pen. Z. i. zou daardoor de kracht der vloot verzwakt worden, welke meening ge grond is op de ondervinding, opgedaan in den oorlog tusschen Rusland en Japan. BINNENLAND. Yan het Hof. II. M. de Koningin-Moeder is voorne mens met de Prinses van Erbach Dinsdag middag t.en 4 uur bij tc wonen de voordracht door dr. Martin ter gelegenheid van dc ten toonstelling van oude kunst in de Archief gebouw op het Plein, le 's-Gravenluige ie houden. H. M. de Koningin heeft aan de Ver- eeniging Oudheidkamer van Rlienen en Omstreken 25 geschonken als bijdrage in de kosten, verbonden aan de oprichting van een eenvoudig gedenkteeken, ter herinne ring aan het verblijf tc Khenen van Frede- rik van de Palts, koning van Bohemen, een kleinzoon van Prins "Willem I. Consul-generaal te Hongkong, Bij Kon. Resl. is do heer J. II, de Reus, consul-generaal op non-activitcit, herplaatst in actieven dienst en benoemd tot consul- generaal der Nederlanden tc Hongkong. Staatscourant no. 50 bevat eon Koninklijk besluit, waarbij wordt overwogen, dat voor zien moet worden in de betrekking vair bezoldigd consul-generaal te Beyrouth; dat daarvoor op hot oogenblik niemand beschikbaar is uit het korps beroepscon suls; dat voor de richtige vervulling der hier- bovengenoemde betrekking het noodig is daarvoor iemand aan te wijzen die in het bijzonder op do hoogte is van de handels toestanden in de Levant; dat blijkens verschillende van zijn hand verschenen geschriften en van verscheidene bevoegde zijden ingekomen berichten, zulks het geval is met den heer A. Hotz, koop man te Ts-Gravenhago. dat daarom bepaald wordt, dat tot con sul-generaal der Nederlanden le Beyrouth, op een jaarwedde van f5000, woidt be noemd do heer A. Hotz. Bovendie». wordt hem toegekend een be drag van I 1500 's jaars a's verblijfsvergoe ding en £2500 voor vestigingskosten. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon. Besl. is benoemd tot ridder in de orde van Ornnje-Nassau, do expediteur bij do algemeeue secretarie in Nederl.- Iridië, L. B. Wolter. Personalia. Zaterdag vierde kapitein M. Engelsman, van den Rotterdamschen Lioyd, zijn 25-ja- rig jubileum bij de Java-lijn. Bij die gele genheid wapperde de Lloydsvlag van het kantoorgebouw en werden hem door diicc- tie on gezagvoerders fraaie geschenken aan geboden. De heer J. F. H. Koopman w.i. is be noemd tot ingenieur bij de Flesschenfnbiiek „Delft", te Delft. Jiir. mr. V, K. Feith. -j* Gisteren, Zondag, is te 's-Gravenlmge overleden jhr. mr. lheter Ruiger Feith, se dert IS7S tot voor korten tijd vice-president van den Hoogen Raad, uit welk ambt hij wegens gezondheidsredenen ontslag nam, die hem ook noopten voor het presidium v.ui het hoogste rechtscollege, waarvan hij het oudste lid was, toen dit openkwam, ie be danken. Mr. Feith was, voor hij in den Hoogen Raad als raadsheer zitting kreeg, rechter te Amsterdam en voorzitter van de staatscommissie tot herziening van het Bur gerlijk Wetboek en curator van de univer siteit te Leiden. Mr. Feith werd in 1S37 te Amsterdam geboren, promoveerde in 1859 aldaar in de rechten op proefschrift ,,De leer der culpa in de verbintenissen". Bekend zijn verschil lende artikelen van hom in tijdschriften. De overledene was ridder in de orde vim 'den Nederlandschen Leeuw. Uit Indlë. Bij de familie hier te lande is bericht ontvangen, dat de le luit. der infanterie, A. I. C-. Waaldijk, op