Laatste Nieuws. YLAAKDINGEN. Keclitzakeii Landbouw en Veeteelt. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Sport, heer van Westendorp wijst er met nadruk J op, dat thans alleen te veel van enkele personen moet komen. De vergadering keurt de verhooging ten slotte goed. „Die Krenzfnhrer''. De zangvereeniging „Polyhymnia", direc teur do heer B. Jurgens, zal op Donderdag 28 Nov. a.s. in de groote zaal der S. 0. V. teen concert geven. Ten gehoore ge bracht zal o. a. worden „Die Kreuzfah- rer", oratorium van Niels W. Gade. Als solisten zullen daarbij hun medewerking verleenen mej. J. B. van Kasteele (mezzo sopraan), Botterdam, en de hoeren Har- men R. van As (tenor aan dc Vlaamscho opera), en onze stadgenoot J. Rijsselberg (bariton). De begeleiding (vleugel) zal in handen zijn van mej. i\'. Fcltzer, werkend lid der vereeniging. Het vrije tooneel. (Gisteravond gat' het Vrije Tooneel in Mu sis Sacrum alhier een opvoering van „Zijn Edelachtbare" en „De tante van Charley", terwijl ter afwisseling- door de heeren Speen- hofï en Nap de la Mar en mevrouw Speen hof!' enkele liedereu en voordrachten wer den gegeven. liet Vrije. Tooneel heeft daarbij een schit terend succes gehad. De zaal van Musis was te klein om allen op te nemen die deze opvoering wenschten bij te wonen en toch was daarbij met de ruimte gewoekerd men wist met zijn knieën haast, geen raad zoo dïelit stonden de stoelen bij elkaar. En dat ook de nummers van het programma succes had den, bleek uit het onbedaarlijk gelach dat voortdurend de toeschouwers schokte en de lever deed schuddende moppen die getapt werden, de dwaze tooneeltjes in „Dl tante van Charley", het eenig-mooio stille spel m „Zijn Edelachtbare" van den burgemeester en den Voorzitter van de Vereeniging „Eer en Deugd", de striemen die werden toege bracht aan de uiterlijke fatsoenlijkheid die slechts een dun vernisje blijkt over heel wat onbeschaafds, weiden blijkbaar door al len op de juiste waarde geschat. En hoe men ook moge denken over liet streven van de nttisten vun Het Vrije Tooneel, te loochenen zal toch niemand het wagen, dat nooit op zoo vlijmend scherpe wijze de ondeugden van het maatschappelijk leven zijn gegeeseld als door deze mannen en vrouwen, die zeker et' iu slagen op menigen toestand waaraan ..men" eenmaal gewoon was geraakt en daarin berustte, een ander licht to doen vallen. Do heer en mevrouw Speenhof!' gaven eenige hunner nieuwere liederen voor de pauze, die luid® werden toegejuicht, terwijl de heer de la Mar een paar voordrachten gaf, waarbij er een was die op verbouweree- rende wijze de eeuwen door elkaar hutselde ook hij werd met om daverend applaus be loond. Het Speenhoff-gezelschap mug over zijn optreden in Schiedam tevreden zijnde op- gekomenen zijn dit evenzeer over dat op treden. (Gevonden voorwerpen, Aanwezig aan het commissariaat van po li tie: Ledige portemonnaie, sleutel, ring met sleutels, gouden oorknopje, schaar, kinder zak met portemonnaie, Terug te bekomen nan de volgende adressen 2 gewichten (2 en J/a h.gram), een gou den kinderoorbeiletje, Verhoeve, Noorderstr. 13; taschje met eenig geld4 y. Leeuwen, Laan ons Genoegen 710; vrouwenmuts, Philippa, Bieekerstr. 1bruinharig hondje, De Koning, Hoofdstraat 97. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw, Geopend alle werkdagen van 9 j tot 11 k uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. Telephoonnummer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Halfw. bakker. Jongens. Jongens distilleerderij Jongens voor stoom- kuiperij. Jongens voor Siga renfabriek, Kleermakersleerl ing. Kuipers. Kuipersjongen. Letterzetter (halfw.) Mandenmakersjongen Mandenmaker (flesschenbc teener) Smoutzetter (halfw.) Timmermansjongen. Vuurwerker. Keukenmeid. Aangeb. arbeidskrachten. Bankwerker (halfw.) Grofbahkwerker. Huisknecht. Jongen v. kantoor. Koetsier. Machinist. Plaatwerker (halfw.) Portier. Sc.hipp-T. Smidsjongen. Stokejr. 