zijn trekking tier afdeclingen en regeling van werkzaamheden. Tweede Kamer-verkiezing. Tor vergadering van het Prov. Comité van A.-lt. Kicsvcr. in Friesland, onder voor zitterschap van den heer IT. Pollema, te Leeuwarden gehouden, werd eenparig de houding der CfuvIIistorischen. in Friesland hij do laatste verkiezingen scherp veroor deeld. Men oordeelde, dat verdere toegeef lijkheid misplaatst zon zijn on dat na, be halve Snoek, ook Dokkum door ecu anti revolutionair moest worden vertegenwoor digd, waarop de stemverhouding aanspraak heeft. Jliorop werden de met het bovenstaand© instemmend© afgovanidigden voor het Cen traal Comité heikozen. Bij acclamatie werd do heer Tl, Pollema als afgevaardigde benoemd, terwij! do hoer inr. J. J. Croïcs als secundus werd aange wezen. (,,St,-Cf") Men' meldt uit tlellevootsluis, dat do hoer A. Ttoodhuyzcn niet, gelijk wij aan het „Vad." ontleenden, to Brielte, maar ta Tlelle vootsluis door do liberale kiosvoreeniging can'didaat is gesteld. Do eandidaat 'dor antirevolutionairen in het district Briello zal, naar men ons mede deelt, do heer II. C. Vegtel, te 's-Grnvcn- hago zijn. Do CentraJo R. K. Kiesverceniging te Be verwijk besloot don hoor Pass foots opnieuw to steuach, mits hij ook alleen in 't dis trict 1 V.onvijk gesteld zal worden. („Tijd.") Do Centraio Liberale Kiesvereeniging in het district Schoterland heeft den oud-mi nister Do Meester eandidaat, gestold voor de Tweedo Kamer,De hoor De Moester heeft do candidatuur aangenomen. Do Yrlje "Liberalen De vrij-liberalen te Amsterdam zijn voorne mens voor de a. s. Kamerverkiezingen een krachtige actie te ontwikkelen. In de verschil lende districten van Amsterdam zullen pro- paganda-comitd's worden gesticht, gelijk dat reeds in district Y geschiedde, en deze co- mité's zullen de voorloopers zijn van aftlee- lingen. Geschenk aan IX. 31, de Koningin Blijken.-, oen circulaire dor Brodasche commissie zal hot geschenk dor damns uit do baronie bestaan uit eon bnbyspehl, ter wijl het grootste deel der bijeen te brengen sum voor oen li fdadig dool zal gebruikt worden. Invoer In Frankrijk. De aandacht van Nederlandreho belang hebbenden bij den handel op Frankrijk wordt gevestigd op eene bij de Armer van Afgevaar digden aanhangige herziening van bet. tarief van invoerrechten, welke naar wordt bericht binnenkort in behandeling zal komen. Bedoelden belanghebbenden wordt aanbe volen onder opgave van het artikel, hetwelk voor hen heteekenis heeft, nadere inlichtingen ter zake in te winnen bij de atdeeling Handel. Congres dor S. D, A. P. Voor het to Deventer tc houden buiten gewone congres der S. T). A. P. kwam gisteren in ,,ttet Volk" reeds een voorstel voor, waarna blijkbaar "nog vele anderever- wacht worden. Althans vermeld wordt, dat liederen das de voorstellen, die zijn inge komen, zullen worden medegedeeld. Thans worden vermeld de, volgende voor stellen van de afdeeling Amsterdam I-VI 1. Het congres draagt het P. B. op voor het eerstvolgende congres een zoodanige redactie van art. 20 dor Statuten te ont werpen, dat a. het recht van kritiek en op verkon diging van meeningsvcisc-lullen onverkort blijvo gehandhaafd, doch b. do uitgave van periodieken, zoowel door leden individueel als door federaties en afdeel,ingon, op zoodanige wijze wotil© geregeld, dat aan de oiscriion der partijor ganisatie in voldoende mate wordt voldaan. 