GEMENGDE MEDEDEEÏJNGEN U' C a n a tl n. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Kunst, cn Wetenschap. Ingezonden Mededeelingen. Is ïiav zieltte gelijk deze? lteclitzakeii. d\ng clnt de emir of bevel gaf tot den inval der Afglianen öf den inval niet belette, De anarchistische beweging. Aan de „Evening Standard" wordt uit Calcutta geseind dat uit het onderzoek der politie over het complot, in Bengalen duide lijk blijkt hoe ernstig de toestand is. Het geldt hier niet meer een gewoon complot, ge smeed door inboorlingen, met het doel oenige ambtenaren te dooden, maar men heeft hier te doen met een poging om een omwenteling te veroorzaken en uit de stukken, in het be zit der samenzweerders gevonden, blijkt welke gevaarlijke afmetingen het complot reeds had aangenomen. Zoo blijkt daaruit o.a., dat de samenzweerders het plan haddon gevormd lord Kitchener en andere hoogge plaatste ambtenaren te vermoorden en de openbare gehouwen le vernielen. Men ver wacht binnenkort zeer opzienbarende arres taties. Twee der arrestanten verklaarden een hom te hebben geworpen naar den burgemeester van Chmidernagor omdat hij een vergadering van inboorlingen had verboden. Een dezer Hindoes, TSanergee, is de zoon van een amb tenaar en heelt met zijn kameraden eeir revo lutionaire propagandalocht door Indië ge houden ont een opstand legen de Engel- selren te verwekken. Een iler andere leiders der samenzwering is een Hin'doa, die zijn studies deed te Cam bridge, en later naar Indië teruggekeerd, zieh op dc politieke propaganda toelegde. Ho ialandsciie bladen te Calcutta protes teoren togen z.ijit arrestatie en tegen de wei gering ont Item legen borgstelling vrij te laten. Zij zeggen voorts dat de ontwikkeling der nnaivht-.ti-fhp beweging le wijten is aan het verzet van de Engelselren tegeir bet /el f- besluurf? vun Indie en tegen hef herroepen van de verdeeling van Bengalen in admini stratieve distrieten. De Engelscbe pers cisrht Ireperking der persvrijheid voor de inhrudsohe bladen. België. Bij de voortgezette behandeling van bet Kongo-debat in de Kamer verzette de lei der dei' radicalen Janson 2ich ernstig tegen de overneming en drong er bij zijn vrienden en de voorstanders van de annexatie op aan over deze zaak nog eens ernstig na te denken. «"Wanneer" zoo zeide hij, «er voor deze kwestie een meerderheid in de Kamer te vinden is, zullen wij weerstand blijven bieden, ook tegenover de Kroon, wij moeten krachtig aaneengesloten blijven en aan de grondwet mag niet getornd worden". F r a n k r ij k. Volgens Framche hinden heeft president Fallières nu alle plannen opgegeven om van 'r jaar, behalve Londen, nog andere hoofd steden in het buitenland le bezoeken. Frank rijk. Bij de verkiezingen in hel Corsikaansche dorp Lozzi werd een veldslag geleverd, ge weerschoten werden gelost en de stemming verhinderd. Van dooden en gewonden wordt ge on melding gemaakt. Er zijn troepen heen gezonden. Itali Van de OJeros-werf te Genua liep gisteren een nieuwe Italiaansehe kruiser, »Ama!fi", van stapel. Het schip meet ruim 10.000 ton. Napels is in beroering gebracht door een bloedig drama trisseherr twee camorristen, Borgne en Porc, waarvan de een den ander voor spion had uitgemaakt. Borgne gaf den lasteraar een paar opstoppers, Porc trok zijn revolver en schoot zijn tegenstander over hoop. De. politie kon den moordenaar met groote moeite beschermen tegen de verbit terde bevolking. 