BINNENLAND, STADSNIEUWS. Ingezonden Mededeelingen. OP ONDERZOEK. Kunst en Wetenschap. Hofberichten, M. de Koningin zal morgennamiddag ten 2 uur in bizonder gehoor ontvangen den nieuwbenoemden gezant van het Russische rijk, graaf Pahlen, ten einde zijne geloofs brieven te overhandigen. Dc gezant wordt aan H. M. voorgesteld door don minister van buitenlandsche zaken bij wien graaf Pahlen gisteren zijne opwach ting maakte aan het departement. Betreffende het buitenlandseh verblijf vnn Z. K. H. Prins Hendrik kan liet volgende worden medegedeeld: Da Prins is eergisteren, 15 dezer, met de Groothertogelijke familie van Oldenburg op haar jacht Lensahn de reis begonnen naai de Noorweegsche wateren. Den 26sten Juni e.k. zal 111-. Ms. pantser- dekschip van Heemskerck, dat in die wateren oefeningen houdt, te Bodo komende, als dan den Prins aan boord nemen, waarop Z. K. II. met de Heemskerk de i-eis naar het va derland terugmaakt, regelrecht vertrekkende naar IJmuiden, in welke haven het schip den 'lste Juli hoopt aan te komen. Vandaar zal Z. K. II. zich vermoedelijk naar Den Haag begeven, teneinde met li. M. de Koningin op 2 Juli tegenwoordig te zijn bij de Deiftsche maskerade-feesten. Op de slleemskerk" zal aan boord komen de luitenant-ter-zee 4ste klasse baron van Asbeck, adjudant van den Prins. II. M. de Koningin zal nog gedurende de verdere dagen van Haar verbluf in de resi dentie eiken dag eenige ministers in audiëntie ontvangen. Yan liet Hof, De Stuttgartsche Liedertafel zal van 26 Juli tot 1 Aug. a.s, een uitstapje in ons land maken en Rotterdam, Den Haag, Sclieve- n in ge n en Amsterdam bezoeken. De Koningin heeft zich bereid verklaard een zangei'sgvoet van dit koor op Vrijdag 31 Juli in of vóór het Paleis liet Loo in ont vangst te nemen. Corps diplomatique. De nieuwe Amerikaansche gezant, de heer Beaupré, heeft zijn opwachting gemaakt bij het corps diplomatique te 's-Gravenhage en zal, alvorens zich definitief te 's-IIage te ves tigen, nog eenigen tijd met verlof naar het buitenland vertrekken. Consulaire berichten. Bij Kon. Besl. van 9 dezer is de heer A. Ariens Kappers erkend en toegelaten als con sul van Bolivia, te Amsterdam. Consul-generaal Knobel. Een Zuid-Afrikaander schrijft aan Neer land ia over den tegenwoordigen consul-gene raal der Nederlanden te Pretoria: sDis jammer dat die man weg moet. Baje jammer. Blo mij, hier was nog nooit so'n fcnnsul gewees nie. Dis een man, wat iets voel voor sijn taal en nasionaliteit en wat daar voor werk Maar Nederland wil nou eenmaal 'n handelsmesien he, en ons sal horn, vrees ik, moet verlies." Een ander Afrikaander zegt: »Daar was nog nooit een Hollander in Z.-Afr., die zoo Transvalere en Hollanders tezamen wist te brengen. Wat kunnen wij toch doen om hem hier te houden/' door het overlyden van den hoer H, J. Hij- mans, werd gisteren in het district Amster dam IV hij enkele candidaatslelling gekozen mr. J. Kappeijne van de Coppello. VLAARDINGEN, 17 Juni, In de openbare vergadering van de Kamer van Koophandel en Pabrieken, gisteravond gehouden, waren tegenwoordig de heeren J. v. Dusseldorp A.Mz, voorzitter, "W. v. d. Windt Wz,, A. II. C. AI. J. IJzermans, A. K. Poortman, P. Pot. L. van Gelderen en A. van Witzenburg. Afwezig met kennisgeving de heeren Kikkert en Hummelink. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Inge komen zyn de navolgende stukken a. Van den minister van waterstaat be richtende dat op verzoek der Kamer het Rijks telegraaf- en -telefoonkantoor op Zon- en feestdagen zal zijn opengesteld van 71/2—81/2, 121 /2.li/s en 61/271/2 uur (spoorlijd); voor kennisgeving aangenomen, b. Yan de afdee- ling Handel a/h. departement van Landbouw c. a,, informatie naar de uitgave van een plaatselijk adresboekreeds beantwoord. c. Van dezelfde afdeeling, verslag betr. han del, nijverheid en scheepvaart gedurende 1907. d, Handelsberichten, uitgegeven door dezellde afdeeling. e. Bulletin International der Douane, f., Verschillende verslagen van kamers van koophandel en fabriekenallen voor kennisgeving aangenomen. Niets meer aan de orde zynde gaat de Kamer over in besloten zitting. vei'gudering van den gemeente- NedciTund en Yenezneln. De correspondent van de »New-York Herald" seinde gisteren uit Willemstad Men meldt, dat de Venezolaansche consul Slier last heeft ontvangen, om het consulaat te sluiten, in geval van moeilijkheden met de Nederiandsche overheid of het volk, en dat president Castro zijne verklaring dat de Nederiandsche regeering jegens Venezuela vijandig handelt, goedkeurt." Personalia. Dr. Arend Palmer te Rijswijk is heden 50 jaar doctor in de geneeskunde. Geboren 28 Juni 1833 to Groningen, studeerde hij aan 't gymnasium cn dc Iloogesehool aldaar. Op 16 Juni IS5S promoveerde hij op een proefschrift ,,o\or lief wc/en van hot rlreu- nuitisme". Roods twee dagen later vestigde hij zich le Eonrtun, provincie Groningen (18 Juni 858), waar hij een zeer drukke en uitgesliekto praktijk uitoefende gedurende 34 jaar. (lm wat rustiger te kunnen arbeiden ves tigde hij zich in 1S92 te Rijswijk bij Den Maag, alwaar hij ook thans nog de praktijk uitoefent. Op cthnologiseli gebied heeft hij y.icli hekend gemaakt in hoofdzaak tijdens zijn verblijf te Èenrum. Dc gelegenheid werd daar door hem gevonden in het afgraven der vierden of terpen ia zijn omgeving. .Vele voorwerpen on geraamten werden daarin ge vonden, die dik wij's onder zijn toezicht wei den uil gegraven on later opgekocht, verza meld 'en beschreven werden. Deze voorwerpen zijn later ton geschenke gegeven aan de musea te Leiden en Groningen; terwijl dc verschil lende schedels, indertijd meer dan hondeul in getal zich in het museum van den Dieren tuin te 's-Gravenhage bevinden. Bij Kon. besl. van 16 dezer is benoemd tot advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, mr. R. B Ledeboer, thar.s rechter in de arrondissements-rechtbank te Rotterdam. Bij Kon. besl. van 16 dezer is benoemd tot substituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Zwolle, mr. H, de Bie, advo caat en procureur aldaar, teven? beëedigd klerk, waarnemend griffier bij gemelde recht bank. Frov. StatenYerk. Noord-Holland. Ter vervulling van de vacature ontstaan Gemeenteraad Openbar raad van Schiedam op Dinsdag 23 Juni 1908 des namiddags ten 2 ure. Vaststelling notulen van de vergadering van 2G Mei j.l. en verdaging vastelling notulen van 0 Juni j.l. Modedeelitigoii. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Benoeming van de aan de opgeheven school F. verbonden onderwijzers en onder wijzeressen aan de nieuwe school F, en na benoeming aan de nieuwe school, verleening van eervol ontslag aan 'de opgeheven school. 2. Benoeming van een lid van de Commis sie voor het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen worden do heeren Th. A. J. Zoetmulder cn A. J. van Velzcn. 3. Benoeming van een hoofd van school C. De voordracht van den districtsschoolop ziener ingevolge art. 29, 5e lid dor wet op het L. O. is als volgt No. 1, A. Baan, onderwijzer te Rotter dam 110. 