f r i ij gevoelt I; I È'e I STADSNIEUWS. V Ingezonden Mededeelingen. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Landbouw en Yeeteelt. t.Sci.") Kerk en School. Sport. Uit de Pers. I- Gemengd Nieuws. i di r WJVKOCMïiiJ»-TM .V.T inzake mi gemeenschappelijk standpunt der beide rechtsche Kamerfracties ten op zichte van hot kiesrechtvraagstuk. Met de chr.-historische Kamerfractie duurt do on derhandeling nog voort. (.„Tijd".) Be belastingwetten. Weldra zal, vergezeld van een gewijzigd wetsontwerp, verschijnen het antwoord der Regeering op het afdelingsverslag der Twee de Kamer over de belastingwetten. Personalia. Men seint ons uit Arnhem: In Den Haag, waar hij sinds Vrijdag bij familie vertoefde, werd gisteren na de lunch door oen beroerte getroffen, waaraan hij on er- leed, de heer M. C. Wurfbain. sinds -12 jaar chef der firma Runzow, bankiers te Am- lietn. voorzitter der Kamer van Koophandel, lid der commissie van advies over spoons eg- dienstregelingen. Hij was in 1S44- te Amsterdam geboren. Overplaatsing van notarissen. Het hoofdbestuur van de Broederschap der Notarissen in Nederland heeft zich tot den minister van justitie gewond naar aan leiding van 's ministers mededeeling in de memoiie van antwoord op het voorïoopigc verslag naar aanleiding van de borrooting van justitie voor 190S, dat het in zijn be doeling ligt. om slechts bij uitzondering een notarieele vacature door een notaris te laten vervallen en alleen, wanneer het openbaar belang zulks vordert. "Het hoofd bestuur vreest als gevolg van dit stelsel, waarop door de candidaat-notarissen sterk wordt aangedrongen, dat de weinig inkom sten opleverende notariaten niet meer of niet meer op de gcwenschte wijze zullen worden gehandhaafd. Hierdoor wordt,, zoo betoogt het adres o. a,,. onmiddellijk en middellijk het openbaar belang geschaad en de candidaat-notarissen zullen zelf,, wan neer zij eenmaal benoemd zijn, 'de nadoe len van het gewraakte stelsel ondervinden. MAASSLUIS 18 Januari, Bij Kon. Uosl, is, meit ingang van '1 Fe bruari, benoemd tot burgemeester de.r ge meente Middelburg,, jhr. Af. van den Bram deler, met toekenning van ge tijk tijdig eer vol ontslag als burgemeester der gemeente Maassluis. f 1.179.000. Bij de aanbesteding door de Holhmdschc Spoor tot het maken van grondwerken enz. voor de omlegging van den spoorweg Am sterdamRotterdam,, in verband mat de wijziging van den overweg over de Dolfls- havenschc Scliie, raming f 701,000, was de laagste inschrijver de firma Wionhoven te Schiedam, voor f 773.000. Dezelfde was mede de laagste inschrij ver voor f 400.000, bij de aanbesteding door Burgemeester en Wethouders van Am- sterdam voor het maken van den boven bouw ten behoeve der uitbreiding van de gemeentelijke electrische centrale. Bij den boekhandelaar .T, F. Dupont zal deze week tentoongesteld zijn „De Bosch- polder" van .Tan lïingman. „Hou en Trouw". In de Zaterdagavond te Amsterdam ge houden jaarlijksche algemeene vergadering der Ytereeniging „Hóu en Trouw" bracht de voorzitter, de heer W airave Boissevain, ver- slag uit over het afgeloopen jaar. Met vol doening kon hij wijzen op den toenemenden bloei der vereeniging. Het aantal leden, over alle deelen van den aardbol verspreid, ver meerderde. 