0 o s t e n r ij k-II o n g a r ij e. Na een beraadslaging die 8 dagen duurde is gistermorgen iret vonnis geveld in het lasterproces van den voormaligen Hongaar- schen minister van justitie Polonyi tegen den afgevaardigde Lengyel. De gezworenen ontkenden dat Lengvel gelasterd had maar verklaarden Lengyel schuldig aan verdacht making en op dien grond werd Lengyel tot 3 maanden gevangenis en 100 kr. boete ver oordeeld. Polonyi zal, naar uit Boedapest gemeld wordt, weer in de onafhankelijkheids partij worden toegelaten en zich weer aan de politiek wijden. Duitse h land. Do knlnni.de «anvullinesbcgruoting, groot 150 millioou voor aanleg van spoorwegen, werd gisteren door den Rijksdag in 2e lezing aangenomen. Rusland. De groote brand in de rijkskanonnengie- terij Oboekot'f te Petersburg heeft volgens de officieelo rapporten een enorme materieel® schade veroorzaakt. Al hel nieuwe zware ge schut \oor het leger en voor de vloot is vernield. Prins Oechloms'ky, redacteur van de „Pe- tersb. Wjedomo-ti" en directeur van de Rus- si-.fli-Khiiieost'be bank geeft in zijn blad ont hullingen over de verduisteringen die de Rus sische' zaakgelastigde J'stwioff le Shanghai pleegde, tijdens den oorlog met .Taprm een onthnlliiuï die volkomen aansluit bij liet uit Irkoel-k gemelde feit van groote verduis teringen door de .Russische legerinterulance rapleegd. Pawlnff had opdracht om to Shanghai stoomschepen mol voorraden op to knopen voor de vloot van JRozdestvvenski. Van do wijze waarop P.rwloff „werkte" met zijn handlanger Zimmermann,'n ontsnapten balling vertelt Oechtomsky: Voor 15.000 P.S. kocht Pawlof het in 18S5 gebouwde stoomschip „Schezadu", dat nieuw geheel uitgerust 10,000 P.S. gekost had. Hij kreeg do op dracht ren goed uitgerust reddings-stoomschip te koopen, tot een limiet van 15,000 P.S. door tussehenkomst van Zimmerman kocht hij een oude, volkomen onbruikbare stoom boot voor 20.000 P.S. Hij moest gezouten vleescli koopen van 15 cru! (Am.) het pond, en liet zich rundervet geven voor 10 ets. Door tussehenkomst van Zimmorrii.din kocht hij 03,000 paar laarzen tegen 13 dollars liet paar, die in geheel Sjanghai nonit meer gekost hebben dan 34 dollars. En van die 03,000 paar laarzen kwamen er slechts 7000 in Port-Arthur. AYaar de andere gebleven zijn weet niemand. Inplant-, van vlee-,ch kregen de gewonde soldaten in de bosuil alen chineesche ham, die niemand kon eten. Fhv Pnwief met de reis gelden deed, die hij verantwoordde, gaat elke beschrijving te hoven. Oechtomsky wil door dozen krassen aan val op Pawlnff, naar hij zegt, medewerken om aan de reusachtige knoeierij in de Rus sische administratie en bureaucratie een einde te maken. Van nieuwe overstroomingen wordt mel ding gemaakt in de steden Mohilefl, Homel, Koprys, Miram en Krementsjoeg en in de districten Gorygorki en Orcha, Pionderden woningen staan onder water. Naar bet district Oka zijn booten gezonden, daar zijn men- scber.levens in gevaar. Bij Tsennizoff is de treinendienst stop gezet. Te Kieff en andere steden in 't Zuidwes ten is 't water aan het vallen en is de spoordienst hervat. Er is een crisis in de suikerindustrie ont staan, die oorzaak werd van het failliet van een groote raffinaderij te Kieff, waarvan het passiet 8 millioen roebel bedraagt. De crisis bedreigt ernstig den suikerhandel in het cen trum en het Zuiden van Rusland. T u r k ij e. Generaal Robilant, de nieuw benoemde opperbevelhebber van de Macedonische gen darmerie is uit Brindisi naar Saloniki ver trokken. Marokko. Uit