2. Het congres vertrouw t, d it de hcslnan- do bijzondere organen zich vanaf he.len reeds naar den geest van punt 1 zullen ge dragen. Patr'inonlnm. In do laatste jaren is door bet oprichten van Christelijke Yakvemmigingen in ons land bid aantal leden van hol Koderl. Christ. Werkliedenverbond Patrimonium niet toe go- nonn-si in dio mate als verwacht wetd. Daar om ook wordt door hot hoofd bed uur van don Landsbond voorgesteld mn ook ais le den toe te laten personen, die in den eigen lijken zin dos woo nis geen werklieden zijn. Over dit voorstel zijn de nfdoelingon ver deeld. Kr is een sterke strooming gekant tegen het voorstel van het hoofdbestuur, onulat men' van oordeel is, dat de Bond daardoor zijn doel zal voorbijstreven, en do zelfstandigheid van Patrimonium door den invloed van oen categorie van leden, niet tot den Vcrknuumsl.ind behoorendc, suliade zal lijden. VL'AARDINGEN, 5 Februari. Bij de St.ot. no. 30 zijn gevoegd de statuten van dc N. V. Passementerie- en Modehandel, te VhundingenDoei: de handel in mode-arti kelen, garneeringen, hoeden efn aanverwan te artikelen, zoowol in het groot als in hot klein. Duur: tot 31 December 1910. Kapi taal: i 100.000, verdeeld m 200 aandeden, van f 500 elk, waarvan 40 aandeel en zijn geplaatst en volgestort. Het bestuur dei- vennootschap is opgedragen aan een direc teur, onder toezicht van minstens 1 cm hoogstens 3 commissarissen. Voor du eer ste maal wordt tot directeur benoemd de beer A. van Daden, winkelier en koopman te Ylaardingen. STADSNIEUWS. Kiezerslijst Wij maken er, voor zoover noodig, op merkzaam op, dat de aangifte voor do kie zerslijst dit jaar tot en mot 15 Februari kan plaats hebben, daar 14 Februari op een Zondag valt, en in dat geval, volgens de Kieswet, ook nog Maandag 15 Februari de gelegenheid tot aangifte moet gegeven woidcn. Keil. Z -Afrtkaanselie Vereeniging. Aan de leden der afdeeling Schiedam van de Nederlandsche Zuid-Afrikaansehe Ver- eeniging werd ten vorige ;are verstrekt een exemplaar van de »Hollando-Afrikaanse Liederen Bundel". Thans is die bundel ook aangeboden aan de Hoofden van openbare en bijzondere scholen ten behoeve hunner inrichtingen en is door hen dankbaar aanvaard. Dit is zeker de goede weg om de belang stelling voor onze Zuid-Afrikaansehe starn- genooten te verlevendigen. Maar daaraan werkt zeker ook krachtig mede het dezer dagen aan de leden toegezonden «Vlugschrift (no. I) der Ned. Zuid-Afr. Vereen." dat de vraag beantwoordti"Waarom is het noodig, lid der Nederlandsche Zuid-Afrikaansehe Vereeniging te worden of to bljjven." Daarin wordt een kort historisch overzicht betrellende Zuid-Afrik» gegeven, en gewaar schuwd tegen de fout die reeds eenmaal tegenover deze belangrijke vroegere Holland- sche koloniën is begaan en onzen invloed daar heeft verloren doen gaan. «Met vrijmoedigheid doen wij zoo lezen wij in dit vlugschrift dan ook opnieuw een beroep om medewerking op onze land- genooten, die iets heseffen van het groote belang, dat in Zuid-Afrika, trots veranderde politieke omstandigheden, voor Nederland op het spel staat." No. 2 dezer vlugschriften zal een opgave bevatten van wat gedurende den laatston tijd door de vereeniging en de met haar ver bonden of vriendschappelijk samenwerkende vereenigingen gedaan is. „Kunst aan het Volk". Voor de leden van «Kunst aan het Volk" zal Maandagavond in deOfficieren-Vereeniging door het Rotterdamsch Toeneelgezelschap (dir. Van Eijsden) worden opgevoerd het tooneelspel in 5 bedrijven «Echtscheiding" van Bourget en Cury De bezetting is in uit