meisjes worden gcnoodigd, om te luisteren naar do muziek, gemaakt door do jonge lingen, gezeten onder den zoogonaamden wenschbonm. Als het geliefde meisje voor bijgaat, speelt de jongeling harder en met meer gevoel; zoo zij niet luistert en voort gaat, weet hij, dat ze hem niet wil, konit zij echter naar hem toe on legt ze een bloem op het instrument, dan springt hij op, grijpL haar hand, waarbij hij op moet passen de bloem niet le laten vallen en zij wandelen samen in de door de maan verlichte wonden. Wanneer Japanner zijn liefde bekend wil maken, werpt hij een ruikertje prui- menbloesetn in den draagstoel zijner uit verkorene, als zij dien bestijgt om naar de bruiloft eener viiendin te gaan. Werpt zij de bloemen weg, dan is zijn aanzoek ver worpen, steekt zij ze daarentegen in haar ceinhnn, dan is hij aangenomen. In Spanje ziet de jonkman or verliefd uit, nnaf hij spreekt eerst, als de dame van zijn hart, hom aangenomen heeft, flet meisje spreekt niet, maar kijkt slechts too. Later, tegen den avond, als het koe! geworden is, klopt liij aan baars aders deur en vraagt een glas-water, wat hij na tuurlijk krijgt. Nu komt echter hot kiitieke moment. Ais hem geen stoel onder de poort of in den tuin wordt aangeboden, is hij afgewezen. Anders blijft hij als aangenomen vrijer en de verloving wordt bezegeld door een naar de levensomstandigheden van het bruidspaar, meer of minder schitterend fa miliefeest VERJAARDAGEN. Van onze vroegste jeugd htrdenk-m wij den dag onzer geboorte, lüsof het een feit is om er trotscli op to zijn, en dat is het toch ueusch niel. Die onderscheiding; kan ieder, lino nederig ook, verwerven, /under dat er eenige verdienste voor hem insehuilt Waarom dan dat vieren en geluk- wenschen op iemand's verjaardag? liet zou er nog door kunnen voor heel jonge menschen, die er naar verlangen „groot" to zijn, en als zo grool zijn, bedenken, hoeveel prettiger do dagen •hunner jeugd waren, maar nadat iemand de dertig ge passeerd is, moest er maar nooit meer op zijn verjaardag gezinspeeld worden. Tloe aangenaam zou het zijn, nis wij niet telkens aan onzen leeftijd werden herin nerd, ja, zelfs geheel onkundig waren van het jaar onzer geboorte. Het zou oen heer lijk iets zijn, als niemand wist, hoe oud hij was. Vete menschen worden oud vóór hun lijd, alleen door do herinnering van het jaar van hun intrede in het leven. Wat zijn er veel vijftigjarigen, die twee maal zooveel energie, driemaal zooveel talent en viermaal zooveel kennis bezit ten als jongelui van twintig, en die op zij gezet woriten, omdat ze over de 40 zijn, op zij gozet als him werkkracht op haar best is, nu hun talenten gerijpt zijn, hun oordeel is verzacht, en de wilde geest drift van huu jeugd door de levenservaring wat lager is gestemd. Wanneer die menschen niet wisten, en als anderen ook met wisten hoe oud ze waren, wat zou dat gelukkig zijn. Vroeg men hen, hoe oud ze waren, dan zou den ze in allo oprechtheid kunnen zeg gen, dat ze het niet wisten en de werk gevers zouden zeggen: „Hier iseen man of vrouw v,an veel ervaring, die kan juiM het werk doen, dat ik noodig heb, wal kan het mij scholen, als is hij mik zoo oud als .Methusalem." Door auto-suggestie werkt dat tobben om trent leeftijd zeer verkeerd. Een vereoni- ging tot afschaffing der verjaardagen zou zeker niet kunnen stichten. EEN KONING DIE