patrouille in Atjch is overleden. (I ouver ncmenls-koff i eoogst. Blijkens een telegram van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië van 27 Fe bruari, wordt de gouvernements-koffieoogst op Java voor dit jaar geraamd op 34,000 pikols. (sSt -Ct.") De toestand in de S. D. A. P. Alen meldt uit Utrecht aan „liet Volk": „Gisteren deelde Mondeis schriftelijk u m de afdeeiing Utrecht der S. D. A. 1'. mede, dat hij zijn mandaten in Raad en Staten Ier beschikking vnn dc afdeding stelde. lieden echter heeft Mendek op grond van oen door hom beleedigend geacht artikel in „de Stem des Volks", aan Raad en Staten mede gedeeld, dat hij zijn lidmaatschap dier col leges neerlegt. Vermoedelijk bedoelt nu-. Men dok ecti redactioneel artikel in ons Utrechtseh „par tijblad"*, waarin verbazing werd uitgedrukt, dat hij niet aanstonds na zijn uittreden vit de 8. D. A. P. zijn mandaten neergelegd jiad, terwijl hij toch vroeger verklaard had dit te zullen doen, en terwijl al zijn vroe ger verkondigde organisatorische opvattin gen dit ook meebrachten." Naar de „Tribune" mededeelt, hebben thans reeds te R'dam,Den Haag, Utrecht, Lei den, Zwolle en Leeuwarden bijeenkomsten van groepen plaats gehad, die zich direct na het referendum als aïdeelingen der nieuwe partij zullen constiluocrcn. Te Amsterdam vindt morgen een dergelijke bijeenkomst plaats. Zedelijke verbetering van Gevangenen. De algemoene vergadering van liet Ge nootschap tot zedelijke verbetering dor ge vangenen, afd. den Haag, keurde het jaar verslag goed. Door 81 personen werd dè hulp der afdeeüng ingeroepen, van wie er 13 werden afgewezen, aan 20 kleine on dersteuningen verstrekt, terwijl de overigen op andere wijze werden geholpen, onder wie er echter waren, die geen gebruikmaak ten van de hen aangeboden betrekking. De afgevaardigden ter algemeene verga dering to Amsterdam, zullen daar hot „Brailleschrift" als geschikte bezigheid voor gevangenen aanbevelen. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren J. A. Tours, mr. H. C. Dresselhuijs en mr. II. van Goudoever. VLAARDINGEN, 1 Maart. Voor do af deeiing Vlaardingen van den Algemeen Ne- dcrlandsehen Metaalbevverkersboud, trad Za terdagavond in de bovenzaal van den „lloi- landsclien Tuin" als spreker op de heer W. F. Dekker, van Amsterdam, met het onder werp „De zegeningen van liet Arbeids contract". Uit de ervaringen die spreker als bonds voorzitter in dezen tijd heeft opgedaan, in zake het arbeid.-contract, deelde hij inteies- sante staaltjes mee, vooral die van de uit sluiting bij den fabr^-tuit Klep, tc Breda, welke strijd is geëindigd met een overwin ning door de arbeiders. Onze bond, aldus spr., weert zich goed in dezen tijd. Door haar invloed is het contract hij dc firma De Jong alhier, het beste onder de metaalbewerkers te Vlaardingen. Spr.'s conclusie in 't algemeen was, dat dc toe stand voor ongeorganiseerden dezelfde is ge bleven als voorheen, doch voor de georgar.i- sccrderi beter is geworden. Tiet arbeidscon tract heeft door z'n slechte bepalingen do lauwe r oeiders wakker geschud. De orga nisaties zijn er sterker op geworden, cn om vallend is het to zien, dat dc christelijke vakorganisaties, die het arbeidscontract voor- heen toejuichten, zich (hans er eveneens tegen verzetten. Na deze rede werden ccmge viagen gesteld, welke door spreker uitvoerig werden beantwoord. OVERSCHIE, 