1 Straatmaker. Timmerman. Verver. Verver (halfwas). Voorslager. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. Timmerh (halfw.) De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Gasteren zijn tot loden der nieuw opge richte Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Ylaardingen gekozen de. heeren: J. van Uussehlorp A.Mzn., L. van Gelderen, J. M. Hummelinek, Paulus Kikkert, A. K. Poortman, B. Pot, IV. van der Windt Wz,, A. van Witsenburg en A. If. C. M. J. Uzermans. *0]) last van do rechtbank te Haarlem zijn gisteren alhier aangehouden W. B. eu J. V„ zeovisschers, die zich te IJnuiiden aan een misdrijf hadden schuldig gemaakt. Heden zijn zij naar Haarlem overgebracht. *Naar wij vernemen, zal de Clvr. zang vereeniging „Euphoiua", directeur de heer 11, de Vries van Rotterdam, Donderdag 28 Nov. a.s. in dc zaal „Harmonie" haar eerste uitvoering in dit seizoen geven. De vereeniging heeft zich do medewerking ver zekerd van mej. Sophia C. JJdo (sopraan) en de heeren Van Gastel (bariton). Van der Putten (orgel) en Krul (piano). *fn de gisteravond gehouden algemecne vergadering der Vlaardingsehe Had- en Zweminrichting zijn. nadut de penningmees ter over het afgeloopen jaar rekening en verantwoording luid gedaan, tot bestuurs leden gekozen de heeren J. H. van L.nden van den Hen veil. 11. Hosenbooin, L, Molen dijk. M. de Korver, A. Groenevehl, P. de Willigen en M. Hoogenhooni. Tevens weid besloten tot de gelieele aflossing van de nog niet uitgelooie ren- telooze aand"den. Het Hof te Arnhem heeft in de door den Hoogen Raad naai' dit hof vei wezen de zaak van A. K. te Wagcningen en F. K. te Amsterdam, tabaksfabrikanten, beschul digd van overtreding der Arbeidswet in het tabakstrippersbedrijf. met vernietiging van het vrijsprekend vonnis van den kanton rechter te Wageiiingen, beklaagden van alle rechtsvervolging ontslagen, als zijnde het teil laste gelegde feit wel bewezen, doch niet strafbaar. Nieuwe rechterlijke uitspraken in zake de nabootsing van Singer naaimachines. Op 7 October jl, is voor de 3e Strafkamer van het Rijksgorechtshof in Lhiitschland een proces tegen den naaimachine-fabrikant R. Lehnmann to Braunschweig geëindigd, waarbij voor de zooveelste maal weder ami het licht is gekomen, van welke kunstgre pen de oneerlijke concurrentie zich al zoo bedient om tegen afic recht en billijkheid de vruchten te plukken van het werk en de renommee van anderen. In de laatste jaren werden herhaaldelijk naaimachines in den handel gebracht, die, hoewel ze niet uit de fabrieken der Singer-Maatsehap- pij kwamen, niet alleen wat de construc tie betreft, nabootsingen der Singer-inachi- nes waren, maar ook in het uiterlijk be drieglijk veel op het Singer-fubrikaat ge leken. Zooals den lezer bekend za! zijn, dragen de Sdnger-naaimachines op het ho rizontale gedeelte van den arm in groote, gouden Latijnsche letters den naam San ger. Op het verticale gedeelte van den arm bevindt zich een klein plaatje van geel koper met het ovale handelsmerk der Sanger-Maatschappij en het geheele boven deel der machines is bedekt met bepaalde ornamenten. In het bovenstaande proces nu is uit gemaakt, dat de beklaagde in aanmerke lijke hoeveelheden naaimachines gefabri ceerd en verkocht heeft, die op dezelfde plaatsen als de Singer-machines en inde zelfde lettersoort het opschrift „Sinc,era"en een klein plaatje van geel koper met een ovaal fabrieksmerk droegen en wier bo vendeden van bijna dezelfde ornamenten voorzien waren. De Rechtbank te Braunschweig nu heeft niet alleen als in elk opzicht bewezen aan genomen, dat de nagemaakte machines, wanneer