EEN DRIL DRAAGT. Koning Gustaaf V van Zweden -- die met zijn gemalin onlangs de gast was van ko- vorzegelde pakket, met. den ketting, was verdwenen, en inplaats daarvan haalde hij er een deel van 'teen of ander uvrk uit. „Wat is er?" vroeg de hertog nieuws gierig. toen hit den angst vahileu ander mg. „Dof, is weg!" hijgde Jenkins. ,,!k turn bestolen." „Waf" gilde de hertogin, bleek wórd md. ei vloekt!" brlikte de hertog, opsprin gend, „heh je don ketting niet verloren?" „Ik tien geruïneerd 1" kreunde de onge lukkige Jenkins, toen hij in een stoel neer viel en het gelaat met do handen bedekte. De hertog was de eerste, die (te stilte verbrak door te zeggen: „Hoe oen je be stolen en wanneer gebeurde het?" ,,ïk weet het niet," kreunde Jenkins. „Waar jo moet er took eenïir idéé van hooben. Denk er eens over." „Weet je zekei, dat te de juwwlen mee gekregen hebt?" vroeg de hertogin, met een klein straaltje van hoop. „Zij werden mij gegeven in de baak, in een verzegeld pakket, dat ik zelf in mijn tnseh deed, en sedert dien is do taseh steeds in mijn bezit geweest. Ik nam een rijtuig aan het station en stapte bijna on middellijk in den trein, en ook van hot station reed ik hierheen. Ik begrijp niet, htm iemand buiten mijn weten aan de taseh is kunnen komen, laat staan ze geopend en weer gesloten heeft, want de sleutel was al dien tijd iij mijn zak." „Was er iemand bij u in den trein?" vroeg de hertog. „Slechts een oude dame en haar doch ter." „Zouden zij aan de taseh hebben kun- komen?" ning Edward Vil, van Engeland, is de eenige Europeesche vorst, die een bril draagt Koning Gustaaf wiens oudste zoon, do kroonprins, getrouwd is met do Engelsche prinses Margaretha van Con- naught is een eerste lawn-tennisspeter, en misschien de meest democratische vorst van Europa. Ook do op zoo schandelijke wijze ver momde koning van Servië, Milan, droeg een bril. EEN HOOG GELEGEN RESTAURANT. Het hoogste restaurant tor wereld is ge opend bij liet IJszee-station van den Jnng- frau-spoorweg in Zwitserland, flet ia 10,000 voet boven de oppervlakte der zee gelegen, dicht hij den top vari den berg. Het voedsel wordt niet gekookt op ge wonts brandstof, maar met elcclririteit, die ge leverd word! door den Lutschinc-walerval, diep in de vallei onderaan den berg. De eetkamer is een groote zaal, in du rots uitgehouwen en verwarmd door ekctucdeit. WONDERKINDEREN. Te Boedapest heeft een vioolspotertje van een jaar of tien, furore gemaakt. Het won derkind, Kalman Rèv genaamd, is sedert eenigen tijd toevertrouwd aan du zorgen van Yeno Hubay en professor Thoman, die heiden do grootste verwachtingen van den knaap koesteren, tn October gnat dekbiuo kunstenaar een aantal cancel ten in Londen geven. Men beschrijft hom als een door en door gezonden jongen. Een Engelsch tijdschrift geeft een pm .et van twee kinderen: een klein mrLjo, van vier jaar oud, zit op een bankje en wordt ondersteund door een flink broertje, van een jaar of tien. Het zijn beiden pianis ten. De oudste, Pillar Osario, dekteino Span jaard, die te Leipzig onder leiding van Nikisch studeert, is reeds in ons land in het Kurhaus te Schevemngen, opgetreden. Het meisje, van vier jaar, Pepita Arriola geheelen, heeft dezer dagen te Leipzig een aantal klassieke pianocomposition gespeeld voor een aantal kunstenaars, critici en (lok tenen. Allen waren ten