stekende handen. Op Zondag 14 Februari zal in Musis Sacrum con concert gegeven worden door mcj. N. Fcltzer (p.ano) en de hoeren F, C. Helmann (riool) en "J. van Rjjssclborg (™»g)- Do Vrijz. Democratische vereeniging hoeft ccn openbare lezing belegd, te bonden in hot Volkshuis, op Donderdag 11 Februari as.., waarin dr. A. van Ilaalte zal spreken over „den komenden strijd". De storm. Tengevolge van den lievigen Noordwesten storm liep het water in de rivier en daar- duor in de Voorhaven hedenmiddag zeer stuik op, znodat het reed» te uur tenen de huizen stond, terwijl de \lood eeret te 3 uur vol zal zijn. liet is te vei wachten dat lunchen 5 en G uur het water dus een belangrijke hor etc zal hebben bereikt. De storm heeft in Je Oranjestraat cn aan de Nieuwe Haven een boom tegen den »rond geworpen en op den Singel woei een mei-je tegen het hek der katheli'ke school. "Werkioozen verzekering. De Haagsche Bestuurders-bond spreekt tegen, dat er uitzicht is op onderhandelingen tot toetreding van de bij dit lichaam aan gesloten vakvereenigingen tot het Gemeente lijk "Werkloozenforids. De 28 bij den II. B B, aangesloten vak vereenigingen en een beduidend aantal om vangrijke nlet-aangedoten organisaties zijn nog even sterk tegen het Noorsche stelsel gekant als vóór de invoering daarvan. Gisteravond werd door de politic naar hot bureau medegenomen do 55-jaiige zwer ver G. G,, aan wien daar nachtverblijf werd verstrekt. Hedenmorgen verklaarde hij niet in staat to zijri weer op pad te gaan, omdat bij zich te ziek gevoelde. Op advies van een doktor is hij daarom naar het ziekenhuis gebracht on daar ter ver pleging opgenomen. f Bit den gemeenteraad. (Vervolg.) Door do hoeren hoeren de Groot, Kocvp- mans en Bis was een voorstel ingediend om in hot Reglement van Orde to bepalen, dat do vergaderingen van den Gemeenteraad zullen pi- 'te hebben „in den. regel o-p den lsten en en Dinsdag van elke .maand. Later was daarop nog door den heer do Bruin ccn amendement ingediend om in te tasschen. „des avonds". Do Voorzitter herinnert er aan, dat bij reeds In de vorige zitting heeft te ken nen gegeven, dat hij wenscht voorzitter te zijn door to dienen. Toen hot aan spr. duidelijk werd, dat do Baad om de L4 dagen wensc.hto te ver gaderen, heeft hij onmiddellijk dien wenk zoo getrouw mogelijk gevolgd. Nu Wederom blijkt, dat er oen stemming is om do vergaderingen tc doen plaats heb ben op den Ion en 3en Dinsdag van eliko maand, wil hij dadelijk verklaren, dat hij^ behalve dat het hom, persoonlijk aangenaam is dat do zittingen op vooruit bepaalde da gen plaats hebben, ook nu, in deze wil toegeven, en daarom adviseert hij het voor stel aan to nemen, 'dat door, de 3 raads leden is ingediend. Miuir osn zijn instemming uit te strekken ook tot liet amendement-do Bruin, kan s,pr. niet, la. omdat dit niet unaniem door de leden geWenscht wordt. AVist spr., dat deze bepaling evenveel instemming zou hebben dan de andere, dan zon sipr. allicht bereid zijn hoon tö stappen over zijn bezwaar da vorband met zijn persoonlijk gestel, dat niet itegen avondvergaderingen bostamld is. Hij heeft daaromtrent een proef genomen, maar die is niet meegevallen. Maar in do tweede plaatsi zijn er ook verslaggevers, dio do zittingen' moeten bij wonen en wiier groote Work eerst begint, wanneer het werk der lieden is afgdtoopen en die dus een groot gedeelte van hun nachtrust zouden gaan missen. Spr. adviseert dus op deze gronden oan hot amendement-de