ENL AND". V V V STADSNIEUWS. Ingezonden Mededeelingen. Gevonden dooi* een inwoner van Ylaardingen. Beclitzafcen, Kérk en School. Gemengd Nieuws. B ul g a rij Te Sofia worden 'do geruchton Van een mobilisatie tegengesproken. Marokko. Ondanks de optimistische verklaringen, die de Frnnsche minister van oorlog Pic- ijunrt in den Senaat heeft afgelegd, heb ben, volgens den berichtgever van de „ICöln. Zeit." te Parijs, de tijdingen omtrent de jongste gevechten in Marokko groote onge rustheid in do Kamer gewekt. De oud-minis ter Dubief, één der leiders van de radicale partij, deelde aan een medewerker van de ,,Echo de Paris" mede, dat hij vreesde, dat Frankrijk nog lang niet aan het einde \an zijn rampen was. Men hod. volgens den heer Dubief, zich moeten beperken tot bezetting van de havens en de inrichting der politie. De tegenwoordige wijze van optreden brengt te veel gevaren mede. Alen zendt 3e eene versterking af na de andere en moet dan ten slotte ook nog betuigen, dat men geen ver- overings-oorlog ill Hen zin heeft. De oud-mini-der F.tïenne verklaarde te lio- pen, lint men er eindelijk eens toe over zou gaan om in eens 08000 man versterking naar Marokko te zenden, om zoo spoedig mo gelijk een einde nan den veldtocht te maken. Ken lid der Fraiwehe regeering echter gaf bovengen, berichtgever als zijn meening (e kennen, dat er in Marokko troepen genoeg zijn om Moelev Tin fid, wanneer hij het in bei hoofd mocht krijgen om dc Frnnsche stel ling bij Der Rechid nan te vallen, behoor lijk te ontvangen. "Rn hij voegrle daaraan toe, dal 'de regeering niets te verbergen heeft. De toestand m zoo duideliik mogelijk en 3c regeering mankt zich volstrekt niet onge rust over iïe vraag, door .Tnurès te stellen, zelfs niet, wanneer er een interpellatie met daarop volgende besprekingen uit zoit ont staan. Vereenig de Staten. Donrteidac j.l, heeft Tnkahira. de nieuw- benoemde .ïap.insrbe gezant ie "Washington, aan president Roosevelt zijn geloofsbrie ven oveihandigfl. Dadelijke toespraken werden hij deze gelegenheid gewisseld. Do Jnpansclie gezant veiklaarde, dut de hand having van een hlijvendon vrede en van 'de gerechtvaatdigdo belangen van alle vol ken het voornaamste streven van zijn kei zer was De president betuigde in zijn antwoord uit naam der regeering, dat de Yereenigde Staten met Japan zouden mee werken in alles, wat kon strekken tot ver betering, versterking mt bevestiging der goede betrekkingen en langs vredelieven- den weg den materieolen vooruitgang der beide volken te bevorderen. Hofberichten. Zeer waarschijnlijk zal het Vorstelijk Echtpaar reeds in de eerste week van April hel zomerverblijf Het Loo betrekken. In verband met de a.s. terugkomst zijn reeds maatregelen getroffen. De Prins van Reuss vertrok hedenoch tend vroeg reeds naaf Rotterdam, o. a. tot het bezichtigen der havenwerken en het bezoeken van enkele andere beziens waardigheden der stad. A.s. Dinsdag zal 11. M de Koningin op het paleis den burgerlijken autoriteiten het jaarlijksch Diner aanbieden. Heden dineer en ten hove baron Li. R. Taets van Amerongen en. mevrouw; baron F. van Tuijll van Serooskerken err me vrouw; graaf A. S. van Randwijck'en me vrouw, er. baron O. L. Bentinck en me vrouw. Onze Kamerleden. Kaar „De Tijd" verneemt, is de toestand van mr. Van Zinnicq Bergmaan, lid van de Eerste Kamer, nog zorgelijk en doet het ergste vreezeu. Monument burgemeester Kolger. Uit Utrecht, wordt gemeld: hi een Vrijdagmiddag gehouden verga dering, belegd door het voorloopig comité tot oprichting van een monument ter na gedachtenis aan burgemeester dr. D. Rei ger, wees mr. J. II. Valckenier Kips, bij ontstentenis van prof. mr. 