hoogste verbaasd over de gaven van het kleine meisje, dat alle composities uit hot hoofd gespeeld heeft. OM DER SCHOONHEIDS WILLE. „Men kan zich moeilijk een voorstolling maken van het gewicht, dat een debutante hecht aan de gebeurtenis, om aan do ko ningin te worden voorgesteld," sprak een verpleegster uit een privé-hospitaal in een der deftigste wijken van Londen. „Wij leggen er ons voornamelijk op toe om als patiënten op te nemen, jonge meisjes, die alteen maar verpleging noodig hebben, omdat zij in het volgend seizoen voor 't eerst uit moeten gaan, en die be- geerig zijn om door eeri geregeld dióet, mas sage, gymnastiek enz. haar schoonheid te verhoogen. Het zijn meestal degenen, welke do natuur niet ruim bedeeld heeft, die onze hulp vragen, maar er zijn ook tijden, dat wij meisjes opnemen, die er werkelijk lief uitzien, maar die wenschen, dat haar be koorlijkheden verhoogd en zooveel mogelijk uitgebreid worden. „Een behandeling van zes maanden is doorgaans alles, wat vereischt wordt, maar er zijn ook wel uitzonderingen op dezen regel. „Wij hebben nu een meisje bij ons, dat op het tijdstip, walmeer zij aan het hof zal worden voorgesteld, ruim een jaar in behandeling zal zijn geweest. Zij was verre van mooi, toen zij bij oas kwam, en haar voornaamste gebrek was, dat zij zoo ver bazend mager was. Gedurende do eerste zes maanden van haar verblijf ten onzent, mocht, zij maar een paar uur per dag op zitten; dit, gevoegd bij het toedienen van gemakkelijk verteerbare spijzen, maakte, (lat „Neen, stellig niet. Ze lag op de bank naast me, en ik hield er bijna voortdurend nrijn hand op. Bovendien, ze waren maar heet kort in den trein. De oude dame wou! ziek, en stapte aan het eerste sta tion uit. „Ah'" riep de hertog uit. „on wat doodt ge, toen ze ziek werd?" ,,lk hielp haar dochter om haar op te rapen, ze was van de bank gegleden en lag op den grond. „Dat is het." sprak de hertog. „Die ziekte was alleen voorgewend, om je atlentie af te lekten. Die vrouwen, hebben de jimCelen." Langzamerhand begon Jenkins de waar heid te begrijpen. Het moest zijn, zooals de hertog zei. Bovendien herinnerde hij zich nu, dat de jonge dame gelezen had in een boek zooals dat, wat bij nu in zijn taseh gevonden had. Waarschijnlijk had zij het er in gedaan, opdat hij minder de afwezigheid van het pakket zou merken, tenzij hij de taseh opende. Op dit oogenblik kwam een bediende binnen met een brief voor de hertogin, die hom ongeduldig opende en den inhoud las. Terwijl zij dit deed, kwam er een verbaasde uitdrukking op haar gelaat. „Breng de doos dadelijk hier," sprak ze, en gaf toen den brief aan den hertog. Ook hij keek hem niet niet weinig ver bazing in. Zoodra de doos in de kamer gebracht was, scheurden beiden liet papier er af, deden het deksel open en. haalden een grooto bouquet to voorschijn. Do hertog boog de bloemen ter zijde, terwijl de her togin uit het midden hiervan een doosje zij langzamerhand dikker werd. Nu hog neemt zij zoo min mogelijk beweging; zij maakt goede vorderingen, on als de tijd van haar voorstelling daar is, zal haar fa milie zich' zeker over haar verschijning niet behoeven te schamen." ALS, LEVENDE SNEEUW. Er is een soort van vogels, die, wanneer zij vliegen, do lucht het aanschijn geven, of zij vol sneeuwvlokken is. Bij het Sakkalineiland zijn de blauwe wateren der zee zoo