BINNENLAND. STADSNIEUWS. Rechtzaken. Kerk en School. öemengfl Nieuws. IJs. j h '4 p rt heel niet heeft interview. afgelegd. Hij weigerde elk Uit Washington wordt gemeld dat Roo sevelt met de ministers iloot en Metcalf Zaterdag een langdurig gesprek" hield over de toelating van Japanselie emigranten. Te Ogden in den staat Utah had de spoorwegmaatschappij Japanse he arbeiders in dienst genomen. De blanken iw u-violen uit wraak de Japanselie wijk en plunder- den en verwoestten alles np hun weg. De Japanners boden natuurlijk tegenstand en 'n algemeen gevecht ontstond, waatbijeen groote troepenmacht tusschenbeide moest komen en aan weerszijden \ele gewonden vielen. Te Kansas-City is Zaterdag een bom ont- ploit in de benedenverdieping van de First National Bank, waardoor verschillende per sonen, op de bank aanwezig, gewond werden. De krijgswet is afgekondigd te Muncie in den staat Indiana. De troepen zijn onder de wapenen geroepen, wegens de ongeregeldhe den tengevolge van de staking der tram koetsiers. laatste niet het dwingen van een Minister, maar van „den Koning" is; dat „onze liberalistcn zeiven" hij het „hakken met dit bijltje", nog weinig op lmn gemak zijn; en ten slotte (bis, 153) dit voorschrift: „oefen uw verzet tegen het persoonlijk beleid van do heeren Ministers nooit hij do eindstem ming over hun begrooting, maar bij hun overige wetsvoorstellen, en voorts door inter pellatie, door motie, door adres aan de Kroon of door aanklacht." „Een voorschrift, dat menigen dankbaren leerling onlangs een oogenblik schijnt te zijn ontgaan." M i d d e n-A m e r i k a. Vrijdagmorgen had op Jamaica een hevige aardschok plaats, die de episcopaalsche kerk te Stewartstown verwoestte en te Kingston en aan de Zuidkust ook groote schade moet hebben aangericht. Het vorige jaar werd het eiland Jamaica, een der groote Antillen, in 't begin van Januari ook door aardbevingen geteisterd en wel werd op 15 Jan. 1907 de hoofdstad King ston gedeeltelijk verwoest terwijl een paar weken later de bevolking opnieuw geteisterd werd. Van slachtoffers wordt ditmaal geen melding gemaakt. Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder woonde gister voormiddag in de Groote Kerk onder gehoor van ds. Schuilen de godsdienstoefening bjj. Corps diplomatique. De Belgische gezant bij ons Hof, de heer Guillaume, begaf zich hedenochtend naar Brussel. Consulaire berichten. De heer J. Vieweg is erkend en toege laten als consul van Liberia te Rotterdam, Met ingang van 1 Januari is de heer A. C Kruller, lid der firma W. Muller Co. te Rotterdam, benoemd tot lid der commissie belast met het afnemen van het examen voor den consulairen dienst. Onze Marine, Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdek schip sNoordbrabant", onder bevel van den kapitein ter zee J. W. Termijtelen, 3 dezer van Port-Said vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost Indië. (sStet.") Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van oorlog en landbouw, nijverheid en handel zullen deze week niet plaats hebben. Verwerping van een begrootlng. Dezer dagen wees de Christ.-bist. „Neder lander" op de misvatting van die enkelen, die van meening zijn, dat het afstemmen van een begrooting „om redenen daarbuiten gelegen" slechts geschiedt, wanneer de af stemming uit hoog-politiek motief tegen, een geheel Kabinet gaat, niet wanneer ze slechts bedoelt te treffen het beleid van een bepaalden Minister. Het blad herinnerde, hoe onjuist dit is en betoogde, dat de afstemming naar antir, staatsrecht slechts oirbaar is, wanneer zo tegen bepaalde begrootingsposten gaat, be grootingsposten waartegen men vóóraf bij de arikelen den strijd aangebonden (en ver loren) heeft. „Hetzelfde, zoo vervolgt de „Ned." wordt in het bekende werk „On» Program" (Twee de druk, blaz. 136) aldus uitg „Verwerpen mag men een