'dit jaar met 56, zoodat dit thans 726 bedraagt. Het informatiebureau werkte in 1907 met meer succes dan ooit te voren. Door zijn bemiddeling werden 7-1 candidaten geplaatst waarvan er 20 een betrekking in het buitenland vonden. Het bureau mocht zich verheugen in den steun, dien het genoot van de zijde van het ministerie van buiten- landsehe zaken, het ministerie van landbouw, nijverheid en handel en bovendien van 'die van de Nederlandsche Kamers van koophan del te London en te New-York. De penning meester, de heer J. F. de Beaufort, bracht het finantieel verslag uit over het afgeloo pen jaar, waaruit bleek 'dat ook in dit op zicht de toestand der vereenieing zeer be vredigend is. De begroeting van 190S sluit in ontvangsten en uitgaven met 52S3. De voorzitter en de bestuursleden J. F. de Beaufort, H. C. G. Blickman, W. Hepner en L. B. van Neirop werden door 'de ver gadering1 herkozen, terwijl in de plaate van de heeren H. Molster en Y. B. Vorst, 'die zich voor een eventueele herbenoeming niet meer bschikbaar hadden eesteld. tot hertuurs- leden gekozen werden de heeren Th. Lim- perg Jr. en A. W. Wichers Hoeth. Dir. bel. Invoerr. en Ace. De Vereeniging van Kommiezen bij 's rijks belastingen heeft voor het eerst een jaar boekje uitgegeven. Het is gewijd aan on derwerpen, waarbij do leden der vereeni ging belang hc-bben. De vereeniging zelve bestaat uit 2124 lc-den in 54 afdeelingc-n,, 365 algemepne of verspreide leden en 6 leden van verdienste. Daar hot corps kom- rniezra uit ruim.2601) ambtenaren bestaal,, zijn dus bijna allen lid tb r vereeniging. Bij de dir. belastingen, enz. zijn ver plaatst ingang 16 dezer: de kon m. 2e kl. M. Roega van Munsterscheveld naar Nieuwe Schans. S. Boersma, van Nieuwe -tehans naar Hallum, H. L. v. Zomeren, van Jis- pinghuizen naar Zevenaar; de komm. 3c kl. R. Panders, van Maastricht naar Behin gen E. J. Prak, van Sas van G<mt naar Laude. Ingang 1 Februari: de komm. 2e kl. J. Detiger. van Vaals (tijd.) naar Maastricht G. J. Snijders, van Mill naar Linnen; C. J. de Haas, van Mook naar Mill; G. Y/estinga van de Poppe naar Losser; L. J. Ranft, van St. Pieter naar Hoek v. Hollandde komin. 3e kl. F. Blaauw, van Ter Haar naar de PoppeP. J. Kikkert, van Ste- vensweert naar MaastrichtI. Tepstra, van Echterbosch naar RoosterenF. de Koning, vnn Herkenbosch naar Wessem; P. Joosse, van Hamert naar Venlo (Stn.) :P -A. Koopal van Afferden naar Venlo; F. B. Sanderson, van Venlo naar Eijsden; D. Yntema, %Tan Lacht naar Vaals; B. van der Molen, van Nieuwstadt naar Stevensweerdt. Ingang 1 Meide komm. 2e kl. H. Schut, van Vlagtwedde naar DelfzijlJ. A. Schober. van Sellingen naar Ter Apel'de komm. 3e kl. J. Balkama, van Ter Apel naar Vlagtwedde. Eervol ontslagen: ingang 1 Maart: F. J. Rijntjes. komm. 2e kl. te Asten. („Wbl. v. d. Adm. d. d. b., enz.") Gislernamiddag kwam op het duivenhok van A. Kooijmnn, K. Achterweg 19. een postduif zitten, op don poot met oen rin getje gemerkt E. M. B.07 TOOI, Voor den rechthebbende is hij aldaar terug te be komen. 80 cent per regel. en dan bij s'echten stoelgang eenige der echte Apotheker Ri chard Brandt Zwitsersche Pillen gebruiktdaardoor reinigt gij het bloed en bevordert de spijsverteering. Alléén echt mits voorzien van etiquet met wit kruis in een rood veld en naam iRich. Brandt" verkrijgbaar in doozen ii 70 cents te Rotterdam bij den Hoofddepothouder F. E. VAN SANTEN KOLF F, te Schiedam bij D. MALTHA Gz., Hoogstraat 28. Naar „De Tod." verneemt, hoeft de Ne derlands cha Toonoelvereeniging e-en nieuw tooneelspel van dr. Frederik van Eed en in. studie genomen, getiteld De Baanbrekers. De heer L. H. Chrispijn, thans regisseur aan de Kon. Ver. „Het Nederkuidsch Too neel", heeft zich met ingang van 1 April a.s. verbonden, als artistiek leider aan liet Ned.