toraieitarteiiiwomvaDScMtjaiB. Uit de Pers, Het Christelijk ministerie. Zooals men zich zal herinneren, schreef „Do Standaard" cenigen tijd geleden, naar aanleiding van de ministericele rede bij de opening der Statcn-Generaal dat het kabinet zijn vlag niet ontplooide en noemde het een planken kabinet. Nn het kabinet echter in haar M. v. A. op de begrooting zich als „Christelijk" ka binet heeft voorgesteld, juicht het blad, en het gaf dr. Kuyper aanleiding als ka merlid zitting te nomen. De „Midd. Ct." doet uitkomen, dat h. i. al wordt dat in de Memorie van Antwoord ontkend, toch wel eenig verschil is tus- schen het huidig kabinet en het ministeiie- Kuypcr. Immers, het wil .van geen anti these weten, wel van een these, een stel ling, dat geregeld moet worden volgons de regelen, door God gesteld, terwijl h. i. juist het verkondigen van de antithese voor de trouwe volgelingen van dr. Kuyper het zuurdcoscm was, dat volgens hein alles moest doordringen. Al gevoelt het blad meer voor het standpunt van het tegenwoordige Kabinet, dat een algemeen beginsel ver kondigt, niet zoo scherp het volk scheidend als de antithese, waar blijft het z. i. in ieder geval, dat het Kabinet van 1901 die antithese tusschen geloof en ongeloof voor opstelde; dat daaraan ook tmedededen leden van hot huidige ministerie, die vaak op hetzelfde aanbeeld sloegen en dat er dus van een frontverandering wel degelijk spra ke is; \vat dit Kabinet loochent. Verder geeft het blad te kennen, 'dat z. i. dr. Kuyper bij de algemeene beraadslagingen wel alles beproeven zal om do nevelen, waarvan „De Stand." repte, te doen opklaren. Dat is, meent het, in zijn belang en in dat van zijn partij. Dan alleen toch zal hij in staat wezen zijn en hun verdere houding tegen over het ministerie te bepalen en te over wegen of hij goed deed zich door een verklaring te binden als de door hem tegen over zijn kiezers te Ommen afgelegde. En voor de linkerzijde heeft dit volgens het blad, ook groote waarde. „Het Vaderland" herinnert aan de drie star van „Do Standaard", aangaande het plankenkabinet, en beoogt, dat nu de plan ken omgedraaid zijn, dat de neutrale kant nu naar binnen staat en dat de Christe lijke zijde ons tegen blinkt. Het zet uiteen, dat voor den kunstgreep met de draaibare planken iedereen het respect heeft, dat aan een fijn bedachte mechaniek ook aan een politieke 1 toekomt. Doch, merkt het op, conige oprechtheid vindt in den regel nog meer eerbied zelfs in het politieke. De mechaniek bewonderen wij, maar als de handige schrijnwerker ons wil belezen, dat binnen- en buitenkant dezelfde zijn, halen wij 'de schouders op. Wat mag, vraagt het blad, de reden zijn dezer overhaaste toepassing van een handgreep, die volgons don uitvinder der mechaniek, eerst in 1909 en dan natuurlijk slechts, indien do afloop der verkiezingen gunstig voor de rechter zijde was, zou worden uitgevoerd? Daarop antwoordt het: Er schijnt Reticulum in mora te zijn geweest. Men du r f d c blijkbaar niet meer wach ten. Kuyper had nu duidelijk te kennen gegeven, dat hij, indien hij in do Kamer terugkwam, (en dit was zoo goed als zeker, daar Ommen alles voor hem ge daan had wat bij wonschtel) zou vor deren, dat er kleur werd bekend, cri wel de kleur van 1901. Dat hij daarbij een groot gedeelte der a.r. fractie aan zijn zijde zou vinden, stond vast. Wel is waar had eeu der leden opge merkt, „dat de ware Christen van leu zen en ongevraagde verklaringen afkee- rig is, en dat daarom de ingetogenheid der openingsrede