begrootmg wijl zonder het recht tot verwerping het recht tot aannemen geen zin heeft. Zoo ech ter, dat deze aanneming of verwerping steeds een administratief karakter drage, en dus zaak blijve van controle en geldelijk beheer. „Dit veronderstelt derhalve, dat wie af denkt te stemmen, den Minister aanstipt, in welk artikel zijn bezwaar schuilt, en zich hiermee alzoo tevens bereid verklaart om vóór te stemmen, indien de Minister aan 'dit bezwaar tegemoet komt." „Het voorschrift van deze laatste alinea schijnt bij de jongste verwerping niet te zijn opgevolgd. Zóó weinig heeft men den Mi nister gezegd, welk artikel wijziging behoef de, 'wilde men vó 6 r stemmen, dat men hem zelfs niet heeft gezegd, bij het ongewijzigd blijven der begrooting tegen stemmen. Op bladzijde 137 gaat het geciteerde -werk aldus voort: „Bestaan er moeilijkheden, dan kan do Kamer bij motie aan eiken Minister des Ko- nings haar vertrouwen omzeggen. Ze kan indien zijn wetsvoordrachten haar tegen zijn, die afstemmen. Ze kan ook bij „eeabie dig adres" verzoeken, dat de Koning zulk een Minister ontsla. Ja, ze kan, bestaan er termen voor, zelfs den weg van rechten te gen den schuldige inslaan. Maar het rader- werk van Staat doen stilstaan, dat mag zo niet." ..Er volgt dan nog onder meer, dat Uit te zullen f96,000 zoek hfj „Oorlog''. De Staten-Generaal hebben in 1905 f 32,055 70 toegestaan voor verhoogde sol dijen wegens het verleenen van den effec tieven rang van sergeant-majoor (opper wachtmeester), aan sergeanten (wachtmees ters), sergeanten-majoors en opperwacht meesters-titulair, die zijn aangewezen om de zoo noodige plaats van een luitenant te ver vullen. Diezelfde som is voor hetzelfde doel voor het jaar 1906 toegestaan en voor 1907 uit getrokken, maarbelanghebbenden heb ben het geld, hun door de Staten-Generaal toegedacht, niet ontvangen. De heer Duymaer van Twist heeft met minister Rappard over deze zaak een onder houd in zijn kabinet gehad, waarbij de chef der afdeeling aanwezig was. Ook daar kon de zaak niet tot klaarheid komen. Men kon niet nagaan voor welke doeleinden het geld besteed was. Ons dunkt iedere commentaar bij deze zaak overbodig. («Vaderlander") Het Loodswezen, De gemeenteraad van's-Gravonzande heeft besloten stappen te doen opdat het loodswezen te Hoek van Holland gevestigd worde. De raad benoemde daartoe een commissie bestaan de uit B. en W. en de heeren Elias en de Meester. N. Haven. Na het dier met veel moeite op het vlot nabij den Vlaardingerdijk en vervol gens op 'den kant gehaald te hebben, bleek het dier reeds dood te zijn, waarom hot aan een paardensluchter is overgegeven. tn- kl. 3e A. K- t. K. te Johannesburg. Door het bestuur van de onlangs te Jo hannesburg opgerichte Nederlandse ho Ka mer van Koophandel is thans een circa laire in Nederland verspreid tot bevorde ring van het toetreden van leden, buiten gewone leden en donateurs. Bij dezen oproep is gevoegd een uittrek sel uit de statuten, waarin oiuler meer het doel van de nieuwe vereeniging wordt omschreven. Dit doel is om in het alge meen de handels- en finarcieele betrekkin gen tusschen Transvaal en Nederland en zijn Koloniën te behartigen, te ontwikte n en uit te breiden, en in het bijzonder zal de veieeniging de bevoegdheid be zitten: le. Briefwisseling te voeren met de Re geering van Nederland door bemiddeling van den Consul der Nederlanden te Jo hannesburg en met de Transvaalsche re geering. 2e. Zich in verbinding te stellen met Kamers van Koophandel en andere handels- en nijverheidsinstellingen jn Transvaal ,en in Nederland pn zijn koloniën, zoowel als met elders gevestigde Nederlandsche Ka mers van Koophandel, met het doel, han dels! «lichtingen te verkrijgen en te ver strekken. 