Tanger komen de meest tegenstrijdige berichten aangaande den toestand te Fez. Volgens de Fransche lezing beeft de meerder heid der bevolking zich tegen Moeley Ilafid verklaard en besloot een groote volks vergadering in de moskee van Idriss zich opnieuw aan Abdoel Aziz te onderwerpen. Maar volgens een telegram dd. 5 dezer uit Tanger hebben de autoriteiten bericht ont vangen dat de pretendent-sultan de volgende week te Fez zal aankomen en de bevolking aanspoort zich aan zijn zijde te scharen. De bewoners van Fez waren opgetogen over Hafid's komst, wiens lange wegblijven zijn prestige ernstig schaadde. Z u i d-A f r i k a. Op de te Pretoria gehouden inferkoloniale conferentie werd in beginral heloten tot nau were aansluiting tu-schen dc Britsche zelf- regeeremh- koloniën, wier vertegenwoordigers op zich hebben genomen bij bun parlemen ten hét voorstel te doen om gedelegeerden te zenden naar een nationale conventie, die zich zal bezig honden met het uitwerken van eert ontwerp voor een constitutie. fn de provincie Quebce zijn Maandag 12,000 wever* in (.taking gegaan, wijl zij geen genoegen uensehten te nemen met een loonsverlaging. Men vreest voor stopzetting van liet geheclo bedrijf. A'e ne zu el a. Uit Willemstad (Curasao) meldt de ,,Xew- York Herald" dat in de door pest besmette havenstad La Guayra arbeiders, die binnen een sanitair cordon werden gehouden, door honger gedreven, zich een uitweg hebben ge baand. l)e regeering heelt op het agent schap van de Nederhmdsclie Mailboot-Maat schappij (Koninklijke We-t-Indische Mail dienst) voorraad en papieren verbrand, aan gezien een beambte aan de pest was over leden. China. De »New-York Herald" verneemt uit Tokio dat de Jopansche regeering tracht d°n boycot te breken door pressie op de Chi neesche kooplui in Japan uit te oefenen. Maar deze Chineezen, voor een deel als Japanners genaturaliseerd hebben geen in vloed op hun landgenooten meer. In verschillende bedrijven, zegt de cor respondent verder, is de uitwerking van den boycot reeds te merken. Te Kobe is de Chineesche kolonie met 600 mensehen ver minderd, die naar hun land terug zijn, om dat er zoo groote slapte was. De Japansche stoomhooten, die Zuid-Chrna aandoen, hebben ook veel te lijden. De Nippon Maroe, op weg naar San Francisco, kon te Jlonkong geen Chineesche reizigers noch Chineesche waren opnemen. Tan liet Ilof, Z. K. II de Prins wordt morgen tegen half één uur 's middags te 's-Gravenhage ver wacht. Corps diplomatique. Gemeld wordt dnt het ambt van gezant van Noorwegen te Londen is aangeboden aan den beer Hagerup, gezant van dat rijk voor Nederland, Belgie en Denemarken, maar dat de heer Hagerup verzocht heeft zijne tegenwoordige posten te mogen blijven be zetten. Gouverneur Tan Daalen. Naar aanleiding van het gisteren gepubli ceerde regeeringstelegram omtrent de ver vanging op diens verzoek van gouverneur Tan Daalen, schrijft het sA'aderiand" Het was ons uit andere bron bekend, dat generaal Van Daalen reeds in December jl. ontslag had gevraagd. Die ontslag-aanvrage stond in verband met het bezoek van den Gouverneur-Generaal aan Atjeh. Op het instellen van een onderzoek had Aran Daalen zelf aangedrongen, maar de wijze waarop het geschiedde, schijnt bij hem kwaad bloed te hebben gezet. Dat liet vier-en-een-halve maand geduurd heeft alvorens het gevraagde ontslag werd verleend, .doet vermoeden, dat er van uit Holland, en wellicht ook door de Indische regoering, stappen zijn