27 Februari. De politie te Rotterdam heeft in den afgeloopen nacht in den Rosehhoek aldaar aangebonden den land bouwer P. v. d. B., van hier. De man was in het «Algemeen Politieblad" gesignaleerd, omdat hjj, als milicien in het 33ste land weerdistrict, niet aan zijn militieplichten voldaan had. STADSNIEUWST"""" Zilveren jnbilé. Zondag herdacht de heer F. Reder den dag, waarop hij voor 25 jaren nis brouw meester aan do bierbrouwerij „De Grif fioen" alhier werd aangesteld. De vlag wap perde bij die gelegenheid ,van de fabriek. Tot ontvangst van den jubilaris waren op bet kantoor aanwezig, de directeur, de heer F. .T. C. v. d. Schalk, zijn compag non, de heer J. M. v. d. Schalk, henevens de heeren J. C. J. v. d. Schalk uit Rijs wijk, en A. v. d. Schalk, beide mede aan de brouwerij verbonden, alsook dc heer J. v. d. Schalk, uit Rotterdam. Verder waren tegenwoordig het kantoorpersoneel, de chef machinist, do meesterknecht der distilleer derij, de reiziger der firma, cn een deputa tie, bestaande uit vier werklieden, van het personeel. Per rijtuig van zijn woning afgehaald, verscheen de jubiliaris met zijn familie om streeks 11 uur op het met groen en bloemen versierde kantoor. Onmiddellijk nam de heer J. M. v. d. Schalk het woord. Mot hooge waardocring sprak hij van don man, die door nauwge zette plichtsbetrachting zoo goed bij de firma staat aangeschreven. Hij schetste in hartelijke bewoordingen den werkzamen brouwmeester en den huinancn mensch voor zijn ondergeschikten, en hoopte, dat do jubilaris nog vele jaren aan „De Grif fioen" verbonden zou zijn. Met een har- telijken handdruk overhandigde hij hom, ook namens zijn compagnon, een geschenk onder couvert. Daarna nam do chef-machinist, de heer Gravestein, het woord, die den heer Reder hartelijk gclukwenschte met zijn jubileum. Hij schetste den kameraad, die door zijn aangenamen omgang, ieder voor zich wist in te nemen. Daarom ook rekende spreker zich gelukkig den jubilaris zijn vriend te mogen noemen, en gaf hom de verzekering, dat die vriendschap dan ook door niets of niemand verbroken kan worden. Mede namens het kantoorpersoneel, den meester knecht der distilleerderij, den reiziger cn de heeren J. C. J. en A. v. d. Schalk bood hij den jubilaris een buffet aan, ver gezeld van een door den heer A. de Lange prachtig uitgevoerde callxgrafische opdracht ondei rnededeeling, dat het jiem hoogst aangenaam was te verklaren, dat alle ge noemde heeren met sympathie hadden in gestemd met hel aanbieden ,vari dit ge schenk. Tot slot sprak de heer Penning. Het was eigenlijk onnoodig, zeide hij, iets toe te voegen aan de hartelijke woorden, door beide vorige sprekers tot den jubilaris ge richt. Wanneer men 25 jaar zijn plicht heeft gedaan en zoo gehuldigd wordt als de ju bilaris, dan kan men tevreden zijn; spre ker wilde echter ,nu het den brouw meester gold, nog iets in het midden bren gen. Hij sprak over de vele verbeteringen in do afgeloopen 25 jaar tot stand geko men, over veel, dat was gekomen en ge gaan. Hij herdacht diegenen, welke waren heengegaan, en die hij zoo oneindig gaarne had willen behouden, de twee onvergete lijke patroons, de heeren J. M. v. d. Schalk Sr., en W. C. v. d. Schalk. Wat loefden zij met lmn personeel model Wat was het toch te betreuren, dat mijnheer Willem door omstandigheden zijn gouden jubileum niet onder ons heeft kunnen vie