3o. Te verstrekken aan aanvragers in Nederland of zijn Koloniën of aan Neder- landsche Kamers van Koophandel, elders gevestigd, betrouwbare handelsinlichtingcn, zooals aangaande de Transvaalsche wet geving, betrekking hebbende op den han del; do namen 'der meestbekende invoer ders of agenten der verschillende artike len, welke met goed gevolg in Transvaal ingevoerd kunnen worden; de beste wijze van verpakking en verscheping, enz., enz. Geen inlichtingen zullen worden verstrekt aangaande den financieelen toestand van eenig persoon, firma of maatschappij. 4o. Te verkrijgen en in stand te houden monsterkamer- „aai- monsters- tentoonge steld zullen vre Dn van goederen, voort gebracht of vervaardigd in Nederland en zijn Koloniën, en welke geschikt geacht kunnen worden voorde markten van Trans vaal, en aJle betrouwbare inlichtingen aan gaande 'L--ie monsters te verstrekken aan belanghebbenden in de kolonies, die daar toe aanzoek doen. Voorts zal de ereeniging door bemidde ling van haar secretaris of op andere wijze diensten verleenen tot bevordering van vriendschappelijke regeling van handels geschillen tusschen handelshuizen, ge\estigd in do Transvaal, en die gevestigd in Neder land of zijn koloniën, of om op aanvrage van de partijen scheidsrechters te benoemen om zulke geschillen te vereffenen. De Vereeniging zal noeli direct, noch in direct zich mengen in do politieke aange legenheden van de Transvaal of eenig ander land en zij zal evenmin, direct of indirect handel drijven of geldelijk belang hebben bij eenige handelszaak. Jn zijn circulaire zegt het bestuur, dat de Kamer het vaste voornemen heeft zich ern stig en met alio kracht te wijden aan do taak welko zij zich gesteld heeft. De Kamer stelt zich voor alles in het werk te stellen wat bevorderlijk kan zijn aan een opbloei van den handel van Nederland en van de Nedcrland- sche koloniën op Zuid-Afrika, in de een-te plaats en verder haar kracht tc geven aan do behartiging van alle belangen, welke ver band houden met de zoo wenschelijke uitbrei ding van de betrekkingen tusschen .Neder land en Zuid-Afrika in het algemeen. Ten einde in liet streven te slagen wordt in de circulaire een beroep gedaan op mede werking in Nederland. liet bestuur bestaat uit de heeren: P. C. Baerveldt, voorzitter, S. Marei, vico-voorz. A. Vrugtman, penningmeester, M. C. Avis, B. A. J. van Geuns, Elias Devi, M. G. A. MenschkeP. Staker, en P. C. W. E. Wis dom, leden en L. Beersteker, secretaris. Dir. bel. Invoorr. en Acc. Bij do dir. bel., enz. zijn bevorderd, gang 1 dezer: tot kommies le kl. de kommies 2e W. M. Deen te Oostmuhorn tot kommies 2e kl. de kommiezen klasseA. Augustein to de Kompan van Dijk te Beek (bij Nijin.)W. Hogcu- bc-rg te Mandor; E. de Guchteneire te Ilulst; W. A. Beanveser te Lattrop; G. Id ling- te lJruinelmar; A. Verdouw te Axel; L. II. Lonnaerls te Vcnlo (sta.) A. Ver- lieijen te MookG. Acda te Echterboseh N. II. Spronek te Vcnlo (Stn.)NV. J. Cox te Venlo; II. Wijnholds te Gulpon; 11. Gooien te I .otium; A. M. Marijnissan te UrmondI. Tromp te Aardenburg; B do Boer te Ootmarsum; K. de Jonge tc Cocvorden (tijd.)J. J. Pothof te Glane J. Abralmniso te Roermond; L. A. J. Nie sen te GennepII. J. Kempens te Laag- sciiepaalII. Hofstee te Nicuwleusen; R. Koopman to Bussum en D. du Pree te Ter neuzen. Tot kommies te water le kl. de kommies te water 2e kl. S. Ivrijnen, a. b. van stoom boot Zeemeeuw. Verplaatst ingang 1 deter: A. Jumolot, kommies 2e kl. van, Iloek van Holland naar Alblasserdamde kom. 3e kl. G. Tabbers L. NVeide, G. de Graai', allen van Gekler- malsen (tijd.) naar Glancrhntgge (lijd.). („Wbl. v. d. Adm. d. d. bel., enz.") OVERSCHIE 6 Januari. Nu wegens het vele ijssde veehouders hun spoeling te Schie dam met paard en wagen halen is wegens het drukke gerij aan de voorkoming van ongelut ken door de gemeen te daar een man met een bord geplaatst. OVERSCHIE, 5 Januari. Toen gistervoor middag, na het uitgaan der