2. O. J. Magielse, onderwijzer te Rotterdam110. 3. M. Koning, onderwijzer te 's-Gravenhage. 4. Benoeming van drie onderwijzers aan de nieuwe school F, uitbreiding 5. Benoeming van een lid van de Commis sie voor het Stedelijk Museum. Aanbevolen wordende heeren J. M. van der Schalk, aftredend lid en A. Prins. C. Adres van den gemeente-secretaris om verlof tot afwezigheid uit do gemeente vai 9 Juli tot en met 7 Augustus, met prac advies van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. tot verhooging der jaarwedde van den leeraar aan de Tloogere Burgerschool, P. Kloosterman, 8. Voorstel van B. en \V. tot verhooging der jaarwedde van de onderwijzeres aan school C, mej. A. C. dc Kok. 9. Adressen van J. P. Koppenhagen cn W. van der Graaf om ontheffing van do verplichting om in deze gemeente te wonen mot prae-advies van B. en W. 10. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van een besluit tot wijziging der begroo ting over 1907 van het pakhuis „de Neder landen". 11. Rekening over 1907 van de directie van het Vrij-Entrepot,, met prae-advies van de Fin .Cie. 12. Rekening over 1907 van de Commis sie voor Het pakhuis ,,de Nederlanden", met advies van de Fin. Cie. 13. Beschikking op bezwaarschriften tegen aanslagen in de inkomsten-belasting dienst 1907/8. IJ. Begroeting voor 1909 van de Ge zondheidscommissie, met prae-advies van de Fin. Cie. 15. Voorstel van B. en W. tot onderhand- scho verhuring aan G. J. Wittkampf van een stukje weiland aan liet einde van de Oosterstraat voor 5 per jaar. 16. Adressen van hel bestuur der Depar tementale bewaarscholen cn de vereeniging tot be\ordering van Christelijk onderwijs om een subsidie uit de gemeentekas voor 1908; met prae-advies van B. en W. 17. Adres van de Commissie tot bestrijding der werkeloosheid, houdende verzoek om lo. aan haar een officieel mandaat te verstrek ken voor het onderzoek naar den aard en den omvang der werkeloosheid te dezer stede maakt op de vorenstaande kennisgeving be treffende gedeeltelijke sluiting van het vor keer in enkele straten voor bespannen voer tuigen. 2o. voor dien arbeid een klein erediet be- sehikbuar te stellen3o. zich in beginsel te verklaren voor de verstrekking van een zeker bedrag uit do gemeentekas, als bijslag op het door de vak vereen i gi nge n te stichten werk lozenfonds (Gentsche stelsel), benevens voor do ongeorganiseerde werkeloozen. 18. Adres van de Oranje-Vereniging om voor 1908 een subsidie van ƒ1500; met prae-advies van B. en W. 19. Voorstel van B. en W. inzake de ver betering van de Broersvcst (bijl. 35). 20. Voorstel van B. en ÏV. tot het geven vari vergunning aan de R. 15. T. M. tot het rijden vnn een lus op de Broersvcst. (Bij lage 34.) En verdere voorstellen en mededeelingen. Sluiting van liet rljïerkeer. Belanghebbenden worden opmerkzaam ge- St. Ambrosias. Gisteravond hooft het concert plaats ge had dat als slot der feestelijkheden strekte van het nationaal concours voor dilettan- tqn-harmonie- en fanfare-muziekgezelschap pen, dat 'door liet Harmonie-orkest „St. Arnbrosius" was uitgeschreven ter golegen- hoid van zijn; 15-jaxig bestaan. f liet weer beloofde dien ganschen dag niet vee! voor 'dezen avond en mei zorg zal door menigeen de barometer zijn waar genomen, maar, do mensch is optimist, oil waar het weer zich overdag goed hield, niettegenstaande de dreigende wolken, hoopte men dat het nog wel gaan zou. Maar tegen 8 uur viel er reeds een stevige bui, 'die zeker velen heeft thuis gehouden, doch 'dit verhinderde niet dat liet gezellig druk