gedaan om hem voor Indië te behouden. Bij het beoordeelen der op zijn beleid geleverde critiek behoort niet uit het oog te worden verloren, dat die critiek beurtelings betrof liet stelsel-Aran lleutsz, waarvan hij de uitvoerder was, en de, naai' sommigen meenden, verkeerde wijze, waarop dat door hem werd toegepast. Dat Van Daalen ter beschikking is gesteld van den legercommandant, bewijst dat bij zelf met zijn gouverneurschap van Atjeh en Onderhoorigheden zijn militaire loopbaan aller minst afgesloten acht. Ged. Staten van Drenthe. De Provinciale Staten van Drenthe hebben gekozen tot lid van Gedeputeerde Staten in plaats van wijlen den lieer L. B. J. Dommers, den heer J. f luges burgemeester van Gasselte met 17 stemmen tegen 13 op den heer jhr. rat". H. G. van Uollhe tot Echten, wethouder van Assen. Nat. Bond van A.«K. Gemeenteraadsleden. Aan de „Dordr. Cr." wordt gemeld: Voor eenigen tijd deelden we mee, dat in onze provincie was gevormd een voorloopig comité, beslaande uit een 12-tal personen, saamgekomen uit de voornaamste plaatsen van Zuid-Holland, dat zieh teil doel stelt_, een Natiouulen Bond van Antirevolutionnaire Gemeenteraadsleden te stichten. Voorzitter is de heer A. van Na a men Ilzn., lid van den gemeenteraad te Zn ij n- drecht; secretaris mr. F. Fernhout, idem te Gorcurn. Reeds ontwierp dat comité concept-statu ten, waarvan de voornaamste zijn Art. 3. Grondslag, Haar grondslag is het program van beginselen der antirevolutionaire partij, van 1 Januari 1878, met de even tueel door haar deputatenvergadering daarin aan te biengen wijzigingen. Art. 4. Duel. Haar doei is, vermeerdering van do kennis dor antirevolutionaire begin selen, vooraoovev die betrekking hebben op de gemeente-politiek, en het bevorderen van eenheid van optreden harer leden in de ge meenteraden. Art. o. Middelen. Zij tracht dit doel te be reiken door: tl. het houden van vergaderingen en on derlinge besprekingen b. bet houden van lezingen; c\ het uitgeven vari geschriften, zoo moge lijk van een eigen orgaan d. alle andere geoorloofde middelen, die daartoe kunnen leiden. In allo gewichtige aangelegenheden zal aan het conlraai comité' der antirevolutionaire partij worden gevraagd ont voorlichting of advies. Het ligt in de bedoeling van het comité, om zoo mogelijk in deze maand oi de vol gende een nationale vergadering bijeen te roe pen te Utrecht, waarin tot .-richting oener vereeniging van allo antirevolutionaire ge meenteraadsleden in Nederland kan worden overgegaan. Die vereeniging zal dan oen nader le volgen gedragslijn vaststellen. Zonder nu op de beslissing dier vergade ring te willen vooruitloopen, acht liet voor loopig comité noodig, een ouderlingen band. een vereeniging, die aan ieder gelegenheid biedt, om ter sprake te brengen do onderwer pen, waarover bij. naar aanleiding van wat hij in de practijk van liet raadslidmaatschap waarnam, meerder licht zou wcnschen. Als onderwerpen, die nu reeds de aandacht trek ken, worden genoemd: het gebed in den raad: reglemenleering rler prostitutiein standhouding van kermissenZondngshiiting van herbergensubsidieer!ng van schouw burgen, tentoonstellingen en/.., arm en verzor ging: de positie van den Imigemeestci'; ver houding van burgemeester en wethouders on derling verhouding van burgemeester en wet houders tegenover den raad verhouding van hef gemeentebestuur tegenover Gedeputeerde Blaten en andere colleges; gemeentewet- geving in liet algemeen; uitvoering van