juist een waarborg voor liet Christelijk karakter van het Minis- terio opleverde" (V.V., bldz. 4), maar De jonge vrouw stond op schoof een raam op. „liet is bier zoo wnnn," sprak ze. „Dat kan ik niet vinden -- maar luhtor nu verder. Ik zou geen ophef van de zaak maken en er zelfs niet eens over spreken, dat ik het stuk heb aanbevolen, al» er nog niet iets bijkwam. De geheele crilitek, en ik sprak bijna allen is van meening, dat er een fabelachtige aanleg in den jongen auteur steekt, en het valt mij haid het te zeggen, nog wel op het gebied, wam op ik mij speciaal beweeg. Tk heb de satirieke comedie in het leven geroepen, en nu komt een nieuweling, die me met één slag over treft. Hij heeft mij uitgedaagd, nu moet ik vechten voor mijn naam. „Ik achterblijven zoo'n onbe schaamdheid.' Maar dat zeg ik je, vrouw, ik schrijf in het geheel niet meer. Geen regel, geen letter. Wij trekken ons terug. Wij keuren dezen ondankbaren den rug toe. Waar wil je heen? Naar Madeira, naar.do tropen of naar de eeuwige sneeuw? Morgen ver- trekken we." „Tk niet, Karei." „Jij niet? Wat beteekent dat? O, ik be grijp het. Je wilt het nieuwe stuk zien. Ge nieten bij den triomf van mijn mededinger. Hartelooze, gevoellooze vrouw. Ik laat me van je scheiden, ja scheiden." Ze had zich naast hem op een divan laten glijden en sloeg haar armen om zijn hals. „Dat hoeft niet, Karei, dat hoeft niet. ik beloof ook liovendien, dat het niet meer ge beuren zal. Vergeef liet me, want de schrij ver ben ik deze Macchiavellistische opvatting yond naar bet schijnt weinig bijval. Althans vele leden achtten een nadere verklaring „bepaald noodig". Zij meen den, dat ten aanzien van de beginselen v;m het Ministerie geen duister of half duister mocht „blijven bestaan" (deiluis- ternis bestond dus]); en sommige leden voogden, hieraan de krasser verzekering, bijna bedreiging, toe, dat, mochten do verklaringen der Regeering in een of ander opzicht niet overeenstemmen met bu,n overtuiging omtrent do wijze, waar op een Christelijk Ministerie behoort te handelen, zij zich verplicht zouden zien van die overtuiging bij de verkiezing te doen blijken, aangezien in de politieken strijd beginselen boven personen gaai- Men stelle zich den schrik van het, naar 's leidc-rs woord, in onvoorzichtig heid geboren ministerie voor, toen bet deze verklaring las, en zich een toekomst voorstelde, waarin deze oppositie, nu nog slechts uit „enkele", „andere" en „som mige" leden bestaande, bezieling en een heid zou vinden in de leiding van den nieuwen afgevaardigde van Ommen. Toen kon er niet gewacht worden,: een druk op het knopje cn de planken draaiden om. Er zal nu verklaart het blad ten slotte moeten afgewacht worden, of de geest van. 1901 ook de uiterlijke wijze van optreden van het ministerie zal bepalen. De Memorie van Antwoord vloeit over van de verzekering, dat het rustig en kalm zal regceren, dat het zal blijven streven naar bevrediging, en strijd hoch antithese zoekt. Heit is echter z. i. de vraag, of dit onder den invloed van Kuyper en zijn gctrouwenmo- gclijk zal blijken, liet blad hoopt het, maar is niet geheel gerust. Ingezonden Mededeelingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Schie dam, die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze bobben misschien aambeien of prikkelenden huiduitslag en !c veigecfs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, open hartige verklaring van iemand uit hun huurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De