ren. Spreker eindigde met den jubilaris toe te wenschen, dat hij den ijver en werklust, die hem steeds hadden gekenmerkt, nog jaren zou behouden, tot heil van zijn ge zin en van de brouwerij. Daarna werd de eorewijn aangeboden en begaven zich de op het kantoor aanwezigen naar de fabriek. De, gezellen die zich daar hadden verzameld, brachten den jubilaris een spontane hulde door een feestlied te zingen. Met een hartelijke toespraak van den heer G. Breure, werd hem een artis tieke lamp aangeboden. Diep geroerd dankte de jubilaris voor do hem gebrachte hulde, cn hoopte nog jaren lang zijn krachten te wijden aan den bloei van de brouwerij „Do Griffioen". Steenen roer brood. In antwoord op do uitnoodiging tot hij woning dor door do Bestuurdersbond tc houden vergadering in „Constantia", heeft de heer T. S. Goslinga, het volgende schrij ven aan de S. B. B. gericht: Schiedam, 27 Febr. 1909. Aan! i den Schiedamschen Bestuurdersbond. Mijne Heeren! In antwoord op uw uitnoodiging om a.s. Maandag 1 Maart, te komen debaltecren in een door uwen bond uitgoschroven ver gadering, deel ik u door dozen mede, dat daaraan door mij geen gevolg zal worden gegeven. Het zij mij vergund, u mede te doe len op welke gronden dit mijn besluit rust. In dc eerste en voornaamste plaats kom ik niet, omdat er tusschen den spreker, den heer De Bruin, cn mij, op het gebied van politieke on sociale beginselen, een te diepe kloof is. Gelijk reeds uit de aan kondiging van het onderwerp blijkt, meent de heer Do Bruin, dat ik aan de menschen steonen wil geven waar ze brood behoeven, terwijl het mijn innige overtuiging is, dat het socialisme met al zijn schoone en on vervulbare beloften, feitelijk datgene doet waarvan hot zijn principieolc tegenstan ders beschuldigt. Elke gemeenschappelij ke grondslag voor een vruchtbare discus sie ontbreekt derhalve. Het debat kan dus geen resultaat hebben cn voor nuttelooze twistgesprekken ontbreekt mij tijd en lust. In de tweede plaats kom ik niet, daar ik mijn standpunt in de openbare zittingen van den raad, naar ik meen, voldoende heb uiteengezet en de burgerij dus daar mede bekend kan worden geacht. Het waar achtig belang van den werkloozcn arbeider heeft mij daarbij gedreven. Dit belang brengt mode, dat hij niet verlaagd wordt tot een gealimenteerdo van stad of staat, maar dat hij opgewekt, gesteund on gestaald worde om niet alleen in dagen van voorspoed, maar ook bij tegenslag als onafhankelijk man zijn brood to eten. Mocht een aan mij geestverwante orga nisatie cr prijs op stellen mijn houding in den Raad nader te hooren toelichten, dan zou ik geen bezwaar hebben dit te doen, doch uw bond acht ik daartoe niet do vcor mij aangewezen plaats. Kunst aan liet Yolk. In de zaal van de S. O. Y. werd ginler- avond het 2de Beethoven-concert gegeven, waarbij ook nu, evenals de vorige maal, de heeren A. B. II. Verheij (piano), en L. Wolff (viool), het instrumentale gedeelte ten uitvoer brachten, terwijl de heer Th. De Nijs zijn medewerking voor het vocale deel ver leende. In de eerste afdeeiing werden 2 sonaten voor piano en viool ten gehoore gebracht (opus 30 no. 3 in G, en opus 24 in F), welke beide over 't algemeen een uitmun tende vertolking ten deel viel. IClonk in het eerste deel van de eerste sonate de viool soms wat ruw en te scherp, do beide andere doelen, zoowel de Menuet, voldeden des te beter en kon men het meesterlijk samenspel bewonderen. En wie kwam later niet onder den indruk van het gevoelvolle spel van den heet- Wolff, in het Adagio van de F-dur Sonate, wel een der meest dankbare en meest ge speelde der tien sonaten voor piano en viool. En wie bewondert niet liet fraaie piano spel van den heer Verheij. niet alleen om de groote teehnisxdie vaardigheid, maar nog meer om de zeer artistieke wijze, waarop hij zijn partij verto'kfe. 