Leerplichtwet, AVoningwet, Drankwet, o.a. de gemeente tegenover openhaar en bijzonder onderwijs (onderwijzers en (gehuwde) onder wijzeressen) sehoolhygiètie, schoolartsen, schoolvoediilg. schoolboden enz.; hygiene in het algemeen; begroeting, comptabiliteit, ge meentelijke boekhouding; gemeente-exploita tie van gas- en waterleiding en andere be drijven; de gemeente als werkgeefster, werk- liedenreglement; maatregelen betreffende werkloosheid; bepalingen omtrent minimum loon en maximum arbeidsduur; uitbreidings plannen; presentiegelden; banken van lee ning. Aroor opgave van meerdeie onderwerpen en advies omfrent hun rangschikking houdf het comité' zieh aanbevolen. Wereldbond voor Vrouwenkiesrecht, Bij gelegenheid van de plechtige opening van de samenkomst van den Wereldbond voor Ah'ouwenkiesrecht in het Concertgebouw te Amsterdam op 15 Juni zal ten gehooro worden gebracht een cantate getiteld Oud Holland's Nieuwe Tijd, getoonzet en tediri- geeien door mejufïr. Catharina van Rennes. Het kooi' van Toonkunst zal daarbij zijn medewerking verleenen. Op den avond van den openingsdag zal er te Amsterdam een groote receptie zijn voor de congresleden iu den huize Couturier. TLA AR DING EN, 6 Mei. De huisvlijt- tentoonstelling mocht zich den eersten dag van openstelling reeds in een zeer druk be zoek van belangstellenden verbeugen. Gedu rende de avonduren was de toeloop zoo overwegend groot dat bet rustig nagaan van de vele en mooie inzendingen bijna uitgesloten was. Het aantal personen dat gedurende den geheelen dag geweest is, moet vele honderden bedragen, VLAARDINGEN, 6 Mei, Hedenmiddag is het stoomschip «Voorlooper", gemerkt TL 16, schipper A. Storm, gebouwd voor rekening van de Doggermaatsclmppij, dir. de heer A. Hoogendijk Jz. een pvoeftocht gaan houden in den Nieuwen Waterweg en een eind in de Noordzee. De proeftocht, waarbij verscheidene vrouwen van schepelingen en vele belang stellenden tegenwoordig zijn, wordt opgeluis terd door de Harmonie-vereeniging «Con cordia". Gemeenteraad. Vergadering van don Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 12 Mei 1908, des namiddags ten 2 ure. Vaststelling notulen van de vergadering van 7 April en verdaging van die van 28 April j.l. AU'dwleoüngen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Tooi stel van B. en \V. tot verhooging van de jaanvedde van Dr. AT. Bouwman, leoraar aan hel Gymnasium» 2. Onl'werp-besluiten tot wijziging van de gemoenfebegtootingen, dienst 1907 on 1908. 3. Prae-advies ran B. en AT. op adressen van diverse gemeente ambtenaren, om ont heffing van de verplichting binnen dc ge meente le mogen wonen. -I. Adres van .1. F. AA". Meijer q.q., hou dende verzoek om hem cj. q. to verkoo- pen ongeveer 1725 Al2, gemeentegrond, om sloten door 'dc Beierlanihche-, Goereesche- en. Rozonburgsehc stralen, en het Rozen burgerplein; met prae-advies van B. en AAL 5. Voorstel van "B. en AAL om in be ginsel te besluiten lot het oprichten van een school voor zwakzinnigen, (bijlage 16). (S. A"oorstel van den heer F. J. Smit in zake het uitoefenen van het fitlersbedrijf 'door de gasfabriek; met prae advies van B. en AAL 7. Aroorstel van B. en AAL tot vaststelling van een verordening, regelende de voor waarden, waarop door de gasfabriek gas over de muntgasmeters zal worden gele verd en een besluit tot wijziging der voor waarden betreffende de levering van gas voor verlichting en voor andere doelein den door de gasfabriek. 