'J. baron d'Au- Inis de "Boiiroilill, de vergadering leidende, op de groote sympathie, welke het denk beeld van een monument onder alle krin gen der burgerij had gevonden. Gewa gende van de plannen van uitvoering, wees apr. er op, dat die zonder wins te moeten verwezenlijkt, in overleg met het dage- lijksch bestuur der gemeente, dat op deze vergadering ^aanwezig was. Voorts stelde de spreker voor, het te be noemen comité niet een bepaald impera tief mandaat te verleenen, doch een vrij mandaat. Tevens zal het comité het recht .verkrijgen van assumptie of aanvulling. Op voorstel van een der aanwezigen Werd, onder bijvalsbetuiging der vergade ring, besloten het voorloopig comité defi nitief te benoemen. Üe voorstellen, door den inleider ont vouwd, werden eveneens aangenomen. Naar het Buitenland De Minister van Landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens bericht van den consul le Dortmund, op grond van voorschriften van "Tien ,1AIIge- meine Knappschaft Verein" te Buohum, de het Roerkolcngebied gelegen mijnen thans buitenslandsche mijnwerkers slechts dan iü 'dienst nemen, wanneer door hen een ge boorte-akte, wordt overgelegd. Aangezien vele Nederlandsche werkzoekenden zich naar Westfalen begeven, zonder van pa pieren, in het bijzonder „van een geboorte akte, te zijn voorzien, en dus dooy genoem de bepalingen nadeedige gevolgen voor hen zouden kunnen ontstaan, wordt de aan dacht van belanghebbenden gevestigd op de noodzakelijkheid, de noodige papieren, waaronder een na tionai i tei ts bow i js en, wan neer arbeid in de mijnen begeerd wordt, ook een geboorte-akte mede 'te nemen. Tevens worden belanghebbenden op merkzaam gemaakt op de omstandigheid, dat volgens bericht van den consul *te Duisburg-Ruhrort, .in het West-Duitse he in dustriegebied thans vele arbeiders (en bui tenlanders allicht in de eerste plaats) we gens gebiek aan werk zijn of worden ont slagen. Het wordt derhalve voor Neder landsche arbeiders niet raadzaam geacht, zich thans naar dat gebied te begeven, zon der beslist zeker te zijn van plaatsing, en zonder in het bezit te zijn van voldoende middelen, om de eerste uitbetaling van loon te kunnen afwachten. De Hollandse!1.-Belgische commissie. De heeren mr. Heemskerk en Talma, die thans zitting hebben in het nieuwe Knbinet, hebben hun ontslag ingediend bij het bestuur van bovengenoemde commissie. De ontslag neming van mr. Heemskerk ging gepaard aan een wanne sympathiebetuiging die de minister gevoelt voor het werk der commis sie en be\fitte de vleiendste woorden voor de Belgische leden. Men noemt de heeren Tydeman en 'de Murez Oyena om de zetel van den heer Heemskerk in te nemen. Deze benoeming ia van te meer belang omdat het de beurt van den heer Heemskerk was om de tweede bij eenkomst te presideeren. De politieke toestand. Uit Den Haag wordt gemeld: Foor een druk bezochte vergadering van do anti-revolutionaire kiesvereeniging „Ne derland en Oranje", te Schcveningen, sprak gisteravond het Tweede Kamerlid Duy- maer van Twist over den „politieken toe stand". Spr. critiseerde het afgetreden ka binet, dat, volgens hem, niet verzoenings gezind was opgetreden en een ultra-radi cale politiek volgde door de Indiening der Grondwetsherziening, waardoor het zich verzwakte. Het ministerie-Heemskerk is een rcchtsch kabinet, betoogde spr., en zal principieel zijn, zedeloosheid 'te keer gaan en sociale wetgeving op bedachtzame wijze aanvatten. De talrijk aanwezige sociaal-democraten verlieten onder protest de vergaderingen begaven zich naar een ander lokaal, waar do heer Hoejenbos, zooals hij zeide, de on waarheden van den spreker zou weer leggen, daar hem debat geweigerd was. Pensioneering Gemeente-Ambtenaren. Naar wij zijn ingelicht - schrijft het „Weekblad v. d. "Ned. Bond v. 