-Indisch Tooneel, directie Ant. Kim me! In het laatst van April of begin Mei a.s. vertrekt het tooneelgezelsehap naar Neder landsch-Indië. Het ,,Hb!d." meldt thans dat de heeren Martin Heuckeroth, 2e .dirigent van het Con certgebouw, A. C. Kreeft, vibonden aan het Kon. Ned. Tooneel, en Désiró Pauwels van plan zijn een naaml. vennootschap op te rich ten ter vestiging van ee nnieuw opera- en operette-gezelschap. In 't voornemen ligt het Rembrandttheater te A'dam te bespelen en o. a. nieuwe krachten op muzikaal drama tisch gebied bij hot publiek te introduceeren. Heden verscheen voor 'de Haagoche rechtbank de zilversmid J. S. I. van B.. to Delft, beklaagd van bedrog met den ver koop of de beleening van voorweipen. die oor spronkelijk van zilver, van dat zilver gedeel telijk waren ontdaan, daarvoor verzilverd ko per in de plaats brengend. Door de Rijks- keur op de stelen of heften, van lepels, mes sen enz. waren de koopers op een dwaaspoor gebracht. Het O. Af. .achtte hier bij uitstek aanwezig de listige kunstgrepen waarvan de strafwet spreekt en oischte 3 maanden ge vangenisstraf. IIet speelhuis in de Vondelstraat. Zooals wij reeds vroeger hebben mede gedeeld, is voor de A msterdamsche recht bank een strafgeding gevoerd tegen de le den van de „club de "Bienfaisance" fe Amsterdam, nadat vergeefs een proces was gevoerd om haar' de koninklijke goedkeu ring te ontnemen. Dagen lang heeft ook in dit pToces het getuigenverhoor geduurd, dat echter weinig nieuws meerrkon ople veren na het vroeger gevoerde proces. Heden heeft het Openbaar Ministerie zijn cisch gesteld. Deze luidt: Yoor Politzei' f400.tegen de overige 4 medeleden van het comité, dat de Club de Bienfai sance leidt, f200.boete. Het 0. M. zeide te hebben aangetoond, dat club en combinatie één zijn en dat de vereeniging niet hoofdzakelijk bedoelde het uitoefenen 'der weldadigheid, doch het geven van gelegenheid tot hazardspel, wat verboden is hij art, 140 van tiet straf wetboek. Hooqek Onderwijs. Mr. J". R. Steinmetz, benoemd tot hoog- leeraar in, de Politischc aardrijkskunde, de volkenkunde en de land- en volkenkunde van den Oost-Indischon Archipel aan de Universiteit van Amsterdam, voor welk studio ook thans voor 't eerst in Neder land een leerstoel opgericht en bezet wordt, aanvaardde heden zijn ambt met 'n rede. Dr. J. C. II. do Moijere, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de Techni sche Zoölogie aan de Universiteit van Am sterdam, zal dat ambt aanvaarden op Maandag 27 Januari e. k., des voormid dags te 3 uur met een rede in de Aula der universiteit. Botercontröle. De minister van L,, N. en H. heeft goed gevonden te bepalen hetgeen volgt: Door den directeur-generaal van den landbouw zal kunnen worden toegestaan voor een door hem Ie bepalen termijn en op de na te melden voorwaarden dat, bij verpakking van boter, alkomslig van aangeslotenen hij een onder Bijksloe- zielit staand bolercontröleslation. inwikkel- papier, voor alle hoeveelheden van 1 kilo gram ol mimici, het in paragraaf 1 der bovenaangehaalde beschikking, d.d. 3 Juli 1905, voorgeschreven merk zal zijn "ge drukt van Rijkswege en op kosten an den belanghebbende op (Int wikkel papier. In dat geval zal alleen het formaat "A zijn te bezigen De vorenbedoelde voorwaarden