doorschijnend, dat op sommige plaatsen do bodem gemakkelijk te onder scheiden is en men zonder eenige moeite de bewogingen der ontelbare visschen kan nagaan. Bij wijten evenwel ziet de opper vlakte van het water over een uitgestrekt heid van bijna een vierkante mijl er uit als een sneeuwvlakte. Wordt er bij toeval een schot gelost, dan zal het sneeuwveld rijzen en do lucht vol worden van glinste rende sneeuwvlokken, die, beschenen door de heldere zon, in hot weder blauw ge worden water weerkaatsen. Millioenen bij millioenen van deze vlekke loos witte vogels bevinden zich dan op (lie plaats, en hun plotseling opgaan in do lucht, geeft den reiziger een der mooiste tafereeicn te zien, welke die streek aan biedt. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Een zevende deel van het inkomen van de werkmansklasse te Berlijn, wordt, zoo als men beweert, besteed aan alcoholische dranken. De heer Louis Clement, de uitvinder van het freewheel, stierf onlangs to South ampton. Hij verkocht zijn uitvinding voor zes duizend gulden, die, zooals gezegd wordt, aan de koopers in één jaar 12 hon derd duizend gulden opbracht. In do bergstreken van Cuba zijn vele riffen en valleien van bizonder vruchtbaar land, dat alles nog bijna ongerept ligt, en dat reeds bestond vóór den tijd van de Span jaarden. Gustaaf Helmholz, een uitvinder in \Voe nen, heeft een draaienden toren uitgedacht, die electrischo stralen van verschillende kracht uitwerpt. Hij zegt, dat in geval van oorlog, dat instrument in staat zal zijn, de Jraadlooze telegrammen te vernietigen. Madame Thèbës, wier jaarlijkscho alma nak in Frankrijk even beroemd wordt als de Old Moore's-almanak in Engeland, voor speelt, dat 1909 een „rood jaar" zal zijn. Wij zulten bedreigd worden door een algemee- nen brand, en de meest critische momenten zijn van Augustus 1909 tot Februari 1910. Ter viering van het eeuwfeest van Evan- golista Torricolli, den uitvinder van den ba rometer, is door vader Alfani, directeur van het observatorium te Florence, een kolos sale barometer samengesteld, die vijfden Engelsche ellen hoog, en bijna één Engel sche el breed is. Vrouwen in Oostenrijk kunnen onder geen voorwaarde ter dood of tot gevan genschap veroordeeld worden. Nadat er een vonnis over een vrouw is uitgesproken, wordt zij naar een klooster opgezonden, en daar een zeker aantal jaren gehouden. Het meeste ivoor, dat aan do markt ge bracht wordt, is „dood". Dit beteekent, dat do dieren, waarvan het afkomstig is, reeds lang gestorven zijn. liet wordt ge durende jaren door de inboorlingen opge zameld. Er bestaat geen gevaar, dat de voorraad in Afrika spoedig uitgeput zal zijn. haafde, en op een veer drukkend, kwam de kostbare ketting te voorschijn, „Wees zoo goed je patroons te zeggen," sprak de hertog, „dat de ketting veilig overgekomen is, en reken je zelf gelukkig, jongeman, dat het pakk<-t, dat je je liet ontstelen, geen waarde bevatte. Ik zou u willen aanraden in 't vervolg voorzichti ger te zijn met jonge, zoowel als oude dames vooral, wanneer ge kostbare din gen bij je hebt, die een ander tuebehooren." Toen Jenkins aan het station kwam, vond hij Colbrook reeds op het perron. „Hallo, wat is or?" riep hij uit. „Je ziet er uit, alsof je een geest gezien hebt. of zeeziek geweest Ixmt." „Ik heb een vreeselijkcn schrik gehad," zei 'Jenkins, toen ze