De re ui liet (raiwljtieiie) tind. Ingezonden Mededeel iiigen. ALLERLEI. afgeleid worden dat de troebelen, indien dat zelfs geen te groot woord is, van eenigc bc- teekenis zijn en, maar in het minst, het tegenwoordig regime in gevaar zonden kun nen brengen. Uct eenigc werkelijke gevaar is gelegen in do beschadiging der beelden. Doch, ook dat gevaar is meer van marce len dan van feitelijken aard. ITeel veel moois wordt er door de vermin king van zoo'n standbeeld niet bedorven. De meeste moderne monumenten, ter eere van- beroemde dooden opgericht, zijn afgrijselijk leelijk. Den marmeren of bronzen man met een langen nimtwmcxlisehcn sluitjas aan, beeft, volgens veler oordeel, niets li art verhef fends of estheti-eh. De bedoeling van de op richters is voorzeker prijzenswaardig, maar de stad krijgt er geen schooner aanblik dooi en de kunstzin der jeugd, die dagelijks aan pen menigte van zulke standbeelden Voorbij gaat. of or omheen loopt spelen, zal er waar lijk niet ten «roede door gekeerd worden. Hot «mdenkteeken, verleden Zondag aan de nagedachtenis van Carles Floipiet op do Avenue de la Républiquc onthuld, is op de zelfde leest geschoeid. De eerst gedachte die hij het beschouwen van zulk een beeld op komt is noodzakelijkerwijs gewijd aan den kleermaker van den overledene, want de redingote is het meest in het oog vallende <-n de gnnsche omgeving van het beeld in zich opnemende hestunddeeld er van. Stellig z,ouden de jeugdige beeldenstormers er heter aan doen hun woede tegen de jassen en modenm pantalons van marmer te keeren. Zij dienden echter in dnt geval hun bedoe ling schriftelijk te kennen te geven. En op die wijze zou men er misschien loe komen bcpblen te maken van idealer en abstracter karakter, zóó mooi dm. zij geen doorn zouden vormen in het oog van hen die het. niet eens ziin met do opinies, eens geuit door do man nen, die aldus in marmer vereeuwigd worden. JTTVEXTFi. lil Duilsehlund is er den laatsten tijd heel veel Ie doen over het oergevoel van do jongens van de hoog.-de klussen der gymnasia en daarmee gelijkgestelde nnder- wijs-inrichlingen. Aanleiding daartoe i» een arrest van hot Leipziger liooggi-ree.htshof geweest, waarbij do veroordoeüng van een leoraur, die zoo"n jongmeiisdi een draai om de ooren had gegeven, bevestigd werd. Do zaak wekte zooveel vipzien, omdat het jongemensdi zóó gekrenkt was door die behandeling, dat -- hij den leer,-uit een flink® klap terug had gegeven, zou men naar de gezonde Hollaiulsche opvat ting zeggen. Maar dit had het beklagens waardigs ventje niet gedaan. Het was kalm naar huis gegaan en had zich van het loven beroofd, omdat hij zirh zoo diep in zijn eer gekreukt had gevoeld. Hoe diep treurig ook, heeft de zaak voor on/o opvattingen toch een tragiJtfimErhen kant. Van dill gekwetste eergevoel begrij pen wij niet veel; de overtuiging van dien jongen, da* hij zóó in z:jn ecw gekwetst was, dat hij niet kon blijven leven, lijkt ons in hooge mato ziekelijk. Doch in den grond der zaak is liet ver- schijncel niet Duitseh, maar internationaal. Do jongelui gevoelen zieli steeds onder. Vroeger had vermoedelijk zoo'n gymnasiast niet een dergelijk eergevoel, omdat hij kind was en zich bewust was, dat een kind soms oen sehrohbeering van zijn leermees ter moest verduren. Doch een zoo hooge gymnasiast gevoelt ziels tegenwoordig niet kind meer. Hij draagt een staand boord, in plaats vul de vele voorwerpen, die Bcmts in een jongen.»