Bruin tc verwerpen. Het voorstel v'an de 3 raadsleden kan met instemming an den voorzitter worden aan genomen. Do heer Go uk a kan bij de motieven van den voorzitter er nog een voegen deze zaal leent zich absoluut niet voor avondver gaderingen, ternauwernood voor vergade ringen over dag. Er is hier geen behoorlijke ventilatie, en dat bemerkt men eerst recht, wanneer dc lichten zijn aangestoken. Do heer mr, Jansen meent, dat de Raad, na hetgeen de voorzitter daaromtrent heeft in het midden gebracht, tegen de rogoling, waarmedo deze zich verconigt, geen ernstig verzat zal stelten. Maar,vraagt hij, moot daar niet bijgevoegd worden „behoudens het bepaalde bij art. 40 der Gemeentewet". Moet niet in de Bepa ling uitgedrukt worden, dat da regeling ge schiedt met behoudt van het bcpnaldo bij dat art. 40? Do V o ot zittel- wil er in. do eerste plaats op wijzen, dat de voorstellers reeds hebben erkend, dat het beleggen der ver gaderingen des voorzitters is, en daarom bobben ingelast de woorden „in den regel", maar zou hot voorstel zoo zijn' gedaan, dat het in strijd wares met art. 40 der Gemeente wet, dan zou spr. art. 70 dier wot moeten toepassen. Do hoer dc Groot stelt de welwillend heid des voorzitters op hoogen prijs, en daarom spijt hem het beginsel, dat de voor zitter nu voorop stelt. Er is bij een -vroe gere gelegenheid een uitvoerig© discussie geweest over eenzelfde voorstel, te- vinden in do Handelingen van den Gemeenteraad jaargang 1S92, bladz. 1-14, welke tot re sultaat had, dat het voorstel met 11 tegen 7 stemmen werd aangenomen. Door den toenmaligen Burgemeester Werd art. 70 toegepast, en' den Minister zond 't besluit terug met een viertal wenken, waaraan gevolg werd gegeven, Waarna het Word goedgekeurd, althans na dien werden geen aanmailcingon gemaakt en het Regle ment is jarenlang van toepassing geweest. Tocri waren óók in die bepaling opgeno men do uren, waarop de vergaderingen moesten gehouden worden. Hiermede is ook de opmerking van mr. Jansen beantwoordt: liet spreekt trouwens vanzelf, dat art. 40 der Gemeentewet van kracht blijft. De hoer de Bruin vraagt, of het niet beter is, het amendement, door hem voor gesteld, eerst in stemming te Brengen. Do Voorzitter merkt op, dat hij toch hot recht zou höhben, en allicht daarvan een gebruik maken, om van die bepaling af te wijken. Do heer W'ittkampf zou het amen dement-do Bruin we! hebben willen steu nen, maar na do woorden van den voor zitter, ziet bij daarin geen heil meer. De heer de Bruin kan zich voorstellen, dat do voorzitter aan het verzoek der ver slaggevers waardo hecht, maar gesteld, clat de meerderheid van den Raad de avondver gaderingen wenscht, zou de voorzitter dan dien wensch nogeeren ten verzoeke der verslaggevers De Voorzitter merkt op, dat wij lo ven in een socialen tijd c-n waar hij kan, logt hij zijn oor te luisteren, om te weten welke wensch en gekoesterd worden. En nu kwam van deze minder bedeelde zijde een bezwaar, dat spr. ernstig genoeg voorkwam. Maar bovendien heeft sipr. dat bezwaar niet in de eerste plaats gesteld, maar hij heefter op gewezen, dat do RaadMedenniet unaniem op avondzittingen gesteld zijn, zelfs ©enigen daar ernstig bezwaar tegen hebben, terwijl bij bovendien melding maakte Van de na- deeligo gevolgen voor zich zelf. Na een avondvergadering kan spr. do eerste uren van den nacht door overspanning niet sla pen. Wat het bezwaar der verslaggover., be- troft, heeft spr. er op gewezen, dat