OOSïENRIJK-llONGARIJE. Uit de" Pers. BINNENLAND, STADSNIEUWS. irmoKft w.iafi wena iceito iw<«ux*ia^^»tUEce nmtXiïacOMsmai proces met gesloten deuren. Naar luidt van aanhoudende geruchten, zal graal Moltke in zijn eer worden hersteld en staat Harden's veroordeeling vast. Is dit het ge val, 'dan komt de keizer in een moeilijk parket, die in den aanvang van de „Zu- kunff'-campagne v, Moltke ter beschikking stelde en hem spoedig het gevraagde ont slag verleende. Heeft de keizer te overijld gehandeld door v. Moltke aan den dijk te zetten? Uit den terugkeer van v. Moltke in den actieven dienst zal eerst kunnen blijken of zijn eerherstel" wel zóó vol komen is, als de geruchten thans willen doen gelooven. Bevestigd wordt, dat Harden en zijn ad vocaat Bernstein zulten worden vervolgd wegens laster tegen prins Eulenjiurg. Weer *a nieuw geding in 't zicht dus, 't is Hai- denproces und kein Ende. van Guyesse was goedgekeurd, waarbij de gebouwen, voor den eeredienst bestemd, ter vrije beschikking van de gemeenten, worden gesteld. Het ontwerp komt na Nieuwjaar bij den Senaat in behandeling. Ter ontvangst van de delegaties begaf keizer Frans Joczef zich Zaterdag per open rijtuig naar den Homburg en werd overal toegejuicht. In zijn toespraak tot de dele gaties logde de keizer den nadruk op de beproefde grondslagen der Oostenrijksch- Hongaarsche politiek om ook in de toe komst op de meest krachtige wijze voort te werken ter verzekering van den vrede. He voorzitters van beide delegaties spra ken opk van vrede en nog eens vrede. Intusschen zijn de uitgaven vopr leger en vloot weer enorm gestegen, o. a. met 15 iuiiiioen voor nieuwe kanonnen, maar officieel heet het, dat „de verhooging der credieten voor oorlog en marine zooveel mogelijk zijn beperkt." De buitengewone ciedieten zijn verlaagd, daar Bosnië en Her zegovina uit hun eigen inkomsten de uit gaven kunnen bestrijden. Tegen de nor male verbooging der bestuursuitgaven, ver oorzaakt door de progressieve ontwikkeling, weegt op de vermeerdering van inkomsten tengevolge van den economischen vooruit gang van het land. Het Oostonrijksche Huis van afgev. nam 6 vocrloopige twaalfden aan en nam een wet op de verlaging van 'den suikeraccijns aan. In het Oostenrijksche Hoerenhuis ver klaarde de minister van financien dat de financieele toestand en die van het staats- crediet van Oos.enrijk gunstig zijn; de ic- geering hoopt niet noodig te hebben binnenkort de leening van een half milliard, waartoe zij reeds machtiging had gekre gen van de Hamers, uit te geven. Nadat de aanleg van een spoorweg in Dalmatië was goedgekeurd, ging het Huis uiteen. In de Hongaarsche Kamer van afgevaar digden werd met 173 tegen 30 stemmen het ontwerp, ter vaststelling van het aan deel aan Hongarije in de gemeenschappe lijke uitgaven van de monarchie aangeno men, evenals de andere wetsontwerpen, die "verband houden met den Ausgleich. In den loop van de discussie deed'de pre sident van den ministerraad nog de mede- deeling, dat, inzake de inmenging van het Oostenrijksch parlement in Hongaarsche binnenlandsche aangelegenheden, daar, waar n.l. van Oostenrijksche zijde is be weerd, dat Hongarije de nationaliteiten on derdrukt, nota's zijn gewisseld. Deze nota's verschaften, evenals trouwens een persoon lijke gedachtemvisseling met den president van den Oostenrijkschen ministerraad, Hon garije de verlangde genoegdoening. Een duel. Gisteren