zijn de volgende a. indien de waar is bestemd voor het buitenland, moet het inwikkel papier voor zien zijn van het in Nederland gedepo neerde fabrieks- of handelsmerk. Daarnaast mag de naam van den aan geslotene voorkomen b. indien de waar bestemd is voor het binnenland, moeten de inwikkel papieren, buiten en behalve het in Nederland ge deponeerde fabrieks- of handelsmerk, te vens den naam van den aangeslotene dra gon. Nevens dat gedrukte merk zullen, over eenkomstig door den directeur-generaal van den landbouw te geven voorschriften, eeni ge aanwijzingen worden aangebracht, noo- dig voor de uit te oefenen controle, Friesch vee in Z.-Afrika. De door het Zuid-Afrikaansche Handels huis georganiseerde veiling van ingevoerd Friesch Stamboek-vee, die te Pretoria zou worden gehouden, heeft, om de hoogekos ten van vervoer der dieren, te Port Elisa beth plaats gevonden. i Bij een Gouvemementsveiliug, op de mo delboerderij te Stander ton, werden, be halve dieren van Engelsch ras, ook koeien en stieren van Friesch ras, hetzij ingevoeld, hetzij van ingevoerde dieren afstammend, verkocht. Terwijl Johaimesbiirgsehe koo pers zich vooral aan de Engelsche rassen lieten gelegen liggen (vootal Herefords), kochten do Afrikaners van de builendistric- ten blijkbaar liever Friesch vee. Do prijzen waren ongeveer gelijk. Voor Hereford-slie ren werd van 30 tot 35 betaald. Een ingevoerde Friesche stier (5 jaar) gingvoor 52 10 sh,, drie in Transvaal geteelde Friesche stieren behaalden van 30 tot 40. Ingevoerde Friesche vaarzen betaal den van 10 tot 17 10 sh. Droge Frie sche koeien van 17 10 sh. tot 20. („Z.-Afr. Post".) Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Oud-Vos meer door ds>. T. Lekkerkerker te Montfoort. Doopsgezinde Gemeente. Bedankt voor het beroep te St. Anna Parochie door dep. heer J. E. van Brake!, cand, i De voetbalwedstrijd gisteren alhier ^gc- spceld tusschen Voorwaarts I (Schiedam) en Olympic II (Vlaardingen) eindigde met een 30 overwinning in 't voordeel aan do Schiedammers. mislukt. Zoowel 'do parlementaire gebeurte nissen van December als de adviezen, dooi de Koningin ingewonnen omtrent de meest gcwenschte oplossing der crisis (die van ge heel andere natuur is als die na de verwer ping 'der oorlogsbegrooting van Minister Staal) hebben de rechterzijde voor de onaf wijsbare verplichting gesteld om uit te ko men met een onvervalseht Kabinet der coa litie, met een geprononceerd Christelijk program, zooals dat is neergelegd in het „discours ministro" van nir. Heemskerk, bij de laatste algemeene begrootingsdiscussiën. En daar zit men nu voor. Aan „gegadigden"- voor de vacante zetels ontbreekt 't niet. Behalve nir. Heemskerk, hetzij voor binnonlnndsche zaken of voor financiën, zijn de heeren Loeff Regout, Van Nispen, Bevers, Ellis, de Marez Oyens de Waal Malcfijt, Tal ma, gen. Van Voorat tot Voorsts, en zoo velen meer, men noemt genoeg namen voor twee ministeries ge- rood om op te treden. Maar op de heeren Lobman en zijn getrouwen valt niet te reke nen het staat hij hem onwrikbaar vast dat hij niet aan eenige combinatie 't gezag van zijn naam zal gevenzeker, als er een ree hl sch Ministerie komt, zal hij zijn „gott- vernementeole" rol blijven vervullendoch verder reikt zijn bereidvaardigheid tot mede werking niet. De meert kritieke vraag schuilt echter in 't al of niet optreden van dr. Kuyper. TTij zelf iroot er volstrekt, niet tuk op zijn weder aan de groene