kerk de alleen wonende 80-jarige Leendert Ham niet naar oud gebruik koffie kwam drinken bij een familielid, werd naar zijn woning gegaan welke men nog gesloten vond, waarop het slot der deur door een smid werd geopend. Men vond den man in zijn nachtgewaad dood op den vloer liggen. OVERSCHIE, 5 Januari Gisteravond om streeks 61 /g uur ging schipper Jan Kooij naar zijn motorboot welke beladen met mais ligt in de Schie achter de houtzaagmolen van Hoos en zag toen dat een man zich haastig met een zak op den rug van dien boot verwijderde hjj zette hem na doch ongelukkigerwijze viel hij over een staaldraad, waardoor de dief gelegenheid had te ontkomen OVERSCHIE, 6 Januari. In de Raamstraat te Rotterdam is bij een uitdrager inbealag- genomen dekoperen melkkan, die van den wa gen van den melkverkooper A. v. V. van Gistermorgen uit de kerk huiswaarts kee- e'nd, bemerkten de bewoners tot hun groote schrik, dat de winkel Nn het pand Hoofd straat 155, waarin gevestigd'is liet manu- facturcumagazijn „De Zon", geheel ondei water stond, tengevolge van het springen der waterleiding. Na afsluiting der hoofdkraan hield het strooman op. (Re schade is belangrijk. waarschuwings hier is gestolen. hebben ge Regen. Regen 1 Velen zullen een verzuchting slaakt toen zij hedenmiddag de eras te diup pelen zagen vallen; hoevelen, wier water leiding bevroren was, snakten naar het einde der felle koude. Maar ook hoevelen, die, onvoldoende ge voed en onvoldoende gekleed, de bitters ellende van 'het stienge winterweer aan den lijve hebben eivaard, zullen mede met vreugde de veranderde weersgesteldheid hebben begroet. Waailjjk, dit weegt wel op tegen d teleurstelling van heri, die zich nog veel genot van het ijs en de daarop te -on*am seeren feesten hadden voorgesteld. De straten waren vanmiddag gedurend ccnigen tijd spiegelglad, maar gelukkig was dat niet van Jangen duur, terwijl velen hun naastenliefde betoonden door dadelijk zand en koolasch te strooien, waardoor het ioopen over de straten heel >vat veiliger werd. Men verzoekt ons mede te dcelen dat Woensdagavond 8 Januari in het lokaa Schie 14 oen evangelieverkondiging zal plaats hebben door den heer J. N. Voor hoeve. Aschenbrödel Gisteravond heeft de tweede opvoenng van' Aschenbrödel door Toonkunst in de S. 0. V. gegeven voor een volle zaal. In alle opzichten kan gesproken woulen van een welgeslaagden avond. De executanten, geïnspireerd "door het talrijke, in volkomen stilte luisterende pu bliek, overtroffen zichzclven en de hoor ders genoten en gaven daarvan herhaal delijk door applaus het bewijs. Een hartelijke instemming vonden dan ook de heeren M. C. M. de Groot en dr. J van Leeuwen, toen zij Toonkunst en de ^solisten dankten voor het genot, dat zij aan de leden van „Volkshuis" en „Kunst aan het Volk" hadden verschaft. Ook de leden van Toonkunst en do so listen hebben gisteravond een genotvollen, heerlijken avond gehad. Deze eerste stap op dezen nieuwen weg zal zeker door meerdere gevolgd worden, wij hoorden daarvan feeds het een en an der verluiden. Bij het uitspannen der paarden van den sleeperswagen der firma Thijsse, gemakte een der paarden door achteruit to loopen in de Gisteravond is een beiaard man, Jacob Vellekoop, wonende in de fZalmstraat, tenge volge van bijziendheid, in de Westerhaven gevallen, die bedekt was met een laag ijs, dat echter onder diens val brak. Gelukkig werd het ongeluk opgemerkt door eenige personen die in de nabijheid wa ren en er in slaagden hem sveer spoedig op het droge te helpen. Gistermorgen werd ,p het politie-bureau op verzoek verbonden de 23-jarige steen houwer 11. Groenewegen, wonende aan den Noordvestsingel, die, op het ijs een tak wil lende snijden, zich aan de linkerpols vei- wond had. genburg, naar Lopersuin, dat door de classis niet werd genpprobeerd, om'dut een gedeelte van liet oorspronkelijk traktement was afge nomen, is in hooger beroep om dezelfde reden ook door hot provinciaal kerkbestuur niet goedgekeurd. Ds. J. H. F. Gangel, predikant te Werk hoven, heeft tegen 1 Mei 1908 eervpi eme ritaat aangevraagd. Beroepen: te Ruurloo ds. G. A, Kniphuiscn, te Schoort, Groot en Camp (N.