had te Boedapest het "duel plaats tusschen dr. Wekerlé, den minister president, en den afgev. en oud-minister van justitie Geza Polonyi. Het duel had plaats op de sabel. Het uur van ~'t twee gevecht was strikt geheim gehouden en Wekerlé ging om 10 uur gisteren (Zondag morgen) naar het parlement, waar een zit ting zou plaats hebben om den verloren tijd door de Kroatische obstructie, in te halen. Te elf uur beantwoordde de min. pres. een interpellatie, hield om 12 uur een redevoering, waarop hij eenigen tijd met afgevaardigden in de wandelgangen in gesprek gewikkeld was. Om 1 uur verliet Wekerlé heimelijk het parlementsgebouw en begaf zich naar oen kazerne te Boedapest, waar hij zijn tegen stander Polonyi ontmoette. Het sabelduel begon oogenblikkelijk. Bij den derden aan val verklaarde Polonyi het'duel slechtste hebben aanvaard om te toonen dat hij niet bang was en hij maakte zijn excuses. We kerlé nam de verontschuldigingen aan. en keerde naar Het parlement terug om op ©en derde interpellatie te antwoorden. Na gelukwenschen van collega's en afgevaar digden voor den goeden afloop- van het „duel", toekende hij 'n paar staatsstukken ging ontbijten bij moeder de vrouw en zette zich daarop weer aan z'n ministerieel© werk 't Was 'n gewichtige dag in Wekerlé's 'leven, die reeds 6 kruisjes achter den rug beeft Het duel had overigens niets te beteo- kenen, wij vonden nergens vermeld of het met echte dan wel met houten sabeltjes ge leverd was. i GEMENGDE MEDEDEELENDEN. Frankrqk. Met 354 stemmen tegen 177 nam de Kamer Zaterdagavond do geheel© wet op de vervallenverklaring van kei kelijke gpederen aan, nadat eerstmet p20 tegen, 65 stemmen een amendement Du i ts c hl and. In het Marmorpaleis te Potsdam had Zaterdag de doopplechtigheid plaats van den 2en zoon van den kroonprins. De doop werd verricht door den opperhofprediker Dryander. De doopeling kreeg de namen Louis, Ferdinand, Viktor, Eduard, Adal bert, Michael, Hubertus. Rusland. De krijgsraad te Sebastopol veroordeelde wegens gewaponden opstand 4 soldaten van het Rrest-regiment ter dood, 9 tot vele jaren dwangarbeid, en 14 tot. disciplinaire straffen. Kapitein Lewkovski werd wegens nalatigheid in den dienst tot 1 jaar en 4 maanden ves tingstraf en ontslag uit den dienst veroor deeld. 23 soldateai werden vrijgesproken. Vrijdag heeft te Moskou de terechtstel ling plaats gehad van de vrouw, die een mislukten bomaanslag had gepleegd op den gouverneur-generaal der stad, Hórschelman. Volgens de New-York Herald" is (huns besloten, dat koning Edward van Engekyiü en koningin Alexandra in het volgende voorjaar een bezoek zullen brengen aan het Russische hof. Op het gymnasium te Poltawa ontplofte Zaterdag tijdens de les een bom. Verschei dene leerlingen verden gewond. Te Ekaterinoslaw zijn 7 personen, die ge wapenderhand diefstal pleegden, gisternacht gehangen.- P e r z i Sjah Mohammed Ali Keft, aan de gezan- len van Rusland en Engeland te Teheran verklaard dat hij geenszins plan had om het constitutioneele stelsel af te schaffen. Vermoedelijk heeft de sjah deze verklaring aan 't parlement ook afgelegd, dat reeds het nieuwe kabinet van Nizam es sultaneh heeft aangenomen. Ilefc eerste werk van dit mi nisterie zal zijn de troepen die nu weer het parlement bewaken naar huis te zenden. Te Teheran is de laatste dagen de kalmte te ruggekeerd, in de provincies Asertïeidsjan, Khorassan, Eerman en Ispahan, moet