'Gemeente ambt." is men in Den Haag druk aan den arbeid voor de voorbereiding van het in te stollen wiskundig onderzoek naar de financieele lasten aan de pensionneering van 'de gemeente-ambtenaren en hun we duwen en weezen verbonden. Vermoedelijk zal begin Maart de toezen ding van de vragenlijsten aan de gemeente besturen kunnen plaats vinden Bond R. K, Klesvereonlglngen. Naar wij vernemen, zal de Alg. Bond van R.-K. kiesvereenigingt-n in Nederland zijn jaarüjksche algemeene vergadering houden op Maandag 18 Mei a.s. 's middags half één, in het „Kasteel van Antwerpen" te Utrecht. Het kiesrecht, waarover een vra genlijst werd rondgezonden, zal vermoedelijk behandeld worden. („Rsb.") lïoll. Maatschappij van Landbouw. Naar wij vernemen wordt als candidaat voor het voorzitterschap der Hollandsche Maatschappij van 'Landbouw, ter vervan ging van wijlen den heer 'Jhr. P. J. J. Repelaer, genoemd de heer mr. C. E. Zaaijer, eerelid en voorzitter dei afdeelïng Rotterdam van de Maatschappij. verhoogd subsidie van 900 toe te kennen. De plaats, waar de inrichting gelegen zal zijn, werd nog niet bepaald. Aangenomen werd het voorstel tot onin baarverklaring van posten van den lioofde- lijken omslag, dienst 1906. In geheime vergadering werden 'daarna verschillende bezwaarschriften tegen aansla gen op het le aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1907, behandeld. Na heropening werd 'de openbare ver gadering gesloten. VLAARDINGEK, 22 Februari. By de te 's-Gravenhage gehouden examens nuttige handwerken is o.iïi. geslaagd mej. TI. M. Drost van hier. VLAARDINGEK, 22 Februari. Voor de betrekking van bevolkingsagent hebben zich niet minder 'dan 120 sollicitanten aangemeld. Rij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens nuttige handwerken is o, m. geslaagd mej. C. Borcherding van hier. Heldring-gestichten. Men schrijft aan de „St." Mejuffrouw J. H. Kruijf, de welbekende directrice van Steenbeek, die meer dan 30 jaren te Zetten haar gewichtigen arbejd tot redding van gevallenen mocht vervullen, heeft thans het voornemen te kennen gegeven, met 1 Mei a.s. haar functie neder te leggen en rast te nemen. Na zoo zware taak en bij zoo hoogen leeftijd de bejaarde, maar nog krasse directrice is thans ruina 74 jaren is die rust zeker wel verdiend en van harte gegund. Op Het Loo. Ml meldt d.d. 21 Februari uit Apel doorn aan de „N. A. Ct." In verband met ontdekte onregelmatighe den, zijn een 20-tal weiklieden in verschil lende dienstvakken op het paleis Tiet Loo logen 1 April ontslagen. YLAAIUHNGEN, 22 Fobr. ln dc gemeenteraadszitting (zie Tweede Blad) werd de motie van liet ntad-lid de Witte tot in voering van een presentiegeld, wegens onge steldheid van den voorsteller, uitgesteld. Daarna urrd besloten aan het bestuur van de Vlaardingbche bad- en zweminrichting een Het nieuwe Kantongerechlsgebouw. Naar wij met zekerheid 'vernemen, zal den' llen Maart de eerste zitting van het kantongerecht in het nieuwe daarvoor in gerichte gebouw, aan de Lange Ilaven plaats hebben. Die ingebruikneming zat op officieele wijze geschieden in tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten, behoorende tot het tijks- en gemeentebestuur, tot de rechterlijke macht, enz. Niet onwaarschijnlijk zuilen daar mede tegenwoordig zijn de ministers mr. Heems kerk, ministei van Rinnenlandsche Zaken, Kalissen, minister van Justitie, en mr. v. Raalte, oud-minister van Justitie, onder wiens bestuur het gebouw aan de Lange Ilaven voor kantongerecht werd "aangewe zen en van de Gemeente overgenomen. De Hilsheudgeheol t-Naar wij vernemen, zal de nieuwe Huis houdschool den 3en Maart a.s. officieel worden geopend en in geb'ruik genomen. Velkslmli. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, zal op Dinsdag 3 Maart a.s. 