/,-ik vond, zitten daarin snorborste'Hes en dergelijke zaken; en de leeruur ma niet meer tegen hem jij-juti- wen, moet „Sin" tegen hem «zeggen. Vandaar het eergevoel. Kaar aanleiding van do/.e geruchtma kende zaak is in de Duilsehe hhulen een heftige pen ««strijd ontstaan over de vraag of leeraars /.ulken jongens muilperen mogen toedienen. En algemeen is men het met om wat men noemde „de oude geschiede nis". „U zegt. dat u de heer Cyitl Thomson bent," sprak de inspecteur. „.Maar wat deedt u dan in het huis van den hoor Cameron, zonder aan te bellen? U kent daar niemand, niet waar?" Dat deed den armen Thomson de lip pen gesloten houden. Hij wilde den politie- itispecteur niets vertellen van zijn onschul dig plannetje om Anuu da Carson te ver rassen. Maar dezo angst behoefde niet laag te duren. Een briefje aan een vriend braiht hulp en een borgtocht. En toen Thom son's not iris kwam, begon de politie lang zamerhand iete van het verhaal van den afgeseh u baard te ge'ooven. .Maar de booze Cameron was infusschen naar huis en naar bed gegaan, zoodat er niemand was om do aanklacht in te trekken; eu de over heidspersoon, die op dat late uur opgeroe pen was, maakte bezwaren tegen den borg tocht. Cameron «gaf ten slotte tem, maar niet, nadat de arme Thomson een slapeloozen nacht had doorgebracht, en oen zeer onplei- zierigen morgen op het politic-bureau. Maar daarna, en nadat. Thomson verzuimd had zjjn nieuw blootgekonmn gelaat te sche ren, hopende, dat die baard wel spoedig weer zou verschijnen, moest het erg «te nog komen. Het kwam door een reporter, die in Thomson's «geschiedenis voor zichzelf een kans zag voor een „aardig verhaaltje". het hooggerechtshof eensKeen. Daarvoor is het „eergevoel" tc veel ontwikkeld'. Nu lijkt hot ook ons in den regel hoogst ongewenschl, dat onderwijzers slaan en dubbel ongewenscht, dal zij andere jon- delui aan den lijve straffen. Slaan moge op zich zelf, als weloverwogen stiaf, voor dooien hebben, als uiting van toorn van den opvoixter als zooilanig het onge twijfeld in den regel wel zal voorkomen is het zeker af te keuren. Doch alkeuren pm dait eoigovoel kannen wij het niet. Wol echter betreuren wij het. dat dit oer gevoel in Unite bland zoo spoedig werkt of om meer algemeen te sproken dat kinderen tegenwoordig zoo spoedig oude mensehjes zijn. Ziedaar een grool euvel van onzen tegen- wnonl'igen Lijd. En een euvel, waarvan men zich uiol kun afmaken, met een beroep op andere tijden, waarin dezell'do klacht op dezelfde wijze werd gehoord. Want men kan wel haast bewijzen, dat «Ie kinderschoenen nooit zoo spoedig zijn uitgetrokken uk tegenwoordig. Het is oen fuiituH verschijnsel in de eeuw van het kind, dal uien zoo'n haast heeft om kind der eeuw al' ie zijn. En hel is dubbel merkwaardig, Hal de wetgever deze neiging in de hand werkt in plaats van die tegen lo werken. Niet veel jaren geloden is de lijd van meerderjarigheid van 2,$ op 21 gehrachl, Een dergelijk streven om de politieke minderjarigheid te vei kui ten, vindt men ook bij de politieke partijen en dat, terwijl do 27>.jarige leeftijd, die Hl au» bij ons voor politieke meerderjarig heid staat, toch zeker niet Ie hoog is. Het is dan ook opmerkelijk, dut van de bezwaren, «lie men overal in particuliere kringen hoort, opperen legen het vroeg-oud- zijn der kinderen, in het openbare leven zoo weinig blijkt. Overal jammert nion over do toenemende