccr3ervoort te ter geraakt Pogingen om haar te redden bleven vrUC„, teloos Na een half uur dreggen werd het lij' van de vrouw die bleek een Xndisci!'- bediende te zijn opgehaald en door 'dep? i

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2