nog opwinding heerschen tegen den sjah. Marokko. Nieuwe verwikkelingen in dit sultansrijk De stam der Oeled el Hadi is de vorige week Dinsdag de hoofdstad Fez binnenge drongen en heeft onlusten verwekt. De be volking tot oproer aangespoord plunderde het douanekantoor, de koopliedenwijk, en viel den Franschen militairen port aan. De kas en het archief waren in veiligheid gebracht. De stad is ten prooi aan 't schrikbewind van het gepeupel. De overheid is machteloos. Dit gerucht is afkomstig van de „Petit Parisien", die ook weet te vermelden dat de Duitsehe militaire post werd gespaard. De oelema's zonden naar Rabat, waar sul tan Abdoel Aziz nog steeds vertoeft, het ver zoek om soldaten, daar de hoofdstad geheel zonder militaire macht ie. Chili. In de salpeterdistricten was een groote staking uitgebroken, alleen te Tquique waren 8000 man in staking. Alle handel stond daar stil en om de orde te handhaven zond de regeering 2 oorlogsschepen met troepen erheen, ook vreemde oorlogsschepen varen te Iquique. De Hamburgsche salpeter- en reedersfirma's haddon uitzending van 'n Duitsch oorlogsschip gevraagd omdat hun handel in Chili ernstig gevaar dreigde. Naar Zaterdag uit Santiago werd gemeld zijn te Aiiamsa botsingen voorgekomen .us- schen soldaten en stakers waarbij 7 werklie den weiden gedood on 16 gewond. Vereen. Staten. De „Times" deelt een uittieksol mede uit een opstel van den heer Reuterdahl, welk artikel Vrijdag tegelijkertijd is ver schenen in het Amerikaansch tijdschrift „Mc Clures Magazine". De schrijver betoogt daarin, dat de Amorikaansche marine voor den oorlog niet geschikt is. De hoofd be pantsering der oorlogsschepen ligt onder de waterlinie, wat ernstige gevaren ople vert en de bruggen op het voorste gedeelte der schepen liggen niet hoog genoeg bo ven den waterspiegel. 'De kruitkamers zijn slecht ingericht, de hoofd- en vlagofficie ren zijn te oud en de gevechtswaarde van de schepen is geringer dan bij eenige an dere zeemogendheid, In de „Evening Post" is echter de heer Lewis Nixon, die 11 oorlogsschepen voor Amerika en 16 voor Rusland heeft gebouwd, tegen deze critiek opgekomen. Hij beweert dat de marine van Amerika, zoowel wat schepen als wat bewapening betreft,, in alle opzichten de vergelijking kan door staan met die van welke mogendheid ook. De Crisis. „Het Vaderland" schrijft naar aanleiding van 'de verwerping der oorlogsbegrooting De meerderheid der rechterzijde heeft het oogenblik gekomen geacht om de regeering over te nemen. Een andere uitleg is aan de verwerping dei- begroeting van oorlog, in verband met de omstandigheden, waaronder zij plaats had, kwalijk t-e geven. Alle begrootingen, behalve die van Oorlog, waren „binnen" gehaald, de meest aange- vochtene, dio van Biiuienlandsche Zaken, zelfs door vriend en viiand te zame.n, in één verbond van instemming en sympathie. Geen wolkje was er aan de lucht. De goed ingewijden vermoedden niets, de best inge- wijlen hoogstens een stevige bries, maar die het binnenloouen in de haven niet beletten, hoogstens bemoeilijken zou. Doch 'dezen laatsten dag groeide de pre sentielijst even snel naai als de kwikkolom in de barometerbuia bij naderend storm weer daalt. En toen het tegen het eind duide lijk word. dat eenige vrijzinnig-democraten tegen zouden stemmen, en hot er op aange legd weid, dat de socialisten, dio andere de zaal plegen te verlaten, mede hun stem in de weegschaal zouden moeten werpen, toen vervolgens de hoofden van de rechterzijde bij elkaar gestoken werden, en do oude Ivamergenoraal.'Yan Vlijmen namens de R.