was in den Tuin. IleL weer knapte ook weer op en het eerste gedeelte van hot concert slaagde dan ook uitstekend. Het concert werd geopend met den feest- marseh van 'den Directeur der feestvie rende vereeniging, den heer J. F. M. Smits, en „St. Amhrosins" vonvieif daarmede een daverend applaus. Ook de uitvoering van de ouverture „Zampa" en de Fantasie ballet verwierf luide toejuiching. Na de uitvoering dezer nummers door „Si. Amhrosins" was de beurt van op treden aan de 'Zangvereeniging „St. Ceci lia", die met Erïscn en mopi khuikgeliaitci „Zee kiezen" van 'Wiiertz, „Sur les rein- parts" van Saintes ten „Lentelied" vuil Ver- hulst ten gehoore bracht liet eerste num mer, oen eenigszins vreemde en eigenaar dige, doch lang 'niet gemakkelijke com positie, vooral bij den aanvang, weid hoogst verdienstelijk uitgevoerd, 'doch zal waarschijnlijk beter in 'de zaal dan in de open lucht voldoen; het bezit niet die liefelijke en melodieuse eigenschappen die zoo aangenaam zijn voor het gehoor, waar door vooral „Sur les reinparts" zich ken merkt, dat onberispelijk werd gezongen; vooral de daarin Voorkomende serenade voldeed uitstekend. Met 'het altijd schoone „Lentelied" werd de eerste afdeeling be sloten. In de pauze had dc uitreiking plaats der prijzen, in het gehouden concouis ver worven. Het eere-cornité en het bestuur van „St. Amhrosius" met den directeur hadden daartoe plaats genomen in de muziektent, waarin opk het St. Ambrosius-orkest was ojpgesteld en waar, ook de afgevaar digden weiden genoodigd van de vereetii- gingen die een prijs hadden behaald. De voorzitter van het Eere-comité, de heer dr. M. A. Brants, burgemeester dezer gemeente, hiekl bij deze gelegenheid een toespraak, waarbij hij er op wees dat liet Nationaal Concours voor dilettanten-har monie- en fanfaiegezelschappen, uitge schreven door de vcrcenigirjg „St. Atn- biosius", was afgeloopon, maar dat de vriendelijke gastvrouw tot sluiting der fees telijkheden op dezen avond nog een schoo ne apotheose had bereid, waarbij hem de een te beurt viel de handelende persoon daarin to zijn. Spr. brengt daarvoor zijn dank e'ni wenscht met een onkel woprd aan te geven de hoogere bctcekenis van dezen wedstrijd. Wij leven hl een tijd, waarvan het toeken waarlijk niet staat in roestende rust of filosofische overpeinzingen. Een ieder Wordt voortgedreven door de zweep der noodzakelijkheid en zij drijven weer an doren. Langs een net van elcctrische dra den vliegt de strOom voort en links en rociits verneemt men daarop het wacht woord: Maakt haast 1 En "de velschillende vereenigingeri heb ben in haai' deelnemen aan het concours dat wootü bevestigd. Ja, zelfs zoo, sterk is dit gebleken, dat een korps nog op den dag van liet concours, waarop het hier een prijs wist te verwerven, gelegenheid heeft Weten tei vin/den o,ok nog in Delft een prijs te behalen. Een ieder, die het gemeenschappelijk leven wil irigaan, wOjidt door die haast aangegrepen en 'dit uit zich natuuilijk in den lichamelijken toestand en kenmerkt zich dooi' een, ziekte van dezen tijd, de, neurasthenie. En als nu de muziekgezelschappen in don, zomer, wanneer de hoornen in, hun; prachtigen Lladerentooi een heerlijke rust plaats bieden, of in den winter in gezel lige zalent hun harmonische tonen doen weerklinken, dan dringen die door in do horsen,en iler hoorders on werken daarin, als 'de olie die wordt uitgestort op dc hooggaande golven eenex' stormende zee. Zc 'brengen rust en kalmte daarin. Eri daar door koeken, allen, tot welke categorie vaij werkers ook bohoorende, bij die ger izelscluippen, 'de rust en ontspanning, die zij behoeven. Bij dozen zegen, dien gij, dilettanten, ook geven kunt, past dankbaarheid. 