8. Aroorstei van B. en AA. tot het aan brengen van een wijziging in het raads besluit van 7 April 1,1. tot oprichting van een nieuwe school F. 9. Adres 'van F. van Dear sen o. a. om sluiting van de kinderspeelplaats aan den Singel; met prae-advies van B. en AT. 10. A'oorstel van II. en AA", om te heslis sen dat er geen noodzakelijkheid bestaat tot oubcwoonbaarverklaring der woning Iteorenstraat 33—G, als zoodanig door de Gezondheidseonunissie aangewezen. 11. Ahistslelling verordening tot a an wij zing van dc stemlokalen in de steindistric- ten, waarin de gemeente voor de verkie zing van leden van de Tweede Kamer dor Sta ten-Generaal en van de Provinciale Bla ten is verdeeld. 12. Voorstel van B. en AAL omtrent de verordening tot heffing van bruggeld. En verdere voorstellen en mededcelingen. Zilveren jubilee. lieden herdenkt Jan A. AVesbeek den dag waarop bij gedurende 25 jaren is werkzaam geweest in dienst der firma II. Jansen en Co. ülliier, als timmerman. Hedenmiddag op bet kantoor ontboden, werd hem daar door zijn patroon onder een hartelijke Jocqiraak aangeboden een fraai gouden horloge, waarin gegraveerd den naam en de jaartallen en datum. Door hot kantoor personeel en door zijn mode-af beider» werd den jubilaris eveneens fraaie cadeaux onder hartelijke geltikwenschen aangeboden. Waur AAL'sbcok a.s. Zondag ook zijn zilve ren bruiloft viert, hoopt hij dan ook dit ju bi lde meer feestelijk te herdenken. Men verzoekt ons mede te deelen dat morgen (Donderdagavond) in liet Vereeni- gingsloknnl Ds. P. Bokma, predikant alhier, zal vooi'gaan. In «Gemeentebelangen" wordt door den heer M. C. M. de Groot van hier een middel aangegeven, dat, volgens hem, inzake den geldnood der gemeenten veel helpen en aan rijk noch gemeente niets kosten zou; en wel ditHet rijk leene zijn krediet aan de ge meente. Naar den koers der 3 pCt. obligatiën kan het rijk geld krijgen tegen 3.33 pCt de gemeenten moeten thans minstens 4 pCt. betalen. Op ieder millioen maakt dat een janrlijksch verschil van f6700, een zuivere besparing voor de gemeente, zonder een na deel voor het rijk Voor Amsterdam zou de besparing f850,000, voor alle gemeenten f2,200,000 bedragen (volgens schuld einde 1904). Bij bet grondwerk in de Grnenelaan viel hedenmorgen een werkman van een kipkar en kwam daarbij met bet hoofd tegen de steenen, tengevolge waarvan hij een" zoo danige verwonding bekwam, dat hij door een dokter verbonden en per rijtuig waar zijn woning te Tlaardingen moest gebracht worden. 1 Hedenmorgen voer het tjalkschip «Nieuwe Zorg", schipper N. AT, Rosman en toebehoo- rende aan de Naarni. Tenn. L. v. d. Lu»tie Rotterdam, bij liet binnenloopen van" dé haven alhier op het havenhoofd, waardoor een stuk metselwerk werd stuk gestooten en het schip nog al schade beliep. ALinmorgon i& door een bewoner der Fabvi- srraat bij de politie kennis gegeven dat uit zijn voortuintje een rozenstruikje Cn een palmpluntje zijn ontvreemd. Ook bij een an dere bewoner in die straat zijn; uit diens voortuintje plantjes weggenomen. Correspondentie. Wij ontvingen een schrijven van «Een oogi etuige" van bet voetbalspel op Zonda». middag in het schuttersveld, die zijn naarn daarbij niet vermeld, Op dien grond hebben wij dat schrijven in de papiermand gedeponeerd. Men meldt uit Amsterdam aan het »A;ad," dat het zoo goed als zeker is, dat de Nede'r- landscbe Tooneelvereeniging na bet succes in Berlijn naar Praag gaat. lloufts kluchtspel „AALtrenar" met hij-tand van Willem