tafel plants te nemen, doeh zijn positie als partijleider legt hem zware plichten op, waaraan hij zich, zoo 't moet niet zn! onttrekken. Dit komt er bijals dr. Kuyper thans de gelegenheid laat voorbij gaan is 't, met zijn actieve regeeringsrol voorgoed gedaan: het is: nu of nooi' moer. Bij een groot deel van de rechterzijde schijnt zijn optreden een ..conditio sine qua non" tr zijnmaar er zijn er ook heel wat (vooral onder de katholieken en christelijk hirtori- schen) die juist van zijn verwijderd blijven van de regeering een voorwaarde maken voor hun deelgenootschap in de ministerïeele com binatie. Alen zal inzien welke bezwaren er aan verbonden zijn om de -mrsonenkwestie bevredigend op te lossen. Niet minder bedenkelijk staat het echter met de beginselvraagwat zal hot eventueel rechtsche kabinet moeten doen? Met een be sliste minderheid in de Tweede Kamer, die na 't verraad Van December wel niet bij zonder meegaand zal zijn gestemd, is hot regeeren een onbegonnen werk. Een kamer ontbinding als introductie heeft heel --cel tegen en kon wel eens falikant uitloopen, vooral als het opnieuw, als in 1905, ging onder de leus: vddr of tegen Kuvper, herstel van de politiek der antithese of niet? Dat durft men niet zoo'heel goed aan. En zon der kamerontbinding zal het een ..tour de force" zijn om een eenigszins substantieel programma voor een rechterzijdsche hervor mingspolitiek saam te stellen: met groote vooiden komt men er niet en op 't gebied van het onderwijs is de rtrijd vrijwel uitge streden. Defensie, sociale en belasting-poli tiek, zedelijke verheffing des volks en kiesrecht dat zijn de onderwerpen, waar mee men voor het voetlicht zal moeten tre den. Wat de defensie betreft zal men zich door een rand van verdediging misschien voor- loonig de zorgen van 't lijf weten te houden maar mot belasting- en sociale wetten zal 't niet gaan zonder daden en bovenal op het stuk van kiesrechtliervorming en grondwets herziening zal men zijn beste kaarten moeten uitspelen. Eilacy, de troeven zijn zoodanig verdeeld, dat niemand de zekerheid hooft met zijn partner den „trek" te zullen halen en de tegenpartij heeft de matadors in han den Men is dus nu aan 't scharrelen om, vooral wat aangaat de grondwets- en kies rechtkwesties, een modus quo" te vinden, die liet rechter bloc bevredigt en kans op levert ook bij een deel der linkerzijde ge nade te vinden. Als men 't zoover brengt, komt 't nieuwe Kabinet uit 'den dop eer der niet, of, gelukt het niet, dan zal de heer Heemskerk, die nog rteeds „overleg" pleegt, zijn taak opgeven. do puinhoopen van 'den versplinterden wagen, maar kwam met eenige kneuzin- gen en den schrik vrij. Aan de gewonden werd de e-erste hulp verleend in het sta- tion D. 'P. 'Schouten,, de hoofdconducteur van den verongelukten trein, die met een verwon, den voet thuis, Czaar Peterstraat te A'dam, ligt, verklaarde aan een .verslaggever van de' „Tel.", dat de wissel „krom" lag en het stootblok door 'den zvvaren mist geen 4 M. vooruit te zien was. Het ongeluk gebeurde op de terreinen der Staatsspoor, maar zou oj> eeu empla- cement der II. JJ. S. M. ook"niet hebben kunnen voorkomen, vertelde Schouten. Als n.l. bij de H. IJ. S. M. een wissel' „krom" ligt voor dood spoor kan er geen signaal voor het hoofdspoor op „veilig" worden gezel! De schok was, vertelde Schouten, mee. sel ijk door de zwaarte van den met kolen geladen trein, lk lag naast het omgewor pen kacheltje en moest verscheidene stuk ken hout, die in brand raakten, weggooien voor ik mij kon loswerken. Na een paar minuten gehikte dit, ten koste van 'een gek neusden voet en verrekte beenspieren. 