's avonds te Ipe uur, in de groote zaal van het Volkshuis een groote schaak séance gehouden worden, waarbij als si multaan zal optreden de heer F. Benima uit Rotterdam. De heer Benima heeft reeds meermalen als hoofdklasse-speler zich "doen kennen als een uitstekend schaker. Toegang tot deze séance voor iedereen gratis. Enkele borden voor schaakliefheb bers n i e t-leden zullen worden disponibel gehouden, mits aanmelding uiterlijk 26 Februari a.s. bij het bestuur der Vereeni- ging of bij den concierge van het Yolks- huis. Donderdagavond 8 uur zal in bet Ver- eeriigingslokaal optreden dr. De Lind van Wijngaarden, predikant te Renkum. In Jeniel zal Zondagochtend 10 uur en des avonds 8 uur als spreker optreden de heer E. R. Boas uit Den Haag. Men verzoekt ons mede te doelen, dat Zondag den ganschen dag bijzondere sa menkomsten gehouden zullen worden in de zaal van het Leger des Heils, Lange Haven 27, welke geleid worden door ma joor Was, een der oudste officieren van het Leger des Heils. De vereeniging „De Dageraad", nfd. Schiedam, zal morgen, Zondag, 23 Fe bruari, des voormiddag» te halfelf, in het Volkshuis alhier, wederom een openbare cursusvergadering houden, waarin als lei der zal optreden de hoor B. Damme, met het onderwerp Spinoza". Blijkens achterstaande advertentie zal in Musis Sacrum op Donderdag 27 Februari a.s. ten overstaan van notaris Blaisse een belangrijke collectie oude en moderne schilde rijen en aquarellen verkocht worden, waar onder velen van bekende meesterp. Gistermiddag omstreeks 2 uur ia de 75- jorige J. Pols, wonende Gedempte Broers- vest 6, die, op een ladder staande, bezig was de gevel te verven van de woning van den kuiper Houtman aan de Hagastraat, door een duizeling bevangen en op de straat ge vallen, waarbij hij den linker enkel brak. Door kuipersjongens op een handwagen naar zijn woning gebracht, werd daar genees kundige hulp ingeroepen. Uit den Gemeenteraad, Na hetgeen wij van de zitting van den Gemeenteraad van Donderdagmiddag reeds hebben gegeven, blijft ons nog slechts een enkele mededeeling te doen. Alvorens de openbare zitting werd ge schorst werd door den heer Wittkampf gewezen op bet feit dat dezer dagen een tjalk midden in de Westerhaven aan den grond raakte, waaruit bleek dat zich daar een rug bevindt. Dij drong er op aan dat die zou worden weggegraven. De heer v. Westendorp antwoordde hierop, dat de laatste peilingen, door den Reinigingsdienst dien toestand niet ver meid. Wel is bekend dat er nabij het brug getje langs den wal een ondiepte 5a, maar men durft die niet wegnemen uit vrees voor verzakking van de kade. Men zal echter van de opmerking des heeren Wittkampf nota nemen en een onderzoek instellen. Na da besloten zitting werd nog besloten ia hot besluit tot uitgifte van grond aan de „Vereeniging Ambachtsschool voor Schiedam en Omst'- ken" een wijziging te brengen, zoodanig dat het midden van dit gebouw- zal kunnen komen in de aslijn van de Palmstraatdaartoe zijn de grenzen van het uitgegeven terrein iets verplaatst. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Rozenkrans, eenige sleutels, werkkiel. Terug te bekomen aan de volgende adressen Postduif bij v. cl. Wilk, Klein Groenen- daal 257; postduif bij Hendriks, \Veo- zenbuurt 42; beursje, inhoudende een kwartje bij Bitier, Havendijk; zaadbakje van een vogelkooi, bij "Martens, Nieuwe Buurt 9; twee dameshoeden in een doos bij Boekhout, Vijfsluizen; wagensleutel bij Molenaar, Brocrsveld 91 rozenkrans bij Ingenhoes, Mariastraat 35; sleutel bij De Held, Nieuwe Buurt 1, 80 cent per regel. Er zijn veel mannen en vrouwen in Schie dam, die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misachicrf aambeien of prikkelenden huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, open hartige verklaring van iemand uit hun huurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer <T, R. Korperslioek, wonende