Rooyanrds is gineravom! ook met groot succes in liet Paleis voor A'olks- vlijt te Amsterdam opgevoerd. Rovannls kreeg een bloemenhulde. Heden (Woensdagavond) val de Neded. Opera te Amsterdam voor 't eerst wedevop- voeren de opera Martini, muziek van v. Flo- tow, Ue dames Engelen-Sewiag (Ladv) cn M. AYilmge (Nancv). benevens de hcerén Ju- les Moe» (Lyonel), Hickemloiff (Pliimkett), P. Koster (Lord Trisian) zijn de draecis der hoofdrollen. De gemeenteraad van Ainliem besloot, ten behoeve van bet in Juli n.s. aldaar te houden muziekfeest, ter gelegenheid van de jaarvergadering van de Nederlnndschc Toon kunstenaars vereeniging, een kretliet te ver leenen van f 400. 35oo ja, dan «al dit geval uit Rot terdam B helpen. De lieer J. de Graaft, Taborg,straat 26 te Rotterdam, meldt ons Reeds geruimen tijd had mijn vijfjarig dochtertje erg veel pijn te doorstaan in haar zij en rug. Onophou delijk beklaagde zij zich over schei pe, snij dende steken in de lendenetzij sliep zeer onrustig en zonder aanleiding moest zij voel transpireeren De urine kwam met een bran derig gevoel en was steeds erg troebel en het kostte mij groote moeite het arnio kiwi voedsel te doen gebruiken. Zij was geen meester over haar water en onophoudelijk maakte zij haar bed nat. AA'ij wisten niet wat wij moesten beginnen, want ofschoon zij voortdurend onder behandeling was, zagen wij toch dat zij meer en meer achteruit ging. Haar gelaatskleur was heelemaal geel gewor den en alle levenslust was geweken, de des kundigen zeiden, dat zij aan blimsontsteking leed. Toen ik zooveel gunstige berichten ver nam omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wenschte ik deze door mijn kind le laten probeeren. Ik was zeer verwonderd en blijde, ten ik nadat zij een doosje gebruikt luid, beterschap kon waarnemen. Na drie weken was zij geheel genezen van de vroegere pijn bemerkte zij niets meer en zij kreeg weer eetlust en kleur en uit diepe dank baarheid zal ik waar ik kan dit uitmuntend geneesmiddel aanbevelen. Bovenstaande verklaring was gedateerd 4 Januari 1905 en den 30en Augustus 1907 meldde de lieer de Graal! ons>JIet is ruim twee en een half jaar geleden dat ik mijn eerste verklaring gaf en nog steeds is mijn dochtertje genezen. Zij beeft niet meer den minsten last gehad van haar ziekte. De ge nezing die zij twee. en een halt jaar geleden heeft verkregen is een blijvende genezing geweest." Wenk nan (coopers. Forster's Rugpijn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het genees middel voluit voorkomt Abnagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de IJeeren KAPPELHOF IJOYlNGfl, voorheen Frans Absser, Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel fi f 1.75 voor één of HO,voor zes domen. Heden stond voor liet kantongerecht alhier terecht A. J. M,, oud 14 jaar, wonende te AGaardingfii, wegens het leggen van e(:n stuk ij/er over de rails flor spoorlijn onder AMaordingcn, Togen dozen jeugdigen knaap werd 'looi den ambtenaar van het O. M. 6 maanden tuchtschool geëischt, welke strnf zal worden ten uitvoer gelogd, indien hij jiinnon de twee jaren weder voor een strafbaar feit zou worden veroordeeld. Voorts werd behandeld de zaak legen IL AL, 40 jaar, wnclitoros hij tie Holl. U'" Spoorw.-Mij. le Hoek van Holland, wegens liet niet tijdig sluiten van de nl'sluithooincn van een overweg, tengevolge waarvan Joh. de AV., gaande over den overweg, door eeiï

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2