in den trein stapten. „Schrik? Jij, zoo'n groote kerel!" „Ja, men heeft mij hestoten 1 Mijn taseh is op de een of andere manier geopend, terwijl ik in ilen trein zat, „.Te wilt toch niet zeggen, dat je de juweelen kwijt bent?" voreg Colbrook met goed voorgewomde verwondering. „Neen; 't is alles in orde. Het kwam uit, dat ik ze in 't. geheel niet gehad had. Jij nam zo mee met de bloemen." Jerkins was te veel in zijn eigen gedach ten verdiept, om do teleurstelling op het gelaat van den ander te bemerken, of de tranon van woede, die in do oogen van den roodharigen jongen opkwamen, toen de laatste mistroostig uit het raampje keek. „Dat had ik moeten weten!" mompelde Colbrook. ANECD0TEN. „Hier breng ik' u een draxna in verzen, mijnheer de directeur." „Maar ongeluksmensch, verzen maken het publiek nog slaperiger dan proza." VERKEERD BEGRErEN. Meester: „Jan, heb je wel eens iels van Nero gehoord?" Jan: „Stellig, meester!" Meester: „En wat kunt ge me dan van hein vertellen?" Jan: „Hij heeft vannacht zoo vrceselijk gehuild, dat niemand in huis slapen kon." Een. moeder hielp haar zoontje bij zijn taalkundige les, tot zij aan het woord „woestijn" kwamen, wat het ventje maar niet begrijpen kon. Zijn moeder legde het hem uit, zeggende: „Een woestijn is een kale vlakte, een plaats, waar niets groeien wil." Bij deze woorden helderde het ge laat van het kind op, zoodat zijn moeder stellig meende, dat hij het nu begreep. Zij vroeg hem dus, haar uit te loggen, hoe hij het zich voorstelde, waarop hij snel liet volgen: „Vaders kaal hoofd." VOLKOMEN WAAR. Een zeker schrijver werd ton eten ge vraagd door een vriend, die een groote mate van ijdcthcid bezat. Zij waren maar samen eri dronken heel wat wijn. De gast heer begon spoedig op zijn denkbeeldig suc ces in 't teven to pochen. „Maar, oude jongen," sprak hij: ,,'t is ook niet fc verwonderen, want zonder -ver waand te zijn, kan ik gerust zeggen, dat ik er goed uitzie; ik hen knap, beschaafd, dapper, rijk „Inderdaad," sprak de ander, „ge zijt een geluksvogel, al do feeën waren zeker bij uw geboorte tegenwoordig, zooals in hot sprookje?" I „Ja," sprak de ander, die werkelijk meende, dat zijn vriend hetzelfde gevoelen was toegedaan. De geletterde man stond toen van zriju stoel op, en sprak: „Ik moet u één ding vertollen, mijn goede vriend, en dat is, dat, evenals in dat sprookje, 'de dertiende boozc fee ook bij u niet ontbrak, want zij ver leende li de gave, dat gij zelf de cenigo persoon zijt, welke de goede eigenschappen, die ge bezit, kunt opmerken." VERSTANDIG OPGEMERKT. Het is dikwijls verwonderlijk, welk een juist oordeel kinderen kunnen hebben. In plaats van ze spoedig af te schepen of ze 't een of ander op de mouw te spelden, is het beter ze zelf eens te laten na denken. Een meisje van acht jaar was eens op visite hij haar grootmoeder, 'die als zeer godsdienstig bekend stond. „Raad eens, grootvader," sprak ze op zekeren dag, „wat oom Robert zegt?" „Wat zegt hij dan, liefje?" „Hij zegt, dat do maan gemaakt is van zoetemelksche kaas, is dat wel zoo, groot- pa?" „Dat moet jo zelf maar eens uitvinden." „Hoe kan ik dat, grootpa?" „Krijg je bijbel en kijk, wat die zegt." „Waar moet ik beginnen?" „Vooraan, natuurlijk." flet kind ging haar bijbel zitten lezen. Vóór zij hot tweede hoofdstuk van Genesis uit had, en gelezen had van de schepping der