lieer II, Bezcmer, Dwarsstraat 30 1e Schiedam, zegt ons: Twintig jaar lang werd ik geteisterd door droge aambeien, somtijds waren zij bloedend cn vooral bij stoelgang had ik nu en dan vrij wat. bloedverlies. Al liet mogelijke heb ik hiertegen aangewend, maar nooit gelukte het mij genezing te be komen; toen ik Foster's Zalf toepaste, kon ik na vijf of zes dagen een groote verbete ring waarnemen. Ik had niet meer do minste pijn of jcuking en zag dat mijn ongemak verdween; nadat ik tien dagen'met Uw Zalf doorgegaan was, was ik tot mijn onuitspre kelijke vreugde geheel en al van deze lastige kwaal verlost. liet was den ten Februari 1905 dat 'de heer Bezemer ons bovemtannde verklaring gaf, en den 30en Augustus 1907 vernamen wij„lk kan tot mijn blijdschap verklaren dut de genezing die ik rooi* ruim twee en een half jaar geleden had' verkregen, blijvende is geweest. Ik heb niet meer 'den minsten last van mijn lastige kwaal, en zal dan ook steeds Uw uitstekend geneesmiddel zooveel mogelijk rocommnndeeren." Zie toe dat gij de èclite Foster's Zalf krijgt, dezelfde soort die de heer Bezemer gehad heeft. Ze is te Schiedam verkrijgbaar bij de hoeren Kappelhof en Hovingh, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it 1.75 voor één of IC'.voor zes doozen. Gemengd Kienws. Een eigenaardige tentoonstelling. De heer A. Th. Hartkamp, oen verzame laar te Amsterdam, heeft een tentoonstel ling geopend van prenten, portretten on bescheiden, betrekking hebbende op ruim 250 honderdjarigen, overleden in de lGe tot de 20 eeuw. Men vindt er van per sonen, die zelfs tot 119 jaren oud gewor den zijn. Als merkwaardigheid vermelden wij het echtpaar VincentJanssen, waarvan man en vrouw in 1795 beidon hondeid jaar werden. Ter opluistering zijn aan deze collectie toegevoegd dossiers betreffende lmroenulo buitenlandsche céontcnairs, als Chevrcuil, Montefiore, enz. 'Naast deze collectie zonderlinge men- schen vindt men Amsterdamschc merkwaar dige typen uit vroeger en later tijd. Onder de rubriek „Het sterven der men- schen", merkwaardige platen van bet ster ven van „do geloovigen cn de ongcloovi- gen". Verder met het oog op de verschil lende wijzen, waarop afbeeldingen en dos siers om (rent schipbreuken cn schipbreu kelingen, gesneuvelden in den oorlog, ge- executeerden op den brandstapel, aan den galg on onder de guillotine. Oldcnbarne- veldt, Michicl Adriaansz De Ruyter ontbre ken niet, evenmin als de laatste te Amster dam op het schavot ter dood gebrachte moordenaar Kemper (1854). Voorts kan men er alles vinden wat op hot begraven en de crematie betrekking heeft, van de lijkver branding bij de Germanen af tot de nieuw ste toepassing tegen de gevaren van schijn dood, belichaamd in do doodkisten met oleclrische- verklikkers. Talloos zijn de modellen van doodbriefjes en uitnoodiging tot bijwoning van teraar debestellingen; die van Vondel (1.G79) en admiraal De lloyter (1677), zijn aanwezig. Verder afbeeldingen van lijkstaties in alle klassen, alle eeuwen, bij IV testanten, Ka tholieken en Joden; van ue deftige eerste klasse Amsterdamschc begrafenis af, die steeds langs ccn gedeelte der Heeuen- of Keizersgracht ging, tot het vervoeren van een kinderlijkje ten plattclande. Dan kan men er kennis nemen van alle begrafenis!ouzen, waarvan er een, in 1G9G, aanleiding gaf tot he1 aansprekcrsoprocr. Eindelijk vermelden wij nog do talrijke afbeeldingen van vorstelijke begrafenissen: van de stadhouders, van de drie Koningen der Nederlanden en van de Kroonprinsen. ^_De