13e bedolven machinist-leerling Grool schreeuwde vreeselijk van do pijn, die do ontsnappende stoom hem veroorzaakte, cn riep: „moeder, moeder!" De machinist Möhlman kon gemakkelijk bevrijd worden. Hij waarschuwde allen voor het gevaar, dat de ketel' deKmachine kon springen, maai' allen trotseerden dit om Groot, die grootondcels "bekneld en bedol ven lag, to redden. Intusschen werd "het vuur1 der machine om het gevaar van springen te vermin deren met zand zoo goed mogelijk^e- cloofd, en met vereende krachten lukte het Groot uit zijn netelige positie te bevrij den. Deze werd latei' naar het ziekenhuis gebracht. Hij is ongehuwd'en 22 jaar. 'Al len wonen te Amsterdam. Dc plek van het ongeluk was een tooneel van verwoesting. Het stootblok was finaal weggereden. De Scheveningsche visschersvloot. Naar liet „Vad." meldt, zullen niet meer dan 15 bommen dit voorjaar aan da schrob- netvisschorij deelnemen en het aantal trawl- loggers nauwelijks 40 schepen bedragen. Nooit is het aantal schepen, dat aan do verschvisscherij deelnam, te Scheven ingen zoo laag geweest. i4 f-, 1 1 De Crisis. De Ilnagsche Kroniekschrijver van de „X. Gr. Ct." heeft van een lid der rechter zijde het volgende vernomen: „De mocielijkhcden, waarin zich de rech terzijde, onder de ondooidachte pressie van de hoeren Heemskerk en Van Vlijmen c.s, heeft gebracht, zijn eigenlijk van tweeërlei aaid. Men had er vast op gerekend dat 't zonder al to veel bezwaar zou gelukken een zakenkabinet voor anderhalf jaar te doen opt tredendie overtuiging gaf der meerderheid rechts vrijmoedigheid onx op te rukken tegen het regeeringskasteel en op 21 Dec. slag te slaan. Maar het moet terstond zijn geble ken dat er van de verwezenlijking van dien droom niets kon komen, omdat de heer Loh- man pertinent bleef weigeren daartoe zijn ac tieve medewerking tc verleenen en wijl men ook van oud-liberale zijde de boodschap ont ving: niet te huis. Men kwam dus dadelijk te staan voor het 'dilemma een zuiver rechtech Kabinet of retirecrcn. ITet laatste scheen wel het meest begeerlijke en de eminente partij leider, dr. Kuyper, heeft dan ook, handiger tacticus als hij is dan mv. Heemskerk, aan vankelijk beproefd, het gevaar voor een on tijdig cn onvoldoend voorbereid optreden der rechterzijde als regeeringspartij, zoeken to voorkomen door het beweren dat daarvoor met het oog op do politieke constellatie, geen aanleiding was en door links te prikkelen met het gezochte verwijt van gaarne van 't buitenkansje gebruik te maken om uit het labyrinth to geraken. Doch zijn poging is Weer een moord. Uit Ai-esen wordt ons geseind: Vrijdagavond werd de deur van de woning van den heer Jansen te Koevorden openge broken en stak de indringer den bewoner met een mes in den buik. Zaterdagmorgen is dc zwaar "gewonde over leden. Twee zwagers van den verslageno wer den gearresteerd. De justitie uit Assen is ter onderzoek naar Koevorden vertrokken. Spoorwegongeluk. Zaterdagavond omstreeks G uur had op de Ceintuurbaan bij de halte Beukelsdijk, waar d'e baan zich afbuigt van de hoofd lijn RotterdamSchiedam, een- ernstig spoorwegongeluk plaats. De goed'erentiein 3340 van d'e II. ÏJ. 