luxe hij do kinderen, over de mdging om net te doen als op gnmte- meusi hen-pa dijen, over het reizen der voet baller», over liet naiipen van vormelijk heid, dal in enkele grootore steden schrik barend# proporties heeft aangenomen, van den eigenaardigere afkeer van het uitoefe nen van gezag, die hel merisehdom tegen woordig al» een mode hevnngen houdt en fabeltjes doe! ontstaan als deze, dat ge- zagltamlhavitig niet is overeen te brengen met gezonde begrippen van vooruitgang, zedelijkheid en denmeraüe, van dezen af keer profiteered de kinderen om zelf gauw groot te doen. En dit versehijnsol doet zich in alle kringen en in alle lamlen voor. Overal worden deze bezwaren onder kend. Men kan over geen onderwerp srlirij ven dat meer de alqenieene belangstelling heeft van wie veel Inot kinderen in aan raking komen, men kan niet op grooter m-Memming rekenen, dan wanneer men "her haalt: Houdt, uw kinderen toch vooral jong en eenvoudig, verzet u toch tegen gebrui ken, die nergens anders hun ontstaan aan te danken hebben dan aan de behoefte tof gein-makerij (lief is een leelijk, maar een waar woord) van onverstandige ouders. En toch er gebeurt in deze richting niets. Men doet hoe langer hoe meer voor liet kind. Wie is er die dat in beginsel niet zou goedkeuren? Wetgever en particulieren wedijveren om het lol. van het kind te veiheteron. tiet kind van slechte ouders wonh in hetere atmospheer overgeplant, liet schoolkind krijgt steeds meer vacantie, steeds neemt «Ie bezorgdheid toe, dat het zich zal over werken, dal hel te veel zal doen. Iloe lan ger hoe meer koml het schmdkiifl in het wattendoosje, waarvoor vroegere paedago- gen zoo hang waren. Doch waaneer men ziet. dal de kinde ren. ondankbaar voor zooveel zorg. boe nen maken om zoo spoedig mogelijk „inen-ch" te zijn, dan «loet. men niets of nagenoeg niets om dat te verhelpen, ja, al» in het Derlijnsrhe geval, nndetfenl. men niet eens algemeen, «Int hel vroeg- oud-zijn het allergroot-te bezwaar is. En toch kan nn-n dagelijks in alle toorn aarden over de/elfde klachten hooren. Op de volgende wijze kwam het „aardige verhaaltje" onder Thomson's oogen. toen hij dien morgen op het politie-bureau dc courant inkeek: Een deftig inbreker, op hceterdaad be trapt. Hij zegt Mr. Thomson te zijn. Ofschoon zonder baard, wilde hij door gaan voor den hekenden tenor. „Wat moet au oen man doen in een geval als dit?" vroeg Thomson aan zijn vriend, die borg voor hem gesproken Bad. „Je moet het op zijn beloop laten," oude jongen," zei zijn vriend ,,'t Is beter in dat zaakje niet te roeren. Want in allo geval was het Thomson en wat deed die in dat huis? 7,eg niets en laat je haard staan, dat is de eenigc raad. dien ik je geven kan." Thomson bleef veertien dagen in huis en ging toen naar Amanda, wie hij, met een nieuw-,-tangogroeiden baard, de geheole zaak uitlegde. „liet was ongelukkig," sprak Amanda, met iets onaangenaam twijfelachtigs in haar stom. „Over het geheel geloof ik, dat je er beter uitziet met een baard, daa je zonder jtondt doen." En nu verklaart mevrouw Cyril Thomson, geboren Carson, dat zij nooit zal toeslaan, dat haar echtgenoot zijn lmard laat afsche ren, hoe welgevormd zijn sjidantslrekken ook mogen zijn. Er is geen beter in het gebruik voordeeligcr poetsmiddel voor alle metalen voorwerpt1» van goud, zilver, nikkel, koper, aifenide enz., dan de ecldc Globe-l'oets- exlriiet. vervaardigd in de grootste