sterren en der 'dieren, kwam zij terug, haar oogjes schitterend van opgewonden heid over haar ontdekking, „Ik heb het gevonden, groolpa!" riep zij uit. „Het is niet waar, want do maan word gemaakt vóór de Loeien." Dokter: „Iloe is het vandaag mot uw broer, juffrouw Marie?" Juffrouw Marie: „Hij is erger, dokter,veel erger." Dokter: „Hebt ge hem het drankje gege ven, dat ik hem heb voorgeschreven, ieder uur een tepel vol Juffrouw .Marie: „Neen, dokter, ik heb liem het hcele drankje tegelijk gegeven. Hij wilde graag gauw beter zijn, om van avond naar de comedio te kunnen gaan." VOOR DAMES. HOE MOET MEN VLEESCH BEREIDEN? Volgens den warmtegraad en de wijze van braden, vermindert liet vleesch in ver teerbaarheid en hoedanigheid. Itet is het rauwe vleesch, dat geen enkele wijziging ondergaat en het beste verteert; maar toch mag men zulk v'eesch niet onvoorwaardelijk aanbevelen, omdat het gevaarlijke bacto- rieën en andere parasieten kan bevatten. Overigens zijn wo van oudsher gewend aan gebraden vleesch, aan geur en smaak, die zich ontwikkelen door de hoogere tem peratuur. Alen moet dus volgens ieders smaak het vleesch meer of minder braden. Eenigen verbuigen vleesch, dat nauwelijks het vuur heeft gezien. In zooverre hebben zij gelijk, dat het voedzaam is; maar, men moet de parasieten vreezen. die zeker niet gedood worden op 50 of 60 graden, een temperatuur, die onvoldoend gebraden of geroosterd vleesch nauwelijks bereikt. An deren weer drijven het braden (c ver, zoo dat hot vleesch „zoolleer" wordt. Men moot hier, ovenals in alles, oen gulden midden weg bewandelen. Uit economisch oogpunt moet men zekere grens niet overschrijden, omdat het vleesch verliezen ondergaat tot 50 o/o. Een stuk van 1 K.G. weegt niet meer dan 500 gram, nate lang gebraden to zjjn geweest. De te hooge warmtegraad vermindert hot vet en verwijdert het water. Zonderling is zeker het feit, dat in water gekookt vleesch, het meeste water verliest en oolc vet loslaat; het is dus verkeerd soep fc schuimen, daar hierdoor de voedende be- standdeeieu verloren gaan. Langen tijd heeft men er over gestreden of vleeschbouillori voedingswaarde heeft. Dq moesten vindon het oen opwekkings- maar geen voedingsmiddel; de laatste onderzoo- kingen hebben het tegendeel bewezen. Men heeft bevonden, dat tengevolge van voortdurend koken gedurende twee uren ongeveer 90 pCt. water, bij 8 tot 9 pCt, voedingsmiddelen eiwitten en koolhy. draten in het water aanwezig waren. Bouillon is dan wel degelijk voedsel. 8 gram per liter aan eiwit houdende stof. Ion in bouillon staat gelijk met 40 grant vorsch vleesch en ongeveer een zacht ge. kookt oi. Men kan zich dus wel niet voeden niet bouillon, maar het is een zeer kostbaar hulpmiddel bij* de voeding; zelfs bevat het een kleine dosis aan opwekkende bestand, doelen, in uitwerking gelijk aan cafeïne, dat de spijsvertering en bloedsomloop bevor dert. Het is verkeerd geweest, zoolan» kwaad te spreken van den bouillon. Om een goeden bouillon to maken, is het niet voordeelig a! te vet vleesch to nomen; sommige huisvrouwen meenon, dat het noodig is 7 N 8 uur lang den koken den toestand van bouillon te laten voort duren; inen kan echter hetzelfde resultaat verkrijgen door de temperatuur op onge veer 80 graden regelmatig le blijven houden en het koken niet te forceeren. De grooto vraag blijft nog, of