'S. M. reed op dit punt dooi verkeerden wisselstand op dood spoor en bolste tegen 'n stootblok. De loco motief weid "uit de rails geworpen, de ten- dei buitelde, dc eerste goederenwagen werd tot splinters geslagen. De machinist-leerling S, Groot werd ernstig gewond. Bedolven onder de kolen, kreeg hij door 't sprin gen van het peilglas door den heelen stoom ernstige kwetsuren aan buik, lendenen cn rechterbeen. De machinist Möhlman tverd van de machine geslingerd en kreeg kwets uren aan, de bcenen. De remmer J. Ben iner, die zich m den "-eersten goederen wagen bevond, raakte beklemd onder Doe er 'n deksel op. Reeds vroeger hebben wij er op gewezen dat in de variété'» een kentering is waar te nemen in hetgeen ton tooneele wordt ge bracht. Waren 't gedurende vele jaren bijna uitsluitend enkele zangeressen, humoristen, gymnasten e. d., later werden die nummere aangevuld met revue's; toen zagen we o. a in het circus Pfliiging, onder leiding van den lieer II. ter Ilall, de operettes liaar intocht doen en thans weer heeft men er geregeld de revue die den ganschen avond vult: „Da- er een deksel op." En dat do heer Ter Ilall met die wijzigin gen handelt naar den smaak van het pu bliek, spreekt duidelijk genoeg, wanneer men ziet hoe de plaatsen zijn bezet. Reeds tc uur was „beneden" bijna geheel uitver kocht; hier en daar nog con enkel plaatsje voor enkele nakomers en dan was alles vol Ook „boven" alles flink bezet. En neemt men nu in aanmerking dat dcffi revue reeds eenige weken avond aan avond wordt gegeven, dan is ook eigenlijk verdere aanbeveling overbodig, want die aatilioudend zoo talrijk toestroomende bezoekers en be zoeksters komen naar den circus, daartm aangespoord door den roep die over deze revue ia opgegaan- En werkelijk 'die roep is niet onverdiend- De revue geeft een reeks vnn typische too- neeltjes met veel meisjes in bekoorlijke, schit terende costumes, uitbeelding van Rotter- danische gelxniwen, verkeersmiddelen enz. enz., en daarbij leuk-rake oritiek op wat ia gedaan en nagelaten voorts een geestig door gevoerde charge op de Vredesconferentie een spottende herinnering aan het gouden feed der Diergaarde en van de run op de spaar bank, kortom er pnsseercn in deze revue werkelijk heel wat zaken, waarover het pu bliek reeds heel wat heeft gesproken en nu vroolijk lacht Werkelijk men ga naar 'den circus alvo rens het ook voor deze revue luidt„Doe de deksel op". Zondagsrust. Door de politie to Harlingen is proces verbaal opgemaakt wegens het laden van het s.s. Waterland op Zondagvoormiddag onder kerktijd. Pech. In de bovenzaal van café „Riche" te Arnhem heeft de lotcrijvereeniging „Du Ooievaar" haar 30-jarig bestaan gevleid. Als bijzonderheid vermeldt de „Arnh. Ct." dat in al de jaren van haar bestaan' ge® enkele maal' een prijsje van eenig belang haar deel werd. sc st lii (f (l (fi 00 II 1 ui mi wc jei jas mi wa wc va Bu op Ge 'P g« dei nu we i fe of - sli tei en de Pb en f. he luc lio we De moordaanslag te Amsterdam. De toastend' van den heer nir. G. M- Vroesom 'da Haan, te Amsterdam, op wie» eenige dagen geleden een moordaanslag ge pleegd werd, is vooruitgaande. De kogel, die in dei lendenen is gedrongen, is intus schen nog niet verwijderd, Door een fo(0 met N-stralen weet men de juiste plaats, zoodat weldra tot dot operatie overgegaan zal kunnen worden, wanneer de behande lende geneesheer het oogenblik daartoe ge komen acht. coi bri ij* ach wei de If De ge' i «dj arti wo fit

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2