met-aal- poi'kmiddtd fabrieken der wereld van de Firma Fritz Schub. jun. Akt, Ges., t-e Leip zig, Neuburg a. D., Eger i. 15. en Lincoln hij New-York. Globe-l'oetscxtract geeft zonder moeite en snel een mooien en duur/.amen glans, is vrij van alle schadelijke bestanddeelen, krast niet, en tast de metalen niet uuu. Globe Poetsext,vaat, verliest, zijn poetskrucht nooit, vlek niet zooal» poetspommade, en is veel beter en zuinige!' in liet gebruik dan de meeste in «lei, handel zijnde vloeibare poets- preparaten. Kortom, Olobe-l'oetK'xtnu-t is hel be.de inetaalpoetsmiddel welks uitmun tende kwaliteit werd erkend, daar het reeds meermalen is bekroond, het laatst op do wereldtentoonstelling te Et, Louis 190-1 met den Irand-Prix, de hoogste onderscheiding in die branche. De nauwlettende zorg bij de vervaardiging in acht, genomen, en het gebruik van dc hesfo grondstoffen, in hoofdzuak het echte Xeulmrger kiezelkrijt dat in die bede kwali teit uit de t-igen mijnen van de Firma Fritz fk-Iml/, jun. Akt. Ges» wordt verkregen, hehhm Glohe-Poetsextract tot een algemeen gebruikt poet-middel gemaakt eu het steeds meer «gezocht, doen worden. Sedert do vervaardiging van Globe-Poctis- extrart door de firma Frit/. Schub, jun. Akt.-Gos,, heeft het zich in honderdduizen den huishoudens als uitstekend doen kennen het wordt tui overal in ieder werelddeel ge bruikt. Crlohe-Poetsextract, mag derhalve met recht als het beste metaalpoetsmiddel worden genoemd. Tedere maand worden mil lion non doozen ter verzending vervaardigd, een bewijs ejat Glohe-Poelsexlract onontbeer lijk is geworden, en wat zijn uitmuntende kwaliteit betreft, ongeëvenaard is. Dit bewij zen ook de pogingen om minderwaardige namaaksels in hedriegelijk nagebootste ver pakking afzet tc doen vinden. Men wnehte zich daarvoor en verlange uitdrukkelijk slechts hot echte Globe-T'oets- oxlract, met fabrieksmerk „Globe in den ron den dwarsstreen". WAT WILDE BEESTEN KOSTEN. Wilde beesten van den Gizeh Zoölogi»ehen tuin in Egypte, geleverd gedurende de jaren 189011)08 tc Londen, Marseille, Ham burg en Botterdam, brachten dc volgende prijzen op: De „koning Mer dieren", de leeuw, wordt betrekkelijk goedkoop verkocht, eenvoudig omdat de kosten van voeden de koopers schuw maken. Mooie, in de wildernis gebo ren leeuwen brengen van 150 tot 1200 gul den op. In een menagerie geboren dieren kosten gemiddeld 120 gulden; een leeuwin wordt zelfs onder de 50 giihlen verkocht; terwijl, aan den anderen kant een som van 3Q0Ü tot 3(100 gulden niet te boog is voor een bizon der mooi soort leeuw. Poema's, - - die veel gelijken op leeu wen worden minder gevraagdvoor GÜ gulden kunt ge er al een knopenmooie soorten brengen gemiddeld 180, 2-iÜ en enkele zelfs /3G0 op. Dc tijger is daaren tegen een kostbaar dier, en de minste kost 12ÜÜ gulden, terwijl een tijgerin 10(10 galden opbrengt. Bijzonder veel waarde heeft de Europee- seiio lynx. Een jong kim men voor niet tuinder dan 240 gulden krijgen, en een volwassen dier is van 300 tot 420 gulden waard. Wolven brengen niet veel op2-1 gulden i» de gemiddelde prijs, 12 gulden liet minimum en, 00' gulden het maximum. A'ang een wolf heel jong en Irij zal 12, G of mis schien slecht» 3 gulden opbrengen. Ushert-n houden altijd goed huil prijs. Ei-er zelden zet men een exemplaar van de hand voor minder dan 3G0 gulden; maar andere .soorten van beren zijn goedkoopcr. Een zie-ieeuw kost. 240' «ruiden. 