men ze niet met méér dan ge wone opmerkzaamheid beschouwde, pre cies op de Singer-machines leken, maar tevens, dat de beklaagde de bedoeling heeft gehad, het publiek te misleiden, en hem hij vonnis van 24 Juni j.l. wegens voort gezet misdrijf tegen de Wet op de Han dels- en Fabrieksmerken, veroordeeld tot een boete van 1Ü00 mark en een schade vergoeding van 3000 mark. Buitendien gaf de rechtbank last tot verwijdering der we derrechtelijke on tarnen tee ring en tol ver nietiging der daarvan voorziene machines. Het hooger beroep, door den beklaagde tegen dit vonnis ingesteld, werd door het Rijksgerechtshof verworpen. Het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft besloten zich betreffende de samenstelling der Tiendcom missies tot den Minister van Landbouw, te wenden. De behaalde prijzen op de Intern. Land bouwtentoonstelling zullen op een nader te bepalen dag aan de prijswinners worden uit gereikt,- te 's-Gravenhage. Voorgesteld wordtlo. het provinciaal subsidie ten behoeve van de Ambachts school te Brielle met ingang van 1 Januari 1908 te verhoogon van C1230 tot flóOO 'sjaars; 2o. aan de afdeeling Rotterdam van den Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" te Rotter dam ten behoeve van haar tuuulelscursus een bijdrage uit de provinciale fondsen te verleenen van t250 'sjaars; en 3q. aan de gemeente Oveischio voor den aanleg, afrastering en beharding van de Rijskade, van den Hofweg at lot aan den Kleiweg, een subsidie te verleenen van - j in do kosten tot een maximum van 114,000. Psychlatrisch-Juridlseh gezelschap. Dc eerste vergadering van liet IV-yehia- li Iseh-.litridiseh Gezelschap in dit wiuter- .-ei/.orn. werd voor eenige dagen te Am sterdam gehouden, onder belangstelling van vele p-nehinters en rechtsgeleerden. Aan de orde was gesteld de behandeling van de vraag: „Voldoet de tegenwoordige regeling van het p.-vchialrisch onderzoek aan gedeti neerde beklaagden'?'' Als inleiders traden op dr. A. Couvóe, tnr. G. T. J. de Jongli en jlir. rnr. K. Th. M. van der Does de Wil- lebois. De gestelde vraag werd ontkennend beantwoord, vooral op dezen grond dat in de Huizen van Bewaring, een geregelde deskun dige waarneming van de beklaagden ont breekt en ook niet goed mogelijk is Aan de Universiteit te Groningen is af gelegd het artsexamen (le gedeelte) door den hoer J. Sneijders de Vogel van hier. Gedurende de vacature, ontstaan door het verbek van den heer 1'. Doets, lectaar in vakteekenen aan de Burger-Avondschool is met de tijdelijke waarneming belast de heer J. W. J. Cark, te Den Haag. Dinsdag 12 dezer hoopt W. van Geloven den dag te herdenken, dat hij gedurende 25 jaar in de mouterij „Schiedam" werk zaam Is geweest. In Jerucl. Lange Haven alhier, zal Zon dag 's morgens 10 en 's avonds 8 uur spreken de heer E. R. Boas, uit Den Haag. In het Lokaal van Evangelisatie zal Donderdagavond ds. Klomp van Hillegers- berg als spreker optreden. Hier ter stede zal Maandag de broodprijs verhoogd worden met 1 cent. Het volgend adres is dezer dagen verzon den aan patroons van fabrieken in alcohol houdende en alcoholvrije dranken alhier: M. M. Ondergeteekenden, respectievelijk voorzit ter en secretaris van de afdeeling Schiedam van den Aigem. Nederl. Bond van werklieden, werkzaam in alcoholhoudende en alcoholvrije dranken, nemen bij dezen namens hunne afdeeling beleefd de vrijheid liet volgende onder uwe aandacht te brengen dat hen als bestuursleden, op onze laatst gehouden vergadering dato 2G Oct. 1.1. werd opgedragen aan h.h. patroons in bovenver melde bedrijven, het verzoek te willen richten de ioonen van hun werklieden zoodanig te willen verhoogen dat zij daarvan behoorlijk kunnen bestaan. Om reden do. er in de laatste jaren geen of geen noe menswaardige toonsverhooging