men het vleesch in koud water moet opzetten cr liet dan langzamerhand tot 80 graden ver hitten, óf wel het stuk dadelijk in kokend water opzetten. Naar ons idee is de eerste methode de boste, omdat zij een bouillon oplevert, een vijfde oplosbare bestanddcelen meer bevat tend dan bij de tweede; daarentegen is de bouillon iets minder rijk aan vet. Zoc geeft de eerste bouillon betore soep ter koste van het soepvteesch, de tweede eer minder voedzame soep en smakelijker ei voedzamer soepvteesch. Liebig ried aan, het vleesch in reeds ko kond water te doen, het eenige minuter door to laten koken en dan oenigo urci op 70 k 75 graden te houden. Om uit stekend vleesch to verkrijgen, raadt hi nader aan, het stuk met groente en zou en weinig water op te zetten, en do par zoo hermetisch mogelijk te sluiten met pa pier of perkament. Het is ook verkeerd he water dadelijk te zouten; bet verschil in draagt een kwart in do voedende bostanc declen van den bouillon. Gebraden vleesch, dat nog altijd een we' rrig rood blijft, verliest van 12 tot 18 aan water. Is het droog gebraden, dan bi draagt dit verlies 40 o/0. De ouderdom va bet dier, dat het vleesch geleverd hee en de aard van het vleesch zelf, moe te ook in aanmerking komen. Zoo vereiscl ossenvlcesch driemaal minder tijd om ga: te worden dan varkens vleesch. Hoe joj ger het dier is, hoe korter de braadfiji JHoo meer het vleesch gezouten en gep(' perd is, hoe meer het aan voedende b standdcelen verliest, bij denzelfden tijd va braden. Bij het braden is het verlies aan v> zeor belangrijk, omstreeks 35 o/o. Schape en kalfsvleesch verliezen minder. Overh algemeen kan men zeggen, dat gerooste! of gebraden vleesch het beste is uit gezon beidskundig oogpunt; het is de beste vo' ding voor zieken, als het juist is toeb" reicl. llam&ei en Redrijl, U itlotingen. RUSSISCHE LOTEN, 5 h Rbl. 10 van 1864. r Trekking 15 Jan. Betaalbaar 15 Api Serie "2247 no. 48 Rbl. 20'0,000, Sc 2174 no. 11 Rbl. 75000; Serie 10612 i 05 Rbl. 40000; serie 13285 no. 21 It 25000; serie 2083 no. 40, serie 14106 i 32, serie 19592 no. 3S, elk Rbl. lOOfr serie 639-1 no. 43, serie 12675 no. 1 faerie 18964 no. 12, serie 7S0'4 no. 1 serie 13296 no. 16, elk Rbl. 8000; eer 1103 no. 17, serie S129 no. 12, sea 12152 no. 50, serie 155S7 no. 50, se 2060 no. 27, serie 8959 no. 46, w 1-18215 no. 00, serie 16208 no. 47, Rbl 5000. De volgende seriën elk Rbl. 1000. Serie (163 no. 18, serie 005 no. 13, si 3172 no. 30, serie 3374 no. 21, serie 61 no, 45, serie (5300 no.' 47, serie 7184 3 6, serie 8G07 no. 32, serie 9744 no. serie 10735 no. 25, serie 11812 no. serie 14357 no. 45, serie 14456 no. serie 15853 no. 06, serie 15895 no. serie 17420 no. 48, serie 17G66 no. serie 18261 no. 4.3, serie 19534 no. serie 16299 no. 08. Alle overige nummers in bovenstad seriën vervat elk Rbl. 135. Lf LOTEN VAN PARIJS (Municipal k" van 1871. J!,' Trekking 20 Januari, i0v ;a d o II g' ir ft No. 742817 fr. 100,000; nos. 103! en 25S097 fr. ÖOO'OO; nos. 867000 S4!n', 1063463 4 96460 790703 528074 84'. 1243306 861392 167028 elk 1000Q 75 Nos. elk fr. 1000. Zij tee lat spi me .spi hei dat eer hel wai zei( bei. heh mot wat stat lian 1 brei ver, I van: vrat hebl rijke trou hivedi in e allee onge 1 vricr (cen I vrou komt moed ui ,,Van Vilei t i d V V! di <0.

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 10