't Is daarom bijna onnoodig te seggen, dat deze schitterende eigenschappen ten hoog ste uitkwamen in dc Sonate op. 47, de Krcufc- zer-sonate Dit grandiose werk, met de kunstige varia- tien, wel een der grootste op dit gebied, stelt bijzonder zware cischen aan beide uitvoerders, aan welke de heeren volkomen hebben vol daan, den hoorder een groot kunstgenot ver schaffende. Deze Sonate, in 1803 door Beethoven ge componeerd voor Bridgetower, een Engekch kunstenaar, en die haar liet eerst uitvoerde, werd later door Beethoven opgedragen aan Kreutzer (17G61831), een der beroemdste violisten van zijn tijd, die o. a. op een zijner kunstreizen ook Holland bezocht. In 1S96 bevond Kreutzer zich in liet gevolg van Ber- nadotte, te Wcenen, alwaar hij Beethoven leerde kennen en die hem toen met de op dracht zijner compositie vereerde. Men zegt, dat Kreutzer de Sonate nooit in 't openbaar heeft gespeeld. Tusschen de beide Sonaten in de eerste afdeeiing,. bracht de heer Th. De Nijs de Liedcrcychis „An die ferne Gelichte", ge dicht van A. Jeittelcs, ten gehoore. Met zijn rnooi, beschaafd, zeer sympathiek l.-iri- tongeluid, gaf de voordracht dezer nooic zangen, uitstekend door den lieer Verheij be geleid, veel te genieten. Niet dikwijls kom! dit nummer oj> de concertprogramma's voor, en zal deze uitvoering daarom zeer gewaar deerd zijn. Volgens enkele Beethoven-biografen, zou bij het componecren van dit lied, de inspi ratie te danken zijn geweest aan de liefde, zij het ook een kortstondige, wanhopige, welke Beethoven had opgevat voor gravin Giulicta Giucciardi, aan wie hij ook de „Mondschein Sonate" (voor piano) heeft ge wijd. Anderen meenen dat Therese 'Bruns wick of Amalia von Sehald. de uitverkorenen zijns harten waren. Wat hiervan zij, zeker is het, dal deze drie vrouwen in het overigens weinig bewogen liefdeleven vnn Beethoven wel een plaats, doch slochts van voorbijgaanden aard, innamen. Gelukkig misschien voor de menschheid, die zijn werken weet te begrijpen, dat iez; liefdesgeschiedenissen zulk verloop namen Nu kon de groote meester zijn onberispelijk jonggczcUenleven geheel aan de k-unst. welke hem boven alles ter harte ging. wijden. Zoo is dus ook deze Beethoven-avond wel oen succes geweest, wat uitvoering en kunstgenot betreft, doch wij hadden gehoopt dal er moer belangstelling zou geweest rijn, en wij verwachten dan ook. dat de af wezigen bij de laatste uilvoering, op 14 Maart, hun geleden schade zullen inhalen, want. behalve de heeren Wolff en Verheij, zullen de heer Eberlé, violoncellist, en me juffrouw Marie Rasser, een goed bekende zangeres, hun medewerking geven; een avond welke veel goeds belooft. Clir Gelioelonlhonders-vemn/ghig, I nde gewone Zaterdagavomlbijcenkomst van do Chr. Geh. Onth. Vereeniging, in de Korte Kerkstraat alhier, trad eergisteravond als spreker op de heer Bulten, die oen aanschouwelijke verhandeling gaf over de nadoelen van het drankgebruik. Na