hun werk eigenlijk eerst begint als de raads leden naar huis gaan, om uit tc. rusten van de vemioe ie nissen dor zitting. Do hoer de Groot heeft wel 12 maal den wensch uitgesproken, om de zittingen des avonds tc doen' plaats hebben. Spr. is persoonlijk vóór avondzittingen, omdat voor hem en voor vele leden met hem, do middagzittingen met liet oog op hunne zaken, zeer lastig zijn. Maar waar spr. hoort, dal er gezondheklsiuozwaren tegen do avondzittingen worden aangevoerd, zal hij daarop niet verder aandringen.. Do hedr do Bruin, trekt hierna zijn amendement in. Het voorstel der 3 raadsleden wondt hier na met algomeene stemmen, zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Arb'od dors tu int jris. Ton slotte werd in behandeling gcnotmcin het voorstel om een proef te nemen met het uitgeven van grond voor arbeiders- tuintjes. Do heer Koopman s is het mot B. en "W. eens, dat i.et as een schoon voorstel. Maar spr. is niet erg gerust op hot wel slagen, van die proef. Spr. is een leek in do konnis van dein grond, maar zou daarom gaarao het advies van een deskun dige gezien hebben. Het lijkt liean ongeluk kige grond voor dit doel tel zijn, omdat er veel zand in voorkomt. Spr. zou het toe juichen, a's de workman voor weinig geld de beschikking over een goed stukje grond kreeg, maar als hij met hard werken toch geen resultaat zal bereiken, dan vindt hij hot niet goed. Spr. vraagt dus. nu: Is daar omtrent deskundig advies ingewonnen? Do heer Smit is ook geen deskundige inaair herinnert zich, dat in de vergadering der Goudss, voor do Gemeen tewerk en den heer Dominicus gevraagd werd, of de grond goed was voor tuinderij. Deze heeft daar op ten antwoord gegeven, dat die daarvoor ten eenemnale ongeschikt was. Do heer v. Westendorp deelt mede, dat deze kwestie uitvoerig besproken is in do Commissie vooir het Grondbedrijf. Er zijn in do complex stukjes, waarvan bet eene wat minder, het andere wat bctelr is. Die uitgegeven zulten worden, zijn ech ter zeer good voor het dool: te gebruiken en de voorlichting van den opzichter zal zeer zeker aan de huurders niet onthouden worden bij de keuzo van wat daarop ge kweekt zal kunnen worden. De heer do Bruin kan zich niet aan sluiten bij de loftuitingen van de vorige sprekers. Spr. geloolt niet, dat de fabrieks arbeider, die zich in de- fabriek moe en stijf gewerkt heeft, zoo'n tuintje zal gaan bewerken. Ook acht spr. hei zelfs niet g;>- wenscht, omdat hij liicver zou zien, dat een verkorting van den arbeid werd be vorderd. klaar spr. wil nog op iets andere wij zen. Onder punt 3 komt een eigenaardige bepaling voor, n.l. hot verbod van Zon- dagsarbeid. De heer Smit hooft reeds gewaagd van de besprekingen die in Gemeentewerken zijn gehouden, maar spr. wil medodeelcn, dat daarbij ook is gezegd, dat de Zondags rust van den een gaat ten kosten van don ander. Immers, willen do huurders op Kondag iets in htm tuintje verrichten, dan loopt de rust van "'den opzichter gevaar, omdat zij aan dozen vergunning moeten viragien. Maar bovendien, waarom zou de Gom. den eisch stellen, dat er op Zondag in die tuintjes niets gedaan mag worden? Als dc huurder daar wat te doen hoeft, waarom zou hij dat dan niet mogen doen? Spr. is geen voorstander van absolute Zondagsrust en er zijn in den Raad ver schillende leden, die hetzelfde standpunt innemen. Do antirevolutionaire ted'in mo gen daar vóór zijn, dc katholieken daaren tegen niet De heer No let: Ik wel. Do heer de Bruin: De katholieken rei zen en trekken op Zondag en gaan uit. Zijn er, vraagt hij, zulke ernstige motieven voor dio bepaling? Mogen ze b.v. hun tuintjes op Zondag niet aan familieleden of vrienden laten zien? Zijn dio algemeene voorschriften niet aan to vullen met de woorden „in den re gel"? Spr. doet 'daartoe het voorstel. Do Voorz. raadt aan, meer hoopvol strand te zijn tegenover die tuintjes. Als „zwart" Schiedam daardoor tc veranderen is in „groen" Schiedam, dan moet men dat zeker apprecioeren. Ook moet men niet reeds to voren den grond afkeuren. Er zijn in het complex bepaald goede stukken, al zullen er mis schien ook minder goede onder voorkomen, dat ziet men overal, en komt zelfs in don Raad voor. Do mogelijkheid is gelaten, om enkele werkzaam heden, dio onvermijdelijk zijn, te verrichten, door Vergunning daarvoor te vragon. Een warmoezier zal h.V. zijn broei bakkon Zondagsochtends moeiten lichten en 's avonds weor sluiten, en dat kim roods Zaterdags gevraagd worden, zoodat de Zondagsrust van den opzichter geen gevaar loopt. Als iots vorgeten is to doen, geen opzet blijkt, zal daarvan geein last onder vonden worden. B. on W. gelooven dan ook dat ar hoegenaamd geen bezwaar tegen doze bepaling gemaakt zal worden. De hoor Smit zal niot veel meer zoggen alleen wil hij nog iets zeggen over don min dor (vaardigen grond. Waar de Voor zitter spreekt van moer cn minder goede stukken, herhaalt hij, dat do opzichter ge zegd heeft, dat ze volstrekt ongeschikt zijn. Wat do bewering van den heer de Bruin betreft, dat hij weinig heil van die proof verwacht, wil spr. er op wijzen, dat do Vincontiusverecnigingcn in Frankrijk gratis gronden uitgeven in belangrijke hoeveel heden, zoodat do waardo daarvan over dui zenden guldens loopt. Dat de zaak dus le vensvatbaarheid heeft, blijkt daaruit dui delijk. Do lieer do Groot heeft met zeer veel vrougdc het voorstel gelezen, maar is toch voor den uitslag bang. liet groote voordeel, voor dc arbeiders bevolking, dio ligt, in Tbezit van tuintjes, is, 'dat "zo in eeri Betera omgeving zup loven, maar wie hunner zal 15 a 20 mumtes loopon om in' zoo'n tuintje te gaan werken? Wil dit in goede aande vallen, dan moet men er woningen rondom bouwen'. 1 De Voorzitter waarschuwt, dat dergelijke wenschen zal blijken, dat de mieux est Fcnncmi du bicn. Wat do heet do Groot noemt, is zeker liet ideaal, maar dat kan: voorloopig tooh niot oen serieus plan zijn. De heer v. Westendorp zegt, dat de afstand niot zoo groot is. Het stuk grónd dat voor uitgifte bestemd is, ligt naast het terrein der firma Landman, en in do na bijheid daarvan, wonen tal van arbeiders Spr. vindt het jammer, dat vteet van het gesprokenei hier is gezegd. Waar bijna, alle sprekers sympathie betuigen voor het voer steil, voegen zij daar allen ook bezwaronhij Als de proef niet slaagt, dan is er een jau verloren gegaan. Maar laten de voorstan. ders nu tooh niet vooraf de zaak beder ven met heit te berde brengen van allerlei bezwaren. Voor 15 Februari moeten de gegadigden zich daarvoor aanmelden, en dan kan «o. zien worden, of dat aantal voldoende is, D0 grond is heusch niet zoo slecht als men hier zegt. De ondervinding, die met, de gronden in de Keilen is opgedaan', geeft daarvan het bewijs. De verpachting dier gronden heeft voel opgebracht, zooals de hoen-en weten. Do beer v. d. Schalk wol in de feorslo plaats zeggen, dat hij met vreugde het voor stol hooft begroot en. dat dergelijke tuintjes mogelijk