Emaus, VTaardingcr- Ambacht B 19, te Vlaardingen, meldt ons: Jaren lang heb ik last gehad van een soort huiduitslag. (Ecze ma.) Hel wus een klein plekje ter grooitc van een gulden, achter mijn knie. dat voort durend ontstoken was en mij onuitstaanbare jeuk bezorgde. Nooit hnd ik hiervoor zelfs verlichting kunnen krijgen, toen ik bij toe val boorde van Foster's Zalf. Onmiddellijk bij aanwending hiervan verdween de bran derigheid en toen ik een doosje zalf gebruikt had, was He aangetaste plaats radicaal ge nezen en kon ik absoluut niets meer van 3e vroegere jeuking bemerken. Ik vind deze zalf een onbetaalbaar middel. Tk ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U 'dit het publiek hekend te maken op elke wijze die U goeddunkt Verzeker U 'dat gij de échte Foster's Zalf kriigt, dezelfde soort die de Heer Kor perslioek gehad heeft. V'l.T WAARSCHU WEN TEGEN NAMAAK. Zij is te Schie dam verkrijgbaar hij de firma Kappelhof en FTovingh (voorheen Frans Visser). Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel it f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. vervolging ontslagen, omdat het feit,,- strafbaar was. ril De officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam fs in hooger beroep geko men van het vonnis, waarbij de 2G-jarige koetsier L. W. G. II. is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens po ging tot moord op zijn gewezen meisje C. v. H. Het O. M. had tegen II. een gevange nisstraf van 5 jaar gevorderd. De rechtbank te Middelburg heeft V. E., 37 jaar, koopman te Goes, wegens liet verspreiden van drukwerken in een vorm die ze op bankpapier "doet gelijken, ver oordeeld tot fl boete, subs. T dag hech tenis, met vernietiging van 'het vonnis van don kantonrechter te ^Goes. Men meldt ons uit Amsterdam De rechtbank "Veroordeelde gisteren een vrouw, T. J., die in 'den nacht van 20 Januari een heer, welke haar in de Albert Cuypstraat naar den weg naar de Ferdi nand Bolstraat vroeg, plotseling met ge weld zijn horloge mol ketting ontvreemdde, en in haar vlucht achterhaald werd, tot 2 jaar gevangenisstraf. W. A. K., meesterknecht bij de druk kersfirma Lénard Evers te Amsterdam, was op 29 Toni 1907 licht gewond, toen hij poogde een twist tusschen gezellen te beëindigen. Hij had n.l. een stoot meteen els nabij het oog hekomen. Bjj de Verzekerings Bank gaf hjj'opdai de verwonding verooizaakt was, doordat bij het conigoeren van den vorm, de els w-as omgeslagen. Tegen hem werd een strafvervolging in gesteld en terzake van valsehe opgave aan de Rijksverz. Bank 'werd beklaagde tot 10 dagen gevangenisstraf veroordeeld; do eisch was 15 maanden. De rechtbank veroordeelde lot 2 jaren gevangenisstraf den recidivist M. S., we gens diefstal van een rijwiel, uit perceel 202 aan de Van Ostadcstrnal in December. Uit Nijmegen meldt men: Tegen rlerr beer Jan Lois, directeur der Nederlandsche Stoom bootr rederij was voor het kantongerecht alhier f5 boete geëbcht subs. 5 dagen hechtenis, omdat hij op -18 Dec, 1907 niet ervoor had gezorgd dat rondom de stoomboot «Rotterdam" met een nf-ste- kenden kleur een lijn was geverfd, aanwij zende den grootst geoorloofden diepgang. De kantonrechter heeft hem heden van rechts- Nkd. Herv, Kerk. Het Noordelijk Evangelisch zendino- zal 22 Juli te Winschoten gevierd word^ Beroepen te Harderwijk de. L Maririgt te Barneveld. 