bedoeling is, dat achtereenvolgens in het Panorama verschillende afdeehngen van 's lieeren IJairLkamp's collectie zullen wor den tor bezichtiging gesteld. Arrestatie van valsche munters. Politie cn justitie hebben gisteren te Am sterdam een inval gedaan ten huize van den 25-jarigen loodgieter L. aan de Qucl- lijnstraat, die op heeterdaad betrapt werd toen hij een valschen gulden uitgaf. Men vermoedt dat de man dit en dergelijke geld stukken zelf vervaardigd heett, maar di recte aanwijzingen werden in zijn woning niet gevonden. Nochtans blijft hij in ar rest. Het in beslag genomen stuk weegt I1/2 gram lichter dan het normale gewicht (10 gram) bedraagt, en voelt, door de aan wezigheid van lood, vetter aan. Ook ont breekt het randschrift. De beeldenaar is met zorg uitgevoerd. L. is gehuwd en vader van een G-jarig kind. Het gezin bewoonde daar een kamer en L. ging bij de buren voor werkloos door; zijn vrouw verdiende den kost als werkster. llit verschillende omstandigheden blijkt, dat L. eerst sedert korten lijd in relatie stond met een vrij uitgebreide bende val sche munters. Eerst Woensdagnacht ver namen de buren van L. geluiden, die hun verdacht voorkwamen, n.l. een getik als van een naaimachine. Het parket nam ten huize van L. ecu koffertje met gereedschappen in beslag. Tevens werd ojitdckt, dat L. op do ^gaslei- ding van de buren een buis had gesoldeerd en zich zoodoende gratis van gas voorzag. Reeds sedert eenigc weken namen de buren een toename van het gasverbruik waar, die ze niet konden verklaren. Terwijl gistermiddag de justitie ten huizo van L. huiszoeking deed en twee recher cheurs voor de woning surveilleerden, ver schenen daar de ongeveer 45-jarige 'L'. en een bekende der justitie, in do „NieuWe Pijp" bekend als Itarry. Deze heeft reeds, verdacht van het vervaardigen van val sche munt, voorarrest ondergaan, maar werd wegens gebrek aan bewijs ontslagen. De rechercheurs arresteerden, dezen Har ry op het oogenhlilc, dat hij aan de wo ning van L. aanschelde. Hij werd naar het bureau aan do Ferdinand Bolstraat ge bracht, terwijl T. zich uit, de voeten wist te maken. Laatstgenoemde werd in den avond in zijn woning aangehouden cn mede naar het bureau gebracht. Yonder schijn t bij de zaak nog betrokken een als heer ge kleed persoon, met vri.cn L. omgang had, maar die steeds vei meed, met de buren in aanraking te komen. Gistel in oud zijn een groot aantal getuigen ip deze zaak gehoord, ook de vrouw van L,, die echter niet is aangehouden. Aan genomen mag worden, dat deze ook ge heel onbekend was met de handelingen van haar man en daar althans zeer wei nig van profiteerde. Vaststaat, dat. do politie hier een zeer goede vangst, heeft gedaan. Mogelijk zul len nog andere arrestaties volgen. Reddingsoefeningen. Gistermorgen is op den Noordpier ie IJmuiden een oefening gebonden door de Noord- en Zuid-llollandscho reddingmaat schappij. Door een stoomhopper word een gestrand schip voorgesteld en de zelfrich- tende reddingsboot kon 'tniet gelukken hel schip te naderen. Ilct schietgeweer, dat 75 M. draagt, weigerde, daarna weul het vuur pijltoestel opgesteld en binnen enkele minu ten was met een Engclsche vuuipijl de lijn dwars over het schip geschoten cn binnen de 20 minuten een man van 'den bopper veilig binnengehaald. Bij het tweede ge deelte der oefening werd de poging her haald van het vlakke strand. De eerste pijl, weder een Engclsche, dreef door den sterken Z. W. wind af en miste doel; doch een tweede, ditmaal een