-K. partij had meegedeeld, dat zijn fractie zou tegenstemmen, - toen was het feit be slecht. Opmerkelijk is liet, dat de heer Lobman buiten het kennelijk in stilte op touw ge zette plan van aanval is gehouden. Heeft men den invloed van zijn overredend woord gevreesd? Of is de verbittering van de a.-r. -partij over het naspel van de Sehiodanmehe en Snooker verkiezingen en ovci de verwij ten, die de heer Lohnmn wegens do „Btnn- damxP'leiding heeft gelucht, reeds te diep ingevreten, dan dnt samenwerking door do a.-i'. fractie verlangd werd? Na vervolgens erop gewezen te hebben dat dit zeker wil medewerken om de reeds be staande scheur tot een breuk te doen worden, O" te hebben gewezen op de wonderlijke gre nen, waarop v e r m o e d e 1 ij k de begroo ting verworpen is (want zekerheid bestaat er niet en elke groep heeft een anderen grond), zegt het blad De Regeering kan het gebeurde niet over z.ich heen laten gaan. In de Staal-crisis heeft de rechterzijde de verantwoordelijkheid van zich afgeschovendat 'deel der coalitie, het welk den Rappard-crisis in het leven heeft geroepen, zal zich thans niet aan de aanspra kelijkheid kunnen onttrekken. De mogelijkheden, die te wachten staan, zijn nu de volgende Ontbinding der Konier 'door liet tot twee maal toe in zijn Minister van Oorlog ge troffen Kabinet. (Reconstructie achten wij niet mogelijk.) Of welovername van de regeering door het Roomsch-antirevolutioniiaire deel dei- coalitie, waarop evenwel met het oog op de stemmenverhouding in de Kamer evenzeer ontbinding zal moeten volgen. "Wat daarna gebeurt, zal 'dan blijken. Wordt de laatste weg gekozen, dan is de heer Heemskerk de aangewezen premier, en de heer Van Vlijmen zal het Staal, en Van Rappard moeten verbeteren. Of voor de heeren Thomson, Ketelaar, Van Deventer, Treub en Nolting, van links (die tegen de begrooting stemden), de kans groot is, om uit z ij n lianden het zoozeer begeer de volksleger te ontvangen, ziedaar iets, wat wij aan deze heeren ter overweging over laten. De „Tel." verklaart zich over de veroor deeling van dezen minister evenmin Te verwonderen behoeft 'dat niet. Is 't over 't algemeen voor een minister van Oorlog niet gemakkelijk zich tc hand haven. hoeveel te moeilijker wordt die taak, wanneer hij absoluut geen blijken geeft, dat hij een vaste hand en 'n kloeken wil bezit. Er is in ons parlement wel een partij, een meerderheid, die eiken oorlogsminister zal steunen, die, dwars tegen de democratische strooming ingaand, pal blijft staan op het voetstuk van liet militarisme. Het eerste bravour-optreden van den romantischen mi nister Staal heeft dat bewezen. Maar ook deze partij zal (politieke redenen nu eens buiten gesloten) eiken minister verlaten, die niet toont een man met moedigen, vasten wil tc zijn. De Hoefijzercorrespondent van 't„IIbl." gist, dat 'deze verwerping der 'oorlogsbe grooting zijn oorzaak" vindt hierin dat de anti-revolutionairen en katholieken het op een Kamerontbinding onder kiesrechlpaiool niet hebben willen laten aankomen. Vóór dien tijd was het dus zaak bet Kabinet een been te lichten. Oorlog was daarvoor het aangewezen punt. Het was de zwakke stee in het Kabinet en de sterke bij de rechterzijde. En, zoo schrijft hij, een over rompeling is het stellig goeddeels geweest. De corr. vreest dat het geheele Kabinet wel zal heengaan en dan wacht ons wel licht, naar bij meent, een ministerie van rechts. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van landbouw zal op Woensdag 25 De cember en 1 Januari niet plaats hebben die van den minister van oorlog zal Don derdag 26 December niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon. besl. is benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Willemsorde, de onder luitenant der infanterie van het leger in Nedorlandsch-Indiè, M. N. M. de Hans (al gemeen stemboek No. 43C91), met buiten- werkingstelling, voor zooveel hem betreft, van het Kon. Besl. van 28 Maart 1907 no. 96, waarbij hij ter zake van zijn gedrag bij do krijgsverrichtingen in Celebes, gedurende het tijdvak van 12 Juli 1905 tot 1 Augus tus 1906, eervol werd vermeld. Bij Kon. besl. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, de hoofdinge nieur-titulair van den waterstaat en 's lands openbare werken in Nederlandsch-ïndië, J. C. Ribbers. Een ministerieel© crisis. In do zitting van Zaterdagnamiddag heeft de Tweede Kamer met 53 tegen 38 stem men do Oorlogsbegrooting verworpen. Tegen stemden de antirevolutionairen, katholieken, sociaal-democraten en eenige vrijzinnig-demo craten. Die verwerping komt als een blik semstraal uit ecu bijna onbewolkten hemel, aangezien de debatten over die begrooting een dergelijk slot niet konden doen verwach ten. Zaterdagavond hebben wij deze beslissing der Kamer, die ons natuurlijk weer oen niinisterieele crisis bezorgd, per bulletin in de stad medegedeeld. Naar men verneemt zal er, naar aanlei ding van de in de Tweede Kamer gevallen beslissing over de Oorlogsbegrooting, heden een buitengewone ministerraad worden ge houden. uit schuin geplaatste, ttnpvormig oploo- pende muren. Ter voorzijde staat een gedenksteen met het bronzen profiel van Galand, door een lau werkrans omgeven. Tegen de drie andere zijden zijn gedenk tafels aangebracht gaven „Hm Van het hof. H. M. 'de Koningin en Z. K. II. de Prins woonden gistervoormiddag 'de godsdienst oefening bij in de Zuiderkerk, onder ge hoor van 'Ds. Vermeer. H. M. de Koningin-Moeder was in do Regentessekerk, waar Dr. v. d. Flier voor ganger was. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Ilr. Ms. pantserdek- schip Noord-Brabant", onder hevel van den kapitein ter zee J. W. Termijtelen, 21 dezer te Algiers aangekomen. ^,Stct.") Caland-monument. Heden lmd te Rotterdam een dubbele plechtigheid plaats. Eerst in het Museum Boymans de aanbieding door oud-raadsleden en raadsleden aan den oud-burgemeester F, B. 's Jaco!) van diens door Jan Veth ge schilderd portret en daarna op het Cool singelplcin de onthulling van het door den heer 's Jacob aan 'de gemeente aangeboden Caland-monument. Ter vervulling van de eerste plechtigheid verzamelden zich in hot Museum Boymans liet gemeentebestuur, raadsleden en oud raadsleden. De schilderij was geplaatst in de z.g. lnirgcmeesterez.aal, waar o. m. ook de portretten prijken der vroegere burgemeesters Hoffmann, Joost van Vollenhovc, Lyclama ft. Xyehelt en Vening Meines, Nadat de heer F. B. 