-ll.). Aiingeuo m e nhet beroep te Aine- muiden (tocz.) door den heer M. B. Ver kerk, can'd. te Culemborg. Bedankt: voor het beroep te Ossen- dreeht (toez.) door ds. N. W, Posthumus te Hem (N.-H.). RcvondcB voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie: Sleutels, ringen met sleutels, kindcr- wantje, handwagen. Terug te bekomen aan do volgende adressen Ring met sleutels, J, Hoogland, Singel 13S-18; grijze jongensjas, Alblas, Baan 58; rozenkrans in étui, v. d. Biilaard, Station straat 13/5R.-K. gebedenboekje, wed. den Held, Doolhofje 27zilveren armband, M. v. Loencn, Broersveld 110/13; rijwiellan taarn, J. Schulze, Noordmolenstraat 142 een portemonnaie met eenig geld, v. d. Kraan, Stationstraat 7jiortemonnaie met photo's, v. d. Water, Groenenlaan 10; schaats, v. d. Horst, Mari ast raat 11; pakje naalden, P. Schneider, Kortlandstraat 10 damesbont, Kooij, Heerenpad IS; portemon naie met eenig geld, v. Dijk, Groenenlaan 31zak zout, v. Kampen, Noordmolen straat 12 meisjeshoed, brugwachter, Var kenssluis; portemonnaie.met eenig geld, Pols, Gedempte Broersvcst. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9j tot 1 li uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 8-—9 uur nam. Telephooimummer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Kleermakersleerling. Smidsjongen. Smoutzetter (halfw.) Keukenmeid. Halfw. bakker. Jongen, v. haarfabr. Jongen v. boerderij. Jongens. Voor buiten de stad. Machine-model maker. Aangeb. arbeidskrachten. Bakker. Bankwerker (halfw.) Chauffeur. Grofbankwerker. Grondwerkers. Huisknecht. Jongens v. kantoor. Koatsier. Kraandrijver. Loopknecht. Machinist. Machinebankwerker. Pakhuisknecht. Portier. Schipper. Smid. Stokeg. Straatmaker. Timmerman. Timmerl. (halfw.) Verver. Verver (halfwas). Voorslager. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamhedOT. Wasschen aan huis gevxafigd. Naaiwerk aan huis gevraagd- Dagmeisje. Schoonmaakster. Smidsjongen. De directeur verzoekt aan hen die ver- zidmden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ton spoedigste te bezorgen. De ter zake van den diefstal in de Rijn straat te 's-Hage door de rechtbai k aldaar veroordeelde C K., die, zooals men zich her inneren zal, bij de behandeling der zaak op geen der hem gestelde vragen antwoord gat en den indruk maakte van niet goed bij het hoofd te zgn, hield zich gedurende de voor lezing van liet vonnis kalm, doch toen hij moest worden weggeleid begon hij zich te verzetten onder betuiging van zjjn onschuld aan den diefstal. Bij zijn overbrenging van de tijdelijke beworingscel naar het huis van bewaring gedroeg de man zich als een waan zinnige en verzette zich zeer heftig. D,e Haagsche rechtbank veroordeelde he den C. Kt., P. J. M. v. d. K. en TM. F. S. ieder tot zes jaar gevangenisstraf wegens diefstal jrnet braak. De Hooge Raad "verwierp heden hot cas satieberoep van G. Vleescnbeek cn N. J. He ij er, stucadoors te 's-Gravenhage, door het Gerechtshof aldaar laatstelijk' veroor deeld (ieder tot twaalf jaren gevangenis straf wegens den moord op v. d. Kwast in de Van Ostadestraat to 's Graveuhage. Cas satiemiddelen waren niet voorgedragen. Ned. Herv. Kerk. Het beroep van W. A. Scholte, te Eenin- Het conflict te Krommenie. Men meldt uit Krommenie aan de »N, R. Ct." Hoewel de toestand in de gemeente den iaatsten tjjd kalm en onveranderd is geble ven, schqnen de posters en stakers de laatste paar dagen weer wat actiever op te treden, De drukkers die als sonderkruipeis" worden beschouwd werden weer meer