heeft plaats gehad terwijl 2o. voor de werklieden de uitgaven voor levensonderhoud steeds stijgende zijn door duurdere levensbehoeften, duurdere steenkolen, verhoogde belasting, hoogere huishuur, enz. Redenen waarom ondergeteekenden mee- nen hierop beslist uwe aandacht te moeten vestigen, in het vertrouwen in dezen niet te vergeefs uwe welwillendheid te hebben inge roepen. Hoogachtend, Voor de afdeeling bovengenoemd, (get.) W. HOEK, voorzitter. J. VAN STEENIS, Secretaris. L. Achterweg 30. Volkshuis. In de ledenvergadering van het Volks huis is o. m. ter sprake gebracht de ver- grooting van de Ontspanningszaal, waar over een uitvoerige bespreking werd ge houden. De heer P. Sanders, architect, had een par schetsen gemaakt, bedoelende lo. een vergrooting van de ontspanningszaal door in den tuin uit te bouwen, met een biljard- zaal, 2o. den geheelen tuin te benutten voor oen zaal met ongeveer 500 zitplaat sen, waarhij de ontspanningszaai zou over gebracht worden naar zaal1 en 2. Hij geeft ter vergadering eenig? nadere toe lichting op die schetsen. De vergadering was eenstemmig in haar meeiring, dat. indien er voldoende kapitaal beschikbaar ware, het bouwen van een geheel nieuw gebouw, waarvan de kosten geraamd worden op f GO.OOO, de voorkeur verdient, maar zoo dit in afzienbaren tijd niet beschikbaar is, acht zij het eerste plan het meest verkieselijk. Een nader overleg zal in het Bestuur plaats hebben. Mode lokte een uitvoerige bespreking uit liet voorstel tol verhooging van de mini mum-contributie; deze is zeer gewenscht geworden voor het Volkshuis, dat inkom sten derft uit het verhuren van lokalen aan de Huishoud- en Industrieschool. De Vergadering van den. Raad dezer ge meente op Dinsdag den 12den November a.s., des namiddags te 2 uur. De gemeenteraad zal a's. Dinsdag 's na middags 2 uur de begrooting der gemeente behandelen. Het drama te Hoogkerk. De toestand van den. bejaarden koetsier Wouter Meier, de eenig-oveiievende van het vreeselijke ongeluk met den reiswagen der familie Van Panhuijs, is nog zeer zor gelijk. De dokter heeft Meier voorgeschre ven het bed te houden, maar dit voor schrift vindt voornamelijk zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de patiënt in de eerste plaats behoefte heeft aan rust. Het droevig ongeluk, dat hij niet heeft kunnen verhinderen, heeft hem dermate aangegre pen, dat hij de voor hem zoo noodzake lijke rust niet kan vinden, zoo lezen wij in de „Pr. Gron. Ct.". Al maar doormatte, hij zich gisteren af door aan de gebeurte nis te donken en aan den droeven dood van hen, die op dat oogenblik aan hem als bestuurder van het rijtuig waren toe vertrouwd. Dat is het juist, wat den ouden, getrouwen dienaar zóó afmat, dat zijn gees testoestand er onder lijdt. Altijd door over laadt hij zich met zelfverwijten. Met angst in tiet gemoed, maar vol vertrouwen op zijn jarenlange ervaring Was hij, ondanks don dikken mist, voortgereden, en liet ver wijt, dat hij zichzelf doot, is dan ook: „was ik maar afgestapt, zooals ik voor nemens was." Hij had nog tegen den knecht gezegd: ,,'t Is niet meer te Soefi." Maar ook Meindert had op de ervaring van den ouden koetsier vertrouwd en ge zegd: ,,'t Zal wel gaan." Gistermorgen om elf unr is Meier van het tolhuis naar zijn eigen .woning bij Nienoord overgebracht. Hoe het ongeluk is veroorzaakt, weel hij alleen en zekerheid omtrent die zaak is er nog niet. Wij hebben ^getracht den man te spre ken, maar liet mocht niet. Niemand an ders dan de familie word! bij hem toege laten. Aan zijn familieleden doet tiij ver warde metledeelitigen. Toen het vreeselijke oogenblik was ge komen, heef! hij zich aan de paarden vast gegrepen en later, toen hij de ladder voelde, zich daaraan zoo stevig vastgeklemd, dat het zijn