's Jacob aldaar was verwelkomd werd hij toegesproken door den oudsten wethouder, den hoer J. Hu dip, waar na nog het woord gevoerd werd door don heer 's Jacob en den heer Zimmerman. Na afloop van deze plechtigheid begaven allen zich naar het gymnasium waai' inmid dels waren samengekomen de verdere genoo digden om tegenwoordig te zijn bij de ont hulling van het Caland-monument. Tot dezen behoorden vertegenwoordigers van don Minister van Waterstaat, de hoofd inspecteur-generaal van den Waterstaat, R, O. van Manen, de inspecteurs-generaal J W. Weieker en B. IToogenboom, de inge nieurs 'die achtereenvolgens werkzaam waren aan don Nieuwen Waterweg, en nabestaan den van wijlen den heer Caland. Nog waren aanwezig dc aannemers van de Waterwegwerken, de firma Volker en Bos, verschillende autoriteiten, alsmede 'de com missie uit dc burgerij voor het huldcblijl aan den heer 's Jacob. Na eon korte begroeting begaf metn zich van daar naar het Coolsingelploin waar het Caland-monument staat en waar duiz.enden waren samen gestroomd om van de plechtig beid getuige te zijn. Het monument stond daar door doek aan het oog onttrokkenaan de zijde der Pas sage was een tribune opgericht waar de Ko ninklijke Zangverecniging „Rotte's Man nenkoor" had plaats genomen, die de plech tigheid met eenige zangnummers zou opluis teren. Verder was een gedeelte van het plein slechts met touw afgezet tot gereser veerd terrein bestemd, zoodat de onthulling voor ieder zichtbaar was. Rottes Mannenkoor opende de feestelijkheid met liet zingen van Holland's Glorie, van Richard IIol. Alsmi nam de heer F. B. 's Jacob het woord. Daarop gaf hij het teeken tot de onthul ling, liet doek daalde on het monument ver toonde zich in zijn volle pracht aan iedere oog. Rottes Mannenkoor zong nu een Hulde aan Pieter Caland, gedicht door 'don heer J. C. Willemse, lid dier vereeruging en op de muziek van Beethoven's „Die Himmel riihmon". Nadat dc laatste toonen van dit indruk wekkende lied waren weggestorven, nam do l\eer R. A. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam, het woord, waarna de zoon van Caland bedankte. Rottes Mannenkoor besloot de plechtig heid met het zingen van het Wilhelmus, oude toonzetting voor 4 ma tuien'•temmen gearrangeerd door A. B. II. Verhey. Inmiddels werd het monument bezichtigd Do kern bestaat uit eon vierkanten hoog onderbouw, die een monumentale obelisk draagt, met figurale bekroning. Op de vier hoeken .staan ranke motieven mot gouden sterren bekroond en wier vorm den lichttoren herinnert. Zij ontwikkelen zich w-'o tllslLU Nadat het monument bezichtigd was be ven do genoodigden zich naar de sociëteit monie", alwaar hun vanwege de ge- u.i»>.uui UUU VitllVYCgC meento een dejeuner werd aangeboden. Dir. bel. Invoerr. en Acc. Bij Kon. Besl. zijn, ingevolge de Wedu- weinvet voor de ambtenaren 1890, de na volgende pensioenen, verleend, als aan-.A. Peeters, wed. .1. Th. Eerstens, kommies lste klasse bij 's rijks belastingen, 1214; T.Ku- Schel, wed. W. llendrikse, bij 's rijks belas tingen, 1266; J. Sass, wed. C. II. P. van Raainsdonk, kommies lste klasse bij 's rijks belastingen, 1320. Bij de dir. belastingen, enz., zijn met ingang van 1 Januari 1908 tijdelijk belast met de waarneming van het grenskantoor Swalmen, II. N. Barnouw, thans waarn. tc Goirlo; Tegelon, J. A. M. C. Molijn, thans waarn. 