gevolgd, terwijl een arbeider, die sedert kort weer was gaan weiken en nog al buiten de gemeente woont gisteravond door een 20-tal personen tot zijn woning werd gevolgd. De toestand aan de fabriek der vennoot schap Yerwer is eveneens nagenoeg onver anderd. Eenige bankwerkers zijn ontslagen moeten worden, omdat hun aantal niet meer in verhouding stond tot de werkende litho- grafen en drukkers. De directie stelt zich voor met het tegen woordige ingekrompen personeel door te wer ken en langzamerhand uit te breiden tot men weer met voltallig personeel werkt. Van de rijksveldwachters zijn hier nog een zestal gestationneerd. De ontslagenen van '1903, Door den directeur-generaal van de Staats spoor is thans het voorstel van de com missie van beheer van het pensioenfonds goedgekeurd, waarbij aan de ontslagenen van -1903 onder zekeie voorwaarden weer recht op pensioen op 65-jarigen leeftijd wordt rrzarrötron Alleen z\j kunnen van dat pensioen (rente wordt het door de directie genoemd) op 65-jarigen leeftijd gemeten, die op of na 1 Januari '1903 den dienst der maatschappij verlieten en vóór dat ontslag gedurende ten minste vijf jaar als lid tot het fonds hebben bijgedragen. Bij overlijden van een voormalig lid van het fonds als bovenbedoeld, hetzij vóór of ha het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, kun nen diens nagelaten betrekkingen aanspraak doen gelden op een jaarlij ksche rente ten laste van het fonds. Deze regeling is met 1 Januari in wer king getreden. Dran kbest rijding. Door het hoofdbestuur van de Nederland- sche Vereeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken is mede namens Sobriëtas, den Volksbond, de Nat. Chr. Geh, Onth. Ver,, de Nederl. Onderw. Prop. Club, de Geneesk, Geh. Ver., de Int. Orde van Goede Tempelie ren en den Alg. Ned. Geh. Bond een schrij ven gezonden aan den minister van binnen- landsche zaken, waarin instemming is betuigd met het voornemen van den Minister, neer gelegd in de Memorie van Antwoord over het vijfde hoofdstuk van de Staatsbegrooting voor 1908, betreffende het indienen van een wetsontwei-p inzake het verbod van absinth, Een brandend schip. Hedenmorgen half 10 kwam de Nieuwe Waterweg binnen het stoomschip «Bonny", cargadoors P. A. v. Es Comet brand in de bunkers. Het schip is bestemd voor Rotterdam. De drijvende stoomspuit Gemeentewerken is het schip tegemoet gestoomd om assistentie te verleenen. Een duister sterfgeval. In, verband met het sterfgeval van het vierjarig meisje te Ter Heijde, zijn de vader, de stiefmoeder en de stiefzuster van het meisje voor den rechter-comrnissaris gedag vaard. Van een dief dal Men meldt uit Leiden aan het „Vad.": Do oud-officier der artillerie van den B,, uit 's-Hage, die zich een dezer 'dagen hier ter stede op minder eerlijke wijze in 't be-| zit hud weten te stellen van enkele gouden en zilveren sieruden, heeft door bemidde ling van een paut- vrienden ter zake den goud- en 'zilverkashouder W. aan de Haar lommerstraat- een schadeloosstelling 'doen aanbieden van 40, waarmede deze laatst.' genoegen heeft genomen. Waarschijnlijk zal nu van justitieele zijde aan de zaak geen vorder gevolg worden gegeven. Men schrijft ons uit Rotterdam: Op de Bergsche en Kralingsche plassen werd gisteren druk van het 'ijsvermaak ge bruik gemaakt. De Zuid-Hollandscho IJs- vereeniging had 60 baanvegers aangesteld tot het onderhouden van een baan van de Bergsche plas via de Kralingsche plas, in aansluiting met den. weg naar Gouda De IJsclub Kxalingen, waar Zondagmid dag muziek Was van de jagers, werd Zon dagmiddag door 4200 personen bezocht. Do rivier- voor Rotterdam is vol d'.'/jfijs, zoodat de stoomschepen aan cTc boeien niet meer Sn lichters kunnen lossen. De overzetveren onderhouden nog' mot groote /moeite den dienst, j t

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2