Hollandsche pijl, trof. De Rottcrdamscho speelholen. Gisteravond omstreeks half twaalf, heb ben twee inspecteurs van politie te Rot terdam wederom een bezoek gebracht aan do Club Internationaal in den Hang no. 97, cn eenige voorwerpen, waarmede op het biljart gespeeld werd, in beslag geno men. Van een veertig- tot vijftigtal bezoe kers zijn de namen opgenomen. De overzeilde logger. De geredde manschappen van den over zeildenMaassluischen logger Nicolans, MA 171, zijn 11a door den Franschen logger La borious te Fóenmp aan wal gebracht te zijn, vandaar over Havre door tusschenkomst van den consul met. een stoomschip naar Maas sluis vervoerd. Zij doelen mede, dat de aan varing in den morgen om halftien gebeurde, bij goed weer. De bemanning zag het onheil aankomen, daar de Fransche logger met veel snelheid, dezelfde richting den logger achterop zeilde en met grooie kracht stootte het Fran sche schip vlak naast het roer, tegen den logger .en maakte daar een groot gat, zoodut het vaartuig van achteren vol water liep. De bemanning werd bij den Frnn.-xhmau aan boord genomen, op 4 man 11a, die zich in hun eigen boot redden, maar in de ver warring verzuimd hadden de riemeft mede te nemen. Zij werden toen drijvende ge\onden door het hospitaalschip „De Hoop" en nan boord daar opgenomen, maar later jloor een boot van „De Hoop" naar den Franschen logger overgebracht. Op hun dringend verzoek om aan boord van „De Hoop" te blijven en er gens aan wal ge/.et te worden, ontvingen zij oen beslist weigerend antwoord. Wat Jen commandant daartoe aanleiding gaf, is onbe kond. klaar over deze weigering zijn de ïee- derijen te Maassluis zeer gebelgd. Wat verder van het wrak van de MA 171 betreft, de „Zeehond" heeft, het niet. temg kunnen vinden. Dat een Scheveningseho logger het op sleeptouw heeft, schijnt niet waar te zijn. Wei moot een Scheveningseho bom aan boord van het wrak een tros heb ben weggehaald, doch het. zinkende schip ver der laten drijven. Misdaden. Woensdagmorgen is op den Breeweg te Koudekerke hij Middelburg in een sloot gevonden hot lijk van een bekend vrouws persoon de 25-jarige W. G„ sedert Maandag avond vermist. Vermoed werd dat een mis daad in 't spel was. De lijkschouwing bracht aan het licht dat zij een dertiental messteken had ontvangen en daarna gewurgd'was. Ook moet men den vcrmocdelijken dader, in Vlis singen woonachtig, op het spoor zijn. De toestand van vrouw Elisabeth Hes terveld te Buiksloot, op wie Zaterdagavond door Volleert Postma uit. Amsterdam ten moordaanslag werd gepleegd', is zeer bevre digond. De dader beeft bekend, haar to wil Jen dooderi. Hij wordt in arrest gehouden. ALLERLEI. EDISON's EERSTE LIEFDE. De geschiedenis van Edison's eerste !iet de is nogal interessant en karakteriseert volkomen den grootcn uitvinder. Zijn eer ste vromv was vóór haar huwelijk bij hom werkzaam aan de telegraaf". Haar naam was Btilhvoll. Op zekeren dag, terwijl hij achter haar stond en naai haar 'keek, hoe zij bezig was met haak kleine handen de berichten over te zen den, werd Edison, die haar al lang in stilte, bewonderde, zeer verrast, toen zij zich plotseling omkeerde, en zei„Mijn heer Edison, ik weet het altijd, als u achter of bij mij bent." „Hoe weet ge dat dan?" vroeg Edison. „Dat zou ik u niet kunnen zeggen; maai ge kunt er zeker van zijn, dat ik het. altijd weet." Nu was hol de beurt van juffrouw Slill- weli om verrast te zijn, want Edison plaat ste zich plotseling vóór haar, en haar vlak in het gelaat ziende, sprak hij: ,,Tk