zijn, is reeds gebleken. Als men in Berlijn aankomt, ziet men daar ecu groot complex van zulke tuintjes en daarin werken de arbeiders en brengen er den dag met hun gezin doer. Zij nemen dan Brood enz, daarheen mede. Het art. 3, vreest spr., zal hier echtere® boletsiel zijn. Spr. stelt zich voor, dnt demon- schen daar Zondags en fimilJi heengaan om daarin met dB kindoren te werken. En waar om, vraagt spr., zonden daar ook geen loodsjes mogen, geplaatst woiden om daar in b.v. gereedschappen en stooltjes ber gen? Juist in Berlijn ziet men loodsjes en prieeltjes in dio tuintjes cn dat slaat riet leelijk. Do hear v.Wes ten dorp: Daar kun nen ze vergunning voor krijgen. Do heer v. d. Schalk: Dat zio ik nu ook. Spr. zal voor hot voorstel stemmen. Wat betreft hetgeen, de heer Smit heeft gezegd, daaromtrent wil spr. opmerken,dat in do Keilen de grond is opgespoten met zand, klei cn veen, cn toon dit terrein zou opgespoten worden, heeft spr. den i-aad gegeven, te bopa'en, dat de bovenste laag per só geen zand zou mogen zijn. Als daar op gölet is, dan is de gehcele oppervlakte voor bebouwing good. Dc heer Gouka hoeft geen principieel bezwaar tegen het voorstel, maar zou toch gaarne tweo dingen veranderd zien. Inde te plaats een redactiewijziging, in Je tweede plaats een aanvulling aa;ri wien de vergun ning moet worden gevraagd. Do heer v. Westendorp merkt op dat, wat door B. on W. aan den Raad is overgelegd, geen „verordening" ia, maar een toelichting van de wijze,waarop B. en W. zich do zaak voorstellen. Do heer Smit verklaart, dat bij do „zegsman" niet is van de bewering, dat do grond niet goeil is, maar alleen beeft hij zich verbaasd, dat dit voorste! bij den Raad wordt ingediend, steunende op liet advies van den opzichter Dominicus, dio to voren vc'rklaard had, dat de grond voor tuinderij volstrekt ongeschikt was. Do heer v, Wres ten do rp begrijpt er niets van: Wareneer heeft de opzichterdat dan gezegd? vraagt spr. De heer Smit herinnert het zich Bost, maar misschien is het den heer v. Westen dorp ontgaan. Do hoer Gouka acht hot toch wel wat onwaarschijnlijk. Maar een feit is het, in elk geval, dat de aard van den grond te genwoordig van minder heteekenis is dan vroeger, omdat die nu met aanwending van kunstmiddelen gewoonlijk zonder voel moei te goed te maken is. Do heer Koopmans wil, in tegenstel ling van den heer de Bruin, als zijn mee- ning uifs,preken, dat de fabrieks- maar ook andere arbeiidcrs, wel een stukje grond willen bewerken, mits het geen ondank bare grond is. Ilij vraagt de toezegging dat, mocht deze grond onverhoop't niet goed blijken te zijn, dan andere grond daarvoor zal worden aan- gewezen. Hij zal nu vóór het voorstel stem men. Het voorstel wordt daarna met algemeens s-taminon goodgekeu rd AM; K A. 5 Fehr.,Tivo!i Schouwburg. 8 uur, Rottenl. Tooneelisten. .De Straatzangeres.^ 5 Groote Schouwburg, 8 u. Multatuli's Vorstenschool, 0 r Groote Schouwburg. 8 it. N. V. He' Tooneel. Een ghcneughlyck Talel- spcelken. u. Elckerlyc, 7 Groote Doeleznnl, R'dam. 8 u. Con cert door ïlnter Nos", mot medew, van Miu-ie Russer en Hans Kindier» 7 Circus. 2i/a u. Spaei's Ensemble met medew. van Mevr. Kloos en d® Ur. A. B. II. Verhejj 7 Groote Schouwburg. 8 u. Hot Ze- deljjk Bewustzijn. 7 Tlvoli Schouwburg. 2i/a u. Matmee concert door het Triester Kwartet. 7 Tivoli Schouwburg. 8 u, Kon. Ver. Het Ned. Tooneel. Cliampignol leg® -wil en dank.

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2