1 Maai' wat vooral zoo mooi is bij do muziek, is wat zoo schoon is gezegd in doze woorden: In 'diese heilige Ilallekonnt man. 'die Rnelie nicht. "Wanneer gij uw tegenstander in den' strijd hoort en, waarneemt over welke ge oefende krachten deze beschikt, dan prik kelt dat u om n.og beter te geven, want in, dezen strijd is niet het ideaal den to- gepstandei' te vernietigen, maar te. over troffen. 1 En, ook gaat er oen veredelende kracht uit van do muziek en ieder zal daareven bij hot luisteren, naar de muziek en den zang mot spr. gedacht hebbenwat is dat mooi. 1 Spr. hoopt dat de eoretcekcnen, die hij straks aan, do verschillende vereenigingen zal mogen uitreiken, haar ten zegen zul len, zijn en hij wenscht allen toe dat de oeieteekcncn aan de vaandels steeds zul len, vermeerdei en, maar dat, nooit de fan fare- of 'de harman,ierauziek dezer vereeni gingen zal klinken dan voor wat. edel is en, goed, dat, zij zich nooit zal vereenigen met wat 11,iet bij haar behoort, wat niet verheft. Gij allen, zijt dilettanten, doch uw mu ziek is van, hooge natuur; spr. wenscht allen, geluk met de behaalde overwinnin gen,, doch hij wil ook een woord richten tpl de overwonnenen. In, dezen stpijd is. het niet als in do worstelperken, van het oude Rome, toen do overwonnenen angstjig uitzagen of de duim des heerschers naar omlaag zou, ivijzën, wat hun dood beteokende. Hier w'orden juist de overwonnenen opgewekt tot giootev inspanning 0111 later zelf pveiwin- naai* te zijn. I De godin der hoorrimuziek fluistert niet maakt haast", maar toept haar volgelin gen toe: „Strijdt standvastig." Dat is de he toeken is van dit concours, die verheft. Mol eon algemeenen gelukwonsch mul de behaalde prijzen, besluit spr. zijn rede, 0111 dan over te gaan tot het uitreiken daarvan. 1 Tol elk der ovei winnende gezelschappen spieekl de heer Brants hij de overreiking van den behaalden prijs ren hartelijk woord van waardeoring en opwekking in velband met den prijs, dien zij behaalden, en do wijze waai op dit geschiedde. Achtereenvolgens werden de navolgende prijzen uitgereikt. Van enkele der vereeni gingen, waarvan geen vertegenwoordiger aanwezig was, zullen die opgezonden wor den 1 Fanfaregezelschiippen. Derde afdeeling. le prijs, verguld zil veren medaille (St. Ambrosius), „Oefening kweekt kunst", Streefkerk; 2e prijs A, zil veren medaille (Polyhymnia), ,,I)e kleine trompetter", Abbenbroek2e prijs B, zilvc- loii medaille (R.-K. Dansclub), Fanfarekorps van den Ned. R.-K. Volksbond, Rotterdam. Tweede afdeeling. le prijs, verguld zilveren medaille (A. Dirkzwager), „Harmo nie", Oud-Beierland 2e prijs, zilveren me daille (St, Caecilia), „Ons ons", Amster dam 3e prijs, bronzen medaille (AL Maltha), „Oefening haait kunst", Schiedam. Eerste afdeeling. - 2e prijs, verguld zil veren medaille (R.-K. Propagandaclub St. Pa ui lis), Dordrechtseh fanfarekorps, Dor drecht. Eere-afdeeling. Eerste-prijswinners. Zil veren lauwerkrans (eere-comité), Dordrechtseh fanfarekorps, Dordrecht. Tweedc-prijswinncrs. Groote bronzen me daille (IT. M. de Koningin-Moeder), „Oefe ning kweekt kunst", Streefkerk. ïlarmoniegezelschappen. Derde afdeeling. le prijs, vcrguld-zilvc- ïcn medaille (Jhr. 1111*. D. J. de Geer), Ilar- moniekapol der Kon. Ned. Sigarenfabriek lug. Goliliny on Baar, 's-JIertogenbosch e prijs, zilveren medaille (St. Michaël), ,0ns Genoegen", Wormerveer3e prijs A, bronzen medaille, „Kunst cn strijd Schiedam; 3e prijs B, bronzen medaille, VerecdTing en Genoegen", s-Huge. Tweede afdeeling. Je prijs, verguld- zilveren medaille' (Gemeente-Bestuur), „Til- burgsche Capelle", Tilburg; 2e prijs, zilveren medaille (A. C. A. Nclet), „Lourens Jansz. Coster", Haarlem; 3e prijs A, bronzen me daille (Orpheus), „Gorinchemsche Harmo nie", Gorinehein3e prijs 11, bronzen me daille, „Crescendo", Naaldwijk. Eerste afdeeling. Verguld zijveien me daille (Hoofdbestuur R.-K. Volksbond), Mu ziekkorps Kon. Scherpschutters, Rotterdam; 2e prijs B, zilveren medaille (mr. J. G. Parijn), „Concordia", Vlaardingcn. I5ere-afdeeling. Eerste prijswinners. A. Zilveren lauwerkrans met groote, bronzen me daille van II. AI. de Koningin, Harmonie kapel der Kon. Ned. Sigarenfabriek, te 's-IIeitogenbosch11. groole bronzen me daille (Z. K. II. Prins Hendrik), „Tilburg- sclie Capelle", Tilburg; tweede prijswinners A. verguld zilveren medaille (mr. J. O. von Briel Sasse), Muziekkorps Kon. Scherp schutters, Rotterdam; 11. zilveren medaille, (Schiedam Vooruit) „Concordia", Vlaar dingcn. Ver.-chilletule vertegenwoordigers van ver eenigingen voorden in antwoord op de go- lukwensohen van den voorzitter van hot eere comité het woord. De lieer Dessclaars, directeur van liet Dordtsehe fanfarekorps, dankte namens de deelnemers aan het concours voor ue prachtige ontvangst en uitstekende regeling, bracht hulde aan den heer F. Ileggelman, die als secretaris zooveel en uitstekend werk had gehad en vroeg 3 fanfares voor dit ver dienstelijk bestuurslid. De lieer 'Daniels uit Tilburg onder streepte het groote nut der muziek ook voor de beoefenaars en sloot zich aan hij de hulde aan den secretaris. Voorts deelde hij mede dat 'de directeur vari zijn vereeniging, de heer v. Abeelen, bezig was mot een compositie die bij voor nemens was op te dragen aan den heer J. F. AI. Smits, don verdienstelijken directeur van St. Ambrosius. Do heer v. Abshoven verklaarde bij zondere waarde te hechten aan de prijzen in Schiedam behaald, omdat hij zelf Schie dammer van geboorte is ea de eerste stappen f t op het gebied der kunst hier heeft fczet Hot leek wel of do natuur gewacht had op de, voleindiging van deze plechtigheid, 0111 zich van' een minder welkome zijde' tq laten zien, want nauwelijks had ieder zijn plaats we,er opgezocht, of de eersle 'regendruppels vielen, 'de parapluies wer den omhoog gestoken, dc druppels namen in aantal toe,, de hemel werd telkens ver licht door 'bliksemlicht en toen stroomde het water uit den hemel en dreef ieder die zich in den Tuin bevond naar de veranda's en naar de zaal, om zich aan dat stortbad te, onttrekken. En inmiddels ving „St. Caecilia" mol de uitvoering Van „Les martyrs auxarè- nes" (ter vervanging van hot aangekon,- kondigde „Goenr 'des romaim") aan, waai- blj bleek over welke krachten bij de eerste- tcnoren de vereeniging beschikt. Vervolgens werd uitgevoerd „Neerlands mannenzang" on ten slotte „Holland's glorie" met koperbcre- leiding van St. Ambrosius, doch de toen neerntoi teudc regen en dc vluchtende hoor ders, waren oorzaak dat hiervan weinig ge- profilocrd werd. Nu afloop hiervan sprak de heer Wiele- mans, voorzitter van „St. Ambrosius", de zubterverecii, „St. Cecilia" toe cn dankte voor de uitstekende medewerking op dozen feest avond. Hij feliciteerde de vereeniging met den behaalden prijs in Dordt, die, zooals be kend, honger had k u 1111 e 11 zijn. De heer Den Draak dankte met