1 [ippojHitamusHin komen maar zelden op de markt: worden ze evenwel gevraagd, dan brengen zij van 7 tot 8 duizend gulden op. In olifanten wordt meer hamlet gedreven. Een jonge olifant kan men koopen van 2100 tot 3000 gulden. Het hoogste in prijs i» evenwel de giraffe. Vóór hot jaar 1898 was het onmogelijk er een te koopen voor minder 12 duizend gul den; in 1003—'01 was de prijs ingekrom pen tot 4 duizend gulden. De werkelijke marktwaarde van oen jonge giraffe in goede conditie, is nu van G duizend tot 7500 gulden. Wat de openmarkt aangaat, deze verschilt voel in prijs. Een chimpansee brengt van OOÖ tot 720 gulden op. Andere grootc npen zijn duurder. Barbnrïjsche apen, vim het soort, dat men nog op_ de Bots van Gibraltar aantreft, wor den voor 30 tot 96 gulden verkocht. Bom bay en Zuid-West China leveren apen, die men voor 12 guldon kan koopen. Bnlnvens kosten meer gewoonlijk van 24 tot 210 gulden, naar gelang van het soort. ZOXDERLlNG F GEIVRU1KRN. Bij een Oosterschca volksstam was. het weleer het gebruik, dat de vrouw, dadelijk na gehuwd te zijn, naar dc ouders van haar man werd gebracht, waar zij, in tegenwoor digheid van alle vrouwelijke familieleden, een kind driemaal moest uit- en uanklceden. Doorstond zij dc proef niet naar eisch, dan werd z.ij naar haar ouders teruggezonden, en moe»t ze gedurende een maand nieuwe proe ven afleggen Wanneer een dergelijk ge bruik, ook op andere huishoudelijke ver richtingen toegepast algemeen werd inge voerd, zou meni,g bekoorlijk maagdclijn boter opgeleid worden, om als huisvrouw evenveel veroering te kunnen vinden, als om haar schooue oogen. Tc Grimsby, in Engeland, werden de burgemeesters vroeger op koddige wijze ge kozen. De gegadigden werden naar de ,,ge- raeenteweidc" geleid en geblinddoekt, waarna ieder een bos hooi in de band moest, bonden. Eindelijk werd een kalf bij hen ge bracht, waarna de toeschouwers geduldig wachtten op den uitslag. "Wanneer het kalf begon te eten van bet hooi, dat oen der hee- |n in de hand had, werd deze plechtig uit geroepen tot nieuw hoofd dra gemeente. ZEEZIEKTE WJ IMEREN. Alle dieren, zonder onderscheid, zijn vat baar voor zeeziekte, Apen vooral kunnen liet bard te wrantwoorden hebben. Zangvogels geven gewoonlijk gedurende den gebraden overtocht geen geluid kippenen ganzen wor den mager; lianen kraaien niet- terwijl dui ven, ondanks de moe-te zorg, striven. ITon- ilen en katten ziin zeer onrustig; de laatste -rhuilon gewoonlijk weg, terwijl de eerste integendeel gekoesterd wil'on worden. Os- en, buffel-, eenden en paarden gewonnen dolt op den duur aan de zeelucht; varkens "li slangen schijnen bet bost tegen een zoc- 'i>L- bestand. EEN MIDDEL TEGEN SLAPELOOSHEID. liet volgend middel wordt in een En- gelsch blad aanbevolen tegen slapeloos heid. Men bevochtigt de bel ft van een banddoek met water en logge het natte ge deelte in «len nek, zoo, dat ook bot achter hoofd bedekt is; daarop vouwt men de droge helft van den handdoek er overheen om oen te snelle verdamping tc voorko men. Het middel weikt spoedig en aan genaam, omdat het do hersens verfrischt en een verkwikkender slaap venvekt dan zoogenaamde slaapdrankjes en andere kunstmiddelen. Men kan ook warm water aanwenden, hoewel koud water de voorkeur schijnt to verdienen. Zij, die na ingespannen hersen werk of door zorg of kommer don slaap niet kunnen vatten, zullen volgens op ondervinding gegronde getuigenissen