heb den laatsten tijd voortdurend aan u ge dacht, en als u er ia toestemt, zou ik u gaarne willen huwen," 1 v Het jonge meisje zei, dat zij er ovcir moest nadenken en met haar moeder over spreken. Dat deed zij ook, en het gevolg was, dat ze een maand later getrouwd waren. Hun vereeniging bewees een zeer goede te zijn. HOEVEEL EEN OUDE ROMEIN IN EENS KAN DRINKEN. In de „Historia naturalis" van Plinnicus den oude, vindt men in hot 14e bock eeni ge 'zeer belangwekkende mededeelingen om trent den wijnstok, dien wijnboom, on het wijnverbruik ten tijde der Romeiinscbe kei zere. Men komt daaruit o. a. te weten, dat het gebruik van den, wiitten wijn met den nenhars aan te zotten, dus te „pekken" of te „harsen", zooals dit tegenwoordig bij de Grieken nog in zwang ais, toen reeds algemeen en op groote schaal weid toege past. En ten besluite van dit alles, ver haalt Plinius ons dan ook het een en ander van "de groote wijn zwel gors van dien tijd. Do toenmaals gebruikelijke wijnroomcr was do conguis. Ilij bevatte iets meer dan drie liter. De grootste bokalen echter kon den drie conguisson, of 972/ioo R|ter bevat ten, ol, in een rond cijfer, 10 Ji'Lcr van onze tegenwoordige maat. Zulk een bo kaal tje van 10 liter zwaren wijn, kon in die dagen zekere Novellius Ton- quatus in één teug en zonder rustpoos uitdrinken I Keizer Tiberius, die zelf in zijn jongen tijd een grool wijn zwelg er was ge weest, woonde eens in hoogsteigen persoon zulk een drinkproef bij, en Plinius ver zuimt niet, om bij zijn verhaal aan to tee kenen, dat de genoemde drinkkunstenaar, die den eerenaam Triconguis of Twaall- flesschen-man voerde, zich in hooge ach ting mocht verheugen (1), en hij alle eeire posten, van praetor af, tot proconsul' toe, bekleed heeft. Ook vernemen wij verder, dat deze oud- Romeinsche specialiteit, „bij hot drinken evenmin ademhaalde, als dat hij "den wijn uit zijn mond terug liet vloeien, terwijl er nooit zooveel in den beker achterbleef, dat de droppels, wanneer men ze op de tafel liet rollen, eenig gcdruisch maakten." Op die wijze deed men dus destijds de „nagelproef". Behalve dove Novellius Ton- quatus, was ook als drinker beroemd de zoon van den redenaar en staatsman Mar cus Tullis Cicero. Deze Marcus Junior sta. deerde te Athene, cn verzwolg daar reusach- tige hoeveelheden Fale.rnez- en Chionvijn terwijl hij aan zijn. papa te Rome schreef' hoe hij steeds zonder verzuim de geleard! ste redenaars bezocht, cn reikhalzend zag naar hot oogenhlik, dat hij met mijn' lieer zijn vader, over philosophic en an- derc wetenschappen zou kannen disputec- ren. Zoover als Tonquatus echter, vermocht de jonge Cicero het niet te brengen, J|j; •was geen tri-conguis, maar slechts een bi- conguis, dat wil zeggen, hij kon wel acht maar geen twaalf flesschrn tegelijk lee»! drinken. In niet' minder rov n verheugde zich Marcus An tonius, de vijand cn moor denaar van Cicero. Inlusschen schaamde Antonius zich volstrekt niet voor zijn drin ken, maar verheerlijkte hij hot veeleer in een door hem veivaardigd geschrift, dal hij kort vóór den slag bij Actium uitgaf. De verhandeling van dezen Marcus An tonius is door een tol dusver onbekend gebleven oorzaak, voor ons verloren ge- gaan. Mot kalme gelatenheid beruste de letterkunde in dit onherstelbaar verliest 300.000 GULDEN VOOR EEN SCHILDERIJ •LIJST. Bijna iedereen, weet, dat er dikwijls dui zenden guldens voor schilderijen betaald worden, maar wat zeker niet van alge meene bekendheid is, is, dat er dikwijls oven groote