een kort woord. Vervolgens narn do lieer De Boer, be stuurslid van „St. Cecilia", hot woord. Hij dankte den directeur, den heer Den Draak, voor al hetgeen hij weder gedaan heeft voor dit Dordtsehe concoursde moeite, de zorgen er aan besteed, vooral het instudeeren enz. en bood den heer Den Draak namens de leden van, „St. Cecilia" als blijk van huideen er kentelijkheid, een gouden gedenkpenning aan, aan do eeue zijde voorstellende het beeld van „St. Cecilia" en aan de andere zijde de inscriptie„St. Cecilia" aan A. AL 3, Draak 190S. Dc heer Den Draak dankte voor deze har telijke verrassing, die hij hoogelijk op prijs stelde en waarmee hij zich zeer vereerd ge voelde sleeds zal dc aanblik dezer penning hem hoogst aangenaam zijn en r,eker er loe bijdragen den hand tusschcn hem en 'de leden le vei sterken. Tot slot van den avond werd het vuurwerk afgestoken. Eerlijk gezegd had men na de geweldige stortregens niet veel verwachting daarvan, en toch bleek dat 'de meeste stukken slaag den slechts een enkele bleek te veel doorliet water geleden te hebben. Wij kunnen van dezen avond dan ook genist getuigen, dat, al viel er water in het feest, het feest niet in het water is gevallen. Springtij 18 Juni voorm. Eenige inwoners van Vlaardingen kunnen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aam beien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlich ting. Een aantal inwoners van Vlaardingen hebben eeri geneesmiddel gevonden om huid ziekten van ouden datum te genezen, Zij spreken er over. Lees dit Alejuffrouw A. v. d. Griend, Krugerstr. 36 te Vlaardingen, meldt ons: Het is reeds ge- ruimen tijd dat mijn achtjarig zoontje leed aan een hevigen uitslag op de beenen, zeer waarschijnlijk tengevolge van klierziekte. De verschillende geneesmiddelen hiervoor ge bruikt, waren allen zonder beterschap geble ven, Op aanraden van een mijner kennissen liet ik een doosje Foster's ïaïf komen. Reeds dadelijk bij toepassing' hiervan ver zachtte de pijn en in den tijd van veertien dagen was de uitvlag geheel verdwenen Uit erkentelijkheid wil ik deze uitmuntende Zalf 5 dan ook gaarne recommandeeren. Ik ondergeteekende veralaar dat het boven staande waar is en machtig U dit het publiek bekend te maken op elke wijze die goed dunkt. Ziet toe dat gij de éente Foster's Znll bekomt, dezelfde soort die Mejuffrouw v. d. Griend gehad heeft. Ze is te Schiedam ver krijgbaar bij de Heeren KAPPELHOF HOVINGIJ, voorheen Frans Visser. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a f 1.75 voor één of f '10 voor zes doozen. Ncdei'l opera. De directeur van het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam zond den volgenden brief aan al degenen, dio aan de Ncdcrl. Opera in het Paleis verbonden waren „Alhoewel het geenszins in onze bedoeling ligt, van het plan tot het vormen van een Nederiandsche Opera-gezelschap afscheid k nemen en haar voortbestaan te verzekeren, hebben wij gemeend met het oog op de tijds omstandigheden thans een dusdanige expIQI' latie niet te mogen doorvoeren, te meer daar hel ruimschoots gebleken is, z00«c uit deze voorgaande korte exploitatie als die van vroeger, door anderen geëxploitcMw opera-gezelschappen zonder subsidie zlC 1 nooit en nimmer hebben kunnen beclniipCIj; Alhoewel gij 11 contractueel tot den 15n J"' dezes jnars nau ons verbonden hebt, kul gij u van heden af als gcdéchargeerd c schouwen. Vertrouwende, 'dat gij u bij een oventuee oproeping weder ten dienste van onsiW f

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2