gede monstreerd te hebben het verschil tusschen natuurkundige cn scheikundige werking van stoffen, liet hij zien, hoe alcohol gemaakt kan worden, en welke eigenschappen die bezit, waardoor zo gemakkelijk te herken nen is. Daarna behandelde spr. de invloed van den alcohol op het eiwit, dat een zoo belangrijke sto fin het mensehelijk lichaam is, om ten slotte door grafische voorstellin gen te doen zien de uitgaven aan alcohol in verhouding tot de huurpenningen en huishoudelijke uitgaven, en den invloed door den alcohol op misdaden. Deze lezing met de chemische proeven werd met groo te belangstelling gevolgd, en zal zeker wel een goed propagandamiddel blijken te zijn. Vrijdag 5 Maart a.s. zal in het gebouw der Spoelingvereeniging een vergadering plaats hebben van deelhebbers in de Schie- damsche onderlinge Brandvvaarborgmaal- schappij. Blijkens achterstaande advertentie kun nen voor plaatsing voor den cursus tot op leiding van Bewaarscboolhouderessen nieu we leerlingen worden aangegeven. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar die advertentie. Nabij de ruïne van Mathenosse, is bij het maken van den bemalingskelder, behalve eenig aardewerk en steonen kogels, ook op gegraven con bronzen donderbus, vermoede lijk van den allerouclsten gegoten vorm, waarin dat geschut hier te lande bekend was. Als gietwerk is het zeer ruw en voor zoover te zien is, is van versiering geen sprake geweest. Het stuk wordt in het ge meente-museum alhier geplaatst. Voor een paar dagen hebben wij mede gedeeld dat door een kassier bij do politie was kennis gegeven van het ter inwisseling aanbieden van vreemd valsch geld. Een onderzoek heeft echter aan hot lioht gebracht dat de bedoelde stukken niet als gangbare munt ter inwisseling waren aan geboden, maar dat liet penningen waren, waarvan <le eigenaren de waarde wildon weten. Do 71-jarige B. Munnik is vanmorgen omstreeks 9 uur iu de Boterstraat gevallen. Hij werd binnengedragen in de branderij van den heer v. Gent, waar een dokter con stateerde dat 's mans heupbeen gebroken was. Per brancard is hij daarop naar zijn woning in het Proveniershuis gebracht. Van een meisje dat boodschappen -noest doen is Zaterdagnamiddag op straat uit een papiertje een kwartje en een dubbeltje ont vreemd door een jongen die daarmede liaau- tig wegliep. De jongen wordt opgespoord. Gisteravond is aan het poli tie-bureau, verbonden C. II., wonende in de Prinsen- steeg, die door eenigc buren, die op het ge roep zijner vrouw van „moord", zijn woning waren binnengedrongen, eenigszins harT handig was duidelijk gemaakt, dat hij zijn vrouw niet behoorde te mishandelen. Hij had hierbij eenige verwondingen aan het hoofd opgeloopen. S. T. M. Gedurende de maand Februari vervoerde de paardentram alhier 12878 passagiers. Aan het postkantooralhier, werd gedurende de maand Febr. 1909 ingelegd f 18,268.39 terugbetaald f'11,562.73. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7293. AGENDA. 1 Maart. Condantia. 8 uur. P. de Bruin. Steenen voor Brood 1 Groote Schouwburg. 8 uur. N. Ned. Opera. Déïdamia 4 s Groote Doelezaal, Rotterdam. 8 uur Nat. Ver. v. d. Volkszang. Heye- Viering. 1 j Geb. v, K. en W., Rotterdam. 8 u. Nat. Ver. v. cl. Volkszang. Heye- Viering. 1 en 3 Maait. Tivoli Schouwburg. Vereen. Rotterd. Tooneelisten. De zwarie dokter. 2 Gemeenteraad Schiedam. 2 uur. 2 Volkshuis. 