het middel als een weldaad roemen, wanneer zo er de proef mee nemen. PLANTAARDIG IVOOR. Eenige Spaansclie botanisten vonden in Feru een nog onbekenden boom, dien zij den naam: „Phytelopas maerocapa" gaven, en waarvan zij de volgende beschrijving lever den „De Indianen bedekken hun hulton met do bladeren van dozen hoogst merkwaardi- gen palmboom. De vrucht bevat een aan vankelijk helder, smakeloos vocht, waar mee dc reiziger zijn dorst lescht; latei- wordt dat vocht melkachtig en steeds dik ker en zoeter, tot het zoo hard is als ivoor. Plukt men de vrucht als ze jong is, dan wordt bet vocht zuur. Is liet aan don boom versteend, dan maken do India nen er knoppen van voor hun stokken, en allerlei voorwerpen van weelde of speel goed voor kinderen. Die voorwerpen zijn witter en even hard dan ivoor, mits ze niet in water gelegd worden, in welk geval ze week wordenlaat men ze daarna evenwel weer drogen, dan hernemen zij hun vroegere vastheid. De hoeren eten dc jonge vrucht met graagte, liet gewas is in vorm en ontwikkeling nauw verwant met den palmboom, en groeit in liet wild, vooral aan do oevers van de Magadalena- rivier. Men drijft met de vrue.bten een niet onaanzienlijken handel. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Dc kostbaarste japon uit. dc garderobe van Sara Bernhardt is die van ivoor-kleurig .-atijn, kunstig verdord mot, diamanten en turkooizen, en mei oen sleep, afgezet met hot bont van 200 hermelijnen. Zonder de juwee-len is de japon 18 duizend gulden waard. Een vreemd, oud huwelijksgebruik wordt nog door de hertogen van At hol en hun erf genamen in acht genomen namelijk, dat de bruigom de bruid over den drempel van l'laer-t'a..-tle draagt, daar oeri oude overleve ring zegt, dat bet ongeluk voorspelt voor ren bruid, die lui kasteel voor den eersten koor betreedt op dc gewone manier «loopond. Het eer-te potlood werd in bet jaar 15G5 gemaakt. Oorspronkelijk werden «Ie horloges gemaakt in den vorm van peren, pompoenen, eikels en schedels. De eerste vuurtoren werd in Alexnndrië in Egvpte gebouwd, in het Christus. jaar 283 vóór Het oudste bankbiljet, in bet bezit van de Engclsche Bank, is gedateerd op 19 De cember 1 009, en is ten bedrage van 555 pond sterling. Twee duizend jaar geleden werden er in bet Coliseum, to Rome, reeds liften ge bruikt, om dc wilde beesten uit lum onder- gromlsc-ho kooien naar het arena te brengen, In Lyon «zijn allo gebouwen gedurende twee jaar na bun voltooiing vrij van belas ting, 't zij ze bewoond zijn of niet. In Wecnen is een club voor bezitters VUn rood haar, en. om- bcdriegelijke toetreding te voorkomen, is iedere candidaat, verplicht in bijzijn van de commissie, zijn lmor mei warm water en soda te wasschen. In vergelijking tot ziin uitgestrektheid heeft Finland meer bosschen dan eenig ander Europeeseh land. Het heeft 51.2 percent terwijl Engeland slechts 3.6 percent hooft. Het porselein, toebchoorende aan koniim Edward, wordt geschat op oen waarde van 4.800.000 gulden, en wordt met de meert mogelijke zorg behandeld. In Nieuw-Bi'un.swijk mag niemand swa mi of sigaretten geven of vorkoopen iemand, «lie den leeftijd van 18 iaar no? li iet. bereikt heeft. ANEKDOTEN, Toen een Engclsche distilleerderij, waar whiskey gemaakt werd, afgebrand was, ad- verteerde de firma: „Wij deden geen stap pen om het vuur te blusschen. Mon zal nooit kunnen zeggen, dut wij water in onze whiskey deden. GOED NIEUWS. Kleine Marie; „Ik heb mijn oudste zuster sristerenavond op uw schoot zien zitten, mijn heer, en het dadelijk aan moeder verteldS" Aanbidder: „Waarom deed je dat in hemels naam?" Kleine Mario: „Omdat, moedor mij gezegd had, dat. ik het haar dadelijk moest vertel len, ah tr goed nieuws was." A.