sommen voor de lijsten k. sleed 'worden. Vier, of vijf jaar geleden, stelde oen veel belovend jong kunstenaar zijn eerste schil- derij ten toon. in de Academie, maar hij stierf ongelukkig kort daarna. Een rijk, oud heer, die jaren lang voor het jonge mcnsch gezorgd had, en zeer veol belang in hem stelde, liet, opdat de her innering aan hem niet verloren zou gaan, do schilderij koopen en, er een lijst om maken bijna geheel van goud. Hoe kostbaar deze lijst ook was, werd zij toch 111 de schaduw gesteld door een lijst, die de overleden Shah vair Perzië bij zijn laalstc bezoek aan Europa liet maken om liet portret van zijn geliefkoosde vrouw. De schilderij zelve was gemaakt door een van de beste schilders, de lijst was van hout, maar bedekt door een dikke laag zui ver goud. 'Op kleine afstanden waren in de lijst de jiortretten gesneden, van nog tien andeio vrouwen van den Üostenrijksehcn potentaat, terwijl bovenaan het portret prijkte van clen Shall zelf, omgeven door kostbare stee- nen. Maar de kostbaarste lijst ter wereld wordt zeker gevonden in de kerk te Milaan, om de schilderij van de „Maagd en het Kind". Deze bestaat ook uit prachtig gedie'.en goudop do hoeken zijn godsdienstige ta fereel en en. mozaïek van paarlen en lui dere gekleurde steetien aangebracht. De kosten van deze lijst bedroegen 300.000 gulden. DE 'KEUKEN VAN WILHELM 11. Eenige eigenaardige hizonderheden wor den er verhaald van de maaltijden van den Duitschen keizer. "Wilhelm II is de eerste Pruisische koning, die wol eens in de keu ken komt. Op gewone tijden houdt de kei zerlijke familie 'ilrie maaltijden per dag. Voor zijn ontbijt neurit de keizer koffie, thee, eieren, biofslm en lamscotetetten; voor zijn twaalfuurtje heeft hij soep,ver schillende soorten vJeesch, met groente, vruchten, en dessert. Het middagmaal heeft plaats om vijf of zes uur, bij sommige fees telijke gelegenheden om zeven. Dat is het uitgebreidste maal van den gelioelen dag cn wordt op zilveren cn gouden schalen voorgediend. Gewoonlijk wordt den keizer nog een schotel met kond vleosch voor gezet, alvorens hij zich ter ruste begeeft. EEN] MOORSQIIE LEGENDE. Een zeker sultan' gaf eens zijn eerste- minister bevel, eeri lijst te makjefi van allo - domme menschenl, die in zijn rijk woon den, en' hem die na verloop van eenige dagen, toe tc, zen'den. ,De ccrste-minister begon zijri werk, en bovenaan op dc lijst, die zeer lang was, plaatste hij den naam van, zijn vorst. Do Kaatste was gelukkig nogal goed gestemd en vroeg glimlachend, waaraan, hij die onderscheiding to, dan,* k'en, had, „Sire," antwoordde do minus ter, „iK heb u bovenaant op de lijst geplaatst, omdat gij, slechts een paar dagen geleden,groote sommen gclds Itocvertrouwdot aan1 een paar vreemdelingen', met [h,et dwaze dool om in, het buitenland paarden te koopen. Zij zullen, natuurlijk' nooit terugkomen." „Zoo, denk je dat? Maar veronderstel nu eens, dat zij wol terugkomen?" „Dan, zal ik' uw naam uitschrappen ca hun, namen er voor in de plaats zetten, NIEUWTJES VAN IIIER EN DAAR. In de Westminsterkerk te Londen, zijn niet minder dan 1173 personen begraven. De kolen zijn in Znid-Afrika duurder dan In eenig ander land; in China zlJ"i f.c het goedkoopst. Door de Zwcedsche kindexen worden on der leiding van hun meesters iaarbj- G00.000 boomen geplant. Gedurende het beleg van. Parijs in den Fransch-Duilschen oorlog, verlieten 165per sonen de stad per luchtballon. w^wa<tttgayoa

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 10