8 u. Vereen. «De Dage raad", Openb. vergadering"W. A, Veenendaal. over Multatuü. 2 s Lok. Patrimonium. 8 uur. Nederl. Patroonsvereen. Boaz. Ledenvergad, 2 Groote Schouwburg. 8 uur. Een faillissement. 2 j> Tivoli Schouwburg. 8 u. N. V. Het Toon eel. Mercadet. 3 Spoel, Vereen, tl/a uur, Algem Verg. N. V. Schied. Kunstsmederij en Mach.fabriek v/h. G. J, Vin cent Co. 3 en 10 Mnart. Volksbuis, 8 u. IJooger Volksonderwijs, prof. J. te YVinkel. «Hooft en zijn kring." 3 Maart. Groote Schouwburg., 71/2u. Weener Operette. Die Lustige Wit we. 4 Groote Schouwburg. N, V. Het Too* neel. De Vlinder. 5 Lok. Patrimonium. Patrimonium, Iluish. vergadering. Bespreking Ar beidsbeurs en Gem. Werkloozen- tends. 5 Geb. Spoel. Vereen 71/2 uur. Verg. Schied. Onderl. Brandwaarb. Mij. 6 Volkshuis, 71/g uur, Dam-simultaan- séance. 7 Tivoli Schouwburg. Kon. Vereen. Het Nederl. Tooneel. Een paladijn. '10 Vereen.lokaal Broersvest. 71/2 uur. Ned. Jongelings-Verb. Jaarvergad, 13, 20 en 21 Maart. Volkshuis, 8 uur. Dans wedstrijd. 30 Maart. Nieuwe Veemarkt. Rotterdam. Ten toonstelling IIoll. Mij. v. Landbouw. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden e. d g, verzoeken wij steeds geregeld rnededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Ingezonden Mededeel ingen. Yoor hoest en gevatte kon. Moeder Seigel's Hoest Balsem is een ver zachtend geneesmiddel voor hoest, heescli- heid, ontstoken keel, asthma, bronchitis en verdere borat- cn longaandoeningen, liet verlicht de hoest en doordat het do aandoe ning dor leedere weefsels van keel en lucht pijp geneest, geneest het eveneens de ont steking. Moeder Seigel's Hoestbals-om wordt reeds gedurende ruim 40 jaren met vrucht in de geheele wereld gebruikt. „Sedert jaien reeds was mijn inan lijdende aan oen slechte borst, gepaard niet zoo lievig hoesten, dat hij 's mui hts bijna niet kon slapen. Ilij had ook last van slijmvoiming op de horst dat zich dan vast zette, ten ge volge waarvan hij bijna geen adem meer kon halen. Na het gebruik van alle moge lijke middelen die geen van alle hielpen, z.oo- dat wij reeds aan zijn genezing wanhoopten, kocht ik een flacon Moeder Seigel's Hoest- balsem cn reeds na liet gebruik van tea flacon, geregeld ingenomen, was een merk bare verlichting in den toestand van mijn man waar to nemen. Thans, nu ik U dit schrijf, is mijn man volkomen genezen en gevoelt Hij zich een geheel ander mensch, dan zij Moeder Seigel's Hoestbalsem," al dus schrijft ons Mejuffrouw J. Beset, School straat 165, Roosendaal, in dato "9 Decem ber 1908. Moeder Seigel's Hoestbalsem is verkrijg baar bij alle Apothekers en Drogisten h fl. 1.50 per flacon of rechtstreeks van de eigenaren, A. J. "White, Ltd., Damrak 28— 30, Amsterdam. Toezonding Volgt franco na ontvangst van postwissel. Rechtzaken* Meineed. Voor do Haagsche rechtbank werd heden dc verleden weck geschorste zaak tegen den kellner Z., te Leiden, verdacht van meineed, in oen civiele zaak, verder be handeld. Gelijk men zich herinneren zal, had de getuige II., die aan, Z. 125 zou hebben ge leend, verleden week verklaard, dat een getuigschrift van goed gedrag, door Z. over gelegd, valsch zou zijn. Heden bleek die Be wering onjuist. Nog ecu paar getuigen a décharge weiden gehoord, die verklaarden, dat in 1895 got. If. wol met Z.was uitge weest, hetgeen II. ontkend had. („Nod."1)

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2