11 Geref. Kerken. Aangenomen het beroep te ScW dijke door den heer A. Merkelerjn. eand 's-Gravenhage. Hoooer Onderwijs, Universiteit te Leiden. Doctoraal exaw rechtenda heer A. Hijmans. Bevorderd arts de lieer P, P, Leenderlz In zake het bericht over de medischefac»| teit aan de Vrije Universiteit merkt de Stan op, dat van een speciaal aandringen van ure!. Bouman op het tot stand komen eener kli niek ter plaatse waar men het weten niets bekend is sliet zou trouwens ook zin hebben verleden jaar toch is reedsaan de Ver. tot Chr. verzorging van kranky. gen in Nederland machtiging verleend a het oprichten van een kliniek In de Terr^ dering door de Vereeniging de volgende maani te houden, zullen de plannen voor den bom besproken worden," Dc Rot terdam". De „Daily Telegraph" meldt dat u Zaterdag te Belfast van stapel zal ioopa do stoomer „Rotterdam" aldaar gebomj voor de „Ilolland-A merikalijn". Het schij /al meten 25,000 ton en vermocdejijk grootste nieuwe stoomer van dit jaar zip, Het is 720 voet lang, dat is ongeveer 8} voet minder dan de nieuwe Cunavd-lijners, al is de tonnemnaat dier schepen ook in ver houding nog greoler. De ^Rotterdam" is gebouwd op do werf der firma Ilarland Wolff, die ook de „Amsterdam" van 17, ton bouwde. Met dat nieuwe schip zal de „Holland- Amerika-lijn" er op mogen-hogen de eerste maatschappij in Nederland te zijn, die schip bezit van meer dan 20,"000 ton. Wat- neer het schip in de vaart komt zal hel minimum eerste klasse tarief iets lager zijn dan dat van den snel-vnrenden Franschen stoomer „La Provence", en iets hooger dan dat van de „Lusitania" en „Campania", Hel tweede-klasse tarief zal iets meer bedrup dan dat der genoemde schepen. („Hbld.") De Berlin-ramp. Gisteren, 21 Februari, was het eenjaar geleden dat do „Berlin" aan den Hoek van Holland op de Noorderpier stuk'slw;, Timmerlieden aclie, Men schrijft ons uit Rotterdam: Eenigen tijd geleden werd door de gecom bineerde Christelijke Timmerliedenvereeni. gingen te Rotterdam een actie op touw gezet inzake het nog niet betalen vanèn loonstandaard. Bij vele patroons werdno» beneden het daarbij vastgestelde loon werkt, waarom de genoemde vereeai»itt- gen met die patroons hierover in oniet handeling zijn getreden. Do verkregen resultaten mogen gunstig genoemd worden. Niet alleen hebben ver schillende patroons, maar ook 5nkele la- brieken en scheepswerven te Rotterdam en Charlois het loon in overeenstemming met den loonstandaard gebracht. Hierdoor is dus weder het bewijs gele verd wat door organisatie verkregen tan worden. Met de georganiseerde werklieden zul len ook de niet-georganiseerden hiervan de vruchten plukken. te ee sti ge d k de ve kr P w G, d( Lange ivcrklijden, Het rapport van de commissie van onder zoek voor het havenbedrijf te Rotterdam geeft weer eens een kijkje op de werktijden in de haven. Zoo zijn er weer vier bootjes van den stuwadoor Kees Swnrttouw, waar ge werkt werd 30, 30, 45 en 4S uur. Er word! in het rapport gezegd, dat op de beide laat ste booten gerust werd 0 uur. („Volk") Werkloosheid. Te Rotterdam heeft zich een uit veertien personen bestaande commissie gevormd waarvan de leden der Tweede Kamer De Klerk en Van den Bergh resp. voorzitter en penningmeester zijn, het gemeentcrandelid, de heer Jac. Bakker secretaris is, welke commisaie nevens hetgeen door de Vereeni ging tot Verbetering van Armenzorg voor de bouwvakarbeiders gedaan wordt, zich voorstelt, zoolang de ergste nood bet optre den der openbare liefdadigheid te Rpltcrdu® noodzakelijk blijkt te maken, voor die werk bazen, welke den steun van Armenzorg mis sen, omdat z.ij niet onmiddellijk tot de bouw bedrijven behooren, een beroep te doen op den weldadigheidszin van de ingezetenen. Do commissie zal te dien einde intcekenbjs- ten inten aanbieden. Brutale dieven. Gisternacht is t,en huize van den heer T., pe Oosteind, gom. Oosterhout, een bru tale inbraak met roof gepleegd. Eenti-l!" gewapende booswichten drong de wonins» binnen. Zoodra do beer T. geritsel in gang hoorde, ontsloot hij de deur der ka mer, on stond oogenblikkcdijk tegenover do met revolvers en geweren gewapende en vermomde kertds. De Imer T, had, nWt

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2