redder schier onmogelijk was zijn handen los te maken van de ladder. Toen heeft hij getracht naar het rijtuig te krui pen met het doel de ruiten le vendelen. Maar hij kon niet meer. De krachten had den hom begeven. Uitgeput moest hij wor den weggedragen. Zoo is het verhaal van liet gebeulde, zoo- ala de familie van Meier het ons vertelde. Voor deze familie is do dood van de familie Van Panhuijs eveneens een groote tamp, ook omdat deze zoo goed voor hen was. Do familie Van Panhuijs ging met hen om als broers en zusters; voor hun kinderen waren zij bezorgd als voor hun eigen kinderen. Nader vernemen we, dat een der eer sten die op het hulpgeroep zijn toegesneld, was de burgemeester van Hoogkerk, jhr. S. Gockinga. Ook de politie van Hoogkerk heeft haar uiterste best gedaan de inzittenden zoo spoedig mogelijk uit het rijtuig tc verlossen. Algemeen wordt in de Leek de plotselinge dood der zeer beminde familie Van Pan huijs betreurd. Vanwege de familie zijn gisteren de be zittingen op Nienoort verzxgeld. De gemeenteraad van de Leek 'is tegen hedenavond in buitengewone vergadering bijeengeroepen. De kanderen van wijlen jhr. H, van Pan huijs wonen voorloopig bij hun tante freule Van Panhuijs, te Groningen. In het ziekenhuis te Groningen zijn drie sterfkamers ingericht. In de eene kamer staan de kisten, waarin de lijken van den Minister van Staat, jhr. inr. van Panhuys en diens echtgenoote; in de andere kamer de lijken van den burgemeester, Jhr. II. van Panhuijs en diens echtgenoote; in de 3e kamer staat do kist, waarin 't lijk van den palfrenier van Wijk. In alle kamers zijn heesters geplaatst, op de lijkkisten zijn bloemen gestrooid. Gistermiddag is het lijk van den palfre nier vervoerd. Hedenmorgen te tien uur zal de overbrenging plaats hebben van de familieleden van Panhuys van het Zieken huis naar „Nienoort" te de Leek en Maandagmiddag te 3 uur worden de lij ken naar hot familiegraf te Midwoldo over gebracht. Aanvankelijk was het plan, dat mevrouw van PanhuijsLooxma (de echtgenoote van den Minister van Slaat) zoude begraven worden in liet familiegraf te Heerenveen. Zooals men uit het hierboven medegedeelde kan zien, is men van dit voornemen af gestapt. Trouwens, waar alle vier familie leden zoo noodlottig zijn omgekomen, is er ook zooveel voor te zeggen,, dat zij in één familiegraf zullen rusten. De begrafenisplechtigheid op Maandag- namiddag zal ook bijgewoond wordendoor den Comrn. der Koningin, door leden van Gedep. Stalen, den griffier en het oud-lid van Ged. Staten, mr, II C. A. Thienie. Een nieuw con/ticl in de Jiollerd. haven' Men meldt ons uit Rotterdam Hedenochtend is een nieuw conflict ont staan iu hel havenbedrijf te Rotterdam. Nadat gister de vereeniging van beëedig- de meters en wegers „Rotterdam" een huishoudelijke vergadering hadden gehou den, zijn hedenochtend de meters en we gers wel gegaan naar de graanbooten, die zij gil ter in bewerking hadden, maar wei geren zij te werken. Op meer dan 30 graanschepen werd de hulp ingeroepen van politie en mariniers om de meters, wegers, ophouders en con troleurs van boord te verwijderen. Wat de reden is van deze nieuwe taktiek is niet duidelijk. Vermoedelijk geschiedt het op aandrang van het stakings-comité, daar de meters en wegers onlangs hunne loons- verhooging hebben gekregen. De bootwerkers zijn hedenochtend blij ven doorwerken, zoodat do graanladinE0!) ongewogen gelost wordon. b Bij het ontruimen der schepen doo- d gewapende macht vielen geen ongeretmu heden voor. Landverhuizers. Het s.s. Nieuw Amsterdam vertrok he dennaelifc vun Rotterdam naar Ne\v-YQf" met 30S kajuiis- en 621 tusschendekspaÜ giora. Jn het ruim gevallen. Men meldt ons uit Rotterdam- Hedennacht 12 uur is de 20-jarige graan. werker C. A. Bakker, aan boord van het s.s. „Miramice", liggende aan hooi hj 01) de Maas, toen hij een graarunand wildc grijpen, neergestort en in liet ruim gest0rt op den tunnel. De man overleed spoed;, ten gevolge van schedelbreuk. Het lijk werd naar de ouderlijke woning in de Swaerde- croonstraat gebracht. Brand. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisteravond 8| uur is te Rotterdam brand uitgebroken iu het kantoor en magazijn* der firma Jan Smulders aan den Houttuin 54 grossier in tapijt en gonlijtistoïfen en lino' leums. De patroon was uil sled ig en om tl uur was tiet kantoor- en paklntispersoncel vertrokken. Dc brand werd ontdekt door huren, die dikke rookwolken uit een glazen lantaarn boven het kantair zagen komen. De brandweer die met talrijk materiaal ter plaatse verscheen, moest dc pakhui-deur met geweld openbreken, doch de dikke ronk belette het binnendringen, waarop door hel bmeiihiiis heen dc slangen gelegd werden om door den lantaarn heen dc brand te kun nen heieiken. In een uur tijda was het tuur gebludit doch liet kantoor is zoo goed al.s uitgebrand, terwijl in het groote magazijn aanzienlijke rook- en waterschade is toegebracht aan ta pijt en gordijnstoffen. Omtrent, de oorzaak fast men in het duis ter; niet onwaarschijnlijk dat, evenals enkele maanden geleden inbrekers in 'net kantoor zijn geweest en onachtzaam met lucifers zijn omgegaan. Beter laat dan nooit In de gemeente Wonseradcel woonde het echtpaar G. Bedden waren in de 80; ruim 30 jaar waren zij gehuwd. Maar beiden begon die hand te knollen; ze deelden den inboedel en ieder ging naar zijn familie terug Vrouwelijke chauffeurs. To Berlijn is een dame, juffrouw v. Papp, toegelaten als bestuurster van een huurauto. Een schaar van jonge vrouwen hoeft zich tho^p bij de politie aangemeld, om proeven van bekwaamheid af te leggen in het besturen van auto's en het nieuwe beroep van chauffeuse te mogen uitoefenen. De ontploffing op de tBlücher". 5 der zwaargewonden bij de ketelont ploffing, aan boord van het Duitscho school- schip „BHicher", zijn aan de hekomen ver wondingen overleden. Het aantal dooden is daardoor gestegen tot 14. De overige 17 gewonden zijn naar Kiel gebracht, Vreesclijk drama. Te Kottbus (Pruisen) werden eergisteren in een woning aan de Görlitzerstrasse 3 lijken gevonden, die van een pas geboren kind, van zijn moeder, een 18-jarige naai ster en van haar zuster, een 20-jarige koop vrouw. De jongste zuster was in 't geheim bevallen en gestorven. De oudere zuster had zich .c^jarna opgehangen. De automobilist Edge legde gisteren op de baan te Brooklands (Engeland) een af stand van 863/4 mijl (139 KLM.) in één uur af. De Racingcluh van JBrussel zal 25 Dee. een voetbalwedstrijd spelen te 's-Hage tegen 11. V. V., kampdoen van Nederland. Corps diplomatique. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. M, den Koning van Engeland was heden aan het Gezantschapsgebouw in het West einde te 's-Gravenhage de Engelsche vlag uitgestoken. Jhr. Tf. A. Band f Op 52-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden Jhr. W. A. Baud, directeur der D'eli-Batavia-Maatselmppjj. een bekend man op cultuurgebied. Mr. J. r. Werthciui. *j* Hedenmorgen is te Amsterdam overleden mr. J. F. Wertheim, die daar ter stede van 1864 tot 1905 als notaris is werk zaam geweest en zich als bestuurslid voor vele instellingen daar ter stede, van groot nut is geweest. De overledene, die den leeftijd van 70 jaar bereikte, was ridder in de orde van den Nederlandsehen Leeuw. Do Duitscho hoizer op reis. De keizer met de keizerin hebben gista avond Berlijn verlaten om naar Engeland over te stoken tot liet afleggen van het vroe ger aangekondigd bezoek. Zooals wij hebben gemeld zal het Keizer-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2