„Verleden weck zei ik iets tot mijn vrouw, dat haar zoo helcedigde, dat zij een week niet tegen mij gesproken heeft!" 11.„Lieve hemel, kerelKan je je niet herinneren, wat het was?" Dora: „,Te licht me vertel^, dat Jon je eens een huwelijksaanzoek deed, maar ik ueioof bet niet. Hij -zei, dat ik de eenige vrouw was, die bij ooit bad liefgehad." Marie: „.Ta, lieve, maar hij rangschikte mij niet onder de vrouwen, bij noemde mij altijd ziin engel." „Vrienden," sprak iemand die een lering hield over de matigheid, terwijl hij zijn stem lot, een indrukwekkend gefluister deed dalen: „als al de herbergen nu eens op den bodem van de zee waren, wat «zou er dan ge beuren?" En bet. anlwoord kwam: „Er zouden heel wat monschen verdrinken," Toerist (tot gids) „Daar staat een ge denksteen. Waarvoor word die opgericht. Gids: „Ja, mijnheer, dien steen richtte ik zelf op. Ik deed het op de plaats, waar een vriendelijke Engclsche beer mij een fooi «gaf van 5 pond (GO guldon)." De dominee „Zeg eens Meyer, waarom kom je niet moor in de kerk?" Meyer: „Oin drie redenen, dominee. Ta de eerste plants boud ik niet van uw spre ken, in de tweede plaats houd ik niet van uw gezang, en in do dorde plaats lieerde ik in uw kerk mijn vrouw kennen." Toen een beer in de koffiekamer van een hotel zijn twaalf-uurtje gebruikte, had bij veel last van een anderen bezoeker, die, met zijn rug naar bet vuur staand, hem voort durend stond aan te kijken. Ton laatste, toon het hem begon te ver velen, helde bij den kellner en zei: „Kelner; keer nis je blieft dien heer eens om, k denk, dat. hij aan dei) renen kant. wel klaar is." Eenigon tijd geleden werd een kaut'oorjou- '.'on, die met de bediening vtm de telefoon belast zou worden, maar niet wist, hoe met bet instrument' om te gaan, gezegd, dat, als de bel ging, bij moest antwoorden. Toen lui -dan ook boorde bellen, nam bij «len ontvanger op en riep: „Hallo, wie is daar?" I [et antwoord kwam terug„1 k ben hon derd en vijf." „Ga door," sprak de jongen. ,.'t Ts tijm dat je dood was." NIET TE VERVANGEN. Toen de oude Perkins het huis verliet, waarin hij veertig jaar gewoond had, en niet al zijn hebben en honden naar het huis vin zijn zoon verhuisde, ontstond er eenige moei lijkheid. Hij miste namelijk een van zijn meest gewaardeerde familiestukken, ceti (h' album» in kalfsleer gebonden. Perking was ontroostbaar. ,,Tk heli het gedurende jiuon gebruikt en ik zou liet voor geen geld van de weteld willen missen." „Tob er niet over," sprak zijn zoon, We zuilen zien, wat we er nan doen kunnen. En van dien dag af begon bij geld op te sparen, tótdat hij genoeg bij elkaar bad, om een nieuw album tc koopen, netjes gebon den in rood pluche, met grooto koperen sto- ten, dat hij -zijn vader aanbood, natuurlij' een stortvloed van dankbetuigingen u-«- wachtend. Maar neen. Toen hij het «zag, tros do oude man een bedroefd gezicht, en m«> zijn vuist op tafel slaande, met zulk ceft kracht, dat, de jonge Perkins er van schrikte, brulde hij„In 's hemelsnaam, kerel, waar moet ik nu mijn Scheermes op aanzetten!

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 10