'te Reusel; Wolfhaag, "A. II. E. Wassermann, "koms. Ie kl„ te Rotter dam; Overslag, P. de Vos, idem. Verplaatst, ingang 1 Januari: de komni. Ie kl. G. Santing, van Hel naar Hattem; G. N. van den Kerckhoven, van. Doetinchem naai- Dodewaatd; de komm. 2e kl. Th. C. J. Wessol, van Dodewaanl naar Elburg; J. A. van Loo, van Millin,- gen naar Zutphen; L. Rietmulder, van Beek (bij Nijm.) naar Zetten; K. Dekker, van Hallum naar Ter Neuzen (tijd,); H, van den Ham, vim Roosteren naar Weert; J. Hamerlinck, van Vaals naar Sim pel veld; J. Das, van Maastricht naar Roosteren; de komm. 3e kl. J. Dekker, van Nijswiller naar Maastricht; J. Klein, van Waubach naar Heerlen; F. Struijs, van Locht naar Gulphen; II. Tensink, vtm Susteron naar Kerkrado (Sin.); J. Popken, van Eehtór- boscli naar Echt; J. L. van Houdt, van Ottersum naai- VenloC. van Aelst, van Eijgelshoven naai- VenloA. J. van de Zande, van Epen naar Vaals; P. Rab, van Amslenrade naar Maastricht; P. II. A.Er- kens, van Herkenbosch naar Roermond; A. Bakker, Van Stamproij naar Roermond. („Wlil. v. d, A. d. d. b,") Grondvorkoop aan llrma W. Hasekamp Co 73. en W. hebben in eon missive aan den Raad medegedeeld het verloop der on derhandelingen over bovenstaanden grond- verkoop, waaromtrent wij reeds in ons nummer van Zondag 'l December j.l. uit voerig mcdedeclingen deden, die nu vol komen bevestigd worden. Door de C. v. Gean. Werken was bet perceel grond aangeboden voor totaal f2925.zijnde dooreen f6.50 per Ms. De C. v. Private (Bezittingen adviseeide het bedrag te bepalen op f3S25.alzoo f900 of 30 o/o meer. Na deze medededing laten B. en W. volgen De firma was echter ovor dm 'loop der onderhandelingen zeer ontevreden, daar zij de vraag van "den secretaris der Commis sie voor de Gemeentewerken, die enkel de strekking had om zich te vergewissen of eventueel een beschikking overeenkom stig het voorstel, dat die Commissie zou doen, zou worden aanvaard, verkeerd schijnt te hebben begrepen. Toen "ten slotte do Commissie voor de administratie der Private Bezittingen had te hennen gegeven, dat zij zich verder in deze'zaak "wenschte te onthouden, wijlzij reeds werd behandeld door de Commissie voor de Gemeentewerken zonder eenig ver band met haar Commissie dit kon ook niets anders, daar tie Commissie voor d,e administratie der Private Bezittingen toen nog niet was opgetreden waardoor een conflict was ontstaan, hebben wij de aan vraagster bericht, 'dat, na al hetgeen in zake de onderhandelingen is geschied, de meerderheid van ons College termen heeft kunnen vinden op een eventuecle door haar rechtstreeks tot den Gemeenteraad te rich ten verzoek tot verkoop tegen f 2925.-— gunstig te adviseeren. Daaraan gevolg gevende, hebben wij de eer u voor te stellen het besluit te ne men, "dat in ontwerp hierbij gaat. Onze stadgenoot de heer C. Goslinga is voorloopig voor één reis benoemd tot gezag voerder van het Nederlandsch stoomschip i> Zeeburg" van de stoomvaart Maatschappij iAmsterdam" te Amsterdam. De heer Gos linga was reeds ger.uimen tjjd als 2e en Ie officier bij genoemde maatschappij in dienst. Door den Boekhandelaar Henri Rebers, Hoogstraat alhier, zijn weder een Stal stads gezichten in kleuren (briefkaartvorm) in den handel gebracht, die er keurig uitzien en waarvan enkelen geheel nieuwe kiekjes geven. In den nacht van Zaterdag op Zondag ie van A. M. Verbey, wonende in de Warande uit een hok, staande voor de woning, een tweetul konijnen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De 25-jarige W. B„ wonende in do Grofbaan, weivl vanmorgen op den Buiten- havenweg door een zenuwtoeval getroffen, ter- gevolge waarvan hij tegen de straat viel en aan het voorhoofd een wonde bekwam die

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2